SCOOTERS DBrA PIECK Van een gratis Foto-boekje Rijnsburgs corso blijft voor Leiden rijden Tegels als bron van kunstgenot en historische kennis PINKSTER VERKOOP PAS OP! VLIELANDS Een Ijstaart vrijdag 18 mei 1956 de leidse courant eerste blad - pagina 3 NOORDWIJK REDDINGSBRIGADE. Voor het vaststellen van het zomer- programma kwamen gisteravond een groot aantal leden van de Noordwij k- se Reddingsbrigade in „Seinpost" bij een. De voorz., de heer E. de Groot, vond het prettig dat voor deze bij eenkomst een zo grote belangstel ling bestond en heette in het bijzon der welkom hoofd-inspecteur A. N. Merkelbaeh, dr. de Beer en de heer Pasma. Met voldoening kon spreker mededelen, dat de impasse tussen N.R.B. en de E. H. Brigade Noordwij k volkomen was opgelost en samen werking in het belang van de naas tenliefde verzekerd is. Evenals voor gaande jaren heeft het bestuur een prettige bespreking gehad met de plaatselijke politie-autoriteiten over de werkzaamheden in het a.s. seizoen, waardoor alles organisatorisch per fect geregeld kon worden. De hoofd instructeur, de heer Passschier, bracht e,en kort verslag uit van de gehouden Bondsvergadering. De voorzitter bracht hiervoor dank en 'koppelde hieraan vast een woord van lof aan deze functionaris en zijn medewerkers voor de op eigen initia tief uitgevoerde voorbereidende werkzaamheden voor het komende seizoen. De strandwacht op de zondagen zal als voorheen bestaan uit 2 pos ten en wel dn Noord en Zuid, hier voor gaven zich een flink aantal le den Op, verdere aanmeldingen kun nen geschieden bij de hoofdleiding of secretaris. Voor de beide Pinksterdagen ga ven zich een tweetal ploegen vrij willig op om op het strand te pa trouilleren. Het zwemmen in het Golfbad zal ook dit jaar weer plaats vinden en wel te beginnen op 4 juni a.s. Door deze maatregel zullen de kinderen van de leden vanaf 8 jaar zich kunnen bekwamen in de zwem kunst, het lesgeld hiervoor bedraagt 2,per seizoen; deze lesavonden zul'len gehóuden worden op maandag en vrijdag van 78 uur. Aan deze cutsusl kunnen deelnemen 150 leer lingen. Om de taak van de instruc teurs te verlichten deed het bestuur een beroep op de oudere leden om zich beschikbaar te stellen bij het geven van deze lessen. De te houden strandemonstraties zullen geheel staan onder leiding van de "instruc teur Maarten Plug en met applaus werd begroet de toezegging van de heer Merkelbaeh de geluidswagen van de politie herby de nodige re portage zal verzorgen, waardoor het pubiek een goede kijk op de uit te voeren reddingsoefeningen. Aan enkele prestatietochten zal worden deelgenomen o.a. te Leiden, waar de N.R.B. reeds tweemaal ach-v tereenvolgens de 'beker heeft gewon nen, zodat de mogelijkheid bestaat dat deze beker dit jaar definitief in hetbezit van de N.R.B. komt. Aan de Bondsstranddag te Bergen zal worden deelgenomen door 3 le den, welke door de hoofdinstructeur zullen worden aangewezen. De re vue-avonden tijdens het seizoen zijn vastgesteld op 21 juni, 26 juli en 9 augustus, terwijl de speldjesdag is vastgesteld op 21 juli a.s. Met klem spoorde het bestuur de leden aan om hieraan de volle medewerking te verlenen door zich als collectant be schikbaar te stellen. Dat. het bestuur een goede greep had gedaan om de E.H.B.O.