Eerste steenlegging voor kath. kleuterschool in Oude Wetering DUINSTREEK Dansen ZATERDAG 26 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 In een miezerige motregen werd vrijdagochtend om elf uur door bur gemeester E. J. M. Kolfschoten de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen R. K. Maria-kleuterschool. De sobere plechtigheid werd vooraf gegaan door een H. Mis waarin Gods zegen over de school werd afge smeekt. Op het bouwterrein waren behalve de burgemeester van Alkemade met zijn echtgenote aanwezig: de inspec- trice voor hét V.L.O. mej. Clemens, pastoor Saraber en vertegenwoordi gers van het kerk- en armbestuur, de gemeente-secretaris, de heer W. van Hartevelt met echtgenote, de gemeen tearchitecten Deen en Caspers, de aannemers en vanzelfsprekend het voltallige bestuur der Stichting R.K. Maria-kleuterschool. De voorzitter, de heer Vonderbank, heette alle aanwezigen van harte wel kom. Dit welkom werd onderstreept door twee kleutertjes die bloemen aanboden aan mevr. Kolfschoten en mej. Clemens. Eerste steen. Hierna werd door de burgemeester de eerste steen met een versierde truffel vastgemetseld en werd deze steen door pastoor Saraber gezegend. Tijdens deze korte plechtigheid ston den alle kleuters om de plaats waar de eerste steen werd gelegd, ge schaard. In verband met het koude en natte weer begaf het gehele gezelschap zich naar de tijdelijke noodschool, waar het eerst het woord werd gevoerd door de-burgemeester. Deze feliciteerde het stichtingsbe stuur met het succes dat in zo'n korte tijd nog geen twee jaar werd be reikt. Spreker achtte de bouw van deze nieuwe school in het centrum van een nog te bouwen woningcen trum een belangrijke stap in de goede richting. Dank bracht burgemeester aan mej. Clemens, die ondanks de grote drukte in haar rayon met hart en ziel met de stichting had medege werkt om dit resultaat te bereiken. Spreker zeide dat met Gods hulp veel was bereikt en. wenste het bestuur veel geluk en succes met de nieuwe BOSKOOP De geldinzameling voor het orga niseren van het jaarlijks „dagje uit" voor de Boskoopse bejaarden, is weer oen groot succes geweest. Het bedrag dat door de ingezetenen is geschon ken is weer beduidend hoger dan vo rig jaar. Hierdoor is de reis waarnaar elk jaar weer opnieuw verlangend wordt uitgezien financieel verzekerd. Het laatste woord is nu aan de auto bezitters om hun wagens beschikbaar te stellen, zodat ook deze mogelijk heid voor de. reis kan worden benut. Gezien de spontane medewerking in vorige jaren wordt er niet aan ge twijfeld of ook dat komt weer in orde. Wanneer „de dag der bejaarden" zal v/Orden gehouden zal nog nader wor den bezien. OP HET NIPPERTJE GERED. Het 7-jarig dochtertje van de fam. De Bruijn aan de Burg. Colijnstraat had gisteren het ongeluk al sp.elende dn de Gouwe te vallen. Het meisje dat niet kon zwemmen verkeerde reeds in zinkende toestand toen de 11-jarige Coby Kooij, die in de om geving aan het zwemmen was, de drenkeling bemerkte. Haastig zwom zij naar het zinkende kind. Het was haar echter niet mogelijk haar naar de wal te krijgen, doch wel om het 'tfcoven water te houden. Het echtpaar 'Pronk had intussen liet ongeval be merkt en wist door het toesteken van een ijzeren staaf beiden op het droge te krijgen. BODEGRAVEN Sportweek Het programma voor de tweede Bodegraafse Sportweek is nu in grote lijnen bekend. Gestart