RIJNSTREEK DUINSTREEK Hardnekkige inbrekers rond pastorie 't Zwaantje WONINGTELLER(STER) HUIBERS Communie- Geschenken Scheep W.A. Terwijn directeur van de katholieke H.B.S. „Pancratius" vierde 6e lustrum met opvoering van,Maria Stuart' WOENSDAG 18 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 BOSKOOP GEEN VOORRANG VERLEEND De bestuurder van een bestelauto meende dinsdagmiddag te ongeveer half drie geen voorrang behoeven te verlenen aan een bus van de Citosa, die de dienst Boskoop—Den Haag v.v. onderhoudt. Op het kruispunt nabij ae (hefbrug probeerde genoemde be stuurder voorlangs de bus nog de bociht naar Den Ham te nemen, het geen hém echter op een zwaar be schadigde auto kwam te staan. Hoe wel de chauffeur van de bus zeer snel reageerde kon hij niet verhin deren, dat de vrijwel nieuwe auto in de flank werd geraakt. De bestuurder kv/aim er, haast onbegrijpelijk, zonder kleerscheuren vanaf, hetgeen hij zeer waarschijnlijk te danken heeft aan de matige snelheid van de bus en het snelle naar linksuithalen. Van de bus werd alleen de koplamp vernield. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt. HAZERSWOUDE Van zaterdagnacht op zondagmor gen zijn er twee pogingen gedaan door inbrekers om in te breken in de pastorie. Om half twee hoorde pas toor Koene onraad en waarschuw de telefonisch de politie. Toen een van de twee inbrekers dit merkte, waarschuwde hij zijn collega en bei den konden vluchten, 's Morgens om half vier was het tweetal weer pre sent doch ook nu werden zij gestoord in hun duister werk. De hele omge ving is daarna afgezocht met een speurhond uit Boskoop. In de nacht die daarop volgde zyn er weer pogingen aangewend in te breken, doch weer zonder resultaat. Bescherming Bevolking. Gister avond is aan 6 leden van de B.B. te Hazerswoude-Rijndijk een EHBO-tas uitgereikt. De 6 leden, 4 dames en 2 heren, krijgen deze tassen in hun bezit om bij grote rampen direct hulp te kunnen bieden. Deze tassen zijn dus niet om te gebruiken bij elk klein ongeval. Daarvoor moet men zijn bij de bezitters, welke lid zijn van de EHBO of van het Rode Kruis en van die vereniging een tas in be zit hebben. De heer J. Dekker Jz is benoemd tot architect van de woningbouwver eniging „Ons Belang" te Benthuizen. Het gemeentebestuur van Ha- zerswoude roept gegadigden op voor de functie van Inlichtingen en aanmeldingen bij de plaatselijke leider der Alg. Woningtelling 1956, die hiertoe zitting zal houden in het raad huis op vrijdag 20 april van 16.0018.00 uur. Advertentie.! DE KWAKEL Stemmen bij volmacht. Zij die in deze gemeente op de kiezerslijst staan en niet in staat zijn om op 13 juni a.s. aan de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-generaal deel te nemen, hetzij vanwege hun lichamelijke toestand, hetzij doordat zij de dag der stem ming afwezig zijn, kunnen tot 30 mei a.s. een schriftelijk verzoek indienen om een gevolmachtigde voor hen te mogen laten stemmen. De formulie ren voor dit verzoek zijn kosteloos verkrijgbaar en worden na aanvraag toegezonden. NIEUWKOOP NIEUWS VAN DE OUDE DORPSTOREN Bij het wegbreken van bouwvallig metselwerk in de voet van de oude dorpstoren vond een der restaura teurs een gesloten loden koker van ca. y. meter lengte. In de veronderstelling, dat hierin wel eens waardevole documenten konden zitten, mogelijk verband hou dend met de bouw van de toren, meer dan drie eeuwen geleden, kwam hij met zijn vondst naar het gemeente huis. Daar wist men wel