Kath. Middelbare Avondschool „St. Pieter te Leiden biedt vele voordelen DUINSTREEK medaille voor mej. Laken uit Leiden Onderwijs op kath. grondslag door bevoegde leerkrachten Holland-festival te Leiden biedt een rijk programma Inbraken in „Don Bosco" Leiden en r.k. |ongensschool Oegstgeest Scherp Jaarverslagen N.E.M. en H,C.W. tonen gunstige resultaten WOENSDAG 16 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Opleiding tot middelbare functies In deze tijd, waarin de ene helft van Nederland de andere helft een examen afneemt, lijkt het ons dien stig eens de aandacht van de lezers te vestigen op de r.k. Middelbare Avondschool „St. Pieter" te Leiden. „St. Pieter" kan misschien het ant woord geven op de klassieke vraag: Wat nu, kleine man? Deze avondschool, die gedragen wordt door bevoegde leerkrachten biedt vele mogelijkheden. Dit is ons tijdens een onderhoud met de nieu we directeur van de school, pater P. Gilden o.s.c., duidelijk geworden. Op de eerste plaats geeft het rijks diploma van de driejarige cursus de zelfde rechten als het middenstands diploma. Het einddiploma van de vijfjarige cursus geeft toegang tot de middel bare functies van rijk en gemeente. Het is middelbaar onderwijs. Pater Gilden verzocht ons u er op te wijzen, dat de eerste klasse niet door lieden, die de kinderschoenen nog niet ontwassen zijn, bevolkt werd. In leeftijd varieert de leerling van deze klas van 14 tot 25 jaar. De school biedt dus een goede kans aan jonge middenstanders, kantoor- en winkelbedienden en aan allen, die prijs stellen op meer ontwikkeling en die opleiding te verkrijgen, welke •in hun latere leven uitstekende dien sten kan bewijzen. Uit het prospectus, dat tussen haakjes binnenkort op grote sahaal verspreid zal worden, halen wij nog enige vermeldenswaardige feiten aan. Onderwijs. Zo lezen wij, dat het onderwijs de volgende vakken omvat: boekhouden, handelsrekenen, bedrijfsleer, organi satie en techniek van de handel, rechts- en wetskennis, Nederlandse, Engelse en Duitse taal en handelscor respondentie. De lessen worden gegeven op maan dag-, woensdag- en vrijdagavond van tien over half zeven tot tien uur. Men moet de lagere school doorlo pen hebben om toegang tot de eerste klas. Einddiploma mulo ontsluit voor u de deur van 'het vierde leerjaar. Na deze ietwat zakelijke opsom ming mag een wat idealistischer ge luid in deze aanbeveling niet ontbre ken. nu de moeilijkste en gevaarlijkste ja ren van hun leven doormaken. Deze moeilijkheden worden nog vergroot, doordat zij werken op kantoren of fa brieken waar een onverschillige of anti-godsdienstige sfeer hangt. Priester aanwezig. Daarom menen wij, dat wij .niet beter kunnen eindigen dan er de aan dacht op te vestigen, dat voor de godsdienstige vorming en behande ling van maatschappelijke problemen een priester aan de school verbonden is. Oók voor de ouderen zal deze we tenschap een argument te méér zijn om eens spoedig te gaan praten met de directeur van de school, die iede re vrijdagavond van 6.30—8 uur aan de school Vrouwenkerkhof 1 Leiden en iedere zaterdagmiddag van 24 uur aan het klooster van de paters Kruisheren, Vrouwenweg 1, Zoeter- v/oude, zitting houdt. Per 1 september worden in het leer programma ook type-lessen opgeno men. KATWIJK SUBSIDIE AANKOOP „DE PAN" G. S. hebben aan Prov. Staten voor gesteld aan de gemeente Katwijk in de aankoopsom van „De Pan" ad 149.TO0 een subsidie te verlenen van 25 mits het rijk een gelijk bedrag verleent. KATWIJK AAN DEN RIJN BRANDWEERKERN IN ST WILLIBRORDUSCOLLEGE Het St Willibrorduscollege heeft thans een eigen brandweer Onder leiding