wordt op 13 juli met een massale mars door het dorp, waaraan alle deelnemende verenigingen zullen meedoen. De avond eindigt met een filmvoorstelling op het Esto-terrein. Zaterdag 14 juli wordt de 3 km. zwemwedstrijd in de Rijn gehouden met een prestatie-tocht van de Red dingsbrigade. Ook staat *een puzzlerit voor wielrijders en bromfietsers op het program. Des avonds spelen de plaatselijke voetbalclubs Bodegraven en Esto tegen elkaar. De gymnastiek verenigingen treden maandagavond aan. Op woensdagmiddag volgt het schoolvoetbaltoernooi. Dames en he- renploegen uit Utrecht geven een de monstratie handbal. Donderdag is de - dag voor de atletiek, terwijl vrijdag avond een polo-toernooi zal worden gehouden. Een waterballetgroep van de Amsterdamse Meeuwen zal zorgen voor een attractief programma. De laatste dag heeft een wandelmars plaats en een voetbalwedstrijd tussen twee eerste klassers (amateurs). Een filmvoorsteling zal deze Bodegraafse sportweek besluiten. Medische dienst De medische dienst voor het komende weekend zal worden waargenomen <joor dr S. Beije, Wilhelminastr., tel. 2113 en zr. Conradi, Brugstraat 9. tel. 2023. Geslaagd Mej. B. Domburg slaagde te Gouda voor het eerste ge deelte van het verpleegsters-examen. Voor het theoretisch zowel als voor het practisch gedeelte haalde zij het predicaat: met lof. Geboren: Wijntje dr van A. Graaf landWagensveld. Johan Christiaan zn van D. Op 't Landv. d. Panne. Anthonie M. dr van Y. Slootweg Verweij. Ondertrouwd: H. Kooistra 27 jr en C. Boelmans 22 jr. T. van Laar 24 jr en M. v. Leeuwen 21 jr. C. Kwakken- bos 32 jr en J. Meijer 31 jr. Getrouwd: F. v. Wijk 27 jr en C. Arends 22 jr. Overleden: G. Barre veld 59 jr. school. Per slot van rekening, aldus sjfreker, zijn de kleuters de toekomst van de maatschappij en daarom een goede school meer dan waard. Vooruitgang. De inspectrice, mej. Clemens, acht te de nieuwe school een grote voor uitgang. De kleuters moeten zich kunnen roeren in ruime lokalen. Dit ontbrak alleszins aan de noodinrich ting, doch dit ideaal wordt thans in de nieuwe school verwezenlijkt. Pastoor Saraber zeide zich geheel aan te sluiten bij de vorige sprekers. De belangrijkste wensen voor de kleuterschool waren door hem uit gesproken in het wijdingsgebed over de eerste steen. Namens het armbestuur zeide de heer Hulsebosch dat hij blij was dat dit college in zo belangrijke mate had mogen bijdragen tot de overwinning van de financiële moeilijkheden met de totstandkoming van de school onvermijdelijk gepaard gaan. Na een dankwoord van de heer Vonderbank bleef het gezelschap nog even bijeen onder het genot van een kopje koffie. Inderdaad is vrijdag 25 mei 1956 een belangrijke dag in de geschiede nis van de nieuwe kleuterschool. De school wordt nu gebouwd! Maar la ten alle parochianen bedenken dat zelfs als de gehele school gereed, is, nog lang niet alles is betaald en dat op iedere parochiaan de plicht rust om naar vermogen steun te verlenen bij de aflossing van de grote schuld die voor de bouw moest worden ge maakt. Voetbalwedstrijd Zondag wordt bp het terrein van Weter. Boys een wedstrijd gespeeld tussen de tweede klassers DEM (Beverwijk) en Blauw Zwart (Wassenaar). Een ieder bezoe- ke deze hoogst interessante wedstrijd. Het batig saldo komt ten goede aan de in aanbouw zijnde nieuwe kleuter school. LEIMUIDEN DIPLOMA'S VEILIG VERKEER. Vrijdagavond