DE BRULLENDE BERG De glimlach van Rusland blijkt Eerste Kamer niet te misleiden Het goud van de narcissen overheerste Haarlemse keuring OMGEVING WOENSDAG 2 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Algemene verontwaardiging over proces-Jungschlager Bij de behandeling van de begro- waar het onrecht hand over hand ling van buitenlandse zaken, heeft toeneemt." de Eerste Kamer zich gistermiddag Sprekende over de gebeurtenissen en -avond in hoofdzaak beziggehou- in het Midden-Oosten zei spr. dat er den met de koerswijziging van Rus-1 twee mogelijkheden zijn als antwoord 'and en met de problemen, die zich rond Indonesië bewegen. Wat betreft Rusland waren alle Kamerleden het met elkaar eens: Er is daar weinig of niets veranderd, ondanks de Stalin-verguizing. De heer GEUGJES (c.p.n.) onder schreef dat zelfs ook en vertelde, dat Stalin een grote Russisch figuur blijft, ondanks de fouten, die hij gemaakt heeft en die thans „gecorrigeerd" wordeh. Omtrent het Indonesische probleem had de heer Geugjes een zeer per soonlijk standpunt en hij meende, dat Nieuw Guinea aan Indonesië ge geven moest worden. Onrecht. Ook de heer SCHERMERHORN (p.v.d.a.) dacht over Nieuw Guinea anders dan de andere kamerleden; hij vond, dat Nieuw Guinea onder een gezagsapparaat van de Verenig de Naties moest worden gesteld. De p.v.d.a.-afgevaardigde was van me ning, dat de verhouding Nederland- Indonesië beter zou zijn geweest, als Nederland in augustus 1945 onmid dellijk de republiek erkend zou heb ben. Over de zaak-Jungschlager deelde de heer Schermerhorn de ver ontwaardiging van alle niet-commu- nistische Kamerleden: „Sinds 1950 is Indonesië geworden tot een land, Nourytien laat Uw kritieke dagen ongemerkt voorbijgaan! Ak er iets is, dat helpt tegen dat ge regeld terugkerende gevoel van on wel zijn, dan is het NOURYTIEN. NOURYTIEN - het moderne symp tomatisch werkende geneesmiddel - 5 vermaarde componenten in één tablet. NOURYTIEN wérkt veilig. Het veroorzaakt geen maagklachten. Ga ook over op NOURYTIEN. Dan zegt U mét duizenden vrouwen: „kritieke dagen - het zou wat! NOU RYTIEN knapt mij op in een omme zien!" Bij alle apothekers «n dro gisten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. (Advertentie) Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S MTS: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Gesprek aan de schrijftafel, caus. 20.25 Een Europees avontuur. 20.45 Rep. 21.15 Pauze. 21.20—22.00 Strijkkwart. 1 HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 14.00—14.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst 9.40 Gram. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Marialiederen. 12.00 Angelus 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Wij van het land. 12.40 Pianospel. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Kath.nws. 13.20 Cello en piano'. 13.55 Gram. 14.00 Promenade ork. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Viool cello en piano. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Fluit en clavecimbel. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Lichte muz. 18.10 Vocaal ens. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heils- kwartier. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar.progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijd- schriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 22.00 Tijd- schriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws 23.15 Sportuitsl. 23.20 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 77.