DE BRUILENDE BERG Voorl. Ned. amateurelftal speelde gelijk tegen Middlesex Wanderers Zweden en Engeland speelden puntloos gelijk te Stockholm De Nederlandse wielerploeg per giro naar de Giro Duinhorst kreeg een nieuwe wielerbaan Openingswedstrijden op 27 mei Nederland en de Tour de France DONDERDAG 17 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 1 Het voorlopig Nederlands amateurelf tal heeft op het HFC-terrein te Haarlem een wedstrijd gespeeld tegen de Middle sex Wanderers. Het duel eindigde in een gelijk spel: 11. nadat de rust met blanke stand was aangebroken. In de oorspronkelijke samenstelling van de Nederlandse ploeg waren twee wijzigin gen aangebracht. Fabels van Be Quick en Hulsegge van Go Ahead waren resp. vervangen door Dekleermaker van Blauw Zwart en chwencke van HBS. In de tweede helft werd Blom van WW vervangen door de HFC-er Witter. Het spel in de eerste helft was niet groots. De Engelsen waren technisch iets beter, maar de voorhoede bleek tegen de goed spelende Nederlandse defensie toch niet opgewassen. Aan de andere kant was de Nederlandse aanval een tikje gevaar lijker, doch in het algemeen viel er toch weinig goeds te genieten. Slechts een prachtig schot van linksbinnen De Groot verdient vermelding. Het werd even fraai door de Engelse doelman Sharratt tot hoekschop verwerkt. Na de rust vlotte het vooral aan Ne derlandse zijde veel beter. De bezoekers verhoogden het tempo en dit was voor het Nederlandse team aanleiding, even eens wat sneller te combineren. Daar door werd het in de tweede helft een allesszins behoorlijke partij voetbal, waarbij Nederland tot een bevredigende prestatie kwam. Na twaalf minuten opende midden voor Bates voor de Wanderers de score, Ook gelijk spel van Nederlands jeugdelftal In een aardige doch niet op hoog peil staande wedstrijd hebben de „voorlopi- gen" met moeite een 11 gelijkspel be vochten tegen een „geladen" Amster dams team. Vooral voor de rust waren de Amsterdammers veelal de gasten de baas. op het maar zeer matig bezette ongeveer 700 toeschouwers Vole- wijckersterrein. Toen om zes uur werd afgetrapt viel er een druilerig motre gentje maar veel last had men daar ken nelijk niet van en er ontspon zich een aardige strijd met Amsterdam iets meer in de aanval. Dit overwicht werd in de 6e minuut uitgedrukt door een zeer goed doelpunt van Boogaard (Volewijckers) die een pass van de uitstekend spelende Swart (Ajax) had opgepikt en onhoud baar langs doelman Van Gijzel (Mau- rits) schoot (01). Voor rust kwam de verdiende gelijk maker al moest rechtsback Stut van RK AVIC daarvoor een indirecte vrije trap weggeven. Ris (Heerenveen) nam deze tactisch en de snel toelopende Lenz kon met een kort tikje de bal achter Van Heeswijk werken (11). Na de hervat ting waren beide teams gewijzigd, waar door de aanvalslinies beslist beter speel den dan voor de rust. Gedoelpunt went er echter niet meer. NEDERLAND—SAARLAND 8000 kaarten via Rode Kruis Voor de wedstrijd NederlandSaar land. die op 6 juni a.s. in het Stadion te Amsterdam zal worden gespeeld, heeft de KNVB 8.000 toegangsbewijzen ter be schikking gesteld van het Rode Kruis ter verdeling onder het publiek. De volgende rangen kunnen per brief kaart met 50 cent extra postzegels wor den aangevraagd bij het Rode Kruis, Den Haag: A. Eretribune ƒ7.50; B. Ma rathontribune ƒ6.C. Zijvak I ƒ4.50; D. Zijvak II ƒ3.E. Staanplaats ƒ1.50. Aanvragen dienen uiterlijk op 29 mei a.s. om 12 uur binnen te zijn. Per brief kaart kan slechts één toegangsbewijs worden aangevraagd. EERSTE KLASSE A (AMATEURS) Gisteravond zijn de volgende wedstrij den gespeeld: VCS—Quick 1—2; UW— Velox 42. BRAZILIAANSE KOMEDIANTEN