i meisje Veiling Ter Aar besloot feestviering met bonte avond Gemeenteraad van Valkenburg COUPEUSE Flinke meisjes Cl Medelwasserij „TH" Scheepstimmerman- meubelmaker PERMANENT-WAVE "VltOOTI .v DKEESMAM WOENSDAG 16 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Weer was er feest, weer was er vreugde en blijdschap in de Ter Aarse Veiling. Nu werd de prachtig geslaag de viering van het 25-jarig bestaan van de veiling besloten met een grote, daverende feestavond, in de nieuwe grote veilinghal. Gisteren nog was deze op intieme en sfeervolle wijze ingericht voor de drukke receptie; deze avond was de hal herschapen in een grote Schouwburgzaal en bood zij een schitterende gelegenheid om de bijna duizend gasten' te ontvangen. Het waren naast genodigden* de leden en de kooplieden die de grote feestschare vormden.' Nog prijkte de bloemenpracht in rijke weelde, en verdere versieringen deden vergeten dat deze feestzaal een veilinghal is. Vroegtijdig reeds begaven de feest gangers zich naar de zaal, zodat om half aóht het uur van aanvang alle plaatsen waren ingenomen. De. avond werd geopend door de voorzitter van het feestcomité, de heer C. Hoogervorst. -Hij verwelkomde de burgemeester, ir. G. W. v. d. Helm, Rijkstuinbouwconsulent, het bestuur, het personeel en andere genodigden en verder alle leden en kooplieden, ieder der genoemden met hum .echt genoten. Spr. is dankbaar dat zo velen gevolg hebben willen geven aan de uitnodiging om naar deze feestavond te komen. Vervolgens hield de voorzitter, de heer C. M. W. v. d. Hoorn Az, een toespraak tot de feestvierende leden. Ook hij is verheugd, dat zovele dames en Ihpren aanwezig zijn. Vooral de dames, die nu ook eens direct met de veiling in aanraking komen. Zij toch dragen ook hun zorg voor het wel en wee van de bedrijven, en werken mee aan de bereikte successen. Dankbaar wil 'hij zijn voor de zegen die God heeft geschonken waardoor zoveel tot stand kwam. Dankbaar is 'hij ook je gens de werkers zowel o,p het kantoor als op de terreinen. Hij wenst aan allen een prettige avond toe En dan is het de beurt aan het Moonlight cabaret.Zonder enige reser ve .mogen we zeggen dat dit optreden een groot succes is geweest. Beschaafd en vol sprankelende humor, en met een veelzijdige virtuositeit trad dit cabaret-gezelschap voor hetvoetlicht. We zouden niet weten aan welk op treden in dit rijk gevarieerd program ma de voorkeur gegeven moet wor den. Want hoe verschillend ook het was alles uitstekend. Wat een genot te luisteren naar het show-orkest „De Witte Kraaien", met Hansje Pallieter als zangeres. Het optreden begon met een gezellige potpouri van bekende melodietjes. Later vertoefden we met het orkest in Wenen. En ook voer den zij ons naar het Tirolerland, waar Landler en jodelzang als tegen de bergen opklaterde. Een bijzondere aantrekkelijkheid hierbij was een be lichting met de prachtige kleuren effecten. Dan was er de geestige conferencier André Meurs die telkens weer de nummers op humoristische wijze wist in te leiden en aan elkaar te praten. Zijn optreden is een grote bijdrage geweest in het suopes van deze feest avond. Tonny Huurdeman de caba- rettière was een ware kunstenares in de voordracht, maar ook haar imi- tatie's van Mariene Dietrich, of van de Franse chansoiinière Charles Tre- net, en nog andere waren meester lijk. Noemen we dan verder nog het optreden van mr. Bouwman als goo chelaar, van Gerry Breed de accor deonist, die de zaal tot daverend mee zingen wist te brengen, de schetsen en liedjes waarin