DE BRULLENDE BERG Zoeterwoude-Dorp was in feestvreugde over zijn nieuwe priesterzoon fuestdeZöti&yde. tuest RANG vetsnapeu'au^ van cfemste lang. De parochie Zoeterwoude-Leiderdorp vierde een zeer schoon priesterfeest 1 MAANDAG 28 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 1 Zoeterwoude, eenmaal de zetel van de roemruchte heer Johannes van Banning:, (18071840) Aartspriester van Holland en Zeeland, waar de eer bied voor de priester door een door luchtige Hoogwaardigheid als „inge heid" werd geprezen heeft steeds 'n rechtmatige trots getoond op het grote getal van priesters uit de aloude parochie gekomen. Bij de stijgende vreugde op de dag, dat de 27ste priesterzoon Nico van den Akker Jacz. de H. Priesterwij ding heeft ontvangen, op de voor avond van de eerste H. Mis in de pa rochiekerk Sint Joannes Onthoofding menen wij goed te doen, alvorens het verslag van het priesterfeest te schrij ven, de erelijst helaas niet chro nologisch van de priesters die in de laatste halve eeuw uit Zoeterwoude gekomen zijn, te vermelden: H. van der Poel; H. Pieterse; Jasp. Blom; L. Dolle; J. Zandvliet; B. Berk; W. Pieterse; W. Versteegen; G. Jan- son; B. Roessen; H. van der Ham; J. Schuur; S. Schuur; A. v. d. Voort; L. van Teylingen; J. Vaneman; Joh. Vaneman; Ant. Vaneman; J. Rekel hof; J. Bosman; L. v. d. Salm; P. van Leeuwen; J. v. d. Akker; B. v. Tey lingen; L. van der Salm en C. Paar- dtkooper. De feestelijke intocht. De R.K. Propagandaclub „St. Pau- ïus" had de buitenkerkelijke organi satie goed verzorgd en bij zonnig weer, in de heerlijk ontluikende na tuur, begon de feestlijke intocht aan de Lammebrug, waar de neomyst op het gestelde uur per auto arriveerde. Na de begroetings-rede van de voorz. van „St. Paulus" de heer J. C. Paar- dekooper, nam de neomyst met zijn ouders en kapelaan G. Kaptein plaats in de met twee schimmels be spannen landauer. Kleurige pluimen tooiden de hoge koppen van 't paar den paar, zoals weleer de landman zijn paardekoppen versierde als de oogst werd binnengehaald. De Sint Jansfanfare met het tam boerkorps gaf aan deze kleurige stoet een vrolijke klank. De landelijke rij - vereniging „Jeanna d' Are" opende de stoet en voerde de Pausselijke vlag de standaard en de vlaggen van de L.T.J. Dan volgden de kleurige groepen van D.O.S. die op een wagen het werken van de jongensclubs lieten zien, de R.K. Tennisvereniging „PIT 1954", de sportvereniging S.J.L. en de Gidsen. Achter de landauer waar in de neomyst was gezeten, volgden de auto's met de familieleden, pater S. van Beurden en kapelaan C. Paar- dekooper üit Middelharnis. Terwijl de klokken van de Kruisherenkerk blijde galmden, stond*het gehele con. vent van het klooster voor de hoofd ingang toen de stoet voorbij trok. Bij het raadhuis aangekomen maakte burgemeester H. J. J. A. Smeets zijn opwachting en sprak daarbij een welkomstrede uit waarin hij namens het gemeentebestuur de neomyst en zijn ouders geluk wen ste, de hoop uitsprekende dat het de jonge priester gegeven zou zijn een vruchtbaar priester leven te mogen hebben. Burgemeester Smeets en mevr. SmeetsVan Heel gingen in de stoet mede ter bijwoning van het Plechtig Lof. Nu gingen ook de bruidjes, allen witte bloemen dragende, in de stoet mede, waarbij zich ook de kabouters en de welpen en de verkenners aan sloten. Zo ging de lange stoet door het be- vlagde dorp langs de ouderlijke wo ning op de Schenkelweg, waar de buurtcommissie, die nog wel meer van zich zal laten spreken, een fraaie erepoort hadden geplaatst met een „Hulde aan de neomyst". Bij de kerk aangekomen, volgde 'n grote stroom van mensen om voor de kerk de eerste priesterzegen te ont vangen. Deken Juffermans mocht om gezond, heidsreden