Een voetbalwedstrijd tussen een Deens en een Braziliaans voetbalelftal, in Jut land gespeeld, hield het midden tussen een schandaal en een klucht. Atletico Portugueso speelde tegen de tweede klasser.Vejle. De Brazilianen, die tegen dezelfde tegenstander tien dagen geleden met 43 hadden verloren, waren uit op revanche, maar vlak voor het eindsignaal hadden zij het niet verder gebracht dan 22, en er dreigde zelfs een nederlaag, toen de scheidsrechter de Denen een strafschop toekende. Toen begon het. De Brazilianen protes teerden heftig bij de scheidsrechter, maar zonder succes. Toen gingen sommi ge van de Braziliaanse spelers buiten het veld langs de lijnen liggen en deden of zij sliepen. De anderen groeven een gat in het veld en verstopten daar de bal in. De zevenduizend toeschouwers jouw den de Brazilianen uit. maar het was duidelijk, dat zij niettemin van de ko mische situatie genoten. De leider van de Braziliaanse ploeg rende tenslotte het veld op, riep zijn mannen tot de orde en overhandigde de bal aan de scheids- rcehter De Deense middenvoor nam de strafschop, maar de doelverdediger van Atletico keerde het schot. Het bleef 22. maar tien minuten later maakte de Ne derlandse linksbuiten De Groot met een mooi doelpunt gelijk (11). De strijd bleef hierna interessant, met de Neder landers het meest in de aanval. Enkele uitstekende schoten van De Groot en De- kleermaker werden door de Engelse doelman slechts met de grootste moeite onschadelijk gemaakt. Bij de Nederlan ders traden voor de rust spil Bouwens <HFC) en de beide backs Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia) het meest op de voorgrond. In de tweede helft wa ren het de binnenspelers Dekleermaker en De Groot, die de meeste aandacht opeisten. Meer dan zestig afgevaardigden uit elf Europese landen, waaronder Nederland, hebben in Genève vergaderd over het ontwerp van wat genoemd wordt „het Europese handvest voor de sportman". Na een tweedaags congres werd besloten tot instelling van een „Europees sport- diploma". Degenen, die hiervoor in aan merking willen komen, ondergaan eerst een medisch onderzoek, waarna zij aan een aantal eisen op sportgebied moe ten voldoen. Zij dienen verder de eisen gesteld in het „Europese handvest voor de sportman", na te leven. Het congres nam een resolutie aan, waarin wordt ge zegd, dat het „Europese sportdiploma" is ingesteld om „een keur van sportman nen cn sportvrouwen, die verenigd zijn door één ideaal te onderscheiden". Com missies zullen in de elf landen propa ganda maken voor het handvest. Koningin Louise van Zweden, die woensdagavond in het Rassunda-stadion met 40.000 van haar landgenoten, met koning Gustav Adolf en Prins Bertil, .de eerste voetbalwedstrijden van haar leven zag, heeft het daarmee niet zo heel best gptroffen. Het Zweedse etflal dwong in een wedstrijd, die door de Nederlandse scheidsrechter Leo Horn uitstekend werd geleid, de nationale Engelse ploeg wel een doelpuntloos gelijk spel af, maar de ontmoeting stond mede door het s"echte weer en een hobbelig veld, niet op hoog peil. De Zweden waren te elfder ure ge dwongen geweest, twee nieuwelingen op te stellen, de rechtsbuiten Berndtsson en de achttienjarige middenvoor Ekstroem. Hoewel Engeland, op Stanley Matthews na, die verplichtingen in Afrika had, met hetzelfde elftal uitkwam als waarmee een week geleden nog met 42 van Bra zilië werd gewonnen, bleek het niet in staat, revanche te nemen voor de zeven jaar op het zelfde veld tegen de Zweden geleden 13 nederlaag. Vrijwel direct ontspon zich een leven dig duel. waarbij aan beide kanten kan sen om te scoren onbenut werden gela ten. In de 16e minuut vloog de bal