f RIJNSTREEK Scherp Westelijk accoord over ontwapeningsplan Goede kwaliteit van stieren op centrale keuring te Leiden Fa. J. N. Geijer Rijkswerkplaats te Leiden heeft bijna 2000 diploma's uitgereikt VRIJDAG 4 MEI 1956 DE LEITSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Liefdadigheids postduivenconcours. De postduivenvereniging „De Blauwband" te Alphen a. d. Rijn or ganiseert ten bate van het Nederl. Roode Kruis een liefdadigheidscon cours een liefdadigheidsconcours. Het comité van aanbeveling is ge vormd door de heren Ed. C. Witschey burgemeester van Alphen a. d. Rijn, dr H. van Kooten, arts, M. Karse- meijer, L. Spreij Jzn., wrn. voorz. Alpben a- d. Rijn van het Ned. R.K. en G. van Staalduinen, penningm. Deelname hieraan is evenals het vorig jaar, opengesteld voor ieder een. Het inleggeld per duif is 25 ct. te voldoen aan de heer C. Lagendijk, Zeilmakerstraat 12, te Alphen, giro nr. 631666 waarheen ook een door slag van de veyzamelstaat gezonden moet 'worden. Concoursbescheiden te zenden aan de heer A. Bijl, W. P. Speelmanweg 12 te Nieuwveen. De pl. afd. van het Ned. Roode Kruis heeft een wisselbeker beschikbaar gesteld. Wie het eerst 50 punten be haalt is winnaar. De eerste 25 duiven ontvangen punten voor de beker. De eerste winnaar ontvangt een herin neringsbeker. Voorts is een wissel - beker beschikbaar gesteld door de Kon. Zaadhandel Turkenburg te Bo degraven voor de eerste twee getoon de duif. Deze beker moet tweemaal achtereen of driemaal in zijn geheel gewonnen worden. Ook hier ontvangt de eerste winnaar een herinnerings medaille. De Ned. Postduiven Orga nisatie stelt een medaille beschikbaar voor de eerste drie getoonde duif. Voor de eerste honderd prijswinnaar is een ereprijs gegarandeerd. Voorts zijn tal van waardevolle huishoude lijke gebruiksvoorwerpen beschik baar. De deelname het vorig jaar was zeer groot uit de gehele Rijn- en Gouwestreek en schonken vele ge meentebesturen medailles of legpen ningen, terwijlvoorts tal van grote zaken, industriën en bedrijven hun sympathie betuigden met dit initia tief voor het mooie doel door fraaie prijzen beschikbaar te stellen. De N.V. Alphense Bank, giro 6471 te vermelden „Roode Kruis Postduiven- cours belast zich met dit onder deel van het concours. De vlucht wordt gehouden op 20 mei a.s. vanaf St. Ghislain, met oude duiven. BOSKOOP Gouden echtpaar. Vrijdag 11 mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat het echtpaar J. HoogendijkJ. C. Martin, in het huwelijksbootje stapte. De bruidegom thans 71 jaar en de bruid 69 jaar, genieten beiden nog een goede gezondheid. Nieuwe Biljartvereniging. In café Stolker alhier is een nieuwe biljartvereniging opgericht die mo menteel 12 leden telt. Het ligt in de bedoeling om 's maandagsavond in café Stolker de wedstrijden te spe len. Wanneer een definitief bestuur is gekozen en een naam voor de ver eniging is gekozen zal aansluiting worden verzocht bij de KNBB dis trict Gouda. KOUDEKERK Ledenvergadering van de Lage- waardse Polder. Onder voorzitter schap van de heer M. Maut kwamen de ingelanden van de Lagewaardse Polder in jaarvergadering ijbeen. De rekening '55 werd door de secre- taris-penningm. de heer J. E. Goed hart voorgelezen en door de voorz. toegelicht. De inkomsten bedroegen 7.880,57, de uitgaven 6.150,44. zo dat er 'n batig saldo is van 1.730,13. Hierna kwam de begroting aan de orde