SM PRONONCE Scheep R IJ N STREEK 22444 DUINSTREEK B. en W. willen speelautomaten in de café's verbieden VRIJDAG 18 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Schrap zijn naam uit de registers Aan de gemeenteraad van Korfoe is een petitie gezonden, waarin wordt verzocht met rode inkt de naam van Philippe Mountbatten, de hertog van Edinburgh, uit dc registers van de burgerlijke stand te schrappen. De hertog van Edinburgh, zoon van prins André van Griekenland, is op Korfoe geboren, waar hij volgens de orthodoxe ritus is gedoopt. In de petitie wordt voorgesteld, dat in de kantlijn wordt geschreven: „Echtgenoot van Elizabeth van En geland, die twee Cyprische strijders liet terechtstellen." Zoals bekend, zijn onlangs twee Griekse Cyprioten op Cyprus terecht gesteld wegens het doodschieten van een Cyprische politieman en een Britse burger. De terugkeer van Saarland Frankrijk en West-Duitsland heb ben overeenstemming bereikt over politieke aansluiting van het Saarge- bied, met zijn staalfabrieken en rijke kolenmijnen, bij Duitsland op 1 ja nuari 1957. Als overeenstemming be reikt wordt over nog hangende kwes ties, zal de economische aansluiting volgen op 1 januari 1960. Dit heeft donderdag een woordvoerder van de Duitse delegatie, die besprekingen in Parijs voert, bekend gemaakt. De voornaamste hangende kwesties zijn, naar de woordvoerder meedeel de, de financiering van het voorge stelde Moeselkanaal en de vraag hoe veel kolen de Fransen blijven del ven uit de Warndtmijnen in het Saargebied. De Westduitse woordvoerder was er van overtuigd, dat te zijner tijd overeenstemming over deze punten bereikt zou kunnen worden. De Frans-Russische besprekingen Premier Mollet verklaarde donder dagavond aan het diner, dat op de Franse ambassade te Moskou werd aangeboden aan de Russische rege ringsleiders, dat de Fransen van hun besprekingen in Moskou hopen, dat zij een beter begrip voor de we derzijdse standpunten ten aanzien van de wereldproblemen mogelijk zullen maken. De mensen, die opzienbarende re sultaten verwachten van onze be sprekingen, zullen misschien teleur gesteld worden, zo zei hij, doch wij zijn tevreden, omdat ze openhartig en vriendschappelijk zijn. Tijdens een receptie op de Noorse ambassade heeft ook Molotof, de Rus sische minister van buitenlandse za ken, kort na het einde van de zitting van gistermiddag gezegd dat de Russen ingenomen zijn met het be loop van de besprekingen. OPROER IN AMERIKAANSE GEVANGENIS. Enige honderden 'gevangenen in de staatsgevangenis van Florida te Tallahasse ,zijn donderdag in opstand gekomen uit protest tegen het voed sel, dat zij krijgen. Een gevangene is om het leven ge komen en acht werden gewond, toen de bewakers met jachtgeweren ge vangenen besohoten, die de cantine bestormden, om die te plunderen. In de loop van de dag is de rust hersteld. UW ADRES VOOR BETERE NYLONS (Advertentie). POTLOOD en GEEST No. 515 Horizontaal: 1. mooie streek in Frankrijk, 6. deel van een schoen, 7. halsdoek, 9. voorzetsel, 10. latwerk, 12. muzieknoot, 13. gem. in Limb., 15. gekneed meel, 16. zwem vogel, 17. kweker, 19. deel van de mast, 21. achterdeel van de hals, 22. afkorting van tantalium, 23. zoon van Jacob, 25. woedend, 26. genees krachtige plant. Verticaal: 1. vlug. 2. pers. voor naamwoord, 3. denkbeeld, 4. eer waarde heer (afk. Lat.), 5. vis, 6. tel woord, 8. schoeisel, 10. zijtak