LMtLGAT LMÜSTAD DUINSTREEK WINKELHUIZEN Dr.J.E. Zweers nam ontslag HUBBERS Communie-Geschenken Nieuwe Koepoortsbrug Hulp in de Huishouding CHAUFFEUR keurige huishoudster WOENSDAG 2 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 m GOED VOORBEELD DOET VOLGEN Zó begon het zaterdagmiddag op de Leidse markt. In een zwak ogen blik greep de dame naar een paar sokken in het textielkraampje. Maar u weet hoe dat gaat met het gewe ten: het knaagt. Het textiel lag haar zwaar op de maag. Zij keerde op haar schreden terug en trachtte de sokken weer tussen de andere paren weg te moffelen. Dat nam de baas van het kraampje niet. Hij had een sterk ontwikkeld rechtvaardigheids gevoel. De dame trouwens ook, want zij bleef op bevel van de vertoornde textielbaas gedwee wachten tot deze een agent had gevonden. Er waren géén agenten in de buurt. „Gaat u eens in de Breestraat kij ken", verzocht hij de dame, die nog steeds de ernst van haar sokken- delict overpeinsde.. De dame wandel de gewillig naar deze verkeersslag- ader in Leiden en zocht naarstig naar een agent. Na vijf minuten kwam zij onverrichterzake terug. Ook in de Breestraat liet hermandad verstek gaan. Zij posteerde zich v/eer op haar oude boete-plaatsje en wachtte ge duldig op de dingen, die nog moesten komen. Eindelijk eindelijk verscheen er een agent aan de horizon. Hij na derde langzaam, met de zekerheid van een bulldozer. De dame boog itofl (L deemoedig het hoofd alsof zij nu de klap van de valbijl kon verwachten. Zij werd echter alléén naar de Zonneveldstraat gebracht, waar hoofd inspecteur Hofstede van de Leidse recherche terecht van mening was, dat dit staaltje van onderwerping aan het gezag ten voorbeeld moest worden gesteld aan allen in Leiden, die op een of andere wijze van het rechte spoor afwijken en dan hard v/eglopen. Hij maakte geen proces-verbaal op. Dus H.H. inbrekers u weet wat u te doen staat. Rustig afwachten dan is er genade voor u. Doorleefd geloof. De voordracht „Doorleefd Geloof" wordt niet gegeven op vrijdagavond wegens „Dodenherdenking", maar op donderdagavond 3 mei a.s. 8 uur. Technische school Boerhaavelaan. SPIEKER. Op zijn verzoek is aan dr. J. E. Zweers ontslag verleend als directeur van het consultatiebureau aan de Rijnsburger weg te Leiden. Er is een conflict gerezen tussen het bestuur van de Zuid-Hollandse vereniging tot bestrijding der tuberculose en deze districts-tuberculosa-arts met het gevolg, dat er van enige vrucht bare samenwerking tussen beide geen sprake meer kon zijn. Tot waarnemend directeur is be noemd dr. D. P. v. Kammen te Dord recht. Het consultatie-bureau i§ door deze affaire in moeilijke omstandigheden geraakt. Dr. v. Kammen die districts- arts te Dordrecht en geneesheer directeur van het sanatorium Weizigt is, kan niet meer dan enkele uren per dag aan het werk te Leiden afstaan. Leidse Agenda WOENSDAG: Rozenkranskruistocht. 7 uur n.m. St. Petruskerk. KAJ. Ontspanningsavond. Zaal Ma ria .Gijzensteeg, 8 uur n.m. K. en O. Cursus over Rembrandt. Lakenhal, 8 uur nam. Cursus Doorleefd Geloof. Techni sche School Don Bosco. 8 uur nam. DONDERDAG: K.V.P. Propagandisten-avond. Zaal Evert Castelein. 8 uur nam. Cursus Doorleefd geloof. Techni sche school Don Bosco. 8 uur nam. Toneelavond Ver. van Zeeuwen „Luctor et Emergo", Stadszaal-Foyer. 8 uur nam. Nationaal Zangconcours. Stadszaal 6 uur nam. Kon. Ver. „Litteris Sacrum", ,,'t Is maar betrekkelijk", Schouwburg. 8 uur nam. VRIJDAG: Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del. Lezing H. A. Lunshof over de Sovjet-politiek t.o.v. het Westen. Turk. 12.30 uur nam. Dodenherdenking, te 7.15 uur nam. Stadsgehoorzaal; te 9 uur stille tocht langs Monument. ZATERDAG: Instuif R.K. Jong Leiden. Bevrij dingsfeest met „The Lucky Stars". Leonardushuis Haagweg. 