Alleraardigst kindercorso trok zaterdaq door straten van Lisse liSeefc r LEN TE Z WATER Ook in de Engel 'n bloemenstoet President van de Shulton Inc. kwam naar Leiden Meisje vermist MAANDAG 14 MEI 1956 DERDE BLAD - PAGINA 2 Jury had 't moeilijk Zaterdagmiddag: trok het kinder corso in al haar schoonheid door de straten van Lisse. De belangstelling hiervoor was boven alle verwachtin gen en het corso verdiende dit. De verschillende stukken en stukjes wa ren beter verzorgd cn het aantal deelnemers was groter dan andere jaren. Om 2 uur stelden de deelnemertjes met hun wagens, fietsen, autopeds enz. zich op op het parkeerterrein van de Hobaho, waarbij de jury een zeer zware taak had om uit de onge veer 50 deelnemers de beste en meest verzorgde wagen aan te wijzen. De motieven voor dit corso waren heel verschillende. We zagen „kaasdra gers", „Chineesjes", een „Lenteko- ninigin", een fantasie-wagen, getrok ken door een echte bok enz. Een bonte mengeling van originene ideeën. Na lang beraad kende de jury ten- slótte de eerste prijs toe aan de groep Molenstraat, met ihet mo tief „Moederdag", een beslissing, die o.i. volkomen verdiend is. De wagen was perfect van afwerking en de kleurencombinaties waren uitste kend. Ook genoot het publiek van de stoere uitvoering van verschillende stuikjes, die kennelijk door de jon gens 'helemaal zelf gemaakt waren. Voorafgegaan door (het muziekkorps „arite Tuba" trok Ihet corso door de straten van Lisse onder luid applaus van het talrijke publiek. De volledige uitslagen luiden als volgt: Groep A: Eervolle vermelding: groep „kaasdragers", kinderen Lan- geveld. 1. Adri Wassenenaar (bloe menmeisje); 2. Willy Nederpeld (brancard Rode Kruis)3. Ciska Duy- rnaer van Twist, fiets; 4. Vincent Cle mens, kar; 5. Francien Bakker, pop penwagen; 6. Kees Grullemans, fan tasiewagen; 7. Roes Noort, fiets; 8. Marjan Boot, step; 9. Arie van B-lit- terswijk, step. Groep B (grote stukken): 1. groep Molenstraat met „Moederdag"; 2. groep Wagendwarsstraat met schip „Normandië"; 3. groep kinderen A. v. d. Spruyt met „Sneeuwwitje". 4. groep kinderen Hagen met „Lente koningin"; 5. groep kinderen G. Ver- degaal met fantasiewagen. De organisatie van het geheel was uitstekend en de tijd en moeite, die het comité hieraan besteed heeft, is Dc groep Molenstraat verwierf met „Moederdag" de eerste prijs. zeker niet tevergeefs geweest. Het kindercorso heeft een grote plaats in genomen in de harten van de Lisser bevolking en zij zouden dit zeker niet graag missen. Tewaterlating mijnenveger „Lisse" Donderdag 17 mei des middags om een uur zal de echtgenote van de burgemeester van de gemeente Lisse mevr. W. H. M. de Graaf-Thcling, op de werf te Westerbroek (Gr.) van Evenals in Lisse-dorp trok ook in De Engel het kindercorso zaterdag door dé straten. Heel jammer was, dat het aantal deelnemers dit. jaar klein was. Misschien is een reden hiervoor het feit, dat het tezamen viel met het corso in Lisse-dorp. Hoe het ook zij, de stukjes die meereden waren prachtig verzorgd cn behoef den zeker niet onder te doen voor die, welke in Lisse deelnamen. Om drie uur stelden de kinderen zich op op 'het Engel'plein, waar de jury de stukjes beoordeelde. Hier was de eerste prijs voor meisjes van H. v. d. Slot met de charmante en goed verzorgde wa gen „Lente-fee". Na het bekend worden van de prij zen trok het corso door „De Engel". Het comité 'had dit jaar meer deelne mers verwacht, verleden jaar waren er 26, maar men hoopt nu, dat een volgend jaar de jeugd van De Engel zich niet onbetuigd zal laten. De uitslagen waren: Groep grote stukken: 1. meisjes H. v. d. Slot