DUINSTREEK FACTURISTE „Bloembollencultuur" van Noordwijkerhout bereidt jubileum-tentoonstelling voor Heel stevige prijzen op groene bollenveiling in Noordwijk DROGERIJ STOMPWIJK Flinke Werkkrachten Flinke werkster Meisje voor de cantlne KUNSTGEBIT Huwelijk Kuipers Panda N.V. ZATERDAG 19 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK Mi DEN RIJN Brievenbus in het Molenblok. Reeds lange tijd wordt door de be woners van het Molenblok de be hoefte gevoeld aan een brievenbus. Door de P.T.T. is thans aan deze wens tegemoetgekomen. De nieuwe brie venbus heeft een plaats gekregen aan de Tulpstraat, in de omgeving van het Lupinehof. Kinderkoor De opgave voor het lidmaatschap van een kinderkoor, on derafdeling van de Gemengde zang vereniging „Semper Melius" is der mate groot dat tot oprichting van het kinderkoor kon worden besloten. Het koor staat onder leiding van de heer Verburg te Leiden. Medische dienst De zondags dienst wordt voor wat betreft de pa tiënten van de doktoren Hueting, Bergman en Van der Laan te Rijns burg, waargenomen te Katwijk-Val kenburg en Rijnsburg door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. KATWIJK AAN ZEE n Te katwijk aan Zee wordt de zondagdienst waargenomen op le Pinksterdag door dokter J. Cleve- ringa; op 2e Pinksterdag door dokter K. Slagmolen. LISSE VERGADERING BLOEMBOLLEN CULTUUR. De afd. Lisse van de Kon. Alg. ver eniging voor Bloembollencultuur ver gaderde vrijdagavond in „de Witte Zwaan". De voorzitter, de heer Roos, her dacht in zijn openingswoord het over leden erelid, dr. Krelage. Met betrekking tot het vak merkte spr. op, dat door de strenge winter en het koude voorjaar het seizoen sterk verlaat is. De verkoop in het buitenland is van zeer grote invloed op de export, zowel als de kwekerij en deze is niet geweldig geweest. In Scandinavië heeft men noodgedwon gen kortingen moeten toestaan. En geland is over het algemeen ook niet altijd gunstig. Het koude weer en de vorst belemmerde de straathandel. Hier was moederdag een opleving, hoewel de prijzen nog niet daverend Men had verwacht, dat na moederdag de situatie gunstiger zou worden, «5 aar een overvloed van bloemen hield toen weer de prijzen laag. Ook in Duitsland had men met dergelijke moeilijkheden te kamipen. Voor de U.S.A. en de andere landen is het totaal nog niet te overzien, maar spr. betwijfelt of een export van 177.8110.000, zoals verleden jaar bereikt kan worden. Zure tulpen „nachtmerrie 1956". Deze ziekte, waarvan men de aard en de oorsprong nog niet weet, heeft al heel wat tongen in beweging ge bracht. Als een partij eenmaal*aan getast is, wordt het heel moeilijk deze er weer uit te krijgen. Het is redelijk ei. billijk dat niet alleen de export alle risico's krijgt, zodat van verschil lende zijden, o.a. van de afd. Boven- karspel en van het hoofdbestuur, voorstellen zijn binnengekomen om op de a.s. dinsdag te houden alg. ver gadering in Haarlem hiervoor een re delijke oplossing te vinden. De penningm. boekte aan inkom sten 3ö29.25 en aan uitg. 3394,07, zodat het saldo in kas over 1355 135.18 bedraagt. Als afgevaardigde voor de te houden alg. ledenverga dering in Haarlem werden benoemd de heren J. C. Nieuwenhuis en P. Da mes. Als reserves werden aangewezen