NOU, NOU, POUJADE! Trailer-botsing nabij Bergen (L) Drs. Allaart uit Leiden stortte in een 100 meter diepe ravijn 30ste Lourdesbedevaart uit Limburg vertrokken Gouddorst eist „slachtoffers" K.A.B.-feest in Den Bosch Tafels van Haarlemse keurings zaal bogen niet meer door Yorstentocht in de komende dagen DINSDAG 5 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De Nederlandse Oppositie Unie, de roemvolle partij, die in haar vanen geschreven heeft: „Alleen maar winst maken en geen belasting betalen!" Iheeft hun Franse vriendje Poujade uitgenodigd in Amsterdam eens te komen vertellen, hoe voortreffelijk de zaken in Frankrijk er wel voor staan, waar een dergelijke partij een niet onaanzienlijk aantal senaatsze tels heeft. Omdat de minister van justitie mo gelijk zal vinden, dat Poujade zich verdienstelijk genoeg maakt, als hij Frankrijk aan de rand van een revo lutie brengt en dat deze nobele Fransman niet in Nederland het re cept voor een roerige beweging be hoeft te brengen, heeft de NOU aan gekondigd, dat wanneer Poujade niet in Nederland mag kon—n, er een boodschap voorgelezen zal worden. Mag Poujade wel binnenkomen, maar niet spreken, dan zal hij in een demonstratief zwijgen op het po dium van het Amsterdamse Concert gebouw plaatsnemen, volgens de Fransen de meest ideale toestand, waarin deze man kan verkeren. Mgr. Jansen heeft ziekenhuis verlaten Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam, heeft hedenmorgen om half elf het St. Franciscus-ziekenhuis le Rotterdam verlaten. In zijn woning aan het Emmaplein te Rotterdam zal mgr. Jansen nog geruime tijd rust moeten houden. 3 Zwaar gewonde Op de Rijksweg Venlo-Nijmegen zijn gisteravond twee Duitse trucks met oplegger met elkaar in botsing gekomen nabij het dorp Bergen. De chauffeur van een der trekkers met oplegger, die geladen was met ijzer erts, de 43-jarige F. H. H. Endemann is in levensgevaarlijk gewonde toe stand naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, evenals zijn vrouw, G. En- demann-Benkel en zijn 5-jarig zoon tje, die echter minder zwaar gewond zijn. Het gezin is afkomstig uit Mühl- heim aan de Ruhr. De materiële schade is zeer groot en de weg moest met een bulldozer ontruimd worden. ONVERWACHTE DOOD. Tragisch einde schoolreisje. Een schoolreisje van leerlingen van de openbare lagere school uit Zuid- Eierland op Texel, die gistermorgen per bus naar 's-Graveland vertrok ken om daar een week te kamperen, vond tijdens een kort oponthoud in Weesp een ontijdig einde, toen de elfjarige Jan Lagerveld, die de bus was uitgestapt, door een hartverlam ming werd getroffen. Het reisje werd onmiddellijk afgelast en de te rugreis naar Texel aanvaard. ZOETE DANK AAN N.S. Gistermorgen is op het station van 's-Hertogenlbosch door een deputatie van de Kamer van Koophandel van 's-Jïertogenbosch en de directie van de plaatselijke V.V.V., uitdrukking gegeven aan de blijdschap van de bevolking van de Brabantse hoofd stad over het feit, dat met ingang van de nieuwe zomerdienstregeling de exprestrein AmsterdamMaas tricht voortaan te 's-Hertogenibosch zal stoppen. Tijdens een kort oponthoud van de exprestrein bood de voorzitter van de Kamer van Koophandel een ge weldige „Bossche koek" aan bestemd voor ir. F. Q. den Hollander. JONGETJE VERONGELUKT. Zondag is de zesjarige E. A. M. Berenschot op de Deventerstraat te Apeldoorn door een personenauto aangereden, toen hij op de fiets, ko mende van het erf bij zijn ouderlijk huis, plotseling de rijbaan overstak. De jongen werd in zorgwekkende