tegen de hand van de Engelse linkshalf Ed wards en enkele Zweden appelleerden voor een penalty omdat Edwards binnen het strafschopgebied stond. Maar scheids rechter Horn liet doorspelen. Het was volgens hem een „onopzettelijk" hands- geval. Nadat twintig- minuten van de eerste helft waren verstreken, probeerden de Zweden het met afstandsschoten, maar deze waren niet nauwkeurig genoeg ge richt om keeper Matthews te verontrus ten. Met uitzondering dan van een ko gel, van de jeugdig Ekstroem, waarbij de bal terug stuitte van de paal. Kort voor de rust moest Matthews werkelijk laten zien, wat hij waard was en hij keerde knap drie kanjers van de Zweedse schut terij: Berndtsson, Sanberg en Lindskog. Toen Leo Horn voor de rust blies, moch ten de Engelsen blij zijn. dat zij niet te gen een achterstand aankeken. De na de pauze verwachte veldmeer- derheid van Billy Wright en zijn mannen bleef uit. Zelfs bleken de Zweden over EEN VOORSPELLING VAN LANDY De Australische atleet John Landy heeft voorspeld, dat zijn wereldrecord voor de mijl (3 min. 58 sec.) niet lang ongerept zal blijven. Hij meent, dat het mogelijk zal zijn de tijd terug te brengen tot 3 min. 50 sec.; en hij heeft de Brit Brian Hewson aangewezen als de man, die daarvoor het meest in aanmerking komt. Hewsons beste tijd voor de af stand is tot nu toe 3 min. 59.8 sec. Wat de Amerikanen aangaat, van wie er nog niet één in geslaagd is beneden de 4 minuten af te dalen, is Landy van oordeel, dat zij niet voldoende trainen om een lichamelijke conditie te berei ken, die voor een dergelijke prestatie noodzakelijk is. Voorts heeft Landy nog eens bevestigd dat hij tijdens de spelen te Melbourne op de 1500 en de 5000 meter zal uitko men. En dat hij zich na Melbourne uit de wedstrijdsport zal terugtrekken. „Een man kan niet altijd bevrediging blijven vinden in het hardlopen", aldus Landy, „en ik zal het alleen nog maar doen om de tram te hallen". Tijdens atletiekwedstrijden te Moskou heeft een Russische estafetteploeg het wereldrecord op de 4 x 800 meter „sta- fette verbeterd. Het team liet 7 min. 26,2 sec. afdrukken, een tijd welke 0,6 sec. beneden het officiële wereldrecord ligt, dat met 7 min. 26,8 sec. sedert 25 juli 1954 op naam van Rusland stond. 9° RONDE VAN ITALÏE ISMEMCTJUNn voldoende kracht te bezitten, het doel van hun tegenstanders ook tegen de wind in spelend te belagen, doch doelpunten bleven uit. Het resultaat was voor de Engelsen een tegenvaller. Velen hadden gehoopt, dat na de glorieuze zege op Brazilië het prestige zou kunnen worden verbeterd door nog volgende overwinningen op Zweden, ^'^and en Duitsland. IIET WORDT TE DWAAS! i miljoen voor voetballer De Milanese voetbalclub Internazionale heeft voor zijn linksbinnen, de Zweed Lennart Skoglund, een transfersom be dongen van 200 miljoen lire, dat is 1.200.000 gulden. Kandidaten voor de 26-jarige Skoglund zijn de Romeinse clubs Lazio en Roma en Juventus (Tu rijn). Lazio heeft 'n bod van 120 miljoen lire (725 duizend gulden) op Skoglund gedaan, maar Internazionale heeft dit niet aanvaard. En dan te weten, dat de recordtransfersom in Italië 107 miljoen lire (665 duizend gulden) bedraagt, welk bedrag Napoli drie jaar geleden neer telde voor de Zweed Hasse Jeppson. SPORTCLUB LICHTFABRIEKEN Programma van het door de sportclub der Lichtfabrieken te organiseren voet baltoernooi voor Gem.bedrijven op za terdag 19 mei, terreinen LFC, Haagweg. 