werden in café Key- zer door de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer de diploma's uitgereikt aan degenen, die geslaagd waren voor het op 3 mei j.l. .gehou den examen Veilig Verkeer. De voor zitter van de afdeling Veilig Verkeer, de heer D. Broere, verwelkomde al len en bracht dank aan de examen commissie en aan de heer K. C. van 'Leeuwen, de instructeur van deze cursus. De heer J. A. Bakhuizen, sprekend als voorzitter van de exa mencommissie, was van mening dat de cursisten hun taak serieus hadden opgenomen. De verworven kennis heeft grote waarde, doch dient nu in praktijk gebracht te worden. Een veilig verkeer wordt niet-alleen be reikt met het behalen van een diplo ma, de kennis moet op de weg wor den toegepast. Spreker was verheugd dat steéds belangstellenden een kijkje komen nemen in het verkeers- lokaal bij de maquette. Het speet spreker, dat de loco-burgemeester, de heer C. A. W. Buykx deze avond wegens ziekte verhinderd was aan wezig te zijn. Vervolgens ging men over tot de uitreiking van de' ver- keersdiploma's aan de 20 geslaagde cursisten, slechts 3 cursisten waren afgewezen. Enkele dames, die aan de cursus hadden deelgenomen, had den wegens examenvrees verstek la ten gaan. Met een toepasselijk woord van de heer Bakhuizen kon mevrouw C. de Jong-van Staalduinen als enig ste dame en een prachtig cijfer haar doplomk in ontvangst nemen. Ook de heren E. J. van Velzen, F. Kroon, C. A. Th. Heuzen, P. Horree, C. van Beyeren, C. Spaargaren, A. J. Beuk, C. v. Velzen, J. C. Stigter, J. Muys, A. Vis, Th. M. Obdeyn, J. H. J. van Egmond, J. P. Mpllers, H. C. Mooren, J. P. Jongejan (cum laude), C. A. M. v. d. Drift, A. v. d. Boon, J. P. Lan- geslag ontvingen uit handen van de heer Bakhuizen hun diploma's met goede waarderingscijfers. Personalia. Aan de rijkskweek school te Haarlem slaagde voor onder wijzeres mej. Ank de Ren. eerste hulpverlening en vervoer. Bij de beoordeling fungeerden als jury-leden de doktoren v. d. Wind te Aarlanderveen, Bakema te Leider dorp, Brinkhorst te Leiimuiden,, van der Stok te Mijdrecht, Grijns te Aar landerveen en de E.H.B.O.-ster mevr. van Dam te Leiden. Als eerste legden de senioren-ploe gen hun proeve van bekwaamheid af, en vervolgens de juhioren. Drie se nioren-ploegen en zes junioren-ploe gen namen deel. Dat niet alles feil loos was gegaan kon men vernemen uit de commentaren, die de dokters gaven na afloop van de wedstrijd, doch in het algemeen was er toch goed gewerkt. Dokter Van der Wind leverde commentaar op de verrichtingen der senioren-ploegen. Om des tijds wille het was al laat geworden moest dit kort zijn. Hij besprak sommige zwakke punten, die aan de dag waren getreden, en die hij in de studie nog eens ernstig aanbeval. Overigens sprak hij zijn gróte waardering uit voor hen, die zoveel tijd offerden voor dit mooie werk. Dokter Brinkhorst besprak het werk der junioren en gaf daarbij" ook verschillende aanwijzingen, die men zich ten nutte kon maken. Door de rayon-leider werden ver volgens de uitslagen bekend gemaakt. •De pastoor Schretlen-beker kon niet worden toegekend door het zeer zeld zame geval, dat twee ploegen een gelijk aantal punten 'behaalden. De eerste en tweede plaats werd ge deeld door Nieuwveen en Alphen aan den Rijn dié beide 359 punten be haalden. Langeraar kwam op de der de plaats met 254 punten. De heer B. Vink, commandant van