Donau, 11. smalle vaargeul, 13. vaste regel, 14. voorzetsel, 18. derde zoon van Ja cob en Lea, 20. vaartuig, 22. geslo ten, 24. voorzetsel, 25. inhoudsmaat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplosing No. 514. Horizontaal: 1. te, 3. stof, 7. Sara, 9. eed, 11. opa, 12. Aden, 14. Lena, 16. ga, 18. rite, 20. mees, 22. dn, 23. meel, 25. kast, 27. Ier, 29. sta, 30. Edam, 32. para, 33. sa. Verticaal: 2. esp, 3. Sr, 4. taan, 5. fee, 6. ed, 8. aalt, 10. enige, 11. oord, 13. dame. 15. Eems, 17. Aser, 19. inkt, 21. Elia, 24. eter, 26. aap, 28. Ems, 29. si, 31. Da. BOSKOOP MOEDIGE REDDINGEN. Door het moedig ingrijpen van twee zwemsters zijn twee kinderen van de verdrinkingsdood gered. Het 4-jarig dochtertje van de wed. Ver meulen, wonende aan de B.C.straat was spelenderwijs in de diepe Laag- Boskoopse wétering geraak en naar het midden afgedreven. Door het roepen van andere kinderen kwam mej. Corrie Bakker eens kijken en toen zij het gevaar zag waarin de kleine verkeerde sprong zij terstond te water en bracht de drenkelinge op het droge. In de sloot langs de Tuinstraat lag het 3-jarige zoontje van de fam. de Jong te spartelen, toen mevr. Ramp het gevaar zag. Onder het lo pen wist zij haar schoenen uit te krij gen en liep zij terstond door de bag- gersloot in. Met veel moeite wist zij de kleine te .bereiken en weer op de wal te krijgen. Geboren: Petrus Adrianus Ja cobus z. van P. M. v. d. Louw en M. J. van Ardenne. Ondertrouwd: Jan van Klaveren 27 j. en Anna Christina Clazina Huisman 23 j. Getrouwd: Theodorus Antonius Redegeld en Maria Hendrika Rede- geld. Overleden: Johannes Christiaan Verhoeff 71 jMaria Tos 72 j.; Dirk Jongejan 81 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Witte kinderblouse; zilveren hals ketting; broche; rubber mes; alpino muts; - geruit kindertasie; geruite strik met houder; damesrijwiel (oud) bril met één glas; combinatietang; nylonkousen in papier verpakt; muntbiljet; rol jute; rubber bal. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. LANGERAAR RK. MIDDENSTANDSVERENIGING „ST. JOSEPH". De jaarvergadering der r.k. mid denstandsvereniging „St. Joseph" is gisteravond gehouden in café „de Plas" onder voorzitterschap van de heer 'A. Hoogervorst. De opkomst was gering en de voorzitter vond het jammer dat men toch als regel zo weinig de vergadering bezoekt. Niet temin sprak hij tot degenen die wel gekomen waren een hartelijk wel komstwoord. Aan de hand van een brochure gaf de voorzitter een toelichting over het bedrijfscrediet en bedrijfsuitrus- tingscrediet. Indien men hiervan ge bruik wil maken zijn nadere inlich tingen te verkrijgen. Het jaarverslag van de penning meester de heer Nic. v. Eijg luidde gunstig. Er was een batig saldo in kas en ook nog een banksaldo. De commissie van onderzoek bevond al les in orde. De secretaris, de heer P. Otto maakte de vergadering bekend met de inhoud van een circulaire, welke handelde over het volgend jaar te vieren-50-jarig bestaan van de r.k. Middenstandsbond. Er zullen zegels worden aangeboden voor de afbouw van het Hanze-altaar in de Kathe drale kerk van Haarlem. Hierna las de secretaris het jaar verslag voor. Hieruit kon men ken nis nemen van .een jaar midden standsorganisatieleven. Veel zou men nog anders wensen in de afde ling. Het ledental was stabiel. Voor de verslagen tvan secr. en penningm. dankte de voorzitter met