Geen „bij-planeet" van Den Haag maar landelijkheid gaat toch weg Bediening van de Doesbrug zorgde voor deining in Leiderdorpse raad Grote plannen in Zoeterwoude Rijndijk krijgt industrie; 't dorp grote bevolkingscentra Lisse kreeg toestemming voor bouw van 66 extra-wonmgen Aanvullend crediet van f 32.000, voor het sportveldencomplex ZATERDAG 28 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Voor het eerst in de geschiedenis bijna de gehele Westbroek Polder en van Zoeterwoude is gistermorgen een persconferentie gehouden. Burge meester H. J. J. A. Smeets had in de raadsvergadering, die donderdagavond werd gehouden, te kennen gegeven, dat de grote plannen, met name de uitbreidingsplannen en vooral het zo belangrijke structuurplan, meer ter kennis van het publiek moeten komen om te voorkomen, dat allerlei mis vattingen en geruchten de ronde blij ven doen. Met enige spanning werd deze con ferentie tegemoet- gezien, vol ver wachtingen en gissingen naar wat de laatste tijd, als wij urenlang tijdens de geheime zittingen in de bodekamer zaten, aan de raadsleden zou zijn medegedeeld. Daar kwam nog bij, dat er de laatste tijd geruchten door de ge meente liepen, die wel ongelooflijk waren, onze tijd is nu eenmaal een periode van grote dingen en het zou toch wel eens waar kunnen zyn. Daar is allemaal niets van waar. Er zou, zo echode het gesprek van de dag over de groene tafel heen, in Zoeterwoude een satelliet-stad van Den Haag worden gesticht, een „bij-planeet" van de Hofstad en geen kleintje, want 1000 woningen moesten gebouwd worden in de Grooten Pol der tussen de Nieuweweg en de laan naar de boerderij van Th. v. d. Salm, dus in de polder achter het Watertje. Toen wij de burgemeester zagen glunderen om ons verhaal, moesten wij deemoedig zeggen, dat wy er toch niets aan kunnen doen, dat het ons zo vele malen was verteld en hard nekkig volgehouden, dat B. en W. van Den Haag op ons Raadhuis had den geconfereerd en dat zelfs de raad in een geheime zitting kennis zou hebben genomen van de grote plan nen van 's-Gravenhage. Commentaar: Daar is allemaal niets van waar. We werden niet teleurgesteld. Zeer zakelijk kregen we te horen, hoe de plannen gegroeid zijn; van de conferenties en opdrachten tot advies aan het Instituut Stad en Landschap, het Economisch Technisch Instituut E.T.I., het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut K.A.S.K.L en het Landbouw Economisch Instituut L.E.I. Van al deze rapporten heeft de raad kennis genomen; aanvankelijk om te weten te komen hoe klein-industrie kan aangetrokken worden en hoe hiertoe de plaats moet aangewezen worden. Bij al deze adviezen en berekenin gen kwam ten slotte de Planologische Dienst van Zuid-Holland uitspraken doen omtrent industrievestiging in Zoeterwoude. Daar waren ook par tiële uitbreidingsplannen en bij de behandeling daarvan werd de uit spraak gedaan dat de H. Rijndijk geen woongebied kan worden. De gronden, liggende vanaf de Meerbur gerwatering tot aan de Ommedijk, westelijk gelegen achter het gesticht „De Goede Herder" en de bebouwde stukken langs de Rijksstraatweg tot aan de spoorlijn LeidenWoerden, zijn bestemd voor industrie, want zó was de motivering dat is het meest gunstig gelegen industrieterrein van geheel Zuid-Holland. Het gevolg hiervan is dat het plan voor intensieve woningbouw der halve geen goedkeuring van Ged. Staten kan krijgen. Het gedeelte tus sen de Ommedijkseweg en de grens van Hazerswoude moet agrarisch blij ven. (Wij veronderstellen dat dit ge deelte als industriereserve zal blijven liggen). Ook het Zwieten