met „Lentefee": 2. kinderen A. Duyneveld met „Molen"; 3. kin deren Th. Kortekaas met „molen". Groep kleine stukken: 1. meisjes van Maurits met „Rode Kruis- braicard"; 2. tweeling v. Dijk met „Rode Kruiswagen"; 3. Marianneke v. Rooyen met autoped; 4. Nike v. Rooyen met autoped; 5. Leo Onder water met fiets; 6. Thea Grimbergen met autoped. E. J. Smit en zoon's Scheepwerven n.v. de aldaar voor de Koninklijke Marine in aanbouw zijnde mijnen veger „Lisse" te water laten. Het schip behoort tot de „Dok- kuni'-klasse. Het is 'n kustmijnenve- ger van 425 ton standaard waterver plaatsing, met een grootste lengte van 46,62 m. en een grootste breedte van 8,78 m. Het machinevermogen bedraagt 2500 apk, de schroeven zijn omkeerbaar. De schepen zijn ge bouwd van anti-magnetische mate rialen. De bouw van de mijnenveger „Lis se" wordt gefinancieerd uit tegen waardefondsen. Opnieuw drukke bollenzondag Ook deze zonnige zondag is voor de Bollenstreek een drukke geweest, hoewel niet zo druk als de vorige. Opmerkelijk was ook weer het be trekkelijk gering aantal wielrijders. De meeste bezoekers kwamen per auto, autobus, scooter, motor of bromfiets. De Keukenhof ontving ruim 30.000 bezoekers, voor een deel met extra treinen en 300 autobussen. Het vreemdelingen bezoek was voor het overgrote deel uit Duitsland afkomstig. Gezien de weersomstan digheden zal de Keukenhof vermoe delijk tot en met de zondag na Pink steren open blijven. Een 73-jarige bewoner van de Spuistraat te Amsterdam is zaterdag avond overleden aan de gevolgen van een val, die hij maakte toen hij op het hek voor zijn woning was gaan zitten en achter over sloeg. Hij ver keerde, wat de politie noemde, in kennelijke staat toen hij de val maakte. Hij werd overgebracht naar het Wilhelminagasthuis, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Z0ETERW0UDE EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Vreugdevol zal de Parochie van Sint Joannes Onthoofding wederom een priesterfeest vieren. De eerw. heer N. van den Akker Jacz. hoopt op zaterdag 26 mei uit de handen van mgr. M. A. Jansen in de kathedrale kerk van de H. Lau- rentius en Barbara te Rotterdam de H. Priesterwijding te ontvangen en op zondag 27 mei in de Sint .Tanskerk zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. De propagandaclub „St. Faulus" heeft de buitenkerkelijke organisa tie op zich genomen. Op de dag van de wijding zal de neomyst, vanaf de Lammebrug, in een feestelijke intocht naar de kerk in de Znidbuurt worden geleid. Het grootse feestprogramma zullen wij nog nader vermelden. De propagandisten zullen nog deze week in beide parochies, zoals dit steeds wordt gedaan, huis aan huis gelden in ontvangst komen nemen voor een geschenk van de parochia nen. Dit geschenk zal op de parochiële huldigingsavond, welke de dag na de plechtige H. Mis in het parochiehuis wordt gehouden, worden aangeboden. Uitbreiding vestiging Zaterdagmiddag omstreeks half een is met een KLM-vliegtuig uit New York op Schiphol gearriveerd de heer George Schultz, president van de Shulton Incorporation (fabrikanten van de Old Spice toiletartikelen voor heren). Het doel van zijn komst is een bezoek aan de vestiging te Leiden (Levendaal) van dit Amerikaanse concern. Voorts zal de heer Schultz de mogelijkheden bestuderen van de vestiging in Nederland van een depen dance van zijn fabriek in Amerika voor de fabricage en verkooporganisatie van zijn produkten over geheel Europa. VOETGANGERS EISEN: Maximumsnelheid voor bebouwde gemeentekom De Nederlandse vereniging tot be scherming van voetgangers heeft in een telegram aan de Eerste en Tweede Kamer