R IJ N S T R E E K DUINSTREEK Scherp L. S. L. S. DONDERDAG 24 MEI 1956 DE LEIDSE COL' NJJ EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN VOETBAL VEROORZAAKTE ONGEVAL. Twee jongens van *11 jaar speelden dinsdagavond op de Herenweg een partijtje voetbal. Mej. A. van Leeu wen uit de Riddeibuurt passeerde op haar fiets juist toen de vrij grote Engelse atoomcentrale voor electriciteit *>e atoomcentrale van Calder Hall is dinsdag in werfcing gesteld. Het is de eerste door atoomkracht gedreven centrale voor het op grote schaal opwekken van elektriciteit. Er werd voldoende uranium in de oven gedaan om een kettingreactie op gang te brengen, doch het zal nog geruime tijd duren voor de centrale op volle kracht werkt. Koningin Elizabeth zal de centrale op 17 oktober officieel openen. Op hetzelfde terrein zal een twee de centrale gebouwd worden die in ieder opzicht hetzelfde is als de zo juist voltooide en nabij Annan, in Dumfriesshire, zal een centrale met vier reactors gebouwd worden. Deze centrales zullen behalve elektrici teit, ook plutonium voor militaire doeleinden produceren. Bovendien bestaat er in Groot- Brittannië een plan voor de bouw van nog een twaalftal van dergelijke centrales, die in totaal 300 miljoen pond sterling zullen kosten. AUSTRALIEë BLIJFT ZICH VERZETTEN TEGEN INDONESISCHE AANSPRAKEN OP NIEÜW-GUINEA. De Australische minister van bui tenlandse zaken, Casey, heeft opnieuw verklaard, dat Australië tegen de In donesische aanspraken op Nieuw- Guinea is. Casey beantwoordde vragen in het parlement over de verklaringen van president Soekarno in het Amerikaan se congres over deze kwestie. De Australische regering erkent de Indo nesische aanspraken niet, zeide hij. Hij voegde hier aan toe, dat hij Soe karno's bezoek aan de Verenigde Sta ten toejuichte, daar dit misverstan den over de Indonesische houding jegens het Westen zou kunnen ophel deren. Minister Casey voegde hier aan toe, dat Nieuw-G-uinea de enige kwestie is, waarover een geschil tussen Australië en Indonesië bestaat. Zuidsla vische bemiddeling in Algerië? Het Noord-Afrikaanse Bevrijdings comité heeft besloten de bemidde ling van Zuid-Slavië te vragen in de Algerijnse kwestie. Dit is woensdag avond meegedeeld door El Abed Boehafa, de persvertegenwoordiger van dit comité. Boehafa, die op het ogenblik in Zuid-Slavië is, zal-don derdag een memorandum aan het Zuidslavische ministerie van buiten landse zaken overhandigen waarin hij om deze bemiddeling verzoekt. Ook de bemiddeling van twee ande re V.N.-leden zou ingeroepen wor den. De bedoeling van dit verzoek is een sfeer van ontspanning en ver trouwen te scheppen opdat de vijan delijkheden gestaakt kunnen wor den. lederen bal de rijbaan over vloog en met een flinke kracht tegen haar voorwiel aan botste. Hierdoor kwam zij te valen liep een bloedende hoofd wond en enkele schrammen aan haar handen en knie op. Dr. Steenhouwer verleende haar eerste hulp. Het rij wiel is noemenswaard niet bescha digd. Daar het hier een verboden spel letje bterof voetballen op de open bare weg heeft de politie tegen het tweetal proces-verbaal opgemaakt. ZONDERLING SPELLETJE. Twee broertjes van 3 en 4 jaar vermaakten zich woensdagmiddag in de Prins Hendrikstraat met stenen naar auto's te gooien. Twee stenen troffen doel. Van een auto werd het lak flink beschadigd en ontstond een dure deuk in de flank. Van een andere auto werd de voorruit ver brijzeld. Gelukkig liep de bestuurder geen verwondingen op. De politie heeft de knaapjes over hun zonderling en gevaarlijk spel ernstig onderhouden. Het was tevens een kostbare mid dag voor de vader van het duo, want •hij zal de ontstane schade moeten vergoeden. K.A.V.