blyft agra risch gedeelte. B. en W. hebben de raad hiervan in kennis gesteld, waarna besloten is aan S. en L. opdracht te geven voor een nieuw partieel uitbreidingsplan, een plan in hoofdzaak en tenslotte voor het Dorp een structuurplan. De woningbouw voor de H. Rijn dijk, door de industrievestiging nog meer nodig, zal nu meer naar het Dorp worden verschoven. Structuurplan. Na deze mededeling kwam het structuurplan ter tafel, een plan zo groots en verbluffend dat het de oude geruchten nog in de schaduw stelde. Wij waren verrast en dus niet teleur gesteld. Het eerste streven moet nu zijn de twee delen van de gemeente zo kort mogelijk te verbinden. Hiertoe is een straat geprojecteerd vanaf de Noord- buurtseweg langs de boerderij van Th. v. d. Salm waaraan woonwijken komen te liggen. Deze weg komt uit op de Ommedijk. Een nog dikkere lün wees aan waar een tweede grote ver keersweg Zoeterwoude zal doorsnij den. Deze weg komt vanaf Voorscho ten over de Vliet en looipt nabij de boerderij van Gebr. van der Post door de Hofpolder, kruist de Rijks weg 4a door de Westeindsche Polder op 100 m. ten zuiden van de boerderij van Gebr. Schipper over de Stomp- wijkseweg, loopt verder door de Zwetpolder kruist de Zuidbuurtseweg op 200 m. ten zuiden van de kath. kerk vervolgens door de Westbroek polder langs de boerderij van N. H. Berg en zo door de Oostbroek polder via Gelderswoude naar Benthuizen. Het grote gebied tussen deze weg en de laan van Th. v. d. Salm, alzo een gedeelte van de Grooten Polder tot ongeveer de helft vanaf de Zuid buurtseweg tot de Westpoort is tot woonwijken geprojeceerd. afgewis seld door vakken voor klein-industrie welker verwerkelijking nu zo krach tig wordt gestreefd. Hierbij kwam de teleurstelling van het niet verlenen van vergunning voor een verbinding van een straat uit het woongedeelte De Loethe en de woonwijk tussen Schen keiweg en korte Miening op de provinciale weg ter sprake, (zie het raadsverslag van gisteravond). De burgemeester zal alles doen om alsnog deze uitgangen te behouden. Met grote waardering hebben wij de situaties van deze twee woonwij ken bewonderd. In het Schenkelweg- centrale voorzieningen voor Verken. Korte Miening-plan is het Wit Gele srhnlpn fphiiir.pri nnfonanniriagnnr^on rrjA scholen tehuizen, ontsoanningsoorden en zelfs een begraafplaats. Verderop ten noorden van de laan van Th. v. d. Salm, dus achter het Raadhuis liggen blokken voor klein- industrie in het plan opgenomen. 12.000 mensen. Ook in de Zwetpolder is tussen de Zwetkade en de nieuwe weg over de gehele breedte tussen Zuidbuurtse- en Stompwijkseweg een woonwijk ge projecteerd. Meer dan 12.000 mensen kunnen in deze projecten wonen. Nog niet bekomen van de verbazing kwam de realiteit: de orde van de dag, het uitbreidingsplan Dorp tot Kruis-gezondheidscentrum fraai ge projecteerd. De Loethe kan 'n prach tige woonwijk worden. Hierin ligt een winkelstraat en hier zullen hui zen in de vrije sector worden ge bouwd. Als deze wijk ontsloten wordt door het wegruimen van de gebou wen van de fa. Janson op het Dorp en de straataanleg gereed zal zijn, zullen er zeker aanvragen om grond komen. Als er nu maar veel heggen en bomen worden geplant. Desgevraagd deelde de burgemees ter mede dat de centrale riolering met de rioolzuiverings-installatie in de Gr. Westeindsche Polder voor het gebied vanaf de Zwetkade tot en met de Dorpstraat reeds ontworpen wordt en in 1957 wel tot stand zal komen. Het spreekt vanzelf, dat het Water tje niet onbesproken bleef. Hierbij kwam de Technische Dienst ter sprake. Met de