de ploeg Nieuwveen, behaalde met 96 pun ten de commandantsprijs, 2e werd de heer S. Slof, commandant ploeg Alphen a. d. Rijn en derde mej. St. Pieterse commandante van de ploeg Langeraar. Bij de junioren was de uitslag: 1. Nieuwveen I met 376 p., beker en medaille. De commandante van deze ploeg, mej. Jopie v. d. Hulst, behaalde de commandantsprijs met 97 punten. Tweede werd Langeraar I met 332 punten. Commandant J. Zevenhoven Jacz. behaalde 94 punten, derde werd Alphen I mét 294 punten, vierde Nieuwveen II met 278 punten, vijfde Alphen II met 276 punten en zesde Langeraar II met 183 punten. Aan het einde van deze geslaagde avond heeft de heer De Rijk de jury leden dank gebracht voor him mede werking en stelde ieder van hen een blijk van waardering ter hand. HAZERSWOUDE Op een kist gevallen. Terwijl de •broodbakker A. Paul bezig was een kist met krenten in zijn bakkerij te verplaatsen, kwam hij met zijn lichaaim op de rand van die kist te vallen en brak een viertal ribben. Door dokter Meijst werd hij verbon den. NIEUWVEEN VRACHTAUTO RAMT VOLKSWAGEN. Gisterenavond te ongeveer half zes is een geparkeerde volkswagen in de A. H. Kooistraat door een vracht auto geramd. Een vrachtauto van -de fa. v. Veen uit Uithoorn, komende van de Kattenbrug, reed met een ge opende klap in de richting dorp toen de zij klap de volkswagen ramde en geheel openscheurde en vervolgens gedeeltelijk op het trottoir drukte. De volkswagen werd zwaar bescha digd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Voetbal. Nic. Boys I speeld zon dag a.s. tegen het naar de 2e klasse gedegradeerde Groeneweg en zal de twee punten wel thuis houden. De andere elftallen hebben alle rust. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden ▼oor Geboorteaankondigingen Duivensport. P.V. „De Witpen" hield een wedvlucht vanaf St. Ghis- lain. De duiven werden gelost om 7.20 uur. Aankomst 1ste duif 10 uur. Snelheid 1203 m. per minuut. Uitslag als volgt: C. van Leeuwen 15; Bijl- Sring in 't Veld 24; J. van Dijk 3 9'1220; J. Hoogevorst 61316 17—79H. Burggraaff 7—16; C. j Koeleman 8; C. v. Bemmelen 1023; (j. v. Leeuwen 11. A. Straathof 14; •G. Oskam 1'8; Meijerv. d. Leden 21; mevr. RooverAbels 22. E.H.B.O.-wedstrijden. De R.K. 1 E.H.B.O.-wedstrijden rayon Alphen C. C. Ryn en Gouwe. De con- a. d. Riin werden deze keer geoV hleld uiseerd door de afdeling Langeraar van de Kath. Nat. Bond voor EHBO. LANGERAAR Daartoe waren gisteravond in het parochiehuis vele EHBO'ers uif Al— phen aan den Rijn, uit Nieuwveen met 824 duiven een wedvlucht vanaf St. Ghislain. Ze werden gelost 7.20 u.: Snelheid 1ste duif 1295 m. per minuut. Uitslag als volgt: A. van Vliet (Woer den) 122; W. v. d. Water (Waddinx- en uit Langeraar bijeen gekomen!) J?en) 2-4-17; W. v. d Jagt (Wad- •Van deze afdelingen zouden senioren dinxveen) 3, C. van Leeuwen (Niuw- en juniorenploegen elkaar de eer be-1 ™en) 4; J- H. Woerden (Nieuwkoop) twisten. Voor de seniorenploegen ^0, J. De^e^arro (Boskoop f>-7 ■ging de strijd om een 'beker, door j pastoor Schretlen te Nieuwveen be- schikbaar 'gesteld. Er was voor deze wedstrijdavond een vrij grote 'belangstelling. Naast de EHBO'ers waren er verschillende belangstellenden aanwezig. Onder hen merkten we o.a. op pastoor •Schretlen van Nieuwveen, pater Engwirda g.a. van de afd. Langeraar, dr. Grevelink te Alphen aan den Rijn, dokter Post Uiterveer docent afd. Langeraar en andere prominente fi guren op E.H.B.O.