-cursus in handen te stellen van dr. De Beer, bleelk wel dat alle 8 cursisten slaagden voor het een- hendsdiploma, t.w. de dames mevr. Peen, mej. Raaphorst, mej. Barn- hóorn en mej. Weenk en de heren A. Wij nobel, L. Haze noot, H. Klinken berg en J. Turk. Met dank aan dr. De Beer -werk mededeling gedaan, dat maandelijks een oefenavond voor de gediplomeerden zal worden gehou den, waaraan ook andere gediplo meerden zich bij kunnen aanslui ten. In de rondvraag werden meer dere suggesties gesteld voor de vei ligheid van het strandleven, waar uit sprak dat de N.R.13. over een groot aantal goed getrainde en actie ve leden beschikt geheel ingesteld om hun naasten bij te staan in de nood. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen Wie wint de Auto met Kampeerwagen In deze week van 1219 mei: de „Week van de Fotografie" zijn er nog enkele zeer vermeldenswaardige foto-berichten. In de eerste plaats kan eenieder nog zolang uiteraard de voorraad strekt geheel gratis een uiterst handig boekje „Camera-Kompas" verkrijgen. In dit boekje worden de diverse mogelijkheden van verschillende soorten foto-toestellen vlot verteld en bovendien is er een deelname formulier bij ingesloten voor een aardige raadwedstrijd, waaraan men ook gratis kan deelnemen. Wie zich meldt bij foto-ciné Jan Wolfslag, Breestraat 123 (tegenover het Stadhuis) kan zonder enige ver plichting het boekje en formulier ontvangen. Bij het boekje zijn ook nog mede delingen over de z.g. Camera-inspec tie, waardoor elke bezitter van een toestel dit geheel gratis bij de firma Jan Wolfslag kan laten inspecteren. Met het oog op de komende foto-tijd is dit zeker aan te bevelen. Voor wie hem nog niet in zijn brie venbus gevonden heeft is er tenslotte nog de grote wedstrijdkrant van Perutz, waarin de mededelingen staan op welke eenvoudige manier men kans maakt een prachtige auto met kampeerwagen te winnen. Deze laatste dagen van de week dus even bij foto-ciné Jan Wolfslag tegenover het Stadhuis aanlopen om boekje en kansen in ontvangst te nemen. (Ingezonden mededeling). Bloemenstoet van 2 kilometer Laatste Berichten BROMFIETSENDIEF DOOR WOONWAGENBEWONERS AANGEHOUDEN. Dank zij de medewerking van een aantal woonwagenbewoners is de po litie te Zaltbommel erin geslaagd de 33-jarige reclameschilder ThTD., uit Den Haag, die sedert de Kerstdagen een zwervend bestaan leidt, te arre steren. De man bood in het woonwa- kenkamp te Zaltbommel een brom fiets aan. Hij werd niet vertrouwd en hem werd gezegd, dat de bewoners zich eerst wel eens met de politie in verbinding zouden willen stellen. De man ging er daarop vandoor, maar de woonwagenbewoners zetten de achtervolging in met een oude auto, die echter nog zoveel snelheid kon opbrengen, dat de vluchteling kon worden achterhaald. De man werd door de politie van verschillende gemeenten gezocht. In Rotterdam stal hij in totaal acht brom- en twee gewone fietsen. De bromfietsen deed hij, meestal in het zuiden van het land, van de hand en van het opgebrachte geld leefde hij als een vorst in hotels. Met de fietsen had hij meer moeite. Hij ging naar een handelaar en zei een bromfiets te willen kopen. Hij vroeg een bewijs, dat de man hem er een kon leveren en daarmee ging hij naar een opkoper. Hij vertelde dan dat hij zijn fiets wilde verkopen, om dat hij zich een brommer ging aan schaffen. Op die manier raakte hij dan de fiets wel kwijt. In Gouda evenwel drong de bromfietshande laar er zo op aan, dat hij een proef rit moest maken, dat hij de verlei ding niet kon weerstaan en er met de brommer vandoor ging. In Hoek van Holland verkocht hij het voer tuig. door: A. v. Egmond 45 p, 1ste klasse. KI. Goudriaan 44 p.,2de klasse. N. W. Capers 40 p., 3de klasse. Dinsdag 22 mei schietwedstrijd te Loosduinen. Vertrek 7 uur vanaf Lin- denplein. FLORA WON ROYAL WISSELBEKER. Onder grote belangstelling werd in café rest. Royal