-MOEDERDAG. De dames, leden van de plaatse lijke afdeling van de K.A.V., vier den woensdagavond in de Sint Jo- sephzaal, tijdens hun maandelijkse bijeenkomst, op feestelijke wijze moederdag. De voorzitster, mevr. H. A. HausKuyf hield ter inleiding een korte beschouwing over het doel van de avond en de betekenis van moederdag. Vervolgens bood zij aan alle leden die in het bestek van het laatste jaar moeder werden bloemen aan. Voorts hebben de leden de op dracht aan de Hemelse Moeder Ma ria hernieuwd en zongen zij met haar allen enkele liederen. De geestelijk adviseur, kapelaan J. Schrama vertoonde deze avond de film over het leven van de H. Va der. De stomme film werd muzikaal omlijst door middel van gramofoon- platen, terwijl de tekst welke mede ter explicatie diende en door kape laan Schrama zelf was uitgesproken, werd eveneens door middel van pla ten ten gehore gebracht. BOSKOOP Geslaagd. Voor het examen op zichter, afgenomen door de bond van Nederlandse architecten (BNA) te Amsterdam, slaagde de heer J. v. Bodegraven. „Vooruitgang en „Ons Voordeel". Reeds geruime tijd werd over wogen, tot liquidatie over te gaan van de te Boskoop gevestigde coöp. vereniging „Vooruitgang". Op een daartoe gehouden buitengewone le denvergadering werd thans besloten over te gaan tot fusie met de coöp. vereniging „Ons Voordeel" te Wad- dinxveen. Met de overschrijving zijn voor de leden van de „Vooruit gang" dezelfde rechten gewaar borgd. De leden die zich niet bij de nieu we coöperatie wensen aan te sluiten- kunnen daartoe een schriftelijk ver zoek indienen. Voorts werd in de vergadering bekend gemaakt dat de gelden van de inmiddels verkochte panden zijn aangewend tot aflossing van de daarop rustende hypotheek en obligaties. Nieuwe kleuterschool aan de Zuid kade. De thans in gebruik zijnde kleuterschool aan de Julianastraat voldoet niet meer aan de daartoe te stellen eisen. In verband hiermede werd de mogelijkheid tot het stich ten van een geheel nieuw schoolge bouw onderzocht. Thans is men er in geslaagd om voor de bouw van een nieuwe school benodigde grond te kopen en wel het voorste gedeelte van de kwekerij van de heer D. van Wijk Anz. aan de Zuidkade. Deze plaats is voor de kleuters wonende aan de Julianastraat en in het cen trum een zeer gunstige. Een apotheek in Boskoop Vol gens ontvangen berichten zouden de winkelpand .n aan de Burg. Colijn- straat waarin voorheen de coöp. ..Vooruitgang" gevestigd was, zijn verkocht aan de verenigde apothekers in Nederland. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in deze panden een apotheek gevestigd zal worden. KOUDEKERK Hondsdijkse poldervergadering. In hoter de Bruin kwamen de Inge landen der Hondsdijkse polder gis teravond o.l.v. de voorzitter D. v. Leeuwen bijeen. Na de opening werd Inkomsten 4.896,90, uitgaven 4.866,17, saldo 30,73. De begro ting over 1956 werd vastgesteld op De voorzitter merkte bij de bespreking der begroting op dat te zijnertijd de molen hoge kosten zal gaan vragen, gezien de molen ge richt moet worden. Het bestuur is hoopvol dat hiervoor subsidie zal worden gegeven. Ook kwam ter sprake verhoging salaris molenaar Kraan der Honds dijkse molen, dit werd volgens het bestuurs-voorstel aangenomen. Be sloten werd een kasgeld lening aan te gaan van 1000, Het bestuurs voorstel om de pol der lasten te verhogen tot 11,per H.A. bracht een uitvoerige discussie Enige ingelanden waren van mening