-gebied. Het mag •tot vreugde stemmen, dat dit bij uit stek nuttige werk een dergelijke be langstelling kan trekken. En het is te hopen, dat vooral onder de jonge ren menigeen nog eens zal beslui ten om zich als EHBO'er in die gele deren te laten opnemen. Aan het begin van de wedstrijd- avond sprak de rayonleider C. A. de Rijk een kort woord van welkom tot de jury-leden en alle verder aanwe zigen. Hij deelde mede, hoe de wed strijden zijn ingedeeld. Tenslotte dankte spr. pastoor Schretlen vóór de beschikbaar gestelde beker. Hierna nemen de wedstrijden een aanvang. Voor senioren en junioren waren aparte opgaven. Iedere ploeg kreeg hulp te verlenen aan twee ge- troffen patiënten. Gevraagd werd: ALPHEN AAN DEN RIJN KVP-STREEKBIJEENKOMST. De Statenkring Gouda organiseert op donderdag 31 mei a.s. te Alphen aan den Rijn een streek-propaganda- bijeenkomst voor de kvp. Op deze bijeenkomst, die vrij toegankelijk is, ook voor niet-leden, zullen als spre- kerfe optreden (minister A. C. de Bruijn en dr. W. J. Schuyt. De avond wordt omlijst met zang van een gemeng koor o.l.v. de heer Chr. A. v. d. Mark. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de annonce in dit nummer. De heer Ph. H. Rogaar, lid van de Alphense gemeenteraad voor d< P.v.d.A heeft schriftelijk bij het col lege van b. en w. geïnformeerd of het het college bekend is dat 't personeel van twee Alphense bouwbedrijven sinds enige tijd geen produktief werk ten behoeve van de woningbouw verricht en dus niet voor de leniging van de woningnood is ingezet. De heer Rogaar voegt er ter toe lichting aan toe dat de betreffende bedrijven wel over orders a nieuwbouw beschikken, maar dat zij al maanden lang op de vereiste vei- gunningen wachten. Wanneer het 'bovenstaande in vestigende zin kan worden beant woord, zo vervolgt de heer Rogaar, kan het college dan de oorzaak van deze onduldbare stagnatie aan de raad bekend maken. Tot slot informeert de heer Rogaar welke stappen b. en w. dienaangaande hebben ondernomen. AUTO-BOTSING. Vrijdagmorgen omstreeks 11.40 uur botsten op de Steekterweg, ter hoogte van de boerderij van de heer Stigter te Alphen twee personenauto's op el kaar. waarbij aan beide wagens be duidende materiele schade ontstond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van een personenauto, de heer J. H. Chr. A. uit Tiel een voor hem rijdende luxe auto wilde passeren en zijn wagen niet bijtijds tot stilstand kon brengen toen hij op zijn weg een tegenligger ontmoette, bestuurd door de heer B. A. G. H. uit Bodegraven. Hoewel de heer H. sterk naar rechts was uitgeweken was de passageruimte niet toereikend voor de drie wagens. BEJAARDE DOOR SCOOTER GEGREPEN. Toen de 82-jarige W. Lammers vrijdagavond zonder op het verkeer te letten het trottoir in de Emmalaan ter hoogte van de rijwielhandel Vogel verliet om naar zijn woning in de Steenstraat te gaan, werd hij gegre pen door een scooter, bestuurd door de heer H. J. v. N. uit Oegstgeest. De heer Lammers liep een grote hoofdwond op en enkele verwondin gen aan de schouders. De heer v. N. eveneens een ernstige hoofdwond en andere verwondingen. Nadat beiden door mevr. dr. GrevelinkSchers waren behandeld, is de heer v. N. voor verdere behandeling overge bracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. De scooter is bescha digd. W0UBRUGGE