RIJNSTREEK Ckefarine ,4 Schepp Straatverlichting Korteraarseweg en tegeltrottoir Aardamseweg Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! WOENSDAG 2 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN AFSCHEID VAN BESTELLER DE RIDDER. In de bestellerskamer van het Al phens Postkantoor werd dinsdag morgen op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer W. de Ridder, besteller le klas, die de dienst gaat verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer De Ridder is de laatste man van de oude garde der bestel lers, die hun dienst bij de P.T.T. in het voormalig gebouw, waar thans de Rotterdamse bank is gevestigd, aanving. Hij heeft een diensttijd in Alphen van bijna 45 jaren achter de rug en ontving enkele jaren geleden, toen hij de 40 jaren had voleind, de koninklijke onderscheiding in brons, vertxonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vooral na de oorlog, toen vele jon geren hun intrede in de bestellers- dienst deden, was de heer De Rid der een vraagbaak voor iedereen, omdat praktisch hij de enige man was, die elk huisje, elk straatje en vooral elke bewoner met naam en toenaam enbijnaam kende. Landarbeider in 't zilver. Dins- dag herdacht de heer J. v. d. Tol, wonende in wijk Hoorn te Alphen a. d. Rijn, 'zijn zilveren arbeidersju bileum als landarbeider bij de fami lie gebrs. v. d. Meer. Dit is een jubileum zoals er niet veel meer voorkomen en dat vooral schril afsteekt tegen de achtergrond van de huidige schaarse arbeidersbe zetting in de landbouw. Dit merkte de heer Joh. Straathof, voorz. van de L.T.B.. toen hij de ju bilaris te zijnen huize in hartelijke bewoordingen toesprak en daarbij constateerde dat een dergelijk jubi leum het herdenken alleszins waard is. De jubilaris heeft zijn taak steeds zeer plichtsgetrouw opgevat en hij gaf blijk een warm hart te hebben voor het bedrijf waarin hij in goede verstandhouding met zijn patroon heeft gewerkt. De heer Straathof bood als waar dering van de LTB een kist sigaren aan, terwijl de heer Joh. C. Vink, secretaris een getuigschrift van het hoofdbestuur in het vooruitzicht stel de. De heer G. v. d. Meer feliciteer de de jubilaris en diens echtgenote, mede .namens de familie Van der Meer. Hij wees op de trouw, ijver, plichtsbetrachting en volgzaamheid van de jubilaris, van wie de familie vooral ook grote steun heeft onder vonden tijdens de moeilijke dagen der wisselende behuizing. Het heeft lange tijd geduurd eer de nieuwe boerderij „Herrezen Haard" bewoond kon worden en voor het zover was, woonde en werkte men dan hier, dan daar. Dit bracht de nodige lasten Tol, maar heeft zijn werk desondanks met zich, ook voor de heer v. d. Tol, maar hij heeft zijn werk desondanks zelfde ijver verricht, zonder gemop per. Als blijk van waardering gaf de familie een cadeau in de vorm van een geldsbedrag, dat de jubilaris naar keuze kan besteden. Mevr. v. d. Meer bood aan de echtgenote van de jubilaris een ruiker aan. De heer P. v. d. Werf, secr. van de afd. Hazerswoude-Rd. van de land- arbeidersbontf „Sint. Deus Dedit" complimenteerde de jubilaris namens zijn vakorganisatie en bood een ge schenk aan in de vorm van een twee tal huishoudelijke voonverpen. PUZZLE-RIT „RIJNLAND" De motor- en autoclub „Rijnland" heeft dinsdag haar nieuwe seizoen ingezet met een puzzle-rit voor auto's en motoren. De deelname was vrij goed. In de klasse motoren hebben 15 personen meegedongen naar de fraaie prijzen. In de klasse auto's was dit het geval bij 19 personen. Het parcours, 55 km. lang, werd uitgezet door de heren B. H. Kroon en B. Haverkamp. Het leidde over POTLOOD en GEEST No. 504. Horizontaal: 1. dapper, 7. ontkenning (Eng.), 6. bergplaats, 10. muzieknoot, 12. hok, 14. muzieknoot, 1'5. meisjesnaam, '17. telwoord, 18. in wendig lichaamsdeel, 19. vaartuig, 21. tovergodin, 23. spil van een wiel, 24. spoedig, 26. voedsel, 27. rivier in Ita lië, 28. telwoord, 30. landschap in Palestina. Verticaal: 2. voorvoegsel, 3. kleding stuk, 4. zangstem, '5. 