beter, want deze koker was daarin gedeponeerd en bedoeld voor het verre nageslacht, bij de vorige restauratie in 1927. De koker, die geopend werd, bleek een perkamenten rol te bevatten, ge heel onbeschadigd, beschreven in fraai rondschrift met hoofdletters in 'rood door het toenmalige hoofd van de O. L. School, P. de Graaf. Er wordt in verhaald, hoe tijdens het burge meesterschap van Petrus Adrianus Thomas van der Weijden, toen Cor nells Johannes Groenendijk gemeen te secretaris w"as en onder het wet houderschap van Antonius Johannes den Hartog en Pieter Augustinus, de raad in den jare 1925 den 26 februari het besl t heeft genomen „den ouden scheefgezakten en bouwvallig geworden dorpstoren", die door Jo- ban de Bruyn van Buitenwech in 1627 was gebouwd, opnieuw te. funderen. De uitvoering geschiedde door den gemeente-opzichter Franciscus Pie- terse en onder toezicht van het lid der commissie voor monumentenzorg H. v. Heeswijk te 's Gravenhage. Ze is met belangstelling gevolgd dooi den correspondent van het Rijks bureau voor monumentenzorg en van de prov. Z. Holi. archeologische com missie voor dit district Willem Marie Catharinus Regt te Alphen a.d. Rijn, die sedert een tiental jarën de aan dacht van het gemeentebestuur op dit werk vestigde. Op 8 november 1927 is door middel an vijzels de toren tevens rechtgezet en het werk is op 6 december 1927 in goede orde opgeleverd. Alles heeft 12.200 gekost en de 1 bijdrage hierin van de geftieente be droeg ƒ3000.—. Alle bovengenoemde personen heb ben de oorkonde van hun handteke ning voorzien. Het is de bedoeling in de koker een tweede oorkonde te doen met het verhaal van de tweede restauratie dertig jaren na de eerste. Gezien de nauwgezetheid, waarmee het werk geschiedt, veronderstellen we, dat het deze keer wel wat langer zal duren, eer onze dorpstoren zijn, geheimen, veilig opgeborgen in zijn schoot, opnieuw zal prijsgeven. Haarlemmerstr. 123 Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt IJ o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. L.T.J.-BOLLENSTREEK. DE LTJ van de Bollenstreek gaat het winterseizoen besluiten met een avond in hotel v. d. Geest té Noord- wijkerhoüt op Donderdag a.s. Aan vang 8 uur. (Advertentie NIEUWVEEN Raadsagenda. De raad komt a.s. donderdag te 8 uur bijeen in openbare vergadering. De agenda luidt als volgt: Verkoop strookgrond aan de E. Rodrigues (Confectie-atelier), Voorlopige vaststelling gemeente rekening 1954, Intrekking raadsbe sluit van 20 maart 1956 tot aangaan van een geldlening. R0EL0FARENDSVEEN Tafeltennis. Deze week donder dagavond wordt te 8 uur precies, bij Sparkler de beslisingswedstrijd ge- 1 sterrit, zioh kunnen opgeven bij J. E. speeld om het kampioenschap 4e klas Verdel, Spoorstraat 70, Roelof- F, tussen R.T.C. I, Rjjnsaterwoude en i arendsveen of Jo Borst, Achterweg, Treffers 5, Roelofarendsveen. Beide I Nieuwe Wetering. De kosten van i teams staan thans met een gelijk j schrijving bedragen 1, aantal punten op de bovenste plaats. De Rijnsaterwouders spelen dit sei zoen voor het eerst in de competitie van de N.T.T.B. en komen uit met Wagenaar, v. d. Meer en Bouwmees ter, Treffers met M. Hoogenboom, K. v. d. Meer en J. v. d. Meer. Bromfietssterrit K.V.P. Het be stuur van de K.V.P,, afd. Roelof arendsveen en Nieuwe Wetering', verzoekt, ons te willen mededelen, dat bromfietsers, die op 10 mei, He melvaartsdag, zouden willen mee doen aan de grote K.V.P.