TUSSEN BALIE e tralie Hoogbouw eist nieuw materiaal voor de brandweer Raad van Sassenheim werkte zich in vlot tempo door de agenda Scherp Onderwijs heeft ruimte nodig ZATERDAG 26 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 GEMEENTERAAD LEIDERDORP De raad van Leiderdorp kwam gis teravond onder voorzitterschap van burgemeester v. Diepeningen bijeen ter behandeling van een korte agen da, waar echter enkele punten bij waren, die getuigden van de groei van Leiderdorp en waarover de be slissing niet zo snel viel. De medede ling o.a. van de uitbreiding van de tekenkamer met een drietal teke naars was eveneens een syptoom van deze groei. Punt vier was het voorstel tot ver koop var» een perceel bouwgrond uit complex V aan de N.V. Planbouw in Den Haag voor 46.200 en bestemd voor de bouw van 22 woningen in twee woonlagen z. h. st. ging de raad hiermede accoord. Het volgend punt vergde meer tijd. Het betrof de uit breiding van het brandweermeteriaal dat op grond van slijtage en veroude ring niet meer aan haar doel beant woordt. Op verzoek van B. W. heeft de Z.-Hollandse Provinciale brandweerbond een rapport uitge bracht, waarin o.a. staat dat met het aanschaffen van nieuw materiaal re kening moet worden gehouden met de toenemende hoogbouw waardoor het brandrisico steeds groter wordt. Nieuw materiaal. Zij heeft zich afgevraagd of de aan wezigheid van één bluseenheid wel voldoende mag worden geacht en is tot de conclusie gekomen dat de ge meente dient over te gaan tot uit breiding met een tweede blüseenneid. Daardoor ontstaat de mogelijkheid om naast blussing met gewone stra len gebruik te maken van de hoge- druk-mistblusmethode. Het brand weermeteriaal zou dan dienen te be staan uit een mistblusvoertuig en een autospuit. Voorts is het van belang, de aanschaf van een autoladder in overweging te nemen in verband met de toenemende hoogbouw in de ge meente. Na overleg met de brand weercommandant zijn B. W. tot de conclusie gekomen dat de aanschaf van een tweede bluseenheid 't meest van belang is. Daarna dient de auto spuit te worden vervangen en ver volgens de aanschaf van een ladder wagen te worden overwogen. De heer v. d. Stoel is verwonderd dat in het voorstel van B. W. de nadruk wordt gelegd op het blussen en zijns inziens het eerst moet worden ge dacht aan het redden van mensenle vens waardoor de aanschaf van de Italië gaat gemeenteraden kiezen Zondag en maandag aanstaande worden in Italië verkiezingen ge houden voor ongeveer zevenduizend gemeente- en provinciale raden. Er zijn dertig miljoen stemgerechtigden. Deze verkiezingen vallen midden tus sen de algemene verkiezingen van 1953 en de volgende in 1958. De uit slag wordt met belangstelling tege moet gezien als een aanwijzing van de positie der Christendemocratische partij, die thans met een slechts kleine parlementaire meerderheid regeert. Bij een eventuele verschuiving naar links zou genoemde partij misschien terstond algemene verkiezingen kun nen uitlokken. Bij de laatstleden plaatselijke ver kiezingen, vijf jaar geleden, gold de kieswet volgens welke vier-vijfde van het aantal zetels van de gemeente raden toeviel aan de partij of ver bonden partijen die de helft van het aantal stemmen kregen in plaatsen met ten hoogste 30.000 inwoners. Deze wet is echter afgeschaft en nu is men teruggekeerd tot het systeem van evenredige vertegenwoordiging in plaatsen met meer dan -tienduizend inwoners. Prof. Amintore Fanfani, de secre taris van de Christendemocratische partij, heeft verklaard dat zijn partij met links noch rechts zal samenwer ken