'water in. N. Bra bant, 6. aartsbisschop, 9. kunstmatige springbron, 11. bekende afkorting, 13. kant van een stroom, 14. lidwoord, 16. zwemvogel, 17. grond, die bij een hoeve behoort, 20. munt in Portugal (afk.), 22. Avater in Friesland, 24. traag van begrip, 25. bloeiwijze, 27. familielid, 29. munt in China. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 514. Horizontaal: 1. beest, 7. lepra, 9. Lt, 11. Deil, 12. eel, 14. Cor, 15. ach, 16. aan, 18. toe, 20. Arco, 22. Ld, 23. Needc, 25. steel. Verticaal: 2. el, 3. eed, 4. specht, 5. trio, 6. plebaan, 8. alreeds. 10. te, 13. lancet, 17. Ares, 19. o.l., 21. ode, 24. Ec. Zwammerdam, Bodegraven. Reeu- wijk (Tempel), Boskoop, Benthui zen Zoeterwoude (Weipoort), Kou dekerk a. d. Rijn (L.Z.) en vervol gens terug naar de startplaats hotel „Toor" te Alphen a. d. Rijn. Dc ge middelde snelheid was bepaald op 36 km. Na afloop heeft de heer A. Verbree, de nieuwe voorz. van M. A. C. „Rijnland'', in hotel „Toor" de prijzen uitgereikt In de afd. motoren werd le. met 2 strafpunten, de heer J. Reijneveld (Ter Aar), 2e, met eveneens 2 straf punten de heer K. Tensen (Ter Aar) en 3e. de heer K. v. Wijk (Alphen a. d. Rijn) die 3 strafpunten heeft op gelopen. Van de deelnemers per auto werd de heer J. Wurzer (Leiden) eerste met 1 strafpunt, 2e. de heer D. van Amstel (Den Haag), die eveneens 1 strafpunt op zijn staat kreeg en der de werd de heer L. G. Bezemer (Ter Aar) met 3 strafpunten. De e.v. puzzle rit is vastgesteld op 12 juni. Zilveren jubilaris bij „De Indus trie". De heer A. H. Hóoyer, van Boetselaerstraat 26, herdacht dinsdag de dag, dat hij 25 jaar geleden als technischambtenaar in dienst trad bij de Motorenfabriek „De Industrie" van D. en Joh. Boot N.V. In de morgenuren kwam zijn di recteur ir. D. Boot de jubilaris te zijnen huize complimenteren. Ter ge legenheid van dit jubileum liet ir. Boot de groei van het bedrijf, waar aan de heer Hooyer een belangrijk deel heeft bijgedragen, de revue pas seren. Heel wat technische problemen moesten in de achterliggende jaren tot oplossing gebracht worden. Behalve met vele andere voorko mende werkzaamheden is de heer Hooyer thans belast met de zorg voor de inbouw van motoren in schepen, voor de visserij en de kustvaart. Menige proefvaart is reeds tot vol le tevredenheid van bestellers vol bracht. Voor de hiertoe bijgedragen Avaardevolle adviezen bracht ir. Boot mede namens zijn mededirecteuren hartelijk dank. Hij bood namens de n.v. een geschenk onder couvert aan. De technische afdeling van de n.v. had voor een passend huldeblijk ge zorgd, waarin zowel de jubilaris als zijn echtgenote werden betrokken. Zowel in de loop van de verdere dag als in de avonduren kwamen ve len van zijn naaste medewerkers uit het bedrijf hun gelukwensen aanbie den. Namens de gehele staf van per soneel mocht hij ook een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. W. Huyssoon 25 jaar bij N. Samsom N.V. Gisteren was het 25 jaar ge leden, dat de heer Huyssoon bij N. Samsom n.v. in dienst trad en des wege werd hij, vergezeld van zijn echtgenote, in de voormiddag door directie en personeel gehuldigd. Namens de directie voerde de heer W. Samsom het woord, daarbij de loopbaan vanr de jubilaris overziende. De directeur roemde de heer Huys soon als een trouwe en uitstekende kracht, vertrouwd met cijfermateriaal als geen ander, gewend om vertrou wen te dragen en om scherp te ana-1 