Leidschendam begroette weer 'n parochiezoon als neomyst Wassenaarse St. Willibrord verheugde zich over nieuwe priester Noordwijkerhout haalde met feest-stoet jonggewijde priester in Meer leidingwater in Warmond MAANDAG 28 MEI 1956 DE LEIDSE COUr NT EERSTE BLAD PAGINA 2 In de eervolle lijst van priesterwij dingen is weer een zoon uit de pa rochie H.H. Petrus en Paulus te Leidschendam opgenomen, de tweede van dit jaar. Over enige maanden zal hieraan nog een derde priester wijding worden toegevoegd. Ditmaal was het de geboren en getogen Leid- schendammer, weleerw. heer Theo- dorus Adrianus Stephanus van Veen, de enige zoon van de heer en mevr. Jac. J. van Veen en C. A. M. van Veende Groot. Daar de neomist gesproten is uit een oeroud Leidschendams geslacht was de belangstelling zeer groot, toen de nieuwe gewijde priester za terdagavond aan de grens van de ge meente per auto arriveerde. De har monie „St. Cecilia" speelde nadat de neomist was uitgestapt er lustig op los en toen door een nichtje, Betty van Veen, bloemen waren aangebo den, kwam burgemeester H. M Banning, met ambtsketen omhangen, naar voren om de neomist namens de gemeente te begroeten. Wij zijn hier aan de grens van de gemeente gekomen met de jeugd, het mooiste wat wij u bieden kun nen en waaruit naar spr. hoopte nog vele priesters zullen voortkomen. Na hem nogmaals veel geluk te heb ben toegewenst speelde de harmo nie een pittige mars waarna de neo mist plaats nam in de met vier be- pluimde schimmels bespannen lan dauer, die door de bevlagde straten pereden werd naar de parochiekerk. Hier stond de parochiegeesteliikheid opgesteld en na in de pastorie d( kerkelijke gewaden te hekben om gedaan betrad de neomist voorafge gaan door een grote schare bloe- mendragende bruidjes het kerkge bouw. De geheel gevulde kerk zong de nieuwe priester een welkomst woord toe. Pastoor J. H. v. d. Kolk sprak hier de neomist toe en bracht eerst alle eer aan God die weer een zoon uit de parochie niet alleen uit verkoren had als Zijn dienaar maar zelfs als priester. Na deze toespraak gaf de nieuwe pastoor zijn eerste priesterzegen over de parochie in al haar geledin gen. Plechtig eerste H. Misoffer. Gistermorgen heeft de neomist zijn plechtige eerste H. Mis oogedra- gen. Ook nu was de parochiekerk overvol van belangstellenden en weer betrad de neomist, voorafge gaan door bruidies, het kerkgebouw. Onder deze H. Mis verleenden assis tentie de parochiepastoor van der Kolk als presbyter-assistens, de zeer- eerw. heer J. de Groot, rector van De Goede Herder te Leiderdorp en bisschoppelijk onderwijs-inspecteur, oom van de neomist, als diaken, en de weleerw. pater C. Hendriks M.S.C. als subdiaken. Ceremoniarius was kapelaan M. Meiman. De feestpredi- catie werd gehouden door de zeer- eerw. heer de Groot met als tekst ..En allen werden vervuld met de H. Geest". Eerst richtte spr. een persoonlijke felicitatie tot de neomist en de ge lukkige ouders die hun enig kind voor de dienst van God hebben af gestaan. Voor de gehele familie is het een grote eer een priester in haar midden te hebben. Vervolgens schetste spr. de taak van dc priester die een werktuig is in Gods hand voor het heil van de mensen. Maar voortgekomen uit deze parochie zal deze parochie ook steeds aanspraak op u blijven maken, ook op uw ge bed opdat uit Leidschendam bij voortduring priesters voortkomen. Het parochieel zangkoor onder lei ding van de directeur-organist, de heer F. B. van Raad zong de wisse lende gezangen van Drievuldigheids- r'ondag en de vaste gezangen uit de driestemmige mis van Jan Nieland met Credo in de volkszang. Onder de H. Communie speelde de organist het Orgelconcert in bes gr. t. van Handel en na de H. Mis werd der Ven en de