voor 1956. Ook deze lichtte de voorzitter toe. Bij een omslag van 8.per ha. sluit de begroting op 6.305,34 aan in- en litgaven. Alzo vastgesteld. Zo werd ook besloten werken uit te voeren in eigen beheer. In de kascontole-commissie werden benoemd de heren G. v. Winden, G. de Regt en J. Peters. Aan de orde kwam nu de afsluiting van de Gemeinelandswatering. Naar aanleiding van een schrijven van Rijnland ontspon zich een uitvoerige discussie. Grote vrees sprak men uit voor de hoge kosten. De -voorzitter lachtte een en ander toe, ook de verdeling van de kosten. Deze zouden zeker meevallen. Langdurig sorak men over het bezwaar van hen die daar door vaart hebben. Ook werd gesproken over een verharde weg en het geven overpad. Een besluit werd niet ge nomen. Bij een voorheffing van 2.per ha. onderhoudt men de Bruimadese kade. Tot hoofd van de Herv. Schpol alhier is benoemd de heer Kouden- burg, thans hoofd te Terkaple, en als onderwijzeres mej. E. Bloem, thans te Waddinxveen. Beiden met ingang van 1 september. Geboren: Johannes, zn van A. Platteel en N. Struijk. LEIMUIDEN Aanrijding. De bestuurder van een vrachtauto van de firma Strij- land te Uithoorn, foestujurd door de heer G. B. van Wieringen, komen- dé uit der richting Haarlemmermeer, verleende bij het afslaan van de pro vinciale weg no. 7 naar de Burge meester Balohuizexjlaan geen voor rang aan een achter de vrachtauto rijdende persenauto, bestuurd door de heer H. J. A. Adriaansz te Rot terdam. De bestuurder van de per sonenauto werd door de onverwachte manoeuvre volkomen verrasf, met gevolg, dat de personenauto de vrachtauto in de linkerflank aan reed. De vrachtauto werd licht be schadigd. De personenauto daaren tegen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. - De heer Theo Westerdaal te Badhoevedorp is thans directeur van de gemengde zangvereniging en het kinderkoor „Excelsior". R0EL0FARENDSVEEN Gouden paar Op 17 mei a.s. hoopt het echtpaar Petrus v. d. Meer. en Wilhelmina v. de Meer-de Krijger het gouden huwe lijksfeest te gaan vieren. Ook dit gouden paar zal in vroegere jaren wel eens gedacht hebben deze mijl paal nimmer te bereiken. Immers de de gouden bruid heeft een lange reeks van jaren met ziekte getobd. De ONTWAPENING EN DUITSE HERENIGING Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Buitsland zijn het gisteren eens geworden over een parallel lopend plan voor wereldontwapening en Duitse hereniging, dat de Franse lei ders mee naar Moskou zullen nemen. De Duitse minister van Buitenland se Zaken, Heinrich von Brentano, deelde in Parijs mee dat de overeen- POTLOOD en GEEST laatste 2 jaren heeft haar gezond heidstoestand echter een zeer gunstige wending genomen. Bijna 15 jaar geleden had zij bjj het soep-eten een beentje ingeslikt. Dit veroorzaakte regelmatig be nauwdheden. Enkele jaren geleden werd dit beentje weer uitgebraakt en keerde hiermede tevens de goede ge zondheid weer terug. Thans mogen bruid (71 jaar) en bruidegom. (75 jaar) ter beiden nog zün. De bruide gom is nog dagelijks behulpzaam op het tuindersbedrijf van zijn jongste zoon terwijl moeder v. d. Meer geheel zelfstandig de huishoudelijke werk zaamheden verricht. De 9 kinderen allen getrouwd en het rijke nageslacht van 36 klein kinderen zullen met de verdere naaste familie, dit gouden bruidspaar van de Spoorstraat 19 op deze dag eens extra in de bloemetjes