en Flora in de af gelopen week de traditionele biljart wedstrijd gespeeld tussen de beide plaatselijke biljartverenigingen. Na een zeer sportieve en spannende wedstrijd wist Flora met het kleinst mogelijke verschil, n.l. 31 tegen 29 punten van Royal te winnen, zodat na afloop de Flora-spelers de mooie beker uit handen van de voorzitter van de biljartvereniging Royal in ont vangst mochten nemen. HAARLEMMERMEER Geboren: John z. van P. Gulde- meester en C. Pecht; Erwin z. van G. Snapper en I. Stratingh; Elisabeth Johanna d. van C. Verhoeven en M. van der Beek; Joanna Josepha Cor nelia d. van J. T. P. A. Lommerse en A. G. Kortekaas; Quirinus z. van J. P. van den Ochtend en G. Bok horst; Jan Alphons z. van B. P. van der Peet eri J. T. Selis; Roelof Cor nells z. van D. J. G. Krijger en M. de Ruijter; Johannes Bernardus Gerar- dus z. van C. T. Stroet en M. A. de die le Clercq; Aletta Frederica d. van K. Tanis en G. Peen; Peter z. van G. J. J. Pauw en A. J. Meere; Herman Hendrikus F. W. I. Jansen en J. H. Grauwelman; Jan z. van J. Geers en E. W. van Gulik; Hermina Gerarda Bernadette d. van C. de Jong en A. M. Kemper; Wouter Alexander Maria z. van Th. W. van Dusseldorp en F. J. Coolen. Ondertrouwd: Jacob van Kooten 27 j. en Lijntje Versteeg 26 j.; Cor nells Clement 22 j. en Plonia Schalk 22 j.; Johannes van Leeuwen 19 j. en Cornelia Wilhelmina van de Velde 19 j.; Theodorus Johannes Maria van Haaster 28 j. en Apolonia Jacoba Maria Clemens 26 j. Getrouwd: Pieter Arensman en Gerda Margaretha Alida Reinders; Aart Lagendijk en Catharina Schön- hage; Willem Tas en Zwaantje van Bloemendaal; Mijnardus Cornells Apswoude en Martina Cornelia Ma ria Zwetsloot; Cornelis Bernardus Olie en Clasina Margaretha Mulder; Lambertus Hagen en Cornelia Ger- ritje van Gulik; Dingeman Theodo rus Broxterman en Betsy Maria Braak; Petrus Johannes Teeuwen en Chtharina Cornelia de Vlieger; Ge rard van Lent en Margaretha Jan netje den Hollander; Adriaan Johan nes Bakker en Jakobje Joustra; Pe trus Schrama en Maria Louise Oedi- lia Piso; Cornelis Peter Dirk Ver schoor en Niesje Dirkje de Ruiter; Jan Dirk van Marsbergen en Adria- na Maria de Groot. Overleden: Gijsbertus Schreurs 79 j., wedn. van A. Steevens; Pieter Luimee 75 j., wedn. v.an G. Vree ken; Hittje Postma 88 j., wed. van J. van Tienderen; Ariaantje de Ruig 90 j., wed. van J. N. Siebeling: Tom Doorn 2 j., z. van M. C. J. C. Doorn en C. M. Oosterhoff. vrniRHniiT K.A.V. De dames van de K.A.V. kwamen bij elkaar in café „De Bonte Koe". De geest. adv. sprak over huwelijk en huisgezin. Daarna kreeg zuster Kooi van het Kraam- centrum het woord, om te praten van hart tot hart met de moeders. Na de koffie werden er enige na tuurfilms vertoond. SASSENHEIM SLUITINGSAVOND K.A.V. In het K.S.A.-gébouw vond gister avond de sluiting van het eerste K.A.V.-seizoen plaats. Nadat de voor zitster mevr. Van Nobelen de avond had geopend, gaf zij het woord aan mej. Zegboer, lid van het hoofdbe stuur der KAV. Deze sprak over het onderwerp „Het doel der K.A.V." Het doel is niet alleen ontspanning te brengen voor de leden. Hchoofd doel is ontwikkeling op allerlei ge bied. Hebben we ons wel eens afge- 4 Augustus in Sleutelstad De clou van het Rijnsburgs bloe mencorso is dit jaar, dat het naar Leiden komt. Hierom werd een paar maal een vuist in de richting van Lei den gezwaaid. Men heeft de Sleutel stad verweten, dat zij het corso van de badplaatsen heeft weggekocht. Er .was wat beroering in raadsvergade ringen. Het corso is hierdoor in het brandpunt van de publieke belang stelling komen te staan. De