15.3016 uur: OnderwijzersGem. werken: 16 uur16.30: SCL IStadhuis; 16.3017 uur: OnderwijzersSCL II; 17 uur17.30 Gem .werken—Stadhuis; 17.30 —18 uur: SCL II—SCL I. De Nederlandse rennersploeg voor de Ronde van Italië, welke zaterdag 19 mei begint, is met twee helikopters van de heliport te Eindhoven vertrokken naar Brussel, waarvandaan de reis verder per vliegtuig naar Milaan zal gaan. Op de foto. voor het vertrek. v.I.n.r: de heren W. GUsbers, hoofd van de afde ling algemene zaken en het kabinet van de burgemeester van Eindhoven; mana ger P. van Leeuwen; wethouder Th. van Eupen (met sportcolbert)achter hem KNWU-consuI P. van lerlandt; mevr. Pellenaars; verder de lieren Francois, chef van de Sabena te Eindhoven; Kees Pellenaars met een zoontje; de tolk Ma- randi; Tonny Bergmans; de heer De Groot Sr.; Wout Wagtmans, met achter hem Daan de Groot; Jan Nolten; Harry Schoenmakers met achter hem Leo Stoi- ker; een zoontje van Pellenaars; Piet v. d. Brekel en mecanicien Joossen. Het Sportpark Duinhorst te Wassenaar de laatste tijd bekend als voetbalcentrum van Scheveningen-Holland Sport ook al verhuisde het eerste elftal naar Hout- rust en als atletiekbaan, heeft er thans een prachtige wielerbaan bij gekregen. Daarmee is „Duinhorst" de laatste jaren uitgegroeid tot 'n sportcentrum van for maat. niet in het minst door de prachtige ligging het is nl. aan alle kanten om ringd door groenende bossen, maar evfenzeer door de schitterende accomo- datie. waaraan kosten noch moeiten zijn gespaard. De sport in het algemeen dankt dit aan het voortvarende initiatief van de heer mr. H. Jochems, die zijn belangstelling behalve voor voetbal en atletiek heeft uitgebreid tot de wielersport en begrij pelijkerwijs vond hij daarbij de wel willende steun van de Haagse yieler- enthousiasten. Duinhorst immers, liggend op de grens van Den Haag en Wassenaar, zorgt er thans voor. dat de Residentie weer een eigen wielerbaan krijgt, waar van zij sinds de verdwijning van de Rijswijkse baan verstoken was. Gisteren waren we in de gelegenheid de nieuwe aanwinst te bewonderen, waarbij mr. Jochems en de voorzitter en de technische voorzitter van de Haagse wielerclub „De Spartaan" aanwezig wa ren om bijzonderheden over het ope ningsprogramma en de baan zelve mee te delen. De opening zal plaats hebben op zon dag 27 mei, hetgeen een prachtige sei zoenopening voor de Haagse wielerwe- reld betekent. Er zal dan een uitgebreid programma worden verwerkt. Bekende renners, als Joe Bunker (GB), Cor Bijs ter (Haarlem), Piet van As (Roosen daal), Jan Hij zeiendoorn (Amsterdam), Manus Brinkman (Rotterdam) en Piet Kooyman (Den Haag) zullen in het ope ningsnummer achter dernies rijden. Ver der komen nieuwelingen, amateurs en onafhankelij ken aan de start. Deze baan, door de Kon. Ned. Wielren Unie als B-baan aangemerkt, heeft een lengte van 445,40 meter. In het bijzon der de Haagse wielerclub „De Spartaan" zal er in de toekomst gebruik van maken De baan is niet naar een tekening ge bouwd Men heeft de bochten steeds ge deeltelijk opgehoogd, waarna een renner de ligging er van beproefde. Dit heeft men herhaald, tot kwam vast te staan, dat de bocht de juiste hoogte had en de betrokken renner kon verklaren, dat de ligging goed was. De initiatiefnemers stellen zich in het bijzonder ten doel er voor te zorgen dat Den Haag in de toe komst een rol van betekenis in de wie lersport zal gaan spelen. De heer Jochems vertelde over de groei van dit sportcentrum op eenvou dige wijze. Doordat hij zich tot de atle- tieksport voelde aangetrokken hij werd lid van de Trekvogels bouwde hij de sintelbaan, welke vroeger alleen als trainingsbaan voor paarden werd ge bruikt, om tot een atletiek-sintelbaan. Dat was toen Wim Slijkhuis bij hem als opzichter in betrekking kwam. Aangetrokken als hij zich ook voelde tot de wielersport, kwam hij er daarna toe ook een wielerbaan om de sintelbaan aan te