Stichting van een tweede School met de Bijbel aangehouden RU ROL Gemeenteraad van Woubrugge Plannen in Lisse voor bouw van een Wit-Gele Kruisgebouw DONDERDAG 26 APRIL 1956 DE LEIDSE COUP TNT VIERDE BLAD PAGINA 1 GEMEENTERAAD LE1DSCHENDAM De gemeenteraad van Leidschen- dam heeft zich gisteravond in hoofd zaak bezig gehouden met onderwijs- aangelegenheden van verschillende aard. De kleuterschool van het christe lijk schoolonderwijs kreeg van de raad de toezegging dat medewerking zal worden verleend voor de aan schaffing van tafeltjes en stoeltjes voor de in bet oude raadhuis gehuis veste kleuterschool. Het katholiek schoolbestuur van Storapwijk heeft onder overlegging van alle bij de wet verlangde stuk ken een aanvrage gedaan voor de stichting van een nieuwe kleuter school aan de Dr. van Noortstraat. De raad was het er over eens, dat de huisvesting van de tegenwoordige school niet aan de normale eisen vol doet en met algemene stemmen kreeg het schoolbestuur de verlande ge meentelijke medewerking. Ook de openbare kleuterschool was met een verzoek gekomen om uitbreiding van speel- en leermidde len. en om ontwikkelings materiaal. De kosten hiervan werden begroot op 1400.wat IOOO.meer is dan reeds was toegezegd. De raad ging ook met dit verzoek accoord. Tot onderwijzer aan de openbare school werd de enige candidaat, de heer S. P. de Haan uit Den Haag met algemene stemmen benoemd. De S. Maria-school aan de Dam straat verzocht de raad goedkeuring voor de aankoop en de plaatsing van een centrale olieverwarming. Welis waar verleende de raad in 1953 me dewerking voor de aanschaffing van 6 heteluchtkachels, doch deze kachels werden nimmer aangekocht. Daar b. en w. niet zeker waren, 'dat de ge vraagde 25.000.verantwoord wa ren, hebben zij eerst laten nagaan of de school een dergelijke grote uit gave nog wel waard is. De directeur van gemeentewerken heef dienaan gaande gerapporteerd, dat de school nog zeker dertig jaar zal kunnen blijven bestaan. De heer Koerts informeerde, hoe de verwarming van de school de laatste jai-en is geweest daar des tijds toegestaan was enige hetelucht kachels te kopen, omdat de gewone kachels versleten waren, terwijl de nieuwe kachels niet zijn aangekocht. De voorzitter stond wa tdit betreft voor een raadsel, maar meende toch met reden te mogen aannemen dat de kinderen niet in koude hebben gezeten. Daar de inspecteur van het onderwijs een centrale verwarming voor een grote school geen luxe vindt, vooral in deze tijd van perso neelstekort, kon de raad zich met het verzoek van het schoolbestuur ver enigen en zal in de school een cen trale verwarming worden aangelegd. Ook het scshooiibestoiur van Stomp- wijk kwam de nodige steun vragen voor verbouwing en vernieuwing van de R.K. Meisjesschool. Wij refe reren aan hetgeen wij hierover reeds hebben medegedeeld en kunnen daaraan thans toevoegen dat de raad zijn volle medewerking zal verlenen aan de plannen van het schoolbe stuur. Voorlopig geen tweede school met de bijbel. heer Boone niet bewonderenswaar dig en berust evenmin op een gezon de basis. Daarom meende hij, dat het voorstel om de gevraagde medewer king voor een nieuwe school te ge ven niet voldoende gemotiveerd is en stelde voor deze zaak aan te hou den om eerst een voldoende onder zoek te doen instellen of een nieuwe christelijke school wel gemotiveerd is De voorzitter gaf te kennen, dat hij in ieder geval aan elke gezindte het recht wil toekennen op voldoen de schoolonderwijs en stelde voor dat de raad toch besluiten zou de ge vraagde medewerking te verlenen als blijkt dat de wettelijk voorge schreven animo voor een tweede school aanwezig is. De heer Copray