kleine staf, ook al wordt deze nu uitgebreid, is het werk niet bij te houden. Het Watertje met de twee bruggen zal dit jaar nog niet tot uitvoering komen; het wordt 1957. Inmiddels wordt het plan steeds groter en duurder. Het eerste plan netje van de gemeenteopzichter van Mil van ƒ20.000.groeit nu tot vele honderd duizenden. De plannen voor de verbinding van de Nieuweweg rechtdoor tot de Dr. Kortmannstraat hangen nu weer af van du vergunning tot verlaging van de Nieuwewegbrug. Hiertegen zijn nog al wat bezwaren ingediend. Dit geldt ook voor de Schoutenbrug. De Provinciale weg, vanaf het punt waar deze nu bijna gereed ligt in de Groote Westeindsche Polder tot de aanslui ting van de Dr. Kortmannstraat, moest onbesproken blijven. Daar is officieel nog niets van bekend. In afwachting van de beslissing of deze al dan niet door de Dorpsstraat zal gaan is toch reeds een stukje bouwterrein uitgezet ten'Westen van de Noordbuurtseweg in de Gr. West eindsche Polder, als overblijvende strook tussen de Prov. weg en de Noordbuurtsevaart. Er was zoveel te bespreken en zo veel te kijken, dat wij hebben ver geten te vragen waneer of de Stee- nen brug (tussen Miening en Noord buurtseweg) verbreed zal worden. Maar de burgemeester heeft ons nog meer persconferenties toegezegd en zelfs welwillende beloften gedaan om steeds voor de raadsvergaderingen op de hoogte te zijn. In de g:-teravond gehouden raads zitting onder leiding van burgemees ter v. Diepeningen, is de meeste tijd besteed aan punt 6 van de agenda nl. voorstel to verpachting van de Does- brug. Hier zijn heel wat woorden aan besteed. In het prae-advies zeggen B. en W., dat de huidige brugophaler verklaard heeft de brug niet langer te willen bedienen tegen de huidige vergoeding. Een verhoging wilden B. en W. niet voorstellen, omdat de be diening veel te wensen over liet. Zij hebben uitgezien naar een andere brugophaler en deze gevonden in de persoon van de heer J. J. Wolff tegen een vergoeding van 2500.per jaar en voor de tijd van drie jaar. Hier voegde de voorz. nog een ver klaring aan toe en wel dat in ver band met deze zaak aan enige per sonen, die volgens B. en W. daarvoor in aanmerking kwamen, gevraagd is of zij genegen waren deze functie waar te nemen. Van deze was alleen de heer Wolff bereid erover te praten en tenslotte zijn B. en W. met de heer Wolff tot overeenstemming gekomen. Het bedrag van de vergoeding, zijnde 2500.-- schijnt aanleiding geweest te zijn tot allerlei geruchten in de buurt van de brug, zoals de heer Los later opmerkte, en een van degenen die voorheen te kennen had gegeven geen interesse voor dit baantje te hebben nl. de heer Voorma, had als nog een schrijven tot B. en W. gericht waarin hy aanbood de brug te pach ten met een vergoeding van 1500. De voorz. verklaarde evenwel dat iemand, die eerder te kennen had ge geven geen interesse te hebben voor dit baantje de belangen niet voldoen de zou behartigen en verzocht de raad de heer Wolff te benoemen. Discussie. De raad ging hier evenwel niet zo vlot mee akkoord. De heer Broxter- man was degene die de rij van spre kers opende. Hij vond de voorgestelde beloning zo abnormaal, in verhouding tot de bestaande, welke 375.be droeg, dat hij inlichtingen wilde heb ben over de reden van deze 7-voudige verhoging. De heer Winkel vreest moeilijkheden met Ged. St. en voelt meer voor openbare verpachting. Voor dit laatste zijn meerdere raads leden. Voorts wordt gevraagd of alle mogelijkheden onder het oog zijn ge zien en of de overige gevraagden wisten dat de vergoeding zo drastisch zou