8 uur. TENTOONSTELLINGEN. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Tentoonstelling etsen Rembrandt-ze- gels. Werkd. 25 uur nam. (tot 10 mei). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Isaac Israëls (tot 7 mei). Tentoonstelling „Het Parijs van Jean Marot". Prentenkabinet dei- Rijksuniversiteit (Kloksteeg).Werkd.: 2r-5 uur nam. (Tot en met 12 mei). Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 28 april 13.00 uur tot zaterdag 5 mei 8.00 uur waargenomen door; de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel.. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 27 april tot 4 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Hoffmann's vertellingen", 18 jaar. Lido: „De politie volgt het spoor", strikt volwassenen. Luxor: „To cath a thief", alle leef tijden. Trianon: „Lady and the Tramp", alle leeftijden. Rex: „De robijnen van de Birma- prins", 14 jaar. Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt D ojn. 'n uitgebreide keuze in (Advertentie.» We hebben er de laatste weken herhaaldelijk op gewezen, dat de 'blokploegen in de B.B. alsmaar voor gaan zich verder te bekwamen om zich gereed te maken voor het ogen blik, dat eens daden van haar ge vraagd v/orden. Wanneer dat zal zijn weet niemand; doch men wil paraat zijn. Dat dit veel, heel veel oefening vraagt en derhalve veel vrije tijd, dat heeft men er gaiarne voor over. •Het is nu enige tijd zover, dat de blokploegen tegen elkaar in het strijd perk treden en het is een lust te zien hoe men zich inspant om een gunstig resultaat te bereiken. Dat kon men zien bij de ploegen van Wijk I, die afgelopen week aan de 5 Meilaan daadwerkelijk voor het viuur stonden. De bouwwerken in het Ilaagwegkwartier lenen zich daar bij uitstek voor en temidden van de „puinhopen" zochten de redders naar gewonden. Men trotseerde de kou, de „slachtoffers' 'hadden het ook aller minst warm, maar uiteindelijk ging het om de voldoening de oefening zo goed mogelijk te beëindigen. Natuur lijk ging het bij de een beter en vlot ter dan bij de anderen. Blok I van Wijk I bleek van zessen klaar en maakte een heel goede beurt. Deze ploeg werd winnares met 107 punten, legen blok 7 92 en blok 2 met 90J^ punt. Yoor de winnende ploeg een eervol resultaat, want over enkele weken zal zij v/eer tegen een mede gegadigde in de grote wedstrijd, op 26 mei uitkomen. Het wijkhoofd, de heer F. van der Kloot en het HEB, de heer S. W. Ha- gedoorn, wezen er na afloop van de oefening, toen men onder een kopje koffie bijeen was in het St. Leonar- dushuis, op, dat de oefening zeker reden tot voldoening geeft, doch dat men er nog allerminst is. Een stimu lans dus om op de ingeslagen weg .voort te gaan. Endat doen de B.B.-ers allemaal! EXCURSIE „OUD-LEIDEN". Dat het Zuid-Holandse polderland onder alle weersomstandigheden zijn bekoring heeft, konden dë deelnemers aan excursie van vereniging „Oud- Leiden' 'naar Woubrugge zaterdag middag weer eens constateren. Alhoe wel er een vrij koude wind door de polders joeg, was het een sportief genoegen om via eenzame fietspaden door het typische Hollandse landschap naar het zo landelijke Woubrugge te fietsen. Hier verwelkomde burgemeester Van Wageningen, correspondent van Oud-Leiden, het gezelschap in de N. H. Kerk. De heer Boot vertelde een en ander over de bouwgeschiede nis van dit monument. Vervolgens bega^ men zich naar het gemeente museum, waar onder leiding van de burgemeester een unieke collectie voorwerpen van allerlei aard werd bezichtigd. Tot slot gingen de deelnemers naar het hotel „Het oude raadhuis", waar de wnd. voorzitter van Oud-Leiden, dr. W. C. Braat de gastheren dankte voor de genoeglijke en leerzame mid dag. Dat Woubrugge, onder de rook van Leiden, nog eens een forensen gemeente gaat worden voor de Sleu telstad, lijkt ons niet uitgesloten. He laas zo vertelde ons burgemeester Van Wageningen kan daar wegens onvoldoende bouwvolume nog niets van komen, doch wie weet welke mo gelijkheden zich hier in de toekomst nog zullen voordoen. i Via het onvolprezen fietspad langs de Wijde Aa werd te ruim 5 uur de terugtocht aanvaard. De leiding van deze excursie be rustte bij de secretaris van „Oud-Lei den", de heer Hennes. 