lyseren. Iemand, waarmee men be langrijke vragen omtrent het beleid der onderneming, financiële kwes ties, moeilijke toepassingen van wet telijke bepalingen en belangen van het personeel kan behandelen. Zo is de jubilaris de vertrouwde der di rectie geworden, met wie de samen werking niets te wensen overlaat. „Dit alles en uw bereidheid om de lasten te helpen dragen, die het voe ren van dit zo uitgegroeide bedrijf meebrengt" aldus de heer Sam som „doet ons met grote dank en erkentelijkheid jegens u terugzien op deze 25 jaren". Na de directeur spraken de heren J. Raatgever en J. Hofstra, resp. hoofd der administratie en chef der hoofd boekhouding de jubilaris op zeer waarderende en geestige wijze toe. Namens het personeel bood laatst genoemde een blijvend aandenken en een fraaie bloemenmand aan de heer en mevr. Huyssoon aan. De heer Huyssoon sprak, mede na mens zijn echtgenote een uitvoerig woord van dank. Hij betuigde hun grote erkentelijkheid voor de goede j woorden, tot hem gericht en voor de, waardevolle geschenken en zeide, dat j hij in 'het algemeen geen man is, 5 die voorkeur heeft voor sieraden, 1 maar dat hij het gouden insigne der onderneming gaarne zal dragen. Geboren: Maria Catharina Elisa beth., dr. v. Fr. S. J. Knaapen en M. S. C. ter Haar. Aagje, dr\ v. J. A. v d Velden en G. Hogen es; Annie, dr. v. Jan Veenendaal en J. de Hey; Pieter, zn. v. A. Blanken en T. Koet- J sier; Jan, zn. v. J. de Jong en R. P. Pijper; Ralph Nicolaas Jacques, zn. I v. D. van Vliet en M. E. v. d. Tooren; Hendrik, zn. v. H. Houweling en S. M. Sohellirngerhout; Alida Adriana The- resia Maria, dr. v. N. C. de Jong en G. M. M. van Eyk. Ondertrouwd: A. Meeling, 25 jr. en C. van Uunen, Ii9 jr.; G. Enthoven, 25 jr. en J. A. G. Amoldussen, 23 jr.; P. Breeveld, 74 jr. en M. F. (Heutgens, 67 jaar. Ondertrouwd: J. Zuidam en A. 'Domburg. M. A. van Es en G. M. van der Meer; J. van Leeuwen en J. W. de Korte; J. C. de Graaiuw en J. G. van Asselt; G. Spaan en A. Geerlof; P. \ran der Mark en W. N. van dei- Kolk. Overleden: Johanna A. van Leeu wen, 73 jr.; Hendrik Bruné, 51 jr.; Jacob van der By, '81 jr.; Hendricus C. E. Kroft, 71 jaar. en J. Th. v. Klink; Helena A., dr. v. P. J. Boere en M. G. Strijk; Roel M. J., zn. v. A. C. Kennis en W. Olijer- hoek; Johannes G. M., zn. v. L. F. van Egmond en P. M. Termeulen; Rober tas H. M., zn. v. H. W. Schouten en A. Koek. Ondertrouwd: C. J. Th. van Klink en C. P. van Dyk. Getrouwd: A. J. van der Hoorn en K. E. M. Ludlage; A. S. M. Stomp en Q. P. M. de Jeu; Th. J. Borst en C. J. P. Alkemade; J A van den Broek en H. W. Wolvers; J. Th. Hoek en A. M. Turk. HAZERSW0UDE Auto over de kop. Het dochter tje van de familie C. van Leeuwen stak nabij de Zonneveldtstraat plot seling de straatweg over. Juist op dat ogenblik naderde een volkswagen. De chauffeur wist door krachtig rem men een aanrijding te voorkomen, doch de auto sloeg over de kop. De chauffeur liep een gekneusde rib op. Wachtmeester aangereden. De wachtmeester der rijkspolitie J. C. v. d. Horst, werd in Sassenheim door een vrachtauto aangereden. Hij liep daarbij een gekneusde hiel op. Dokter Blauwendraad achtte nader onderzoek in het ziekenhuis noodza kelijk. Geboren: Elisabeth Alida, dr van J. den Hertog en A. Slappendel; Cornelis zn van J. Bol en A. Verburg; Gerardus Marinus Maria zn van M. J. van Zuilen en A. C. Verkleij. Ondertrouwd: Evert Jan Heij, 26 jr en Antje Verwaal 24 jr. HAZERSW0UDE [H.R.] Koninginnedag. Koninginnedag 1956 is voor de jeugd van Hazerswou- de Rijndijk gevierd met enkele mooie films. De jeugd van de drie scholen, jongens en meisjesschool uit de Groe nendijk en 't Zwaantje en de Chris telijke school waren om half tien bij eengekomen in de opslagschuur van Windhorst bij de Koudekerkes burg. Na 'n film over ons Oranjehuis draai de de interessante film „Kee, de zoon van de stroper." 