toestand naar het St. Liduinazieken- huis te Apeldoorn overgebracht. Gis terochtend is hij aan de opgelopen verwondingen bezweken. Op de Nieuwe Hemweg nabij de Vlothavenweg te Amsterdam is om half zes gistermiddag een 62-jarige wielrijder, die onvoorzichtig de rij weg zou zijn overgestoken, door een personenauto overreden. De man is ter plaatse overleden. ONEERLIJKE EXPEDITEURS. De Haarlemse politierechter heeft gistermiddag zestien personeelsle den van Van Gend en Loos wegens diefstal in dienstbetrekking veroor deeld tot geldboetes van 40,of twaalf dagen hechtenis; twee arbei ders kregen 30,boete of negen dagen hechtenis. De mensen werden beschuldigd van het wegnemen van versnaperin gen uit pakketten, die waren open gegaan. Een der leden van de spoor wegrecherche, als getuige gehoord, deelde mee dat dergelijke diefstallen zich in het gehele land hebben voor gedaan. NIEUWE UITGAVEN VAN APOSTOLAAT DES GEBEDS. Het Nationaal Bureau van het Apostolaat des Gebeds heeft weder om twee boekjes toegevoegd aan de bekende H. Hart-serie. Het eerste boekje, getiteld „H. Hart", laat zien hoe de verering van het H. Hart in de Kerk gegroeid is en welk een plaats zij in het geloofs leven inneemt. Het tweede, „H. Hart-gebeden uit alle eeuwen", geeft de mooiste gebe den van het Oude en Nieuwe Testa ment, van de Kerkvaders, de mys tieken en van onze tijd. Beide boekjes zullen hun waarde hebben zowel voor persoonlijk ge bruik als voor groepsverband. HOGERE RENTE VOOR KASGELDLENINGEN. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de voor lagere publiek rechtelijke lichamen geldende rente norm voor kasgeldleningen, die tot dusver 1 7/8 bedroeg, buiten wer king gesteld. Tevens is de norm voor onderhandse geldleningen en obliga tieleningen met een gemiddelde looptijd korter dan zes jaar vastge steld op 31, De minister vestigt er de aandacht op, dat de monetaire maatregelen een verkrappende invloed hebben uitgeoefend op de geldmarkt, terwijl in de huidige conjunctuurfase nog een verdere verkrapping kan wor den verwacht. Deze verkrapping •heeft een stijging van de rentetarie ven op de geldmarkt tengevolge ge had. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën zijn daarom de mening toegedaan dat de bestaan de rentevoorschriften met betrek king tot kasgeldleningen een belem mering voor het opnemen en conti nueren van korte kredieten opleve ren. Er bestaan geen bezwaren tegen het vaststellen van minimumprijzen voor bloembollen, zo heeft minister Mans- holt na overleg met zijn ambtgenoot van economische zaken aan het pro- duktschap voor siergewassen meege deeld. De overheid heeft evenmin bezwaar tegen minimumprijzen voor boom- en bloemkwekerijprodukten, indien de ze voor de export bestemd zijn. Voor het binnenland wil men de prijzen van die produkten vrij laten. Binnenkort zal een ministeriële be schikking het licht zien, volgens wel ke het verboden wordt af te wijken van de minimumprijzen door het pro- duktschap vast te stellen. Geen levensgevaar Gisteren en vandaag zijn van het station Maastricht drie pelgrims- en ziekentreinen naar Lourdes vertrok ken, die een duizend pelgrims en 300 zieken naar het Maria-genade- oord vervoeren Het is de 30ste Lim burgse bedevaart naar Lourdes. In de tweede pelgrimstrein van gister avond gingen ongeveer 50 niet bed legerige zieken mede. De ziekentrein met 250 liggende zieken vertrok vanmiddag ongeveer 4 uur. Mgr. G. temmens, bisschop van Roermond, maakt met deze zieken trein ook ditmeal de reis naar Lour des mee. Voortrekkers