Btm 10 Verdieping-torenflat komt langzamerhand boven de grond Het STARTSEIN is gegeven! Wordt het een VOLTREFFER? 22444 Leidse Zeeuwen op de planken VRIJDAG 4 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Tante uit Amerika'4 een verrassing voor de KAV De dames van de K.A.V. te Lei den hebben gisteravond in het St. An- tonius Clubhuis weer eens hartelijk kunnen lachen om de zotte situaties, verde. Na een openingswoord van de presidente, mevr. C. UphoffVisser, waarin zij de genodigden, vertegen woordigers van het katholiek Vrou wengilde te Leiden, de K.A.V. Oegst geest en Zoeterwoude-Leiderdorp, de K.A.B. en mevr. Manders, oud voorzitster van de kath. Vrouwen bond verwelkomde, kregen de vrou welijke tonelisten ruimschoots de gelegenheid de lachspieren van de aan wezigen in beweging te zetten. Zij gaven een opvoering van „De tante uit Amerika", een zotte geschie denis, waarin twee oude-jonge-juf fers omwille van een erfenis de dienstmaagd als doohter des huizes laten optreden. Natuurlijk wekt de persoonsver wisseling de nodige verwikkelingen en een catastrofe, die door de suiker tante uit Amerika zeer ernstig wordt opgevat, is niet te vermijden. Het spel van mevr. Van Kampen, als het dienstmeisje verdient bijzon dere vermelding. Aan haar komisch spel is het onder meer te danken, dat de opvoering een succes werd. Ook het spel, vah de moeder van de dienstmaagd en de boerendochter Pietje, mag genoemd worden: Leids gebouw over één jaar gereed De tien verdiepingen hoge Leidse Torenflat aan de Kanaalweg, waar voor de plannen twee jaar geleden door de architect Groosman uit Rot terdam zijn ontwikkeld, komt lang zamerhand boven de grond. U ziet op de foto de rechthoek van het fundament van dit enorme flat gebouw, dat het Leidse woningpro bleem over een jaar honderd stappen verder naar een oplossing zal bren gen. De bekistingen voor de betonnen muren staan overeind. Op de achtergrond ziet u de bo men langs de Kanaalweg en aan de horizon de kerk te Leiderdorp. Vele moeilijlWheden, waarvan de strenge vorst er een was, hebben de bouw van deze flat vertraagd. (Foto: De Leidse Courant). D eerste goedgetroffen affiches vandek.v.p.zijival voor enkele ven sters te bezichtigen en als de plan nen, die gisteren in het dansinstituut van Evert Castelein gesmeed zijn, de komende dagen en weken wer kelijkheid zijn geworden, zal de ge hele stad met één luide roep verkon digen, dat de toekomst bij de k.v.p. in veilige handen is. Gisteravond is onder presidium van de heer S. Menken de propagan- da-actie, die de Tweede-Kamer-ver- kiezingen vooraf zal gaan, gestart en hoewel de opkomst ruimer had kun nen zijn, bleek het aanwezige groep je over het nodige vuur te beschik ken om ook anderen te'overtuigen van de noodzaak de k.v.p. te propa geren aLs de enig aanvaardbare par tij voor katholiek Nederland. Titanen-werk. De heer Menken had in samen werking met het k.v.p. bestuur, dat hij presideert, de stad parochiege- wijs ingedeeld en ieder rayon be schikt over een propaganda-leider, wier namen dezer dagen gepubeli- ceerd zullen worden. Deze mensen zullen met hun me dewerkersisters) het „stille" werk doen; zij zullen zorgen dat de dui zenden affiches een plaats krijgen achter de vensters; zij zullen zorgen, dat de individuele propagandamid delen hun weg vinden naar de tien duizenden brievenbussen. Agnes