bij het vormen van gemeente raden. Dit zou tot nieuwe verkiezin gen in duizenden plaatsen kunnen leiden. De Sabena zal met ingang van 1 juni twee extra diensten per week toevoegen aan haar geregelde lijn diensten van Brussel op Praag. Daar mede zal het totaal aantal diensten van die datum af op vijf per week gebracht worden. Deze diensten ge ven in Praag directe aansluitingen op de lijndiensten der luchtvaart maatschappijen van Tsjecho Slowa kije, Roemenië, Boelgarije, Honga rije, Polen en Oost-Duitsland, die van Praag naar Bratislava, Boeda pest, Boekarest, Sofia, Warschau, Moskou enz. vliegen. De helikopter diensten van Eindhoven, Maastricht en Rotterdam naar Brussel geven in Brussel directe aansluitingen op de lijndiensten Brussel-Praag. Het is thans mogelijk geworden in deze drie steden directe plaatsbewijzen te reserveren voor Oost-Europese be stemmingen. ladderwagen volgens hem het meest urgent is. Meerdere raadsleden zijn deze mening toegedaan. De oplossing. De voorzitter antwoordt, dat deze kwestie in de provinciale brandweer- bond is bekeken en de technische mensen de voorgestelde oplossing aanbevolen. De gedachte dat voor een mistblusapparaat een ladder nodig zou zijn is niet juist. Integendeel men kan met dit apparaat gemakkelijker bij de brandhaard komen, ook op ho ge verdiepingen en zo de brand snel ler bedwingen. Dan bestaat er ook nog de samenwerking tussen de brandweer corpsen van dc omliggen de gemeenten met Leiden als de meest nabijzijnde, met een altijd pa rate brandweer. Daarbij komt dat, als men tot aanschaf van alles gelijk zou overgaan, er een hele nieuwe brandweer kazerne moet worden ge bouwd, daar de oude dan veel te klein is. De heer v. d. Stoel is on danks dit alles nog niet bevredigd waarop de voorz. voorstelt in prin cipe met dit voorstel accoord te gaan en dan af te wachten tot de heer Roelofs zijn uiteenzetting over deze kwestie in de raad heeft gegeven het geen over enige tijd zal geschieden. Tevens zal de voorz. een prijsopgave vragen van een ladderwagen, die hij dan zal voorleggen. Hiermede kon de raad zich verenigen. De regeling voor subsidiëring van land- en tuinbouwscholen, zomede voor bijzondere middelbare scholen leverde geen moeilijkheden op. Wel ervoer de raad dat aan het ontwer pen van de regeling veel werk was verbonden, waarvoor de secretaris en zijn staf lof werd toegezwaaid. Het Dorpshuis zal per 1 april onder na geheel volgebouwd en in het „Doeskwatier is ook niet veel spe ling meer. Daarom is thans een plaats uitgezocht in de omgeving van het Zijlkwartier waarmede een meer af gerond geheel wordt verkregen. B. W. stellen daarom voor het archi tectenbureau Kuiper, Gouwetor, De. Ranitz en Bleeker te Rotterdam een plan te doen ontwerpen en daarvoor een crediet beschikbaar te stellen van 1000,Aan de hand van een schetstekening lichtte de voorz. de situatie toe waaruit bleek dat er weer een flink stuk aar» de gemeente zal worden toegevoegd als dit alle maal verwezenlijkt is. Het ontlokte aan de heer Schoppen de opmerking dat men bij de bouw van een nieuw raadhuis wel rekening mocht houden met de grote uitbreiding van de ge meente. Ook hier zei de raad, accoord Rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de heer Broxterman de aandacht van B. W. op de toenemende vernieling var» de plantsoenen die door de gemeente dienst zo keurig onderhouden wor den. Vermaningen van ouderen wor den totaal genegeerd en veroorzaken soms zelfs moeilijkheden met de ouders van de vernielzuchtige jeugd. De voorz. moest dit tot zijn spijt ten volle beamen en