van de heren G Haasnoot en A Parlevliet hebben een groep leer lingen vah genoemd College een op leiding gehad in het brandweerwe zen Na de opleiding door genoemde instructeurs deden de leerlingen voor de commandant van de Kat- wijkse brandweer examen waarvoor allen slaagden, zodat het Missie college thans zelf een geoefende 8 DE NIEUWE DIRECTEUR Dc nieuwe directeur van de r.k. middelbare school „St. Pieter" X (Vrouwenkerkhof), pater P. Gilden o o.s.c.werd geboren op 26 december X 1917 te Schiedam. Hij doorliep de X H.B.S. te Rotterdam. Na studies te 8 Uden, in het Kruisherenklooster te X Zocterwoude en Cuyk aan de Maas X werd hij in juli 1946 priester gc- 8 wijd. Daarna studeerde hij aan dc X katholieke economische hogeschool o te Tilburg, waar hij slaagde voor 0 het doctoraal examen. Pater Gilden is tevens in het bezit van het diplo- 8 ma M.O. Boekhouden. Deze school schenkt vele kansen Eerste uitvoering van ,St. Joris' (Sem Dresden) Het Leidse publiek heeft met het programma van het Holland-Festival (14 juni14 juli) enige verblijdende dingen en enige teleurstelling te ver werken. Om met de trieste zaken te begin nen: de orkest-uitvoeringen van Leids toonkunstkoor en het concertgebouw orkest zullen niet in het mystieke decor van Hooglandse of Pieterskerk geplaatst worden. De bezoekers van het vorige jaar, die ervaren hebben, welke sfeer er uitgaat van een avondzon door de hoge boogramen van een Pieterskerk, zullen dit als een gevoelig gemis er kennen. Wereldse orkestwerken wor den echter in principe niet in de Pie terskerk toegelaten en de Hooglandse kerk staat nu eenmaal in de steigers. Leiden heeft voorts dit jaar niet de hand kunnen leggen op een toneel uitvoering van 'n buitenlands toneel gezelschap. Deze misser wordt echter o.i. alleszins goedgemaakt door het optreden in de eigen Leidse schouw- een wereld die om daden vraagt, ^urS van de-Nederlandse Comedie, die een opvoering geeft van een der weinige Nederlandse klassieke (en speelbare) drama's „Lucifer". De regie is in handen van Johan de Mees ter. Van de medespelenden noemen maar wat te denken van de kans die zij biedt om alle op te bouwen ken nis op een katholieke grondslag te funderen. „St. Pieter" bewaart in dit geval met recht de sleutels tot het hemel rijk in zijn katheder. Het prospectus zegt er dit van: Juist onderwijs op katholieke ba sis is nodig voor uw kinderen, die Twee inbraken, die opmerkelijk veel op elkaar gelijken hebben van nacht in Leiden en Oegstgeest plaais gehad. In de loop van de nacht is inge broken in de r.k. Jongensschool te Oegstgeest. De inbreker (inbrekers?) heeft zich toegang verschaft door een raam van de dokterskamer. Hij heeft in alle klassen de lessenaars van de leerkrachten opengebroken en aldus een luttel bedrag aan spaargelden verzameld. breken van een ruit toegang verschaft Hij heeft zich vervolgens door het tot de spreekkamer van het hoofd der school. In deze kamer heeft hij zonder financieel resultaat alle kas ten opengebroken. (De politie, die ook de vingeraf- POTLOOD en GEEST No. 513. Horizontaal: 1. vast rant soen, 4. levenslucht, 7. een groot aan tal, 9. stekelvirmige zeevis, 10. nauw, 11. voorzetsel, 15. balk, waarop-een vloer rust, 18. de laatste letter van het Griekse alfabet, 19. eenmaal, 20. kuur. Verticaal: 1. puntig als een tap, 2. kindszoon, 3. sportterm. 