Nolte. Maar hiermede heeft de. afdeling' Leiden haar kruit niet verschoten. Op vrijdag 27 mei a.s. zal er (waar schijnlijk in het St. Antoniusclub- huis) een speciale bijeenkomst ge houden worden voor de katholieke dames, waar mej. Agnes Nolte als vrouw-tot-vrouw zal spreken over het vrouwelijk element in de poli tiek. De KA.V. en het Gilde zullen hun leden nog wel meer over deze avond laten weten, maar ook de „on georganiseerde dames" zijn van har te welkom. Rommc. Dan zal in de schaduw van de ver kiezingsdag op 2 o'f 9 juni Rom- me zelf naar Leiden komen om de kiezers in te lichten over de grote belangen, die dit maal op het spel staan. Dit wordt een districtsbijeen komst qn omliggende gemeenten heb ben nu al doen weten, dat zij min stens 600700 plaatsen nodig zullen hebben, zodat de „Stadsgehoorzaal" waarschijnlijk wel te klein zal zijn. Alle activiteiten bewegen zich mo menteel rond het secretariaat van de Leidse afdeling, de heer Th. de Wil de, Zoeterwoudseweg 120, tel. 24557. Brommen. Hier kan men zich tevens opgeven voor de grote Bromstertocht, die op Hemelvaartsdag gehouden zal wor den. Verwacht wordt, dat binnen en kele dagen een aparte post voor deze Sterrit in Leiden opgericht zal wor den, \Vaar men zich bij aanmelding meteen voorzien kan van alle beno digde attributen. Het startsein voor de grote ver kiezingsstrijd is gegeven en de weg naar een grootse overwinning wordt -gebaamcU De k.wp. is-zich echter be wust een zware strijd te moeten voeren, ook al staan haar kansen zeer gunstig. De kath. eenheidspartij gaat minder gebukt onder demagogie dan vele an dere partijen en daarom is haar aan hang critisch. Deze voorzichtigheid is, gezond en wordt door haar zelf gewenst, maar in de komende we ken is het noodzaak, dat alle katho lieken op overtuigde en overtuigen de wijze de eenheid van katholiek Nederland op politiek gebied pro pageren. Want niet slechts, een overwinning, maar een zeer sprekende overwin ning is nodig om de belangen van deze en de komende generatie in deze tijd van hervormingen zeker te stellen. Het startsein is gegeven; moge iedere katholiek medewerken om dit startsein te laten, uitmonden in een voltreffer! Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats-exa' men Ned. Recht mej. G. Oele te Lei den. In de krant van woensdag 2 mei kwam onder de acadentische exa mens van Leiden de naam J. A. Gras voor. Dit moet zijn J. A. Cras. Tweede kajotter naar Afrika KATWIJK AAN OEN RIJN VOORJAARSVERGADERING K. EN O. De veilings vereniging Katwijken Omstr. hield de gewone voorjaarsver gadering onder leiding van voorzitter G. Parlevliet, die er in zijn openings woord op wees, dat het voor de vei ling een gunstig jaar is geweest. Wel waren er teleurstellingen, wat tot uiting kwam in het feit, dat het eer ste half jaar de omzet in vergelijking tot 1954 met 4 ton was toegenomen, doch de tweede helft had tot uitslag de totale omzet V/i ton beneden die van vorig jaar bleef. Vooral de maanden aug., sept, en oct. vielen erg tegen waardoor in de persoonlijke uitkomsten der leden nogal grote verschillen ontstonden. De export was goed verlopen. En de veiling had een zeer behoorlijke winst gemaakt. Er was ingekomen een schrijven van een commissie die ijverde voor een eigen minimumprij zenfonds voor peen. Deze commissie had een be spreking gehad met de heer Rem