zetten, waarbij het vooraf vast staat dat op deze 17e mei een brede belangstelling naar dit .gouden paar ter plaatse zal uitgaan. RIJNSATERWOUDE Tafeltennis. Onderlinge compe titie van de Tafeltennisclub RTC te Rijnsaterwoude: C. van DorpJ. Verhorst 10; C. BouwmeesterG. Mokkenstorm 10; J. van VlietG. van Bruggen 01; mej. C. Kinkel— mej. N. van Dorp 1—0; G. de Boer— J. de Wagenaar 01; J. de BoerC. van Bekkum 01; W. Kempenaar mej. J. van Bruggen 10; C. van der MeerC. Bouwmeester 10; J. Ver horstG. Mokkenstorm 01; J. de WagenaarC. van Dorp 10; G. v. van BruggenC. van Bekkum 01; •J. van VlietG. de Boer 10; mej. C. Kinkelmej. J. van Bruggen 10 J. de WagenaarJ. van der Hoorn 1—0. RIJPWETERING BevrijdingsfeestNaar aanleiding van het bevrijdingsfeest zal de R.K. toneelvereniging „Ernst en Luim" a.s. zondag een toneelstuk opvoeren uit de bezettingstijd (zie advertentie in dit blad). Er wordt in dit stuk een beeld ge geven van de zware offers, die de verzetstrijders in die tijd gebracht hebben voor de bevrijding van ons vaderland. De opvoering heeft plaats in café „Rustoord". ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De raad komt hedenavond te 8 uur bijeen. Op de agenda staat: Subsidie-aanvragen toneelvereniging „St. Jansclub" en zangvereniging „Laus Deo". Ver- plaatsingskostenbesluit onderwijzers. Aanpassing salaris-voorwaarden aan rijksregeling, bankoop grond Noord einde. Verkeersmaatregelen. SPORT No. 506. Horizontaal: 1. drank, 4. verfstof, 7. hoofdstad van Majorca, 9. talentvol, 11. oude benaming van liter, 12. pasgang van een paard, 14. slede, 15. vaartuig, 16. muzieknoot, 17. gesloten, 19. wereldtaal, 20. rang telwoord, 24. meisjesnaam, 26. boom schors, 27. zaadkorrel ener vrucht. Verticaal: 1. insect, 2. dorp in Lim burg, 3. draad van een spinneweb, 4. familielid, 5. omslag van een boek, 6. reeks, 8. boom, 9. adellijke titel, 10. rangtelwoord, 11. huisdier, 13. jon gensnaam, 18. rivier in Duitsland, 19. denkbeeld, 21. opening, 22. buiging, 23. afnemend getij, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 505. Horizontaal: 1. pan, 3. som, 5. wij, 6. aap, 7. An, 9. op, 10. Aa, 12. tod, 14. dog, 15. eland, 16. reu, 17. eed, 19. i^a, 21. ar, 22. bij, 24. lob. 25. es, 26. sop, 27. ten. Verticaal: 1. pij, 2. nap, 3. Spa. 4. ma, 5. wet, 8. nog, 9. odeur. 11. adder, 13. mat, 16. rob, 18. dis, 20. alp, 21. abt, 23. ijs, 25. en. stemming over het Franse plan is be reikt in een reeks van bijeenkomten van ministers van Buitenlandse Za ken aan de vooravond van de zitting 1 van de Navo-raad. Het Franse plan is naar voren ge bracht, nadat in Westerse hoofdste den kritiek was geleverd op de re devoeringen van Mollet en Pineau, waarin erop werd aangedrongen aan de ontwapening voorrang te geven boven de hereniging van Duitsland. De eerste stap van het Franse plan beoogt een overeenstemming over de ontwapening en de instelling van controle-organisaties. De tweede stap zou zijn algemene ontwapening parallel met de hereni ging van Duitsland. De hereniging en misschen ook welfde regeling van andere wereldproblemen zouden de voorwaarden zijn voor de ontwape ning. Lord ïsmay, de secretaris-generaal van de Navo, heeft op een perscon ferentie ongeveer 100 verslaggevers gewaarschuwd niets „spectaculairs of revolutionairs" te verwachten van de tweedaagse Navo-conferentie. Lord Ismay waarschuwde verder voor „de gevaarlijke