k'on daarmede niet instemmen, om dat dan reeds toezegging gedaan wordt zonder de zekerheid dat het vereiste aantal leerlingen aanwezig is. Daarom stelde hij voor geen toe zegging te doen en het' op een even tuele beslissing van ged. staten te laten aankomen. Daar ook de heer Boone tegen het voorstel van de voorzitter gekant was besloot de raad ten slotte het gehele voorstel aan. te houden om het weer ter tafel te brengen indien na on derzoek gebleken is dat de school door een voldoend aantal Leidschen- damse kinderen bezocht zal worden. Daar bij de a.s. verkiezing naar alle waarschijnlijkheid tot 19 uur geopend zullen zijn stelden b. en w. voor het presentiegeld voor de leden van de stembureaux te verhogen van 10.tot 15.Ook de plaats vervangers meenden b. en w. een vergoeding te moeten toestaan en wel van 5.echter onder voor waarde, dat zij dan de leden moeten vervangen tussen 12 en 14 uur en bovendien na afloop van de stem ming zullen moeten meehelpen bij het tellen van de stemmen. 3% Verhoging bezoldiging. De raad ging er mede accoord, dat aan het gemeente-personeel een uit kering gegeven zal worden van 3% over het jaar 1955 van de op 1 mei a.s. geldende jaarwedde of bezoldi ging. De heer Meester (K.V.P.) knoopte hieraan vast het verzoek om aan het gemeen tepersoneel op de bevrij- dings (5 mei a.s.) vrijaf te geven. De heer Boone was het hiermede volledig eens maar de voorzitter meende hierop nog geen beslissing te mogen nemen. Wel zal hij het ver zoek in overweging nemen. Frans bezoek. In het kader der uitwisseling zullen de leden van de Chr. Boeren- Tuindersbond en- de jongeren organisatie hiervan op 3 mei a.s. een groep van 40 Franse agrari sche jongeren ontvangen. De K.V.P. in het bejaarden cen trum. Het bestuur van de K.V.P. zal op donderdag 1 mei a.s. in het bejaarden centrum een speciale ver gadering beleggen voor de bewoners van het centrum en de verpleegden en de verpleegsters. Het is gebleken dat de bewoners van het centrum be zwaarlijk de vegadering in het paro chiehuis kunnen bijwonen. Behalve een uiteenzetting over de a.s. wet voor de algemene ouder domsvoorziening zullen ook enkele films vertoond worden o.a. de K.V.P. films „De opdracht" en de films over het bezoek van de koningin aan de West. Geb.: Cornelis J., z. v. B. J. v. Oost en A. Dondorff; Bernardus J. H., z. v. H. Hazeborg en M. J. v. Heijnin- gen; Petrus M., z. v. C. M. van der Heisa en W. P. Koot; Frederik, z. v. F. Wilten en M. J. Boender. Ondertr.: Adrianus J. v. Rijn en Anna J. v. Veen; Arnold R. W. Lei- cester en Maria W. Hooymans. Getr.: Qornelis v. Veen en Johanna A. Heemskerk; Theodorus J. Dijk graaf en Geertruida _E. Halverhout. Overl.: Trijntje van* der Burg, wed. van D. Binnendijk. Huidgenezing Huidzulvtrheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door rurol-poeder (Advertentie) de burgemeester voor het raadhuis. Ongeveer 500 kinderen der lagere scholen zullen onder leiding van de heer Ohris. Haneigraaff enige zang nummers uitvoeren. Het Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen" maakt vervolgens een muzikale rondgang, waarna in de recreatie-zaal van Endegeest voorstel lingen voor de jeugd worden gege ven. De overige leerlingen der lagere scholen en kleuterscholen trekken te 10 uur in groepsverband naar de Hof dijk ter formatie van de grote gekos tumeerde kinderoptocht. Muzikale medewerking verlenen hierbij „Kunst en Genoegen", K. en G.