worden verhoogd. Wellicht wa ren er dan meerderen, dit het voor een lager bedrag zouden hebben wil len doen. De heer Los verklaarde vernomen te hebben, dat er een ge gadigde zou ziin geweest die gezegd had het voor 1500.te willen doen maar niet geaccepteerd was. De heer Moraal stelt voor, nu deze besprekin gen zijn gevoerd, de brug slechts voor de tijd van één jaar te verpachten en deze dan te herzien. Raad bleef stroef. In zyn antwoord aan de raad ver klaart de voorz., dat de huidige toe stand in geen geval gehandhaafd kan worden, omdat er over de bediening van de brug ernstige klachten zijn. Zo werd deze, tegen de voorschriften in, soms geopend voor zonsopgang en na zonsondergang en ook op zondag, waarvoor de brugophaler dan van de betrokkene een vergoeding ontving. Ook werden de veiligheidsvoor schriften niet nageleefd. Er moest dus een oplossing gevonden worden. Ge- meentepersoneel aanstellen was te duur. B. en W. hebben gezocht naar iemand met voldoende verantwoor delijkheidsbesef die in de buurt van de brug woonde. Het aanbod, waar de heer Los op doelde, is B. en W. niet bekend. Wat betreft de verho ging van de pachtsom, zo zeide de voorz., nadat men een geschikt per soon gevonden had in de heer Wolff, is men met deze tot overeenstemming gekomen voor het genoemde bedrag, wat B. en W. niet zo abnormaal hoog vinden, als men in aanmerking neemt dat er de gehele dag iemand dispo nibel moet zijn en er momenteel vrij veel door de brug gevaren wordt. On danks deze uiteenzetting toonde de raad weinig animo voor het voorstel van B. en W. en zowel de heer Nie- vaart als de heer Broxterman blijven van mening, dat er niet voldoende voorlichting is gegeven aan de gega digden. Inmiddels is de gemeente architect, de heer Buitendijk, gearri veerd die, met de heer v. Vliet, de besprekingen met de adspirant brug ophalers hebben gevoerd. Uit de ver klaringen van de heer Buitendijk bleek, dat tydens de besprekingen er geen bedrag is genoemd, slechts één was op de hoogte van de toen reeds bestaande afspraak met de heer Wolff en de gevraagde vergoeding, maar deze persoon had voor de functie van brugophaler geen interesse. Op de vraag van de voorz. of er iemand een aanbod had gedaan voor de som van 1500.ontkende de heer Buiten dijk dit ten stelligste. Ook verklaarde hij, dat op een door hem persoonlijk tot de heer Voorma gerichte vraag deze had verklaard er niets voor te voelen. De voorz, nogmaals zijn voor stel bepleitend komt eerst even terug voorzieningen moeten worden ge troffen zoals tijdens de uitvoering van het werk is gebleken De voorz. antwoordde dat er inderdaad enkele dingen zijn vergeten en wat het schil deren betreft, och, zo zegt hij, men maakt iets voor langere duur en on danks de soberheid die betracht wordt toch ook zo mooi mogelijk en het schilderen zal daar niet weinig toe bijdragen. Tegels was nog fraaier geweest maar veel te duur. Tenslotte kunnen deze extra voorzieningen ten bedrage van plm. 15.000.bekos tigd worden uit het stratenfonds. Bei de voorstellen worden aanvaard. Bij de rondvraag informeert de heer v. Winkel naar een brievenbus op de Van der Valk Boumanweg en voelt de heer Nievaart zich gedron gen de grote waardering van de be woners van de Pinksterbloem voor hun geriefelijke woningen aan B. en W. mede te delen. Kleuterfeest op 30 april De kleu ters van Leiderdorp, die de kleuter school aan de Hoge Rijndijk bezoeken worden a.s. maandag, voor de viering van de koninginnedag, verwacht in op de opmerking vam de heer Nie- de Koningstraat op no. 35, om kwart vaart die gesproken