misvatting", dat het militaire karakter van de Navo niet meer actueel is als gevolg van de wijziging in de sowjettactiek. Soekarno naar Europa President Soekarno zal volgende maand Italië, West-Duitsland en Zwit serland bezoeken, aldus verneemt het A.N.P. te Djakarta van .gezaghebhen- de zijde. Hij zal deze landen bezoe ken op de terugreis van zijn bezoeken aan de Verenigde Staten en Canada. Zoals bekend zal Soekarno 14 mei naar de Verenigde Staten vertrekken. Het bezoek van Soekarno aan Italië zal zeven dagen en aan West-Duits land vijf dagen duren. Hoe lang Soe karno in Zwitserland zal blijven, wordt nog besproken. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat hij een bezoek zal brengen aan En geland, aldus wordt uit betrouwbare bron vernomen. Soekarno heeft officieel een uitno diging van de Chinese volksrepubliek od dat land te bezoeken, aanvaard. Volgens de plannen zal de Indo nesische president eind september van dit jaar naar de Chinese volksrepu bliek gaan, na zijn bezoek aan de Sow jet-Unie. Het zeil-seizoen zal zoals gebruikelijk worden geopend met de wedstrijden van de Voor-Kaag. welke a.s. weekend wor den gehouden. Morgenmiddag wordt te 3 uur gestart, zondag te 10 en te 1.30 uur. Voor deze Voor-Kaag zijn niet minder dan 175 schepen in diverse wedstrijd- klassen ingeschreven, een behoorlijk aantal dus, zodat de zeilers er blijkbaar zin in hebben. Voor Hemelvaartsdag (10 mei), zon dag 13 mei en zondag 3 juni zijn door „De Kaag" voorts oefenwedstrijden voor de leden geprojecteerd waarbij op de sluitingsmiddag geen derde race zal worden gehouden. In de plaats daarvan wordt een „Scheepsraad" gehouden, waar commentaar op de wedstrijden wordt gegeven. In deze „Scheepsraad" hebben zitting de heren L. v. d. Steur (voorzitter), W. Guldemond, Ir L. P. Herfst, Ir J. v. d. Hoek, E. J. Hoppe, E. A. A. Rolf v. d. Baumen, J. C. v. d. Vel de en A. H. van Vliet. Iedere deelnemer mag als toehoorder aanwezig zijn bij de nabeschouwing van de ingediende protesten en bij het be spreken van de opgemerkte fouten te gen het reglement en de tactiek van het wedstrijdzeilen. Belanghebbenden bij een geval mogen aan de discussie deelnemen. DEELNEMERS OEFENWEDSTRIJD VOOR DRAKEN Aan "de oefenwedstrijden voor de Dra- kenklasse in verband met een eventuele uitzending naar de olympische spelen te Melbourne, die op 10, 12, 13, 19 en 20 mei a.s. op de Zuiderzee worden gehou den. zullen de volgende zeilers meedoen: dr J. R. Blickman met „Tyl Uilenspie gel". is J. C. P. Hofkes met „Norremeer" W. Klomp met „Eska", S. F. M. Bakker met „Windekind", S. de Wit met „Oran je", W. P. van Duyl met „Trintel II", F. W. D. Grimm met „Oberon", C. Groot met „Vagans Semper", W. de Vries Lentsch jr met „Tannin", F. J. Buijs met „Blizzard" en A. Warners met „Van guard" of „Claes Compean". WIELRENNEN WARSCHAU—BERLIJN—PRAAG De Oostduitser Gustav Schuur heeft gisteren de tweede etappe van de wed strijd WarschauBerlijnPraag voor amateurs gewonnen. Hij legde de 140 km. tussen Warschau en Lodz af in 3.33,28. Onder de eerste 20 die aankwamen in Lodz bevonden zich twee Nederlanders, twee Belgen, twee Italianen en een Deen 6. Van 't Hof (Ned.); 12. Braspenninckx (Ned.). Onze landgenoot Krijn Post ein digde in deze etappe op de 80ste plaats in 3 uur 38 min. en 53 sec. In het algemeen klassement na de tweede etappe staat Wolfs (Ned.) op de 