Landelijke L.T.B.-ruiters hielden streekconcours te Zoeterwoude Scheep Zilveren feest van de E.H.B.O. DINSDAG 22 MEI 1956 DE LEIDSF COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Aartsbisschop Makarios beklaagt zich Aartsbisschop Makarios van Cyprus en de drie andere Cyprische leiders die door de Britten naar de Seychel len zijn verbannen, hebben zich bij de Britse gouverneur van de eilanden beklaagd over de behandeling die zij ontvangen. Zij zeiden „zeer ge kwetst en beledigd te zijn", zo blijkt uit een brief die de secretaris van bisschop Kyprianos, een der vier ballingen, heeft geschreven aan de hoofdredacteur van het Keniase blad „East African Standard". In de brief was een afschrift van het protest aan de gouverneur van de Seychellen, sir William Addis, ingesloten. Volgens de brief hadden de Britse autoriteiten boeken, kranten en brie ven die met pakken kleren naar de Seychellen waren gezonden, meer dan een week achtergehouden. Voorts is een telegram dat de nieuwe aartsbisschop van Athene aan Makarios had gezonden en waar in hij zijn beste wensen uitsprak, niet afgeleverd. De ballingen beklaagden zich over het feit dat een tweede prikkel draadversperring om hun verblijf is gelegd, alsof zij „gevaarlijke mensen of boosdoeners" zijn. De r.k. aartsbisschop van de Sey chellen, mgr. Olivier Maradan, had voorts geen toestemming gekregen om de Cyprische geestelijken te be zoeken. De ballingen verklaarden in hun schrijven dat zij in hongerstaking zopden gaan. Het Britse ministerie van koloniën heeft verklaard, dat aartsbisschop Makarios en drie andere Cyprioten, die op de Seychellen zijn geïnter neerd, „voor een dag of wat" voed sel geweigerd hebben uit protest te gen hun behandeling. Dit was onge veer twee weken geleden gebeurd. Volgens een woordvoerder van het ministerie heeft de gouverneur van de eilanden met de geïnterneerden gesproken en de kwestie in het reine gebracht. Zouden ze nu nog lachen? Vrijzinnige optocht in Praag Duizenden zingende en feesvieren- de studenten hebben zaterdag in Praag voor het eerst weer hun carna valsoptocht die voor de oorlog in mei traditie was, gehouden. Zij staken hierin de draak met de autoriteiten, de „Stalincultus" en het regiem in het algemeen. Een lachende menigte langs de roetc van de optocht juichte de studenten, die spandoeken met zich meevoerden, toe. Een groep studenten droeg een spandoek met de woorden „aanbevo len boeken" hierop volgde een stu dente, die plechtig een enkel werk toonde: „de vraagstukken van het Leninisme". Op een tweede spandoek kon men lezen: „Niet-aanbevolen boeken" daarop volgde een aan tal studenten die stapels boeken van allerlei soort droegen. Een andere groep, met een doek voor mond of ogen, symboliseerde de pers. In het bijzonder werd op deze wijze de redactie van „Mlada Fronta" het blad van de jeugdorganisatie, uitgebeeld. Enige studenten in rouwkleding, liepen achter een doodkist met het lijk van de „bureaucratie". Het genationaliseerde reisbureau Cedok werd belachelijk gemaakt door studenten in ruimtepakken, die goedkope reizen naar Mars aanboden „zonder dat men formulieren behoeft in te vullen". De studenten riepen ook leuzen. Toen zij voorbij het dertig meter hoge monument van Stalin kwamen, rie pen zij „Bouwt scholen, alvorens monumenten te bouwen". Een lange student droeg een bord met het woord „oultus" achter hem kwam een kleinere student met een bord waar op te lezen was „kleinere cultus" en vervolgens een nog kleinere met het woord „zeer kleine cultus". POTLOOD en GEEST No. 516. Horizontaal. 