'n Film welke zich afspeelt in de Hollandse duinen. HOOSMADE Handbal. Met verscheidene in vallers heeft MMO de strijd tegen Jong-Ade gestx'eden en we mogen zeggen: met vuur. De eerste speel- helft bracht^, voor de dames van Hoogmade het windvoordeel, dat zij evenwel niet voldoende wisten uit te buiten. Een goal van de MMO-mid- vóor, reeds in de eerste minuten ge scoord, deed het beste verwachten. Maar de talrijke, met veel élan voor gedragen aanvallen liepen, vast door een kort en dus ondoelmatig spel, waarmede de goede verdediging van Jong-Ade, met de keepster aan 't 'hoofd, steeds raad wist. Ook de lat en de paal bleken bondgenoten van de Jong-Ade-meisjes. Zo verstreken de minuten zonder dat MMO opnieuw juichen kon. Zulk een geringe voor sprong. bij het ingaan van de rust, was voor Jong-Ade 't sein om in de tweede speelhelft krachtiger aan te pakkeir. Nu zagen wij een gelijk op gaande, strijd. Beter spel aan beide kanten en voor haar taak goed be rekende achtex-hoeden, die hardnek kig weerstand boden aan de uitge oefende druk. Hoe beurtelings de doe- len in gevaar kwamen, bleek wel hieruit dat na 'n geannuleerd doel punt van de MMO-rechtsbinnen, de lat aan de andere zijde voor MMO- redding bracht. Toch zag Jong-Ade haar werken beloond en wel kort voor - 't einde. Een hoge worp van haar vx*ijstaande midvoor verdween onhoudbaar, voor de overigens uit stekend spelende keepster, in het net. MMO stelde nog verwoed pogingen in het werk om nog de overwinning uit het vuur te slepen, doch in de stand kwam geen verandering meer. Beide partijen mogen terugzien op een sportieve, onder goede leiding wedstrijd. DE MEIJE Propaganda-avond „St. Deusdedit". De leden van de r.k. Landarbeiders- bond kwamen bijeen in café Michiel- sen voor hun jaarlijkse propaganda- avond. Voorzitter v. d. Eerg opende eh heette in bijzonder welkom de af gevaardigde van het hoofdbestuur, de lieert Meester uit Leidschendam. Deze gaf een overzicht van de werkzaam heden van de bond over het afgelopen jaar. «.Hieruit bleek, dat* zowel het geestelijk als materiële belcfog van de lederx bij, St. Deus Dedit in goede handen is. De 3% over 1955 kon spre ker speciaal voor de landax^beiders niet toejuichen daar er van deze uit kering voor hen niet veel terecht komt. Als reden zag hij dat de winst in de landbouw over 't algemeen la ger is geweest dan in de openbare en industriële bedrijven, bovendien staan de landarbeiders te individueel. Een andere oplossing om deze groep toch ook te laten delen in de huidige wel vaart heeft, de volle belangstelling van 'het hoofdbestuur. Spreker be sprak voorts nog de ledenwexwing en wekte de aanwezigen op geen papie ren-leden te zijn door alleen de con tributie te betalen, maar ook actief nxede te werken aan de instandhou ding. en uitbreiding van de bond. Daarna werden er nog enkele vragen door de aanwezigen gesteld door de 'heer Meester beantwoord. De voor zitter sloot met een woord van dank aan de spreker van deze avond voor zijn uiteenzetting. Mej. F. v. d. Poel slaagde zater dag j.l. in Utrecht voor de akte fröbel onderwijzeres. Jaarvergadering „Meijepolder". Zaterdagmorgen kwamen de stem gerechtigde ingelanden van de „Meije-polder" in café „De Halve Maan" bijeen Onder voorzitterschap van de heer L. Hoogendijk. De secr.- penningm., de heer J. Vernaay, gaf een overzicht van het financiële be leid, dat sloot met een batig saldo van 306.95. Op voorstel van het bestuur wer den de salarissen van de sedr.