vertrokken met de eerste trein om bij de aankomst van de ziekentrein gereed te staan voor het verdere transport der zieken naar de hospitalen. Mgr. Lemmens zal op de z.g. Limburgse Dag. waar van de datum pas in Lourdes kan worden vastgesteld, in de Grot-der verschijningen een Hoogmis ponti ficeren en die dag de zegening dei- zieken verrichten. De zieken, die vandaag met de trein vertrokken, komen evenals de pelgrims, uit vele delen van Nederland. Er werden treintransporten naar Maastricht ge organiseerd uit aanvoercentra te Alkmaar. Den Haag en Arnhem. Daarnaast werden nog vele zieken met ziekenauto's van alle kanten van ons land rechtstreeks naar Maas tricht gebracht. „ST. CAECILIA" GAAT LOGEREN IN PAUSELIJK BUITENVERBLIJF. Het bekende St. Caecilia-koor van de parochie St. Jan Evangelist uit Hoensbroek, dat herhaa-lde malen voor de KRO heeft gezongen in de uitzending „De Zingende Kerk", zal als eerste en enige koor uit Neder land deelnemen aan het concours voor polyphonische kerkmuziek, dat in de tweede helft van augustus te Arezzo in Italië wordt gehouden. Ruim twintig landen met tientallen koren nemen aan dit toekende,con cours deel. St. Caecilia zal onder leiding van G. Kockelmans, directeur, uitvoeren „Sanctus" van Josquin des Prez; het „Ave Maria" van Da Viadana, alsme de drie nummers, die gekozen zullen worden uit negen werken in poly phonische volksliederenstijl. De laat ste werken worden eerst zes of acht weken voor het concours bekend ge maakt. De reis zal ongeveer 10 dagen duren. Het koor zal drie dagen onder gebracht worden in het „Ospicio Pon- tifico di Santa Marta" in het pause lijk buitenverblijf van Castel Gandol- fo. De bisschop van Roermond, mgr. G. Lemmens, alsmede mr. Th. Cals, minister van onderwijs, en nog andere autoriteien hebben hun instemming met de deelneming van het St. Cae cilia-koor aan het internationale concours te kennen gegeven. GOED HONINGJAAR De natuur is de imker welgezind geweest, zodat het een voortreffelijk honingjaar is geworden, hetgeen on getwijfeld tot uitdrukking zal komen op de nationale honingtentoonstel- ling, die ter gelegenheid van de jaar lijkse imkersdag op 28 juli in Apel doorn zal worden gehouden. Dit op timistische geluid werd gehoord tij dens de zaterdag in Utrecht gehou den jaarvergadering, van de vereni ging tot bevordering van de bijen teelt, die met 300 afdelingen ruim 9.000 leden telt. Volgend jaar zal de vereniging haar gouden jubileum vieren. „RAT" SLIEP IN KINDERBEDJE. De Amsterdamse politie werd za terdagnacht gealarmeerd door een bewoonster van de Churchillaan. „Er zit een rat bij ons in het kinder bedje" meldde zij, hevig ontsteld. De agenten, die te hulp kwamen, vonden een egel, die rustig lag te slapen. Het vreedzame diertje werd in de tuin gezet. Pluimveecongres en j de Benelux-binding Nederland weigerde Om de drie jaar houdt de „World Poultry Science Federation", een in ternationale organisatie van pluim, veedeskundigen, een congres, waar aan ongeveer 6.000 deskundigen ple gen deel te nemen en het volgend jaar zou dit congres in België ge houden worden. België hoopte echter, dat het con gres een jaar verzet zou worden, omdat het dan samen zou vallen met de grote wereldtentoonstelling in Brussel, maar de organisatie wilde aan de drie jaar vasthouden en toen België weigerde, wendde zij zich tot Zweden, dat echter goede vrienden met België wilde blijven en even eens het congres weigerde te orga- niseren. Geen onvriendelijke daad. I Vervolgens richtte de organisatie Izich tot