meest sensationele praalwagen had niet kunnen bewerken, dat één menings verschil heeft gaande gemaakt. Gisteren hebben wij met de organi satoren van dit bloemenfeest gespro ken en natuurlijk is ook het „afko pen" door Leiden ter sprake geko men. De zegslieden uit Rijnsburg ver klaarden, dat er reeds lang door bui tenstaanders op aangedrongen was .het corso in de richting Leiden te dirigeren. In Leiden immers be reikt men de grootste bevolkings groep. De deur voor besprekingen met Katwijk en Noordwijk sior.d echter wijd open. Nadat de badplaatsen tweemaal een kans tot een vergelijk met de organisatoren van het corso voorbij hadden laten gaan, is het Leiden ge weest, (dat inderdaad méér bood dan de badplaatsen tot nu toe be taald hebben) dat met het corso ging strijken. De organisatoren betoogden met klem, dat een open discussie aan het uitbesteden van het corso is voorafgegaan. Zij beweerden, dat lieden die de nadruk leggen op de grote som die Leiden op tafel wensie te leggen, het accent in deze kwestie verplaatsen Blijvend Leids. Leiden mag dus dit jaar het Rijns burgs corso begroeten en het iaat zioh aanzien, aldus werd op een persconferentie ten stelligte be weerd, dat het blijvend, zal zijn. Intussen vernemen wij van ver schillende kanten, dat de badplaat sen niet zonder reactie blijven. Er worden reeds voorbereidingen voo- en eigen corso (concurrent van het Rijnsburgs-Leidse) getroffen. Het is niet bekend of de initiatieven, die binnenskamers worden ontwikkeld, vraagd wat we voor de Kerk doen, We moeten lekenapostelen zijn. We moeten ons verder ontwikkelen in ons gezin, en een hulp zijn voor echt genoot en kinderen. Ongehuwde dames moeten open oog hebben voor de noden van de moeders terwijl de moeders meer be grip moeten tonen voor ongehuwden. Een zeer voornaam ding mochten we piet vergeten n.l dat we niet ons gezin verwaarlozen door werk bui tenshuis aan te nemen. Ook in de bol lenstreek komt de tijd weer, dat men buitenshuis gaat werken. Laat dit niet ten koste gaan van de opvoeding der kinderén. Na de pauze werd een Maria-stukje opgevoerd door enige dames der K.A.V. Ook de vrolijke noot ontbrak niet. De voorzitster sloot de vergadering met de wens dat men in october allen weer present zou zijn. Rijksgecommiteerden R.K. Middel bare Handelsavondschool. De Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft tot gecommit teerden bij de dit jaar te houden eindexamens der 3-jarige cursus van bovengenoemde school benoemd de heren: C. Jonkman te Sassenheim die door het bestuur met het voorzit terschap van deze commissie belast is; verder de heren G. Stolwijk, ge meentesecretaris van Sassenheim; J. v. d. Aardweg, gemeentesecretaris van Voorhout; de heer Vergeer, wet houder der gemeente Warmond en de heer B. Berntzen van de afdeling Onderwijs der gemeente Sassenheim. Voor de 5-jarige cursus zijn be noemd tot voorzitter en lid: burge meester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens; verder de heren A. Voge laar en J. Schrama, beiden wethou ders der gemeente Sassenheim; de heer Oostrom, adjunct-directeur van Sikkens' Lakfabrieken; de heer Meerpoel, vice-voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Leiden en de heer L. Ter Meer, fa brikant te Sassenheim. De data der schriftelijke examens zijn van 23 mei tot en met 4 juni. De dagen der mondelinge examens zul len nog nader worden vastgesteld. K.V.P. Na de kleurrijke mozaie- ken gaan de raambiljetten der poli tieke partijen hun niet minder felle kleuren tonen. Het K.V.P.