een kort woord. De aftredende bestuursleden P. Otto en R. Stijnman werden bij en kele candidaatstelling herkozen. We gens bedanken van de heer G. v. d. Pijl moest er nog een bestuurslid gekozen worden. De vergadering liet de keuze vallen op de heer J. v. d. Pijl. Alle heren namen de benoe ming of herbenoeming aan. De voorzitter sprak tot het schei dende bestuurslid een waarderend afscheidswoord, waarin hijde heer v. d. Pijl dank bracht voor de steun door hem aan de vereniging gege ven. Als blijk van erkentelijkheid werd de heer v. d Pijl met instem ming van de vergadering benoemd tot ere-lid Ook moCht hij nog een stoffelijk 'bewijs van waardering ontvangen. Tenslotte feliciteerde de voorz. de heer v. d. Pijl met zijn aanstaand 40-iarig huwelijksfeest. De heer v. d. Pijl dankte voor deze I aai'dige attentie. De geest, adviseur, kapelaan G. Lagerberg heeft in een toespraakje nog eens gewezen op het belang van een goed georganiseerde midden stand. In onderlinge samenwerking kan er veel bereikt worden. Daarom ook moet iedereen propagandist zijn voor de organisatie. Verder sprak de g. a. over de bedevaart naar Hei- loo op 3 juni a.s. Hij beval deelname gaarne aan. Bij voldoende aantal zal er gezorgd worden voor extra ver- voersgelegenheid. Bij de rondvraag werd voorgesteld door middel van huisbezoek deelne mers te werven voor Heiloo. Twee der jongere leden stelden zich hier voor disponibel. Op voorstel van de heer G. Voortman zal op de volgen de agenda bespreking geplaatst wor den over: Winkelsluiting om 6 uur, verplaatsing koopavond naar vrijdag en vacantiergeling voor de midden stand. Er komen dus interessante punten aan de orde. DE MEIJE K.V.P.-PROPAGANDA-AVOND. Woensdagavond werd op initiatief van de beide K.V.P.-afdelingen in De Meije in „De Halve Maan" een propaganda-avond belegd. De voor zitter, de heer F. v. Zoest opende en verwelkomde in het bijzonder de spreker van deze avond, mr. Van Breukelen uit Woerden. Voorts sprak hij zijn teleurstelling uit over de matige opkomst en vestigde de aandacht op de komende verkiezin gen. Mr. van Breukelen begon zijn gemoedelijke causerie met de vraag wat zijn verkiezingen en trok een vergelijking met vroeger. In de tijd van onze voorouders had ongeveer een tiende deel van de mannelijke bevolking in Nederland stemrecht. Dit „recht" kon men toen slechts verkrijgen door een daarvoor gesteld inkomen of een zekere graad van ontwikkeling. Spreker liet vervol gens het politieke beleid van de ver schillende partijen over de afgelo pen jaren de revue passeren. Hij constateerde daarbij dat de P.v.d.A. verschillende malen gefaald heeft en memoreerde in dit verband de jong ste kabinetscrisis en de staking in Amsterdam. Hij verwachtte, dat dit in de a.s. verkiezingen wel stemmen zal gaan kosten. Spr. behandelde voorts de bezitsspreiding, zoals deze in het werkprogram van de K.V.P. is opgenomen. Bij een mogelijke zege van de K.V.P. zag spr. 'n moge lijkheid, dat de portefeuille van fi nanciën beheerd zou gaan worden door dr. Lucgs, de K.V.P.