-jeugdkorps, de padvindersband. „St. Franciscus", band der Zeeverkenners „St. Paulus" en de Harmonie „Triumph". Te 2 uur grote luchtvaarshow op het sportter- rrein Endegeesterstraatweg door de grootste waterstofballon Jules Verne. Op het zelfde terrein worden gym nastiek- en atletiekdernonstraties ge geven door O. G. A. V. Ook vinden de volksspelen daar plaats. Muzikale medewerking verleent W. W. uit Leiden. Het avondprogramma vermeldt muzikale rondgang en concert dooi de Warmonder W. W. Na beëindiging van het concert groot vreugdevuur op het terrein van de Laam van Oud- Het Wit-Gele Kruis tc Lisse be legde gisteravond een algemene ledenvergadering in „Mariënburcht" aan de Oranjelaan. Het belangrijkste punt was het bespreken van de plan nen voor een nieuw gebouw. Een definitieve beslissing kon echter nog niet genomen worden, daar vooral het financiële gedeelte een grote moei lijkheid vormde. De voorzitter, de heer Th. M. van Dijk, betreurde het, dat de opkomst voor deze belangrijke vergadering niet geweldig was. Veel moeilijkheden. Het was zes jaar geleden, dat deze vereniging haar laatste alg. vergade ring gehouden had. Intussen heeft het bestuur zeker niet stilgezeten en met veel moeilijkheden te kampen gehad. Op de laatste, in 1949 gehouden ver gadering, werd het plan geopperd om tot de oprichting te komen van een nieuw consultatie-bureau. Men heeft straat te verbouwen, maar dit plan moest weer worden opgegeven. Na lang zoeken viel de keuze op een ter rein aan de Hobahostraat en de Laan van Rijckevorsel, maar ook dit heeft men niet ten uitvoer kunnen brengen, daar de schoonheids-commissie be paalde, dat het te stichten gebouw twee verdiepingen moest hebben en het in de bedoeling lag een gebouw van 1 verdieping te plaatsen. Een gedachte van de burgemeester om in Lisse een medisch centrum te stichten kon geen doorgang vinden, aangezien men op een gemeenschap pelijke vergadering met de kruis verenigingen niet tot overeenstem ming kon komen. Tegenwoordige plannen. Nu werd de mogelijkheid bezien om toch het bestaande gebouw te verbouwen. De tekeningen zijn klaar en vonden algemene goedkeuring. Het bestaande huis is volkomen in j' bestaande gebouw aan de School- De vereniging tot in stand houden I van één of meer scholen met de bij bel verzocht de raad medewerking voor de bouw van een nieuwe school in de omgeving van de van Ruys- daellaan. Uit het prae-advies van b. en w. bleek, dat het schoolbestuur geen voldoende verklaringen kan overleggen, dat ten minste de ouders van 50 leerlingen de school verlan gen. Dit was voor de heer Copray (KVP) aanleiding te informeren, of zonder deze verklaring wel een be sluit voor stichting van een nieuwe school kan genomen worden. Deze simpele vraag gaf aanleiding tot een uitgebreid debat. De heer Boone (pvda) gaf over de geschiedenis en de motieven van de schoolaanvrage een uitvoerig over zicht waaruit bleek, dat het school bestuur moeite doet om Voorburgse kinderen van een Voorburgse chris telijke school naar de voorgenomen nieuwe Leidschendamse school over te hevelen. Spr. vroeg zich af of de' aanvrage om deze reden wel door de beugel kan. Moet Leidschendam een school bouwen voor Voorburgse kin deren, die al reeds een school in' Voorburg bezoeken? De aanvrage zoals deze ter tafel ligt is vol duis terheden en het beleid van het be treffend schoolbestuur is volgens de eerst de mogelijkheid bezien om het 1 tact. De bedoeling is om een grote hal bij te bouwen waarin de moeders hun kinderwagens kunnen plaatsen De commandant werd benoemd in de vacature C. Wittebol de heer J. van Klaveren, tot hoofdbrandmeester C. Slingerland en tot bevervoerder J. Tenhorst. Ook zijn reeds vrijwilligers aangetrokken voor de komende wo ningtelling. De gemeente stelt een subsidie van 65 cent per kind be schikbaar voor de tractaties bij de kinderspelen op 30 april in Woubrug ge en op 31 juli in Hoogmade. Deze spelen worden georganiseerd door de feestcommissies. Een nieuwe voorziening op de keu ringen van waren conform het door de minister van Volksgezondheid en Sociale Zaken aanbevolen concept werd aangenomen. Door wijzigin gen van de Pensioenwet, herziening van de kinderbijslagwet, instelling' van de staties noodwabhtere enz. zijn de huidige regelingen van de rechts toestand bij het gemeentepersoneel heer A. C.r'n. M. de Bekker!