-pen- ningm. en de bode verhoogd m.i.v. 1 jan. 1956. De heer H. A. de Jong, welke periodiek aftx-eden was werd met 85 tegen 91 stemmen herkozen. Door-dat de kosten van de hulpbema- ling in 1955 belangrijk groter waren dan werd verwacht, zag men zich ge noodzaakt de pólderlasten te verho gen. Deze werden dan ook gebracht van 12.50 op 13.50. De begroting werd ongewijzigd vastgesteld. Tot leden van de financiële commissie werden benoemd de heren G. Nap, J. Bunnik Jzn en C. de Bruin. In de rondvraag werd het beleid van het bestuur speciaal in vex'band met de aanschaffing van een nieuwe motor en het gebx-uik van de hulpbemaling aan een bespreking onderworpen. Over het algemeen kon dit de goed keuring van de ingelanden verkrij gen. DE KWAKEL In een uitermate sportieve en span nende wedstrijd, hebben de dames van KDO kans gezien, om de leidsters in deze afdeling n.l. RKAV met een 21 nederlaag naar huis te sturen, zodat RKAV thans op de tweede plaats staat en DTS uit Nieuwveen de leiding heeft overgenomen. Dade lijk ontspon zich een hevig gevecht om de bal en de aanvallen golfde over en weer, met KDO iets in de meex-derheid. Na 10 minuten krijgt KDO een strafworp toegekend, deze wordt door Sjaan van Diemen op uitstekende wijze benut en de stand is 10. Hoewel beide elftallen zwoe gen om nog een doelpunt te maken bleef de stand tot de rust ongewij zigd. Na de rust kwam RKAV ge ducht opzetten om de achterstand in te lopen, doch de hechte verdediging van KDO wist van geen wijken en sloe^ al de aanvallen resoluut af. Na 10 minuten was het Greet van de Rotten die de bal kreeg toegespeeld, zij loste een mooi en gaf de RKAV- keepster het nakijken 20. Wederom kwamen de Aalsmeerse dames ge weldig opzetten en het ene offensief volgde het andere snel op, er waren nog 5 minuten te spelen, toen ze ein delijk succes hadden, en de achter stand konden verkleinen 21. Met deze stand kwam ook het einde, de KDO-dames hadden verdiend ge wonnen, en kunnen op een goede wedstrijd terug zien. KDOWatergraafsmeer 22. In de laatste thuiswedstrijd 'is het KDO niet gelukt de volle buit bin nen te halen, hoewel een kleine overwinning niet onverdiexxstelijk was geweest. Het was dadelijk'te zien dat beide elftallen zeer góed te gen elkaar opwogen, zodat het niet te voorspellen was welk elftal uit eindelijk met de begeerde overwin ning zouBgaan strijken. Na 20 minu ten spelen waren het de gasten, die GEMEENTERAAD TER AAR ALKEMADE Geboren: Francisous W., zn. v. G. J. Zoetemelk en M. C. Overdevest; Catharina J., dr. v. C. G. Hassing en M. C. van Es; Cornelis A., zn. v. L. H. van Veen en E; C. de Wagenaar; Helena M. A., dr. v. G. M. Hölscher en E. M. v. d. Meer; Hillegonda E. M., dx\ v. Th. E. Akerboom en A. M. Zaal. Jacobus P, zn. v. J. Th. Oomen De raad van Ter Aar kwam gister avond in openbare zitting bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter B. J. Hogenboom. Afwezig met kennisgeving de heer C. v. Vliet. De ingekomen stukken gingen vlot onder de hamer door en werden op voorstel van de voorzitter voor ken nisgeving aangenomen. Even vlot ging het met een circulaire van 'het departement van Binnenlandse Za ken waarin werd geadviseerd de be kende loonsverhoging en de Z% uit kering ook aan het gemeenteperscmeel toe te kennen. Zonder enige bespre king werd met alg. stemmen besloten aan deze circulaire uitvoering te ge ven. Naar aanleiding van een voorschot- aanvrage als bedoeld in artikel 101 der lager onderwijswet 1920 van het bestuur der vereniging voor Christe lijk Nationaal Onderwijs werd beslo ten het voorschot te bepalen op 2580 gulden. Zonder bespreking stelde de raad vast een partiële herziening 1956 van de regeling ex. artikel 43 der woning wet. Het betrof slechts een formali teit in verband met de goedkeuring van het uitbreidingsplan