zich niet naar buiten be geven om het welkomstwoord te spreken. De neomyst en de familie gingen nu door de pastorie naar de kerk, zodar de parochianen in de kerk konden gaan. Het 50 m lange middenpad was aan weerszijde afgezet door een lange haag van wel 100 bruidjes, die allen in het wit gekleed met witte bloe men wuifden toen de neomyst naar het Hoogaltaar ging waar deken Juf. fermans een toespraak hield om te getuigen van het hartelijk medele ven van de parochie. Sprekende over de heilige wijdin gen wijdt spr. uit over de zalving van de handen van de neomyst, de handen waarmede hij de God van he mel en aarde aan de mensen zal brengen en verzoekt die zelfde han den nu zegenend over de gelovige uit te strekken bij het geven van de eerste priesterzegen. Na de zegen celebreerde de neo myst een plechtig Lof met assisten tie van kapelaan G. Kaptein als dia ken en pater S. v. Beurden als sub. diaken, waarmede de schone dag van de H. Priesterwijding een emde nam. De eerste H. Mis. De parochiekerk van Sirnt Joannes Onthoofding was voor de eerste H. Mis in volle luister gezet. Zonlicht speelde door de gebrandschilderde ramen en op het heerlijk hoogaltaar stonden de rijke zilveren kandelaars tussen fraaie bloemversieringen tot een waardige tooi voor het offer dat zou worden opgedragen. Weer stonden de honderd bruidjes hun bloemtuiltjes omhoog te heffen om de jonge priester te begroeten en toen de kerk was volgestroomd kwam de rij van priesters voorafge gaan door vele koorknapen door het middenpad. Eerst de celebrant, de neomyst, dan de presbyter-assistens de zeereerw. heer H. Snabel, prior van het kruisherenklooster, de dia ken de weleerw. heer G. W. F. Fe- liks oud-kapelaan van de parochie, de subdiaken de weleerw. heer C. Paardekooper kapelaan te Middel harnis en de ceremoniaris de wel eerw. heer G. Kaptein kapelaan van de parochie. Achter deze rij van priesters volgden de ouders en fami lieleden van de neomyst. Op het priesterkoor hadden plaats genomen de hoogeerw. heer P. Juffer mans, deken en pastoor, de oud deken, de hoogeerw. heer D. Boot en pater .S v. Beurden. Ook burge meester Smeets woonde de plechtig heid bij. Het zangkoor met knapenkoor o.l.v. de dirigent de heer Schouten, zong met buitengewone verdienste de Missa Pontificalis van Lorenzo Perosi. Het orgelspel werd gegeven door de orga nist de heer J. Dobbe. De feestpredikatie werd gehouden door de zeereerw. heer LJ. Snabel met de tekst: „Wij moeten roemen op het kruis van onze heer Jezus Chris tus". Na afloop van de plechtigheden, waarin door de handópleging van de bisschop en de zalving van de handen een jonge leviet tot priester Gods ge wijd wordt, breekt er altijd een ont roerend moment aan als de jonge priester voor het eerst zijn ouders en familie gaat begroeten. Zij knielen dan voor hem neer en hun zoon steekt zyn pas gezalfde handen uit om de zegen van de hemel op te vangen en hij stort Gods zegen over zijn dier baren uit in het teken van het kruis. Zo knielen in de eerste dagen van jong priesterleven vele gelovigen neer aan zijn voeten en telkens weer tekent hij hen met het teken van het kruis. Zo zullen al uw werkzaamheden steeds begeleid worden, al uw pries terlijke handelingen zullen bezegeld worden, ieder sacrament, iedere wij ding, iedere zegening zult gij toe dienen en verrichten onder het ma ken van het kruis. Zo gaat de gewijde spr. ontvouwen dat het kruis het teken is van de priester. Wij mensen zoeken voor alle geestelijke en bovennatuurlijke wer kelijkheden stoffelijke symbolen: de lelie voor de zuiverheid, de bloemen als teken van blijdschap, dankbaar heid en verering. Evenzo zien wij in het kruis het symbool van de katho lieke gemeenschap