vroegere kapelaan v. Niekerk. De in de middag gehouden recep tie in het parochiehuis was zeer druk bezocht. Vele cadeaus werden de neomist aangeboden. Daar de werkzaamheden voor het inrichten van de speeltuin aan de Willem Pijperlaan vrijwel geheel volbracht zijn, is het de bedoeling de speeltuin op zaterdag 2 juni a.s. open te stellen. De opening zal op feeste lijke wijze geschieden en het ooe- ningswoord zal gesproken worden door de loco-burgemeester, de heer P Groeriewegen. Vooral zal op de speelweide achter het raadhuis een kinderstoet worden ODgesteld die zal optrekken naar de nieuwe speeltuin waar dan een ballonwedstrijd gehou den zal worden door ongeveer 800 kinderen. In de avond zal de speel tuin feestelijk verlicht zijn waarbij dan de harmonie Forifm Hadriani uit Voorburg een feestconcert zal geven. VOORSCHOTEN Uitgaansdag bejaarden-sociëteit. Gisteren maakte de leden van de Be jaarden-sociëteit met velen van de dames, die de Soos-middagen ver zorgen hun jaarlijkse uitstapje (waarvoor men zelf spaart). De meeleving in ons dorp is altijd ge weldig. Evenals vorig jaar stelde de Herensociëteit voor dit uitstapje een bedrag beschikbaar, terwijl door res pectievelijke firma's „corsages", limo nade en Eau de Cologne werden ge geven. 't Een met het ander deed veel om de feestvreugde te verhogen Bij de afrit om 1 uur sprak de burge meester de tochtgenoten beurtelings in beide bussen toe, zodat er met de beste wensen voor een ieder werd gestart. De tocht ging door Wasse naar, Den Haag, Boulevard Scheve ningen naar Loosduinen, door het ge. hele Westland naar Rotterdam, waar de Diergaarde werd bezocht. Daar werd de thee geserveerd en kreeg een ieder een uur tijd om tuin te bezichtigen. Om 4.45 uur be gon een rit door Rotterdam, de tunnel enz. enz. en zo werd naar het Groot- hyidelshuis gereden, waar in het restaurant op de 7e etage een maal tijd werd gebruikt, waarna men kon genieten van een pracht uitzicht over Rotterdam. Om 7.15 uur werd de terugtocht aanvaard. Via Delft en Den Haag. Om half negen waren ze weer ter plaatse. Een mooie middag waarover men nog dagen kan praten en na-genieten. Schaakvereniging. Het is dr. Ver met inderdaad gelukt als eerste te eindigen in het schaakkampioen schap van Voorschoten met 2 punten voorsprong op no. 2. Hij behaalde 11 punten uit 14 partijen, zonder maar één partij te verliezen, zodat de wis selbeker één jaar in handen komt van de kampioen. Als 2de eindigde de jeugdige Maarsen met 9]4 punt uit 14, boven Sluiter, die 8H punt scoorde. Nog enkele uitslagen: Eerste groep: dr. Venmet—Sluiter 1—0; Maarsen P. Segaar 10; Maarsen—dr. Vermet Vi—VL- Promotie-degradatie: Jansenvan Os 1—0. De St. Jozefparochie te Noordwij kerhout heeft zaterdagavond haar nieuwe priesterzoon op feestelijke wijze ingehaald. De neomist, de wel eerw. heer J. v. d. Klugt, arriveerde om zeven uur met zijn ouders per auto aan de grens van de parochie in de Kerkstraat en werd daar na mens de parochie welkom geheten door pastoor Standenmeyer. Neomist, ouders en pastoor namen plaats in een landauer en werden in een feestelijke stoet naar de paro chie geleid. De stoet werd geopend door de Boekhorstruiters. Achter de ruiters marcheerde de R.K. Harmo nie St. Jeanne d'Arc met volledige drumband en de pittige marsmuziek van de harmonie lokte ook de wei nige parochianen, die nog thuis wa ren, naar buiten. Achter de harmo nie volgde een grote groep meisjes en jongens van de R.K. Gymnastiek vereniging GIOS in hun fleurige wit-blauwe uniformen, welpen met hun leidsters en verkenners in uni form, enige Kaj otters en tenslotte een flinke groep meisjes van de J. G. Al deze droegen hun verenigings- vlaggen mee, zodat het niet alleen een lange maar ook