Langeraar. Van de adviescommissie woonruim- tewet 1947 was een voorstel of liever een verzoek ingekomen om met terug werkende kracht tot 1 jan. 1956 de presentiegelden te verhogen. B. en w. waren ook van menig dat het thans geldende presentiegeld van 2.50 per vergadering niet meer in overeen stemming is met de algenxeen gel dende vergoedingen van tegenwoor dig. Het college stelde voor het pre sentiegeld te verhogen tot zes gulden per vergadering. De raad praatte er niet over en kende dit voorstel met alg. stemmen goed. De vaststelling van de verordening op de keuring van waren 'bleek ook slechts het vol doen aan een formaliteit- te zijn en vroeg geen bespreking. Tegeltrottoir. Vervolgens was het voorstel aan de orde om een tegeltrotoir te leggen langs de Aardamseweg. Het trottoir zal gedeeltelijk vijf en gedeeltelijk vier tegels breed worden. De geraam de kosten belopen 7308.00. De heer A. Hoogervorst merkte op, dat het hier toch een provinciale weg betreft. De voox*zitter bevestigd dit, maar de provincie wenst geen trottoir aan te brengen. B. en w. verkrijgen mach tiging lot onderhandse aanbesteding. Zo ging het ook met het voorstel tot het aanbrengen van een deklaag op het Kerkpad. Het betreft het gedeelte vanaf de Langeraarse plassen richting Papenveer. De kosten zijn geraamd op 13.514.25. Verder stelde de raad een krediet beschikbaar van 11.700 voor de aan leg nieuwe straatverlichting Korte raarseweg. Bedoeld is hier de Korte raarseweg vanaf Schroder tot de Schoutenvaart. De keuze voor de ver lichting is gevallen op het systeem kwiklampen. Men heeft na de proef met diverse systemen, en gebruik makende van ervaringen van andere gemeenten voorkeur gegeven aan kwiklampen boven TL-buizen. De lantaarns zullen gelaatst worden op een onderlinge afstand van circa 30 meter, en er zullen hoge masten ge bruikt worden. Het volgende punt was de benoe ming van een assistent gemeente architect. Uit de sollicitanten was door b. en w. de heer J. de Jong te Oppenihuizen, (Friesland) de meest geschikte kandidaat gevonden. Het college stelde de raad voor genoem de kandidaat te benoemen. Met alge mene stemmen werd de heer De Jong noemd. Aankoop gronden. Vervolgens kwam aan de- orde het voorstel van b. en w. tot aankoop van gronden uitbreidingsplan Langeraar. Het betrof de aankoop van enige eigendommen van de r.k. kerk bin nen het uitbreidingsplan Langeraar gelegen. De oppervlakte is ruim 60 ax-e. Hiex-op staan inog een paar oude woonhuizen. Na overleg was men tot overeenstemming voor het bedrag van de aankoop, n.l. 12.500. Dit be drag is naar de mening van de voor zitter redelijk te achten. Met alge mene stemmen vex'kreeg dit voorstel de goedkeuring, nadat de heer Koning geïnformeerd had naar het bedrag waarop de woningen geschat zijn. Rondvraag. De rondvraag was nogal uitgebreid en bracht verschillende punten ter tafel. De heer L. Hoogervorst informeerde waax-om er geen huisvuil meer gestort wordt langs het Kerkpad, en waar dit nu gedeponeerd wordt. Op ver zoek van de polder wordt het ge bracht aan de Geenweg zo bleek uit het I antwoord van de voorzitter. De heer G. Versluis vroeg aandacht voor een ruïneus stukje grond aan het begin van Langeraar Spr. vroeg hier een verbetering. B. en w. hadden hier gedacht aan de aanleg van een plantsoentje, maar men is het er nog niet over eens. Het zal nog eens wor den bekeken. De heer F. Sassen is verheugd over het aanbrengen van een deklaag op het Kerkpad. Spr. vroeg hoe ver men gevorderd is ter zake van een betere, brug over de Keetsloot. Dëze situatie heeft de volle aandacht van T>. en w. De heer P. C. van Rijn sluit zich aan bij de heer Sassen terzake van de brug over de Keetsloot. Hij spreekt verder over