^* meer in overeenstemming met de voor het rijkspersoneel geldende voorzieningen. Een met ingang van De raad ban Woubrugge kwam gis teravond bijeen. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat de overeenkomst met de Ned. Herv. Gemeente inzake de oude veer- reehten, door G.S. zijn goedgekeurd. Voorts is een beschikking van het ministerie van Waterstaat afgeko men betreffende de gerechtelijke uit spraak inzake de kwestie Wetering pad, waarbij de gemeente in het ge lijk werd gesteld en dit jaar niet aan het openbaar verkeer mag worden onttrokken. In het corps vrijwillige brandweer vonden enige mutaties plaats. Tot binnenkort het schilderwerk en alle reparaties ter hand zullen worden genomen. Op het financieel beheer waren geen aanmerkingen. Hierna :UIILHU^>CUjiuiivuAeii. i werd het plan tot .bouw Dodenherdenking. De gebruikelijke dodenherdenking op 4 mei wordt gehouden in het Bos van Wdjcherslooth, waar rector H. l. J. M. Son-daal de gevallenen zal herdenken waarna défilé langs het monument. De herdenkingsbijeenkomst van de begraven Hollandse en geallieerden militairen vindt plaats op zondag 13 mei nabij het Groene Kerkje. KATWIJK MN DEN RUN K.V.P. Voor deelneming aan het Jongeren Appel der K.V.P. op zondag 29 april te Wateringen kan men zich nog aanmelden bij de heer St. Win ters, Rijnstraat 91, Katwijk aan den Rijn. Damnieuws De wedstrijden om het kampioenschap van Katwijk zijn geëindigd, zodat maandagavond de prijzen konden worden uitgereikt hetgeen geschiedde door de voorzit ter van KDC de heer J. Schoneveld. De prijswinnaars zijn: le klas: le prijs Fr. Spierenburg van KDC; 2e prijs Jac. van der Plas van KWZ; 3e prijs Ch. Heemskerk van KWZ. 2e klas: le prijs: Jac. de Best van KWZ; 2e prijs Ab. van Beelen van KDC. 3e klas: 1ste prijs: J. Passchier van KWZ; 2e Ant. Verhoog van KDC. Bridge De uitslagen van de door de Bridgeclub „De Brug" in Roskam gehouden bridgedrive waren: 1. Echtp. F. v. d. Valk 40 m.p.; 2. mevr. SaeyVan der Plas 39H m.p.; 3. S. VisserPluimgraaff 34 m.p.; 4. AgemaVermeulen 3V/z m.p.; 5. De JongHermans' 3\V> m.p.; 6. D. Par- levlietL. Parlevliet 27 m.p.; 7. Zijl straParlevliet 25H m.p.; 8. Jansen Löhrs 21 m.p. NOGRDWUK PROGRAMMA ORANJEFEESTEN De oranjefeesten te Noordwij k binnen op maandag 30 april blijven alleen bepaald tot schoolkinderen en worden te 8 uur geopend met klok gelui. 9.30 uur rondgang der school kinderen, voor het mooiste geheel zullen weer enkele prijzen beschik baar worden gesteld. 10' uur aubade voor het gemeentehuis door de school kinderen, waarna tractatie in de scho len. Te 1.30 uur beginnen de kinder spelen: Cour Caenstraat: Vlaggetje steken, blokjes rapen, koekhappen meisjes en jongens. Bij dorpstraat: Bal op lepel, zak- lopen. Marjoleinstraat: Autosteppen, hoe pelen. v. Leeuwenstraat: Was ophangen, suikerhappen, tafeltje dekken. Pimpernelstraat: Paardmennen, bloempottenrace, baldribbelen. Kersappelstraat: Ringrijden op de fiets. De prijsuitreiking heeft plaats bij de spelen. 