mers, ambtenaar van het Gentr. Bu reau v. d. Veilingen die het met de commissie niet eens was en de com missie niet bevoegd achtte om ijveren voor zulk een zelfstandig fonds. Het bestuur had dit schrijven pas heden ontvangen zodat het niet verder in behandeling kon komen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. Grimbergen vernamen we dat door de bouwstop de aange- Laatste Berichten GOEDKEURING VAN DE KROON GEVRAAGD. Naar het A.N.P. verneemt, heeft mgr. M. A. Jansen, benoemd tot bis schop van het nieuw opgerichte dio cees Rotterdam, overeenkomstig de wet van 10 september 1®53 „tot re geling van het toezigt op de onder scheidene kerkgenootschappen" aan de Kroon goedkeuring gevraagd om zijn zetel te Rotterdam te mogen vestigen. Een beslissing op dit ver zoek is nog niet genomen, daar er een vrij ingewikkelde procedure aan voorafgaat. In welingelichte kringen wordt niet anders verwacht dan dat de gevraagde goedkeuring zal wor den verleend. Hetzelfde geldt ten aanzien van het nieuwe bisdom Groningen. HET BLOEDBAD VAN MARRAKESJ Thans is vastgesteld, dat 42 perso nen in de avond en nacht van twee op drie mei te Marrakesj, in Marokko, zijn vermoord. Een schatting van het aantal gewonden is niet mogelijk, daar deze voor het merendeel thiuis wor den verpleegd. Een twintigtal hunner is echter in ziekenhuizen opgenomen. Alle spelers bleken trouwens °goed nomen bouwplannen van vorig jaar TLjj„i nncr nipt. tnt. uitvoering hadden kun- rolvast en opgewassen tegen de rol len, waaraan zij gestalte moesten ge ven. Het KAB-orkest zorgde op zijn be kende pittige wijze voor de muziek tussen de bedrijven. Na afloop van de voorstelling spoed den de dames zich nog niet huis waarts, maar zij bleven nog een uur tje gezellig bij elkaar voor een onder onsje met een spelletje en een dansje. TEUF. (Advertentie» 8 mei a.s. vertrekt de tweede Leid se Kajotter naar het missiegebied in Tanganjika in Afri'ka. Het is de twintigjarige timmerman Wout La- gerberg, Sophiastraat 43, die om half tien met het vliegtuig van Schiphol zal vertrekken. In Kalingessa in 't bisdom Karema zullen drie kajotters zich 'bij het dïrie- tal, dat reeds gearriveerd is, voe gen, om aan de bouw van een missie statie te gaan werken. Geslaagde opvoering van „De Mossevalle" Het was al,les Zeeuws wat de klok gisteravond iii de foyer van de Stads, gehoorzaal sloeg. Immers de Ver eniging van Zeeuwen te Leiden en Omstreken „Luctor et Emergo" hield daar een bijzonder gezellige en zeer druk bezochte bijeenkomst, waarop genoeglijk toneel werd gespeeld en tevens afscheid werd genomen van de heer F. A. Geensen. Deze heeft n.l. in verband met zijn -vergevor derde leeftijd besloten zijn functie als regisseur van de toneelclub neer te leggen. Hem werd later op de avond als blijk van waardering het erelidmaatschap van de vereniging aangeboden. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer H. J. Barentsen, in het bijzonder gericht tot de ver tegenwoordigers van de zusterver eniging uit Den Haag, voerde de to neelgroep het amusante blijspel „De Mossevalle" op, een stuk zonder enige pretentie en dat hoe zou het ook anders kunnen de liefde tot on derwerp had. Hartelijk werd gela chen om de rol van de commissionair Maerten (uitstekend gespeeld door de heer N. L. van Dalsen), die vast besloten was de twee oude vrijsters van een