want heel het priestet zijn, heeft zijn betekenis, ont leend de priester aan het kruis van o'nze Heer Jezus Christus. Treffend was de schildering in deze predikatie hoe wij door het kruis offer alleen, weer als nieuwe mensen staan voor God onze Vader, de voort durende verbinding met het levens offer van Christus de zoon van God. Zich tot de ouders richtende, spreekt zijn eerw. over het toppunt van hun verwachten, dat nu bereikt is, waarvoor al de bezorgdheid van zovele jaren niet te veel is geweest. Gij, jonge priester, die de kroon zijt van uw familie, het sieraad van de parochie, gij zijt nu in de dagen van blijdschap en geluk. De dagen zullen niet lang op zich laten wachten waarop gij aan de lijve zult ondervin den, dat gij in dienst staat van het Kruis; uw priesterleven zal ook zijn een offerleven, maar het zal vrucht baar zijn als het offerleven verbon den is met het kruis van Christus. De eerste H. Mis was een schone plechtigheid, waarvan alle aanwezi gen diep onder de indruk kwamen. Na de H. Mis zong het koor en knapenkoor de Priestercantate, ge dicht door L. Simones, muziek van P. J. Jos Vranken. In de middag celebreerde de neo myst een danklof met assistentie van Prior Snabel en kapelaan Feliks waarna in het^ Graalhuis een zeer druk bezochte receptie plaats had. De geschenken die maandagavond op de huldigingsavond zullen worden aangeboden waren grotendeels nu reeds tentoongesteld. Zo is dit priesterfeest bijna ten ein de en gaat de parochie zich weer voorbereiden op het volgende, want op 8 juli zal de weleerw. heer J. v. d. Salm van de St. Joseph congregatie (Mill. Hill.) tot priester worden ge wijd waarna op zondag 15 juli de Eerste H. Mis in de St. Janskerk wordt opgedragen. BOSKOOP G.D.S.—NIEUWKOOP 4-2. In een spannende wedstrijd is het G.D.S. gelukt beslag op beide pun ten te leggen. Dit heeft zij voorna melijk te danken aan hel snelle open spel gedurende een le helft, waarin ook alle vier doelpunten werden ge scoord. Reeds in de 2e minuut wist Wognum met een fraai kopbal uit rn corner van Vermeulen zijn klub de leiding te geven (1-0). G.D.S. bleef gesteund door de wind in de aanval. Steeds werd de bal goed voor het doel van de gasten geplaatst, waar midvoor van Fulpen met zijn kop ballen bepaald pech had. Even later was het Sterkenburg, die goed door zette en met een hard schot keeper Koehein geen kans gaf (2-0). Nieuw koop probeerde het ook wel, doch de achterhoede van G.D.S. was er deze middag goed in en wist onheilen te voorkomen. Aan de andere zijde vlot te het beter en weer uit een corner kopte Vermeulen fraai in (3-0). Bij een doelworsteling wist v.d. Meer de bal in het doel te plaatsen, doch de scheidsrechter had buitenspel gecon stateerd. In de 42ste minuut kreeg Vermeulen de bal goed aangegeven van Sterkenburg en met een formi dabel schot bracht hij de stand op 4-0. Na de hervatting kwam Nieuwkoop opzetten, waartegenover G.D.S. niet het juiste antwoord had. Nu was het al Nieuwkoop wat de klok slóeg. Na 11 minuten was het Preesman, die de achterstand verkleinde (4-1). G.D.S. moest zich in deze periode met uit vallen tevreden stellen, doch de Nieuwkoopvoorhoede zag toch geen kans de achterstand verder in te lopen, behalve toen keeper Moerings bij een hard schot de bal niet klem- vast had en de Rooij makkelijk in kon schieten (4-2). Met deze stand kwam ook het einde. Geboren: Dirk E. z. van T. Gro tendorst en J. M. van Wijk; Jolanda cl van W. W. Grootendorst en H. Loef: Johannes Martinus Clemens, z. j^) van P. Brom en G. A. van Hevelin- gen. Ondertr.: Petrus v. d. Meer, 25 jaar met Antonia J. Mathot, 29 j. Abra ham Loef, 24 j. met Adriana van Tienhoven 23 j. Hillebrand Dirk zwager, 24 j. met Christina A. Met selaar 23 j. Getr.: Henricus G. M. de Heij, 25 j met Johanna M. Straver 45 j; Nico- laas Geers,19 j. met Maria van Schaik 20 j.; Frederik N. Kolster, 23 j. met Adriana M. van Ekeren, 21 j.; Hen- dricus Snel, 28j. met Neeltje Peters 29 jaar. Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken. los 32 cent per 100 gram en in rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk ..Rangetje" en op iedere rol. (Advertentie) GEVONDEN VOORWERPEN Portemonnaie met inhoud; dames handschoen; ceintuur; jopper; sleu teltje; motorhandschoen; blauwe want; groene hoofddoek; broche; boekje (roman); etui met motorge reedschap; kralen ketting; actetas met sleuteltje; prikslee; halve duim stok; diverse handschoenen. Inlich tingen bij de Rijkspolitie. BODEGRAVEN Kath. Gezinszorg. Onder leiding van de heer A. Verhoeff vergaderde de vereniging voor Kath. Gezinszorg in het parochiehuis. Behalve de gees telijk adviseur, kap. J. Voortwist, wa ren mede aanwezig; afgevaardigden van diverse parochiële organisaties. In zijn openingswoord sprak de voor zitter over een vrij gunstig jaar. De enige narigheid is het gebrek aan meisjes uit de eigen plaats. Na het jaarverslag van seer. J. Piscaar kon de penningm. mevr. R. WeitenVan Galen, een batig saldo doen horen. Vervolgens kreeg mej. Molenschot, sociaal werkster uit Gouda het woord om een propagandistisch speechje te houden inzake het gebrek aan meis jes uit Bodegraven, waardoor de hulp van buitenaf niet steeds op tijd kan beginnen. Binnenkort hoopte spr. op een bijeenkomst van de Vrouwengilde voor deze zaak te komen pleiten. Hierna werden tijdens de rondvraag nog verschillende suggesties bespro ken. totdat de voorzitter met een dankwoord sloot. De Hanze. In hotel van Haaften vergaderden de Kath. Middenstan ders. Voorzitter J. Stolwijk was ver heugd over de behoorlijke opkomst. Na lezing van de notulen door secr. Bemelman werd het woord gegeven aan de inleider van deze avond, n.l. drs. A. Samson, die sprak over 'de ouderdomsvoorziening en de kinder bijslagwet voor zelfstandigen. Spr. gaf een exposé van al wat aan de tot standkoming van deze wet is vooraf gegaan, en legde er vooral de nadruk op, dat de jeugd de premiebetaling van nu moet zien als dankbaarheid tegenover de ouderen, die de toekomst voor de jongeren mogelijk maakten. De uitkeringen ad 133i8 voor een echtpaar, en 804 voor de enkeling zijn uit de pers voldoende beken<f De maximum premie zal 420 bedra gen, ook boven een inkomen van 6000. In het algemeen kan men spreken van een percentage van 7. Hierna werden bij de gedachten- wisseling nog enkele punten van on dergeschikt belang besproken, o.a. be treffende de kinderbijslagwet, waar bij de PvdA remmend werkt. Voor zitter Stolwijk dankte ten slotte drs. Samson en de aanwezigen. MEUWVEEH RK FHBO VEROVERT DEKEN- NIEUWENHUIZENBEKER. Na een minder succesvolle periode van de afdeling Nieuwveen van de r.k. EHBO hebben ze vorig weekend in Langeraar bewezen voor de volle honderd procent weer mee te tellen. Ditmaal werden de rayon wedstrij den op perfecte wijze georganiseerd door Langeraar in h'et patronaats gebouw. De strijd ging ditmaal tus sen junioren en seniorenploegen van Langeraar. Nieuwveen cn Alphen aan den Rijn. Zoals men zich nog wel zal herinneren, werd de fraaie Deken- Nieuwenihuizenbeker onlangs in In de anders zo stille Meei-burger- straat te Leiden, bijna op de grens der parochie, was het zaterdagavond een prettige vreugde, toen de talrijke bruidjes, en de gehele jeugdbeweging zich gingen opstellen om de parochie- zoon, de eerw. heer Peter Hoeks, als jonge priester in te halen en hem in een feestelijke stoet te geleiden naar de versierde parochiekerk. Voorafgegaan