's Avonds te 9 uur openlucht-film voorstelling voor het gemeentehuis. De reis van de koningin naar 'de Ver enigde Staten. en tevens hieraan toe te voegen een dokterskamer, babykamer, magazijn, spoelkamer enz. Het plan is sober van opzet, doch de bouw en de inrichting zullen tezamen toch de respectabele som van 60.000,vereisen. Van dit bedrag verwacht men een rijksbijdrage van 10.000,en een renteloos voorschot van de gemeente van 20.000,zodat er voor de ver eniging altijd nog een bedrag van 30.000.overblijft. Van de zijde van het bestuur kwam een voorstel om dit bedrag door mid del van een spaaractie binnen een jaar bijeen te brengen, maar hier tegen had de vergadering verschil lende bezwaren, men was het er wel over eens, dat een nieuw gebouw dringend noodzakelijk was en na uit gebreide discussies werd voorgesteld om de contributie van 5.tot 10. per jaar te verhogen, om op deze ma nier de financiering mogelijk te ma ken. De vergadering meende, dat het niet verantwoord was een overhaaste beslissing te nemen en uiteindelijk werd besloten de leden doormiddel van een circulaire van de verschil lende plannen op de hoogte te bren gen om deze terdege te bestuderen. Men besloot om binnen twee maan den een nieuwe vergadering te be leggen. j NQQRDWUKERHOUT 1 Geboren: Aldegonda Catharina Maria Josephina d. Van A. Geer- De oranjefeesten zullen dit jaar teu Mi j. Marijnen; Leonardus Noordwuk aan Zee op 2 dagen wor- pefrus Jacobus z. van j. Th. Her- wel op zaterdag 281 mans en Th j Turenhout; Martina In de ouderdom van 89 jaar is zon dag in Oegstgeest overleden mr. dr M. S. Koster, oud-lid van de Raad van Nederlands-Indië, oud-burge meester van Hilversum en oud secre taris-generaal van het departement van koloniën. Het stoffelijk overschot van mr. dr. Koster is gisteren in alle stilte ter aarde besteld. Mr. dr Koster werd op 3 april 1867 in Utrecht geboren. Hij studeerde aan de rijksuniversiteit in zijn geboorte stad en promoveerde in 1890 cum laude op een proefschrift, getiteld „Een paar rechtsvragen betreffende order- en toonderpapier". Mr dr Kos ter vestigde zich als advocaat en pro cureur in Utrecht en Jegde in 1892 aan de rijksuniversiteit te Leiden het faculteitsexamen af, dat hem de be voegdheid verleende als rechterlijk ambtenaar in het toemalige Neder- lands-Indië te werken. Htf vertrok kort daarop naar de tropen, waar hij in een rechterlijke betrekking werd geplaatst. COMMISSIE VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINS- V OORLIOHTING. In de laatstgehouden vergadering van bovenstaande commissie is mevr. E. Th. BlankenDukers tot penning meesteres gekozen als opvolgster van mej. Bar, die onlangs is overleden. Bovendien wend besloten, op advies van de Landelijke Commissie, de plaatselijke commissie met enige leden uit te breiden. De dames H. E. Klein-Beumer (Gebr. Vr. B.), E. G. SpieringVan Dijk (Vrjjz. Vr. Gr.) L. R. BorgerhoffMulderMeiss- ner (hoofd theecommissie) traden toe leden van de commissie voor huis houdelijke en gezinsvoorlichting afd. Oegstgeest. Ook is contact opgenomen met de kath. Arb. Vr. Organisatie. Er is nog geen bericht of een afgevaardigde van deze organisatie deel van de com missie zal gaan uitmaken. In mei zal bij voldoende deelname een excursie naar het Bouwcentrum in Rotterdam worden georganiseerd, waarschijnlijk gecombineerd met een bezoek aan de Huishoudelijke Voor lichting aldaar en het Museum Boy mans. Voor na de vakantie staan op het programma lezingen o.a. over „de schoonheid van het glas" plus film, „goed handwerk", „wasmiddelen", „de woningbouw en het aandeel dat de huisvrouw hierin kan hebben-", „ver zorging van kamerplanten", „kinder van 17 huurwoningen vastgesteld Aan de Julianalaan komt een blok van 7 woningen en 10 woningen ko men aan een nieuw aan te leggen zijstraat voor de Julianalaan. Het plan is reeds voor goedkeuring bij Wederopbouw ingediend. Het wordt geen systeem-bouw, maar gewone traditionele bouw. De aannemer zal worden de heer v. d. Pol uit Heem stede. Van de gemeente Voorhout zal j 2500 m2 bouwgrond gekocht worden, J en voor de financiële afwerking zal i een geldlening worden aangegaan. Op een vraag, hoe het met de ver deling der huizen gaat, antwoordde voorzitter, dat 12 woningen rechtstreeks worden verdeeld door ce woningbouwvereniging volgens de ranglijst. 