-bromfiets- BEGIN VAN BRAND Dinsdagmorgen vroeg ontstond een begin van brand: bij de familie De H. in de mgr. Noordmanlaan. Doordat n vermoedelijk het tankje van de petro- j de Brits-Grieks^ betrekklngen". Jeum-kachel verkeerd geplaatst was Ook heeft de Griekse aartsbisschop js de toevoer te groot geworden, zodat Dorotheos een telegram gezonden Grieks waarschuwing aan Engeland De gouverneur van Cyprus, sir John Harding, heeft dinsdag nog geen beslissing genomen inzake het verzoek om gratie voor de jonge Cy prioot Michael Karaolis, die volgen de week dinsdag terecht gesteld zou worden wegens de moord op een po litieman. De Griekse regering heeft Groot-Brittanië gewaarschuwd dat de tenuitvoerlegging van het vonnis „slechte gevolgen, zou hebben voor de brandende petroleum over vloer begon te vloeien. Gelukkig werd dit door de bewoners tijdig ont dekt, en werden maatregelen getrof fen om erger te voorkomen. De brand beperkte zich tot het beschadigen van POTLOOD en GEEST No. 521. Horizontaal: 1. uitroep, 3. voegwoord, 6. vreemde munt (afk. 7. mensaap in W.-Afrika, 11. groot bouwvallig of uitgewoond huis, 13. muzieknoot, 15. dam langs een wa ter, 16. meisjesnaam, 17. drietal, 18. spil van een wiel, 20. heden, 21. gem. in Groningen, 25. grote aap, 27. lichaamsdeel, 28. voorvoegsel, 29. muzieknoot. Verticaal: 2. landbouwwerktuig, 3. vogel, 4. munt in Italië, 5. groente, 6. muzieknoot, 8. rivier in Siberië, 9. maanstand, 10. hijswerktuig voor zware lasten, 12. avondpartij aan het hof, 14. priem, 15 deel van het gelaat, 19. zuiver, 21. muzieknoot, 22. mors- doekje, 23. doorweekt, 24. welaan, 25. insect, 26. staatsbedrijf. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. tabel, 6. aai, 8. eel, 10. mank, 12. velg, 13. ar, 14. Leo, 16. Se, 17. Halle, 18. ba, 20. rio, 21. do, 23. ende, 25. port, 27. ree, 29. nat, 30. kalis. Verticaal: 1. Karna, 2. tin, 3. bij, 4. Lee, 5. agle, 7. aar. 9. els, 11. kla re, 2. volop, 15. Eli, 18. berk, 19. Ane, 24. dra, 22. Otto, 24. dek, 26. ons, 28. al. aan de aartsbisschop van Canterbu ry met het verzoek tussenbeide te komen, maar de Brite kroonraad heeft inmiddels het verzoek om gra tie van Karaolis afgewezen, zodat het nu nog slechts van de gouver neur van Cyprus afhangt of de jonge Cyprioot ter dood gebracht zal wor den. Premier Eden heeft in het Lager huis verklaard, dat er geen nieuwe onderhandelingen met Cyprus zullen worden gevoerd zolang de rust niet hersteld is. Hij zei dit in antwoord op een vraag van Bevan (Labour). Deze noemde het regeringsbeleid in zake Cyprus onverstandig en zei dat de regering misschien nog wel ge dwongen zou worden haar standpunt te herzien. Ben Goerion is niet gauw tevreden Premier David Ben Goerion van Israël heeft gisteren in een onder houd met de secretaris-generaal der Verenigde Naties, Hammerskjoeld, een beperkte regeling van het Is raëlischArabisch conflict van de hand gewezen. Maar anderzijds heeft hij beloofd, dat Israël van elke aanval op Egyp te zal afzien „op voorwaarde, dat Egypte dat omgekeerd eveneens doet", zo hebben bronnen uit de naaste omgeving van de Iraëlische premier gezegd. Deze betrouwbare bronnen deel den mede, dat de Israëlische premier tegenover Hammerskjoeld verklaard heeft, dat „alle geschillen tussen Is raël en Egypte opgehelderd en - op bevredigende wijze geregeld dienen te worden" wil Hammerskjoeld's vre desmissie in het Midden-Oosten sla-1 gen. Hammerskloejd is gisteren uit Bei roet in Jeruzalem aangekomen om met Israëlitische leiders