4. schijn, voorkomen, 5. watervogel, 6. korf, 8. dwaas, 12. jubelkreet bij de Bacchus- feesten, 13. vlaktemaat, 14. foefje (Indonesië), 16. badplaats in Duits land, 17. bij geen gehoor (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. grappig, 8. groen, 10. A.B., 12. ark, 13. p.e., 14. Noë, 16. erg, 17 hortensia, 18. are, 19. pet, 20. n.d., 21. Dee, 23. mt, 24. prins, 26. vaandel. Verticaal: 2. R.G., 3. are, 4. porse lein, 5. pek, 6. in, 7. aanhang, 9. regatte, 11. boord, 13. priem, 15. ere, 16. esp, 21. dra, 22. end, 24. pa, 25. Se. drukken heeft verzameld, volgt het spoor met een politiehond. De kinderen werden vanmorgen naar huis gestuurd. Een inbreker heeft vannacht zich toegang verschaft tot de rk. Techni sche School „Dan Bosco" aan de Boer- haavelaan te Leiden. Hij vernielde een ruit in een deur en verduisterde vervolgens een bedrag van 45 gul den en de vrijwel nieuwe fiets van één der leraren. Bond van gepensionneerden te Leiden vergaderde In de grote zaal van „Den Burcht hield de afdeling Leiden van de Alge mene Nederlandse Bond van Gepen sioneerden gisteravond haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer Ant. Metz* opende de bijeenkomst met enkele woorden van welkom in het bijzon der gericht tot de afgevaardigden van zusterbonden en tot de nieuwe leden. Daarna werden de in het af gelopen jaar overleden leden her dacht. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer H. Zunderman Sr., bleek, dat het ledental iets is geste gen en op 31 december 1955, 1312 be droeg. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer K. W. Wijk, ver meldde een batig saldo van 3068. De kascommissie heeft boeken en be scheiden in goede orde bevonden. De vergadering ging vervolgens ak koord met de begroting voor het jaar 1957. De bestuursverkiezing leverde weinig moeilijkheden op: voorzitter Metz, die aftredend was, werd bij( acclamatie herkozen, terwijl in dé vacature G. Bosscha (tweede pen ningmeester) werd gekozen de heer J. van der Molen. Een nieuwe kascom missie, bestaande i(it drie leden, werd benoemd. Bij "dc bespreking van de beschrijvingsbrief van de al-, gemene vergadering deelde de voor zitter mede te kunnen instemmen met het voorstel van het hoofdbe stuur om de contributie te verhogen van 2 op ƒ2,50 mits de verhoging van de pensioenen eenmaal een feit is geworden. Een lid van het hoofd bestuur hield hierna een inleiding over de wet op de ouderdomsvoorzie ning en het rapport van de commissie van Poelje. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand.'ex. F Wis- en Natuurk. mej. M. C. -W. Dietz te Leiden. Voor het Cand. ex. F Wis- en Natuurkunde de heren W. v. d. Slik te Leiderdorp en J. J. C. Mulder te Leiden. Voor het Cand. ex. I Wis- en Natuurkunde de heren E. Oele en P. L. Offerhaus, beiden te Leiden. Voor het Cand. ex. L Wis- en Natuurkunde de heer R. J. Samson te Den Haag. Voor het Doet. ex. Natuurkunde (Exp.) de heer F. E. Nommensen te Leiden. Leidse Agenda WOENSDAG. Levendaal 1. Tentoonstelling „Hui selijke feestjes". Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk 6.45 uur nam. Cursus Doorleefd Geloof. 8 uur. Techn. School Don Bosco. Plaatsbespreking K. en O.-toneel 10 uur voorm. Plantsoen 25. De Sleutelspelers. Opvoering van „Weltërusten". 8 u. nam. De Schouw burg. Sociaal Charitatief Centrum. Con tactavond, Gulden Vlies, 8 uur nam. mej. mr. A. H. Hommes spreekt over. „Het gesprek met de mens in nood". K.A.J.-ontspanningsavond in de zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. DONDERDAG K.A.V. en Kath. Vrouwengilde. Gastvrouwenavond. Dr. A. Chorus over „Angst in het leven van een kind". Gulden Vlies 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Isaac Israëls (tot 7 mei). Tentoonstelling „Het Parijs van Jean Marot". Prentenkabinet der Rijksuniversiteit (Kloksteeg).Werkd.: 25 uur nam. (Tot en met 16 juni). BIOSCOPEN. De films van de week van 11 tot 18 mei zijn door de Kath.' Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Gék op mannen", 14 jaar. Lido: „Ladykillers" 14 jaar. Luxor: „De wenteltrap", 18 jaar. Trianon: „Onderbroken melodie" alle" leeftijden. Rex: „De dief des konings", 14 jaar. Dienst der apotheken te Leiden. De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 12 mei 13.00 tot zaterdag 19 mei 8.00 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menscheid", Hooigracht 48, telefoon 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, WilheLminapark 8, telefoon 26274. wij Andrea Domiburg, Johan Smitz en Ko van Dijk. Smaak. De concerten in de Stadsgehoorzaal zijn met smaak uitgelezen. Wij noe men het Mozart-programma op 14 juni door het Nederlands Kamerorkest met solisten Piet Nijland, Willem Nos- ke en Szymon Goldberg. Hoogtepunt van het concert op 26 juni in de Gehoorzaal door het Leids Toonkunstkoor o.l.v. Iskar Aribo lijkt ons de eerste uitvoering van „St Joris", een koorwerk, dat Sem Dres den in opdracht van de regering heeft geschreven. De piano-partij heeft de componist o.p verzoek van Arilbo ge- instrumenteerd. Het programma van deze avond -brengt meer „nouve- au-té's", koorwerken, die nooit of bijna' nooit in Nederland zijn uitgevoerd. Wij vermelden La Damoiselle Elue, een jeugdwerk van. Debussy, i'An Mil van Gabrièl Pierné en Psaume CXXXLX van L. Boulanger. Op alle uit te voren koor- en orkest werken zullen in dit blad later nog toelichtingen worden gegeven. Het concertgebouw-orkest krijgt 10 juli te Leiden de kans alle kleuren van zijn instrumenteel palet uit te smeren in een programma, dat vermeldt: de derde Suite van J. S. Bach, La Mer van Debussy en de Tweede Syimfo- •nie van Joh. Brahms. Première. Een ander -helder lichtpunt in het Leids Holland Festival-programma is de première van een Italiaanse film te Leiden. Door de medewerking van de N.V. Standaard-films te Leiden kan de stad straks beschikken over ce copie van een nieuwe Italiaanse film, die waarschijnlijk vers uit Can nes zal worden aangevoerd. Rembrandt. De heer Van Wessum, directeur van de Lakenhal, heeft ons een in zicht gegeven in de stand vap zaken betreffende de tentoonstelling „Rem brandt als leermeester". Wij vernamen: Warchau is binnen, vrijdag komt Frankrijk, Engeland vliegt op dit moment over, en Ame rika arriveert in dit weekend. U be grijpt, dat hij doelde op de schilde rijen uit geheel de wereld, die de tentoonstelling tot een briljant met vele schitterende facetten zullen maken. brandweerkern heeft. De geslaagden zijn hierdoor mede gerechtigd het brandweerinsigne van de padvin- dersgroep te dragen waarvan allen lid zijn. Genoemde groep werkte on der leiding van pater Miro O.F.M. Bridgen. De door de Bridgeclub „De Brug" in De Roskam gehouden bridgedrive gaf de volgende uitslag te zien: 1. de JongHermans 29^ m.p.; 2. AgemaVermeulen 28 V« m.p.; 3. CouprieZijlstra 27 m.p.; 4. VisserPluimgraaff 23y? m.p.; 5. Booy—.-Parlevliet 23 m.p.; 6. mevr. SaeyP. van Paridon 221< m.p.; 7. L. ParlevlietJ. Parlevliet 21 y. m.p.; 8. D. v. d. PlasL. van der Plas 20^ m.p.; 9. echtpaar F. van der Valk 20 m.p. KATWIJK AAN ZEE IN MILITAIRE DIENST OVERLEDEN. De milicien Van Beelen uit de Ten Brittenstraat was des avonds van de in Duitsland gehouden militaire oefeningen in de kazerne te Olde broek gekomen en voelde zich on wel. Een medisch onderzoek had tot uitslag, dat de dokter niets buiten gewoons kon constateren en Van Beelen begaf zich ter ruste. Des morgens werd -hij weer onwel, begaf zich naar een bepaalde plaats en viel bij zijn