-expert op financieel gebied. Daarna werd er nog gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. MOOGMADE BRUG OVER DE DOES MET PINKSTERDAGEN VOOR VERKEER OPEN. Teneinde tegemoet te, komen aan de verwachte verkeersdrukte, zal de onlangs beschadigde brug over de Does, uitsluitend op de beide Pink sterdagen, voor alle verkeer worden opengesteld. De volledige reparatie zal nog wel enkele maanden vergen, gedurende die tijd zal men nog van het pontje gebruik moeten maken. HAZERSWOUDE GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Gisteren werd het gouden huwe lijksfeest gevierd van 'het echtpaar C. Vreeburg en C. VreebutgVer meulen. Daar de Harmonie van Ha- zerswoude tegenwoordig de gewoon te heeft echtparen, die een mijlpaal van 40 jaar en meer hebben bereikt, een serenade te brengen, was deze keer de beurt aan het echtpaar Vree burg. Met de drumband voorop werd het echtpaar voor de zaal van de heer J. Timmermans een klinkende sere nade gebraoht. DE KWAKEL Pinkstertoernooi KDO KDO >zal op 2' Pinksterdag een toernooi orga niseren, dat als volgt is samengesteld: om 12 uur speelt KDO tegen RKAV uit Aalsmeer; om 1.10 uur sneelt Ta- venu (kampioen 3e klas AVB) tegen 'DES (Kudelstaart). Om 2.20 heeft de handbalwedstrijd plaats tussen de dames van KDO en Uithoorn. 2.50 uur verliezcrsronde, en tenslotte om uur de winnaarsronde. Postduivenver. Ons Genoegen" Wedvlucht vanaf Vilvoorde met oude duiven, 280 stuks, gelost om 8.30 uur met w.n.w.-wind. Afstand 148.5 km., snelste duif 1198.15 m. p.m., laatste 81.60 m. p.m. Uitslag: Bartels 1, 8, 9, 12, 37; Verkerk 2, 14. 16, 17; De Hor de 3. 13, 43, 54: Rekelhof-Zaal 4, 10, 11, 32. 34, 38; v. JKints 6, 30, 39, 46; v. 't Hart 7. Geboren: T. Biemond en E. C. Knoop, zoon. C. J. G. v. Vliet en S. M. v. d. Burg, dochter; J. A. Heime- riks en J. L. Meulenbroek, zoon: S. de Jong en M. A. Kabalt, zoon. J. Korze- lius en A. C. Boendermaker, dochter. J. C. Buskermolen en J. C. Egberts, zoon. W. v. Vliet en W. E. Dekker, dochter. W. J. Egbers en G. M. Smit, dochter. H. A. Meyermans en M. van Rijk. dochter. J. C. Plasmeijer en C, L. Meijer, zoon. Ondertrouwd: M. J. Plasmeijer en J. H. Bosdam. D. Reitsma en M. H. |v. d. Maat. Gehuwd: K. v. d. Sluis en L. H. Beekvelt. D. Bruines en A. van Riel. L. J. v. d. Meer en F. M. Methezing. Overleden: G. P. Maas 69 jr echt genoot van A. A. Schoone. Z0ETERW0UDE Streekconcours Landelijke Rijver- enigingen De plaatselijke lande lijke rij vereniging Jeanne d'Arc ver zorgt bij haar 1ste lustrum een streek concours en heeft voor deze gelegen heid de zusters v. d. H. Hartschool in de Zuidbuurt bereid gevonden een standaard te borduren, welke 2e Pinksterdag om 1 uur voor de kerk zal worden gewijfl in tegenwoordig heid van de ruiters. Daarna wordt af gemarcheerd naar de 'Zwetkade, waar de ruiters van de andere verenigin gen hun opwachting maken voor een rondgang door het dorp, om vervol gens om 2 uur op het terrein Noord- buurtseweg aanwezig te zijr bij de opening door burgemeester H. J. J. A. Smeets, die de parade zal afnemen. Ook op gebied van vrijheidsdressuur zal U iets geboden worden, dat U zal interesseren. Z0ETERW0UDE LEIDERDORP Heroprichting K.A.V. Na enige maanden voorbereiding onder lei ding van mevr. Uphoff, de presidente van de afdeling Leiden, en met een opgegeven aantal leden van 100 werd gisteravond de afdeling Meerburg van de K.A.V. opgericht met een moederavond in het parochiehuis. Na een korte inleiding van mevr.. Uphoff, met een bijzonder woord van welkom tot mej. Strlnga, ver zorgden enige zangeressen uit Leiden, met pianobegeleiding van mej. Van Mil, het eerste gedeelte van deze avond. Tussen schone bloemen en brandende kaarsen prijkte een beel tenis van de