fleurige, feeste lijk stoet was. Achter de landauer volgde nog een tiental auto's met familieleden van de neomist, de ka pelaans en het kerkbestuur. Bij de kerk aangekomen stelden de groepen, die in de stoet hadden meegelopen zich vanaf de pastorie aan weerszijden van de weg op. Tus sen hen door begaven de neomist, ouders, pastoor e.a. zich eerst naai de pastorie. Terwijl zij in de pasto rie waren, werden bruidjes opgesteld in de kerk en langs het pad van de pastorie naar de kerk en gingen de parochianen het kerkgebouw binnen. Toen even later de neomist met zijn ouders en de geestelijken tussen de bruidjes door het kerkgebouw bin nenkwam, werd hem een welkomst lied toegezongen. Pastoor Standemeyer heette vanaf de preekstoel de neomist namens alle parochianen hartelijk welkom, Z.E. wees er met gepaste trots op, dat de parochie reeds zovele priesterzonen telt, terwijl nog verscheidene jonge mannen op studie zijn, waarvan er in zongen het vierstemmige Magnificat september weer een de priesterwij- getoonzot door de directeur. Op het priesterkoor hadden o.a. plaats, genomen de vroegere paro chiepastoors de zeereerw. heren M. J. J. Kammers en H. J. A. M. van POTLOOD en GEEST No. 520. Horizontaal: 2. gem. in Utrecht, 6. ik (Lat.), 8. bid (Lat.), 10. vettige rook, 12. sluw, 13. overblijfsel bi$ verbranding, 14. meisjesnaam, 16. boom, 17. gem. in N.H., 18. meisjes naam, 20. plaats op Ameland, 21. fa milielid, 23. hap, 25. mondwater, 27. boom, 29. biersoort, 30. gebrek, kwaal. Verticaal: 1. rivier in Rusland, 2. muzieknoot, 3. afnemend getij, 4. ge sloten, 5. spits als een tap, 7. ont- brandbare stof, 9. soort van hert, 11. gemeenschappelijke weide, 12. werp- strik, 15. huisdieren, 18. bijb. figuur, 19. landtong, 21. stronkje, 22. gem. in N. Brab. aan de Maas, 24. gem. in Gelderland, 26. laagvlakte, 28. eerst volgende (afk.). Oplossing morgenavond. ding hooptte 'ontvangen. Tenslotte vroeg pastoor aan de nieuwe pries ter om de St. Jozefparochie in zijn gebed te blijven gedenken en nu zijn eerste priesterzegen te willen ge ven. Nadat de jonge priester de ge lovigen gezegend had, celebreerde hij een kort plechtig lof. Bij dit lof werd de neomist geassisteerd door twee priesterzonen van de parochie, die reeds enige jaren als missionaris in Afrika hebben gewerkt en toeval lig sedert enige tijd tegelijk met va- cantie in de parochie zijn. Dit zijn de paters A. v. d. Werf (Mill Hill) en J. v. Hensbergen CSSp. Zondagmorgen om kwart over ne gen droeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. Het priesterkoor was prachtig versierd met witte bloe men en vele parochianen woonden de plechtigheid bij. Als diaken fun geerde kapelaan Harding en als sub- diakon kapelaan Zwaan uit Haarlem, oud-kapelaan van dé St. Jozef paro chie. Pastoor Standenmeyer fungeer de als presbyter-assistens. In het priesterkoor had plaats genomen prof. v. 't Westeinde van het groot seminarie Warmond. Kapelaan Lemmers hield de feest- predicatie en hij had tot tekst geko zen de woorden van Christus „Vader mijn uur is gekomen", welke woor den Christus sprak op de avond van zijn lijden. Christus, de Hogepriester sprak deze woorden en elke pas-ge wijde priester kan deze woorden tot de zijne maken, want bij het ontvan gen van de H. Wijding begint voor hem ook het uur, dat nooit meer ein digen zal, omdat vanaf de Hogepries ter Christus er steeds priesters ge weest zijn en zullen zijn. Christus was offeraar en offerande tevens en dag na dag tot het einde der tijden wordt Christus weer geofferd door de priesters. Het is dus niet alleen het uur van Christus doch ook van de priester ja ook van diens ouders, familieleden, van de gehele mens heid. Dit is het wonder van de on eindige liefde van God tot