liefhébbende man te voor zien. Ook al werden zijn plannen niet geheel verwezenlijkt toch liep het allemaal nogal goed af. Niet minder dan drie gelukkige paren stonden alle wijze theorieën Van Maerten ten spijt! in het laatste gedeelte van het derde bedrijf op het. podium. Zowel de dames E. v. d. Graaf, M. van Galen en C. van Dal sen gis de heren G. Rietmulder en A. Boogerd bewezen deze avond, dat het hun ernst is met het streven naar goed toneel. De gehele groep en de regisseur komt niets dan lof toe. Uitstekend waren de prachtige Zeeuwse kostuums, welke door de kostuumclub van de vereniging zijn verzameld en vervaardigd. feld de tolk van de vele aanwezigen, toen hij de tonelisten" hartelijk dank te en hen bloemen en andere ge schenkjes aanbood. In het bijzonder richtte hij zich vervolgens tot de heer Geensen en roemde daarbij de vele uitstekende prestaties, die deze regisseur in de na-oorlogse jaren ge leverd heeft. Vanzelfsprekend werd ook mevr. Geensen in de hulde be trokken. De heer van Dalsen sprak eveneens woorden van waardering tot „de man, -die de Zeeuwse toneel club groot heeft gemaakt". Alle re petities waren een feest, zo verzeker de hij. De heer Geensen, die op zijn beurt het woord verkreeg, toonde zich zeer erkentelijk voor de hulde hij kreeg tevens een boekwerk ten geschenke en hoopte nog veel voor de Zeeuwse vereniging, welke hem zo na aan het hart ligt, te mo gen doen. Op deze avond gaven zich niet minder dan 14 nieuwe leden op, waardoor het ledental van de ver eniging is gestegen tot 202. Zij nog tot slot vermeld, dat mu zikale medewerking werd verleend door het Leids Kamerorkest onder leiding van de heer J. Trouwee. De heer Barentsen was ongetwij- blad. BALLETSTUDIO T JEM KANO FF Op zondag 6 mei treden de leerlin gen van de heer Cor Tjemkanoff op nieuw voor het voetlicht in de Leidse Schouwburg. Tot op heden gaf de heer Tjem- kanoff voorstellingen van ballet, doch dit jaar brengt hij een geheel nieuw programma nl. een operette in 3 be drijven, waarbij zang, dans en tekst elkander zullen afwisselen. Ouders zullen hun kinderen zien optreden als „hofdames", elfjes, lakeien en andere, die zich allen tezamen groeperen om de hoofdpersoon, een prinses, die als wens heeft „Een Gouden Baljurk". Om deze wens speelt de gehele Operette zich af. Voor verdere bijzonderheden^ver wijzen wij naar de annonce in dit SASSENHEIM Geb.: Adriaan Willem, z. v. Willem Vogelaar en Arendina Laarman; Klaas, z. v. Johannes Albert Helmus en Adriana van 't Wout; Pancratius Paulus Grignion Maria, z. v. Theo- dorus Antonius de Haas en Johanna Gerarda Kok; Marinus Adrianus, z. v. Marinus Adrianus Meyer en Elisa beth de Vries; Henrica Catharina Maria, d. v. Johannes Cornelis Jozef Kiebert en Wilhelmina Johanna Maria van der Eerden; Elisabeth Anna, d. v. Antonius Berg en Jo hanna Maria Onderwater; Hendrica Anna Maria, d* v. Bartholomeus Ja cobus van Vliet en Johanna Maria van Dijk; Petrus Cornelis Maria, z. v. Theodorus Everhardus de Zwart en Johanna Cornelia Olijerhoek. Ondertr.: Hendrik Spaans, 27 j., te Barsingerhorn, en Guurtje Ciggaar, 30 j.; Martin Bernhard Hulscher, 32 j. te Hilversum en Johanna Mathilda Mulder, 24 j.; Johannes Joseph van der Poll, 27 j. te Lisse en Cornelia Maria Trompert, 25 j.; Mattheus Brandsema, 28 j. te Rotterdam en Annie van Bladel, 25 j:; Martinus Bakker, 26 j., en