Nederland, maar een infor matie in België bracht aan het licht, dat België de aanvaarding als een „onvriendelijke daad" zou beschou wen. Daar Nederland ten opzichte van zijn Benelux-partner alleen maar vriendelijk wil zijn, wees het de uit nodiging eveneens van de hand, maar nu werd .de organisatie ^een weinig vergramd en wendde zich tot Mexico. De deur voor onderhandelingen werd echter nog opengelaten en daar België het congres nu toch niet met zijn wereldtentoonstelling zal kunnen doen samenvallen, verwacht men, dat een mogelijk hernieuwd verzoek tot Nederland op geen bij zondere bezwaren van de zijde der Belgen zal stuiten. De 32-jarige heer drs. J. H. Allaart, assistent aan de faculteit der wis- en natuurkunde van de universiteit te Leiden die in het hooggebergte van het Zuidfranse departement Ariège voor een proefschrift geologische on derzoekingen deed, is gisteren om streeks het middaguur bij Goudbit in een honderd meter diep ravijn ge vallen en ernstig gewond geraakt. Reddingsploegen rukten uit, nadat de begeleider van de heer Allaart, dr. Renate Leonardt zuivert De aandeelhouders van de coöp. bergingsvereniging „Renate Leon- hardt", die maandag 11 juni in Utrecht bijeen zullen komen, liggen o.m. ter beslissing over het royement van een aantal leden. Deze leden zijn voor het grootste deel oud-bestuurs leden, die vóór de terugkeer van de heer P. Visser als voorzitter aan het bewind zijn geweest. Onder hen bevindt zich mr A. Borst, die destijds een proces voor de coöperatie won en werd geacht een medestander van de heer Visser te zijn. Ook wordt de naam genoemd van de heer J. W. Nibbering, die des tijds een vernietigend rapport over de werkput opstelde. In de convocatie, die aan de leden is verzonden, wordt vermeld, dat „het bestuur een krachtig beleid wenst en een ieder uit de vereniging wil verwijderen, die het vertrouwen heeft ondermijnd." Verder zou in de ledenvergadering ter tafel komen een voorstei tot een emissie van 35.000 gulden. Het be stuur zelf heeft nog steeds het vol ste vertrouwen in het slagen van de onderneming. ONWETENDHEID. Een speciaal wetsontwerp moest door de minister van justitie worden ingediend tot naturalisatie van de lieer Benjamin Eduard Schmidt, die door onwetendheid bij de souvereini- teitsoverdracht de Indonesische na tionaliteit had verworven. SLOT VAN AKT1E „NAAR DE 400.000" Een aantal propagandisten, afkom stig: uit verschillende plaatsen van ons land, waren uitverkoren om gis teren met het Verbondsbestüur van de K.A.B. en het Algemeen Comité van Actie het heugelijke feit te vie ren, dat onlangs het 400.000ste lid werd ingeschreven. Deze mannen 'hebben daartoe een belangrijk aandeel 'bijgedragen. Maar met de innige dank, die de Verbonds- voorziter van de K.A.B., de heer J. A. Middelhuis, tot hen sprak, doelde hij het hele leger propagandisten te huldigen, dat met zoveel ijver en enthousiasme de actie heeft gevoerd. De dag werd 'begonnen met een plechtige H. Mis van dankbaarheid die in de St. Monicakerk werd opge dragen door de assessor van het Ver bond, rector J. Doesburg, met assis tentie van pater Fidentius O.F.M. Cap. uit Eindhoven, leider van het Credo Pugnowerk van de Bossche Bond, als diaken, en pater drs. D. Pillen O.F.M., directeur van het A. C. de Bruyn-instituut te Doorn, als sub diaken. Vervolgens werden de gasten, on der wie zich ook bevonden het 400.000ste lid, in het Huis van den Arbeid ontvangen. De heer Middelhuis ging hier nog eens in op de betekenis van de actie „Naar de 400.000ste", die