ook weer André Meurs en Tonny Huurdeman optra den, en veel succes oogsten. Tenslotte moeten we nog vermel den het optreden van de muzikale clown mr. Tims. Onbedaarlijk is er gelachen om zijn optreden. Zeer bij zonder viel zijn kunstenaarschap in de smaak bij het bespelen van zijn flessen. Alles samenvattend heeft het optreden van dit gezelschap gezorgd voor een prachtig sluitstuk, en telkens werden zij beloond met een daverend ■applaus. Als we de gehele viering overzien dan'kan er met reden ge sproken worden van buitengewoon goed geslaagde dagen. De viering van dit jaar zal in de annalen der veiling met trots worden vermeld. Deze vie ring zal ook voortleven in een dank bare herinnering van de jubilerende bestuursleden en de vijf jubilerende employé's. Ook de feestcommissie die met zoveel zorg dit feest organiseer de zal een beloning vinden in dit prachtig slagen. We zijn er van over tuigd dat nog heel lang door velen met voldoening zal worden terug gezien öp' dit zilveren veilingsfeeSt, BOSKOOP BOSKOOPSE JEUGD ZOEKT NIEUWE VORM VAN LUILAKKEN. Naar het zich laat aanzien, zal een groot gedeelte van de Boskoopse jeugd, het traditionele luilakken een vernieuwing doen ondergaan. Gedurende een lange reeks van ja ren staat de zaterdagmorgen die aan de Pinksterdagen vooraf gaat in het teken van lawaai maken. Met aller lei voorwerpen 'begeeft de jeugd zich op straat en het geroep van luilak, luilak, beddezak, laat aan duidelijk heid niets te wensen over. In de laatste jaren werd dit bij voorkeur op rijwielen gedaan, omdat de begeerde en nodige herrie daar door belangrijk werd vergroot. Komende zaterdag zal een groot gedeelte van de Boskoopse jeugd hieraan niet meedoen. Zij zal op ge heel andere wijze haar „luilak" de monstreren. Op het braakliggende terrein aan de Galerij, dat de naam heeft gekregen van „Holland Sport", zullen zaterdagmorgen minstens zeven voetbalelftallen, samengestgld uit leerlingen van verschillende scho len en uit diverse wijken, wedstrij den spelen. Deze vangen aan te half vier en als gastheer zal „Holland Sport", de vereniging die bijna altijd op dit „veld" te vinden is, fun geren. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. De leden van de raad zijn hedenavond 8 uur in ..spoedvergadering bijeen geroepen ter behandeling van verzoeken tot stichting van een r.'k. school aan de van Ruysdaellaan en een verzoek om medewerking tot stichting van een tweede school 'met de bijbel. Geboren: Freddy J. z. van Th. R. Leendertse en A. Zwaan. Emma J. d. van W. M, Hannig en J. A. A. Wolff von Wülfing. Jeep z. van J. B. Meulerubroek en J. H. Schreur. Re- nata A. d. van J. L. M. Goeman en A. J. Tetteroo. Ondertrouwd: Anthonius N. Hoo- fendijk te Nootdorp en Margaretha I. van der Kraan. Getrouwd: Hendrik Luisman te Haag en Jannetje Havenaar. Jacob van Rooijen en Johanna Hartveldt. NIEUWKOOP Reis ouden van dagen. Als de voortekenen niet bedriegen hebben de Nieuwkoopse ouden van dagen weer een mooie uitgaansdag voor de boeg. Het damescomité, dat telken- jare deze hoogtijdag voor de bejaar den organiseert, kwam gisteravond bijeen om de plannen te bespreken i en men kwam tot het besluit dat dit jaar de reis op 26 Juni a.s. zal worden gehouden. Ditmaal zal het gaan via Utrecht en Hilversum naar Amster dam waar o.m. een tocht door de grachten zal worden gemaakt. Van daar zal men naar Schiphol trekken om de luchthaven een bezoek te brengen. Vroegtijdig in de avond hoopt men weer te Nieuwk. terug te zijn, want daar wacht als steeds weel een