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de huisvr. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvr. 11.15 Kamerork. 12.00 Piano en zang. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Lichte muz. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Beurber. 14.00 Gram. 14.20 Cabaret. 14.45 Altviool en piana. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd 17.45 Regeringsuitzending, Neder land en de Wereld: Het maandelijks overzicht van de werkzaamheden der Verenigde Naties, door Mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands per- Verenigde Naties 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Lon den. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Voor de kleuters. 19.05 Cowboy- liedjes 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nieuws. 20.05 Omr.ork. en solist. 20.50 Volk in boeien,, documentair-hoorsp. 22.10 Gevar.muz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. Gezant Koninkrijk Gods mag niet in dienst gaan Voor de Alkmaarse rechtbank heeft gisteren terecht gestaan een 21-jarige bankbediende uit Castricum die, na dat hij wegens gewetensbezwaren van militaire dienst was vrijgesteld, geen gevolg had gegeven aan een op roep der rijks psychiatrische inrich ting te Eindhoven zijn burgerlijke dienstplicht te vervullen. De jongen die getuige van Jehova is, noemde zich een gezant van het koninkrijk Gods in welke kwaliteit hij geen taak kon aanvaarden van enige gezansinstanties van een ander koninkrijk. Toen een ambtenaar van het minis terie van oor-log als getuige verklaar de dat andere Jehovagetuigen wel hun burgerlijke dienstplicht vervul len, riep iemand van de publieke tri bune, die geheel bezet was met Jeho va-getuigen, dat dit niet waar was. De officier was van mening dat be roep op overmacht niet opging; hij eiste een half jaar gevangenisstraf en een jaar rijkswerkinrichting. Uitspraak over veertien dagen. op de Russische wapenleveranties aan de Arabische landen: ofwel wes telijke leveranties van wapens aan Israël of garanties vor zijn verdedi ging, indien het wordt aangevallen. De heer ANEMA (a.r.) achtte de kans op een oorlog tussen Rusland en het Westen momenteel minder groot dan vorige jaren, hoewel spr.'s overtuiging was, dat Rusland zal blijven streven naar wereldheer schappij. In het belang van de we reldvrede achtte spr. steun aan min- der-ontwilckelde gebieden uiterst ur gent. Dulles becritiseerd. Ook de heer WENDELAAR (v.v.d.) vond in de glimlach van Rusland geen aanleiding voor vermindering der bewapening. De houding van de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dulles, tijdens diens bezoek aan Indonesië enkele weken voor de dramatische ontknoping van het proces-Jungschlager, werd door spr. becritiseerd. De heer Wendelaar eiste een krachtige houding van de Nederlandse regering met betrekking tot de nog bestaande dreigingen in Indonesië. Na schorsing verkreeg tijdens de avondvergadering de heer Beaufort het woord, die verklaarde, dat er van geen wereldvrede sprake kan zijn, als miljoenen mensen zuchten onder on recht en andere miljoenen aan on dervoeding lijden. Spr. gaf uiting aan zijn bewogenheid over de dood van Jungschlager en protesteerde te gen de gepleegde rechtsverkrachting. De instemming, die Rusland aan de daden van Indonesië betoont, was een vrij kostbare hobby, want even- Gevangenisstraf voor etherpiraten Een 35-jarige wever uit Enschede liep dubbel tegen de lamp, toen een opsporingsambenaar bij hem bin nenviel; behalve een volledige