als 'n mooi stuk apostolaat beschouwd kan wor den, omdat een sterke K.A.B. van in vloed is op de kerstening van ons land en daardoor de arbeiderswereld beter voor Christus behouwen blijft. Vele hebben door de K.A.B. de weg naar de Kerk weer terug gevonden. Van belang noemde de heer Middel huis ook, dat door deze actie het con tact tussen leiders en leden weer verstevigd is. Het gezelschap bracht vervolgens Merel dook onder Toen een lader van de staats mijn Maurits zaterdag op de 548 meter verdieping zijn mijn wagen met kolen wilde gaan vullen, zag hij plotseling op de bodem vanX zijn wagentje iets bewegen. De<g laadkast werd ijlings stopgezet en, uit het wagentje kwam 'n merel- tje te voorschijn, dat behoedzaam^ in een papieren zakje werd ge stopt om weer naar de buiten wereld te worden gebracht. Het mereltje dacht daar anders over, beet de zak kapot en flad derde de mijngang door, maar eensgezinde mijnwerkers wisten de onderduiker weer te pakken te krijgen, sloten hem op in een stofmaskerd'oos en zetten de doe/. a in de lift. Er waren kennelijk geen ernstige redenen voor het X mereltje aanwezig om onder te duiken, want toen boven de doos X openging, vloog hij verheugd de<£ frisse buitenlucht in. een bezoek aan enkele in het Huis van den Arbeid gevestigde instellin gen van de K.A.B., zag de nieuwe K.A.B.-film „Bevochten Welvaart" en gebruikte de maaltijd bij de Ver- zekerimgsmij. „Concordia". Nadat de ha.rmonie St. Caecilia aan de werkers muzikale hulde had gebracht verenigden zij zich in hotel Noord-Brabant voor een gezellig samenzijn, waarbij het cabaret de K.A.B.-Spiegel optrad. Toen de Haagse politie dezer dagen een routinetoezoek bracht bij een op koper, vond ze een met briljanten bezet platinacollier, waarvoor maar f 175,aan de verkoper was betaald. De politie, die vond dat de man wel zeer gauw tevreden was geweest, on dervroeg de verkoper, de 22-jarige elektricien D. E. eens wat nader. Uit het verhoor bleek dat het 22-jarige kamermeisje, W. P. B., verloofde van D. B., werkzaam is in een Haags hotel. Zij had in oktober 1955 het col lier, dat een waarde vertegenwoor digt van duizend gulden, 'van een Duitse dame gestolen. Nadat hij het collier van de hand had gedaan, had de elektricien slechts honderd gul den aan zijn verloofde gegeven. Het jonge stel, had het geld willen ge bruiken om te emigreren. Na het verhoor werd de jongen in vrijheid gesteld, het meisje bevindt zich nog in hechtenis. BROMFIETSER VERONGELUKT. De 63-jarige bromfietser C. A. Werkhoven, die vrijdag op de Utr. Koningsweg reed, werd op de hoek van de Rijndijk door een personen auto gegrepen en zodanig gewond, dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag aan zijn verwondingen overleed. H. J. Zwart, wetenschappelijk amb tenaar aan het geologisch instituut eveneens uit Leiden, alarm had ge maakt. Om kwart over zeven arri veerden de redders met de gewonde in Gourbit. Vandaar is hij naar het ziekenhuis te Tarascon gebracht. Naar het zich liet aanzien verkeert hij niet in levensgevaar. De heer Al laart zou aan het eind van dit jaar promoveren. TRAGISCH AUTO-ONGELUK IN ENGELAND. Een jong Engels bruidspaar is zon dagmorgen bij een auto-ongeluk bij Sheffield om het leven gekomen, slechts enkele uren na het huwelijk. Met zes bruiloftsgasten reden de jonggehuwden in een reiswagen na de receptie in de richting van Shef field, met de bruidegom aan het stuur. In de vroege ochtenduren had een botsing plaats met eesi autobus, waarbij de negen inzittenden van de reiswagen allen