de men sen. Het parochiële zangkoor zong on der leiding van de heer Pijnenburg op zeer verdienstelijke wijze de wis selende gezangen van Drievuldig- heidszondag en de Missa Choralis van Refice, welke mis speciaal voor dit feest was ingestudeerd. Na de H. Mis zong het koor op verzoek van de neomist het „Magnificat" van Jan Smit. In de middag maakten zeer velen gebruik van de gelegenheitl om de neomist ten huize van zijn ouders geluk te wensen. Om 5 uur werd de kerkelijke vie ring van dit priesterfeest besloten met een plechtig lof. De neomist werd bij dit lof geassisteerd door prof. van 't Westeinde en kapelaan Lemmers. A. v. WETTEN, KAPIOEN VAN Z.-HOLLAND BIJ DE AMATEUR^. In de zaterdagmiddag in Stomp- wijk verreden wedstrijd om het kampioenschap wielrennen-amateurs behaalde Arie v. Wetten het kam pioenschap van Zuid-Holland. Het was een wedstrijd over 170 km verreden in 17 ronden van 10 km. Na het behalen van dit succes vroe gen wij van Wetter naar zijn erva ringen van de wedstrijd. Van Wetten vertelde ons, dat in deze rit alle ernstige kandidaten voor het kampioenschap mededon gen. Na 70 km. had hij zich in een kopgroep gedrongen van 12 renners, waarin ook Schalk Verhoef, v. Hou- welingen; v. d. Knaap en Wallet za ten. Arie voelde, dat ij uitstekend „ging" en dat nu zijn kans was ge komen om te tonen, dat hij van deze renners de beste was. Toen de laatste ronde verreden moest worden sprintte hij met alle kracht, waarover hij beschikte, weg van zijn concurrenten en geen van de renners zag kans aan Arie's wiel- te blijven. Volop tegen wind in won hij 500 meter voorsprong en ver voor allen ging hij over de eindstreep. Over zijn plannen vertelde v. Wet ten ons, dat allereerst voor de vol gende de Ronde van St. Bavo op het programma stond en dat hij het aan zijn eer verplicht was een uitsteken de plaats te bereiken. De volgende week zondag gaat Arie paar Limbprg om daar uit te komen in Ronde van Limburg. Wilskracht promoveert naar de overgangsklasse. Zaterdagmiddag behaalde het drietal van Wilskracht in Noordwijkerhout een 73 zege op „v. Hessen" uit Rotterdam. Daarme de promoveren zij naar de over gangsklasse van de Ned. Tafeltennis- bond. Het team bestond uit de heren v. d. Putten, Puijk en Leeuwendaal. KATWIJK A"** DEN RIJN GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de politie werden de navol gende voorwerpen als gevonden aan. gegeven en tot dusver niet door de eigenaars afgehaald: 2 houten va ten, wijnrood kinderwantje, doublé damespolshorloge, zwarte alpinomuts, kinderportemonnaie met inhoud, grijs-rood gestreepte herensjaal, blauw en wit kinderwantje, bruine herenportemonnaie met inhoud, rood geel geblokte sjaal, nikkel dames polshorloge, bruin jongensjasje, kin- der portemonnaie, inhoudende een rozenkrans, donkerblauw jongens jasje, autoped, paar zwarte rubber laarzen, gouden broche, muntbiljet van 1,beige kiriderjasje, groene want, bril, grijze vulpenhouder, groen jongensvest met ritssluiting, lipssleutel, jongens colbertjasje, 50 postzegels van 2 cent, rode autoped, zilveren gulden, bruine herenschoe nen, herenportemonnaie met inhoud, 23 postzegels van 15 cent, kinder tasje met inhoud, sleutel, paar zwar te damesschoenen, ketting met sleu teletui, mesje en aapfiguurtje, wit- metalen damesarmband, rekenliniaal, lipssleutel. Inlichtingen omtrent bovenver melde voorwerpen kunnen worden ingewonnen bij de politiepost, Rijn straat 31. Heel dikwijls al heeft de met priesterroepingen rijk gezegende St, Willibrordparochie een jonge pries ter in haar midden verwelkomd, als hij na de H. Priesterwijding naar Wassenaar terugkeerde om er zijn eerste plechtige H. Mis op tc dra gen. En telkens weer opnieuw blijkt zo'n plechtige eerste Mis