zegt dat het inder daad ergelijk is en zelfs wel opzet lijkt somtijds. Hij vindt 't een schan daal dat ouders dit tolereren en hoopt dat door de uitlating van de heer Broxterman in de raad, nog eens speciaal de aandacht van de ouders op dit euvel wordt gevestigd. De Nievaart tenslotte vestigde de aan dacht op de gevaarlijke situatie voor de wielrijders aan de Spanjaardsbrug als deze, na gesloten te zijn geweest, weer voor het verkeer wordt openge steld. De voorz. zegt dat naar een op lossing wordt gezocht. OVEN VOOR 7 MILJOEN STENEN PER JAAR. Bij dc N.V. Steenfabriek „Ouder zorg-de Ridder" werd hedenmiddag door de burgemeester van Leiderdorp in tegenwoordigheid van directie en OPRICHTING VAN EEN CULTURELE RAAD IN ZUID-HOLLAND. Gedeputeerde Staten- van Zuid Holland hebben de ontwerp-statuten van een op te richten culturele raad in de provincie Zuid-Holland aan de provinciale staten doen toekomen, ter behandeling op de eerste gewone zitting 1956. Hieruit blijkt dat de cul turele raad in stichtingsvorm tot stand zal komen, en ten doel heeft het be- orderen van het culturele leven in de provincie Zuid-Holland, met eer biediging van de zelfstandigheid van de op dit terrein werkzame organi saties. Mede ter vestiging vaft een secretariaat zal de stichting een cen trum inrichten. Het uitgeven van een tijdschrift over het culturele leven in de pro vincie staat eveneens op het program ma. Teneinde de aanvangswei*kzaam- heden van de stichting te financieren stellen Gedeputeerde Staten voor de culturele raad over 1955 een subsidie toé te kennen van 5.000.—. 86-JARIGE MAN TE ROTTERDAM VERDRONKEN Vanmorgen vroeg heeft de politie in de Maas ter hoogte van het voor malige Maasstation het stoffelijk over schot gevonden van de 86-jarige J. 3. M. Duquesnoy, die sedert 18 mei j.l. uit het R. K. Oudeliedengesticht aan de Kruiskade werd vermist. Hij was die dag uitgegaan en niet terugge keerd waarna zijn opsporing werd verzocht, omdat men een ongeluk vreesde. j7 ,i, uó 11 nvuiuigliuu VcUl Uil CU U-C till voorwaarden commissarissen een overslaande vlam oven in bedrijf gesteld. Deze overslaande vlamoven, die pér jaar plm. 7.000.000 stenen kan bak- opnieuw worden verpacht. Uibreidingsplan. Het laatste punt behelsde het voor stel tot het doen ontwerpen van een uitbreidingsplan voor het Zijlkwar tier. Het vlotte tempo waarin de be schikbare bouwgrond wordt ver kocht, maakt het noodzakelijk ver dere plannen te maken voor de toe komstige uitbreiding van de gemeen ken, zal er ongetwijfeld toe bijdra gen om de grondstoffen-positie voor de woningbouw te verbeteren. De directie werd na de ingebruik stelling gelukgewenst met deze prach tige aanwinst waarbij de wens werd uitgesproken, dat deze oven in de toekomst zijn goede diensten zal be wijzen aan het bedrijf en aan de Ne- te. Het plan „Spanjaardsbrug" is bij- dèrlandse bouwwereld. Gisteravond kwam de gemeente raad van Sassenheim in openbare vergadering bijeen om in snel tempo een aantal punten te behandelen. De heren Bakker en Beije waren af wezig. Alvorens de openbare vergadering te beginnen memoreerde de voorzit ter het overlijden van de marinier Heydt, terwijl hij tevens de laatst bekende inlichtingen verstrekte over de toestand van de heer Boogaard in gemeentedienst werkzaam, die een ernstig ongeval is overkomen. Bij de ingekomen stukken was een missieve van Ged. Staten, waarin werd medegedeeld dat xie begroting over 1956 was goedgekeurd. De beide commissarissen van het electriciteitsbedrijf, de heren K. W. v. Breda en J. C. Schrama werden beiden herkozen. Aan