-bestuur verzoekt allen bij wie een raambiljet is thuis be zorgd dit duidelijk zichtbaar te wil len ophangen. OEGSTGEEST Geboren: Sabina Jeannette d. van J. P. Hesp en M. Wijnkoop; Hu- berta Theresia Helena d. van C. H. Akerboom en H. A. Kooloos. Odertrouwd: H. Blasjaar 26 j., te Leiderdorp, en M. J. Tuininga 22 j.; M. J. Plaating 30 j., te Rotterdam, on P. van der Valk 30 j.; P. Boom 26 j. en W. P. de Vries 22 j., te Lei den. Getrouwd: P. H. du Cróix en S. C. Hakkenberg; J. Beij en A.' W. Lubbe; J. J. van Dijk en Q. J. van Gent; Th Leenhouts en C. Dubbel dam. krachtig genoeg zijn om levenskan sen te hebben. Ook verlicht. Het corso, dat gezien de ontwer pen van de heer Kiersch zeer veelbelovend is, gaat 's middags van 4 tot 6 uur door de buitenwijken van de stad. Dit in verband met de drukte van het zaterdagmiddaguur, 's Avonds zal het verlichte corso van 810 uur door het hart van de stad rijden. Geheel in overeenstemming met de titel „Leiden Bloeistad" zal op don derdagavond 2 augustus in de bur gerzaal van het Stadhuis te Leiden een kleurrijke expositie van bloem- sierkunst worden gehouden, die yoor het publiek toegankelijk is. De heer Kiersch, die ook het ontwerp van deze tentoonstelling maakt, was op getogen over de mogelijkheden, die de burgerzaal als expositie-ruimte voor bloemen biedt. Voorts zullen ÏOO.ÖOO anjers naar Leiden worden overgebracht, met het gevolg, dat twee dagen vóór het DOLF VAN DER LINDEN, NIEUWSTRAAT 40 - TEL. 21077. (Advertentie.: corso alle Leidenaars, die zich op straat begeven en vreemdelingen, die naar Leiden komen, met een cor sage gesierd zullen worden. Ongewijzigd. Het karakter van het Rijnsburger corso blijft ongewijzigd. Ook dit jaar zullen ongeveer twintig praal wagen» aan de optocht deelnemen, afgewisseld door exclusief versierde luxe-wagens. De lengte van het corso zal met de muziekkorpsen mee ongeveer 2 kilometer bedra gen. Landelijk en internationaal wordt voor het corso veel propagan da gemaakt. 300.00 folders worden verspreid. Donderdag 24 mei a.s. wordt om 8 uur 's avonds in Veiling Flora te Rijnst arg een tekeningen-show ge houden, waarin de aspirant-deelne mers aan het corso een keuze uit de ontwerpen kunnen maken. Deelnemers kunnen zioh aanmelden bij drs. G. Hogewoning, Rijnsburger- weg 107 te Rijnsburg, of aan het V.V.V.-gebouwtje, Steenstraat 1, te Leiden. COMMISSIE VOOR VOLKSKUNDE De gastavonden van de Commissie voor Volkskunde (Vereniging „Oud Leiden") zijn steeds gekenmerkt door een hoffelijk egoïsme. De com missie nodigt namelijk op zulke avon den als gasten hen uit, van wie zij mag verwachten dat zij zich niet al leen voor het te behandelen onder werp interesseren, maar ook tot ver rijking van de kennis daaromtrent zullen bydragen. De commissie ver stond onder Italiaanse invloed de op tin-glazuur beschilderde tegel (fayen- ce, afkomstig van de stad Faenza, in onze gewesten ook majolica genoemd) in de kleuren blauw, groen, bruin en oranje. Nog later, bij de kennisma king met het blauwe Chinese porce- lein, het z.g. „Kaapse goed" (naam afkomstig van Kaap de Goede Hoop), waarbij het Chinese patroon langza merhand vervangen werd door ty- wijdt zioh op zulke avonden van pisch-vaderlandse voorstellingen uit petit comité tot grand comité, waar in zij de gasten wil vergasten op een deskundige inleiding en zichzelf hoopt te vergasten met de gasten. Daarin is zij tot nog toe dank zij de bezielende stuwkracht en de gezel lige leiding van haar praeses A. Bicker Caarten, gelukkig geslaagd en de avond van gisteren de achtste verliep al bizonder geanimeerd. Het onderwerp van deze bijeen komst