5 Woningen houden b. en w. aan zich voor zeer urgente gevallen. De huurprijs zal 7.85 per week bedragen, zonder water. Nadat nog enige gestelde vragen werden beantwoord, sloot de voor zitter deze belangrijke vergadering. Benoeming bij P.T.T. De heer W. J. Floor is met ingang van 1 mei :.s. benoemd tot kantoorhouder der P.T.T. in Ter Aar. De kantoorhouder van Noorden, de heer G. Vroonhof, zal nu wel in dezelfde functie in Voor hout komen. den gevierd april voor de schoolkinderen maandag 30 april de volksfeesten. De programma's zijn als volgt: Zaterdag 2 uur opening der feeste- J lijkheden in de prins Bernhardstraat Ringrijden op autosteps en rolschaats- wedstrijden, 3.30 uur stoelendans, ballopen, hardlopen met hindernissen in 2 groepen, 4.30 uur Puzzlerit voor jongens en meisjes, 5.30 uur Prijsuit reiking aan de prins Bernhardstraat en te 8.30 uur concert door de „Duin- kneuters" op het kerkplein. Maandag 8 uur Koraalmuziek; 8.45 uur optocht schoolkinderen; 10.30 uur ringrijden met versierde rijwielen voor meisjes; 10.30 uur langzaam fietsen voor mannen; 11 uur kruiwa genrace voor paren; 1.4)5 uur ton- knuppelen; 3 uur touwtrekken; Te 5 uur zal de grote wielerronde van Noordwijk/Zee plaats vinden op tour fietsen op het bekende parcours. 7.7' Maria d. van J. G. Kortekaas en P. Ruigrok. Getrouwd; D. van Duijn van der Tang. Overleden: Geertruida Steekers 48 j., echtg. van J. J. Verlaan. OEGSTGEEST KONINGINNEFEESTEN. Geboren: Ronald zn van S, M. Blonk en H. T. Oudhof. Marjan Ger- da dr van A. Verstraaten en G. Toxo- peus. Ondertrouwd: J. Beij 24 iaar te Leiden- en A. W. Lubbe "4 jr. Getrouwd: W. A. van Denderen en G. Bakker. Overleden: M. S. Koster 89 jr. VOORHOUT Heden is verschenen het program ma van de Koninginnefeesten. Het omvangrijke programmaboekje bevat een voorwoord van burgemeester Du Boeff en van de bestuurder Oranje vereniging. Het feestelijk marktter rein zal zoals ieder jaar reeds een paar dagen voor de herdenking en wel op vrijdagavond 27 april worden geopend. Zaterdagavond wordt de traditionele lampionoptrodht gehou den, waarbij de Harmonie Triumphderen is. Veel, zeer veel heeft hij in uur prijsuitreiking op het kerkplein, I en Concordia muzikale medewerking deze periode voor onze gemeente ge- 8 uur concert door de „Echo der dui- I verlenen. De eigenlijke Koninginne- daan. nen", waarna optocht door het dorp. I dag vangt aan met een aubade aan De voorzitter deelde nog mede, dat van 6 tot half zeven. WONINGBOUWVERENIGING „VOORHOUT". In café Boerhaave hield de woning bouwvereniging een zeer belangrijke jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. v. d. Ploeg, heette speciaal welkom wethouder W. Borst, die als belangstellende aanwezig was. Hij zeide, dat de convocatie wel een reden tot voldoening moest zijn, omdat men nu kwam met praktische voorstellen. Dat voorheen door tf yinwerking niets mogelijk was is volaoende be kend, maar nu wij sinds juli van het vorig jaar onder een nieuw beleid hebben gestaan, moeten wij hier toch tot grote tevredenheid getuigen, dat het werk van wnd. burgemeester E. Kolfschoten niet genoeg te waar- Voor het diploma Typen slaag de te Den Haag mej. Riet Wolvers. VOORSCHOTEN VERDELING VAN TAKEN