H. Maagd op het po dium. Met zang, declamatie en enige solo's van mevr. Cornelissen en mevr. Crispijn werd de H. Maagd als de moeder der moeders gehuldigd, voorafgegaan door een smeekbede tot Maria. Na al dit mobie sprak mej. Stringa haar waardering uit voor dit mooie begin en spoorde de dames aan het voorbeeld van Maria te volgen. Mevr. Uphoff dankte haar Leidse medewerksters bij de heroprichting van deze afdeling. Na een "korte pauze met aanbie ding van de koffie begon het zakelijke gedeelte, waarbij de Leidse presiden te een overzicht gaf van de moge lijkheden en voordelen, die aan het lidmaatschap verbonden zijn. Door het centrale bestuur waren de eerste candidaten voor het bestuur aangezocht, waarop geen tegen can didaten gesteld waren, zodat als be stuursleden werden aangewezen: mevr. v. VelzenStraver als voor- TEIEF. (Advertentie) zitster, mevr. Hogervorst als secreta resse, mevr. v. Basten als penning- meesteresse en mevr. v. d. Hulst en mevr. Kieft. Mevr. Uphoff feliciteerde het nieu we bestuur en hoopte, dat zij veel zouden kunen doen voor de K.A.V. Mej. Stringa wees op het grote nut van de K.A.V. en vertrouwde op een goede samenwerking. Dan zal deze afdeling in de parochie zeker slagen. Kapelaan Grijping, die wegens af wezigheid van de pastoor de hon neurs waarnam, sprak de wens uit, dat de dames niet alleen goede leden van de K.V.A. zouden zijn, maar ook trouw de congregatie zouden bezoe ken. LISSE BLOEMBOLLENVEILING „H.B.G." Onder leiding van de heer D. van Egmond hield de Coöperatieve Bloembollenveiling H.B.G. in de vei lingzaal een ledenvergadering. De agenda voor deze vergadering was nogal kort, waaruit waarschijn lijk ook wel een geringe opkomst der leden verklaard kon worden. Het voornaamste agenda-punt was het aangaan van een overeenkomst tot grondruil met de gemeente Lisse. Na een uitvoerige toelichting en bespreking hierover werd het be stuur met algemeenie stemmen ge machtigd deze overeenkomst aan te gaan. De veiling wordt hierdoor eige naar van een perceel grond van plm. 2 H. A. land, alwaar de verdere ex pansie van het bedrijf voorlopig wel opgevangen kan'worden. De vergadering toonde zich ver heugd over het bereikte resultaat, waarbij niet nagelaten werd dank te brengen aan het gemeentebestuur van Lisse, dat zijn volle medewer king aan deze plannen heeft ver leend. Een voorstel tot wijziging van de rekening-courantovereenlcomst met de Ooöp. Boerenleenbank te Lisse, werd eveneens met algemene stem men aanvaard. Foto-klub „Bloembollenstreek". De fotokkub „Bloembollenstreek" hield donderdagavond em bijeen komst in „De Witte Zwaan" onder leiding van ir. D. J. F. Muler, spreker was deze avond de heer G. Zwem mers, vertegenwoordiger van de firma Taluis, Den Haag, die de2e avond als particulier liefhebber van de foto grafie een lezing hield over de „op nametechniek" bij het fotograferen. De heer Zwemmers had een serie vergrotingen meegebracht, om aan de hand daarvan een praktische lezing te houden over het nemen van foto's. De grote serie gaf aan spreker 'gele genheid hoe het wel en hoe het niet moet! De meeste foto's werden nogal aan een zware kritiek onderworpen, terwijl ook de aanwezige leden hun opmerkingen maakten over het juiste en onjuiste aan de opname. Het heeft aan de opbouwende kritiek niet ont broken en daar is het juist om te doen om tot meerdere kennis én be kwaamheid te