20ste plaats. Rijnders (Ned.) volgt als 22ste, beiden met 6 uur 13 min. 27 sec. De Nederlanders Peters, Van 't Hof en Post volgen resp. als 95ste (6.24.53), als 96ste (6.35.24) en als 109e (6.30.56). JUDO HET WERELDKAMPIOENSCHAP JUDO Anton Geesink derde. De eerste wereldkampioenschap judo van alle categorieën, de Japanner Nat- sui, zal zijn naam in het archief van de „Kodoka" voortaan naast die van de beroemdste judomeesters van de laatste honderd jaar kunnen aantreffen. Deze zesde Dan zorgde voor de grote verras sing, door de favoriet, zijn landgenoot Yoshimatsu (7e dan), in de finale te Het weer was wel uitermate gun stig voor deze voor de veefokkerij in de Rijn- en Duinstreek zo belang rijke dag. Het Leidse marktterrein was weer prima verzorgd. Ook leer lingen van verschillende landbouw scholen woonden de keuringen bij. Van de zijde van de Groningse col lega's was er ook heel wat belang stelling. De algemene indruk ten op zichte van de kwaliteit der stieren was vrij gunstig. Alleen de rubrieken eenjarigen konden hier en daar wel iets beter. Hoogstaande jongere kopdieren wa ren er te weinig. De prodüktie-af- stamming is van de meeste stieren goed in orde. Begonnen werd met de jeugdklas- se. Knaap, 2 van Alma van W. van Santen Wassenaar en S. J. van der Stoel Leiderdorp kwam onbedreigd aan de kop. Fraai gelijnde stier met prima bovenbouw, met enige bemer king in de stand van de voorbenen. Een tweede premie was er voor Gijs- brecht G. W. van der Poel Zoeter- woude, kon iets meer adel hebben, 2b Reina's Johan van Vita Nova Lei den, iets fijne benen, stier met adel, 2c Anno W. Hoogendoorn Zoeter- woude, mooi type, nog iets te vast, 2d Karolus N. Menken Hazerswoude, behangen, kon iets vaster in bouw. Derde: Anton A. J. Harteveld Lan ger aar, Julius A. van Dorp Hazers woude en Keetje Krijn Joh. v. Dorp Hazerswoude. De rubriek oudste een jarigen gaf twee goede kopnummers: la Arie A. H. Rotteveel Oude Wetering, ty pisch, goed soort, lb Marinus J. J. Verhaar Ter Aar, ruime stier met be merking schouders, mooie afstam ming. 2a Reinder mevrouw de wed. Straathof Rijpwetering, sterke be hangen stier, 2b H. F." J. Mooren Leimuiden typisch behangen stier met niet te vaste bouw, 2c Constant W. Hoogendoorn, gelijnde, nog niet te brede stier, met minder sterke achterbenen, 2d Max H. Angenent Woubrugge, sterk, iets aan de maat. Derde: Bertram P. C. den Hollander Leiderdorp, Romeo H. Angenent en Bernhard gebr. Zwanenburg Bode graven. De groep tweejarigen was als ru briek best, maar iets onregelmatig, la Anton J. v. d. Zon Barwoutswaar- der, zeer typisch, vast gebouwd, lb Knoop van Alma Vita Nova Leiden, fraai gelijnd met best kruis, horens iets lang en aan de maat, lc Rober- tus van Ronnenborg van M. A. van Briemen Bodegraven, behangen en gestopt met bemerking achterbenen, ld Flores gebr. Bunnik Bodegraven, plat van best type, iets losse schou ders, If Dorus C. Kwakernaak Bode graven, ruim met best-gevormd ki'uis, bemerking schouders en ach terbenen. Tweede: Court T, J. van "Vyoudenberg Zevenhoven, Leendert .mevrouw de wed. H.. Blüléven Nieuwkoop, Adolf van Alma A. van Dorp Hazerswoude, Adelbert W. v. d. Marei Hillegom en Graaf Adofl P. C. Rotteveel Rijpwetering. Derde: Eduard A. F. de Wit Alphen en Ger- lof J. van Leeuwen Alphen. Zeer goed. De driejarigen vormden een zeer goede rubriek, la en tevens kam pioen Berend van