C. v. d. Aardweg en G. v. Parijs.i Nadat de beschrijvingsbrief voor de alg. vergader in j was voorgelezen, volgden weer uitgebreide discussies over de zure tulpen. Het is heel moei lijk om een bevredigende oplossing voor dit probleem te vinden waarmee zowel de kwekers als de exporteurs akkoord zullen gaan. Ten laatste be sloot men zich achter het voorstel van het hoofdbestuur te plaatsen. Met de rondvraag werd de verga dering besloten. Te Katwijk aan Zee wordt de genomen door dr. J. M. v. Dijk, Ach terweg 6, ted. 3134. Vrijdagavond vergaderde in de zaal v. d. Geest onder voorzitterschap van de heer C. Th. de Groot de afd. Noordwijkerhout van de Ver. voor Bloembollencultuur. Na zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van de heer H. Hogervorst van de firma E. J. Hogervorst en "Zn. Hij schetste de overledene als een goed en eerlijk vakman, die de laatste jaren vooral door de verzorging van de Ameri kaanse handel, de firma tot grote bloei bracht. Ondanks zijn drukke werkzaamheden gaf hij zijn beste krachten' als bestuurslid van ver schillende verenigingen o.a. van de plaatselijke Boerenleenbank en de K.V.O.B. Hierna gaf de voorzitter enige be schouwingen over het gewas en de vermoedelijke vooruitzichten van de handel. Na voorlezing van de notulen van de vorige vergadering werd de be schrijvingsbrief voor de a.s. algemene vergadering behandeld. Het punt „ontvangsten en uitgaven 1955" leverde geen commentaar en het voorstel van de afd. Katwijk om het steeds toenemende clandestiene bezoek aan de beurs tegen te gaan werd gesteund. Bepaald zal worden, dat als leden hun lidmaatschapskaart op de beurs niet kunnen tonen, zij een boete moeten betalen. De heer Verdegaal vraagt of alle firmanten van een firma recht tot toegang hebben, waarop de voorzit ter antwoordt, dat zij er recht toe hebben als fcij de contributie betalen. De vergadering gaat tevens ak koord met het voorstel om aan het handelsreglement een regeling voor de „zure" tulpen op te nemen. Het bestuur acht deze regeling zo wel voor de kopers als de verkopers billijk. Tot afgevaardigden naar de Alg. vergadering werden benoemd de heren A. J. H. N. Blaauw en C. Th. de Groot. De voorzitter deelt hierna mede, dat het bestuur heeft gemeend om het 60-jarig bestaan van de afdeling het volgend jaar, niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Voorgesteld wordt dan ook om een tentoonstelling te houden, waarvan de kans van slagen groot is, daar Bloemlust de volgende winter zijn tentoonstelling in Keulen zal houden. Na de tentoonstelling zal voor de leden een feestavond worden gege ven, waarvan de kosten 15,per lid zullen bedragen. Er zal een tentoonstellingscommis sie in het leven worden geroepen en de voorzitter hoopt, dat alle leden zoveel mogelijk potten zullen inle veren. Inzendingen van niet-Noordwijker- houters zullen worden geweerd. Bij de rondvraag informeert de heer Blaauw, of het bestuur reeds stappen ondernomen heeft inzake het niet verlengen van de pacht van de gronden in de Boekhorst, eigendom van „Veenenburg-Elsbroek" (v. Her waarden). Hij meent, dat de eigena ren in het geheel niet om het land verlegen zitten, maar zeker nog vol doende zand hebben om de eerste twintig jaren kalkzandstenen te fa