zend- installatie vond de justitie nog een verzameling tegels, die de man uit zijn fabriek had meegenomen. Daar de scheepvaart vooral de in Noord-Nederland gestationeerde reddingboten ernstige "hinder van de „hobby" van de wever hadden gehad, eiste de officier 3 maanden gevange nisstraf, waarbij de diefstal der te gels inbegrepen was. De tweede verdachte, een grond werker uit Vriezeveen, verklaarde, dat zenden een hobby voor hem was; voor de heer Algera (g.r.) beteke nend. Het voogdijschap over Nieuw Guinea door de Ver. Naties, zoals voorgesteld door de heer Schermer horn, wees spr. van de hand. Om 'half twaalf sloot de voorzit ter de vergadering tot hedenmorgen half elf. de eerste verdachte werd de ge hele apparatuur verbeurd verklaara en tevens werd tegen hem 2 maan den onvoorwaardelijk geëist. De verdedigers vonden de onvoor waardelijke eisen nogal kras en de rechter zal over 14 dagen uitspraak doen. R'damse rovers op heterdaad betrapt Enkele politiemannen zagen op koninginnedagavond bij een metaal- gieterij aan de Schiehaven in Rotter dam twee mannen staan, van wie men. vermoedde, dat ze op de uitkijk stonden. Ook de politie ging zich verdekt opstellen en toen even later een bestelauto kwam aanrijden, greep zij in. De mannen, die op de uitkijk hadden gestaan zagen kans te ont komen, doch op het terrein konden, nadat enkele waarschuwingsschoten waren gelost, een 39-jarige matroos, een 35-jarige landarbeider cn een 37- jarige timmerman allen uit Rotter dam, in de kraag worden gepakt. De timmerman kon slechts na een hevige vechtpartij worden overmeesterd, waarbij een spoorwegrechercheur assistentie verleende. De „uitkijkers", een 28-jarige opkoper en zijn 27- jarige broer, eveneens uit Rotterdam, werden later in de Van Duylstraat aangehouden. Het bleek, dat zij reeds een zak koper ter waarde van 5C0 hadden klaargezet. KORTE golf Een 26-jarige Apeldoornse stu- cadoor heeft bij zijn arrestatie aan de politie medegedeeld, dat hij de laatste maanden de Veluwe onveilig heeft gemaakt, met een ontelbaar aantal winkeldiefstallen. De oud-kolonel van het Tsaris tische Russische leger D. Ivanof, die de laatste jaren als balling in een rusthuis van de Ned. Herv. Gemeente te Delft leefde, is dé vorige week overleden en gisteren op het 'kerkhof Jaffa ter aarde besteld. De Koningssloep, die op de Hiswa-tentoonstelling gestaan heeft, is gisteren tijdens het vervoer door 'n vrachtwagen aangereden en kreeg enige schade aan de boeg versieringen. De eerste asperges, die gisteren op de Nijmeegse veiling door kwekers uit Wychen werd aangevoerd, brach ten 8.per kg. op. Het echtpaar Van de Hoorn- Zwaan uit Hulshorst viert vandaag zijn zestigste huwelijksdag en de ge zondheid is nog steeds zo, dat een flink feest geen bezwaar betekent. De narcissenliefhebbers kwamen dit keer wel „rijk" aan hun trek. Want men exposeerde de narcissen in een sortiment, zoals tot nu toe alleen maar ;n de sprookjesverhalen bestond. Bo vendien was de getoonde kwaliteit buitengewoon. En zo kon het gebeu ren, dat de jury met milde hand gou den en verguld zilveren medailles kon uitdelen. Verder waren er tulpen en voerde men ook weer gladiolen ten tonele. Om met deze laatste te beginnen: A. J. Preijde, Breezand, bracht een vaas met gemengde variëteiten naar voren in heel goede kwaliteit. Daar naast had K. M., Noordwijk de rose Rosenkavelier met de slanke lange tak neergezet mèt Cecil Rhodes. Buiten gewoon mooi deze laatste: mooie lan ge veren en een voornaam roodach tig purperen