besprekin gen te voeren over plannen om een einde te maken aan de huidige cri sis in 't Midden-Oosten. Zijn voorstellen behelzen o.a. de instelling van een strook niemands land van anderhalve km langs Is- raëls grenzen met zijn Arabische nabuurlanden. De voorstellen van Hammarskjoeld om de gedemilitariseei-de zone tussen Egypte en Israël te verbreden, zijn door Egypte geaccepteerd. HILLEGr* GOUDEN ECHTPAAR. Toen wij dezer dagen een bezoek brachten aan het echtpaar Rijpers Van Ruiten, wonende Hoogewerf- straat 11, alhier, was het op een zeer ongelegen uur, want alles stond aan de kant en er werd druk gewerkt aan de schoonmaak van het huis. Alles moest immers schoon en in de punt jes zijn voor het komende feest, het vijftigjarig huwelijksfeest van vader en moeder. Wij zijn later teruggeko men en vond'en toen het echtpaar aan tafel in de gezellige achterkamer. De heer Pijpers, kras en monter, zou niemand 76 jaren geven. Hij is Hil- legommer van geboorte. Zijn geboor tehuis stond tegenover het Hof, vlak achter het oude raadhuis. Daar waar nu het restaurant ,,'t Hof van Hille- gom" staat stonden vroeger twee kleine huizen, nu het ene bewoond door een veldwachter en het andere door de familie Pijpers. Daar werd in 1879 Johannes Hubertus Pijpers geboren. In 1906 trad hij in het hu welijk met Maria Helena van Ruiten uit Lisse. Uit dit huwelijk werden 15 kinderen geboren, waarvan er nu nog 14 in leven zijn. Negen maal werd er bruiloft gevierd bij het ver- trek van een der kinderen, die zich allen in de omgeving van Hillegorn vestigden. De vei'stwonende vestigde zich in Wassenaar. Zo is het begrij pelijk dat vader Pijpers nogal een keertje niet thuis is. Dan bezoekt hij een van zijn gehuwde kinders, waar hij 's winters een kaartje legt en zo mers nog wel een of andere klusje verricht. Moeder Pijper is immers niet alleen thuis. Er zijn nog vijf kin deren die haar gezelschap houden. Donderdag a.s. gaan de bruidsda gen in van het toekomstige gouden paar dat op 9 mei a.s. de 50-jarige bruiloft hoopt te vieren met hun grote schaar van kinderen en klein kinderen, ook reeds 25 in getal. Geb,: Cornelia Johanna, d. v. J. A. v. Felius en S. M. Jager; Maria Jo hanna Appolonia, d. v. Th. N. Bak ker en P. J. Hoek; Monica Elisabeth Petronella, d. v. A. F. Molenaar en L. M. T. Heirman; Marianne Clasina, d. v. K. Tjoelker en M. Weijers; Geer- truida Theodora, d. v. J. J. Caspers en Th. P. van der Zande; Heino, z. v. J. H. A. Venhoven en A. Senden; Willem Coi-nelis Christiaan, z. v. G. de Jong en P. J Meijers; Roelinda, v. G. van der Wolf en L. R. Wal raven. Ondertr.: C. J. Zethof en G. M. Weijers; H. C. v. Amerongen en J. van der Burg. Getr.: F. J. v. Houten en A. M. C. v. Deursen; J. J. M. van der Weijden en A. C. J. v. Beelen; J. P. Teeuwen en A. J. Lommei'se; J. A. J. Berk en G. J. Warmerdam; W. J. Warmer- dam en W. M. v. Noordenburg; G. v. Rhee en M. Pijpers; W. Wilbrink en J. Rikkers. KATWIJK Geb.: Coi'nelia A. d. v. A. Kuyt en A. Haasnoot. Saskia W. d. v. G. F. Brandt en E. van Druten. Johanna C. d. v. Th. Veis en H. Wilhelmus. Cornells A. z. v. C. P. Varkevisser en P. C. van Duijk. Pieter G. z. v. C. van Duyvenbode en A. Varkevisser. Rudolf A. z. v. P. C. van Lof en J. Poothuma. Cornelia J. d. v. ,F1. van Duyn en S. Wassenaar. Wietse L. z. v. L. van der Kool en S. J. Mieras. Cor- nelis H. z. v. C. van der Bent en G. van den Oever. Maart je W. d. v. D. Remmei'zwaal en M. Verdoes. Roelof C. z. 