gebr. Zwanenburg Bodegraven, zeer typisch, behangen, van het gewenste foktype, lb Emiel Vita Nova, plat, fraai type, bemer king horens, 2a Adelbert G. W. v. d. VOOR communie geschenken IN GROTE KEUZE BOTERMARKT 26 - LEIDEN Poel. soortig, kan iets correcter in voorhand zijn, 2b Robert L. Eikelen boom Rijnsaterwoude, sterk, bemer king kruisvorm, 2c Evert gebr. Gx-oen Hazerswoude, sterk, beste be nen, kan iets ruimer in kruisvorm, 2d Thijs Jac. A. W. Kaptein Hazers woude, goede stier, iets losse schou ders en even rond achterstel. Derde: Koos A. H. Rotteveel en Gerhardus J. D. v. d. Akker Alphen. De oudere stieren waren een klei ne, maar beste rubriek met buiten gewoon kopnummer, en wel de be kende roodblaar Rikus van H. Ange nent Woubrugge, die later een waar dige reservekampioen werd. Rikus heeft de zo gewenste diepe en gevul de bouw, het ras eigen, lb de nog al tijd vitale tienjarige Gustaaf Vita Nova Leiden. Toch begint de last der jaren te drukken, lc de gesloten ty pische Baron van Vita. Tweede: Ger- rit van gebr. v. d. Hulst. GEM. AANKONDIGING SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOKALITEITEN OP 5 MEI 1956. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en ver lofslokaliteiten in de nacht van 5 op 6 mei 1956, tot 1 uur. Houders van muziekvergunningen mogen tot dat tijdstip muziek ten ge hore doen brengen. INZAMELING HUISVUIL LEIDEN. Op zaterdag 5 mei a.s. zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op zater dag worden bediend, zal nu plaats vinden op woensdag 9 mei a.s. De Directeur Gem. Reinigii^s- en Ontsmettingsdienst. Goede basis voor verdere ontwikkeling Mede in tegenwoordigheid van en kele vertegenwoordigers van het Ar beidsbureau te Katwijk en Alphen a. d. Rijn vond gisteravond in het ge bouw van de Rijkswerkplaats te Lei den de uitreiking plaats van diplo ma's aan hen, die met gunstig gevolg één der omscholingscursussen hadden doorlopen. In totaal kon dit certifi caat deze avond aan achttien cursis ten worden uitgereikt. De voorzitter van de Commissie van Advies, ir. H. E. Kruyt, zette in zijn inleidend woord nog eens de taak van deze- werkplaats uiteen. Een taak, die beoogt om de daarvoor in aanmerking komende personen om te scholen tot een vak, waarvoor op de arbeidsmarkt grote behoefte be staat. Spreker achtte het een ver blijdend teken, dat de werkplaats thans zulk een belangrijke bijdrage levert tot de opleiding van werk krachten voor de industrie, waaraan voor een groot gedeelte de toekomst van ons land afhangt. Ir. Kruyt, die verder wees op de grote voldoening, welke gelegen is in het met plezier aan de arbeid zijn, bracht de geslaag den onder het oog, dat zij er thans v/el met hun opleiding, doch nog niet met hun leren zijn. Ongetwijfeld zal de opleiding, welke zij op de Rijks- werkplaats hebben ontvangen, een goede bagis vprmen voor de verdere ontwikkelixig. Een opleiding, die vol gens spreker, zeker vruchten voor de toekomst zal afwerpen.' Financieel offer. De directeur van de werkplaats, de heer G. H. Kottelaar, wees vervol gens op het grote financiële offer, dat de geslaagden hebben gebracht door een omscholingscursus te volgen en op de mogelijkheden, welke bij een voortgezette studie aanwezig zijn. Aangezien de werkgevers grote be langstelling aan de dag leggen voor hen, die aan de school een omscho lingscursus hebben gevolgd, is hij er zeker