leggen. Bij stukken en brokken DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN Op vrijdag 25 en zaterdag 26 mei zul len op de Rijn bij 's Molenaarsbrug weer de jaarlijkse roei wedstrijden van Hollan- dia worden gehouden. De wedstrijden vangen vrijdagsavonds te 6 uur aan en duren tot 8.15 uur, waarin 17 nummers worden verwerkt. Tenslotte starten om 8.15 uur 's avonds de Overnaadse Vieren voor een lange afstandwedstrijd over 4 km. Hiervoor hebben niet minder dan 23 ploegen inge schreven. die om de 10 sec. starten. De tweede dag vangen de wedstrijden des middags te 2 uur aan en tot 7.50 uur moeten in totaal 38 nummers heats en finales worden afgewerkt. is Duinhorst aldus gegroeid tot een fraai complex, waar de sportliefhebbers zich ongetwijfeld thuis zullen gevoelen. De tribunes, die het geheel omgeven, biden plaats aan ruim 10.000 bezoekers, bieden plaats aan ruim 10.000 bezoekers. Een veelbelovend programma zal de wielrenenthousiasten tenslotte op dins dag 19 juni worden geboden. Op die dag eindigt de vijfde etappe van Olympia's Tour door Nederland, een wegwedstrijd voor amateurs en onaf hankelij ken, op de nieuwe wielerbaan. Ook dan zullen nieuwelingen, amateurs en onafhanke- lijken wedstrijden houden. Bovendien zullen prominente profs Van Vliet, Schulte, Derksen en Peters zijn reeds ge contracteerd in een omnium uitkomen. POSTDUIVEN WEDVLUCHT VANAF VILVOORDE Afstand 137 km. gelost te 8 uur met n.w.-z.w.-wind, nulpunt 137.35. De Bonte Duif. In concours 165 vo gels. Ie duif 9.54.02 uur. laatste 10.09.24 uur. Otten—Dekker 1, 6. 8; N. Ouds hoorn 2; G. A. v. Albada 3; FaselRo- meyn 4, 9; M. Noordervliet 5; J. Brou wer 7; W. Siera 10. De Vriendenclub In concours 410 vogels. Ie duif 9.57.53 uur. W. Vijlbrief 1; C. P. Gijsman 2; P. Warmerdam 3; J. v. Duuren 4. 8; H. v. Klaveren 5, 7; N. Bemelman 6; C. Castelijn 9; L. L. Bax 10 De Blauwkras In concours 148 vo gels. Ie duif 9.58.38 uur; laatste 10.13.2 uur. G. Grebel 1, 2; P. J. de Graaff 3. 5; H. Moenen 4, 6. 7, 8. 10; W. v. d. Wel 9. Columba le duif 9.59.56 uur. W. J. Wolters 1, 2. 3, 4, 5, 8, 9; J. S. Bailey 6; G. D. Oude Elfering 7; W. Rijsbergen 10. De Rijnklievers In concours 198 duiven. A. G. A. Rijsbergen 1; W. G. de Jongh 2. 4, 9; A. Dubbelaar 3, 5; H. J. Kettenis 6; H. B. Bonneur 7; N. Hoo- gervorst 8, 10. C.C. Rijn en Gouwe In concour 924 duiven, snelheid eerste 1209 m. Uitslag: Gebr. Oosterman. Aarlanderveen 1. 2, 16, 24; A. v. Vliet, Woerden 3; P. Bor- gers Alphen 4; Gebr. de Wit, Koudekerk Bijzonderheden over de indeling, deelname en reclame Piet van Ierlant, de vertrouwensman van de KNWU voor de Tour de France, heeft van Jean Garnault, de secretaris van de Ronde van Frankrijk, een brief gekregen waarin enkele bijzonderheden staan over de komende tour. Garnault heeft verzocht, deze bijzonderheden door te geven aan Kees Pellenaars. De orga nisatoren hopen, dat een sterke Neder landse ploeg op 3 juli aanwezig zal zijn bij de openingsplechtigheid in het „Stade velodrome de Reims". Hier zullen de ploegen aan het publiek worden voorge steld. Tevens wordt er door elke ploeg het gebruikelijke ere-rondje gereden. Jean Garnault wijdt in zijn brief de meeste aandacht aan de kwestie van de extra-sportieve reclame, welke in het brandpunt van de belangstelling staat. Zoals men weet, hebben de Italianen er aan gedacht, niet deel te nemen aan de Tour de France, aangezien Magni dit jaar in Frankrijk niet starten mocht met extra-sportieve reclame op zijn trui. De organisatoren van de Tour hebben hier nu een oplossing voor gevonden. Op de truien mag in geen geval reclame ge voerd worden buiten die van de rijwiel- fabrieken. Op de broeken