gedood wer den. Zes inzittenden van de bus wer den gewond. Het was allemaal plotseling over. Terwijl verleden week de tafels in de keuringszaal van het Krelagehuis nog doorbogen onder de tulpen, de irissen, de gladiolen en de noem- maar-op kon men gisteren in die zelfde zaal wel het spreekwoordelijk geworden kanon afschieten zonder schade aan te richten. Dat wil nu ook weer niet zeggen, dat er geen interessante aanwinsten te zien vie len. Zo zag men van de bekende en gewilde Hollandse iris Wedgwood twee sports. G. Hommes, Heiloo, toonde naast de gewone een donker der blauw getinte verloping en dat deed J. G. Karsten, Oosterblokker, ook. Beide verlopingen waren echter niet hetzelfde. Bij de sport van Kar sten was de „baan" die van de lip naar de basis loopt paarsachtig blauw er. de lip met het eigele vlekje lich ter blauw dan bij die van G. Hom mes. Twee sports, die de aandacht trokken en als men nagaat dat er naar de gewone Wedgwood, ondanks de wat bleke kleur, altijd veel vraag is, kan men dat bij deze twee ver lopingen zeker ook verwachten. Naar welke van de twee nu de meeste be langstelling zal uitgaan, is niet zo gemakkelijk te zeggen. Fred Singer, Wijdenes, liet een vaas van zijn li- lium Regale album zien: beste ge zonde, kwaliteit. Er waren takken bij met 9 en lo kelken. Hoek Co, 's-Gravenzande, liet twee gladiolen- zaailingen zien. De rose 21 was nu niet zo geweldig, maar de oranje 16 trok zeer sterk de aandacht. Niet al leen door de prima stand, maar ook door de warme kleur. Aan deze tint is beslist een gebrek. En als het geen goede groeier is kan men er in 's-Gravenzande nog veel genoegen van gaan beleven. L. Oudshoorn Zn, Sassenheim, liet een kistje met de bekende Zuid-Afrikaanse Orni- thogalum thyrsoides zien. Een bloem, die weken lang goed blijft op het water. Men toonde nu bloemen ge trokken uit de maat 56 en er zat nog een flink trosje op. De tulpen werden deze keer slechts vertegen woordigd door Orange Parrot van C. Verdegaal Hillegom en Golden Niphetos van J. G. Huyg, Breezand. Aan deze laatste tulp werd een ge tuigschrift van verdienste toegekend. Van Tubergen, Haarlem toonde een flinke collectie van de fraaie Rege- lio cyclus-irissen met Sylphide als uitblinker. Enorme bloemen heeft deze variëteit en sprookjesachtig mooi getekent met die fijn geaderde baard en vlag. In het purper toonde men Teucros Hyssus en Magdalena. De bronsbruine getekende zaailing 1 was ook zeer mooi. De blauwe no. 4 viel ook in het oog terwijl de blau we iris Hoogiana eveneens bekoorde. Dezelfde firma bracht nog enkele Tritonia's: Tearose waarvan de naam gezien de kleur al zeer goed was gekozen; verder: White Glory, die echter teer-rose van tint is, maar een lang takje heeft en de fraaie licht oranjerode Hyalina. Tot slot: van J. de Jong Zn, Aalsmeer, de typisch gevormde Paeonia (pioen) anemonaeflora met enkele bloemen, die een wat „ruig" centrum hebben en twee pyretrums: de' rose May Queen, die weinig van Eileen May Robinson verschilt, maar iets vroe ger moet bloeien en Pink Ideal, eveneens rose, maar iets dieper van tint, mooier van vorm en kennelijk gedragen door een goede stengel. Of het werkelijk een ernstige concur rent van Eiieen May Robinson, die zich nu al zeer lang heeft weten staande te houden, zal worden, kan men natuurlijk niet zeggen. Dan moet men de nieuwere eerst ook eens in de culturen hebben gezien. Maar mooi was het! Veiligheidsraad stemde in met Britse resolutie De Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties heeft maandag