terugkeer, heel kort daarna, buiten bewustzijn om niet meer tot zich zelve te komen. Een majoor veldprediker en kaptein-dokter be gaven zich spoedig naar Katwijk, om de ouders in kennis te stellen. De vader zou juist te Scheveningen met een logger uitvaren doch kon nog .bijtijds worden opgehouden, Vrijdag wordt het stoffelijk over schot van v. B. ter aarde besteld. NOORITWIJK Postduivenveren. „Steeds Sneller". Uitslag van de wedvlucht met oude duiven vanaf Eindhoven. Af stand pl.m. 114 km. In concours 38f duiven. Gelost te "8.30 uur met zuid westen wind bereikte de eerste duif haar hok te 10.07.58. De snelheid van de vogel was 1185 m per minuut. De duiven kwamen als volgt binnen: C. v. d. Berg 1, 3, 18; Duindam-Haze- noot 2, 15; J. v. d. Wiel 4, 11; A Westgeest 5; J. Passchier en Zn. 6, 8 L. Steenvoorde 9'; Smit-Hoek 10; C. H. v. d. Poel 12, 14; R. v. d. Haak 16; J. Plug 17; M. v. d. Wiel 19 en J. Rakhorst 20. Aanbesteding 57 woningen. Door het ingenieurs, en architectenbu reau ir. J. P. van Bruggen, G. Drex- hage, ir. J. J. Sterkenburg - en A Bodon te Rotterdam is gisteren na mens B. en W. van Noordwijk in het raadhuis aanbesteed: het bouwen van totaal 57 woningen te Noord- wijk aan Zee. De inschrijvingen wa ren van hoog naar laag: Schutte en Ooihorst, Ambt Delden 1.233.000; v. d. Gaag, Delft 1.200.000; A. van Straaten, Gouda f 1.176.000; Rotter dams Bouwbedr., R'dam f 1.148.450; fa. Lametz, den Haag 1.143.000; G. de Rauw, Kerkdriel 1.142.500; fa. Schutte, Zaandam f 1.141.000; C. J". Strijk, Oegstgeest 1.140.000; M. v. d. Bent en Zn, Wassenaar f 1.131.000; A. v. d. Oever, Leiden f 1.111.525; H. W. te Pas, Enschede 1.095.000; K. Wolzak, Bloemendaal f 1.091.000; C. v. d. Wiel, Noordwijk 1.084.000; fa. Vcordouw, Leiderdorp 1.081.000; Verdoes en Vooys, Katwijk aan Zee 1.075.500; N.V. Erica, den Haag 1.075.000; de Lange en v. d. Plas, Oegstgeest 1.073.380; Orsel, Leiden 1.067.318;van de Mareis Bouwbe drijf, Katwijk a. Zee 1.060.000. De gunning is aangehouden. Z0ETERMEER OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: damesrijwiel, zwarte port. inh. 2.65; zilveren rijksdaalder; rozenkrans; oorbel; lantarenmode] kinderzonnebril; herenregenjas; pak kaarten; rechter suède herenhand schoen; zwarte dameshandschoen; zakdoek. Verloren: melkbusdeksel; aktetas inh. trommel; lederen motorhand schoenen; regenjas; zwarte suède rechterhandschoen; doos met 4 kg. sponsen. Geb.: Johannes G., zn van J. G. den Hollander en E. Loef; Wilhelmina P., dr van L. M. Hilgersom ert S. P. van Meggelen; Marina Th., dr van M. J. Suurland en C. Vleggeert; Yvonne A., dr van W. Woldendorp en N. Golverdingen. Ondertr. G. J. H. Bentvelzen 26 j. en P. M. J. Moers 25 j.; J. v. d. Sterre 31 j. en H. v. d. Tas 22 j.; G. J. Corts 27 j. en L. Vogelaar 26 j. Getr.: J. v .d. Haak 28 j. en H. L. Nikkels 26 j. Overl.: M. Vermeulen 71 j.; C. Vo gelaar 75 j. Burgerlijke Stand Geb.: Frederik Willem, z. v. C. H. Rij ling en E-. J. Dikkenberg; Johanna Maria, d. v. J. C. Mol en J. W. Brand; Hendrikus Johannes Petrus, z. v. I. Lardee en A. Ouwerkerk; Elisabeth, d. v. A. Stouten en P. .v Houten; Ka- rel Lina, d. v. J. Keijzer en C. Heruer; Andries Hermanus, z. v. A. H. v. Leeuwen en W. K. Meijvogel; Adria- nus Martinus, z. v. T. Hoogkamer en J. G. Wijnholts; Wilhelmina Hendrica Maria, d. v. H. Buskermolen en M. J. C. Wesselman; Edward James, z. Y. W. J. Mulder en C. v. Lith. Getr.: J. S. de Gruyter en L. H. Burgersdijk; L. W. Zevenbergen en E. J. Schophuizen. Overl.: L. C. J. v. Kampen, man 45 jr.; J. J. L. M. Le Haen, man 68 jr.; H. Dielissen, wed. van v. d. Griend, 68 jaar. Resp. 