de orde kwam een voorstel van b. en w. om een wijziging op de winkelsluitingswet op te nemen ten aanzien van souvenirsverkoop. Deze wijziging houdt in dat straathandel in souvenirs buiten de bebouwde kom ook op de bollenzondagen wordt POTLOOD en GEEST Oplossing no. 519. horizontaal: 1. hoes, 4. port, 8. adé, 10. moe, 11. re, 12. kor, 14. te, 15. garen, 17. kasteel, 19. stiel, 21. ob, 23. eel, 24. do, 25. Eem, 27. are, 28. rood, 29. brak. Verticaal: 1. hark, 2. ode, 3. Ee, 5. om, 6. rot, 7. teen, 9. portier, 12. kaste, 13. "reëel, 15. gas, 16. nel, 18. boer, 20. roek, 22. beo, 24. dra, 26. M. O., 27. ar. Buiten de heer Duijndam waren alle leden het met het voorstel eens al wilden verschillenden nog een opmerking maken. Instemming. De heer v. Breda was van mening dat deze straathandelaars in zekere mate bevoorrecht worden bij de plaatselijke winkeliers. Hij drong er dan ook op aan dat toezicht zou worden gehouden. De heer Verschoor verzocht alleen vergunningen te ver strekken aan inwoners van Sassen heim. De heer Kortekaas was het eens met het voorstel, doch waar schuwde het college nu al vast dat men in de toekomst een andere po litiek moet volgen ten aanzien van de winkelsluitingswet in het seizoen. Blijven we de ontwikkeling op dit gebied* tegenhouden, dan wordt Sas senheim voor de vreemdeling een dode plaats. Hierne begon men traditiegetrouw aan een aantal onderwijskwesties. Allereerst werd de vergoeding vast gesteld voor de bijzondere scholen over 1954. Dit was eveneens het ge val met de beloning der vakonder wijzers in lichamelijke oefeningen en nuttige handwerken. In de „Dr. Vis- serschool" zal een nieuwe lichtinstal latie worden aangelegd aangezien de oude niet meer voldoet. Kosten 600. Beheersverordening. Een voorgestelde wijziging in de beheersverordening werd aangeno men. Deze wijziging houdt in, dat het grond-, woning- en badbedrijf onder beheer komen van de directeur ge meentewerken. Het gas- en water bedrijf blijft ressorteren onder de technisch ambtenaar van dit bedrijf. De directeur gemeentewerken wordt derhalve thans directeur gemeente werken en bedrijven. In verband met het bovenstaande werden ook enige wijzigingen gebracht in het bezoldi gingsbesluit terwijl nog een aantal richtlijnen voor deze directeur wer den vastgesteld. Omtrent de overdracht van een stuk grond aan de Rusthoflaan aan de heer Dijkstra werden nog enige voorstellen gedaan. De.heer v. Bre'da kon zich niet verenigen met het om niet overdragen van deze grond. In de toekomst heeft men deze grond misschien weer nodig en moet men weer terug gaan kopen. Het college zal de juiste manier nog overwegen doch wil de grond in afwachting daarvan thans reeds in gebruik ge ven. Hiermede kon men zich ver enigen. Agendapunt 12 over de verkoop var een gedeelte sloot achter de kunstaardewerkfabriek werd terug genomen. Snel afgehandeld. Een voorstel van b. en w. om het weiland achter de Zuilhofstraat en Hoekstraat gratis in gebruik te geven aan liefhebbers werd vorige maal teruggenomen. Thans kwam men met hetzelfde voorstel. Verhuur van deze strook grond of verkoop van het gras stuitten op technische be- zwaren, temeer daar in de zeer naaste toekomst gebruik zal worden ge maakt van deze grond voor de wo ningbouw. Volgden nog een aantal comptabi- liteitsbesluiten. Hierin komt o.a. voor dat de afvoer van de vatenfabriek aan de Sassenheimse vaart zal wor den verbeterd, o.a. het maken van een zwaardere riolering. De kosten worden geraamd op ƒ3600,De helft hiervan komt voor rekening van de betrokken fabrikant, de an dere helft