komen. Een mooie collectie kleuren-dia's werden vertoond, waarna onder dank aan de spreker deze avond besloten werd. Geboren: Abraham z. van T. v. Duijvenbode en D. van Duiven voorde; Anna Maria Alida d. van M. J. van der Lans en J. M. van Leeu wen. Gehuwd: G. van Graas en A. W. Trompert; A van der Wel en J. B. Beider; J. J. van Warmerdam en J. W. van der Zon; L. de Keizer en M. C. J. G. de Graaf. Overleden: Anna van Andel, wed. van A. Biesheuvel, 78 j.; Gijsbertus Dunneveld, wedr. van 'M Brouwer, 84 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: kinderportemonnaie; guitaar; bruine glacé herenhand schoen; rode glacé dameshand schoen; wit kinderschoentje; rode damesportemonnaie met inh.; blauw vest; bril; zakmes met touw en 2 sleuteltjes; gevoerde rood lederen dameshandschoen; oorbel met han ger; rozenkrans; rode step met nik kelen stuur; zilveren herenzakhor loge; gouden ring met inscriptie; kralen armbandje met steentje; zwarte fietstas; rode ballpoint; cein tuur; rood kindertasje met kinder portemonnaie; zwarte handschoen; vulpen; bruine handschoen; dames horloge; stuurwiel van kinderauto; perskaart. Verloren: grijze shawl; spaarbank boekje; wandelstok; groene dames tasr grijze damestas met 'inh.; rode meisjesportemorinaie met inh.; kin derschoentje; herenportemonnaie inh.; rode step met nikkelen stuur; armband; bruin lederen actentas m. inh.; bril met hoornen montuur; zwarte dameshandschoen; 'zakmes; legitimatiebewijs; lederen herenpor temonnaie met inh.; cape; rode step; lederen portemonnaie m. inh.; zil veren ketting; lichtbruine actentas met inh.; bruine handtas in'h. bril; bruinrode jongensschoen (linker); damespolshorloge; kerkboek; sleutel; rode damesportemonnaie met inh.; rozenkrans. LEIDSCHENDAM Geslaagd te Rotterdam voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heer J. J. Starren- burg. KATWIJK Installatie van burgemeester Duiker De installatie van Katwyks nieuwe burgemeester, de heer H. Duiker, zal plaats hebben op woensdag 23 mei a.s. Het programma voor deze dag is thans officieel vastgesteld en om vat de navolgende punten. Te kwart over een zal burgemees ter Duiker, met zijn gezin, per auto de gemeente binnenrijden en zich, voorafgegaan door motorpolitie, be geven naar de Molentuigweg te Kat wijk aan den Rijn. Hier zal een co mité uit de burgerij, bestaande uit de heren S. H. van Eijbergen, J. J. F. Pino en E. van Wensveen de burge meester begroeten met een kort wel komstwoord en zullen twee meisjes mevrouw Duiker een boeket bloe men aanbieden. De .tocht gaat dan verder in open rijtuigen, via de Mo lentuigweg, Rijnstraat, Var* Eg- mondstraat, Kerkstraat en Zeeweg, naar het raadhuis. Langs deze route zal.de stoet worden begeleid dooi* de Harmonie „Katwijk" en de landelijke ruitervereniging Irene. Te twee uur begint dan de buitengewone open bare zitting van de gemeenteraad, waarin de officiële installatie zal plaats hebben door de loco-burge meester, wethouder H. P. Bloot. De raadsvergadering wordt te 3.30 uur gevolgd door een receptie in de trouwzaal, waar ieder, die dit wenst, ir. de gelegenheid zal zijn met dé bur gemeester kennis te maken. Te 6.15 uur zal dan, voor het raadhuis, een groot défilé plaats vinden van de Katwijkse verenigingen. Een zo groot mogelijke deelname hieraan wordt door de organisatoren ten zeerste op prijs gesteld. Voor zover de vereni gingen uit Katwijk