'Feest van de arbeid in St. Lodewijkskerk I Rector Kraakman heeft gisteravond in de St. Lodewijkskerk tc Leiden in verband met de viering van één mei, als de dag van „St. Joseph, patroon van de arbeid" een avondmis opge dragen en gepreekt. Tijdens zijn predikatie wees rector Kraakman op de ingrijpende veran dering, die het feest van de arbeid heeft ondergaan: het is van een rood- revolutionaire demonstratie tot een hoogfeest van de arbeid in de katho lieke Kerk geworden. Hij ontwikkelde vervolgens een gedachte, waarin de eenheid in gods- dienst en arbeid tot uiting kwam. De predikant belichtte verschillen de facetten van de arbeid zoals het delen in de scheppingsmacht van God, de dienstbaarheid aan de ge meenschap en de mogelijkheid om door arbeid eigen persoonlijkheid te ontplooien. De gelovigen zongen de achteste Gregoriaanse mis. WANDELWEDSTRIJDEN OP KONINGINNEDAG. Door de grote toevloed van kopy zijn gistermiddag de uitslagen voor groepen in de wandelwedstrijd op Koninginnedag blijven staan. Alle deelnemers 650 in getal ontvin gen na afloop van de tocht een on derscheiding. lste prijs Openbare school Drie Oc- toberstraat; 2de prijs Zijlsingelschool; 3de prijs school Durieuxstraat; 4de prijs openbare school Lorentzkade; 5de prijs R.-K. Meisjesschool St. Bar- bara en 6de prijs Chr. Nat. School Asserstraat. eVrder waren er nog prijzen voor de padvindersgroep „Waingunga" en het „Veteranenle- gioen". De jury bestond uit de heren M. Zwart en N. v. d. Voort. B. en w. van Leiden bereiden de bouw van een nieuwe Koepoortsbrug voor. Zij hebben een plan voor een nieuwe brug doen ontwerpen. De brug is geprojecteerd met één over spanning van 10 m„ zulks in afwij king van de bestaande brug, die twee overspanningen heeft, elk van 5.92 m. met een tussenspijler van 1 m. dikte. Het voordeel van één over spanning is, dat de nieuwe landhoof den voor de oude kunnen worden gebouwd en geen tussenpijler behoeft te worden gemaakt. De brug ver krijgt daardoor esthetisch een beter aanzicht. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft zich in principe met dit kleinere doorstromingspro fiel verenigd. De Tijdekbreedte van de brug is ontworpen op 14 m. en de breedte van de wederzijdse trot toirs op 2.75 m. De duur der werkzaamheden wordt normaal weer geschat op zes maan den, terwijl het scheepvaartvèrkeer, dat van geringe omvang is, ongeveer vier maanden zal zijn gestremd. Ten behoeve van de voetgangers en het verkeer met handwagens is 't nood zakelijk over de Wittesingelgracht een hulpbrug te leggen ter breedte van 2,5 m. De kosten van het slopen van de Koepoortsbrug en de bouw van een nieuwe brug ter plaatse, met bijko mende werken, worden geraamd op 170.000.