Leden stembureaus. Het stem bureau voor de verkiezingen van Tweede Kamerleden, dat zitting houdt in het gemeentelokaal, bestaat uit de heren: burgemeester J. C. van Wage- ningen, voorzitter; T. den Hertog en P. C. Beers, terwijl G. Kroes als plaatsvervangend lid is aangewezen. In het stembureaugebouw Imma- n-uel hebben zitting de heren B. A. Heek, voorzitter; A Boon en J Wal raven De heer A. C. van Tienhoven is hier plaatsvervangend lid. TER AAR Te Rotterdam slaagde voor het examen onderwijzeres mej. A. M. Ei bers. Verhoef (Alphen aan den Rijn) 12. H. v. d. Berg (Wladdinx- veen) 13; T. Rip (Waddinxveen) 14; Gebr. de Wit (Koudekerk) 15; P. Goedhhard (Alphen aan den Rijn) 16; W. van Mui den (Boskoop); D. Hunen (Woerden) 19; C. Oostveen (Bodegraven) 23; S. v. Koert (Nieuw koop) 24. P. Boon (Waddinxveen) 25. NIEUWKOOP KAV. Donderdagavond hield de KAV 'n Maria-avond voor haar leden. De voorzitster, mevr. v. Leeuwen Vork, opende met gebed en zette de betekenis van de Maria-avond uiteen. Vijf moeders werden gehuldigd. De geestelijk adviseur, pastoor Van Rooijen, sprak hierna een kort woord over Maria-verering en de betekenis van het moederschap. Hierna werd door de 12-jarige Ria v. d. Voorn ge declameerd „Moeder soms glimlacht Uw mond". Door de dames Agatha en Truus van Dam werd vervolgens ge zongen „Zaohtkens, biddend klinkt Uw lied", „Ave Maria" en „Immacu- lata". Acht dames-leden van de „De Dilettant" voerde het stuk op „Maria en de vrouwen". De leden vaiï de KAV hebben een prachtige avond gehad en kunnen hierop met trots terugzien. KATWIJK AAN DEN RIJN Uitgestelde raadsvergadering gaat door. De door bijzondere omstan digheden uitgestelde raadsvergadering vindt nu doorgang en zal worden ge houden op maandag 28 mei a.s. des namiddags om half acht, in de raad zaal. Als enig punt op de agenda slaat de benoeming van een onderwijzer in de plaats van de tot hoofd der school te Stolwijk benoemde heer C. v. d. Molen. Op de voordracht staan: 1. J. Scherphof te Enschede. 2. H. A. Wil- lems te Enschede; 3. H. Wicherts te Garmerwolde. Medische dienst. Voor de patiën ten van de doktoren H. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de zondagse dienst voor Kat wijk-Valkenburg en Rijns burg waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenb.weg lb, tel. 2921. KATWIJK Dierenbescherming. De afd. Katwijk van de Nederl. Vereniging tot bescherming van dieren, onlangs opgericht, hield de eerste ledenverga dering in de' Oranjezaal aan de Voor straat. Na een kort openingswoord door de voorzitter kreeg de heer G. Nieuwenh-uijsen, directeur van het hoofdbestuur van de Nederl. Vereni ging het woord, om een causerie te gouden over „Onze dieren in stad en land, 2 natuur en jeugd en 3. bloem en plant in stad en land, een en ander toegelicht met diverse films. Causerie en films hadden de volle 'belangstel ling. Te Katwijk aan Zee wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter Lodder, Andreasplein. N00RDWIJK Mr. K. VAN RIJCKEVORSEL SPRAK VOOR DE K.V.P. „De grootste kabel-snijders zijn niet Limburgse belhamels, maar zijn de socialisten van de P.v.d.A. zelf" aldus een conclusie van mr. K. van Rijckevorsel, die gisteravond sprak voor de K.V.P.