een hoog tepunt te zijn in het parochieleven, waarmee alle parochianen en geheel katholiek Wassenaar van harte mee leven. Zo was het ook weer dit week end, toen Cor van der Kroft als neomyst de altaartreden in de St. Willibrordparochie beklom. Zaterdagmiddag werd de nieuwe priester bij het huis van zijn moeder aan de Oostdorperweg vader Van der Kroft is al lang geleden ge storven verwelkomd door het paroohie-comité-tje en door een stoet bruidjes, die hem onder de ere poort door naar huis leidde. Het comité bestaande uit de he ren G. A. van Leijenhorst, A. M. Bijersbergen en H. L. J. van Dillen bood de jonge priester het ge schenk van de parochianen aan: een radiotoestel niet bijpassende tafel. Zondagmorgen waren het weer bruidjes, met bloemen en palmtak ken in de hand, die de neomyst be geleidden door de stemmig versierde St; Willibrordlkerk. Met assistentie van pastoor J. P. Buys als presbyter- assistens, pastoor Schoots vroeger kapelaan der parochie als dia ken en kapelaan Plantinga als sub diaken, droeg de jonge priester zijn eerste plechtige H. Mis op. Pastoor Sohoots hield de feestpredicatie. Het parochieel mannen- en knapen koor zong de missa secunda pontifi- calis van H. Andriessen, onder het Z0ETERMEER Brandweer had succes. Op de brandweerwedstrijden 1956, die za terdag te Leimuiden gehouden zijn, heeft Zoetermeer een opmerkelijk goede figuur geslagen. De ploeg van de vrijwillige brandweer in Zoeter meer behaalde in haar afdeling de eerste prijs. Een ploeg van de be drijfsbrandweer van de N.V. Nutricia behaalde in haar afdeling eveneens de eerste prijs. Schooltentoonstelling. De ten toonstelling van werkstukken van de leerlingen der lagere school, de naai school en het v.g.l.o., die gisteren in de r.k. meisjesschool gehouden werd is een groot succes geworden, niet alleen wat de individuele prestaties betreft, maar ook door de overgrote belangstelling -\ten de ouders. In de keukenafdeling van het v.g.l.o. wa ren de verschillende produkten te bewonderen, die de meisjes zelf in de keuken hadden gemaakt. Zowel de eenvoudige maaltijd, als de meer uitgebreide maaltijd, de diverse hapjes en toetjes, de soepen en pud dingen waren keurig verzorgd en waren een culinair genoegen. De ontbijttafel stond keurig gedekt en zelfs stond de feesttafel klaar voor een kleuterfeestje. In een der bovenlokalen werd een overzicht gegeven van het levens- onderwijs zoals dat op de v.g.l.o. ge geven wordt. De verschillende taken, die door de meisjes uitgewerkt moe ten worden werden in hun uitwer king getoond. De verzorging van de keuken, wat betreft het schoonhou den van het keukengerei, de verzor ging van de baby en het vervaar digen van kleding voor de kleine peuters werden uitgebreid getoond. De eerste hulp bij ongelukken, voor al de kleine ongevalletjes, zoals die in ieder huisgezin herhaaldelijk voor komen wordt met zorg aangeleerd. De godsdienstige opvoeding, die van het allerhoogste belang is voor de instandhouding van het goede katho lieke gezin, neemt een integrerende plaats in bij het v.g.l.o. De talrijke werkstukken, die getuigden van een degelijke studie, gaven hiervan een prachtig overzicht. In de twee vol gende klassen konden de ouders de verschillende kleedjes, schorten, jur ken enz., die hun kinderen vervaar digd hebben in het schooljaar, be wonderen. Een aparte stand liet de verschillende produkten zien, die in de naaischool vervaardigd worden. Men waande zich werkelijk in een damesmodemagazijn. De bezoekers en bezoeksters spra ken dan ook terecht hun bewonde ring uit voor het gedegen onderwijs dat aan hun kinderen gegeven wordt en de grote veelzijdigheid, die door het getoonde werd gedemonstreerd, Een zeer geslaagde tentoonstelling. DE OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: doublé armband, rode kinderport. met inhoud; dubbele rjj- wieltas; rood kindertasje; imitatie gouden schakelarmband; manchester jas; rode step met vlag; sleutel. Verloren: kilometerteller; zakdoek inh. 0,45; blauwe jopper; rood ge vlamde vulpen merk Simplex; bruine port., inh. 10,zilveren schakel armband; ring met twee sleutels en flesopener. Gevonden: bruine jongenspet, siga renaansteker, sjaal, Osmia zwart jon gensrijwiel, reservewiel Vredenstein 10266 Heavy duty 82520. Verloren: grijs meisjesvest met zwarte boord, bruine damessport. inh. ongeveer !50, donker bruine porte feuille inh. ongeveer 20, foto's en visakte, herenrijwiel merk Fongers met kruisframe, rode sport, inh.: foto's en 0.9Ó, bruine port. inih.: 1.gestreepte sjaal rood, bruine handschoenen, bank/biljet van 10.—. Geboren: Maria G. E., dr. v. G. M. Havik en R. Brouwer, Theodorus P. M., zn. v. J. J. Moers en L. Have naar; Hendrik, zn. v. H. Koppejan en S. W. Jansen; Adrianus J. M„ zn. v. C. C. Vollebregt en C. A. M. Vieveen. Getrouwd: P. C. Heijnen en A. M. v d. Bulk; W. F. B. van Linde en M. v. Vulpen en L. J. M. van Bregt en C. W. Droogh. werkzaamheden voor het verplaatsen van een gasmeter in een bedrijf aan de Rijksstraatweg raakte de fitter van het gasbedrijf Mc Lean be dwelmd door uitstromend gas. Dok ter Baart de la Faille verleende de eerste hulp en liet de man naar zijn woning overbrengen. Minister Beel bezocht Politieschool. De minister van binnenlandse za ken, prof. dr. L. J. M. Beel heeft za terdag een bezoek gebracht aan de politie-opleidingsschool aan de Mey- boomlaan in Rijksdorp. De minister was""vergezeld van mr. F. R. Mijn- lieff, raadadviseur, chef van de afde ling openbare orde en veiligheid van het ministerie van binnenlandse zaken. DE KWAKEL Postduivenver. „Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht St. Ghislain met oude duiven, deelname 205 stuks. Los cm 7.50 met w.n.w. wind, bewolkte lucht, goed vliegweer, vlot verloop. Verkerk 121120; O. Cuiper 3 36; Woerden 428; Janmaat 57 919; S'dhipper-Koppenol 63040 Kints 8-^-37; De Horde 10— communie-uitreiken Laudate Oomi- num van Flor Peeters en na de H. Mis Regina Coeli van Lotto. Zeer groot was het aantal belang stellenden, dat de neomist en zijn moeder en andere familieleden des middags geluk kwam wensen in het verenigingsgebouw. Burgemeester Van Wijnbergen was een der velen, die hem de hand drukten en die de cadeaux bezichtigden, die de jonge priester waren toebedacht. Stola's en een albe en een superplie werden door zijn moeder zelf gemaakt. Een prachtig schrijfbureau was het cadeau van de bewoners van de Oost dorperweg, katholiek en niet-katho- liek. Op dat bureau stond een schrijfma chine, één van de vele geschenken van familieleden. Bewoners van de Hoge Klei bleven niet achter en kochten met elkaar een glasserviesje. Als blijvende herinnering aan het 18. y. d. Beid 12; Winters 1330; feest zal de neomist van het comité nog een album met foto's aangebo den krijgen. Om vijf uur celebreerde de neomist een plechtig danklof. Padvindersgroepen openden nieuw clubhuis. Twee Wassenaarse pad vindersgroepen, de Duinverkenners en de zeeverkenners van „Van Was- senaer Obdam" hebben op het buiten van Ruys, dat door de gemeente Wassenaar werd aangekocht, elk een nieuw clubhuis gekregen en zater dagmiddag zijn deze clubhuizen offi cieel geopend. De burgemeester, die vergezeld was van de wethouders mr. dr. J. Hazen berg en K. Huibregtse en van ge meentesecretaris K. van Boeijen en directeur A. J. Bolten van gemeente werken, werd namens de plaatselijke commissie voor het padvinderswezen verwelkomd door de heer J. H. A. A. Kalff. Nadat de burgemeester een lint had