heeft over het niet in stijl zijn van de besprekingen. De voorz. zegt, dat alles wat B. en W. doen, in het belang is van de ge meente en men daar niet aan moet twijfelen. Heb is het goed recht van de raad om een voorstel niet te ac cepteren maar dit mag geen aanlei ding zijn te veronderstellen, dat de besprekingen niet goed gevoerd zijn. Als hij tenslotte het voorstel in stem ming brengt, wordt dit verworpen. Voor stemden alleen de beide wet houders en de heer Kuilenberg. Hierop wordt het voorstel van de heer Moraal voor één jaar ver pachten en dan de situatie herzien in stemming gebracht hetwelk wordt aangenomen. Tegen stemden nu de .ueide wethouders, de heer Kuilenberg en de heer Schoppen Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van Ged. St. betreffen de de onderhandse aanbesteding van het zwembad, en een besluit van Ged. St. houdende verdaging van hun be slissing over het raadsbesluit tot het verstrekken van een geldlening aan de plaatselijke commissie voor de padvinderij. Aanschaffing nieuwe sneeuwploeg. Doordat aan de bestaande sneeuw schuiver verschillende bezwaren ver bonden zijn, waardoor niet effectief gewerkt kan worden, stellen B- en W. voor tot aanschaffing van een nieuwe sneeuwploeg voor de som van ƒ2500.z.h.st. aangenomen, evenals het benodigde meubilair voor de se cretarie. Van het bestuur der Chr. Nat. school zal een strook grond over genomen worden welke nodig was voor de verbreding van de Hoofdstr. Een tweetal uitkeringen aan het ge- meentepersoneel worden eveneens goedgekeurd. Zwembad. Ten behoeve van het zwembad, met welks aanleg reeds een aanvang is gemaakt, heeft de Ned. Heide my op verzoek van B. en W. prijsopgave ge vraagd voor levering van een water zuiveringsinstallatie. De prys be- voar negen, vanwaar zij onder geleide naar het ontspanningsgebouw gaan. GEM. RAAD ALS AANSLUITING OP PLAN VAN 61 Naar wij van het gemeentebestuur van Lisse vernamen, is heden door het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting toestemming ver leend om over te gaan tot de bouw en gunning van 66 extra woningen, zulks in aansluiting op de in aan bouw zijnde 61 woningen. Men deelde ons voorts mede, dat onmiddellijk, nadat onlangs de nieu we richtlijnen inzake de goed'keu- rings- en subsidieregeling met be trekking tot de woningbouw van rijkswege bekend zijn gemaakt, door het gemeentebestuur van Lisse po gingen in 't werkk zijn gestled om in afwachting van de volledige door werking van die regeling in provin ciaal-, regionaal- en streekverband een woningbouwobject te mogen aanvatten en dat dit streven met suc ces is bekroond, doordat het gemeen tebestuur een tweetal plaatselijke aannemersbedrijven n.l. de firma's Gedeputeerde Staten, de heer Deeren- ber>g, die de laatste tijd zo geijverd heeft om tot een vrijere woning- bouwpolitiek te geraken. Wij verna men ook, dat het nieuwe plan de vol ledige steun van de heer Deerenberg heeft gehad. Van de zijde van het gemeentebe stuur werd ons er verder op gewezen, dat men ook veel medewerking heeft ondervonden zowel van de Provin ciale, als van de Centrale Directie van de Wederopbouw en het stemt ongetwijfeld tot voldoening, dat dat dank zij de van alle kanten on dervonden hiflp thans van het gunstige seizoen kan worden gepro fiteerd om de woningen te laten ver rijzen. Evenals het plan van de 61 huizen is ook het nieuwe ontworpen door de Dienst van Openbare Werken, te Lisse. VOORSCHOTEN AUTO OVER DE KOP. Gisteravond vond nabij de Haag- Horsman en Co en Lanêeveld en Co sche Schouw no^ een ongeval plaats, L i dat bijzonder