1. lichaams deel, 3. dun, opgerold wafeltje, 8. afkorting van ruthenium, 9. plotse ling. 10. overdreven vroom meisje, 12. voegwoord (Fr.), 13. houten vat, 14. lidwoord, 15. meisjesnaam, 17. vaste bodem, 19. bijwoord, 20. bout van een varken, 21. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 22. deel van N.- Brab., 24. ambacht, 26. hangt aan de mast, 27. meisjesnaam, 28. voorzet sel. Verticaal: 1. gem. in Z.H., 2. onef fen, 3. niet gesloten, 4. waterbdaas- je, 5. lidwoord (Fr.), 6. bijwoord, 7. Europeaan, 9. sterkriekende actieve zuurstof, 1. gast, 14. wasem, 16. elk, 17. voorwerp ter verlichting. 18. de donderdgod bij de Germane, 20. schor, 21. kloostervoogd, 22. rund, 23. eer, 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond- Het streekconcours, waaraan werd deelge nomen door „Jeanne d'Arc" uit Zoeterwoude, „Oldebarneveld" uit Berkel, „St. Hubertus" uit Lisse en „St. Marti- nus" uit Noorden, 2de Pinksterdag op het land van de heer L. A. Droogh gehouden, is in alle opzichten geslaagd. De organisatie was uitstekend; het dagpro gramma liep voor elk nummer klokslag op tijd en de afdeling Zoe terwoude had met vele zorgen terrein en beno digdheden goed ver zorgd. De hoofdleiding was in handen van de bonds instructeur de heer A. P. de Boer, en de voor zitter van de Streek- commissie de heer W. Duineveld uit Lisse, waarbij de secretaris de heer Leo Wijsman aan de microfoon de ruiters opriep, de nummers aankondigde met technische toelich tingen en daarbij de beslissingen van de jury aan het zeer talrijk opgeko men publiek bekend maakte. Jury leden waren de heren J. Vlaar, J. Raaymakers, H. de Jager. N. Bolmers en P. Draayer. Individuele beoordeling. In de vroege morgen begon de af werking van de individuele dressuren in de verschillende klassen en de be kroningen waren: Klasse G: 1. Jan Ballering J. d'Arc 863^2 P-: 2. Otto Onderwater J. d'Arc 86 p.; 3. Willy van Tol, St. Martinus 82 p.; 4. Riet Mourits, St. Martinus. Klasse L: 1. P. van Bemmelen, J. d'Arc 100 p. (hoogste aantal punten van de dag); 2. H. Elfring, St. Huber tus 93Yz p.; 3. Jan Westerman, Olde- Egyptische journalist sprak met Ben Goerion De Egyptische journalist, Ibrahim Ezzat. zegt er in geslaagd te zijn, de Israëlische autoriteiten om de tuin tc hebben geleid door zich uit te geven voor „een Arabische journalist uit Brazilië", Georges Ibrahim Habib ge naamd. Ezzat zegt elf dagen in Is rael te zijn geweest, en Tel Aviv, Haifa, Jeruzalem en Beersjeha te hebben bezocht. De Israëlische premier, Ben Goe rion, had hem in een vraaggesprek medegedeèld, bereid te zijn om zijn Egyptische ambtgenoot, Nasser, te allen tijde te ontmoeten, in elke ge wenste plaats. Ben Goerion zou zelfs bereid zijn naar Cairo te gaan om met Nasser elk gewenst onderwerp te bespreken. De besprekingen zou den zonder tussenkomst en zonder publiciteit gevoerd kunnen worden. In het eerste artikel van Ezzat wordt verder verklaard, dat de Is raëliërs geen oorlog willen en sterk verlangen naar vrede met Egypte. Ezzat merkt op, dat Israël tot dusver erin geslaagd is alle Arabische plan nen voor een economische boycot te verijdelen. Ezzat meent, dat IsTaël in feite ge leid wordt door de vakbond „Hista- droeth", die het best georganiseerd is van alle vakbonden ter wereld. De Egyptische journalist zegt, dat iedereen in Israël terugkeer van de Arabische vluchtelingen uit Palesti na materieel onmogelijk acht. De al gemene mening is, dat deze vluch