dat men de tering naar de nering moet zetten, gezien de toestand in de veehouderij. De heren H. Heemskerk, A. v. d. Vis en J. Donapaal werden benoemd tot commissie nazien der rekening 1956 In de rondvraag kwam aan de orde bestrijding van de mollen in de wei landen bij uitbesteding. LEiMUIDEN Branclweenvedstrijden. De Brand weer wedstrijden 1956 in de klassen IV, IVA en B.B. zijn dit jaar toegewezen aan de gemeente Lei- muiden, die dus deze wedstrijden zal organiseren. Deze wedstrijden worden gehouden op zaterdag 26 mei op een terrein voor het r.k. pa rochiehuis aan de W. v. d. Velden- weg. 18 Brandweercorpsen hebben ingeschreven. Reis ouden van dagen. Het co mité dat zich ten doel stelt de ouden van dagen weer een gezellige reis te bieden maakt thans een rondgang bij de inwoners om de reis finan cieel mogelijk te maken. Ten bate van dit doel zal a.s. zaterdagavond om 8 uur ook een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld worden. De elftallen die zich hiervoor bereid verklaard hebben zijn een uit het personeel van de fa. C. Th. Beuk en de andere bestaande uit oud-militai ren die in Ned. Indië geweest zijn. Het is te hopen, dat vele hun be langstelling voor dit doel zullen to nen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van veehouder de Jong vastgesteld de rekening over 1955.. achter de Dorpsstraat. HILLEG0M Diploma-uitreiking R.K Lagere Tuinbouwschool. Het diploma werd behaald door: C. J. Mè Huys- mans te Bennebroek; A. J. Nieuwen- huizen, W. P. M. Nijsesn, A. G. van Lierop, J. J. van Rooden en J. C. J. Stokman te Hillegom; F. A. van dei- Aart, E. J. J. Bergman, M. G. M. J. Bergman, M. J. M. de Groot, J. M. Hoogkamer, L. A. M. van Noort, J. C. Rewijk, J. H. A. van der Salm, en A. P. Warmerdam te Lisse; R. M. C. van der Horst en Th. J. van der Voort te Sassenheim; G. Th. van der Lans te Voorhout; L J. A. Roo ij ak kers te Wassenaar. LEIDSCHENDAM Wijdingen. De eerw. heren Han Banning en Frans van Zeeland zullen a.s. zaterdag tot subdiaken gewijd v/orden door Mgr. J. P. Huibers. De wijding zal geschieden in de kathe drale kerk te Haarlem. Vijf jaar handbalvereniging. Ondanks vele ondervonden grote moeilijkheden o.a. viermaal verande ren van sportterrein en de noodza> kelijkheid tot het aangaan van een geldlening om speelmogelijkheid te behouden, heeft de door kapelaan Van der Voort gevormde parochiële handbalvereniging tot stand weten te houden. Öp 6 juni a.s. zal nu deze katholie ke handbalvereniging haar eerste lustrum vieren onder aangename om. standigheden. Thans is de vereniging kerngezond en telt een gToot aantal jeugdige enthousiaste leden die een bevredigende sportprestatie leveren waardoor R.K.H.V.L. een goede naam in de katholieke handbalwereld heeft verworven. Ter gelegenheid van dit eerste lus trum doet het bestuur een beroep op de parochianen om door een finan ciële bijdrage de sport in eigen pa rochie te doen bevorderen en een daarvoor bestemd bedrag te willen storten of over schrijven op postre kening no 605688 ten name van pen ningmeester de heer C. van den Muysenberg. Rijtoer Ouden van Dagen. De jaarlijkse rijtoer voor de ouden van POTLOOD en GEEST No. 518. Horizontaal: 1. spelleiding, 5. huwelijksgift, 8. trots, 10. muziek noot, 11. afkorting van een jongens naam, 13. lelieachtig gewas. 