—. In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van kantoren, win kels, showrooms e.d. en flatgebou wen, zulks overeenkomstig de aan deze gronden te geven bestemming, heeft de n.v. Bouw- en Handelmaat schappij „Wabo", gevestigd te Eind hoven, verzocht van de gemeente te mogen kopen de aan het Stations plein gelegen percelen bouwterrein. De te koop gevraagde gronden zijn gelegen in het Wederopbouwplan „Leiden-Stationsplein". ST. LIDWINAHUIS GAAT i UITBREIDEN. In verband met de voorgenomen uitbreiding van' het St. Lidwinahuis zal de raad der gemeente Leiden maandag a.s. beslissen over het voor stel van B. en W. aan de Stichting „Liefdewerk van de Heilige Cunera", gevestigd te Leiden, te verkopen het bouwterrein, groot pl.m. 1070 m2, ge,- legen aan het Philosophenpad en de Lorentzkade voor de prijs van 30, per m2. Beschikbaar te stellen een bedrag van 52.500,voor de vol tooiing van de straat- en plantsoen- aanleg tussen de Zoeterwoudsesingel en de Lorentzkade, ten oosten van de trambaan LeidenDen Haag, van welk bedrag komt ten laste van het uit de algemene bijdragen gevormde fonds voor bovennormale straataan- leg een bedrag van 15.950, Laatste Berichten MOTORSPORT DE RALLYE VAN NOORD-EUROPA. De rallye van Noord-Europa voor bromfietsen, motoren en scooters is met start te Parijs en finish te Rou- 'baix gisteren geëindigd. Van de 123 deelnemers, die zaterdagavond gestart waren, zijn er 46 gearriveerd, onder wie acht Nederlanders. Winnaar werd de Fransman Kauf- ler, tweede zijn landgenoot Blanchet, derde de Belg Vanderelst. De beste Nederlander was de Dordtenaar Vlaanderen, die zich vijfde klasseer de. De Rotterdammer Das en Den Haan uit Strijen eindigden onder scheiden lijk op de 7e en 8e plaats. HILLEGn Koninginnedag. Koninginnedag werd ingezet njet een aubade door de schoolkinderen aan de vertegen woordiger van de koningin, de wnd. burgemeester, wethouder W. F. van Dam, die vergezeld was van zijn echtgenote, wethouder P. v. d. Boei en de gemeente-secretaris, de heer J. Th. M. Punt. Na het zingen van enige liederen onder leiding van de heer L. de yreeze, sprak de wnd. burgemeester de kinderen toe, welke toespraak hij besloot met een driewerf hoera op de koningin, dat op enthousiaste wij ze door de kinderen werd beant woord. Met „Wilhelmus" besloot de ze plechtigheid. Daarna werden de kinderen onthaald in hun diverse schoollokalen. Des namiddags had er een zeer goed geslaagd „kinder-bloemencorso" plaats en deze dag werd besloten met een ocncert door de Hillegomse Har monie in de hoftuin. Geb.: John Frederik, z. van F. Duinkerken en M. J. Sijsener; Elisa beth Agatha Maria, d. van H. P. Pij pers en C. M. Heemskerk; Cornelis Johannes, z. van W. J. Meskers en A. M. van der Reep; Johannes Cor nelis Everhardus, z. van J. P. van den Berg en J. M. Raaphorst; Wil- helmina Adriana, d. van W. P. E. van der Meer en H. M. Caspers; Heiltje, d. van H. A. van der Jagt en A. Splinter; Hendrikus Theod. Maria, z. van H. M. Opdam en J. P. van den Burg. N00RDWIJK DODELIJK ONGELUK IN DE ROTTERDAMSE HAVEN. In een ruim van het Noorse s.s. „Hassel", dat in de Waalhaven te Rotterdam ligt, is gisteravond de 52- jarige havenarbeider A. van der Vooren uit Noordwijk gestruikeld en onder een grijper met kolen geraakt. Hij werd op slag gedood. SASSENHEIM ZIEKTEBEELDEN-WEDSTRIJD. In samenwerking met de plaatse lijke besturen van de Unie van Land- arbeidersbonden in de Bollenstreek en dank zij de weiwillenden mede werking van de heren G. Klein-Kra- nenburg van de Plantenziektekun- dige Dienst en F. Limburg, directeur van de keuringsdiensten, zal er weel een ziektebeelden-wedstrijd worden gehouden te Sassenheim, waaraan door alle vakgenoten kan worden deelgenomen. Deze wedstrijd is bepaald op za terdag 12 mei 1956, in de bollen schuur van de fa. Martin van Diest, Hoofdstraat 329, die door deze firma Hoewel de officiële opening, die dit jaar door de heer ir. A. F. Vlag, Rijkstuinbouwconsulent zal geschie den, eerst te half twee plaats vindt, kunnen de deelnemers reeds om 9 uur v.m. beginnen. Zij, die daartoe in staat zijn, worden dringend ver zocht, zich reeds 's morgens te mel den tussen 9 en 12 uur. Het comité verzoekt aan werkgevers, om aan de werknemers, die voor deze nuttige wedstrijd animo hebben, die morgen vrij-af te willen geven. De wedstrijd in het herkennen van ziektebeelden in hyacinthen en nar cissen is onderverdeeld in twee groepen: 1. Een afdeling, uitsluitend voor diploma-houders (zij worden ver zocht hun diploma's mee te brengen). 