goed aüiep. EenWel bereid vond het inachtneming v«n ryder stak met zijn fiets aan de hand de weg nabij de Haagsche Schouw over. Een naderende auto moest daardoor snel remmen, wat hem ge lukte. Een andere naderende auto had minder geluk bij zijn rempoging. Door zijn snelle reactie remde hij misschien te hard en sloeg daarbij over de kop. Het liep echter nog goed af. Lichamelijk letsel van de inzitten den deed zich niet voor. Alleen schrik en materiale schade. DOOR TRAM GEGREPEN. Gisteravond bij half negen reed de heer van Dr. van de Leidscheweg te Voorschoten met zijn auto de boule vard af, om naar huis te gaan. Bij het oversteken van de tramrails zag hij de naderende tram uit Den Haag niet of te laat. De tram pakte de auto in de flank. De heer van Dr. was be wusteloos. De doktoren Olthuis en Swen waren spoedig aanwezig voor de eerste hulp. Zij adviseerden over brenging naar het academisch zie kenhuis voor nader onderzoek. De heer van Dr. was inmiddels weer bij kennis gekomen. De rijkspolitie van Voorschoten was met 2 man aanwe zig om procesverbaal op te maken en de kraanwagen van de fa. Cuilen- burg werd belast met het wegbren gen van de in elkaar gereden auto. Prog aanv de z.g. curve-prys een 66-tal wonin gen te bouwen. De indeling der huizen komt ge heel overeen met die van de 61 wo ningen en gebouwd zal worden door de woningbouwvereniging „Volks belang". De woningen zullen worden ge bouwd op een viertal verspreid lig gende terreinen en wel: 10 aan de ,te verlengen) Prins Hen drikstraat; 27 aan de (te verlengen) van der Veldstraat en aan de Wagenstraat; 29 aan de (te verlengen) Hyacin- thenstraat en Gasstraat Wij kunnen in dit verband nog de volgende cijfers noemen. De totale grondkosten zullen be dragen pl.m. 187.815.47 en de aan nemingssom 994.000,Bij dit laat ste komt uiteraard nog een bedrag bij voor architectenhonorarium, toezicht enz., zodat de Raad een bouwvoor- schot heeft gevoteerd van 991.111.34. Het voorlopige exploitatie-overzicht ziet er als volgt uit: Annuiteit gronkosten 4.003 pet. van ƒ187.815.47 ƒ7518.25; annuiteit bouw kosten 4.458 pet. van 991.111.34 ƒ44183.75. Onderhoud 66 x ƒ81.— 5346 Algemene onkosten 66 x ƒ13.10 ƒ2864.60. Assurantie ƒ264. Belastingen 2310. 60486.60. Jaarlijks rijksbijdrage f 2681.90. Noodzakelijke huuropbrengst excl. huurderving ƒ33614.70. Noodzakelijke huuropbrengst inclusief huurderving 100/98 34300.71. Totale huur per week 1/52 659.63. De huur zal dus vermoedelijk pl.m. 10,— per week moéten gaan be dragen. Voor de vele woningzoekenden in Lisse is het stellig zeer goed nieuws te mogen vernemen, dat er dit jaar of althans in het begin van 1957 ho pelijk ruim 180 nieuwe woningen gereed zullen komen. Van een niet onbelangrijk gedeelte is dit succes van het gemeentebe stuur van Lisse ongetwijfeld te dan ken aan het streven van het lid van GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN De raad van Voorschoten kwam terug. De raad verleende in deze gisteravond in openbare vergadering bijeen. De voorstellen van het college kregen deze avond niét veel commen taar en werden allen aanvaard. Het voorstel voor een aanvullend crediet voor de sportterreinen werd „onder teleurstelling met de gang van zaken „genomen". Wethouder van Oosten in de vorige vergadering gekozen zetelde nu voor het eerst achter de tafel van het college. De raad betuigde haar instemming met de verdeling van de taken in het college. De heer van Eist bedankte de wethouder Schrama voor het vele werk door hem gedaan in zijn functie van wethouder van Onderwijs en cul turele