-afdeling. Hij herinnerde er aan, dat mr. Burger het onlangs heeft bestaan om in het vuur van de verkiezings koorts uit te roepen: ófwel met Drees voorwaarts, ófwel met Romme ach terwaarts. Dit is een volkomen miskenning aldus spr. van het doel var de K.V.P. om door een christelijke po litiek tot een betere maatschappij te geraken. En mr Burger snijdt hier zelfbewust met een leugen een veel zwaardere kabel door, nl. die welke ae K.V.P. verbindt met het mande ment van de bisschoppen. Mr. van Rijckevbrsel gaf enig perspectief op de komende kabinets formatie. De moeilijkheden, die zich daarbij zullen voordoen, ziet hy vooral ge legen in het meningsverschil tussen K.V.P. en P.v.d.A. ovèr de bezits vorming, en het socialistisch oppor tunisme ten aanzien van Nieuw- Guinea. ZWARTEWEG GERECONSTRUEERD Door de opdooi na de strenge vorst van deze winter was de Zwarteweg vanaf de Herenweg tot aan de Dr. Willem v.. d. Berghstichting totaal onbegaanbaar geworden en moest deze belangrijke weg voor het ver keer worden afgesloten. Na een vol ledige reconstructie is thans deze weg weer opengesteld voor het verkeer, zodat de rechtstreekse verbinding naar Katwijk aan Zee weer tot stand is gekomen. Amerikaans vuurwerk. Op 1 juni a.s. zal een club van Amerikaanse zakenlieden een bijeenkomst houden in het Huis ter Duin. Deze bijeen komst zal 's avonds opgeluisterd wor den met vuurwerk op het strand. Nachtelijk vandalisme. Bij de politie zijn verschillende aangiften binnengekomen dat onbekenden ver nielingen hebben gepleegd aan auto's welke 's nachts buiten hadden ge staan. Ruitenwissers, richtingaanwij zers, portierkrukken en antennes wa ren vernield of verbogen. Naar de bedrijvers van dit soort vandalisme wordt ernstig gezocht. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J. v. Nes. De Duinrand-apotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. GEVONDEN VOORWERPEN Pakje inh.: kleding, bril, bankbiljet, portemonnaie, wantjes, sjaal, sleutels, handschoenen, muts, kokertje op schrift Lourdes, armbandje, dames- jas, schoen, autoped, wit kinder schoentje, fototoestel, ceintuur, hand tas, vulpen, kinderschoentjes. Inlichtingen uitsluitend woensdag en zaterdag, tussen 12 en 3 uur. Bureau van politie, Oude Zeeweg 10. N00RDWIJKERH0UT V.V.S.B. 25 JAAR. Dit jaar beztaat WSB 25 jaar. De hoofdschotel van het feestprogram ma bevat een op 4 en 5 november a.s. in hotel v. d. Geest op te voeren ^cabaret-variëté door het ensemble Eddy de Valk. Voor het bestrijden der onkosten is een loterij georgani seerd. VVSB-nieuws. Ofschoon de wielerwedstrijd „De Ronde van St. Bavo" het grote sportevenement van het week-einde in de bollenstreek wordt, gaan verschillende voetbal wedstrijden, waarin WSB haar rol speelt, gewoon door. Zo speelt WSB 1 in Leiden tegen Roodenburg 1 om 2 uur. Ook in Leiden speelt WSB 2. Dit elftal ontmoet UVS 5 om 12.30 uur. WSB 4 moet het in Leiden op nemen tegen Lugdunum 7. Aanvang 12 uur. Zaterdagavond om 7 uur speelt Docos 2 tegen WSB 3. Adspiranten: Op zaterdag worden gespeeld de wedstrijden: Docos c WSB a. aanvang 17 uur: WSB b UDO a. aanvang 14.45 uur; WSB cSVLV a, aanvang 16.15 uur en Foreholte aWSB d, aanvang 15.30 uur. Junioren: zaterdag om 18.30 uur Lisse C—WSB B. Handbal: op zondag speelt Jong Ade a tegen WSB a, aanvang 13 u. De medische dienst zal gedu rende het a.s. week-einde worden waargenomen door dokter B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 285. Z0ETERMEER Ouderavond. Om de ouders van de leerlingen van de r.k. meisjes school in de gelegenheid te