2. Een afdeling voor hen, die nog geen diploma behaalden. Een demonstratie-tafel, waarop alle ziektebeelden gezien kunnen worden is voor deelnemers en be langstellenden opgesteld. Ook zullen een aantal ziektebeel den van andere bolgewassen worden getoond. Evenals vorige jaren worden diploma's uitgereikt aan hen, die hun vakbekwaamheid op deze wedstrijd hebben getoond. Bovendien wordt een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de diploma-houder, die in de eerste groep het hoogste aantal pun ten heeft behaald. Diverse andere prijzen worden ook weer uitgereikt. Rustige Koninginnedag. De jeugd had het leeuwenaandeel in de viering van de verjaardag van H.M. de Ko ningin. 's Morgens vond de- aubade plaats voor het gemeentehuis, die ge volgd werd met film voor de jeugd in het K.S.A.-gebouw. De traditionele versnapering ontbrak natuurlijk niet. Op het sportpark vonden diverse wed strijden plaats, waarvan voetbal wel het voornaamste was. Na vele wed strijden van div. scholen tegen elkaar wist de r.k. St. Pancratiusschool be slag te leggen op de beker. Des middags om 3 uur kwam éen onderwijzerselftal en een elftal uit de gemeenteambtenaren op het groe ne veld om elkaar met de voetbal te bekampen. De onderwijzers konden het niet bolwerken en verloren de strijd. In de avond werd door de twee plaatselijke muziekkorpsen een mu zikale rondgang door de gemeente ge houden, waarna voor het raadhuis een gezellig taptoe plaats vond. Enige leden van „Adest Musica" verschenen deze avond voor het eerst in hun schitterende nieuwe uniformen. Geb.: Willem Jan, z. v. Philippus Teunis Bakker en Grietje van dei- Mark; Gert Jan, z. v. Jan Klünstra en Gerda Marie Cornelia Biemond; Petronella Maria, d. v. Johannes Theodorus van der Meer en Maria Bierman. Ondertr.: Theo Piet Haije van der Velde, 33 j., te Helmond, en Johanna Mathilda Maria Hubers, 27 j.; Gillis le Feber, 28 j., te Haarlemmermeer, en Cornelia Maria Kattenberg, 27 j. Overl.: Adriana Pronk, wed. van De Niet, 85 j.; Machiel van Andel, 76 jaar. VOORHOUT De Bridgeclub Voorhout had een bridgedrive georganiseerd ten 'bate van' de tocht ouden van dagen. In zijn openingswoord heette voor zitter v. Beurden allen welkom, spe ciaal de Voorhoutse niet-leden en de gasten uit Noordwijkerhout. De voorzitter van de bridgeclub Noordwijkerhout dankte met enige welgekozen woorden voor de uitno diging en hoopte ook spoedig de Voorhouters op een drive in Noord wijkerhout te kunnen begroeten. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer G. Prins, dankte het bestuur hartelijk voor dit mooie initiatief. Als organisator van de tocht van ouden van dagen was hij verheugd met dit medeleven van deze jonge vereniging. Voor de eerste prijswinnaars was een prijs beschikbaar en voor de laagste een troostprijs. De verdere opbrenst zal aan de O.V. worden af gedragen. De uitslag was als volgt: Groep blauw; 1. v. Kampende Winter N.'hout 73 p„ 2. echtpaar Bo- dar, N'hout 69 p„ 3. KapteyinVer min, N'hout 68 p., 4. mevr. mr. KlassenRidder Rappard 67 p., 5. echtpaar v. Beurden 64 p., 6. B. v. d. NoulandH. v. d. Hulst 61 p., 7. J. v. d. NoulandTh. v. d. Hulst 58 p., 8. BauwEbbers 49 p. Groep geel: 1. Lcferingv. Dam 83 p., 2. Hoekv. Velzen 73 p., 3. BakkerH. Roozen 65 p., 4. Kok Verhaegen 63 p., 5. MeyerVeek, N'hout 63 p., 6. echtpaar Berbee, N.'hout 53 p., 7. echtpaar Bor 42 p„ 8. Zwetsloot—Vreeburg 51 .p Groep wit: 1. A. Allardv. Lange Hermans 38H P 2. A. Roozen Jr.J. Ottenheim 35)^ p.,3. H. Allard mej. Verdegaal 35 p„ 4. Huyts—de Groot 35 p., 5. dames EbbersAllard 28H P-. 