zaken. Wethouder Schrama is nu belast met de taken van openbare werken en plantsoenen. De taak van de burgemeester is uitgebreid met personeelszaken en de bedrijven. Bij de ingekomen stukken en mededelin gen deelden B. en W. mede nog niet met een voorstel te zyn gekomen tot demping van een sloot achter de huizen van de Bloklaan nabij de Vin- kesteeg. De kosten hieraan verbon den van 10.000.achtte het college niet evenredig aan het voordeel. Op vragen van de heren Lamboo en De Groot, deelde de voorzitter mede, dat men niet bang behoeft, dat het niet netjes zal zijn. Als het nodig blijkt te ziin kan altijd nog met een voorstel worden teruggekomen. Het gasbedrijf krijgt een motorzuigpomp om de lei dingen leeg te zuigen en door te bla- dr^'t'Tli'soo - wat Ti 400- mëer D<s raad stelde het benodigde fSm de begrotingen h« v°o£ Taar "ediet beschikbaar. Het Waar deze verhoging een gevolg is van stijging van lonen en materialen achtte de Ned. Heide mij. de prijs ac ceptabel. Dus zal de opdracht aan de firma Rossmark gegeven worden. Een tweede voorstel inzake het zwem bad behelsde de verfraaiing van het buitenaanzien door toepassing van z.g. verblendsteen en het schilderen van de basins. Dat de buitenzijde ver fraaid wordt kan de heer Broxter man zich wel indenken, maar waar om de bassins geschilderd moeten worden is hem niet duidelijk. De heer Los kan niet ontkomen aan de indruk dat het oorspronkelijke plan niet ge heel is overzien, omdat verschillende voorstel van de afschaffing van de gasmeterhuur kreeg de volledige in stemming. Voor het leggen van dienstgeleidingen voor gas, water en electriciteit in het complex Oranje polder, Bloklaan en Krimkade en het aanschaffen en plaatsen van de be nodigde meters wer een crediet ge vraagd van 129.380.Z. h. st. werd ditvoorstel aanvaard. Medewerking van de raad werd gevraagd voor aan schaffing van meubilair en leermid delen voor de R.K. Kleuterschool. De haar medewerking. De bijzondere scholen ontvingen een voorschot op de vergoeding voor de beloning van de aandeze scholen verbonden vak leerkrachten. De plaatselijke doktoren werden alle vier aangewezen als ge meentelijke lijkschouwers. Deze be noeming geschiedde oficieel schrif telijk. Aanvullend crediet sportterrei nencomplex. Bij een tussentijds op gemaakte stand van zaken met be trekking tot de onder leiding van de - 0 Nederlandse Heidemaatschappij inheugen, hield onder voorzitterschap 'rogramma feestelijkheden. Ter ivulling van het programma van de-feestelijkheden van de Koningin Wilhelminavereniging is ons verzocht het volgende nog onder de aandacht te brengen: De vermakelijkheden op de Voorstraat openen reeds op za terdag-(heden)-avond om zes uur, en die zijn dus niet alleen op Konin ginnedag open. Vanavond om 8 uur brengen de beide plaatselijke harmonieën met drumbands een taptoe op het Oran- jeplein. De demonstratie met Haagse poli tiehonden wordt maandagmiddag om twee uur op het terrein bij het nieuwe gymnastieklokaal gehouden. De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waargeno men door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2357. Voor de zus ter vervoege men zich indien nodig tot het Gezondheidscentrum, el. 2177. SASSENHEIM Medische dienst op zondag a.s. dr. C, Horrevorst Sassenheim, telef. 