briceren. De voorzitter deelt mede, dat het Hoofdbestuur zich reeds tot -Ged. Staten van Zuid-Holland en de Mi nister heeft gewend over deze zaak en stelt voor uit deze vergadering nogmaals een schrijven tot bovenge noemde instanties te richten. De heer T. Bouwmeester infor meert, of het verbod om aardappelen te telen op het land langs de Schip- persvaart spoedig zal worden opge heven. De voorzitter meent, dat de ophef fing van het verbod nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten. Hierna volgde de sluiting. WSB-nieuws. Op 2e Pinkster dag speelt VVSB 1 om 14.30 uur in Haarlem tegen TIJBB 1. Thuis spe len WSB 3Alphia 3 om 14.30 uur en WSB 4Oranje Groen 3 om 12 u. Junioren: Lisse BWSB B om 12 uur, eveneens op 2e Pinksterdag. Adspiranten: WSB a—Lisse a om 15.30 uur; VNL a—WSB b om 14.45 uur, terrein Boshuizerkade; DOCOS eWSB c om 15 uur, terrein Haag- weg, Leiden. Tijdens het Pinkster week-einde en op 2e Pinksterdag wordt de zon dagsdienst der doktoren waargeno men door dokter W. v. d. Lugt, Beu kenlaan 20, De Zilk, tel. K 2520-5707. HILLEQ0M DRUMBANDS TREKKEN DOOR HET DORP. Op 2e Pinksterdag zal het de dag zijn van de „Drumbands". Dan zullen de drumbands door Hillegom trek ken. Ze zullen langs verschillende wegen naar het wedstrijdterrein marcheren en wel als volgt: „St. Matthias" Warmond en „St. Francis- cus" Delft marcheren via Stations weg, v. d. Endelaan, Molenstraat, Havenstraat; „Arti et Religioni" Langeraar via Stationsweg, 2e Loos- terweg, Wilhelminalaan, Nw v. d. Endelaan, Hoofdstraat; „St. Lauren- tius" Voorschoten en „St. Caecilia" Loosduinen via Weresteinstraat, Hoofdstraat, Pr. Bernhardstraat, Pr. Marijkestraat, Pr. Hendrikstraat, Van Meerbeekstraat, Hoofdstraat; „D.S.S.", Aarlanderveen en „Canite Tuba" Lisse via Leidse straat, Hoofd straat, Meerstraat, Krochtstraat, Raadhuisstraat, Hoofdstraat; „Piuis X" Poeldijk en „St. Georgius" Kwintsheul en „St. Caecilia" Voor burg via Mariastraat, Prins Bern hardstraat, Pr. Beatrixlaan, Meerstr., Hoofdstraat, v. d. Endelaan, Molen straat, Hoofdstraat; „Crescendo" Hillegom via Parklaan, v. Tetsstraat, Weeeresteinstraat, Hoofdstraat, v. d. Endelaan. Kerkstraat, Hoofdstraat. Om 2 uur vangen de wedstrijden aan. SASSENHEIM De medische zondagsdienst, dr. H. Kwint, Sassenheim. Tel. 7253; dr. A. W. Bolt Voohout. Tel. 7393. VOORHOUT De medische zondagsdienst, dr. H. Kwint, Sassenheim. Tel. 7253; dr. A. W. Bolt Voohout. Tel. 7393. WARMOND De medische zondagsdienst, dr. H. Kwint, Sassenheim. Tel. 7253; dr. A. W. Bolt Voohout. Tel. 7393. Aan de Noordwijkse Heereweg par keerde men de automobielen: één ononderbroken rij van een halve ki lometer of daaromtrent lang en daar tussen de motoren, de bromfietsen en de rijwielen. Dat was gisterochtend tegen tien uur en op de kwekerij daar aan de hoek van de Zwarteweg sedert mensenheugenis bij de Noord- wijkers bekend als „Het Scheepje" stonden de bollenkwekersde expor teurs en de handelaren tussen de bedden met tulpen. Daar vond men ook de directie van de Lissese bollen veiling de Hobaho met veilingmees ters, afslagers, vertegenwoordigers van het in- en verkoopbureau en- noem-maar-op. Daar op de kwekerij van de fa. H. de Groot werd nl. een zgn. „groene veiling" gehouden. Dat wil