kleur. Gebrs. Vink, Noordwijk, lieten één van hun para depaarden draven: dr. Albert Ver- weij. De goede broei-kwaliteiten van deze aparte purperrose variëteit wer den dit keer wel heel duidelijk ge demonstreerd. Naar we vernemen zal de fa. Gebrs. Vink zaterdag a.s. in het bloemencorso meerijden met een luxe wagen versierd met deze'gladiool. De hyacinten werden vertegen woordigd door slechts één variëteit, maar dan op een zeer waardige ma nier, m.l. met kisten Ostara van de groene selectiepartij der fa. Gebr.s Segers uit Lisse. Wat de tulpen aangaat: John van Grieken, Bennebroek, toonde twee vaizen met een der mooiste en groot ste rode tulpen, die het vak bezit: Hollands Glorie. Daarnaast etaleerde E. Kool, Vrouwenparochie de advo caat-met-slagroom-tulp Sweet Har mony. Van P. Leeuiwenburgh, Nu- mansdorp, noteerden we de fraaie sport uit Advance: Red Advance. Gebrs. Faase, Noordwijk, exposeer den enkele Greigii-hybriden: de fraaie Yellow Dawn, rood met gele rand, de rode, wit-gerande Zampa en Lac Le- man, oranjerood met goudgele rand. Zombie, rood met rosewitte rand, Gol den Eagle, oranjerood met goudgele rand en de meer bekende Easter Pa rade waren de Fosteriana-hybriden, die door Hybrida, Schoorl, waren in gezonden. Een edel trio! Dan was er nog een mooie nieuwe Hollandse iris, gewonnen uit een zaad van Blue Triumphator. Een mooie diep-blawve iris, die ten toon werd gesteld door G. Hommes, Heiloo. Opvallende. En nu dan de narcissen: Grulle- mans, Lisse, kwam naar voren met enkele nieuwe grootkronige van een fors type. De mooiste vonden we Pa- taohou, lichtgeel dekblad met grote oranje kroon. Een 111 de France, wit dekblad met gele cup. Lubbe Zn., Oegstgeest, bracht een fraaie collec tie, waarin naar onze smaak de be faamde trompetten als Peking, Good Medal, Angel Wings, Hindenburg, Moonrise en Trocadero de 'boventoon voerden. Machtig veel belangstelling trok de stand van ZandbergenTer wegen, Sassenheim. Deze had n.l. een groot aantal kleinbloemige narcissen opge steld, die prachtig materiaal voor de rctstuin en voor de voorste rijen der borders vormen. Van Silver Chimes had men een alleraardigst bloemstuk, gemaakt van een mimosa-mand, een _,tuk boomstronk, v/at groene takjes en wat bonte planten. Van de klein bloemige noteerden we Minor, de cy- clmineus Peeping Tom, de cycla- mineus-type met heldergeel dekblad en oranje kroontje, de zeer merk waardige Rip van Winkler met gril lig gevormde dubbele gele bloemen, e.a. Van de grootbloemdge vielen sterk op de gr. kr. Royal Orange, crème met oranje cup en een beste vorm en verder Jezebel, goudgeel dekblad en oranje cup. Bijzonder mooie nar cissen zagen we ook van Gebrs. De ■Graaf S. A. van Konijnenburg Co., Noordwijk. We noemen slechts de gr. kr. Apricot Beauty, wit dekblad met champagnekleurig gerande gele cup extra grootbloemige gr. kr. 24=2, die eenkleurig wit is, enz. Bijzonder fijn was de gr. kr. Moonsong, perfect gevormd wit dekblad met geel kroon tje, terwijl ook de fris gekleurde Joyant en Half Moon tot de uitblin kers behoorden. Van de Wereld, Roe lof arendsveen, bracht zijn „ster": Van der Wereld's Favorite, een narcis, die de laatste jaren grote opgang heeft ;emaakt. Van G. B. de Vroomen Zn., Sas senheim, was er ook een mooi groepje waarin de middelgrote gèle trompet Galway, de sierlijke witte' trompet Scapa, de vlekkeloos gevormde bico- lor All Glory, de gele trompet Burg. Goeverneur en de gr. kr. zaailing no. 1, crème dekblad met fel oranjerode kroon, het meest op de voorgrond traden. Zeldzame