voor de gemeente. Hierna sluiting der vergadering. LISSE DODELIJK ONGELUK Gistermorgen om ongeveer 7 uur vond op de Heereweg ter hoogte van de Julianastraat een aanrijding plaats die aan de 65-jarige weduwnaar J. Faas uit Lisse het leven kostte. De heer Faas, die per rijwiel vanaf zijn woning in de Julianastraat Linksaf de Heereweg opreed, bleef even links van de weg om het tegemoetkomend verkeer te laten passeren. Zonder op het verkeer uit de richting Haarlem letten stak hij vervolgens de weg over en werd hierbij gegrepen door een bestelauto uit Haarlem. De on middellijk gewaarschuwde geneesheer moest de dood constateren. BRANDJE OP KEUKENHOF In de controle-hokjes van de Keu kenhof was het vanmorgen blijkbaar erg koud. Men had er zelfs een petro leumkacheltje geplaatst. Hieraan was het te wijten, dat de brandweer al vroeg aan het blussen moest. Er staat nu een zwartgeblakerd hokje op de Keukenhof, maar dat geeft niet. want morgenavond gaan de poorten toch dicht. H00GMADE Leden stembureaus. Het stem bureau voor de verkiezingen van Tweede Kamerleden, dat zitting houdt in het Verenigingslokaal, bestaat uit de heren W. H. Bank, voorzitter; P. J. van der Eng en C. T. van Rijn. Plaatsvervangende leden zijn de heren J. van Wieringen en P. de Rijk. R0EL0FARENSSVEEN Zakenbeurs kan niet doorgaan Misnoegen bij de middenstand In café „De Haven" kwam de middenstandêrsvereniging „St. Maar ten" voor haar slechts matig bezochte ledenvergadering bijeen. Na een kor te inleiding door voorzitter M. J. Vesseur, verkreeg secr. Th. J. v. d. Meer de goedkeuring op zijn notu len. Bij de bespreking beevaart naar 'Heiloo werd gevolg gegeven aan het •verzoek van de afd. Rijpwetering voor deelname nog tot dinsdag 29 mei op kunnen geven bij het bestuur. Na een breedvoerige bespreking werd besloten om de kinderen ter plaatse namens de middenstand, evenals vo rig jaar, weer een prettige vakantie- middag te bezorgen. De leden der middenstand zullen hiervoor ieder 10.bijdragen. Zoals reeds in een vorige vergadering zeer nadrukkelijk was tot uiting gekomen, leefde er in de plaatselijke middenstandskringen een groot enthousiasme om te komen tot het houden van een zakenibeurs. De plannen hiertoe verkeerden reeds in een vergevorderd stadium. Alleen de plaats, waar deze gehouden moest worden, vormde nog een groot pro bleem. Het bestuur had zich in ver binding gesteld met directie en be stuur der plaatselijke veiling om de mogelijkheid te bespreken om hier voor de beschikking te verkrijgen over een veilinghal. Nadat was afge wezen werden pogingen aangewend voor het verkrijgen van de emballa- geloods, maar ook dit werd afgewe zen. De vergadering stak haar mis noegen hierover niet onder stoelen of banken. De grootste grieven waren AANHANGWAGEN VERLOREN. In de gisteren gehouden zitting van het .kantongerecht moest een chauf feur uit Noordwijk terecht staan, om dat hij op 7 sept. op de Herenweg onder Noord wijk met een vrachtauto gereden had, waaraan de aanhan- wagen op. zo'n ondeugdelijke wijze gekoppeld was geweest, dat deze was losgeraakt, en tegen een auto was opgebotst. Pas in Wassenaar had ver dachte gemerkt dat hij zjjn aanhang wagen verloren had. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 40 boete of 20 dagen. SCHAAP HAD RQTKREUPEL. Een veehouder uit Abcoude stond terecht, omdat hij op 16 sept. schapen op de Leidse veemarkt had gelost, waarvan een schaap rotkreupel had. Verdachte verklaarde dit niet gewe ten te hebben. De kantonrechter ver oordeelde verd. tot 35 boete of 10 dagen. Een inwoner uit Voorschoten had zeer ondeskundig met zijn auto op de Leidseweg te Voorschoten gere den. Hij was met zijn auto op de overweg van de trambaan blijven staan, terwijl op korte afstand een tram naderde, met gevolg een ern stige botsing tussen tram en auto. Verd. verklaarde dat zijn motor was afgeslagen. Hij en zijn vrouw hadden nog bijtijds de auto kunnen verlaten. Het O.M. eiste 40 of 20 dagen. Uit spraak 20 boete of 8 dagen. fiOELOFARENDSVEEN OP NAAR LISSE! De plaatselijke kvp-afd. heeft het plan opgevat om zaterdag 2 puni per autobus naar Lisse te gaan. 's Avonds 8 u. spreken daar in de HBG-gebouw dr. W. J. Scbuijt en. prof. C. P. M| Romme, in een groots opgezette kring- propagandavergadering. Het bestuur vertrouwt op een behoorlijke deel name, en verwacht tot uiterlijk don derdagavond aanmelding voor deze tocht. Wij verwijzen naar de adver tentie elders in dit blad. RIJNSBURG GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van burge meester P. N. Höweler kwam gister avond de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. De voorzitter noemde het een verheugend feitr dat weth. C. D. v. d. Vijver in zoverre hersteld is, dat hy de vergadering weer kan bijwonen, hoewel nog niet met zekerheid vaststaat, dat hij in staat zal zijn alle taken te blijven vervullen. De volgende punten werden vervol gens afgewerkt: Verhuring woning Kerkstraat aan de chef fitter C. P. Borsboom. Vaststelling Interim-rege ling ziekte kosten ambtenaren 1956. Aan mej. E. M. Huizing sinds septem ber 1951 onderwijzeres aan de open- Een tuinder uit Katwijk B. stond terecht, omdat hij op 15 nov. '55, hoe wel zijn minderjarige zoon P. S. geen rijbewijs heeft, opdracht had gege ven, met zijn auto te rijden. De ge volgen waren niet uitgebleven. Op de Hogeweg te Noordwijk had de de zoon de heer C. S. aangereden, die ernstig verwond werd. Het O.M. wees er op, dat verd. voor de 4e maal wegens rijden zonder rijbewijs terecht staat. De kantonrechter veroordeelde de minderjarige P. S. tot 2 maal 25 50 boete of 2 maal 1 week tucht school en de vader tot f 25 boete of 10 dagen, terwijl ook de civile vordering ad 25 voor een vernielde jas zal moeten worden betaald. Wegens bedreiging met misdrijf tegen het leven gericht bij geschrift was een 45-jarige Leidenaar veroor deeld tot veertien dagen gevange nisstraf. Voor het Haags Gerechts hof vorderde de proc.-generaal thans in plaats hiervan 40.boete of 20 dagen. Verdachte had in oktober jl. aan het meisje M. H. een briefkaart ge schreven, die hij aan het adres van de vader postte toen hij onderweg was naar de politie, die hem had ont boden om hem een maand gevange nisstraf te laten uitzitten. Het meisje had tegen hem getuigd in een zeden zaak en zou hem hebben uitgelachen in de wachtkamer van het Gerechts hof. Verd. had geschreven „Als ik vrij kom zal ik jouw dochter het leu genachtige hort uit het lijf rukken. Mijn tijd komt". Verdachte komt van kwaad tot ergqr, meende de proc.- generaal. Het Hof zal 8 juni arrest wijzen. wel, dat alser een aktie op touw bare school, werd eervol ontslag ver- gezet werd in het belang van de Ileend- Het verzoek van het comité tuinbouw, men de middenstand voor Rijnsburgs bloemencorso, om inplaats financiële steun niet oversloeg, *'i *vn,ft maar nu de middenstand een beroep op medewerkig deed was er geen gehoor. Door het bestuur waren hierna de mogelijkheden nog onderzocht voor het houden van deze zakenbeurs in de Pancratiuszaal met uitbreiding van een grote tent op het daar achter ge legen terrein. Dit vroeg echter een bedrag aan onkosten van ruim ÏO'OO,zodat