Aaltje Molema, 25 j. Getr.: Jan Ktihn, 24 j., en Ymkje Jantje Aukje Potman, 21 j.; Mattheus Kwakernaak, 23 j., te Alphen a. d. Rijn en Elizabeth Prijna Verdoes, 22 j.; Cornelis Maria Hoogenboom, 22 j., te Alkemade en Adriana Pe- tronella Maria van der Zwet, 21 j. Overl.: Theodorus Brouwer, 80 jr HAARLEMMERMEER Geboren: Margriet d. v. Z. Hooij berg en H. van Eclc. Petroiella Hille- gonda Maria d. va L. Verkerk en P. H. M. Verhoeven. Hendrik z. v. P. van Vuren en M. H. van Hemert. Marinus Willem z. v. M. W. Dekker en G. Oppelaar. Robert z. v. L. Ra- meaiu en T. H. van der Horst. Ronald z. v. J. A. Schruijer en E. Kloos. Geertje d. v. C. J. Stange en J. Kolle. Antonius Johannes z. v. H. Mesman en H. E. Otten. Alida Johanna d. v. J. G. Lindenburg en A. Holshuijsen. Elisabeth Wilhelmina d. v. G. J. M. Tieken en E. J. Post. Jacob eElke z. v. C. J. Dekker.en E. Mantel. Ondertrouwd: Jan Dirk van Mars bergen 22 j. en Adriana Maria de Groot 19 j. Adriaan Johannes Bak ker 19 j. en Jacobje Joustra 19 j. Pie- ter Cornelis Schutte 29 j. en Frieda Cornelia Aplonia Morauw 26 j. Getrouwd: Johannes Vissers en Anna Verkuijl. Cornelis de Jong en Sjieuwke Bos. Jan Frederik Willem Zwaan en Maria Elsëbein Zwagers. Lammert de Waardt en Cornelia Jobse. Bernardus Bastiaan Reedijk en Johanna Susanna Prins. Nikolaas Hogenhout en Huiberdina de Rijk- Overleden: Simon Petrus van Eg- mond 70 j. ongeh. Maria Roos 58 j. wed. van Nicolaas van der Spek. Dirkje Snaterse 83 j. wed. v. Abra ham van Iperen. nog niet tot uitvoering hadden kun nen komen, doch het bestuur ver wachtte dat de vergunning nu spoe dig zou afkomen. De aanvoer van de hoofdproducten was toegenomen, dooh de opbrengt gedaald. Vooral de export van sluiitkool had veel moei lijkheden ondervonden voornamelijk doordat deze oogst dn West-Duits- land goed was geweest. Het euvel van administratief veilen was door het bestuur stop gezet hoewel dit euvel nog niet geheel de kop was in gedrukt. Met de wens dat 1956 voor veiling en leden voorspoedig moge zijn eindigde dit uitgebreide jaarver slag. Over de balans en exploitatie rekening hebben we reeds een en ander vermeld. Beide rekeningen werden na ampele bespreking en nog enige toelichting door het bestuur goedgekeurd. Ook de voorgestelde winstverdeling van 80.279.61 werd door de vergadering aanvaard. Tot lid van de financiële commissie werd uit een voordracht van twee perso nen gekozen de heer J. H. van der Perk. 1 I De heer F. C. Meijer afgevaardig de naar de vergadering van het Cen traal Bureau der Tuinbouwveilingen bracht een uitvoerig verslag uit. Het bestuursvoorstel om ter vervanging van het bestaande crediet een nieuw crediet aan te gaan bij de B.L. Bank werd nadat nog enkele leden inlich tingen waren gevraagd en door het bestuur gegeven, met algemene goedkeuring aangenomen. Dit nieu we crediet zal bedragen 350.000. De rondvraag bracht geen belangrijke dingen naar voren, waarna sluiting volgde. RADIJS VAN DE KOUDE GROND, Door de combinatie Vliegenthart Houwer zijn gisteren de eerste radijs van de koude grond aan de veiling aangevoerd, wat in verband met het koude voorjaar bijzonder vroeg is. i Het produbt bracht 24,per 100 bos op, een beste prijs. Diefstal. Bij de tuinder G. Freke zijn op zijn tuinderij langs de Pro vinciale weg des nachts pl.m. 6 kis ten opgeslagen aardappelen ont vreemd. Bij