zeggen: de bollen werden te velde verkocht, waarbij de koper dus het risico van een slechte oogst loopt. Men was daar gisteren kennelijk niet zo bijster bang voor. „Extra bést te veld staande partijen" zo meldde de catalogus aan het hooggeachte pu bliek. En dat was inderdaad volko men waar. De tulpen vertoonden een stand, die méér dan best was. En boe- VOORSCHOTEN Doktersdienst le Pinksterdag dr Thies, Leidseweg 51, tel. 2520; dr. Holthuis op de 2e Pinksterdag (Leid seweg 179) tel. 2527. Gezondheids centrum voor de wijkzuster tel. 2277. WASSENAAR Geboren: Leendert, zn van W. Stoutjesdijk en G. van Barneveld; Robert, zn van J. Keupe en C. Wil lemstij n; Robertus P. J., zn van W. J. H. Hubben en A. J. G. M. Ver schuren; Agatha J. M. dr van C. J. van Leeuwen en C. M. Oosterveer; Leendert P., zn van P. van Hoven en H. L. Stienstra; Johannes W., zn van B. Conradi en H. P. C. van der Burg; Esther M., dr van L. T. Voll en J. C. Jongedijk; Pieter zn van W. M. van den Brink en J. J. v. Raalte. Ondertrouwd: J. T. G. van Nim- wegen en J. E. H. v. d. Klaauw; C. P. Burger en T. W. Bolhuis; C. Noordover en J. T. M. Baijer; A. J. Remmerswaal en P. J. van Paridon; A. C. Nieuwenhuijs en W. G. Zem- bosch; H. E. Gerber en J. H. v. Woer den; A. W. A. Methof er en H. C. de Leer. Getrouwd: W. C. J. van Vliet en A. A. M. van Steen; Jhr R. Steen gracht van Oostcapelle en A. M. Rut gers; A. Ugen en W. G. Buunk; E. v. Brederode en M. T. P. J. Remmers waal; P. van der Molen en J. M. M. Bakker; G. J. M. Kortekaas en A. F. M. Noordoven. Overleden: Gerrit A. van Nie 79 jr; Elfreda M. Turner, 47 jr; Alexan der C. Kuiper, 72 jr. wel ongunstige weersomstandigheden natuurlijk nog veel roet in het eten kunnen gooien, gokte men gisteren toch wel op een goede oogst. Want gezien de opbrengsten zal men een 'behoorlijk aantal „leverbaren" moe ten rapen, wil men er ook nog een grijpstuiver aan verdienen. Men be taalde alleraardigste prijzen voor de tulpen. Kunst- en vliegwerk waren niet nodig om de prijs omhoog te krijgen. Want de heer Van Ruiten behoefde zijn radratelende spraakwaterval niet eens op volle kracht te laten spuiten om de bieders in actie te krijgen. Maar het zou wellicht toch een beetje al te voorbarig zijn om nu maar als vaststaand aan te nemen, dat de ex port in het buitenland massa's bollen heeft verkocht en dat er voor de kwekers dus in het a.s. seizoen alleen maar te juichen zal vallen. Want ook gisteren hoorde men ondanks de hoge prijzen met veel nadruk be weren, dat er in Amerika wel 20% minder is verkocht; dat in Duitsland de broeiers rondlopen met een ge zicht als een oorworm vanwege de slechte prijzen in de afgelopen win ter en dat men in Scandinavië nood gedwongen kortingen heeft moeten toestaan omdat ook daar de bloemen handel allesbehalve florissant is ver lopen. Aan de andere kant mag men zich dan toch ook afvragen, waar men dan het optimisme vandaan haalt om >!iv. 50.per roe voor een tulp als Grand Due te gaan betalen, want die prijs werd gisteren in Noordwijk ge geven. En het partij Vuurbaak mocht daar aan de Zwarteweg dan werke lijk brilliant staan, f 55.per bed van drie roe lang (hetgeen neerkomt op 1 roe land) kan men moeilijk een beetje noemen. De dubbele Garanza bracht ook ƒ50.per