15. bij woord, 17. bijwoord, 19. schuin lat- of traliewerk als voederrek, 21. zwak ke, 212. muziekinstrument, 24. soort onderwijs (afk.), 25. rijstbrandewijn, 27. afk. van selenium, 29. academische titel (afk.), 34. tijding, 33. eiken schors, 34. wat niet kan gemist wor den Verticaal: 1. buitenhaven, 2. pers. voornaamwoord, 3. meisjesnaam, 4. verdikking der opperhuid, 6. voorzet sel, 7. tandvormig bovendeel van een kasteelmuur, 9. ijzeren ovenkrabber, 12. deel van een huis, 14. insecten etend zoogdier, 16. stad in Letland, 18. god der liefde. 19. ommegang, 20. kloek, 23. wandeldreef, 26. radio om roep vereniging (afk.), 28. nauw, 30. muzieknoot, 32. bekende afkorting. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 517. Horizontaal: 1. kalk. 4. mug, 6. Ria, 7. dok, d. oj., 10. Rus, 11. ba, 12. baas, 13. vla, 14. oord, 16. duim, 17. dra, 18. deuk, 19. ik, 20. peer, 22. Peel, 23. do, 24. karn, 25. Lek. Verticaal: 1. krokodil, 2. air, 3. la, 4. mos, 5. uk, 7. dus, 8. raam, 10. rad, 11. blik, 12. ara, 13. vuur, 15. ork, 16. deel, 18. Deen, 20. per, 21. bok, 22. pa, 23. de. Bij het hereiken van de leeftijd, die men in t algemeen „de pensioengerechtigde" noemt, meende ik m'n foto- bedrijf vaarwel te moeten zeggen. Mede namens mijn vrouw dank ik een ieder die met ons in zakelijke relatie heeft gestaan voor 't genoten vertrou wen. We zijn verheugd, dat de nieuwe eigenaar, Jan Wolfslag, een hekend man in vakkringen en daarbuiten, ook een nieuwe vorm heeft gegeven aan t hedrijf. Hij zal stellig diegenen, die wij onze klanten mochten noemen, voortreffelijk kunnen bedienen en we wensen hem ook op de Haarlemmerstraat een groeiend hedrijf toe. H. Waalewijn en echtgenote. Het heeft wat langer geduurd dan we dacht-en, maar dat komt, omdat we onze toekomstige klanten goed willen ont vangen in onze nieuwe filiaal aan de Haarlemmerstraat 102. Vrijdagmiddag a.s. om 3 uur wilden we de zaak enigszins officieel openen en Saterdag daarop met de verkoop aan vangen. Wij hopen dat ons filiaal aan de Haarlemmerstraat 102 een prettig trefpunt zal worden voor de steeds groter wordende groep van amateur-fotografen. Onzerzijds zal evenals in onze zaak aan de Breestraat alles worden gedaan om de klant prettig en voorlichtend te bedienen. Hoogachtend, Foto-cinè Jan Wolfslag WUBMSBMIÊÊmÊÊUm INDIA WENST HET ALGERIJNSE PROBLEEM NIET IN DE VEILIGHEIDSRAAD. De delegatie van India bij de V.N. is er geen voorstandster van dat de Veiligheidsraad bijeen zal komen om de Algerijnse kwestie te bespreken. Dit is woensdag in Indische lo-ingen bekend: geworden. Uit dezelfde bron wordt gemeld dat India hoopt de Afrikaans-Aziatische groep, die vrij dag bijeen zal komen tot dit stand punt over te halen. In deze kringen is men ook van mening dat uit het plan, zoals dat dinsdag door Nehroe voorgesteld is, duidelijk blijkt dat men in Nieuw- Dehli liever directe onderhandelin gen tussen de Franse regering en de vooraanstaande Algerijnen ziet dan een nutteloze behandeling van het geval in de V.N. WEER VELE DODEN BIJ STRIJD IN NOORD-AFRIKA Franse troepen hebben woensdag, gesteund door tanks en vliegtuigen, bij zuiveringsoperaties in Algerie tenminste 59 opstandelingen gedood. Tien Franse militairen en burgers verloren het leven en tien Fransen werden gewond. Een centrum van Franse activiteit is nog steeds het gebied van Palestro ten oosten van Algiers, waar vorige week vrijdag negentien leden van 'n patrouille van 22 reservisten, die in een hinderlaag waren gevallen, wer den gedood. De 3.000 Fransen die hier optreden, doodden zeventien opstan delingen en namen er drie gevangen. Alle opstandelingen droegen unifor men en een van de gevangenen was een deserteur van een Algerijns re giment infanterie. In Tunesië sneuvelden in het heu- velgebied van Semmama woensdag minstens tien opstandelingen. De Russische regering heeft Pa kistan 20.000 ton rijst en eenzelf de hoeveelheid andere granen aange boden als bijdrage in het voedselte kort dat op het ogenblik in Pakistan heerst. Pakistan heeft het aanbod aanvaard. LANGERAAR R. K. E.H.B.O. HOUDT RAYONWEDSTRIJD Op vrijdag 25 me a.s. zal er in het parochiehuis „St. Jozef" 's avonds om kwart voor acht een E.H.B.O. rayon- wedstrijd gehouden worden van het rayon Alphen a. d. Rijn. Aan deze wedstrijd zal deelgenomen worden door de E.H.B.O.