de politie werd direct aangifte gedaan doch van de daders is tot heden nog geen spoor ontdekt. LEIIJSCHENDAM Geboren: Gerda d. van P. de Graaf en Z. M. van der Hoek; Petronella M. dr van C. A. Verhagen en P. T. Kerkvliet; Catharina M. G. J. dr van D. A. G. Bergman en J. M. de Groot; Cornelia M. dr van J. T. Remmers waal en J. M. Mulder. Ondertrouwd: Petrus Spruyt en Cornelia M. Vis; 'Hendrik Luisman te Den Haag en Jannetje Havenaar; Jacob van Rooyen te Noordwijk en Johanna Harteveldt; Johan W. R. Weekhout te Voorburg en Louise M. Brandhorst; Johannes W. Zandber gen en Maria P. A. Demeyer; Corne v. d. Berg en C. B. van Kampen; Piet Hein, zn. v. F. v. Eeghen en M. C. Dratobe. Ondertrouwd: J. Nobel, 33 jr. (Lei den) en C. C. E. Berkhout, 31 jr.; D. Hoekstra, 26 jr. (Sassenheim) en A. E. Los, 25 jr.. L. Nieuwenhuis, 24 jr. (Leiden) en N. Knoppert, 27 jr. Getrouwd: Th. J. Hulsebosch, 28 jr. (Hillegom) en J. M. de Ridder, 28 jr. Overleden: Johanna I-I. J. Neeb Schwaanhuijzer, 80 jaar. WARMOND Woningtelling. Volgende week in deze gemeente een aanvang worden, gemaakt met de' woningtelling. Be halve enkele ambtenaren ter secreta rie is hiervoor door burgemeester en wethouders ook aangewezen de heer J. A. Th. Kroone uit Leiden. Aange- ,ien deze telling uitsluitend ten doel heeft om te komen tot een juist in zicht van de in ons land aanwezige woningvoorraad en elke nevenbedoe ling hieraan vreemd is, wordt er op gerekend dat aan de tellers alle no dige medewerking zal worden ver leend. Geboren: Maria Johnna Wilhelmina dr. v. A. G. van Leeuwen en J. H. Reijken; Willemina, dr. v. G. Tulp en. M. L. Kappers; Elisabeth Geertruida Antonetta Maria, dr. v. F. J. A. Spe- rings en L. M. Jansen; Nicolaas Al- bertus Maria, zn. v. J. J. van Schie en. M. A. van Duivenvoorden; Dorothea Adriana Maria, dr. v. M. Hogenlboom en C. Th. WesseLmam; Johanne Adria nus, zn. v. Th. M. Verwoerd en A. M. Kemphorst. Getrouwd: C. A. Alkemade en H. A. J. JuffermanS; M. A. Veltman en C. J. Kersteman, M. W. van Veen en C. M. A Koppers; Ch. D. v. d. Geest en J. A. van der Geest; J. A. Bumts- ma en A. van Leeuwen. Marktberichten HILLEGOM Geb.: Willy, A. d. v. J. v. Hensber- gen en J. Vink; Agatha C., d. v. C. Glasbergen en P. A. Warmenhoven; Maria A. P., d. v. Th. P. v. Rijn en J. A. Steenvoorden; Alida M., d. v. J. M. v. Oosten en E. Linthuis; Paul N. W., z. v. W. J. A. Rijnders en M. E. M. Godé; Jacob, z. v. J. Hoek en N. Duiker; Johannes G., z. v. P. v. d. Zalm en J. Huisman-; Frederik W. C., z. v. W. Roelandse en M. D. v. Oort; Dirk N. J., z. v. H. J. den Haan en A. M. Kort; Nicolaas Th., z. v. G. A. v. d. Hoorn en J. H. Stokman; Mar tinus J. M., z. v. C. J. de Ridder en J. K. Plug. Getr.: W. G. M. v. Beek en J. C. Meijer; W. Gillebaart en J. Hazenoot. Overl.: Helena J. P. Hermans,50 j., geh. met H. Hensing. LEIDEN, 4 mei. Vee. Op de vee markt te Leiden werden heden aan gevoerd: 15 stieren, 140 melkkoeien, 160 vette koeien, 320 vate e.a. koeien, 39 vette kalveren, 340 nuchtere kal vé ren, 24 geiten, 50 vette schapen, 140 fokschapen, 346 vette lammeren, 255 weidelammeren, 46 varkens, 406 schrammen, 629 biggen, 1 veulen. Totaal: 2911. Notering: fokstieren 350475; slacht 2.35—2.95; melkkoeien 800—1100. vette koeien koeien slacht 2.45 3.30; vare koeien 620900; vaarzen 650925; pinken 380560; vette kal veren levend 