6. mevr. Leferinkdr. Kuy- pers 27H P-. J. Allardmevr. Ves- ter 26 p., 8. A. Diemeiimevr. v. d. Nouland 26 p. Feest voor de jeugd. Voor de schoolgaande jeugd was 30 april als steeds een prettige dag. Daarvoor zorgde de Oranjevereniging. Voor de kleintjes war er een poppen kast, 3 klassen van de lagere school werden zoet gehouden met een goo chelaar en gevarieerd programma, terwijl de grotere klassen in de BNS onderdak vonden, om onthaald te worden op een spannende film. De jaarlijkse tractatie maakte weer veel blijde gezichten. Ook St. Caecilia was present. Een muzikale rondgang door ons dorp was de inzet van deze Oranjedag, die over het geheel een prettig verloop had. Voetbal. Foreholte raakt een punt kwijt tegen LDWS, waardoor de spanning aan de kop weer toeneemt. In deze strijd is #de thuisclub wel voortdurend in dé meerderheid ge weest. Aanvankelijk speelden ook zenuwen een woox-dje mee aian beide kanten. Foreholte met wind tegen was daar wel het eerst overheen en na 20 min. maakte de linksbinnen een pracht doelpunt (1—0). Kort daarop echter komt LDWS even opzetten. Bij een der aanvallen raakt een Fo- reholte-back de bal met de hand en de toegestane penalty wordt in een doelpunt omgezet (1—1). In de tweede helft, als Foreholte de vrij sterke wind mede krijgt, zien we een opgedrongen Foreholte tegen een goed werkende LDWS-vcrdedi- ging optornen. Vaak werd het een ware overrompeling. De spanning steeg zienderogen en er zaten doel punten voor Foreholte in de lucht. Lat en paal kwamen LDWS echter te hulp. Van Dijk scoorde op fraaie wijze nog een goal, doch deze wordt wegens het met de hand meenemen van de bal, geannuleerd. Ook moest LDWS nog enige hoekschoppen weggeven. Weer werd door Foreholte gedoel punt, doch nu was het buitenspel. Hoe de thuisclub ook zwoegde en aanval op aanval lanceerde, LDWS verdedigde zo goed mogelijk en wist dti kostbare puntje te behouden. Z0ETERMEER Gemeenteraad. De gemeente raad van Zoetermeer komt vrijdag 11 mei a.s. in openbare vergadering bijeen des avonds te zeven uur. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: klasse-indeling van de gemeente voor bezoldiging personeel; benoeming onderwijzeres o.l. school; besluiten ter uitvoering van de Kleu teronderwijswet 1955 te weten: a. tot het verlenen van medewerking tot het aanschaffen van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van de r.k. Kleuterschool: b. tot het stichten van een openbare Kleuterschool; af rekening onderwijsvergoedingen over 1955; vaststelling subsidieregeling inzake zgn. „aanloopkosten" emigran ten; vaststelling toeslagregeling krot opruiming; onderhandse aanbesteding 57 woningwetwoningen; besluit tot verhuur van 42 premiewoningen; principe-besluit inzake badhuis; aan koop grond zuiveringsinstallatie en toekenning schadeloosstelling aan de pachter van deze grond; aankoop grond sportvelden; begrotingswijzi gingen. Zilveren professiefeest. Zuster Patricia, in de wereld mej. M. Volle- bregt, viert op zaterdag 5 mei a.s. haar zilveren professiefeest. Zuster Patricia, die in Bergen op Zoom su perieur en hoofd de rschool is, zal haar feest in haar geboorteplaats vieren. Zaterdag 5 mei zal om 9 uur de Plechtige H. Mis van dankbaar heid worden opgedragen in de paro chiekerk door haar Heerbroer, pater N. Vollebregt O.Praem. De velen, die zeer zeker van hun belangstelling willen doen blijken, wordt aangera den dit tussen 1 en 3 uur te doen in het St. Nicolaasgesticht. Smalfilmavond. Gisteravond werd door de heer K. Hagoort een