7159. Bromfietstoch K.V. P. Brom fietsberijders die1 del willen nemen aan de K.V.P. propagandatocht op Hemelvaartsdag kunnen zich opge ven bij de heer W. Berbée, Hoofd straat 291. De tocht gaat naar Gouda. WARMOND Tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit". De tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit", welke zich nog in een gestadige groei en bloei mag ver uitvoering zijnde werken in de Oranje polder was komen vast te staan, dat wil men het werk tot een goed einde brengen voor de aanleg een aanvul lend crediet van 32.000.door de gemeente zal moeten worden geno teerd. Voor werken uit te voeren door de Ned. Heidemaatschappij had de raad reeds credieten tot een totaal bedrag van f 99.340.beschikbaar gesteld. De Ned. Heide Mij. acht de van de heer H. G. Deriks in 'hotel „De Zon" haar algemene jaarverga dering. Het jaarverslag gaf een dui delijk beeld van 'het wel en wee der vereniging over het afgelopen jaar. Bij het punt mededelingen wees de voorzitter op het in juni a.s. te houden aardbeientournooi in Roelof- arendsveen, waarvoor zeer grote belangstelling bestaat. Zy die aan dit tournooi willen deelnemen, moeten oorzaak van het niet toereikend zijn z*ch y00.r 26 mei a.s. opgeven bij de van het tot op heden beschikbaar ge- i secretaris. Uit het fiancieel over stelde crediet ad ƒ99.340',— aan de zidht der vereniging bleek dat de fi- volgende omstandigheden. De langere duur van het werk als gevolg van een tekort aan personeel (onderbe zetting); de moeilijke terreinomstan digheden, de langdurige winter en onvoorziene bijkomende werken. Verschillende leden van de raad uit ten bij deze aangelegenheid hun teleurstelling over de gang van zaken en vonden het zeer onbevredigend. Door de Ned. Heide Mij. was wel toelichting gegeven op de gang van zaken. Zelf hadden zij wel excuses gemaakt voor enige verzuimen in het bestek, maar er zijn factoren geweest die niet te bezien zijn geweest, wét- houder Schrama vond het zelf ook teleurstellend. Er zijn enige wijzigin gen aangebracht in de plannen, de bodemgesteldheid is tegengevallen. De afgelopen winter gaf inderdaad een tekort aan arbeidskrachten. Het is zorg van het college om zulke din gen te voorkomen, natuurlijk, maar niet alles is van te voren te bezien. Daarna stelde de raad z. h. st. het aanvullende crediet ad 27.000be schikbaar. Op een vraag van de hear Fortanier tydens de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat het voorstel aanschaffing vergt ongeveer naar ra- inzake de kleedgebouwen op het ming een bedrag van 2650.De I sportveldencomplex in de vergade- gemeente ontvangt dit geld volgens ring van mei a.s. aan de orde zal een. bepaalde norm van het Rijk komen. nanciële toestand gezond was. Hoe wel er nog een batig saldo te boeken viel, moet toch de uiterste zuinig heid worden betracht, om de ver eniging gezond te houden. Als leden der kascommissie voor het jaar 1956 werden benoemd mej. A. Heemskerk en de heer J. v. d. Kerkhof en als plaatsvervangend lid mej. C. Heems kerk. Overgegaan werd tot het in stellen van een commissie, welke zal worden belast met het inzamelen van gelden voor het maetrialenfonds. Deze commisie hoopt mede door het houden van een verloting enkele nieuwe tafels met lichtbakken te kunnen aanbieden bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereni ging. Als leden der commissie werden benoemd de heren J. v. d. Zwet en J. v. d. Kerkhof en de dames A. Heemskerk en C. Tuijnman. Bij de gebruikelijke rondvraag kwam het plan naar voren om een voetbalwed strijd te organiseern tussen „Spark ler" en „Steeds Vooruit", waarvan de baten vpor de vereniging komen. Besloten werd vanaf 1 sepember de junioren te laten spelen op de zater dagmiddagen. Medische dienst op zondag a.s. dr. C. Horrevorst Sassenheim, telef. 7159.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10