telingen in de Arabische staten moe ten worden opgenomen. De werken voor bevloeiing met het water van de Jordaan zijn vol gens Ezzat nooit stopgezet. Hij zou een reusachtige tunnel gezien heb ben, die deel uitmaakt van deze wer ken. De Egyptenaar spreekt met on verholen bewondering over Israëli sche werken om woestijngebied te ontginnen. Hij besluit met de op merking, dat Egypte de enige vijand is, waarvoor Israël beducht moet zijn. Alle krachten van Israël warén tegen Egytpe gericht. „ENGEL VAN DIEN BIEN PHOE" GAAT TROUWEN. De 31-jarige Geneviève de Galard, de „engel van Dien Bien Fhoe", zal binnenkort in het fauiwelij'k treden met de 33-jarige kapitein Jean de Heaume de Beutsocq, die als parachu tist in Indo-China heeft gevochten. Geneviève de Gallard, die als ver pleegster bij de Luchtmacht de enige vrouw was die het beleg van Dien Bien Phce had meegemaakt, zou haar echtgenoot in Hamoi hebben leren kennen. Na de val van de vesting werd mile d5 Galard ook gevangen genomen, maar 17 dagen later, op 24 mei 1954, werd zij vrijgelaten. VOORVERKIEZINGEN IN OREGON. De Amerikaanse democratische lei der Aidlai Stevenson heeft bij de voor verkiezingen in de staat Oregon zijn voornaamste mededinger naar de de mocratische kandidatuur voor het presidentschap, senator Kefauver, verslagen. Stevenson kreeg 61.535 stemmen, Kefauver 41.922. Hun na men stonden niet op de stembiljetten en zijn er door hun aanhangers dus bijgeschreven. Aan republikeinse zijde heeft pre sident Eisenhower, wiens naam alleen op het stembiljet prijkt, 148.175 stem-, men op zicih verenigd. barneveld 90 p.; 4. Th. v. Noort St. Hubertus. Klasse L: 1. Ton v. d. Burg, Olde barneveld 89 p.; 2. Piet v. d. Arend Oldebarneveld 86 p.; 3. A. Duineveld, St. Hubertus 86 p.; 4. Gerrit v. Leeu wen, Oldebarneveld 85 p. Klasse M. en Z.: 1. Bas v. d. Burg, Oldebarneveld 93 p.; 2. Ant. Wijsman, St. Hubertus 89J^ p.; 3. Adr. v. d. Burg, Oldebarneveld 88 p.; 4. André v. d. Burg, Oldebarneveld 87 p. Viertaldressuur: klasse L: 1. Olde barneveld 84 p.; 2. St. Martinus 76H Achttaldressuur: 1. Oldebarneveld (klasse Z) 98 p.; 2. St. Hubertus (klasse M) 89U p.; 3. Jeanne d'Arc (klasse L) 87j/j p. Middagprogramma Te half twee maakten de ruiters, 50 in getal, een rondrit door het dorp. AMERIKAANSE VLIEGLIJN OP MOSKOU. De Sowjet-regering heeft de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij „Pan American Airways" medegedeeld, dat zij een voorstel tot het openen van onderhandelingen over de vestiging van een rechtstreekse luchtverbin- ding door deze maatschappij met Mos kou gunstig zal ontvangen. Dit is door een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken medegedeeld. In officiële Amerikaanse kringen verklaart men, dat de „Pan Ameri can Airways" eerst de goedkeuring van de Amerikaanse regering moet verkrijgen, alvorens de maatschappij op het Sowjet-initiatief kan ingaan. MINNELIJKE SCHIKKING VAN HET GESCHIL VAN ONASSIS MET DE NOORSE VERENIGING VOOR DE WALVISVAART. De Griekse reder Onassis en de Noorse Vereniging voor de Walvis vaart hebben, naar in een te Oslo ge publiceerd communique werd mede gedeeld, besloten tot een minnelijke schikking van het tussen beide 'be staande conflict over de expeditie van de „Olympic Challenger". Weder kerig zal men afstand doen van vor deringen en tegenvorderingen in rechte. Op voorstel van de Noorse minister-president, zal een fonds van 4 miljoen Noorse kronen worden ge vormd voor de Noorse walvisvaart, waarin Onassis voor 3 miljoen kronen zal