IN HET COLLEGE VAN B. EN W. In verband met de nieuwe wethou- dersverkiezing is de taakverdeling in het college van b. en w. gewijzigd. De verdeling is als volgt: Burgemeester, financiën, perso neelszaken, algemene zaken, huisves ting en bedrijven, wethouder G. Sclhrama: openbare werken en plant soenen. Wethouder C. D. van Oosten: onderwijs, culturele- en sociale zaken. Als waarnemend burgemeester blijft optreden de heer G. Schrama, ter wijl bij diens afwezigheid de heer C. D. van Oosten als zodanig zal op treden. Geboren: Philibert Louis zn van N. Zonneveld en A. Hakker. Laura dr van L. Broek en I. E. Koekkoek. Ro ger André Edmée Marie zn van J. W. Kersten en A. W. A. Kemps. Rudolf Leendert zn van L. Bak en H. L. Kra nendonk; Anton Mario zn vri J J. van der Wal en B. de Graaff. Ondertrouwd: J. van Liero^ en M. E. van aer Eng. Gehuwd: H. Teske en E. Bouter te Leiden. WARMOND Verzilvering vakantiebonnenDe landbouw-vakantiebonnen kunnen op vrijdagavond 27 april worden verzil verd bij F. Walraven, Herenweg 68. Z0ETERMEER Katholieke Actie - Gisteravond heeft de bekende radio-spreker en bijbelkenner drs Jean Eyckeler S.M.M., op uitnodiging van het Co mité voor kath. Actie gesproken over het Boek der Boeken. Na een inlei dend woord van pastoor J. A. Voor ham zette drs Eyckeler in een uit voerig betoog uiteen waarom het voor de christen noodzakelijk is de figuur van Christus beter te leren kennen. Deze kennisname kan het best ge schieden door het lezen van de Evan geliën, omdat deze geschreven zijn door mensen, die de Christus hebben gekend Van de vier evangelisten, is Johannes zeer zeker de beste, maar door de verheven taal dikwijls moei lijk te begrijpen voor eenvoudige christenen. De evangelist, die het ge makkelijkste te begrijpen is, is onge twijfeld de H. Marcus. Wil men ech ter de evangelies het best begrijpen, dan is het nodig kennis te nemen van de toestanden, de gewoonten bruiken zoals, die in de tijd van Christus' rondwandeling op aarde waren. In een boeiend en uitermate inte ressant betoog beschreef pater Eyckeler de figuur van Christus, zoals Marcus Hem heeft weergege ven. Zijn gaan door het Palestijnse land, Zijn wonderen, Zijn houding te genover de Farizeeën vooral voor de Joden, die bepaalde verwachtingen koesterden ten opzichte van de Mes sias, vooral ook in politiek opzicht. Namens de vergadering sprak pas toor Voorham een hartelijk dank woord tot drs. Jean Eyckeler. Postduiven De postduivenver. „De Witpen" hield een coucours v.a. Duffel over een afstand van 98 km. Gelost werd om 9 uur. De eerste prijswinnende duif arriveerde 10.44.18, de laatste om 11.1.25. prijzen waren als volgt L. v. d. Goes 1, 8; N. de Braber 2; A. Brusse 3, 4, 5 P. Rietkerk 6: G. Coops 7, 9, 12; S Hogendoorn 10, 11. A.s. vrijdag is het inkorven voor Vilvoorde, 120 km., geling conform het ontwerpbesluit van het Centraal Orgaan werd goed gekeurd. Bij een tweetal aanvragen inzake tegemoetkoming ingevolge art. 13 van de L.O.-wet ontstond een discus sie tussen de voorzitter en de heer Venhuizen over de halvering van één der aanvragen, hetgeen de heer V. krenterig en een sociaal onrecht noemde. De voorzitter achtte het standpunt van B. en W. royaal in vergelijking met andere gemeenten, waarna beide aanvragen werden in gewilligd. Waterlevering. Bij de behandeling van een wijzi ging in het waterleveringscontract met de gemeente Alphen aan den Rijn, waarbij de prijs van 12,V$ op 16 yi cent per m3 werd verhoogd, bleek na onderhandeingen, dat de prijs niet kon worden verlaagd. Wel zal bij daling van de kostprijs van het water de met Woubrugge te ver rekenen m3-prijs naar verhouding da len. Deze met