kwaliteit. Zeldzaam beste kwaliteit narcissen liet Warnaar Co, Sassenheim, zien. Of men nu de lichtgele trompet Crape Fruit zag, of de gele trompet Golden Torch, of de lichtgele trompet rise, het was allemaal even fraai en best. In deze groep zat trouwens nog veel meer moois: een rnooie crème trompet met de onmogelijke naam van Kanchentunga, de witte trompet Broug Shane, de uitdagend getinte gr. kr. Red Rascal, heldergeel met rode cup, de gr. kr. Penrose, crème 'dekblad met gele trompetvormige kroon, de warmgetinte gr. kr. Sun- charito en als sluitstuk de merkwaar dige Hollandia geel dekblad met dub bele oranje cup.. Een zeer verdien stelijke crème witte trompet-van- flinke-afmetingen liet L. v. Staaldui nen Jr., 's Gravezande, zien. Enkele bijzondere narcissen kon men ook be wonderen in het groepje van C. G. van Tinbergen, Haarlem. Een der ■meest in het oog vallende vonden we de gr. kr. Mystaris, wit dekblad met een oranje gerande witte cup. Zeer apart en opvallend. Rococo, wit dek blad met grote licht oranje kroon, vonden we wat grof. De witte trompet Cantatrice daarentegen maakte weer een fijne indruk. De gr. kr. Honey Cup deed het ook goed. H. P. Zwet sloot Zn. Sassenheim, voerde en kele prima aanwinsten ten tonele; o.m. Averil! Harriman, Gold Flake, Eeecher Stowe, dat wel een zusje van Amateur gelijkt en een klein- kronige zaailing onder nummer 1, die een fel rood kroontje en een wit dek blad had. In het groepje van G. B. van Rhijn, Noordwijk, vonden we de trompetten Lord Nelson en Peerless Gold zeer verdienstelijk, evenals de forse bicolor Rijndam. De dubbele gele Goliden Ducate was er van Speelman Zn., Sassenheim, terwijl J. H. R. Rijkelijkhuizen, Hillegom, enkele uitstekend gevormde zaailin gen gr. kronige ten toon stelde. Ook de gele trompetzaailing van A. C. Paaordekooper, Lisse, maakte een goede indruk. Tot slot: een paar nieuwe narcis sen van de fa. Piet Nijssen Zn., Santpoort, 'n „Buitenbeentje" was wel zaailing no. 2. Een grootkronige met lichtgeel dekblad en sterke gekroesde 'halfdubbele oranje kroon. LEIDERDORP Leiderdorpse Harmonie. Tot tamboer-instructeur van de harmo niekapel „Leiderdorp" is benoemd de heer B. v. d. Pluym, die lid is van de Koninklijke Militaire Kapel in de functie van tamboer—hoornblazer-in structeur. Het bestuur van de har moniekapel is voornemens in juni a.s. «Ie eerste openbare uitvoering te ge ven. Voor het examen kleuteronder wijzeres, diploma A, is geslaagd mej. H. Meerburg.' Geboren: Karin Maria Antoinette, dr van H. J. Los en M. P. Stalenhoef; Gertrude, dr van C. Meerburg en E. Roest; Karolina Geertruida, dr van A. B. van Winkel en M. Pijnnaken. Onderrouwd: B. A. Overdevest, 35 jr en C. P. van Wetten, 34 jr. Gehuwd: A. A. de Haas en A. H. Moraal; E. van Dijk en M. A. v. Wil gen; K. Kuperus en C. A. van Hou- welingen. LISSE Dinsdagmiddag om ongeveer 12.15 uur stak een meisje van 10 jaar zon der op 'het verkeer te letten de weg over ter 'hoogte van de Beekbrug. Zij weixl gegrepen door een personen auto, die niet meer uitwijken kon. Wonder boven wonder werd zij al leen gewond aan armen en benen. Dr. Maase verleende eerste hulp. Een aanrijding vond tevens plaats op de hoek le Poellaan en Laan van Rijckevorsel. Een Duitse personen auto, die hier draaien wilde, gaf geen richting aan, waardoor een daarachter rijdende motorrijder hem niet meer ontwijken. De motor en de auto wer den beide beschadigd. Geb.: Elisabeth Martina Johanna, d. v. J. W. v. Duin en A. H. Opdam; Gerardus Wilhelmus, z. v. W. P. v. Dijk en