deelnemen en de Noorse deel neming 1 miljoen kronen zal be dragen. Melkprijs in Frankrijk! De wegen zijn versperd Franse boeren hebben zaterdag op vele Franse hoofdwegen versperrin gen opgeworpen met tractors, zwaar beladen karren en in sommige geval len met boomstammen als protest te gen het landbouwbeleid van de rege ring. De boeren eisen een hogere melk prijs, een lagere prijs voor sommige soorten veevoeder en compensatie voor de verliezen die deze winter door de grote koude zijn geleden. Op sommige plaatsen werd het verkeer, dat als gevolg van het Pink- sterweekeinde drukker was dan nor maal, ernstig belemmerd. ZUIDKO'REAANiSE KABINET DIENT ONTSLAG IN. Het Zuidkoreaanse kabinet heeft president Syngman Rhee zijn ontslag aangeboden wegens de „ongunstige resultaten" van de jongste verkiezin gen, zo is van regeringszijde mede gedeeld. Bij deze verkiezingen is de aanhanger van liberale partij van de president, die kandidaat was voor het vioe-presidentschap, door de democra tische oppositie-kandidaat Tsjang verslagen. De 81-jarige Rhee die als presi dent werd herkozen, zal naar waar nemers verwachten, het ontslag van het kabinet, dat uit twaalf ministers bestaat, aanvaarden en een coalitie regering samenstellen waarin ten minste vier ministers van de demo cratische party zyn opgenomen. Voor het concours gisteren een aan vang nam werd het nieuwe vaandel van „St. Jeanne d'Arc" voor de Zuid buurtkerk gewijd. Jeanne d'Arc voerde voor het eerst de nieuwe standaard in de stoet mede Op het terrein aangekomen vorm den de ruiters onder leiding van de heer L. van Beurden, instructeur van Jeanne d'Arc een carree en onder het spelen van het Wilhelmus werd voor burgemeester H. F. J. A. Smeets een keurige parade gehouden. Burgemeester Smeets hield een openingsrede waarbij spr. op dit heuglijk streekconcours „Jeanne d'Arc" feliciteerde met het eerste lus trum, de landelijke ruiterij die zo'n goede plaats heeft ingenomen in de dorpsgemeenschap door steeds kleur en fleur te brengen bij feestelijke ge beurtenissen. Sprekende over de edele ruiter sport waarbij mens en dier zichzelf tot grote beheersing moeten dwingen, verheugt de burgemeester zich in de beoefening in Zoeterwoude en alom in de land daarbij de hoop uitspre kende dat Nederland in de wereld olympiade nog eenmaal een afvaar diging zal kunnen zenden. Ter aanmoediging stelde de burge meester voor de individuele wedstrijd een prijs ter beschikking. Hierna inspecteerde burgemeester Smeets de opgestelde ruiters vergezeld Van de ere-voorzitter, de heer Grun- demann, oud-burgemeester van Ber- kel-Roderijs en de heer G. P. van Leeuwen, voorzitter van de L.T.B., kring Leiden. Als eerste nummer werd een de monstratie gegeven van individuele MAN VERDRONKEN IN KANAAL ALMELO—NORDHORN. Zondagmiddag is uit het kanaal Almelo-Nordhorn het stoffelijk over schot opgehaald van de 31-jarige on gehuwde landbouwerszoon B. H. S. die vrijdagavond door nog niet opge helderde oorzaak bij de Agelerbrug te water is geraakt. Hy zou over een week in het huwelijk treden. Het Is nog niet bekend, hoe het ongeval zich heeft toegedragen. INBREKER IN HUIS VERRAST. Een bewoner van de Pauv/laan in Den Haag kwam zondagavond, toen hy met vrouw thuis kwam, tot de ontdekking, dat de keukendeur open stond. De heer des huizes vond het veiliger alléén een onderzoek in huis in te stellen. Bij het onderzoek trof hij op de tweede ettage een man, die niets afwachtte, maar direct tot de aanval overging. Hij rende daar na de trap af naar