door de vrolijke klanken van de St. Franciscusband te Leiden, en een lange stoet van wel pen, verkenners, kabouters, gidsen en de gymnastiekver. ging de neomist met zijn ouders en de pa3toor in een landauer langs de Hoge Rijndijk on der feestelijk klokgelui naar de kerk. De intocht in de kerk. Tussen een grote rij van bruidjes, allen met witte bloemen, werd de jonge priester, door de rijk versierde volle kerk naar het hoogaltaar geleid, terwijl een welkomstlied werd gezon gen. Pastoor Kouwenhoven sprak een kort welkomstwoord en zeide dat de gehele parochie zich bijzonder ver heugde over de hoge uitverkiezing, na zoveel jaren, van een parochie- zoon. Na dit vreugdevolle woord, waarbij een bijzonder gebed voor de priesters gevraagd werd, stelde de processie zich op om de neomist met gebeden en gezangen te begeleiden naar de verschillende plaatsen in de kerk, waar hij zijn heilig ambt in de toekomst zal uitoefenen. De misdienaars vergezelden de neo mist met het kruis en twee kande laars, met de H. Oliën, een kruik met doopwater, zout, de witte doek, Paas kaars, paarse stola, het evangelieboek en brood en wijn, eerst naar het doopvont. De ceremoniarius gaf voor De plechtige eerste H. Mis op zondagmorgen. nen voor het volk. Niemand heeft meer gebed nodig dan een priester. Wordt zijn mede werker door uw biddend smeken. Wij moeten voor hem bidden, zoals we voor de andere priesterzonen van de parochie bidden. Dat ze de glorie van Gods hyis mogen liefhebben, andere Christussen mogen zijn en leven in de zoetheid van dat woord. „Kind, je bent altijd bij me, en al het mijne is het Uwe. Voor de offerande werden de ga oven van zijn familie, van het kerk- bestuur en van de parochie als offer gave op het altaar aangeboden, zodat de priester ze aan het begin van de Canon kon zegenen. Na het plechtige ogenblik van de Consecratie en de H. Communie van ouders en familie volgde een grote schare van parochianen. Na de H. Mis werd gezongen de 4-stemmige Psalm 22 „Dominus Regit me" van J. Vollaerts S.J. „God is mijn Herder, mij zal niets ontbreken". Door de hoofdingang betrad de neomist, voorafgegaan door de zan gers, misdienaars en priesters onder het zingen van de introitus „Geze gend zij de H. Drievuldigheid, en onverdeelde eenheid" de kerk voor De receptie. Des namiddags om een uur opende het zangkoor de receptie mot „Haec Dies" en „Jubilate Deo" waarna de voorzitter van de Kath. Actie het geschenk van de parochie, zijnde de werd hij geassisteerd door pastoor Kouwenhoven als presbyter-assistens, v pater dr. A. van Galen als diaken kapelaan Grijpink als subdiaken. De wisselende gezangen werden door het koor, terwijl de vaste gezan gen van de 3-stemmige volksmis „Missa Populi" van Hubert Cuypers, door koor en het volk gezongen werd. Deze voor onze parochie zeldzame prestatie is onder de goede leiding van de heer J. v. d. Velden, geslaagd. De feestpredikatie werd gehouden door de pastoor. Deze mooie feestdagen noemde de pastoor wonderbare rustplaatsen van geluk. Want het was gisteren dat gij onder het heilig ruisen van de Kathe draal, te midden van de zeer ver trouwde wierook, bij het plechtig wijdingsgebaar van dc grijze Bisschop bij het eenzaam branden van de kaar sen zijt gemaakt tot Priester en Apostel van Christus. Eens riep de witte Christus twaalf gelukkigen uit zijn zovele vrienden, maar die namen waren het begin van een litanie van millioenen priesters van alle eeuwen. Die zelfde stem riep ook U, als eersteling der velen, die oploken uit de broeikas van het goede gezin. En dit is dan de dag die de Heer heeft gemaakt. De palmen wuiven ervan, de bloemen geuren ervan, de zangen juichen ervan: God tilde weer een mens uit, van