M. M. A. v. d. Plas; Theodora Maria Wilhelmina, d. v. A. v. d. Berg en J. P. Wessels; Hendricus Lauren- tjus Marinus, z. v. G. de Haas en C. M. v. Beek. Ondertr.: Chr. L. J. Jansen en M. Groenendijk. Getr.: W. A. C. Nulkes en H. M. J. van der Hulst; J. H. Kurvers en C. B. C. Molkenboer; P. L. Opdam eft D. van der Voort. Overl. Lena Cornelia van der Graaf, wed. van C. van der Zaal, oud 72 jr.; Cornells Prins, echtgen. van M. v. d. Laan, oud 66 jr.; Catharina Maria Josephina v. Zijl, oud 81 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden:-bankbiljet van 10. bruine portemonnaie met inhoud; bruine glacé handschoen; blauwe gymschoen; groen-grijze das; grijze herenhandschoen; poppenwagentje; jongenspet; étui met vulpotlood; cein tuur van regenjas; pr. zwarte glacé dameshandschoen; rood-wit kinder wantje (linker). Verloren: fietstas m. boeken; doos met bollenzakjes; paar bruine motor handschoenen; portemonnaie met in houd; onderdeel van oplegger v. hei palen; drie gordijntjes; damesrijwiel; rood-blauwe step; zijden shawl; kin- derportemonnaie met inhoud; vier kleurenpotlood (Norma); ceintuur v. regenjas; rode step. OEGSTGEEST Uitvoering Rapiditas. Zondag avond gaf de r.k. Damesgymnastiek vereniging „Rapiditas" te Oegstgeest haar jaarlijkse uitvoering in het bouw St. Willibrord, welke als zeer geslaagd mag worden beschouwd. Voor een uitverkochte zaal werden door de meisjes aardige oefeningen vertoond, zowel aan toestellen als in vrije-oefeningen-,verband. De heer S. Brakel mag zeker tevreden zijn over de prestaties van zijn leerlingen. Zoals gewoonlijk stalen de kleintjes aller harten met hun parmantige oefeningen op de banken, terwijl de groten meer stevig werk vertoonden. Hun vrije oefeningen waren heel aar- dig, terwijl de oefeningen aan de .brug is klassikaal verband netjes uit. gevoerd werden. Verder bleek wel, dat de meisjes op 't gebied van sprin. gen over bok en paard tot grote prestaties in staat waren. Aan deze uitvoering werd mede werking verleend door de Kinderbal letgroep van Corrie de Wekker met 10) liem&r.'fh komUIbi! Y— accompagnement van Joop Stokker- mans Op gracieuse wijze werden in decente kleding een aantal dansen getoond, welke zeer in de smaak vie len. Zowel de solodansen, zoals het Glazenwassertje, de Poppendans en Schön Rosemarien, als de groepsdan- sen, o.a. de Poolse dans en de Hoe- dendoosdans, oogsten zeer veel bijval. Ondanks het feit, dat 't programma in zeer vlot tempo werd afgewerkt, en ook de pauze, waaronder drie taar. ten verloot werden, zeer kort duurde, was het al half twaalf voor alle num mers waren afgewerkt. Corrie de Wekker werd bij het einde voor haar belangeloze mede werking door de voorzitter, de heer J. Thorn, met bloemen bedankt. Al met al kan van een geslaagde uitvoering worden gesproken, welke een stimulans moge zijn voor een nog grotere bloei van de vereniging. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Petrus Maria, zn. v. P. H. Nederstigt en M. G. Smit. Ondertrouwd: J. J. van der Putten, 31 jr. en H. Th. Witteman, 28 jr.; C. N Romijn, 31 jr. en A. H. Heemskerk, 27 jr.; G. F. J. Ruiter, 29 jr. en M. A. van der Slot, 29 jr.; J. P. Duiven voorden, 28 jr. en M. J. Hermans, 23 jaar. Overléden: Jdhannes B. Odems, 72 jr. e. v. Y. J. Bosman; Gerrit Prins, 57 jaar e. v. S. P. van Maurik. NIEUWKOOP Geboren: Leendert Jan, zn van L. J. Kranenburg en W. Hunink; Cor nelia Rigarda Adriana, zn van G. A. Kwakkenbos en A. C. van Kints. Ondertrouwd: A. Vianen 28 jr., won. te Haarlem en C. M. Blom, 