beneden en ont vluchtte door de voordeur. De vrouw van de bewoner van het huis riep alarm, maar de inbreker wist op een fiets te ontkomen. Het bleek, dat hij zich via de keukendeur toegang tot het huis heeft kunnen verschaffen doordat het bovenlicht open stond. BROMMER GEDOOD. Gisteravond heeft de 23-jarige dienstplichtige soldaat A. E. Geeraths onder het viaduct bij de Zeeburger- dijk en de Celöbesstraat te Aimster-' dam met zijn bromfiets een dodelijke val gemaakt. Hij kwam van de Bor- neostraat en wilde het viaduct onder door riiden. Een van rechts komende auto bracht hen in de war, hij ver loor de macht over zijn stuur, en reed het trottoir onder het viaduct op. Door deze manoeuvre werd hij van zijn bromfiets geslingerd en viel met zijn hoofd tegen de muur van het viaduct. In het O. L. Vr.-gasthuis constateerde men zyn. dood. ZWAAR VERTEERBARE BROK VOOR COMPOSTFABRIEK. De nieuwe Venlose compostfabriek, de Damo-installatie, die donderdag haar officiële doop onderging, heeft vrijdag al bijna een vuurdoop onder gaan. Op de eerste verdieping waarop zij in werking was vond men name lijk by het sorteren van het vuil een staafbrandbom uit de laatste wereld oorlog. Specialisten van de Bescher ming Bevolking werden er haastig bijgehaald. Zij constateerden dat de bom nog actief kon zyn. Het gevaarlijke apparaat hebben zy meegenomen en onschadelijk ge maakt. dressuur, waarbij de ruiter P. van Bemmelen die met Lambiek 't hoog ste (100) aantal had gehaald een her haling en een ereronde gaf. Ter afwisseling liet J. Mooyman zien hoe ruiters met de kinderen gaan wandelen onderwijl de ruiters van Oldebarneveld een demonstratie van pyramide rijden gaven, een kra nig ruiterstuk met drie paarden gere den. Springnummers. Nu volgde het nummer groepsprin- gen waarbij de uitslag was: 1. M. Dui neveld en A. Duineveld, St. Hubertus 26 p.; 2. Bas v. d. Burg en André v. d. Burg, Oldebarneveld 24) j p.; 3. Jan Westerman en Gerrit van Leeu wen, Oldebarneveld 21J/£ p.: 4. Leo Onderwater en Piet van Bemmelen 20H, Jeanne d'Arc 20K P- Het nummer vrijheidsdresjuur l.ad als altijd veel belangstelling. Jan Mooyman met zijn paard Frederik (Jeanne d'Arc) behaalde de eerste prijs. 2e prijs Bas v. d. Burg, Olde barneveld; 3e prijs Joop Onderwater Jeanne d'Arc; 4e prijs Martien Dui neveld, St. Hubertus. Het blijft, altijd weer, aardig te zien hoe de ruiters in deze dressuur met hun paarden vertrouwelijk zijn. Hier waren bijna geen mislukkingen en het publiek was vol bewondering voor de ruiters om hun paarden, tot zoveel actie in staat tot zulk een rust en gewilligheid te krijgen. In klasse B individueel springen wonnen de Zoeterwoudse. jeugdige ruiters alle prijzen. Leo Onderwater en Joop Versteegen kwamen gelyk uit met slechts 3 fouten. Glansnummer. De barrage, die door deze gelijke stand volgde gaf grote spanning want nu werd niet enkel op de fouten maar ook op de snelheid gelet. Leo volbracht met Adelfra het parcours in een woord schiterend; in zeer snelle galop en goed genomen sprongen won hij de eerste prijs met 32 seconden en 4 fouten; Joop reed het parcours in 43 sec. met 8 fouten. P. v. Bemmelen werd met 4 fouten no. 3 en Cees Lelieveld met 5 fouten no. 4. Het glansnummer van de middag was de demonstratie achttal van de Oldebarneveld ruiters onder leiding van de instructeur A. P. de Boer. In alle formaties, het caroussel rijden vooral, werd onberispelijk gereden. Het aantal punten in de hoogste afde ling Z van 98 punten in de morgen door de jury toegekend was