eenparig een Britse resolutie aangenomen, die gewijzigd was om aan bezwaren van Arabische zijde tegemoet te komen. Volgens deze resolutie moet de secre taris-generaal der V.N., Hammers- kjoeld, zijn „goede diensten" blijven verlenen aan Israel en zijn Arabische buurlanden om de vrede in het be trokken gebied te helpen bewaren. Voor de stemming stemde Enge land in met het schrappen uit de premabule van een zinsnede, gewa gend van „een vreedzamen regeling op een wederzijds aanvaardbare grondslag." De resolutie, die is aanvaard na een debat van vier dagen, doet een beroep op de Arabische landen en Israel, de wapenstilstandsovereen komsten volledig na te komen en de door Hammarskjoeld voorgestelde maatregelen ter vermindering van de spanning uit te voeren. Dekjongen verdronken in Frankrijk De 17-jarige dekjongen van het Nederlandse vrachtschip „Haring vliet", P. de Groot is gisteren ver moedelijk verdronken nadat de sloep waarin hij met twee andere beman ningsleden zat, was gekapseisd. Het ongeluk gebeurde te Boucau nabij Bayonne, waar de „Haringvliet" in de monding van de rivier de Adour gemeerd lag. De sloep sloeg om bij het oversteken van het havenkanaaï. De twee andere inzittenden werden door vissers gered, waarna zij door brandweerpersoneel met behulp van kunstmatige ademhaling werden bi.j- gébracht. Het lich/aam van de dek jongen is niet gevonden. REIS VAN HET LUXEMBURGSE PAAR Twee Rotterdammers in Nice achter de tralies Een paartje uit Rotterdam, dat op vacantie was in Nice, bleek de hotel rekening niet te kunnen betalen en vertoeft derhalve thans in een ge traliede inrichting. Reeds enige maan den verbleven zij in het hotel en ver diende een flinke boterham in het Casino, waar zij in korte tijd 14 millioen francs wonnen. Toen keer den de kansen. Op een gegeven mo ment bezat het paar nog maar één millioen. Het deed daarmede een po ging om het verloren terrein te her winnen, maar de poging mislukte. De hoteleigenaar hoefde niets in zijn brandkast te bergen. Extra-belasting in Frankrijk Voor uitgaven in Algerië De Franse minister van Economi sche Zaken en Financiën, Paul Ra- madier heeft op een persconferentie verklaard, dat de regering binnen kort bij het parlement een wetsont werp zal indienen voor heffing van de tijdelijke belasting tot een totaal van 100 miljard frank (een miljard gulden) ter bekostiging van buiten gewone uitgaven in Algerië. De belasting zou geheven kunnen worden op uiterlijke tekenen van welstand en op huren, evenals op leveranties aan het leger. In het uiterste geval zou de prijs van siga retten worden verhoogd. Nehroe contra Dulles Premier Nehroe van India heeft •maandag op een openluchtbijeen komst in Bombay gezegd, dat het volk van India met zekerheid wil weten of de V. S. en de landen van Europa de Portugese aanspraken op Goa ondersteunen. Dit is gemeld door radio-Nieuw-Delhi. Sprekend over de gezamenlijke verklaring van de ministers van bui tenlandse zaken van de V. S. en Por tugal, waarin het Portugese bezit van Goa gerechtvaardigd wordt, vroeg Nehroe zich af, hoe het mogelijk was, dat de V. S. verklaren Portugals standpunt te delen. Hij noemde de woorden van Fr/ter Dulles „een voudig ongelooflijk, uit de mond van iemand die zo'n verantwoordelijke positie bekleedt". Nehroe zei, dat India er nooit in zal berusten dat een vreemde mogend heid een „bruggenhoofd" in India heeft. Zijn woorden werden storm achtig toegejuicht. U nadert een oversteekplaats voor voetgangers.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6