aan den Rijn be treft wordt hiervoor opgesteld langs de Prinses Julianalaan en de Nieuwe Duinweg, waar de verschillende groe pen zich ir* volgorde van aankomst achter elkaar aansluiten. De vereni gingen van Katwijk aan Zee stellen zich aan de andere zijde van het raadhuis op langs de Willem de Zwij gerlaan en de Nieuwe Duinweg. De deelnemende groepen worden ver zocht te uiterlijk 6 uur aanwezig te willen zijn. Aan het defilee wordt medewerking verleend door de Har monie „Katwijk", de Chr. Muziekver. U.N.I. en het Tamboer en pijperkorps D.V.S. Na afloop van het defilee wordt weer plaats genomen in de open rijtuigen waarna, vergezeld van de Chr. Muziekver. U.N.I.en de lan delijke ruiterver. Irene zal worden gereden via Zeeweg, Voorstraat en Boulevard naar restaurant De Zwaan waar de dag zal worden besloten met een officieel diner, waaraan behalve burgemeester Duiker met zijn gezin, de leden van de gemeenteraad met hun dames zullen aanzitten. Duivensport. Rhijnmonders hiel den een wedvlucht met oude duiven vanaf Mons, afstand 197 km. In con cours waren 135 oude duiven die werden gelost te 12 uur met krach tige noordwesten wind. Eerstaanko- mende duif te 15.36.54 u. Gemiddelde snelheid 906.1 per minuut. De uitsla gen waren: J. Heemskerk 1, J. Jun- gerius 2, C. Kraayenoord 3, E. van der Hoof 4, J. Kagenaar 5. A. Grim bergen 6, A. J. Hus 7, G. Passchier 8, A. Pouw 9, L. Noort 10. „De Discus". De Aquariumver eniging „De Discus" vergaderde in „Casa Cara onder leiding van voor zitter C. J. van der* Plas, die met de leden inzonder welkom heette de heer Gols uit Rijswijk en enkele Leidse aquariumvrienden. De heer Gols sprak over kleurenfotographie en over opname van foto's van aqua ria. Spreker zette allereers uiteen de inrichting der aquaria's en de be planting hiervan. Ook diverse vis soorten werden hierbij besproken. De aanwezigen hadden volle aan dacht voor het gesprokene en ver toonde. VOORSCHOTEN Stichting Padvinderij. Ten over staan van notaris Boom is de Stich tingsakte gepasseerd van de Stich ting Padvinderij Voorschoten. Het doel van deze stichting is het beheer van de goederen, tenten, bo ten, enz. van de diverse groepen van de afdelingen van de Ned. Padvin dersvereniging (NPV) en het Ned. Padvindersgilde (NPG) en het acti veren van het werk van deze vereni gingen. In het stichtingsbestuur hebben zitting burgemeester C. J. v. d. Hoe ven, voorzitter, A. Oosterbaan, secr.- penn., mevr. Deerne-Rijswijk, W. Duyts, B. C. v. d. Veer a'llen uit Voor schoten en de heer Teesink uit Lei den. Huisvuil. In yerband met het Pinksterfeest zullen de wijken waar gewoonlijk op maandag het huisvuil wordt afgehaald nu de dinsdag dus 22 mei bediend worden. Damnieuws. De Voorschotense damvereniging D.E.S. speelde tegen W.D.G. uit Wassenaar de eerste van een reeks wedstrijden met als inzet een gezamenlijk gekochte wisselbe ker. In een spannende strijd ver overde W.D.G. de beker door met het kleinst mogelijke verschil te winnen. De uitslag was n.l. 1618 in het voor deel van W.D.G. Enkele onderlinge wedstrijden had den de volgende resultaten: kampioen eerste klasse: StauthamerJ. v. Bem- melen 02. Ladderwedstrijd: v. d. MëyOostergo 20; B. v. Bemmelen Knol 20; Weggenvan Egmond 0—2. E.H.B.OZaterdag viert de EHBO- afdeling haar 25-jarig bestaan, 's Mid dags zijn er wedstrijden. Van 5 tot 6 uur is er receptie in het Gebouw, waar 's