haar voldoening uitgesproken over de mededeling van de minister van verkeer en waterstaat in de Eerste Kamer, dat nog deze maand een wettelijke bescherming van de voetgangers zal worden ingesteld. Zij betreurt het echter dat de minister voorshands geen definitief standpunt wenst in te nemen ten opzichte van algehele maximum-snelheid binnen de bebouwde kommen. Zij Ts van oor deel, dat de onveiligheid van. de voet gangers juist veroorzaakt wordt door de onverantwoordelijke snelheid van het verkeer binnen de bebouwde kom. Zij doet derhalve een beroep op de leden van de Kamers om met grote nadruk er bij de regering op aan te dringen de maximum snel heid binnen de bebouwde kom dras tisch te beperken, daar de verkeers onveiligheid van de voetgangers on houdbaar is geworden. In een sobere plechtigheid, waar bij o.m. de besturen van alle Eind- hovense vrouwenorganisaties waren genodigd, heeft burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten zaterdagmorgen aan de Parklaan te Eindhoven een monument van de Larense beeld houwer en oud-Eindhovenaar Willy Mignot onthuld, dat een hulde wil zijn aan de houding van de vrouw in de bezettingstijd. ,In het monument staat gebeiteld: „ïn trouw onwrikbaar schraagden zij de weerstand". Vr..„ b.i uw totohandel»«r - En do» d* ..„.rokkollik. pril.*'"» f 500- Prll*en! 12 t/m 19 mei 1956 Ilse Charlotte Möhlmann, een 20-ja- rige verpleegster uit 's- 's-G raven - j hage die sedert P, april 1.1. wordt door JEANNE BOUWMAN 46) „U.... u wou me wat vragen?', stamelde zij tenslotte met moeite. „Ja. En ik waarschuw je je woor den te wegen. Al wat je zegt, zou tegen je gebruikt kunnen worden". „Was dat nodig?", viel Farley hem in de rede. „Als zij een cliënt van jc was. zou je het nodig vinden", zei de sheriff, 'die een vriend van Lee geweest was, maar Farley niet mocht. „Je bent hier om vast te stellen. Wie Lee vermooi'dde. „En dat zal ik doen zonder jouw hulp", zei de man van de wet scherp. „Uitstekend, Sherman Klaar?" Anne zag een man met een notitie boek plaats nemen. „Juffrouw Neilsen, wilt u ons een Verklaring geven van uw aanwezig heid in de boot van de Sorki's?" „John Neumann liet mij door hen halen, nadat hy de overtuiging ge kregen had, dat de vissers zichzelf recht zouden verschaffen. Hij dacht, dat ik een beroep op hen kon doen als de dochter van Lucas. „Je bent de dochter van Lucas Farnsworth niet", beet Farley. „Wil je mij de zaak laten behan-- delen?", brulde de ambtenaar. „Maak dat je wegkomt!" „Ik ben advocaat. „Maar niet belast met deze zaak. Maak dat je wegkomt!" De deur viel dicht en de sheriff wendde zich weer tot Anne. „Wilt u doorgaan, alstublieft". Anne deed haar verhaal en toen ze ermee klaar was, keek de sheriff haar somber aan. „Juffrouw Neilsen, waarom bent u hier gekomen en hebt u zichzelf aan gegeven, na al die voorzorgsmaat regelen om onbekend te blijven?" „Mijzelf aangegeven?", herhaalde zij. „Precies!" - „Ik zei u, dat ik kwam om de jon gens te helpen. En mag'ik nu gaan? De schok, die de dood van oom Lee mij gegeven heeft, is haast teveel voor mij. Hij was de enige, die goed voor mij was". Anne voelde, dat als zij er niet in slaagde haar eigen "kamer te bereiken zij in elkaar zou zakken voor deze mannen, die haar zo critisch aan keken. „Juffrouw Nikki" de stem van de sheriff klonk welwillend, haast sympathiek hoe kwam u aan het pistool?" „Ik had geen pistool". „Misschien hadden de jongens het en wist u het net „Ik zei u, er vièl iets in.Anne zweeg verbijsterd. „Maar gelooft u mij niet?" „Het spijt mij, meisje. Maar voor ons allen is het het gemakkelijkst als je de waarheid