wel de beste waardering voor deze ruiter - ploeg. In de klasse L. individueel sprin gen werd no. 1 M. Duineveld, Huber tus, met 13 fouten; 2. Ant. Wijman, Hubertus, 25 f.; 3. Jan Westerman, 25 f. (na loting). In het klavertje drie-nummer werd no. 1 Jeanne d'Arc I; 2. Oldenbarne- velt I; 3. Oldenbarnevelt II; 4. Jeanne d'Arc II; 5. Jeanne d'Arc III. Als slotnummer volgde het Indivi dueel springen klasse M en Z. André de Jong en Jan van der Burg van Oldenbarnevelt kwamen gelijk uit met 8 fouten. De spannende barrage had tot uit slag: 1. Jan van der Burg in 36 sec. met 4 fouten en André van der Burg in 39 sec. met 4 fouten. De voorzitter van de Streekcom missie de heer W. Duineveld sprak Zaterag heeft de afdeling Voorscho ten van de E.H.B.O. haar 25 jarig be staan op haar passende wijze gevierd. Door het gure weer konden de aan gekondigde wedstrijden niet in de open lucht doorgaan, maar werd'en de E.H.B.O.-ers vut Voorschoten en omgeving in het Bebouw voor Chris telijke Belangen op hun kunnen, ken nis en vaardigheid getoest. Onder de deskundige ogen van de heren dokter F. J. M. Tonino dokter van Rijsinge, den Boef, Bouw, Derks en Duyzers vonden de wedstrijden plaats, die tot resultaat hadden: 1. Ooegstgeest met 251 pmt.; 2. Lei derdorp met 229 pnt.; 3. Sassenheim met 212 pnt.; 4. de jubilerende afde ling met 197 pnt. 5. de R.K. E.H.B.O. uit Voorschoten met 193 pnt. en 6. Lisse met 140 pnt. De leidersprijzen gingen respek- tievelijk naar Oegstgeest, Leiderdorp, Voorschoten, R.K. Voorschoten, Lisse en Sassenheim. Receptie. Na de wedstrijden recipieerde het bestuur en kwamen velen deze af deling, een der oudste vdh het dis trict gelukwensen. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven namens het Gemeen tebestuur, Verder vertegenwoordigers van Kon. Wilhelminavereniging, Roo. de Kruis, Groene Kruis, Wit-Gele Kruis, het hoofdbestuur, het Districts- bestuur Zuid-Holland, alle afdelin gen van de Kring Leiden, de afdeling Voorburg en de R.K. E.B.H.O. van Voorschoten. Het hoofdbestuur bood een keurig GASVERGIFTIGING TE ROTTERDAM De 76-jarige Marinus Leyte uit de Brielselaan te Rotterdam is zondag nacht door gasvergiftiging om het le ven gekomen. De man, die tijdelijk alleen woonde, is naar men aan neemt in die nacht onwel geworden en naar de keuken gegaan. Daar heeft hij water willen koken, want op een gasstel had hij een keter wa ter gezet. Daarbij heeft hij echter de verkeerde pit opengedraaid, met het gevolg dat het gas vrijuit stroomde en de man ten slotte om het leven kwam. De buren rokeji maandagmor gen vroeg reeds een sterke gaslucht Toen zij later gingen kijken troffen zij de oude man levenloos aan. het slotwoord, waarin vooral de heer Q. H. Onderwater, voorzitter van Jeanne d'Arc met zijn staf hulde werd gebracht voor de grote zorgen aan dit concours besteed. VEEWAGEN KANTELDE Bij het passeren van een vracht auto op de Vrouwenweg raakte de nieuwe veewagen van W. v. Bemme len uit Stompwijk in de zachte weg berm. De wagen kantelde in de twee mtr diepe sloot. De passerende auto is doorgereden en het nummer is niet bekend. De vee-auto die pas enkele dagen in gebruik is, liep geen ern stige schade op. Van de vier koeien, die vervoerd wérden, is er een aan de poten gewond geraakt. WASSENAAR PASTOOR BEUKERS 80 JAAR. Pastoor Th. M. Beukers, oud-pas toor van de St. Petruskerk te Leiden, heeft gisteren onder grote belangstel ling zijn 80-ste verjaardag gevierd, 's Morgens werd in de kapel een plechtige H. Mis opgedragen, waarna