180300; nuchtere kal veren slacht 4555; levend*120135; vette schapen 100125. fokschapen 160270; vette lammeren 90130; weidelammeren 7080; drachtige zeu- fen 250365; schrammen 60110; iggen 4255; geiten 20'52. Overzicht: De handel in vette koeien, vette en nuchtere kalveren vlot. Melk- en varekoeien, vaarzen en pinken redelijk. Schapen en lam meren kalm, zeugen, schrammen en wHH'biggen vluig. Pinken matig. Tbc-vrij lis van der Helm en Cornelis W. T. J afdeling goede aanvoer 126. van der Hoeven. LEIDSCHEiNDAM, 3 mei. Eieren. Getrouwd: Arnold R. W. Leicester I Op de weekmarkt van „Het Wapen te Apledoorn en Maria W. Hooymans J vau Veur" waren aangevoerd 40200 /-vi-j™. Johannes Olieman 80 kipeieren. De prijzen waren voor: Overleden: jr, weduwn. van KI. van der Wal, VOORHOUT installatie van burgemeester Smolders Maandag a.s. zal burgemeester Smolders in Voorhout geïnstalleerd worden. Het programma voor deze plechtigheid ziet er als volgt uit. Om kwart voor twee zal de nieu we burgemeester met zijn echtgeno te worden verwelkomd door het co mité van ontvangst aan de grens 3600 Eieren no. 0 15.60—16.10; 10.200 eieren no. 1 f 14.3514.85; 11600 eieren no. 2 13.4513.90; 11500 eieren no. 3 12.4513.00; '2000 eieren no. 4 f 11.5011.70; 600 eieren no. 5 10.50—10.70; 700 I eieren no. 6 9.759.85. 1 Tevens werden verkocht 40 kippen 1.504.75. VEUR 3 mei. Groente. Sla A 12.00—15.80; sla B 9.00—12.80; sla C 6.008.20. stoofsla 2436; komkom mers A 6273; idem B 5664; idem C. 4855; idem kro-m 1416; andijvie 8698; prei 8092; radijs 1416; ra barber 2937. ROELOFARENDSVEEN, 3 mei. van de gemeente bij de ruïne van I Bloemen. Lathyrus 67130; Free- Teylingen. Daarna volgt te 14 uurjsia's 3453. Convalaria 5055; Ane- een rijtour via de Teylingerlaan, monen 2646; Blauwe Druifjes 6 Prinsen weg, Engelselaan en Jacoba v. Beyeenweg naar het raadhuis. De burgemeester zal op deze tocht bege leid worden door muziekvereniging en jeugdbeweging. Bij de aankomst aan het raadhuis (14.45 u) is er een kinderzanghulde. Daarna is de ont vangst ten raadhuize, die om 15 uur wordt gevolgd door de openbare ver gadering met installatie. Om 16.15 is er officiële receptie voor de geno digden, die de raadsvergadering bij woonden; om 17.15 openbare recep tie voor besturen van organisaties en verenigingen en bevolking. Geboren: Josephine M- M., dr. v. P. G. v. d. Lans en A. M. van Diemen; Irma P., dr. v. P. de Groot en S. R. Wassenns; Adriana A. M., dr. v. H. M. Iimmerzeel en G. M. v. d. Geest; Eli sabeth C. W., dr. v. A. J. Vlasveld en J. E. Zoet; Adrianus P., zn. v. A. J. 24; Dhoroniem 1831; Tulpen: Wall- street 9096; Campfire 98—115; Pic cadilly 70114; Rose Copland 71 114; E. Eddy 60112; Golden Har vest 81120. Crown Imperial 59— 76; Cordel Huil 89—109; W. Pitt 65— 120; Demeter 100110; Bartigon 74 100; Early Queen 58—35; Bonanra 90 —108; Elisabeth 81111; v. d. Eerden 77—112; Athleet 90—137; White Vir- gine 79131; Tulpen gemengd 71 118; Parkiettulpen 100160; Dubbele tulpen 3377; Narcissen geel 1123; idem Red cup 1223; Actea 1524. Chierfulnes 2044; Semper Avanti 20 32; Hollands Glorie 2041 per bos, Anjers 2034 per stuk. Groente. Aardbeien I 1802.16 per 11/2 ons, idem per ons door 1.45 1.30; idem II- 501.25 per doos; kropsla I 7.00—14.00; idem II 5.00— 8.00; radijs 12.00 per 100.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3