was de volkskundige voor-' stelling op tegels. De inleiding daar toe verzorgde dr. P. J. Kostelijk uit Oegstgeest, die ter illustratie van zijn voordracht een keuze uit zijn verza meling tegels had, meegebracht. Aan vankelijk zo vertelde dr. Kostelijk -r- werden alleen vloertegels gebe zigd in de z.g. gele slib-techniek, af gedekt met loodglazuur. Later ont- het dagelijks leven in de 17e eeuw. De meest uiteenlopende schilderin gen worden op deze wand-tegels aan getroffen, bewonderenswaardig orr de vaardigheid en de geestigheid van tekening. Ambachten, straattypen, volks- en kinderspelen, klederdrach ten, mythologische en bijbelse onder werpen, blc«men (vooral tulpen), kunstbeoefening en heraldiek en nog veel meer wisselen elkaar af op die kleine tegeltjes. Deze tegels vormen aldus een belangwekkend materiaal voor de volkskunde een materiaal, dat eigenlijk nog nooit in zijn gehele omvang is bestudeerd. Tijdens deze inleiding gingen de tegels van hand tot hand. Na de in leiding kwamen er nog meer tegels ter tafel, waarbij een interessante kijk werd gegeven op de taferelen uit het dagelijks leven van onze voor ouders, en grote bewondering werd gewekt voor deze (wegens de ge bruikte techniek) vluchtige, maar daardoor juist buitengewoon expres sieve voorstellinkjes. Op die wijze werd het voor het gastheerlijke co mité en voor de gasten beide een ver rijkende avond, welke, zoals de voorzitter ten besluite opmerkte, prikkelde tot verdere studie en die pere gedachtenwisseling. De gastbijeenkomst, welke ook werd bijgewoond door de Minister van Justitie, prof. mr. J. C. van Oven, genoot op haar beurt weer gastvrijheid van de Lakenhal. BIOSCOPEN. De films voor de week van 18 tot 25 mei zijn door de Kath. Film-Cert- trale als volgt gekeurd: Casino: Avondprogramma afge keurd. Middagprogramma „Penny-whistle blues", al le leeftijden. Lido: „Tiget in the sky", 14 jaar. Luxor: „Wien bleibt Wien", alle leeftijden. Trianon: „Stad op stelten", alle leeftijden. Rcx: „Het monster van de zee bodem", alle leeftijden. Marktberichten LEIDEN, 18 mei. Vee. Aange voerd: 12 stieren, 90 melkkoeien, 150 vette koeien, 165 vare e.a. koeien, 45 vette kalveren, 321 nuchtere kalveren 22 geiten, 80 vette schapen, 130 fok- schap, 324 vette lammeren, 1072 wei- delammeren, 93 varkens, 294 schram men, 1009 biggen, 1 paard. Totaal 3808. Notering: Fokstieren, slacht 360 500; melkkoeien 800—1160; vette koeien geslacht 2.753.50. vare koeien 600910; vaarzen 630935; pinken 400605; vette kalveren k-vend 250300; nuchtere kalveren slacht 4555; levend 125140; vette scapen 100130; fokschapen met een lam 160190; fokschapen met twee lammeren. 24^270. vette laimmeren 90135; weidel ammeren 6580; drachtige zeugen 250360; schram men 70115; biggen 4253; geiten 12—50. Overzicht: De handel in melk- en vette koeien, vette kalveren en nuch tere kalveren goed. Schapen en vette lammeren kalm. Geiten matig, wei- delammeren stug, duur. Zeugen, schrammen en biggen vlug. Vare koeien vaarzen en pinken willig. Gro te aanvoerd, schapen, lammeren en LEIDSCHENDAM, 17 juni. Groen te. Sla A 810—1370; sla B 590— 910; stoofsla 1022; andijvie 3867; spinazie 913; komkommers A 49 56; komkommers B 4449; komkom mers C 3442; komkommers krom 7184; tomaten A 258276; toma ten B 240—256; tomaten C 263—284; rabarber 916; postelein 1318; bloemkoou 6091; radijs 57. Negens zo'n SORTERING. SERIE I: FRAAIE POPLIN OVERHEMD vaste boord, diverse tinten ook in wit 5^5 SERIE II: WEST-END-„strand" het fraaie overhemd, Sanfor, alle tinten. ook Am. wit. 8.95 SERIE III: WEST-END, prachtige poplin, perma stiff-boord. Sanfor. alle tinten en Am. wit. ge voerde borst 11.75 SERIE IV: WEST-END Super, 'n prachtig overhemd, dubb. manchetten, ge voerde borst 14.90 BOOTARTIKELEN Zeilmakerij H. R. TROOST Bij MATZE deze week EXTRA RECLAME! 