'v. M. Hemkes en Tr. Reijh'tjes. Pieter z. v. J. van der Bent en A. van Duyn. Ondertr. J. de Mooy en H. Jonker. G. van der Vijver en I. J. den Haan. J. van der Bent en A. C. van den Oever. P. Smit en D. Mieras. KATWIJK AAM DEN RIJN ERNSTIGE VAL DOOR HOND Een juffrouw uit Katwijk aan Zee op haar bromfiets op weg naar Lei den, kwam in de Kerkstraat te hoog te van de Kerklaan in botsing met eeti de weg overstekende hond. De juffrouw werd ernstig gewond. Dok ter J. Bergman, spoedig ter plaatse, behandelde het slachtoffer, dat per ziekenauto naar het Acad. Zieken huis te Leiden moest worden ver voerd. Bridgen. Een Bridgendrive tus sen „De Brug" uit Katwijk aan den Rijn en „Voorschoten" te Voorscho ten werd gewonnen door „Voorscho ten". LEIDSCHENDAM Ondertrouwd: Lambertus G. Ver- heij te Amsterdam en Henrica E. Wil- lemse. Frederik Breen en Aleida H. Kouwenhoven. Getrouwd: Hugo Bolleboom te Ber- kel en Wilhelmina M. Schrader.. Overleden: Christina G. W. de Rid der 57 j. ongehuwd. LISSE Tot directeur va nde katholieke HBS te Lisse is door het bestuur van de St. Bonaventurastichting te Lei den benoemd drs. W. A. Terwijn uit Kerkrade. De heer Terwijn werd geboren te Amsterdam op '13 october 1913. In november '45 deed hij aan de univer siteit van zijn geboorteplaats het doc- toi'aal examen wis- en natuurkunde. Hij was leraar aan het R.K. Lyceum te Alkmaar en het St. Ignatiuscolle- ge te Amsterdam. In 1946 werd hij de eerste leraar aan de nieuwe ka tholieke HBS te Kerkrale, waaraan hij thans nog vei'bonden is. De heer Terwijn is voorts leraar aan het St. Bernardinus college, afdeling gym- nasiurp, te Heerlen. De echtgenote van de nieuwe di- ï-ecteur heeft dezelfde studie gemaakt als haar man en bezit dezelfde be voegdheden nml. wiskunde, natuur kunde, mechanica en cosmogi'afie. N00RDWIJKERH0UT De jongedames van de J.G. hadden hun ouders uitgenodigd om eens naar hotel v. d. Geest te komen en een verheugend groot aantal heeft gis teravond aan deze uitnodiging gehoor gegeven. Na het opèningsgebed ver welkomde de aalmoezenier, kapelaan Remmers, de ouders en de leden en "zette hij nog eens in korte trekken doel en werkwijze van de- J.G. uit een. Spreker vroeg begi'ip van ouders voor de omstandigheden, waarin de jeugd van thans moet le ven. De J. G. heeft ten doyel de ouders te helpen bij de vorming van hun dochters naar zelfstandigheid, naar bewast leven en vooral naar bewust geloof. Elk middel, dat voor deze vorming dienstig wordt geacht, wordt aangegrepen, maar er wordt van zelfsprekend wel eens misgegrepen en wel eens aan een of ander onder deel in de vorming niet voldoende aandacht geschonken. De aalmoeze nier vroeg daarom daadwerkelijk medeleven met de jeugdbeweging van de zijde van de ouders. Zij moe ten het niet laten bij een aanmerking, als er eens iets verkeerd gegaan is, maar ook eens opmerkingen maken en met voorstellen of ideeën komen. De leden wees de aalmoezenier op het grote nut van de gespreksgroepen Eén zo'n groep functionneert en goed Er kunnen er echter meer ge vormd worden. Tenslotte vroeg de aalmoezenier de financiële steun van de ouders, want een bloeiende J.G. met frisse en actieve geest kost geld. Na deze inleiding boden de jonge dames hun zeer afwisselend program van zang, dans, declamatie en toneel. Een groepje jongedames zong enkele "liederen. Wii hooi'den in deze num mers natuurlijk naar een gelegen heidsensemble uit eigen leden ge vormd, maar wij hebben bewonde ring voor de leider, de