van, dat het gebrachte offer in de praktijk in winst wordt omgezet. Tenslotte deelde de heer Kottelaar mede, dat de werkplaats, sinds zij in verslaan. In Japan, de bakermat van het judo, hebben de capaciteiten van de vertegenwoordigers der „jonge" judo- landen, Nederland en Frankrijk, even eens grote waardering gevonden. Onze landgenoot Geesink 'en de Frans man Courtine staken daarbij met kop en schouders boven de overige niet-Ja panners uit. Geesink die op de derde plaats in de rangschikking eindigde, heeft ook in Tokio bewezen, afgezien van Japan, aan de top van het wereldjudo te staan. Hij maakt ongetwijfeld een goede kans op een overwinning tijdens de wedstrijden in verschillende categorieën (1ste, 2de, 3de dan, enz.), die op 5 mei zullen wor den gehouden. WATERPOLO LGB II—DVZ V 3—1 De zomer competitie waterpolo is gisteravond door de LGB-reserven ingezet met een 31 overwinning op DVZ V. SCHAKEN PILNIK EN VAN OOSTEROM SPELEN MET LEVENDE STUKKEN Ter gelegenheid van de lustrumviering van de studentenvereniging „Sanctus Thomas Aquinas" wordt woensdagavond 9 mei a.s. op de Singelgracht bij het Leidseplein te Amsterdam een partij schaak gespeeld met levende stukken door de Argentijn Pilnik en de Amster dammer Van Oosterom. De „stukken" (leden van Thomas voor Pilnik en stu denten van de vrije universiteit voor Van Oosterom) zullen zich bevinden op een groot vlot in de Singelgracht, dat als schaakbord dienst zal doen. POSTDUIVEN De Blauwband (Alphen) Jaarlijkse eierenvlucht vanaf Dordrecht. In con cours 363 duiven. Uitslag: v. d. Zwam 1; E. van Egmond 2, 37; H. W. Martens 3, 58. €8, 71; A. Ekelschot 4, 17, 63; G. van Klaveren 5. 12. 13. 18. 40. 57; H. v. Veg- ten 6. 16. 22 25. 29 42. 43 55. 64; K. Ver- gunst 7. 8, 20. 23. 30: Gebr. De Wit 9, 10, 11 33, 36 44, 46, 51, 62. Auto's gevraagd voor tocht ouden van dagen Bij de vox'ige week gehouden in schrijving van gagadigden voor de jaarlijkse autotochten van ouden van dagen, welke dit jaar zullen worden gehouden op de dinsdagen 29 mei en 5 juni, hébben zich wederom ongeveer duizend personen van 70 jaar en ouder aangemeld. Dit betekent dus per tocht ongeveer 500 deelnemers en deelneemsters, hetgeen bij een gemid delde bezetting van drie oudjes per particuliere auto neerkomt op een vervoersbehoefte van ongeveer 170 auto's per keer! Ten einde een juist inzicht te ver krijgen in de omvang van het vrij willig beschikbaar gestelde materiaal zal het comité het op hoge prijs stel len, wanneer automolbilisten zich zo spoedig' mogelijk willen aanmelden. Dit kan schriftelijk of telefonisch geschieden bij de navolgende adres sen: Mevr. Aa Uges—de Goede, v. d. Brandelerkade 2, .tel. 21933; mevr. H. P. van der Vlerk—Ludeling, Was- straat 2a, tel. 24884 en mevr. C. Zit- nxanGhristiaanse, Burggravenlaan 21, tel. 26707. 10-JARIG BESTAAN SPEELTUIN VERENIGING „ONS EILAND". Op 1 juli 1956 bestaat de speel- tuxnverenxging „Ons Eiland" 10 jaar. De feestelijkheden worden ingezet met een groots tuinfeest op het ge heel verlichte terrein aan de Korte- naerstraat. Allerlei attracties helpen1 mede de feestvreugde te verhogen. Rad van avontuur, ballen gooien en een rit van de hoogste glijbaan van Leiden naar beneden. Aan dit alles zijn mooie prijzen verbonden. Voor de vermoeide bezoeker bestaat gele genheid rustig de feestelijkheden te bekijken, terwijl koffie en verfrissen de dranken