de gehele dag, maar in 't bijzonder in de namiddag, honderden hun op- wachtig kwamen maken. Het was een Leidse invasie in huize „St. Wil- librord", voornamelijk van oud-pai'o- ehianen. Ook de kapelaans van de St. Petruskerk en vele andere gees telijken uit de stad waren aanwezig. Vandaag kwam een berg schrifte lijke gelukwensen binnen. Vanmid dag is mgr. Jac. Buis pastoor Beukers komen gelukwensen. OPENING FIETSENSTALLING. Zaterdagmiddag om half drie heeft de heer L. J. Westgeest aan het Was- senaarse Slag een overdekte fietsen- en motorstalling geopend, waarvan door de badgasten een dankbaar ge bruik zal worden gemaakt. TER AAR MEISJE DOOR MOTOR GEGREPEN EN GEDOOD Het 7-jarig dochtertje van de fam. D. Sak is bij een ongeluk in Leimui- den om het leven gekomen. Toen het meisje achter een auto vandaan kwam werd zij door een motor gegrepen. Zij was op slag dood. N00RDWIJKERH0UT BELONING VOOR HELDHAFTIGE DAAD. Zaterdag ontvingen de meisjes Joh. v. d. Meer en Clas. v. d. Berg uit handen van de burgemeester elk een polshorloge met inscriptie, hun toegekend door het Carnegie Helden fonds. Zij verdienden deze onderscheiding door in de zomer van 1955 uit een zanderij sloot in de Boekhorst een jongetje van de verdrinkingsdood te redden. LEIDERDORP Geb.: Adrianus Johannes, z. v. H. van Laar, en G. van Houten. Ondetr.: J. Borreman, 25 j„ en P. C. van der Zwan, 22 j.; J. P. Heek, 26 j„ te Zoeterwoude, en J. S. Blan- kenstein, 20 j. Geh.: B. A. Overdevest en C. P. van Wetten. en kleurig vaantje aan, het District en de afdeling Voorburg een envo- loppe met inhoud, terwijl verder vele bloemstukken de hulde voor de ac tieve afdeling vertolkten. Feestavond. 's Avonds vond een feestavond plaats, waarvoor zeer grote belang stelling bestond. De feestrede werd gehouden door de voorzitter, dokter H. Olthuis, die na een welkom aan bijzondere vertegenwoordigers als de beide wethouders, de heer Oosterbaan nemens het Roode Kruis, de prijzen uitreikte aan de winnaars van de des middags gehouden wedstrijden. Bovendien reikte spr. aan 9 leden een legpenning uit, omdat zij de ver eniging 25 jaar trouw gebleven wa ren. Deze zilveren jubilarissen wa ren: mevr. Schrama, mej. Verhoog, mevr. Bouwvan Zanten, dr. M. van der Stoel, en de heren M. G. Bouw, A. K. Duyzers, J. M. Krösschell, J. Waasdorp en A. N. Wolleswinkel. De rest van de avond werd gevuld met 'n cabaret-programma, verzorgd door Joop Crama's abaret. Dikwijls geestig, over het geheel beschaafd, vrolijk, muzikaal uitstekend en door dit alles in staat de volle zaal tot het laatst toe te boeien. Wijziging spreekuur woningcommis sie Met ingang van de maand juni zal de woningcommissie niet meer op woensdagavonden spreekuur hou den. Dan zullen woningzoekenden zich op de eerste en derde dinsdag van iedere maand 's avonds om 8 uur ten gemeentehuize kunnen vervoegen om de woningcommissie te spreken. Succes voor de drumband. De drumband van de R.K. Harmoniever eniging „St. Laurentius" heeft op het Drumbandconcours 1956 van de R.K. Bond van Harmoniegezelschappen, gehouden te Hillegoan de le prijs be haald in de 3e aifdeling, met 72 pun ten. Ook Bevenuto in vorm. Zowel de Harmonie vereniging „Benvenuto" als haar drumband hebben aan con coursen deelgenomen. De harmonie behaalde in Vrijhoeve-Capelle een tweede prijs met 85 punten, het hoog ste aantal punten van die concours- dag. De drumband wist in Haarlem zelfs een le prijs in de wacht te slepen. VOORSCHOTEN

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2