avonds een feestavond wordt evrzorgd door Joop Crama's cabaret. WASSENAAR Burgemeester en wethouders heb- ben de raad een voorstel toegezon den, om door een wijziging in de plaatselijke politie-verordening het exploiteren van allerlei speelauto maten in café's e.d. te verbieden. De politie heeft geconstateerd, aldus B. en W., dat met deze automaten vrij aanzienlijke bedragen worden ver speeld; er zijn zelfs klachen binnen gekomen over mannen, die een groot deel van hun weekloon in dergelijke toestellen verspelen. De gemeenten 's Gravenhage en Leiden kennen reeds lang een bepa ling, die het hebben,-van dergelijke toestellen in voor het publiek toegan kelijke plaatsen verbiedt. In Wasse naar waren tot nu toe alleen de z.g. grijpkasten verboden. De raadscommissie voor de straf verordeningen, die door B. en W. ter zake is gehoord, is van mening, dat maatregelen op dit gebied niet urgent zijn. B. en W. zijn 't daarmee niet eens Het euvel van de speelkasten heeft, vooral na het afkomen van het ver bod in Leiden en Den Haag, een zo danige omvang aangenomen, dat een bestrijding thans niet langer achter wege gelaten kan worden. Het college is er zich van bewust, dat degenen, die thans de toestellen exploiteren, door deze maatregel een niet onbelangrijke winst zullen der ven, maar acht niettemin ingrijpen gerechtvaardigd door de belangen, die op het spel staan. B. en W. stellen voor, in de politie verordening te bepalen, dat op voor het publiek toegankelijke plaatsen het hebben van toestellen,- die be stemd zijn of gebruikt kunnen wor den om al dan niet- tegen betaling een hazardspel of enig ander spel te spelen, verboden zal zijn behoudens vergunning van het gemeentebestuur. Van de ontheffingsmogelijkheid zal, aldus B. en W. slechts een spaarzaam gebruik gemaakt worden, bijvoorbeeld bij het gebruik van de toestellen voor liefdadige doeleinden. GASGEYSERS KUNNEN IN HUUR KOOP VERKREGEN WORDEN Gemeente financiert op billijke voorwaarden. Aan de gemeenteraad is voorgesteld een proef te nemen met het in huur koop verkopen van keukengeysers. B. en W. vragen voorlopig een krediet van 50.000.beschikbaar te stel len waarmee 250 geysers kunnen wor den geplaatst. In hun praeadvies aan de raad zeg gen B. en W. dat het door de bouw van een nieuwe bolgashouder mo gelijk zal worden, het gasverbruik te stimuleren. Een van de middelen daartoe kan zijn het in huurkoop ver strekken van keukengeysers. De plaatselijke middenstand zal bij de levering worden ingeschakeld. De ge meente zal slechts 5% rente reke nen. De bedoeling is, dat de'geysers in hoogstens 4 jaren eigendom van de gebruikers worden. In speciale gevallen, bijvoorbeeld bij personen, die van een klein pen sioen moeten leven, willen B. en W. de mogelijkheid van verhuur van geysers open stellen. 25 JAAR HUIZE ST. WILLIBRORD. Met Pinksteren zal het 25-jarig bestaan worden herdacht van Huize St. Willibrord in de Ridderlaan, een tehuis van de St. Willibrordparochie, waarin ouden van dagen worden verzorgd en verpleegd door de eer waarde zusters van de christelijke scholen en van barmhartigheid uit Boxmeer. Zaterdagavond kwart over 7 zal de muziekvereniging Excelsior een sere nade brengen. Zondag wordt het feest gevierd met een plechtige hoog mis in de kapel en een receptie, die 's middags van 3 tot 4 uur gehouden - wordt.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2