stellen kennis te nmen van de vorderingen van hun meisjes en tevens eens te zien wat ze presteren, is er door hret hoofd en personeel een contact-avond gehouden in de eigen school. £)e ouders konden de onderwijzers m haar eigen klas spreken en tevens de schriften, die op de banken waren klaar gelegd eens in kijken. Deze le contoct-avond is een succes geblekén. Constant van 7-10 uur kwamen de vaders en moeders zich op de hoogte stellen van de prestaties van hun kin deren. Het ziet er wel naar uit dat dit experiment herhaald zal worden in de komende jaren. Mede in aan sluiting op deze avond zal er mor gen zondag een tentoonstelling ge houden worden van de verschillende werkstukjes die door de leerlingen van de lagere school en vooral van dc v.g.l.o. en de naaischool zijn ver vaardigd. Het belooft werkelijk een mooie tentoonstelling te worden waarbij de ouders verbaarsd zullen staan van alles wat op de verschil lende scholen zoal vervaardigd ten aangeleerd wox*dt. Om ieder ruim schoots in de gelegenheid te stellen alles rustig te bekijken is de tentoon stelling, die ini het schoolgebouw wordt te bezichtigen vanaf na de Hoogmis tot half een en van half drie tot zes uur. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter P. Vegt Stationsstraat 49, tel. 35 en voor de beide Kruisverenigingen door zus ter H. Jonker Dorpsstraat ter. 230. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doet. ex. Gen. II mej. A. M. Hansen te R'dam en de heren W. Fastenberg (USA), H. P. J. Platenburg te Voorburg en F. A. van Spanje te Noordwijk. Geslaagd voor het semi-artsex. mej. A. A. C. Bossers te den Haag en de heren F. S. K. Scholl te Scheve- ningen. Geslaagd voor het atrsexamen mej. M. C. D. Croon te Wassenaar en de heren W. Craandijk te den Haag, C. P. van Heel te Den Haag, M. M. Kramer (USA), J. P. Scherft le den Haag en W. Vochteloo te Leiden. Marktberichten LEEUWARDEN. 25 mei. Kaas. Edammer 40+ 1.70—ƒ1.71, Gouda volvet 1.89ƒ1.91, Broodkaas 40 1.721.74. Stemming redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 25 mei. Groente. Waspeen I 4268, Was- peen B 6571, Bospeen 6879, Prei I 131—140, Prei II 64—100, Prei af wijkend 5254, Sla 4.007.70, Stoof- sla 1315, Spinazie 8.5021, Bloem kool 70—83, Rabarber 5.20—9.00, Ra dijs 4.307.60, Andijvie 1931, Poste lein 1718, Peterselie 1921, Sel derie 4.607.20, Kervel 1011, Kro ten 6—7. VINKEVEEN. 25 mei Groente. Andijvie 2034, Kassnijbonen 1.96 2.00, Postelein 514, Prei'5256, Ra barber 8—11, Spinazie 8 >418, Stoof - sla 1016 cent per kg. Bloemkool 3484, Komkommers 2655, Sla 4 12 cent per stuk. Bospeen 5463, Ra dijs 59, Peterselie 9, Selderij 56 cent per bos. Aardbeien 4250 cent per doosje. INZET PERCEÉL TE LEIDEN. 1. Het benedenhuis met afzonderlijke bovenwoning en erf aan de Schutter straat no. 7/7a op 6.400,—. Afslag vrijdag 1 juni 1956 n.m. 7 uur in het Notaris huis te Leiden. Nots N. W. HOUTKAMP DE KWAKEL ZONDAG 27 MEI in de zaal Leenders. Aanvang 7.30 uur. Muziek: Westpias Melodians. Toegang r.k. VOLVO DEALER GEVRAAGD: Z ELFSTANDIGE TEVENS LEERLING-MONTEUR GARAGE H. RIJNSBURG RIJNSBURGERWEG 103, TEL, (K 1718)-2850 W. BLOEM Gerechtsdeurwaarder Leiden, Rijnsburgersingel 47a. Tel. aangesloten No.32854 Fa Gebr. v.d.Meer Expeditie Ochtenddienst naar DELFT en DEN HAAG HOOE RIJNDIJK 4a, TEL. 26782 ADVERTEERT IN DIT BLAD

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3