echter mag extra-sportieve reclame te zien zijn. De letters mogen niet groter zijn dan vijf centimeter. Pellenaars wordt verzocht hieraan de vereiste aandacht te besteden. De heer Garnault zegt in de brief, dat hij de komst van een Nederlandse ploeg zeer op prijs stelt. Hij herinnerde aan de prachtige prestaties van de laatste jaren. De ploegen bestaan ook dit jaar ui1: tien renners. Er starten twaalf ploegen, een Nederlandse, een Zwitserse, een Luxem burgse, een Belgische, een Italiaanse, een Spaanse, een Franse nationale ploeg, en vijf regionale Franse teams. Elke ploeg mag drie soigneurs meenemen, die ressorteren onder de tour-arts. Wanneer er in een ploeg zeven renners overblij ven, mogen er nog twee verzorgers mee rijden. Zijn er nog drie renners in de strijd, dan slechts één soigneur. De Tour de France 1956, van 5 tot juli, bestaat uit 22 etappen en twee rust dagen. Er zijn twee ritten tegen het hor loge, een ploegentijdrit op het circuit des Essarts te Rouaan en een individuele tijdrit van St. Etienne naar Lyon. Pelle naars krijgt een Peugeot tot zijn be schikking met een Franse chauffeur. Verder gaan er nog twee wagens mee voor bagage, massagetafels enz. De Ne derlandse ploeg rijdt dit jaar voor het eerst in een oranje trui met een rood- wit-blauwe ceintuur en manchetten. Het totaal aan prijzen bedraagt 43 milji franken (430.000 gulden), dat is 3 miljoen (30.000 gulden) meer dan in 1955. 5; H. J. v. d. Berg, Waddinxveen 6; W. H. v. Muiden, Boskoop 7; W. v. d. Water Waddinxveen 8, 19, 21; P. Boon. idem 9, 25; H. v. d. Willik, Boskoop 10. RECHTZAKEN WERKSTER MET LANGE VINGERS Omdat zij te Bodegraven, waar zij werkte, in september en oktober van het vorig jaar ten nadele van haar patroon herhaaldelijk geld had weg genomen, moest een 21-jarige in woonster van Zwammerdam terecht staan voor de Haagse Politierechter. Ze bekende volledig. Elke donderdag werkte ze daar. Toen er steeds geld werd vermist werd een valletje op gesteld. Verd. is hier hals over kop ingevallen. Een tevoren bepoederde rijksdaalder kwam uit haar zak en toen was het uit. De verdachte was nog niet eerder veroordeeld. De officier van justitie requireer- de veertien dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd, toezicht van het Leger des Heils en 10.boete of vijf dagen. „Ik heb liever alleen een geldboe te", zei verd. „Dat is nu net het enige wat we hier niet doen: liever koekjes bak ken", zei de rechter en hij vervolgde: „Het is wel een nare versiering voor een jonge vrouw zo'n voorwaarde lijke gevangenisstraf, maar u hebt 't er naar gemaakt". Overeenkomstig de eis werd verdachte veroordeeld. OM RUZIE TE VOORKOMEN. Een familiekwestie te Hazerswou- de vormde de achtergrond van het feit, waarvoor de 34-jarige chauffeur uit Rotterdam voor de Haagse Poli tierechter moest verschijnen. Te Ha- zerswoude had hij op bezoek gewild bij zijn stiefvader. Deze liet hem er echter niet in omdat zich in huis twee familieleden bevonden, waar mee verdachte het niet kon vinden. De verdachte nam dit niet en met zijn vuist sloeg hij een ruitje van de deur in. Achter dat ruitje stond zijn stiefvader en déze kreeg met de zelfde slag een bloedende onderlip en twee losse tanden. De schade van het ruitje was 2.50. De stiefvader, die bovendien nog hartpatiënt was, raakte door de emoties bezwijmd. „Het is allemaal wel erg opge voerd", zei de chauffeur, toen hem dit alles voorgehouden werd. De po litierechter wees hem er op dat het slachtoffer juist een ruzie in huis had willen voorkomen. Overeenkomstig de eis werd de chauffeur veroordeeld' tot 40.boete of 20 dagen. (22)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 13