welverzorgd diner in het Sport hotel. Of alle ouden van dagen, die thans in Nieuwkoop woonachtig zijn aan deze reis kunnen deelnemen, is echter nog een vraag, gezien het feit, dat het aantal de laatste weken zeer is toegenomen bij het inge- bruiknemen van het bejaardentehuis van de stichting Aar en Amstel, waardoor men waarschijnlijk zal moeten besluiten de jongste .import" uit te sluiten. Een en ander hangt echter ten nauwste samen met de ge bruikelijke colleote voor dit doel, die tussen 29 mei en 2 juni a.s. zal wor den gehóuden. Om inderdaad dus alle bejaarden deze genoeglijke reis te kunnen aanbieden zal het zaak zijn, dat de burgerij eens extra in de beurs tast. NOORDWIJKERHOUT V.V.S.B.Ripperda 35. Hoewel de uitslag doet vermoeden, dat Rip perda uit Haarlem het beste deel van het spel in deze wedstrijd had, is dit toch geenszins het geval geweest. Het spelbeeld kreeg zijn aantrekkelijk heid door het hogere tempo, waarin V.V.S.B. speelde, maar dit resulteerde niet in doelpunten, omdat de af werking van de kansen voor het doel niet lukte. In de voorhoede kwam alles neer op Nederstigt en v. d. Voort en het zijn deze spelers geweest, die voor de 3 punten van V.V.S.B. zorg den. De Ripperda-voorhoede daaren tegen, die in de middenvoor een bij zonder productieve speler bezit, was 'bij iedere aanval gevaarlijk en mis verstanden in de achterhoede van V.V.S.B. werden iedere keer afge straft. Binnen 3'0 min. na de aftrap stond Riipperda reeds met 30 voor, waar van minstens 1 doelpunt uit buiten spel positie, terwijl 'n 40 voorsprong verhinderd werd door een redding op de doellijn van de teruggekomen Dijkstra. Ongetwijfeld demoraliseerde deze onverdiende achterstand WSB maar onverdroten joeg aanvoerder v. d. Togt zijn mannen naar voren om te trachten het veldoverwicht in doel punten om te zetten. Het resultaat bleef niet uif en door een schot van Nederstigt uit moeilijke positie en een mooie kopbal van v. d. Voort kwam de stand op 2—3. Na de rust ging het spel gelijk op, maar wederom bleek Ripperda voor doel het mèest productief. Wij noteer den in deze periode een goed schot van Nederstigt, even goed gehouden door Ripperda's keeper en een kopbal van v. d. Voort, die reeds als doel punt geteld werd, maar waai-bij de rechtsback van de gasten de bal even keurig uit doel kopte. Aan de over zijde ging het beter en scoorde de middenvoor uit een vrije schop het vierde doelpunt voor Ripperda 24. De achterstand werd even later ver minderd toen v. d. Voort na g doorgeven van Nederstigt in een solo ren, na het passeren van 3 a 4 spelers de doelman geen kans gaf. 34. Van een misverstand in Ripperda's achter hoede trachtte Nülkes te profiteren, doch hij miste voor open doel. Het laatste doelpunt in deze wedstrijd scoorde wederom Ripperda's midvoor met een harde kopbal uit een goed genomen corner. (35). De overige uitslagen luiden: WSB 2Aiphen 3 1—1; WSB B—DOC OS B 54; LisseE—WSB C 0—2; UDO AWSB B 2—2; WSB C—Teijlin- gen D 11; WSB DTeijlingen C 1—9. WSB C kampioen in haar afdeling. vraagt (inspeldster). GEDURENDE DE ZOMERVACANTIES een pret tige werkkring aangeboden aan van HBS, Mulo enz. Kom tijdens de Pinkster vacantie eens praten! PICKéSTRAAT 35 - NOORDWIJK - TEL. 2203 Winkeljuffrouw en Noodhulpverkoopster gevraagd. Banketbakkerij FIRMA KLUIT. Breestraat 114 - Leiden, Telefoon 25423. GEVRAAGD: en JONGENS van 16-17 jr. Jachtwerf DE DOES, Doeslaan 16-18, Leiderdorp Een prachtige solide krul geeft de nieuwe in Salon Eugène Maarsmansteeg 25, Leiden - Telefoon 