-verenigingen Al phen a. d.Rijn, Nieuwveen en Lange- raar. Deze verenigingen komen uit in de senioren en junioren afdeling. In dien men eens kennis wil maken met het E.H.B.O.-werk, kom dan gerust eens naar het parochiehuis te Lange- raar, men is daar zeer welkom. Heeft men echter de leeftijd van 17 jaar nog niet bereikt, kom dan niet want aan deze jeugdige personen wordt de toegang beslist geweigerd. NIEUWVEEN FEESTAVOND NIC. BOYS. Gisteravond hield de RKSV Nic Boys in een grote tent op haar ter rein een geslaagde feestavond waar van de opbrengst geheel ten goede kwam aan de nieuw te bouwen kleed kamers. De voorzitter, de heer L. v. Vliet, opende met een woord van wel kom in het bijzonder tot pastoor Schretlen. Spreker wees nog eens op het doel van deze avond en hoopte dat de opbrengst een financiële ver lichting zal brengen bij de grote kos ten die met de te bouwen kleedka mers gepaard gaan. Vervolgens gaf spreker het woord aan Panders grote cabaret-variété-programma waar o.a. aan meewerkten Wily Alberti en Olga Lowina, die beiden en daverend ap plaus kregen voor die nummers die zij brachten. Ook de vermaarde goo- chelkunstenaar Langini wist de aan wezigen zeer te boeien, terwijl Lou Martie, de komissche noot voor zijn rekening nam. W0UBRUGGE Ongelukkige val. Toen de heer D. Stoof rich woensdagmorgen per bromfiets naar rijn werk begaf, reed hij op de Bateweg ter hoogte van de Gerbrand Swartlaan tegen een op de weg liggende buis, waardoor hij ten val kwam. Hy kreeg schaafwonden aan handen en gezicht en werd door dokter Loth verbonden. De bromfiets •werd ernstig beschadigd. NIEUWKOOP E.H.B.O. examen. Een achttal cursisten, dat in de afgelopen jaar de E.H.B.O. cursus heeft gevolgd, legde ten overstaan van dr. C. v. Wie- ringen uit Loosdrecht hun examen af. Dit examen bestond uit een theo retisch en een praktisch gedeelte ge deelte en het bleek, dat er goed ge oefend was, want alle candidaten slaagden. Het waren de dames E. J. Zekveld, A. v. d. Zwaard, T. Stuiven- berg ,C. Slingerland, S. Verduyn, M. Oudshoorn en de heren D. v. d. Kraan en W. C. Valk. Dr. Van Wieringen legde er echter de nadruk op, dat er veel geoefend zal moeten worden om het geleerde bij te houden. A. Blijleven, voorzitter van de E.H.B.O.-afdeling dankte de examina tor, alsmede de docent dr. Bremer en overhandigde hem een aardig aan denken. Ook de heer Wildschut, die voor de cursus veel werk heeft verricht, ontving een aardig present. Namens de cursisten sprak de heer Valk een woord van dank tot examinator, do cent en het bestuur van de afdeling. ZWEMVERENIGING „DE PLAS;' In-het Sporthotel werd gisteravond een vslecht bezochte vergadering van de zwemvereniging „De Plas" gehou den. Na opening door voorzitter, de heer W. Bodegraven las de secretaris de heer K. C. Romem de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Het financieel verslag van de heer W. F. Verschuur wees uit, dat de in komsten bedragen hadden 1452,67; de uitgaven 1396.23. Het kassaldo be droeg ƒ56.44. Het banksaldo