19 en 21 pet. dividend Verschenen zijn de jaarverslagen van de Nederlandse Electrolasch Maatschappij n.v. en de Hollandse Constructie Werkplaatsen te Leiden. Het jaarverslag van de H.C.W. maakt melding van het feit, dat ge durende het gehele jaar het bedrijf zeer ruim van werk was voorzien. De levertijden van het materiaal zijn zeer lang en momenteel remmend voor het verkrijgen van opdrachten. Mejuffrouw A. B. Laken, Pelikaan straat 3. eerste verkoopster bij V. en D. te Leiden, werd vanmorgen in het gebouw van Vroom en Dre_ aann hartelijk gehuldigd naar aanleiding van haar 40-jarig jubileum. Na een huldiging door het perso neel, waarbij spraken de heer Grib- nau, bedrijfsleider, die haar een Franse fev, 'euil schonk, en mej. C. v. d. Berg, die het cadeau van de af deling overhandigde, werd mej. La ken door de directie ontvangen. Zij ontving uifc. handen van de directeur, de heer C. A. A. Kerckhoff een ge schenk in couvert. Thn tien uur vond in de kleine lunchroom een plechtigheid plaats, die door de aanwezigheid van de loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik, de nodige glans werd verleend. De heer Van Schaik sprak over volharding: „Verandering is niet altijd een verbetering". Aan het slot van zijn korte speech overhan digde hij mej. Laken een koninklijke onderscheiding: de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het tekort aan bekwame vaklieden nam nog toe. Behalve de S.A. Awans-Frangois te Awans-Bierset (België) en de n.v. Handelmaatschappij „Elascon" te Leiden, die slechts een sluitende ex ploitatierekening bereikten, konden de overige aanverwante ondernemin gen het boekjaar gunstig afsluiten. Met de verwezenlijking van de uit breidingsplannen van het bedrijf werd voortgegaan. Aan aanschaffin gen en vernieuwingen werd in 1955 een bedrag van 1.448.385 geïnves teerd waartegenover een afschrij ving staat van f 508.575. De statutenwijziging, ten doel heb bende om het personeel (uurloners) in de uitkomsten van de onderneming te doen delen, zoals in de algemene vergadering van aandeelhouders op 28 mei 1955 vastgesteld verkreeg de ministriële goedkeuring. Het hierop betrekking hebbende reglement en de schaal werden door het College van Rijksbemiddelaars eveneens goedgekeurd, terwijl dat college ook bewilligde in het verzoek om deze winstdeilng reeds op de resultaten van het boekjaar 1954 toe te passen. Dientengevolge kon het hiertoe uit het boekjaar 1954 gereserveerde be drag daarvoor worden aangewend. Winst. De beschikbare winst bedraagt 1.165.073.—. Te bestemmen als volgt: Aandeelhouders 21 dividend 420.000,uitdelingen ingevolge art. 16 leden 1 en 2 der statuten 243.426,reservefonds 100.000, reserve voor bijzondere doeleinden 400.000,saldo naar nieuwe re kening 1.647, Voorgesteld wordt bet dividend vast te stellen op 21 waarvan reeds 6 als interimdividend is be taald. N.E.M. Het jaarverslag van de N.E.M. stelt een dividend vast van 19%, waarvan reeds 6% als interrimdividend werd uitbetaald. Ook dit bedrijf was zeer ruim van werk voorzien. In het tekort aan vaklieden kwam geen verbetering. Nadat rekening is gehouden met afschrijvingen en belastingen en na toevoeging van 300.000.— aan de reserve voor bijzondere doeleinden, resteert een beschikbaar winstsaldo over 1955 van 579.050, Men stelt voor dit saldo vermeer derd met het saldo A.P. ad 952, als volgt te verdelen: Aandeelhouders 19 304.000.— Uitkeringen volgens art. 16 leden 1 en 2 der Statuten 221.067.—; dota tie- reservefonds 50.000,naar nieuwe rekening f 4.935,—. Totaal 580.002,—,

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2