32588. S.v.p. vroegtijdig bespreken 3? Te koop: Lambretta- scooter '52, alle ass. In- en uitwendig als nieuw. desk. onderzbek toegestaan, te gen elk aann. bod. Ambon- straat 22, Leiden. Bij FA. J. VAN DER STOK, Breestraat 155 kan ge plaatst worden: VOOR KANTOORADMINISTRATIE goed kunnende typen, voor hele of halve dagen. Sollicitaties dagelijks persoonlijk van 912 of van 56 uur aan de zaak of na afspraak Roodenburger- straat 55, na 18.30. Gevraagd personeel v. vast wei'k. Melden 's av. v. 7.007.30 u. Eikenlaan 8. Leiderdorp. Overdag kant. Hoge Rijndijk 333, Zoeter- woude, Vermeulen. Potten bakkerij. Wegens vertrek dames fiets met handremmen en nieuwe banden 45,he renfiets met nieuwe ban den 35,sleestofzuiger 220 Volt. compl. 25,—: Philips radio. 3 golfban den 60,Spoorstraat 14 (bii de Stationsweg). *2? Gevraagd: fietsen, bromfietsen, auto's, sloop auto's. banden, radio's, stofzuigers. gram.platen, electr. motoren, fram.-mo tor en, motorfietsen, zol deropruimingen, enz. Ink., Verk., Inruil. G. v. Vliet, Janvossensteeg 34. 5T Aangeb. Singerhand- naaimachine en trapnaai- macnine (inzinkb.), ring- spoel. Prima werkend en verkoop onder volledige garantie. Haagweg 172a, Leiden, fel. 25510. Uw rijwiel weer als nieuw! Eerste klas gemof feld, nieuwe kogellagers, nieuwe handsvatten, alles keurig afgebiest, vakkun dig gedé- en gemonteerd 30,Binnen 14 dagen gereed! 'Joop Nieuwenhuis, K. Mare 6. Tel. 26857. Dame m.b.I. kan iedere dag assisteren administra tief werk of controle fabr. of kantoor. Br. onder no. 4098 bur. van dit blad. <2? Boot te koop. Adres: Oostvlietweg 23. Leid- schendam. 3? Strijksters gevraagd bij stoom- en chemische was serij „De Zon", Fa. H. J. Dieben, Zoeterwoudsesin- gel 23. Gezinswas gedeelte lijk gratis. Meisjes. Gevraagd nette meisjes bij Stoom- en Chemische Wasserij „De Zon", Fa. H. J. Dieben, Zoeterwoudsesingel 23. Gezinswas ged. gratis. 3? Gevr. een flink meisje of werkster voor dinsdag en donderdag. Mevr. Duin dam, Herensteeg 17, Telef. 21686. 3? In huurkoop piano's en orgels, contant 15 rest in maand, term., binnen 4 jaar, volle garantie. Br.no. 4108 bur. van dit blad. Gevraagd een meisje v. de morgenuren. Mevrouw Zwanenburg. Hoofdstr. 32. Valkenburg. Dinsdag kwam de raad van Valken burg onder voorzitterschap van de loco-burgemeester, de heer N. Ouwer- sloot bijeen. Na opening met gebed werden de notulen van de vorige ver gadering onveranderd goedgekeurd. Aan de heer J. Owel werd een per ceel bouwgrond gelegen aan de Ma- rinus Poststraat tussen de nummers 14 en 18 verkocht. Hierna kwam het punt aankoop overzetveer met veerrechten aan de orde. Dit voorstel had echter nog vele moeilijkheden .welke eerst nader bezien moeten worden. De pont zal verbouwd en gemechaniseerd moeten worden wil het aan de gestelde eisen voor welke men het aan wil kopen, voldoen. Voorts moet er een woning nabij de pont zijn. Hiervoor is verder overleg met de heer G. Bol nodig. Besloten werd tenslotte eerst vol doende zekerheid te hebben aan gaande deze dingen, om dan met vast omlijnde voorstellen voor de dag te kunnen komen. De rondvraag leverde nog al veel stof op. De heer T. v. d. Mey vroeg om verbetering van de bestrating van de Noordstraat. Het raadslid S. Poot ging nog verder en zag gaarne deze weg meteen verbreed. Dit, aldus de voorzitter is al verschillende malen onder de loupe genomen. Op korte termijn zag men hierin geen oplos sing. Besloten werd enige deskundi gen op te dragen, de mogelijkheden hiervan te onderzoeken. De heer H. v. d. Mey bracht