onder ons en stelde uuujjvum. Lcicinuilidl lus Kdl VUU1- af de nodige uitleg, over de grote be- S™ op "mMlendwekkende hoogte en riaarvonr 7lin wil ?n Har<lrl->oQi- tekenis van het H. Doopsel Een blanke lelie werd de ziel, De morgen van ons leven, Toen 't witte kleed rondom ons viel. In 't Doopsel ons gegeveft. Van het doopvont naar de biecht stoelen, naar dcpreekstoel en ten slotte naar het altaar, waar de plaats van de hoogste taak van ie priester is. Nadat allen waren neergeknield gaf de neomist aan heel de parochie zijn eerste priesterzegen. Nadat de neomist, overtuigd van zijn ontoereikendheid nog de bijzon dere zegen aan Maria, de Moeder van de Priesters, gevraagd had, volgde een kort lof. Nieuwveen gewonnen door de junio- renploeg uit Alpben aan den Rijn. Thans was het de juniorenploeg van Nieuwveen die met ruim verschil beslag op bovengenoemde beker wist te leggen, voor Langeraar 1 en Al phen 1, Nieuwveen 2. Alphen' 2 en Langeraar 2. Ook de comm.-prijs ging in deze afdeling naar Nieuwveen, evenwel naar Jopie v. d. Hulst. Door de gezamenlijke verenigin gen is onlangs een kostbare beker aangeschaft, en genoemd naar onze pastoor, „de Pastoor Sdhretlenbeker". Na uiterst spannende strijd bleek, dat Alphen en Nieuwveen gelijk waren geëindigd, zodat deze prijs niet kon worden uitgereikt. Binnen veertien dagen zal tussen deze twee ploegen een beslissingswedstrijd plaats vin den. De comm. van Nieuwveen de heer B. Vink wist op fraaie wijze be slag te leggen op de commandants- prijs. Al met al een zeer prachtig re sultaat van onze jonge afdeling, en geeft tevens moed voor de door haar in het najaar te organiseren distriets- wedstrijden i.v.m. het vijfjarig be staan. daarvoor zijn wij zo dankbaar. De vaders roemen U, Gids voor de eeuwigheid, heraut van God bij de mensen, Herder van Christus, ridder voor Chr. bruid, opvolger van de Apostelen, leraar naar de volmaakt heid, schatbewaarder voor de Heer. En Christus noemde U, herder voor zijn schapen, licht van de wereld, ontbinder voor de Hemel, zout der aarde, zijn vriend, zijn broeder, zijn makker. Maar al die wonderlijke heerlijkheid ligt samengevat in de gouden schijn van dat bekende maar zo innig schone woord: Gij zijt een andere Christus. Het zou ons te ver voeren de vele loftuigingen op de priester door de pastoor te volgen. Ook de tegensla gen, aldus de pastoor, zullen de jonge priester niet ontgaan. Zijn leven zal zijn een hongeren en dorsten naar de zielen, een zoeken en achtervolgen van verdwaalde schapen, geen moeite mag hem teveel zijn. Van hem staat geschreven: hij zal de sloppen in moeten, waar ellende en onrecht het geloof afstompten, of de grote h-uizen in, waar weelde of opgeblazen we tenschap God wegvaagde. Hij zal te genwerking krijgen als Jezus, zal het kruis moeten dragen als Jezus, zal de onverschilligheid moeten dulden en ondank krijgen waar hij dank mocht verwachten. Tallozen zullen doof blij ven voor zijn stem evenals Christus. De wereld zal hem haten en vervol gen, zoals ze Jezus haatte. Ook de leerling is niet beter dan de meester. „Als ze mij vervolgd hebben dan zul len ze ook U vervolgen." N^g verder wijdde de pastoor uit over de verheven taak van dc pries ter en feliciteerde de neomist, zijn ouders en de gehele parochie. Parochianen, blijf hem volgen met uw gebeden, dat hij naar Christus mag blijven streven en de volle gloed Mis er maar een middel .'Mieren hem ome taat!Maar dan Hlqemeen ttöchteven.'Ik heb no tities gemaakt en r Nou fat zat wat moois 'worden, sts het vin jou komt' Vervolgens kwamen, de heer Brox- terman, namens het kerkbestuur, de heer De Vrind als hoofd van de .school, de heer Goddijn de voorzitter van de K.A.B., de gidsen en