filmavond gegeven in Ons Genoe gen. Vertoond werden onder meer een film over de bekende plas van Zoetermeer in de winter en een re portage over de arresleden-wedstrij den, die deze winter gehouden zijn op de Delftse Wallenvaart. Beide films waren in kleuren opgenomen. De publieke belangstelling voor de ze beide zeer interessante films was zeer groot, de zaal was geheel gevuld. Nadat in de pauze alle bezoekers getrakteerd waren op koffie, werd o.m. een kleurenfilm vertoond over de Rivièra. Alle films wa ren door de heer Hagoort zelf op genomen en waren wat sommige ge deelten betreft fotografisch zeer goed verzorgd. De bezoekers hebben van deze smalfilms dan ook zeer genoten. St. Nicolaastroep. Het was gis teren een grote dag voor de St. Nico laastroep. Niet minder dan vier ver kenners werden geïnstalleerd. De troep telt nu bijna het maximum aantal verkenners. In het bijzijn van de overige verkenners, de aalmoeze nier en de ouders vond de installa tieplechtigheid plaats. Hopman J. Moers wees de aspirant-verkenners op de grote waarde van het spel van verkennen en de betekenis van de belofte voor het verdere leven. De aalmoezenier, kapelaan Hamers, ging daarna over tot de wijding van de distinctieven en de installatie van de nieuwe verkenners, waarna hij de nieuwe verkenners zijn felicitaties aanbood en wees#op de plichten van eeh verkenner. Het college van b. en w. ver- zoekt de raad haar machtiging te verlenen om te bevorderen, dat voor de bezoldiging van het gemeente- personeel de gemeente wordt inge deeld in de tweede klasse. B. en w. stellen de raad voor mej.^C. G. van den Bos, onderwij zeres aan de o.l. school met ingang var» 1 mei in vaste dienst aan te stellen. Marktberichten WOERDEN, 2 mei. Kaas. Aan voer 17 partijen. Notering 1.93 2.07. Handel traag. gevraagd. In- of extern. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. VAN EGMOND, BREESTRAAT 173, LEIDEN. GEVRAAGD voor Luxe-verhuur Brieven onder nr. 3520 bureau van dit blad 3 Wij financieren uw auto. motorrijwiel, scootef. bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke. Kanaalweg 11. Leiden, tel. 26785. Gevraagd een AANK. Banketbakkerij FIRMA KLUIT, Breestraat 114, telef. 25423. bij heer op leeft, met zaak. Br. onder no. 3522 bureau van dit blad. 3 Te koop wegens ver trek, nieuw Kasmir-kleed. 2 x 3 m. Herensingel 50, Leiden. Adverteren doet verkopen Te koop in omgeving Burggravenlaan NIEUW TE BOUWEN eind 1956 gereed. Inlichtingen brieven onder no. 3518 bur. van dit blad. 3 Wi.i verzorgen met gem. betalingsvoorwaarden al uw meubelen, bedden, de kens. complete woning inrichting. Heren-, dames- en kinderkleding, linnen uitzetten,, baby-uitzetten, wasmachines, stpfzuigers, enz. Br. onder no. 3341 bureau van dit blad. 3 De nieuwe James 150 cc, met voor- en achter vering is te zien en te koop bij de dealer: Valk. a. d. H. Schouw. Voorscho ten. Komt U eens kijken, of vraag catalogus aan. Tel. 25191-K17J0. 3 Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en kopei-en beelden, pendulc. stellen. kristallen kronen. Saksisch Dorselein. goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef. 26918. OneGemt- stees 1. telef. 22791. 3 Stalen kasten in soor ten ook met laden, prima electr. Mercedes schrijf machine, zwaar eiken bur.- ministre met patentslui- ting, enz., moderne gas kachel, electr. kacheltic. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D„ let op tel. 23261. 3 Leidfce Autorijschool. Het door uw vrienden en relaties gerecomhiandeer- de adres. Vlugge afwikke ling voor alle rijbewijzen. A voor motor of scooter: B voor personenwagen: C voor vrachtwagen; D voor autobus. Mai'ediik 159. Tel. 21280.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3