ƒ451.18. Als leden van de financiële com missie werden benoemd de heren S. de Koker en Th. J. Teunissen. De aftredende bestuurleden N. Bo degraven, P. de Haan en E. H. Ver donk werden bij acclamatie herkozen. Bésloten werd deze zomer weer zwemwedstrijden voor kinderen te houden. Als voorlopige datum wordt zaterdag 12 juli vastgesteld. Bij de gratis verloting waren de gelukkigen mevr. Verschuur en K. C. Remmens. Naar aanleiding van de rondvraag wordt besloten, diverse noodzakelijke reparaties en verbeteringen aan te brengen. TER AAR Bloklandse en Korteraarse polder. De vergadering van ingelanden van de Bloklandse en Korteraarse polder is gehouden onder voorzitter schap van de heer Joh. v. Eijk. Het financieel verslag 1955 van de pen ningmeester de heer C. Lok, ver kreeg de goedkeuring van de verga dering. Evenzo de begroting voor het jaar 1956. Een schrijven van Ged. Staten inzake herstelwerkzaamheden aan de Hoekse Aarkade kwam in be handeling. Men kwam tot het besluit om aan het gemeentebestuur het verzoek te richten tot overneming van deze weg, of eventueel een bij drage uit de gemeentekas voor de herstelwerkzaamheden. De kosten van dit herstel zijn geraamd op 10.000. Van de heer H. Bocxe was .bij het bestuur een verzoek ingeko men om grond in erfpacht te verkrij gen, en deze te gebruiken voor uit breiding van de scheepswerk en ver lenging van de helling. Het bestuur verkreeg te dezer zake volledige machtiging van de vergadering^ Bij de bestuursverkiezing werd deheer Joh. van Eijk herkozen als voorzit ter. R0EL0FARENDSVEEN Bridgeklub „DHV". De uitslag der wedstrijd in onderling competitie was als volgt: 1. Antoon Koek en Martin Bakker 54 m.p:; 2 echtpaar J. v. d. Meer 46 m.p.; 3. echtpaar Mus- kens 43 m.p.; 4. C. v. Haastregt en E. Koek 41 m.p.; 5. echtpaar L. van Berkel 28 m.p.; 6. echtpaar J Koek 28 m.p. Aan de Maria-school slaagde voor het diploma costumière mej. Cor- rie v. d. Veer. TER AAR Geboren: Debora M. M., dr. v. L. Koeleman en A. C. v. d. Hoorn; Jaco bus W. M., zn. v. W. N. Akerboom en M. M. Sassen; Maria J., dr. v. H. Th. Hijman en E. W. Hoogeboom. Margje, dr. v. L. G. v. Vliet en G. v. Vugt. Getrouwd: A. M. van Egmond en C. M. G. v. Smoorenburg; J. Th. v. d. Laan en C. A. J. Hoogervorst; C. M. Straver en A. C. C. Rijkelijkhui- zen. Overleden: A. M. Kempers, e. v.: C. Egberts, 67 jr.; H. R. Aafting, 68 jaar. dagen, welke ditmaal voor de 25ste maal wordt gehouden, zal plaats hebben op dinsdag 26 juni a.s. De tocht gaat eerst langs de buitenwij ken van de Haag naar het dieren park Blijdorp. Na het bezoek aan de dierentuin wordt gereden naar Heemstede via Wassenaar. De gezamelijke maaltijd zal gehouden worden op het landgoed Groenendaal te Heemstede. Bij te rugkomst za 1 de harmonie St. Ce cilia de tochtgenoten vanaf de grens der gemeente onder vrolijke muziek afhalen. VOORSCHOTEN Nieuw bestuur EHBO. In de laat ste ledenvergadering van de afdeling Voorschoten van de Kon. Ned. Ver eniging voor EHBO heeft een be stuurswisseling plaats gehad. Dr. Olt- huis trad als voorzitter af, terwijl in zijn plaats gekozen werd de heer A. de Water, die voorlopig o.ok nog secretaris is. Penningmeester is de heer A. Planje. Verder zitten in het bestuur: C. van Egmond en mej. C. IJperlaan (commissarissen voor ma teriaal), M. G. Bouw (controle ver- bandposten), J. van Biemen en mevr. E. Turion (commissarissen). Geboren: Adrianus Jillis z. van J. Fokker en H. E. van Leeuwen; Maria Johanna d. van A. J. Jonge- neel en S. Verboon; Marijke d. van H. van Veen en A. C. Oosterom; Leonarda