de weg langs de Leidse vaart ter ontsluiting van het daar gelegen industrieterrein vanaf de fabriek van de heer C. Koeleman. De voorzitter zegt bekend te zijn met de moeilijkheden van de heer Koeleman. Er moet echter nog toegang verkre gen worden over provinciale grond. Eerst zou dit geschieden in de vorm van een overpad, maar nu wil de pro vincie wel verkopexx. Dit moet echter in de provinciale staten behandeld worden. Er zal gezocht worden naar een provisorische oplossing. De heer A. P. Uyttewaal vraagt ver betering van het pad langs de Kerk- sloot, verder, vraagt hij vex-betering van de straatverlichting langs het Kerkpad. Aan het eerste zal worden voldaan. Het laatste wil de voorzitter lieVer uitstellen, en opnemen in de voorstellen betreffende de algehele reorganisatie der straatverlichting. De heer A. Hoogervorst breekt nog eens een lans voor een speeltuin althans speelgelegehheid voor de kin deren van het Papenveer. De voor zitter zegt, dat in het uitbreidingsplan Langeraar een speeltuin is geprojec teerd. De inrichting daarvan is par ticulier initiatief met overheidssteun. De vraag of het gewenst is dat ook in het uitbreidingsplan Papenveer een speeltuin geprojecteerd wordt, dit ligt aan de raad. Niettemin wil hij wel eens nagaan of er misschien te Papenveer iets in deze richting ge daan kan worden. Verder spreekt de heer Hoogexwox'st over verkoop van grond van de fa. Koeleman opdat deze dan zelf een weg kan aanléggen. De voorzitter is daar niét voor. De ge meente moet dit in eigen hand hou den. VIERDE LUSTRUM EHBO. Wegens het 20-jarig bestaan der plaatselijke EHBO-vereniging werden selectie-wedstrijden van de kring •GoudcP der EHBO gehouden in het gymnastieklokaal te Aardam. De uit slag was: 1. Boskoop met 249 punten, beker beschikbaar gesteld door het gemeen tebestuur van Ter Aar; 2. Zwammer dam met 237 punten, lauwerkraxxs, aangeboden door de firma Uyttewaal Ter Aar (Kattenbxxrg). 3. Ter Aar met 230 punten, medaille, aangeboden door de Coöp. Zuivelfabriek, De Pro ducent" te Aardam; 4. Woerden met 204 punten; 5. Reeuwïjk met 181 pun ten en 6. Waddinxveen met 173 pun ten. De leidsters van de groep Bos koop en Ter Aar, behaalden ieder als leidster 57 pxxnten en mochten hier voor ieder een medaille in ontvangst nemen, aangeboden door resp. de Centi-. Tuinbouwveiling „Ter Aar" en de firma Langhout te Aardam; ,'s Avonds werd het 4e lustrum in intieme kring gevierd in café Van Acker te Aardam, waar ook verschil lende afgevaardigden van diverse EHBO-vereniging aanwezig waren. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen/ Geleerden hebben ontdek!, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"- elk afzonderlijkal beroemd werken tezamen nog beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! bestanddeel Chefarox (Advertentie) na een goed opgezette aanval, doel man van Leeuwen het nakijken ga ven exx de stand op 01 brachten. Er waren nog 10 minuten voor de rust te spelen toen Evert de Jong de bal kreeg toegespeeld en de school in evenwicht bracht 11, met welke stand de rxist inging. Na de thee wa ren de KDO-ers vexTe in de meer- derheid, en speelde het gevecht om de bal zich hoofdzakelijk af op de speelhelft der gasten, niettegenstaan de ze na 15 min. spelen wederom de leiding konden ixemen door een on verwachte aanval (12). Nadat Ver laan en v. Leeuwen nog enkele ma len tegen de lat en paal of juist over hadden geschoten, kx'eeg men na 30 minuten een corner te nemen, wel ke Verlaan zeer mooi voorzette en Bertus v. Leeuwen het leder in de touwen joeg 22. Wat men ook aan beide kanten probeerden to doelpun ten kwam het niet meex\ Water- graafsmeer behaalde door het gelij ke spel het kampioenschap, waarme