heer Postma, ïr-ii korte tijd zoveel met dit groepje wist te bereiken. De canon en Lente-prins waren lang niet een voudig, maar ze werden keurig uit gevoerd. De heer Postma begeleidde zelf aan de piano. Luce v. d. Berg en Stien v. d. Bereken declameerden, twee meisjes Warmerdam droegen „Het bedelende paartje" voor, 3 meisjes (2x Warmer dam en Smit) speelden een vrolijk schetsje en een charmant groepje danste ritmisch op de verleidelijke tonen van die mooie blauwe Donau. Een goed verzorgd programma, waai de jongedames terecht veel succes oogstten bii de ouders. Tenslotte nog grote 'vroliikheid met „Trek aan de bel" voor 2 vaders en 2 moeders en verder gezellig samenzijn met muziek van de gebr. v. d. Togt. Vergadering K.V.P. Morgen (donderdag) zal tijdens de in de zaal van de gebi\ Brama te houden verga dering van de K.V.P. aanvang 8 SASSENHEIM Volgende maand viert de toneel vereniging „St. Pancratius" haar der tig jarig bestaan. Deze viering zal niet geschieden door kerkelijke plech tigheden of recepties, doch men wilde alles doen om ter gelegenheid van dit feit een groots stuk op te voeren. Men koos hiervoor „Maria Stuart", een stuk geschreven door Jan Steur n^en zware opgave die men op voor treffelijke wijze heeft volbracht. De voorzitter der vereniging heette de aanwezigeh en.in het bijzonder het college van B. en W. van harte welkom. Het gegeven is genoegzaahi bekend zodat hierover niet veel ge zegd behoeft te worden. Vermeld zij, dat de belangrijkste stukken uit het vei'haal ten tonele werden gebracht. Een bewaker van Maria Stuart, Pou- let genaamd, ontdekt geheime ge- chriften en wil deze aan Elisabeth, koningin van Engeland doen toeko men. Maria Stuart weet dit te ver hinderen en van hem gedaan te krij gen dat hij een brief van haar aan Elisabeth overhandigt. Een jonge ridder komt in het geheim Maria Stuart mededelen dat men haar zal bevrijden. De edelen weten van Elisabeth ge daan te krijgen, dat zij Maria Stuart, haar zuster, zal ontmoeten .in de tuin van het slot waar zij is gevangen. Onder deze ridders en edelen is nog iemand die werkt aan de bevrij ding van Maria Stuart. Het is Leices- ter. De jonge ridder Mortimer ge naamd en Leicester polsen elkaar over de plannen der bevrijding. Lei- cester zorgt voor de ontmoeting tus sen Elisabeth en Maria. Bij deze ont moeting blijkt Maria nog geenszins een gebroken vrouw te zijn. en ver telt Elisabeth op een zeer behoorlijke wijze, hoe zij over haar zuster denkt Hierimede is het doodvonnis zo goed als ondertekend. Mortimers handlan gers doen een aanslag op Elisabeth. De aanslag mislukt.. Als men te we ten komt dat Leicester en Mortimer beiden plannen koesteren Maria te be vrijden speelt Leicester weer zijn dubbelrol en laat de jonge ridder jevangen nemen. In een gevecht wordt de jonge held gedood. Mai'ia Stuart ontvangt voor de laatste maal haar getrouwen. Onder hen is de oude huishofmeester Mei vin. Hij vertelt Maria dat hij priester is geworden en nu Maria de biecht kan afnemen en de H. Communie kan uitreiken, Als Maria daarna door soldaten wordt weggevoerd blijft Leicester vertwijfeld achter. Nu ziet hij in dat hij verkeerd heeft gehandeld. Een der ridders weet Elisabeth in tussen te overtuigen dat Maria Stuart vals is beschuldigd. Hij weet van haar gedaan te krijgen, dat het von nis wordt herzien, te laat echter. Maria is reeds om het levèn gekomen door het schavot. Elisabeth verlaat nu hen die dit vonnis hebben uitgevoerd, tei-wijl