bed op. Mrs. Moon kwam boven f 40.per bed. Giant bleef daar slechts weinig van af en zes en een half bed Bouton de Rose vond een koper voor ƒ250. Ruim 42.per bed deed La Tulipe Noir en voor vijf en een half bed van de fraaie rode Lefeber's Favorite tel de men pakweg 830.neer! The Bishop verkreeg ruim 40.per bed en de bekende darwin City of Haarlem tegen ƒ40.oer bed 76 Bed Red Champion ging van de hand voor 5200.130 bed Montgomery voor 7200.32 bed eeniarige Sulla Spring Beauty voor 2850.en 245 bed Darwin Paul Richter voor 12.000— Nog vele andere variëteiten ver wisselden gisteren van eigenaar. En allemaal tegen goede prijzen. Ze alle te gaan noemen zou te ver voeren. In ieder geval gaf deze veiling wel de indruk, dat er ondanks de zeer kalme beurzen van de laatste weken, toch nog een flinke kooplust is. Banketbakkerij G. L. v. Dam STEENSTRAAT 47 LEIDEN OPENT DONDERDAG 2A HEI a.s. EEN INTIEME TEAROOM Voor onze klanten geven wij op woensdag middag 23 mei van 25.30 uur gelegenheid tot bezichtiging. te "Stompwijk, vraagt enkele' Indien mogelijk voor direct. VOOR DIRECT GEVRAAGD EEN Aanmelden: Kantoor Handelsraad L.T.B. HOORN 104 ALPHEN AAN DEN RIJN. N.V. N.I.M.A.G. LEIDSCHENDAM VEURSESTRAATWEG 280 vraagt voor direct: Aanmelden op werkdagen tussen 912 uur v.m. REPARATIES AAN KUNSTGEBITTEN VOOR DE BUITEN GEMEENTEN 's morgens met bode mee, 's middags retour. INRICHTING VOOR Moderne Tandtechniek GANGETJE 1 LEIDEN (hoek Breestraat) Tel. 24334 (b.g.g. 20234) gebroken gescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed Enkri. Telefoon no. 23970. Hoeewoerd 88. Jongeman, 27 j., r.k., tijde lijk uit Australië, wenst kennism. met r.k. meisje, bereid te emigreren. Eigen woning verzekerd. Br. met recente foto onder no. 554 bureau van dit blad. Notaris J. C. VAN ECK te Leiden zal op vrijdagen 1 en 8 juni a.s. telkens om 19 uur in het Notarishuis te Leiden, Hogewoerd 144, b;j opbod en afslag pu bliek verkopen de navol gende percelen, allen te Leiden: 1. het herenhuis met ga rage, tuin en erf aan de Hoge Rijndijk 157, groot 4.99 Are; beneden vrij van huur, boven verhuurd voor 6,p. w.; grondbel. 53,45, straatbel, 29,52, bundergld. 6,06, water 22,92; 2. het winkelhuis met af zonderlijke bovenwoning en erf aan de Hogewoerd 46/46a, groot 1.77 Are; huur 26,75 p. w.; grond- belastin» 58,77, straatbel. ƒ32,64, bundergld. ƒ6,46; 3. het huis met erf aan de 4de Binnenvestgracht 36, groot 0.49 Are: huur 5,90 p. w., grondbel. 9.58, straatbel, 5,28, bundergld. 1,06, water 26.—; 4. het huis met erf aan de Oranjegracht 126, groot 0.85 Are; huur ƒ5,10 p. w.: grondbel. 12.80, straatbel. 7,02, bundergld. 1,42, water f 17,44; 5. het huis met erf aan de Waardgracht 15, groot 0.57 Are; huur 6.45 p. w.; grondbel. 7,47. straatbel. 4,08. bundergld. 0.83. water 19,52: 6. het pakhuis met afzon derlijke bovenwoning aan de Wielmakerssteeg 24/24a groot 0.32 Are: huur ƒ5.10 p. w„ grondbel. 12,83, straatbel, 7,14. bundergld. 1,41, water f 9. Bezichtiging: 29, 31 mei. 5, 7 juni 's nam. 2—4 uur. Aanvaarding en betaling: 9 juli 1956. Nadere inl. ten kantore van Nots. J. C. van Eek. Breestraat 56, Leiden, tel. 25824. gevraagd In aanmerking komen al leen zij die bekend zijn met whiskey-vaten. Aanmelden: Hoofdstr. 