de zij dan ook gecomplimenteerd werden, terwijl KDO stevig op de 2e plaats eindigde, met nog een uitwed strijd tegen TOG voor de boeg. De junioren speelde op eigen terrein te gen The Victox-y zij wonnen met 40 Koninginnefeesten. De feestdag werd begonnen met de H. Mis. Hier na verzamelde de kinderen zich voor de optocht om naar het feestterrein te marcheren. De plaatselijke mu ziekvereniging, voox-afgegaan door de nieuwe tambour-maitré, Gerard Hoo- genboom, liet pittige wijsjes hox-en. Op het feestterrein werden door de kinderen verschillende spelletjes ge daan, waarvoor grote belangstelling bestond. Om 11 uur had de ballon- wedstx-ijd plaats, in samenwerking met de R.K. Bond voor het Gezin. Ongeduldig stonden de kinderen de komst van de burgemeester af te wachten. Deze arriveerde met pas toor Vex-steeg en kapelaan Laan en beide wethouders. Toen de hoge gas ten als eerste hun ballon oplieten steeg er een luid hoera en gejuich op en bij tientallen schoten de balonnen het luchtruim in. De sterke wind zorgde wel voor de x-est, nu maar af wachten, wiens ballon het vest is ge komen, en de prijs gewonnen heeft. Hierna volgde het Wilhelmus en ga ven de kleuters o.l.v. mej. Bakker enige liederen ten gehore, waarvoor burgemeester Koot zeer erkentelijk was. Na de middag volgde er verde re volksspelen voor volwassenen, en was er 's avonds gx'oot oranjebal bij Leendex's. LANGERAAR Jongeren kvp. De nog maar kort geleden opgerichte afdeling jo-kvp begint reeds activiteit te ontplooien. In 'het parochiehuis kwamen de leden bijeen onder voorzitterschap van de heer C. Leliveld. De opkomst gaf wel reden tot grote tevredenheid, want ongeveer alle leden waren aanwezig. De heer Van de Val heeft in een duidelijk betoog de opbouw en inrich ting der verschillende politieke par tijen verteld. Hieraan werd nog ver bonden een beschouwing over het Hu manisme en het Humanistisch ver bond. Na de paxxze was er gelegenheid om vragen te stellen. Men maakte hier van een vrij druk gebruik. Er werden vragen gesteld over zeer uiteenlopen de zaken. Zo werden er vragen ge steld over het actuele punt de be zitsvorming. En ook vragen over de p.v.d.a. Dit gaf de heer v. d. Val gelegenheid om de jonge mensen een inzicht te geven in deze materie die zovelen in onze dagen bezighoudt. De voorzitter dankt de spr. voor zijn ge- houd eiT besprekingen. Aan deze avond was een gezellig slot door het houden van een spraak waterval. Als oodex*werpen wex'den behandeld o.a. damesvoetbal, 'n speel tuin in Laxigex'aar en de mode van de vrouw. Ook werd nog een namen- spel gedaan. De voorzitter dankte aan het eind van de avond voor de uitste kende opkomst. 0UDE-WETERING GEMEENSCHAPPELIJKE HERDENKINGSAVOND. Op 4 mei, de dag van de doden- hex-denking, is er om half negen des avonds in de gereformeerde kerk een gemeenschappelijke wijdingsavond. Sprekers op deze avond zijn ds Knottnerus en de pastoor. De avond wordt geopend door ds van Goud oever en' gesloten door ds van Swig- chem. Deze gemeenschappelijke herden kingsavond is een traditie van drie jaar. Sinds ,de ramp in 1953 heeft men in Oude Wetering de behoefte gevolgd de dodenherdenking samen te vieren. Nieuw -is, dat ditmaal de koren ook samen optreden. De Chr. gem. zangver. „Halleluja", de r.k. gem. zangver. „Vox laeta", het her vormde kerkkoor en het gerefor meerde kerkkoor zullen op deze avond het „Te Deurn" van H. Purcell en het „Halleluja" van G. F. Handel uitvoeren. De solisten zijn op uitzon dering van alt en tenox", alleen plaat selijke krachten. De alt is geen „vak"-zangeres, de tenor wel. Dit jaar staat alles o.l.v. Jan van dei- Meer. Het volgend jaar rouleert de

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2