doorgeknipt en aan een zestal lei ders van de beide groepen een sleu tel had overhandigd van de nieuwe troepen'huizen, werd een rondgang over het terrein gemaakt. De troephuizen zijn onderge bracht in de voormalige stalgebou- wen van het buiten van wijlen de heer Ruys, naast de kwekerij aan de Zijlwatering. Bromfietser aangereden. Op de oversteekplaats voor fietsers op de Rijksstraatweg ter hoogte van Dey- leroord werd de 62-jarige restaura teur A. Rodenburg, die met zijn bromfiets onvoorzichtig overstak, aangereden door een personenauto, bestuurd door K. uit Den Haag. De heer Rodenburg liep een enkelfrac-' tuur op en werd por ambulance- auto naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Bromfiets en auto wedden beschadigd. Lorrenboeren stalen ijzer. De recherche ljield twee lorrenboeren aan, de 23-jarige W. en de 23-jarige H., beiden uit Den Haag, die op een terrein aan de Raaphorstlaan ten na dele van v. d. P. 5 ijzeren palen had den gestolen. Bekneld geraakt. Bij het onder graven van een gemetselde paal, bij de ingang van Duinrell aan de Storm van 's Gravesandeweg, raakte de 46- jarige De R. beneld, toen de paal plotseling omsloeg. De man werd met inwendige kneuzingen overge bracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. Gasfitter bedwelmd. Tijdens Bartels 142641; RekelhofZaal 16 _2i_23—24—32— 35—38; v. Vliet 22 34; Kranenburg 252731; van 't Hart 29. Afstand bedroeg 211 km. Tijd snelste duif 1374.46 m. per min.. Tijd laatste duif 1210.10 m. per minuut. RIJNSRURG Paardenmarkt. Dit jaar zal de Rijn&burgse paardenmarkt op don derdag 31 mei gehouden worden. Er zijn ook dit jaar weer prijzen be schikbaar gesteld voor de grootste aanvoerders van paarden. Voor de hoogste aanvoerder (min. 10 paar den) 100, 2e 50, 3e 25 en voor de 4e en 5e zijn 5 beschikbaar gesteld. SPORT Volgens de standenlijst van de eerste klasse C betaald voetbal is K FC kampioen. Maar de Kogers heb ben nog geen feest gevierd, want theoretisch is er nog een kans, dat hun de titel ontgaat. De kwestie is namelijk, dat er nog een protest loopt van Helmondia, betreffende de op Tweede Pinkserdag gespeelde wedstrijd HelmondiaTubantia, die in een gelijk spel (33) eindigde. Helmondia tekende protest aan te gen het laatste doelpunt van zijn te genstanders. Mocht het dit protest, waarover nog deze week zal worden beslist, toegewezen krijgen, dan heeft dit verscheidene consequen ties. Helmondia, dat op de twee plaats staat, zou er dan een winstpunt bij krijgen en nog maar twee punten achter staan op KFC. Het zou deze achterstand eventueel a.s. zondag in de laatste wedstrijd van de compe titie, kunnen inhalen. Vooropgesteld, dat KFC zijn laatste wedstrijd (tegen Tubantia) zou verilezen, zou men de situatie krijgen, dat KFC en Helmon dia gelijk eindigden met 47 punten. Dat de uitwedstrijd tegen Tubantia zwaar gaat worden voor de Kogers, ligt voor de hand, want de Henge- loseclub vecht voor het behoud van de vierde plaats op de ranglijst, die ,-een plaas garandeert in de het vol gend seizoen te vormen eerste divi sie betaald voetbal. Helmondia speelt zondag even eens de laatste wedstrijd van de com petitie en wel uit tegen ZFC, dat op de achtste plaats van de ranglijst staat met 28 punten. Burgemeester jhr mr Von Fisenne te Warmond draaide vanmorgen een kraantje open, dat aangebracht was aan de buitenzijde van de boerderij „De Eenzaamheid". Toen het water stroomde, wist iedereen, dat er een grote wens in vervulling was gegaan nml. de aansluiting van de Boothuls- en Zwanenburgerpolder op de water leiding. De plechtigheid werd bijge woond door burgemeester Kolfscho ten van Alkemade als voorzitter van „De Tien Gemeenten".

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2