verken ners, allen met goede wensen en stoffelijke blijken van belangstelling. Daarna de heer burgemeester en wet houder v. Leeuwen met hun dames (die twee parochies te verwerken hadden) met de beste wensen namens de gemeente en vervolgens een ont zaggelijke stroom van vrienden, ken nissen en parochianen, zodat bij het naderen van de tijd voor het plechtig Lof een einde moest worden gemaakt aan de grote stroom van belangstel lenden. Het plechtig lof door de neomist, met assistentie van de eerw. heren Crombach en dr. A. van Galen, was het kerkelijke slot van dit mooie priesterfeest aan de Hoge Rijndijk. Een dankwoord aan allen, die hier aan in welke vorm ook, hebben me degewerkt is zeker op zijn plaats, waarbij wij ook denken aan de koster, de heer v. d. Hoeven, voor het feest gewaad van de kerk in deze moei lijke periode van restauratie. ZOETERWOUDE (DORP) GEZAMENLIJK OP NAAR ROMME. Een massale demonstratie zal het worden op zaterdag 2 juni a.s. te Lisse. Daar zullen namelijk 's avonds om 7.30 uur als sprekers optreden prof. Romme en drs. Sdhiuijt, en wel in het grote veilinggebouw van het H.B.G. Teneinde het bijwonen van deze propaganda-meeting te vergemakke lijken heeft de plaatselijke afdeling van de K.V.P. besloten een speciale autobus te laten rijden. Deze bus zal de deelnemers opnemen op dc vol gende punten: J. Th. Ammerlaan, Weipoort; garaiger Heemskerk, Dr. Kortmannstraat; Raadhuis; Crone- steijn. Deelnemers gelieven zich uiterlijk donderdag te melden bij Ant. Noord man, Weipoort en P. van Bemmelen, Schenkelweg. Het bestuur van de K.V.P. ver wacht een geanimeerde bustocht in groot gezelschap; de deelname is gratis. ZOETERWOUDE (H.R.) Naar Lisse. Zaterdagavond zal er gelegenheid worden geboden per autobus naar Lisse te gaan voor bij woning van de grote propaganda-ver- gadering in de H.B.G. Om half zeven vertrekt de bus. opgave voor deel name kan geschieden bij het K.V.P.- bestuur en de propaagndisten. LEIDERDORP K.V.P. Voor K.V.P.-leden en verdere geïnteresseerden van de afde ling Leiderdorp die op zaterdag 2 juni in Lisse prof. Romme willen beluis teren. bestaat gelegenheid, bij vol doende deelname gezamenlijk per autobus te reizen. Opgaven dienen zo spoedig mogelijk, tot uiterlijk donderdag 31 mei a.s. te geschieden aan de onderstaande adressen: L. J. Wagenaar, Steenbakkerslaan 8, A. M. Kiess, Brkenkade 30, W. v. Es, Acht- liovenseweg. Aanvang der vergadering 7.30 uur. Vertrek pl.m. 6.30 uur vanaf de Hoge Rijndijk. VERLOREN EN GEVONDEN. Gevonden: Blauw wollen kinder- v.antje, kinderwantje bruin met bei ge, étui met nagelschaartje, wit kin derwantje, vulpen in étui, zwarte dameshandschoen, een jopper, beige- geel lederen handschoen, leesboek, 'n groen-gele want, een paar kinder klompjes, rode portemonnaie met in houd, gouden ring met initialen, hals ketting (doublé), kinderkantje bruin met geel, zakmes, auto-contactsleu tel (Opel), lipssleutel, lorgnet, twee lunderzoelcdoe'kjes, oorhanger, lips sleutel, muntbilpet, bruine capu chon, paar bruine wollen handschoe nen. zwartl. dameshandschoen. Verloren: Blauw lederen sjaal met wit randje, een lederen herenhand schoen, bruine portemonnaie met inhoud, grijze jongensjas, twee kolen schoppen en een tuinspade, dames tas, rood gekleurd met aanzienlijk geldbedrag, bruine jongensportemon- naie met inhoud, brum lederen heren handschoen. weggelo>>en: grijs met zwart kleurige bouvier, luistert naai de naam Bobby. Inlichtingen bij het Groep-bureau der Rijkspolitie, Acacialaan 20. KOUDEKERK De eerstvolgende bejaarden tr>- cieteit van Koudekerk aan de Rijn dijk vindt niet plaats op 30 mei, maar op woensdagmiddag juni a.s.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11