de grollentuini! Bloempjes uit „Hebt u misschien iets met een kleiner ruitje?" 't Geweten. Vijftien jaar geleden plaatste een Canadese dame een advertentie, waarin zij dringend verzoent haar verloren handtasje met ongeveer 17,inhoud terug te mogen ontvan gen. Enkele weken geleden kreeg ze haar handtasje thuis gestuurd. Er was een briefje 'bij van de vinder, die mededeelde, dat hij destijds de cen tjes direct had opgemaakt, maar dat geweten hem na het lezen van de ad vertentie nooit met rust had gela ten. Moeilijke toestand. In Londen stapte een verstrooide heer een kapsalon binnen. Hij ging zitten en was meteen weer verdiept in zijn krantje. De kapper knipte de zijkant op en moest zijn werk even onderbreken, orti met een andere klant af te rekenen. Toen nu weer verder wilde gaan, zag hij, dat de ver strooide heer plotseling kaal gewor den was. „Meneerstotterde hij. „Neem me niet kwalijk", zei de ver strooide heer. „Ik had vergeten mijn pruik af te zetten. Nek uitscheren, astublieft." „Oh, ik kan me mijn laatste opslag nog goed herinneren. Die heb ik gevierd met een portie bami van 75 cent". Verkeerde mening. 'n Oud dametje had een zoon, die bij de marine was. Op zekere dag, toen ze in Rotterdam wandelde, zag zij eensklaps een officier aan ko men. Ze stapte regelrecht op de man af en vroeg, of 'hü haar zoon ook kende. „Wel moedertje", zei hij tegemoetko mend, „op welk schip vaart hij?" „Op welk schip" herhaalde het vrouwtje beduusd. „Zijn er dan twee?" Hé, een kwartje!" De oplossing. Jansen had iedere nachtdezelfde nare droom. Hij zag dan een man van onder zijn bed te voorschijn komen, die een revolver op hem richtte. De dokter had er allerlei drankjes voor gegeven en ook reeds een vacantie van drie weken aan zee voorgeschre ven. Maar niets hielp. Toen ging Jansen naar een kwak zalver. Zijn dokter was er woedend over, maar Jansen trok zich er niets van aan. Na enkele dagen ging hu de ge neesheer vertellen, dat hij volkomen genezen was. „Wat heeft die kerel je dan voor geschreven, informeerde de arts. „Hij heeft me de poten onder m'n bed weg laten zagen", antwoordde Jansen. DE LEIDSg COURANT „Jan, ons paard gaat winnen!" 1 Radio-spelletjes. Wij kennnen ook de rage van radio spelletjes, maar de Italiaanse tele visie brengt iedere wee'k „jetsr ori gineels" Onlangs nodigde de omroe per de kijkers uit zo spoedig moge lijk in nachtgewaad en met branden de kaarsen naar de studio te komen. De eerste prijs werd gewonnen door een koster. Hij had een kandelaar met 40 brandende kaarsen bij zich. Filosofietje. Churchill had eens deelgenomen aan een jacht en niets geschoten. Aan de maaltijd, die na de jachtpartij ge houden werd, was hij voor zijn doen opmerkelijk stil.. „Wat zit je tóch te denken', Win ston?", vroeg een van zijn vrienden. „Dat ze ons op school leerden, dat er vroeger hele volken van de jacht leefden", antwoordde Chur chill. „Oh Charles, wat een aardige jongen ben je! Herhaal dat gedeelte nog eens, waarin je zei, dat je me niet waardig bent". laas, de eigenaar van het pand, een rillerige man, werd wakker, omdat zijn electrische deken staakte en hij greep de dieven. Harde woorden. Hij: „Ik heb genoeg van je zoge naamde liefde!" Zij:„Nou, hier heb je dan je zoge naamde gouden ring terug". WAT HOGER OP „Uw sollicitatie .mijnheer! Eli .Mijnheer!!!!" „Weet je wat er verteld wordt? Dat hij haar om het geld trouwt!" Voor ik trouwde, doolde ik rónd en kwam overal in moeilijkheden. Nu heb ik alles onder één dak!" Haat. Een man kwam met zijn hond bü de veearts. „Wilt u zijn staart weg nemen?", vroeg hij. „Waarom?", vroeg de veearts. „Morgen komt mijn schoonmeder en ik wil geen enkel teken van ver welkoming". Eindelijk. In Californië is onlangs een paartje in het huwelijk getreden, dat veertig jaar verloofd wasy De ouders van de bruid (71 jaar) waren tegen het hu welijk geweest. Ze hadden gewacht tot de ouders dood waren. Zonderlinge wereld. In Parijs zijn een dezer dagen twee dieven op een merkwaardige manier tegen de lamp gelopen. Zij waren een huis binnen gedrongen en volgens hun beproefde methode haalden zij eerst de electrische stoppen weg„ om bü geval van ontdekking in dë duis ternis nog een kansje te hebben» He- HIJ ZOCHT HET Goed opgevoed. Een zakenman had een vordering lopen, die hü maar niet geïncasseerd kon krügen. Op zekere dag stuurde hij zijn schuldenaar de rekening en schreef er op: „Vandaag is deze re kening precies vier jaar oud!" 's Avonds had hij haar al terug: „Wel gefeliciteerd met haar verjaar dag", stond er op. Gemiddelde. Ben statistisch bureau in Amerika heeft vastgesteld, dat de gemiddelde Amerikaan de volgende hoeveelhe den gedurende zün leven verorbert: 5 kalveren, 10 koeien, 3 varkens, 3r,0 kippen, 10.000 eieren, 5400 kilo aard- appelen en 4000 kilo suiker. Voorts vermaalt hij 100 kilo kauwgum en rookt 250.000 sigaretten. Een Amerikaanse jongemaiiliti Amerikaanse stad Minneapolis vond een minder elegante, maar zèjigr praktische manier uit, om gevrijwaard te blijven van het opspattendaswater bij passerende auto's, wanneer het hard. I geregend heejt. Zijn fietsf&bncbirging een metamorfose, maar hij kan nu J zeggen nu hij de kunst van het rijden meester is dat hij hoog en droog zit. „Jij bent mijn getuige! Je zag, dat ik richting aangaf, nietwaar!!!!" Brutaal. „Mag ik je pen even lenen, Jan?" „Natuurlijk". „Heb je een velletje papier voor me?" „Pak maar". „Kom je nog in de buurt van het postkantoor?" „Ik kan er wel even langs lopen". „Kan je me een postzegel lenen?" „Alsjeblieft". „Zeg, wat' is het adres van je meisje ook weer?" „Ja, mijnheer Kornelaar, ik weet wel dat met u in Augustus vakantie heeft" „Harry, heb je de kat naar buiten gedaan?'

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11