haar staatssecretaris moet sterven omdat hij zonder bevel van Elisabeth het doodvonnis heeft af gegeven. Andere edelen vertrekken, omdat zij niet langer in dienst van Elisabeth willen blijven. Een groots spel op voortreffelijke wijze gespeeld. De schitterende cos- tuuims en decors vervolmaakten het geheel. Het publiek was onder da indruk, De burgemeester sprak een dank woord. Het is een prestatie een der gelijk stuk op een dergelijke voor treffelijke wijze op te voeren. Dit is een uitermate gedenkwaardige op voering geworden. Spreker wenste Pancratius nog vele jaren van wer ken tot bloei van haar vereniging en spel. Wat naar onze mening veel heeft bijgedragen tot het stuk was de keuze der personen. Deze kon niet 1 Zij die dit prachtige stuk nog sen te zien kunnen vanavond en genavond nog een uitvoering mee maken. J .O.-K.V.P.-AFDELING OPGERICHT. Gesterkt door het succes van enige weken geleden had het bestuur van de K.V.P. nogmaals de jongeren bij een geroepen. Hoewel de opkomst niet zo goed was als vorige keei', mocht men toch niet ontevreden zijn. De voorz. van de afd. Warmond, de heer G. v. d. Krogt, was ook op deze uur n.m. het lid van de 2e Kamer di\ Lucas de vraag' „Waar blijven onze dure belastingcenten?" beant woorden. Geboren: Cornelus Walterus Hendrikus z. v. H. W. van Saase en C.'P. M. Koot; Quirinus Hubejrtus z. v. P. van der Togt en C. J. H. van Dij'k. Cornelia Johanna Maria d. v. C. P. van den Berg en J. J. Duiven voorde. .Jphannes Theodorus z. v. M. C. Bijlemeer en C. M. Venings. Getrouwd: J. C. A. Schenk 26 j. en M. Kromhout 23 j. P. M. M. Niewunt 42 j. en M. C. Oostdam 35 j. C. J.-Ch. Koolloos 30 j. en C. W. Bakker 28 j. Overleden: Petrus J. van de Waar- senburg M. van Wetten. Pieter van Lieshout 87 j. ea v. M. A. J. de Groot. Cornells A. M. Linders 38 j. e. v. P. H. M. T. van Delft. Anna C. Duiven voorden 50 j. e.v. A. P. Duivenvoorde. WASSENAAR TONEEL-AVOND VOOR DE KANKERBESTRIJDING In het verenigingsgebouw heeft de plaatselijke afdeling van de Neder landse vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding gisteren een toneel avond georganiseerd met medewer king van het Sc'niedamse toneelgezel schap „Utile Dulci", dat reeds vaker in Wassenaar v/eldadigheidsvoorstel- lingen kwam geven. Dr. J. H. Jaarsma sprak namens het afdelingsbestuur een woord van wel kom tot de vele belangstellenden, die de zaal vrijwel geheel vulden. Hij spoorde al diegenen, die zich nog niet als lid van de afdeling aanmeldden aan, in de pauze deze „blunder" goed te maken. Het woord was daarna aan Utile Dulci, dat voor de pauze een blijspel opvoerde „Mijnheer Pim komt ev aan".' een kostelijke comedie, die door de dames en heren uit Schie dam tegen de achtergrond van een welverzorgd decor op vlotte en voor treffelijke wijze over het voetlicht gebracht werd. Na de pauze, waarin druk gébruik gemaakt werd van de gelegenheid, om allerlei kleine praktische ge bruiksvoorwerpen, te kopen, waar van dè opbrengst eveneens ten goede kwam aan het fonds voor de kanker bestrijding, voerde Utile Dulci een eenacter van Priestley op, „Een glas bier". Dr. Jaarsma vertolkte aan het slot van de avond in een geestige toe spraak aller waardering voor het be wonderenswaardige spel van het Sohiedamse gezelschap en voor de belangeloze medewerking. Aan de dames en heren van Utile Dulci wer den bloemen en presentjes aangebo den. De heer W. E. Hoek dankte daar voor ZOETERMEER OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: wit kinderschoentje; boodschappentas; kinderlaars; kin- portomonaie inh. 3.66_ (slangenle- der); voetbalkous rood-sroen; sjaal; muntbiljet 1.militaire baret; zandschepje; indrukkralen (rood). Verloren: zwarte glacé handschoen meisjesrijwiel: tas; zwarte das; brui ne aktetas; bankbiljet f 10.2 muntbiljetten 1.rijwiel Simplex; knalpot van bromfiets. Leicester dringt er bij de koningin avond aanwezig en wist wederom de op aan het vonnis ten spoedigste te aanwezigen te boeien. Na discussie ondertekenen. Ondanks vermaningen van wijze edelen zwicht Elisabeth tenslotte onder de druk van het volk dat oproerig wordt. Een datum van executie wordt nog niet vastgesteld. Een aantal edelen en ridders vol trekt echter het vonnis buiten Elisa beth om. en stemming werd het voorlopige be stuur vastgesteld. Dit bestuur be staat uit de dames v. d. Voort en Roo- zen en de heren Vermeulen en Lan- gelaan. Dit jonge bestuur is vol moed en zal trachten ook in Sassenheim een flinke Jongerenafdeling te formeren. RECHTZAKEN Een 37-jarige ambtenaar uit Lei den erkende voor de Haagse Politie rechter, dat hij op 11 nov. j.l. in een tunnel een 20-jarige juffrouw had geslagen. De verdachte was de tun nel per fiets binnengereden, hoewel deze sinds kort voor fietsers ver boden was. In de tunnel liep het 'meisje naast de fiets, zoals het be hoorde. Volgens verdachte zou zij hem bij het passeren een duw heb ben gegeven, zeggende „U mag hier niet fietsen". Verdachte was hierdoor van de weg geraakt en bijna in het water terecht gekomen, zo vertelde hij. „Daar snotneus" had hij geroepen en hij het meisje een klap in haar gezicht gegeven. „Ik kende haar van jongsaf", zei hij, maar de officier van Justitie vond dit nog geen reden om maar te slaan. De officier eiste f 20 boete of 10 dagen. Het vonnis luidde 15 boete of 10 dagen. VERZET TEGEN POLITIE. Twee broers uit Leiden stonden terecht, n.l. een 27-jarige bootwerker en een 25-jarige betonwerker. De eerste had op de Steenstraat te Lei den verzet gepleegd tegen de politie toen hij wegens-dronkenschap werd gearresteerd en de ander had de politie belemmerd bij deze arrestatie. De verdachten gaven dit wel toe. Beidèn hadden gedronken. „Als ik drank op heb moeten ze van me af blijven", zei Je bootwerker. De officier van Justitie geloofde niet dat het zo'n machtige vecht partij was geweest, maar men moet de politie nu eenmaal respecteren. Rekening houdend met diverse om standigheden requireerde hij tegen ieder van de broers 10 boete of 5 dagen. Overeenkomstig deze eis werden de broers veroordeeld. DERTIG GLAZEN BIER. Nadat hij ,30 glazen bier had ge dronken was een 38-jarige los-werk man uit Leiden op 26 augustus j.l. op zijn fiets huiswaarts getogen. Op de Assendelftstraat te Oegstgeest was hij echter aangehouden en thans moest hij zich verantwoorden voor de Haagse Politierechter. Verdachte vertelde nu een ontwenningskuur te volgen. Het Leger des Heils had zich bereid verklaard toezicht uit te oefe nen en geadviseerd werd een psycha- trische behandeling toe te passen. Verd. wilde deze behandeling wel ondergaan. De officier eiste 40 boete of 20 dagen en een week voorwaardelijke gevangenistraf. De politierechter ver oordeelde de verdachte' overeenkom stig de eis, maar legde tevens als bijzondere voorwaarde op dat ver dachte zich onder psychiatrische be handeling stelt, als het Leger des Heils dit nodig acht.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2