1 1 «es ROK'S witte- of rode zoete vruchtenwijn voor 59 ct. HOGEWOERD 115 MORSSTRAAT 50 glazuur in diverse fraaie kleuren vanaf 29 ct. Por seleinen losse kopjes met oor 29 ct. Porseleinen thee potten 1.49 en 1.98. enz., enz. I.V.A., Haarlemmer straat 48: Nova, Noord einde 43. Leiden. Zaterdag Markt. Hoe bestaat het nylononderjur ken 5,98; wit geribd heren sportgoed. het eerste 1.79. het tweede 1,49; dames fantasie goed tegen spot prijs; zeer sterk kinder goed. Koornbrugsteeg over Muziekhandel Servaas. Japie. Uw tuin verdroogt! Met TUINSLANG kunt U dit voorkomen. Plastic-slang va. 41 ct. per meter. Bamboe grashark slechts 1,45. ZAADHANDEL NIEUWE RIJN 50 t.o. 't Gangetje. 3? De onderjurkenspecia list tegenover v. Moorsel: onderjurken met nylon, plisséstrook van 8 cm. en nylonkant ƒ4,98. Katoenen onderjurken m. schouder band ƒ4,38. T. H. v. d. Horst. 3T Wegens vertrek Sie mens radio. 3 golfbanden. van 1952 65.sleestof zuiger, 125 Volt. geh. com pleet 27.50; herenfiets met licht en nieuwe ban den 35,2e Looier straat 69. 6 Net meisje of hulp in de huishouding gevraagd. Dinsdag- en zaterdagmid dag vrij. Mevr. Bijl. De Kempenaerstr. 30. Oegst geest. Aanm. 's avonds na 7 uur. Het is Lente FllMI£NTJE t*\ Fiimpje TPCKKEN £8 OP UIT. Ll)lST£ET NAAR HUN ADVIES: KOOPT Al UW FOTOHATEBIAAE 8'J: fotobedeuf Pe GttAAFF 7H JONKtQ 8reestraat29 - LEIDEN cLe laJ? mat de uiljeLteide s<rUa/uti$ en piima jmteë/ SPECIAAL VOOR BABY-A Gevraagd zo spoedig .mogelijk dame. die enkele middagen per week bij oude dame wil oppassen. Kan eigen werk meebren gen. Br. onder no. 4237 bureau van dit blad. 3? Te koop: prima volle dig drumstel. Schoolstraat 30, Voorschoten. 'S Gevr. wegens ziekte der tegenwoordige zo spoe dig mogelijk net r.k. meisje 15 of 16 jaar bii P. H. van Steijn, Morsstr. 48. Leiden. in divers* VRUCHTEN SMAKEN met slagroom is een tractatie. V.af 4,gratis thuis bezorgd, ook in Oegst geest en Leiderdorp, le Pinksterdag v.a. 3 u., 2e Pinksterdag de gehele dag. AURORA Breestr. 121. Tel. 25551. 3T Plastic tuinslang 35 ct. per meter. Doorschijnend groen, geribd plastiek, ijzersterk en vele malen sterker dan rubber. Nor male kwaliteit 35 ct. per meter. Extra zwaar 49 ct. per meter. i.V.A., Haar lemmerstraat 48: Nova, Noordeinde 43. Leiden. "g Schilderstukken voor boven dressoir in vele soorten en prijzen. Reeds vanaf 14,50. Heeft u al een prachtig schilderstuk boven uw dressoir met Drima lijst. U slaagt zeker bii „Rembrandt". Haar lemmerstraat 208-223. rein Noortbuurtseweg te 3? Heeft u leuke platen? b.v. van uw kalender. Laat ze smaakvol en vakkundig omlijsten bii „Rembrandt". Haarl.str. 208-223. De liist van uw schilderstuk ver sleten of ouderwets gewor den? Een nieuwe lijst doet wonderen. Stop. Extra koopjes in nylon onderjurken. Grote maten k.ondergoed. Enka- lons. Hagelwitte krimp- vrije baby wol, 100 gram 1,98; Jaeger, 100 gram 1,19 Ruime sortering sokken en sportkousen. De Goedkope Wolkraam. H. v. d. Bosch. Let 00 het gele uithangbord! Gevraagd net meisje v. opleiding tot winkeljuffr.. leeftijd 15 a 16 jaar. Le- vensmiddelenbedriif J. C. Blom. Lijsterstr. 9. Leiden. Tel. 23351. C Kamers gezocht met keuken of gebruik van keuken in Leiden of naaste omgeving door echtpaar zonder kinderen. Br. no. 4245 bur. van dit blad.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3