Johanna Maria d. van A. C. Broos en M. H. Th. Jonkergouw; Hendrika d. van H. Groenenberg en B. van Klaveren; Gerarda Cornelia Maria d. van W. C. van Wissen en M. Klaver; Margot Yvonne d. van W. Schuitemaker en A. C. Lauten- bach; Janphilip Cornelis z. van P. C. van de Polder en C. J. Romijn; Ge rald Peter z. van J. P. van Es en A. M. Horton. Gehuwd: Dirk Brussee, te Oegst- geest, en Johanna Pieternella Te- brugge; Jan Koopmans en Jannetje Johanna Blok; Nicolaas Langezaal, te Leiden, en Wilhelmina Johanna Klaassen; Nicolaas Sonnemans, te Utrecht, en Clasina Cornelia Jacoba van der Hoeven. WARMOND Op maandag 28 mei a.s. des voor middags half elf uur zal door de bur gemeester in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten de officië le opening plaats vinden van de drinkwatervoorziening van de Bo- terhuis- en Zwanenburgerpolder. Als bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat het buizennet inclu sief de gelegde zinkers zijn vervaar digd van plastic., hetgeen een novum genoemd mag worden. Viswedstrijd. Op zaterdag 2 juni organiseert de hengelvereniging „De Leede" wederom haar girote jaarlijk se viswedstrijd. Behalve de sportieve zijde zit aan deze wedstrijd ook .een dankbare sociale kant, want de op brengst is bestemd om de ouden van dagen in deze gemeente in de gele genheid te stellen een dagje uit te gaan. Zij, die aan deze wedstrijd wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij de heer H. Veltenaar, Norremeerstraat 40 alhier. Het inleg- .geld bedraagt ƒ1,per persoon. Be halve vele mooie prijzen is er ook nog de prachtige wisselbeker die het •vorig jaar werd gewonnen door de heer H. v. d. Bliek uit Leiden. Per vereniging mag maar een vijftal me dedingen. GunningHet verbeteren en ver nieuwen van de gemeentehaven is •door b. en w. opgedragen aan de heer N. Overdevest te Zoeterwoude voor de som van 24.200, 0EGSTGEEST Geboren: Robert, z.n v. L. Kool en M. Beider; Bambang Suparto, zn. v. Bamibang Oetomo (Raden) en A. L. Kalsbeek; Ivo Adrinaus Maria, zn. v. A. J. M. van Haasteren en C. M. Borst; Johannes, zn. v. D. Schrikke- ma en G. Vonk. Ondertrouwd: B. van Dam, 24 jr. Leiden en W. Jelsma, 22 jr.; F. Wey- henke, 30 jr. 's Gravenhage en E. C. van Bellen, 25 jr.; J. Los, 34 jr. en C. M. van Kampen, 25 jr. Amsterdam. Getrouwd: L. van der Linden en M. L. C. van Leijden. ZOETERWOUDE LEIDERDORP EERSTE PLECHTIGE H. SUS. Zaterdag zal de eerw. heer Peter Hocks in de kathedrale kerk te Haar lem de H. Priesterwijding ontvangen. Des avonds om 7 uur zal de neomist plechtig worden ingehaald, vanaf de Meerburgestraat te Leiden langs de Hoge Rijndijk naar de kerk van de Meerburg. De gehele jeugdbeweging zal met muziek hieraan haar mede- Daarna heeft de plechtige ont vangst in de kerk plaats. Zondagmorgen om 9 uur zal de neo mist zyn eerste plechtige H. Mis op dragen. Des namiddags van een uur tot half drie is er receptie in het pa rochiehuis. Des namiddags om 3 uur plechtig danklof. Allen worden ver zocht zaterdagavond de vlag uit te steken en mede te helpen aan het slagen van deze feestelijke intocht van de jonge priester. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De komende week zullen in de Leidse bioscopen de volgende films draaien, die door de Kath. Filmcen trale als volgt gekeurd zijn: Lido: Het verloren continent. Alle leeftijden. Casino: Aida. Alle letftijden. Luxor: El Alamein. 14 jaar. Trianon: Het meisje v. d. rivier. Strikt volwassenen. Rex: De pelsjagers van de Be renrivier. 18 jaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2