21 jr; W. M. A. N. van den Helder, 22 jr., won. te Zevenhoven en M. I. Verhage 22 jr. Gehuwd: J. Ver voorn en N. Fafia- nie. Overleden: A. Vink 84 jr, echtge noot van M. van Trigt. NIEUWVEEN Geboren: Jacoba, dr v. J. J. Stich ter en R. Erkelens; Pieter, zn van J. K. Preesman en M. Baas; Hendrik, zn van P. Roodenburg en J. P. Bui tenhek; Arie, zn van A. v. Leeuwen en C. van Rijn. Getrouwd: J. G. de Groot 28 jr en H. C. M. Lenting 22 jr. Ondertrouw'd: J. C. van Veen 31 jr te Uithoorn en E. J. Keijzer 30 jr. J. C. Wijfje 34 jr en M. C. de Groot 28 jr te Zevenhoven; R. Th. Wijfje 32 jr en M. M. de Groot 25 te Zeven hoven. Overleden: A. Bedijn 77 jr, ongeh.; G. H. M. van Mastwijk 1 jr; J. Luijt. 83 jr, ongeh.; H. G. Akerboom 66 jr; Joh. Keijsek, 68 jr; A. Zuidam, 73 jr echtgen. van W. A. van Heusden. WASSENAAR KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Bij K.B. is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau mej. A. E. Winkel, secretaris van de ge zondheidsorganisatie T. N. O. WOUBRUGGE Bouw van tien woningen Na geruime tijd in besloten zitting geweest te zijn, nam de raad dins dagavond met algemene stemmen het voorstel van b. en w. aan, over te gaan tot de bouw van: a. vijf premiewoningen, z.g. mid denstandswoningen voor de prijs van 76566; b. vijf woningwetwoningen, z.g. ar beiderswoningen voor' de prijs van 60500, allen te bouwen door de Fa. Wentink en zonen te Alphen a. d. Rijn. De gemeente ontvangt 'n rijks bijdrage van 21783. Eerstgenoemde woningen komen aan de noordzijde, laatstgenoemde aan de zuidzijde van de nieuwe Gerbrand Swartlaan, abu sievelijk bij vorig raadsbesluit Ger- ben Swartlaan genoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer Venhuizen nog naar de mogelijkheid tot het plaatsen van meer banken langs de Wijden Aa en tevens tot het scheppen van betere zwemgelegen- heid aldaar. De voorzitter achtte dit bezwaar lijk, daar het te grote verantwoorde lijkheid vereist en toezicht. Museumbezoek. Verschillende leden van de historische vereniging „Oud Leiden", maakten zaterdag middag een excursie naar onze ge meente. Het gezelschap bezocht eerst de ruim drie eeuwen oude Ned. Her vormde kerk, waar zij werden rond geleid door de heer W. A. Boot, ter wijl enkele deelnemers vanaf de kerktoren genoten van het fraaie pa norama over polders en meren. Bur gemeester J. C. v. Wageningen leid de zijn gasten door het gemeentemu seum, dat ook voor de Leidenaars ve le interessante objecten bezit. Met de laatste aanwinsten bevat de cata logus thans 660 voorwerpen van his torische waarde. ZGETERW0UDE Geboren: Theodorus, zn van J. G. Koek en G. C. v. Meurs; Ewaldine, dr. van J. v. d. Graaf en A. Boumah; Henricus Jacobus Gerardus, zn .van P. J. Schijf en M. G. H. Hartveld; Martina Maria, dr van H. G. Ammer- laan en A. J. Berk; Petrus Paulus Jo- hannes zn van P. v. Velzen en Th. J. Snoeker; Johanna Cornelia Gerar- da Maria dr van C. A. Mooijman en J. B. v. d. Akker; 'Antonie, zn van W. D. van Delfos en A. A. v. d. Berg. Ondertrouwd: Cornelius Antonius Gerardus de Jong 27 jr en Adriana Margaretha Maria Straathof 25 jr; Gerordus George Hoogduin 24 jr te Zoetermeer en Anna Catharina Ma ria v. d. Drift 19 jr; Hermanus Ma ria Goosen 26 jr te Leiden en Corne lia Christina Wilhelmina Zandber gen 23 jr; Theodorus Gerardus v. d. Zijden 23 jr te Leidschendam en Cor nelia Anna Maria v. Leeuwen 24 jr. Getrouwd: C. H. v. d. Meer en S. M. v. Leeuwen; H. W. Heijkoop en N. M. Dorrepaal.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6