worden geserveerd. Een ieder die deze speeltuinvereniging een goed hart toe draagt is van harte welkom. Voor de dansliefhebbers een unieke gelegenheid om hun hart op te halen op de dansvloer. Dit alles zal plaats vinden op de bevrijdingsdag 5 mei 1956. Aanvang 19 uur. januari 1947 is opgericht, bijna 2000 cursisten heoft afgeleverd, die een volledige omscholing hebben mede gemaakt. Hierna ging ir. Kruyt over tot het uitreiken van de diploma's. De na men der geslaagden zijn: draaien: J. J. Neyman Woubrugge, C. van Gor- sel Leiden, H. M. v. d. Wolf Boskoop en J. P. v. d. Horst Leiderdorp; pre- cisie-bankwerker: H. Lubach Oegst- geest, Th. Fioole Haastrecht, T. Aar- sen Boskoop en L. A. Holman Am sterdam; constructie-bankwerker: Th. J. van Benten Zoeterwoude, H. M. v. d, Meer Alphen ad. Rijn en J. A. Koeleman Ter Aar; elektrisch lassen: W. de Haas Leiderdorp, J. Ouds hoorn Sassenheim, G. Holswilder Leiden, afgewezen 2; autogenisch las sen: Th. van Rijssel Lisse, afgewezen 1; terrazzo-werken: K. W. Brand Rijswijk, A. M. A. Koeman Leiden en J. W. van Leeuwen Reeuwijk; metselen afgewezen twee. De avond werd verder gevuld met de vertoning van enkele interessan te films. Vreugde om de 400.000 Leids K.A.B.-kader heeft al biljetten Door de Pr.pagandadienst van de Kath. Arb.-Beweging in Utrecht is medegedeeld dat vóór 15 mei a.s. het 400.000ste lid kan worden ingeschre ven. Het juiste moment zal, indien de K.R.O. op de bewuste dag uitzending heeft, door de radio worden bekend gemaakt. Bij geen uitzending zal dit gebeuren bij de nieuwsdienst van het A.N.P. en via de telex. Bij het Leidse kader van de K.A.B. zijn raambiljetten aanwezig die op dat tijdstip worden opgehangen als huldeblijk bij het bereiken van'de 400.000 TERUG UIT LOURDES De leden van „St. Liduina" te Lei den, die een reis naar Lourdes heb ben gemaakt zijn gisteravond om half acht zéér voldaan teruggekeerd. Alle deelnemers maken het goed. Men ver zoekt ons hulde te brengen aan de E.H.B.O., de damesbestuursleden en aan kapelaan Thomas voor hun on vermoeide arbeid. Herdenking Casti Connubii. De kring Zuid-Holland van de „katholieke bond voor 't gezin" houdt maandag 28 mei a.s. een herdenkings avond in het gebouw van O. K. en W. te Den Haag xn verband met het feit, dat Paus Pius XI 25 jaar geleden de encycliek „Casti Connubii" heeft uit gegeven. Dr. J. P. Chr. de Boer spreekt het openingswoord, waarna prof. dr. J. J. M. Stieger van het groot seminarie te Warmond een rede houdt. Van Leiden verti'ekt op die dag om 7 uur 's avonds een bus van het stadhuisplein, indien er voor deze herdenking in Den Haag voldoende belangstelling bestaat. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij de secre taris van de Leidse afdeling van de katholieke bond voor het gezin, de heer Diergaarde, Bakhuis Rozeboom- straat 32, tel. 30558. Ook geslaagd. Ook mej. Iterson heeft bij de exa mens ziekenverpleging in het St. Elisabeth ziekenhuis het diploma A verwoxwen. 50 Jaar getrouwd. Op 9 mei a.s. zal het echtpaar de heer N. Versteeg, luit. kol. b. d. en mevrouw H. VersteegKustex*s uit Leiden, de 50-jarige echtvereitiging vieren. Een treffende bijzonderheid is, dat op 30 mei de oudste en de jong ste zoon van 't jubilerende echtpaar ter gelegenheid van dit feest zullen promoveren tot doctor in de genees kunde. SPIEKER.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2