dit onuitvoerbaar ge acht werd. Hierdoor is de mogelijk heid tot het houden van een zaken ibeurs, aldus 't bestuur, voorlopig wel werkeken. Bij de gehouden rond vraag werd besloten om bij de her denking op 4 mei in het vervolg geen kranslegging meer te doen plaats hebben. van ÏOOOsubsidie, 1500, verkrijgen werd voor dit jaar inge willigd. Een kinderspeelplaats is van groot belang, men wil deze op het voormalige voetbalterrein van de Ka naalstraat aanleggen. De raad stemde toe een crediet te verlenen. De totale ramingskosten zijn ƒ4400. Daar men bij het doortrekken van de Korte Vaart naar de Vliet N. Z., tot aanleg van een brug of demping van een gedeelte van de Vliet moet overgaan, besloot men tot het laatste, waarvan de kosten bedragen 182.000. Verder ging de raad over tot aankoop van enkele percelen grond voor door braken en de bouw van 'n bejaarden tehuis. Na de rondvraag waarin en kele kleine vragen werden gesteld ging de raad over in geheime zitting. GEMEENTERAAD BOSKOOP De openbare vergadering van de wijs te stellen niet worden overschre- Boskoopse raad, welke, gisteravond werd gehouden, was in vijf kwartier beëindigd. Alvorens tot de behande ling van de agenda over te gaan deel de de voorzitter, burgemeester Ver kerk, mede dat bericht was outvan- Z0ETERW0UDE LEIBERffORP JAARVERGADERING WIT GELE KRUIS. Gisteravond hield de vereniging „Het Wit-Gele Kruis" de jaarverga dering o.l.v. de waarnemend voorzit ter, de heer Cornelissen, die in zijn openingswoord herinnerde aan het 25-jarig bestaamvan de vereniging en daarbij hulde bracht aan de oprich ters, wijlen pastoor Meijer en ande ren, die in 1931 zijn begonnen met 70 leden, welk aantal nu is gegroeid tot 334 leden. Spr. memoreerde ook met zeer veel goede wensen het 25-jarig •kloosterfeest van de wijkzuster Ger- mana en gaf tenslotte een kort over zicht van het vele werlk op het ter rein van de volksgezondheid. De secretaresse, mevr. v. d. Poel Verberg gaf een overzicht van het vele werk over de laatste twee jaren, zowel in als buiten het wijkgebouw en bracht grote dank aan zuster •Germana voor haar onvermoeide zorg •in alle opzichten voor de lijdende •mensen. Pastoor Kouwenhoven, die slechts korte tijd aanwezig kon zijn, wees op het grote nurt van deze ver eniging en spoorde het bestuur aan om met jeugdige ijver en veel zorg de belangen van de vereniging te die nen. Zuster Germana, die ook aanwezig was, werd door de pastoor nogmaals •geluk gewenst met haar zilveren fees^ waar hij haar nog vele gouden jaren in het werk voor 't Wit-Gele Kruis werden toegewenst. De penningmeester, de heer Brox terman, deed mededeling van het ac countantsrapport over 1954 en gaf een financieel overzicht over 1955. Totale ontvangsten ƒ7510.48; uitga ven 7798.73, alzo een nadelig saldo van 238.25. Namens de kascommissie bracht de heer De Vrind verslag uit en deelde imede, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De commissie stelde voor de heer Broxterman dank te brengen voor het omvangrijke werk. Tevens wilde de commissie er op wijzen, dat de kosten voor het wijlkgebouwtje, met name de huur, hoewel contractueel geregeld, te hoog v/as, en verzocht het bestuur pogin gen aan te wenden om hierin wijzi gingen aan te brengen. De voorzitter deelde mee, dat hefc bestuur reeds be sloten had, hierover met de eigenaar te onderhandelen. Als leden voor de kascontrolecommissie werden be- hiertoe over te gaan. De presentiegelden aan de leden van de stembureaus werden verhoogd tot 1.50 per uur per- lid met een maximum van 20.per dag. De leden van het