ingang van 1 janu V 1956 geldende regeling werd door de raadsleden aanvaard. Eveneens ging men accoord met het plan tot reini ging van de waterleidingaanvoerpijp, die van de Vierambachtsweg via de Van Hemessekade tot het trefpunt met de Boddens Hosangweg loopt over een lengte van 1050 meter en wel voor de prijs van 3500 gulden. Door de N.V. Imbema te Haarlem zal dit werk in september worden uitge voerd, waardoor de druk op het wa terleidingnet inhet Noorden zal worden verhoogd. Op voorstel van B. en W. zal de verbindigsweg Dokter Lothlaan— Bateweg de naam krijgen van Gerben Swartweg. Deze ingezetene van Woubrugge was bijna 50 jaar vroêd- en heelmeester, tevens van 1817 1874 lid van de gemeenteraad en bij herhaling wethouder. Alle raadsleden gingen hier zonder meer mee ac-* coord. Voor de voltooiing van deze laan zijn 42.000 straatstenen nodig, die met de bijbehorende trottoirban den on oktober-november geleverd kunnen worden en waarvoor een bedrag nodig is van 9595 gulden. Na enige discussie besloot de raad de be nodigde gelden beschikbaar te stel len. Door de strenge vorst en het tv/istgeding over een deel van een aangrenzend perceel is de uitvoering van een en ander vertraagd. Tenein de grond bouwrijp te maken voor de bouw van de nieuwe bijzondere kleu terschool, waarvoor 900 m2 grond no dig is, stellen B. eh W. voor, dit van gemeentewege aan te kopen en deze aankoop uit te breiden tot 5260 m2, op welk perceel een straat en énige huizenblokken, althans gedeeltelijk, eprojecteerd zijn langs de Bateweg. )e eigenaar, de wed. M. Heen- Spruijt is, na taxatie door een be ëdigd taxateur, met de gemeente tot overeenstemming gekomen tot een totale prijs van 7033 gulden, waar mede de raad zich kon verenigen. De verlichting van de beide toren uurwerken in de gemeente zal, nu de raad mede accoord gaat, spoedig doorgang kunnen vinden. De drie klokken op de toren van de Ned. Hervormde Kerk te Woubrugge be hoeven eerst restauratie, zoals verven van de platen en het vergulden met torenbladgoud van cijfers en wij zers, hetgeen 750 gulden vergt, ter wijl voor de electrische verlichting 970 gulden nodig is. Voor de vier wijzerplaten van de R.K. kerk tc Hoogmade is 1020 gulden berekend. Eenden ander zal t.z.t. worden uitge voerd door de fa. M. van Kerkhof en Zn. te Aarle-Rixtel. Het totaalbedrag van 1720 gulden werd door alle raads leden gevoteerd hoewel de heer Van der Eng (kvp) dit geld liever besteed zag aan straatverlichting. Tenslotte werd het voorstel de op 1 juli aflopen- de kasgeldlening te vervangen door een vaste lening, groot 100.000 gul den a 3 3/4 pet. met een looptijd van 40 jaar bij de Rijksspostspaarbank tc Amsterdam, aanvaard. Daar de heer A. C. Lieverse heeft bedankt voor de Woonruimteeommis- sie Hoogmade, werd op voorstel van B. en W. in deze vacature voorzien door de benoeming van de heer N. J. van Vliet, die met 4—3 stemmen werd aanvaard. De rondvraag lever de niets op, waarna men voor de be handeling van het punt woningbouw overging in besloten zitting. AI.REMADE Programma Nationale Herdenkir 4 mei. Vanaf 18.00 uur Vlaggen halfstok van openb. gebouwen cn par ticuliere woningen; om 19.00 uur stille tocht naar het Vrijhcidsmonv- ment; klokgelui vanaf 19.45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur; om 20.00 uur 2 minuten stilte; gelegenheid o-m bloemen te leggen bij het monu ment; bijeenkomst sluiten met zan" door Vox-Leta, 20.45 in alle kerker een korte herdenkingsdienst; va-na 18.00 uur tot 22.00 mogen geen open bare vermakelijkheden plaats vindei en zullen alle openbare verkooploca liteiten gesloten zijn.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11