61, VALKENBURG Z.-H. Internationale Vatenhandel en kuiperij Adverteert ln dit blad LUXE VERHUUR met of zonder chauffeur Ook 8-persoons auto's 1.1, m Berge Henegouwen faiefaantje* PERSONEEL 2 Strijksters gevraagd bij stoom- en chemische was serij ..De Zon", Fa. H. J. Dieben. Zoeterwoudsesin- gel 23. Gezinswas gedeelte lijk gratis. 2 Meisjes. Gevraagd nette meisjes bij Stoom- en Chemische Wasserij „De Zon", Fa. H. J. Dieben. Zoeterwoudsesingel 23. Gezinswas ged. gratis. <5? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersieeg 3. 2 Terstond gevraagd r.k. werkster voor de vrijdag of zaterdag bij J. P. van Seggelen, Boekhorsterweg 16, Oud Ade. 2 Net meisje gevr. van 92 uur. Mevr. Drecht, Pr. Bernhardlaan 8, Oegst- geest. >*3? Biedt zich aan net r.k. meisje, leeft. 22 jr. v. half 9 tot 1 uur, geheel zelfst., v.g.g.v., loon 18.p. w. Br. onder no. 578 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan net per soon. 53 jaar, voor werk zaamheden als portier of schoonmaken van fabriek of kantoren. Br. onder lét ter D; R. Paauw, Kantoor boekhandel. R.A.veen. 2 Gevraagd nette r.k. jongen bij de Soar-winke- lier Van der Meer, Roe- lofarendsveen. 2 Gevraagd net dagmeisje van 8.30 tot 1.30 uur. Aan melden na 7 uur 's avonds Schoutenburgerstraat 20. Oegstgeest. 2 Gevr. wegens ziekte der tegenwoordige zo spoe dig mogelijk net r.k. meisje 15 of 16 jaar. Liefst van buiten bij P. H. v. Steiin, Morsstraat 48, Leiden. 2* Gevr. wegens omstan digheden flinke boeren knecht, 17 a 18 jaar, goed kunnende melken en zelf standig werken. Omgev. Leidschendam. Br. onder no. 571 bur. van dit blad. 2 Bijverdienste! Gratis inlichtingen Postbus 36, Dordrecht. 2 Werkend echtp. zoekt per 1 juni of later huis houdster of flink meisje van 85 uur. Zaterdag middag en zondag vrii. Goed salaris. Aanbiedin gen Hooigracht 105. AANGEBODEN 2 Gitaar. Accordeon, pia no. mandoline, banio. blok fluit, Hawaiian eitaar, kla rinet. saxophoon. trompet slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 Afbraak te koop. Grote voorraad hout als binten, baddings, planken, rasters, panlatten, ramen, deuren, ijzeren binten, asbest goli- platen. N. v. d. Akker, Miening 33, Zdeterwoude- Dorp. Het huwelijksgeluk i beiden begint met van I, een foto van „Pijl" uit Leiden. Laat ons ook 'n mooie re portage van uw huwelijk maken. Foto Pijl, Haar lemmerstraat 108. Telef. 24889 2* Jonge hennen 1956 kerngezond. Best gerenom meerd adres: Hoenderpark Oud-Clingendaal, Raap horstlaan 30. Wassenaar. Tel. K 1751-0399. Bereik baar per gele tram halte Stoeplaan Ingang direct achter Dierenpark Wasse naar. Ruime keuze. 3? Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wü ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147. Leiden. Huur bij ons uw bruidstoilet. 2 J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, sroud en zilverwerken. <2 Wilt U een fototoestel kopen? Kom dan bij Piil een:, binnen lopen. Spe ciaal adres voor rolfilms. ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op het juiste adres. Haarlemmer straat 108. 2 Knlttax breimachine, met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- cverecht, patent en ontel bare patronen. Inl. Knit- tax-breischool Van Spek, Haarlemmerstr. 