hoofdstembureau ont- vangen in het vervolg 4.per zit- gen van de commissaris der koningin, ting. De aankoop van het schoolge- dat deze in de maand juni een bezoek bouw voor kleuteronderwijs aan de aan Boskoop zal brengen. I Kerstraat bleek aanvankelijk nogal Voor de aankoop van een perceel op bezwaren te stuiten. Deze betrof- den, bleek er geen bezWaar te zijn noemd de heren De Vrind, Voort en v. Mil. Bij de bestuurverkiezing wegens bedanken van de voorzitter de heer v. Hofwegen, het vertrek van de heer Pieterse en het overlijden van mej. Jos Clarijs z.g. waren door het be stuur als candidaten aangezocht land ten behoeve van de woningbouw wensten meerdere leden nadere in lichtingen. Men vond de vele dwars straten overbodig terwijl het beter werd geacht ook net voorste gedeelte te kopen opdat dan een beter geheel werd verkregen en tevbns de moge lijkheid van een uitgang naar Reijers- koop. Tenslotte werd besloten de grond te kopen, terwijl b. en w. zich nader zouden beraden en de op- en aanmerkingen uit de raad ter harte zullen nemen. Het schoolgebouw aan de Rozenlaan bleek alweer te klein te zijn geworden waarom uitbreiding werd verzocht met één lokaal. Het schoolgebouw telt na de laatste uit breiding 10 lokalen. De ulo-school- komt permanent 1 lokaal te kort en gedurende enige' tijd twee lokalen. Opgemerkt werd dat men beter twee lokalen bij kan bouwen, doch dit blykt niet te worden Loegestaan. Voorts heeft de ulo-school aan de Ro zenlaan behoefte aan uitbreiding der leermiddelen. Aangezien met inwilli ging van het verzoek der normale fen voornamelijk de aan te brengen wijzigingen en verbeteringen. De kos ten hiervoor bedragen 16j000, terwijl het gebouw zelf 20!U0O moet kosten. Aangezien echter zander het aanbren gen van de verbeteringen het onder wijs niet meer in dit gebouw gege ven zal omogen worden en vergunnin gen voor ?en nieuv^ gebouw de eerste twintig jaar niet zijn te verwachten werd besloten om dan maar tot aan koop over te gaan en de verbeterin gen te doen aanbrengen. De rondvraag bracht weer het ge bruikelijke lijstje van wensen, waar van het belangrijkste antwoord van de voorzitter was dat met het school zwemmen in Waddinxveen de volgen de week zal worden begonnen. De reis naar Waddinxveen en terug zal door de kinderen worden gemaakt met de bus van de gewone lijndienst. Hier door zal dus een aantal kinderen van de hoogste klassen van de Boskoopse scholen in de gelegenheid zijn zwem men te leren. Over het nieuwe zwem bad in Boskoop kon de voorzitter nog eisen aan het geven van lager onder-1 geen nadere mededelingen doen. mevr. Bosse, mevr. v. d. Voort en de heer Prins, allen van Leiderdorp; deze werden bij enkele candidaat- stelling gekezen. De voorzitter dankte de aftreden den voor het vele werk voor Wit-Gele Kruis en bracht een stilie •hulde aan de nagedachtenis van mej. Jos Clarijs z.g. die vanaf dc oprich ting met een opofferende liefde een werkzaam aandeel in het bestuur heeft gehad. Na de behandeling van nog enkele •huishoudelijke zaken en de medede ling van de voorzitter dat er in Lei derdorp een grote ledenwervings actie zal worden gehouden, werd deze vergadering gesloten. Z0ETERW0UDE NKJB-sterrit. De jaarlijkse grote NKJB-sterrit per fiets zal dit jaar plaats vinden op zondag 8 juli. De sterrit wordt dit jaar voor de vijfde keer gehouden. Dit is voor de organi satoren, die reeds geruime tijd met de omvangrijke voorbereidingswerk: zaaanheden bezig zijn een reden om deze lustrumrit een feestelijk tintje te geven.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2