spreekt, de volle waarheid". Anne keek hem smekend aan. „Maar ik héb de volle waarheid ge sproken", verklaarde ze kalm. „Je hebt mij je lezing van het ge val gegeven. Door het verhoor van de Sorki's wist ik. dat zij iemand wilden dekken. Maar ik begreep niet, dat het een meisje was. Ja, Har ry", dit tegen een beambte, die met een geel papier binnen kwam. De sheriff nam het aan, bestudeerde het en keek toen Anne aan. Al het medelijden was uit zijn blik ver dwenen. „Nog een vraag, juffrouw Neilsen", en zijn stem klonk hard als metaal. „Waarom hebt u die moord voorbe reid? Waarom nam u het pistool van uw pleegvader uit het huis te Port land mee, toen u het verliet?" „Ik weet niet. wat u bedoelt", riep Anne gemarteld. „Het pistool, waarmee Lee Farns worth werd doodgeschoten, staat ge registreerd op naam van Lucas Farns worth. Het verdween uit het huis bij uw vertrek. Het werd gevonden in de boot, waarin u was toen er ge schoten werd. En u hebt Lee Farns worth vermoord!" Anne luisterde met stomme verba zing. De woorden vielen als hamer slagen op haar hoofd. Ze had al haar moed nodig, meer dan ooit. „U vergist u", hoorde zij zichzelf zeggen, doodkalm. „Ik hield van oom Lee. Mag ik nu gaan?" „Breng haar weg", beval de sheriff. Anne stapte vooruit, maar een be ambte ving haar op en duwde haar zachtjes de andere kant uit. waarbij hij haar bij de elleboog vasthield. Ze kwam door een deur in een gang, waar een gevangenbewaarder een sleutel uit een ring'haalde en weel een andere deur open maakte. Anne staardevoor zich uit. Ze staarde voor zich uit. Ze stond in een groot, wit vertrek, dat door witijzeren stangen in kleine vertrekken verdeeld i was. Gehoorzaam stapte zij op een schrijftafel toe, waarachter een in het wit geklede vrouw zat. „Juffrouw Hanson, hier is een meisje voor je''. Anne keek op van het spiegelend zeil. De matrone snelde op haar toe, duwde de beambte terzijde en ving haar in haar armen op. „Ik v-val nn-nooit flauw", stamelde Anne waardig maar over al haar leden bevend. Ze keek naar de vrouw, die aan dc ene kant van haar scheen rond te tollen, terwijl aan de andere zijde de witte leuningen een woeste dans uitvoerden als op een teken film. „Ssst!", zei de vrouw, die haar ergens heen scheen te willen bren gen. „Jim, doe de deur van die cel open. Hier is de sleutel. Maak even het gas aan en zet een ketel water op". Anne zat versuft op de rand van een bed, terwijl de vrouw haar uit kleedde. haar een witte nachtjapon aandeed en in een wollen deken wik kelde. Toen het water heet was, legde zij een rubberkruik aan haar voeten en hield haar een kop met warme citroen aan haai' lippen. Anne zonk weer achterover in bed. Ze hoorde het krassen van een pen, dat dwars door haar hoofd scheen te gaan. Haar verpleegster schreef haar in, op de gegevens "van de ambtenaar. „Nog geen aanklacht", zei de stem, die haar naam gespeld had. „In voor arrest tijdens het onderzoek. Morgen vroeg komt de jury voor de lijk schouw bijeen; de zitting van de grote jury zal wel gauw volgen. De zaak is duidelijk genoeg ze zal beschul digd worden van moord op Lee Farnsworth". Anne herkreeg opeens haar geest kracht terug. „Dat is een leugen!", gilde ze, terwijl ze de dekens van zich afsmeet, uit bed sprong en aan de witte ijzeren staven rukte. „Ik heb oom Lee niet vermoord! Ik zweer dat.. De vrouw kwam weer binnen, sloeg haar armen om Anne en bracht haar naar het bed terug. „Natuurlijk heb je het niet gedaan, schat", suste ze. „Hanson, haal je direct dokter Mor ton. Bel hem op en zeg, dat hij da delijk moet komen". (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10