196a Leiden. Tel. K 1710-23214 Ook gemakkelijke bet. 2 Ook voor U. Uitslui tend nieuwe schrijfmach., tel-, reken- en stencil machines. Vele merken. Door ons nieuw betalings systeem kunt U op lange termijn kopen. Zelfs zon der renteberekening. Geh.- houding verz. Br. onder no. 946Ó bur. van dit blad. 2 Schuimrubber en Plas tichuis, Mare 70. tel. 22301. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic, leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bij U de maten aan huis. 2 Lederen jas of mantel gratis op zicht (maat op geven) 2.— per week of 24 maanden, le betaling mei, juni of juli. Br. onder no. 9446 bur. v. d. blad. fF T.W.N. bromfietsen vol- oen aan de nieuwste eisen van het wegverkeer. Agent van T.W.N. bromfietsen en Jawa-motoren. Garage Bonnet, Levendaal 132, Leiden, tel. 20624. 2 Te koop: Sparta 125 co met Villiers motor. In pr. staat. Tevens kinderwa- £en. Te bevr. Merelstr. 3, ■eiden. 2 H.H. Aannemers. Grote partijen Bruynzeel-deuren, ramen, kozijnen, dakkapel len, stolpramen, alle ma ten en modellen. U slaagt altijd tegen goedkope prij zen. N. v. d. Akker. Kore- vaarstraat 31. Leiden. 2 Desiré opbouwservie- zen, nieuwste model. pr. décor, fijne kwaliteit, com plete combinatie tafel-, thee- en ontbijtservies srechts 128,75. Alle on derdelen los verkrijgbaar (gedurende 20 jaar) bij W. Nederlof, Haarlemmerstr. 170 en 235. 2 Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. De „Kolibri" (Groma-product) in tas 260,contant of in 2. 6. 9, 12 mnd. Vrijblijvend proefplaatsing. Hees Kan toormachines, Hogewoerd 92. tel. 31983. 2 Costuums. Sportcombi- naties, Mantelcostuums, Yerseypakjes, RePenkle- ding. 7.50 maandelijks, lste betaling juni of juli. Gratis op zicht bij u thuis. Kleur en maat vermelden. Br. no. 3376 bureau van dit blad. 2 Alt op de Mare. Ger maan herenrijw.. 3 versn. 180,Herenrijw. torp., 3 versn. 140,Sportfiets. rood. 160.Damessport 110,Herensport, kniip- remmen 145.Herensport grijs 137.50. Herenrijw. Gazelle 55,Damesriiw. 45,Herenrijw. 56. 2 Alt op de Mare. Partij bussen lak en verf, ook cellulose, waaronder Teo- flux en Teolin J.P.L. en S.Y. Alleen hele bussen (van 1/16 tot 50 kg.) met 25 korting. 2 Mooie Duitse piano te koop, uiterste prijs 950 gld. Br. onder no. 560 bureau van dit blad. 2 Motor- en bromfiets onderdelen zoals: bougies, condensators, contactpun ten, zuigerveren, ketting, olie, banden enz. Het van ouds bekend adres: T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8, tel. 22026. ?r Sierteeltvergunningen. angeboden of gevraagd Huur of verhuur, ruilen J. Elstgeest, Zuideinde 99a Roelpfarendsveen. Telef 291 K 1713. 2 Aangeboden: toonbank met ingebouwde vitrine en graniet blad. Lang 2.35, breed 65. Te bevr. Chr. Kooloos. Hoge Mors 78, Oegstgeest. 2 Tegels enz. Nieuwe rode vloertegels, witte wandtegels, nieuwe trot toirtegels, tegeltableaux, wasbakken. closet-zittin gen, fontein- en gootsteen bakken, urinoirs, asbest- golfplaten. N. v. d. Akker, Korevaarstr. 31. Leiden. 2 Nachtkastjes, stoelen en tafel 95.wringers. 2 mod. clubfauteuils met 4 stoelen 175,handnaai machine 35,mooie vloerkleden, bascule, baby tafelstoel, bedstellen, ledi kanten. rijwielen, opklap- bedden. keukenstoelen enz. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen, ook pe riodiek. A - B - tulpen - narcissen, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen. tel. 487 K 1713. 2 Voor direct gevraagd: reportage-fotograaf, be kend met doka. Geheim houding verzekerd. Foto Piil, Haarlemmerstr. 108. Leiden. TE HUUR 2 Verhuur zonder chauf feur. Ford. Simca. Vaux- hall. V.W., vanaf ƒ8.— p. dag. 8 cent per km. Werk hoven. Van 't Hoffstr. 11. Tel. 22300. 2 Luxe Autoverhuur. Wii verhuren o.a. Mercedes 180-D.. Simca. V.-W. en Morris. Vanaf f 7.— p. dag en 7 cents per km. Garage Bierman, Voorhout, tele foon 02532—7433. 2 Te koop aangeboden: een in prima staat verke rende bromfiets. Adres: Van 't Hoffstr. 52A. Lei den. 584 2 Te koop: een groot compl. poppenhuis, trap- naaimachine merk Phoe nix, stofzuiger, compleet merk Miele, kinderstoel, Holtap karpet en nieuw Wilton karpet, Weverstr. 4. 2 Aangeboden 3000 m2 open grond B. huur. J. Elstgeest, Zuideinde 99A, Roelofarendsveen, telefoon K 1713-291. 2 Aangeboden bloemis terij A in ruil voor B of kasvergunning. J. Elst geest, Zuideinde 99A, Roe lofarendsveen, tel. K 1713- 291. 4208 2 Te koop: gebruikte eiken bergroeden. 1011 meter. J. Rodewijk. Wei- poortseweg 51. Zoeter- woude. 2 Bromfiets. Te koop in f;oede staat ziinde Moby- ette de Luxe. Zaterdag na 4 uur Rijn en Schiekade 116 E. 4334 2 Dakpannen, stenen enz. Flinke partijen div. soor ten dakpannen, handvorm stenen, Riin- en Waal- vormstenen. asbest-golf- platen, steigerpalen. N. v. d. Akker, Miening 33. Zoe- terwoude-Dorp. 2 Aangeboden een z.g.a.n. kinderwagen tegen elk aann. bod. Temminckstr. 28, Leiden. 2 Woningruil. Midden standswoning in Prof.wiik tegen heel huis in centr. Br. onder no. 577 bureau van dit blad. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule, stellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef. 26918. Goegerrit- stee? 1. telef. 22791. 2 Acad., b.b.h.h., zoekt v. direct of later gem. of gest. kamer(s) in Leiden. Br. onder no. 4308 bureau van dit blad. 2 A.s. bruidjes wil ver huren lste klas bruids toiletten. compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- caoe s Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg- tiiiie: Fa J. J. Sloos en Zn Stille Riin 11. Telef 20868 0IVERSEN 2 Wii verzorgen met rem. betalingsvoorwaarden al uw meubelen, bedden, de kens. complete woning inrichting. Heren-, dames- en kinderkleding, linnen uitzetten, babv-uitzetten. bureau van dit blad. 2 Auto- en motorrij school Marks Volledige opleiding rijbewijs, motor en verkeersles inbegrepen. Gedipl erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Taxi dag en nacht beschikbaar. Morsstraat 60a Parkstraat 5a T"1 26584—2251? 2 Wii financieren uw auto. motorrijwiel, scooter, bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke. Kanaalwee 11 Leiden, tel 26785. 2 Engels. Snelle opleiding voor emigratie enz. Gron dige examenopleiding han- delscorr., hoofdcorrespon- dentj spreekvaardigheid. Prive-/clubles. Vertalingen. Behandeling correspon dentie. W. Verboog. Leraar Engels. Steenschuur 18. Leiden, tel. 25335. fr Autorijschool v. Dijk- winkels geeft les in Stan derd 1956 en Ford Ve dette. Lesgeld 6.per lesuur. Erkend instructeur A.B.A.N. Hoogl. Kerkgr. 42, teL 30256. -

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7