de slechte toestand van de riolering ter sprake. Dit aldus de voorzitter be zorgt ons vele hoofdbrekens. Er wordt hier echter aan gewei'kt, door het op kaai-t brengen van het rioleringsnet. Ook de bouw van de vijf woningen in het Boonrak kwam ter sprake. De voorzitter kon hier slechts een pessi mistisch geluid over doen horen. Zelfs de laagste inschrijver kon nog geen genade in Den Haag^vinden. INSTALLATIE BURGEMEESTER. Vrijdag 16 xnei a.s. zal de heer M. A. van der Have worden geïnstal leerd als burgemeester der gemeente Valkenburg (Z.H.) Om twee uur arri- veert de nieuwe burgemeester in Val kenburg aan het schoolplein. Nadat de raad aan hem voorgesteld is, volgt een rondgang door het dorp. Hierna volgt een zanghulde door de school kinderen, waarna de buitengewone vergadering om half vier zal plaats hebben. Laatste Berichten BEGRAFENIS MR. H. P. MARCHANT. In alle stilte as hedenmorgen op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Gcavenhage het stoffelijk over schot van de oud-minister van O., K. en W. mr. H. P. Marchant in het fa miliegraf bijgezet. In de rouwtkapel waren enkele fa milieleden en vrienden van de over ledene bijeengekomen. Hier waren eveneens aanwezig oud-minister en lid van de raad van staten mr. dr. L. N. Deckers, mr. H. J. Sohoelvinck als vex^egenwoordiger van het ministe rie van O., K. en W. en mr. F. J. H. Bachg namens het partijbestuur van de K.V.P. Het orgel speelde de treur mars uit de derde symphonic van Beethoven. Een nocturne van Chopin en het Avé Maria van Gounod. In de Antonius Abtkerk te Scheveningen was tevoren de requiemmis gecele breerd. DE GLASSCHADE IN DEN HAAG. De glasschade, die een sti-aaljager gistermiddag in Den Haag heeft aan gericht met het doorbreken van de geluidsbarrière, is aanzienlijk geble ken. Bij de politie zijn in totaal 74 meldingen van glasschade aan wo ningen en winkels binnengekomen. Het merendeel was geconcentreerd in de omgeving van de Fahi-enheit- straat, waar 48 gevallen werden aan gegeven. In een wowing in de Zui- derpax*kbuurt viel een ganglamp van het plafond. VLIEGTUIG STORT OP NONNEN KLOOSTER. Volgens AFP hebben 49 mensen bij het ongeluk het leven verloren, t.w. 46 kloosterzusters, de rector en de twee inzittenden van de straaljager. Slechts 22 zusters konden aan de vuurdood ontsnappen Marktberichten VEUR, 1'5 mei. Groente. Sla A 660M'90; idem B 500630; stoofsla 1521. spinazie 8501400; andijvie 4858; komkommers A 4351; idem B 3340; idem C 31—34; idem krom 6077; tomaten A 245258; idem B 238243; idem C 253259; bloemkool 67'84. posteleixx 2'130; rabarber 13 17; prei 6465; radijs 8-10; snij bonen 260; raapstelen 24. WOERDEN, 16 mei. Kaas. Aan voer 42 partijen. Notering 1.90 2.06. Handel flauw. Ponny aangeb., 1. grijs, 5 jaar met wagen. Bevr.: A. Kwakkenbos. Melkhan del, Nieuwkoop. KARPETTEN „HELIOS" De triomphator onder Zeer excl. dessin. de Bouclé karpetten 200 x 300 „Vence" bouclé karpet Alleenverkoop Vroom Dreesmann Ditalleenal is reeds een garantie van de kwaliteit 2oo x 3oo 122.50 Ook leverbaar in de maten 40 x 70 7.25 60 x 120 18.25 140 x 180 59.- 160 x 230 82.50 225 x 325 159.- Moderne handweef tafelkleden Zeer fraaie kleurencombinaties Een kleed waar U werkelijk enthousiast over zult zijn 140 x 170 47 50 19.50 140 x 170 Dressoirloper Voor een modern tafelkleed slaagt U reeds in de prijsklassen van 17.50 en hoger en dit zijn werkelijk tafelkleden, welke een sieraad voor Uw huis of eetkamer kunnen worden genoemd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3