DUINSTREEK Schraal weekend in Bollenstreek AVONDRUST Stakingsgolf in Spanje ebt weg MAANDAG 16 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Ook dit weekend nog: geen over stelpende drukte in de bollenstreek. En dat is geen wonder. Om te begin nen was daar het gure weer, dat het legioen-der-fietsers en brommers achter de kachel hield en bovendien was er deze dagen in de streek waar lijk niet zo veel te zien. De laatste glans, der krokussen regende zaterdag weg en voor het overige waren het een enkel hoekje met schuchter kleu rende tulipa's daargelaten alleen de trompetnarcissen, die uitdagend hun gele kelk tegen de noordenwind in staken. Zo kon het gebeuren, dat de bloe menverkopers in hom rietmanden- huisjes véél kou, maar weinig ver diensten hadden Op de Keukenhof viel het bezoek, de weersomstandigheden in aanmer king genomen, nog wel mee. Vooral zondagmiddag werd het vrij druk. In de kas, waar duizenden tulpen in bloei stonden, heerste af en toe een Babylonische spraakverwarring. Het V erkeersr egeling tijdens bollencorso De rijkspolitie heeft voor 28 april e.k., de dag waarop het jaarlijkse bloemencorso door de bollenstreek zal trekken, de volgende maatregelen ten opzichte van het verkeer genomen. De tijdstippen, waarop het corso de verschillende gemeenten zal pas seren zijn als volgt: 11 Uur vertrek van Sassenheim (de Uiver); 11.45 Lisse; 12.38 uur Hillegom; 13.37 uur aankomst Beri nebroek; 15 uur vertrek Bennebroek. 15.13 uur Hillegom; 16.13 uur Lisse; 17.18 uur Sassenheim bij kruispunt Hoofdstraat Provinciale weg; 18 uur Wanmonderdam ontbinden. Van 12.08 uur af wordt het verkeer op de rijksweg 8 (HaarlemSassen heim) gestremd in zuidelijke richting. Dit zal ongeveer duren tot 15.30 uur. Van 12.00 uur af wordt te Heem stede het doorgaand verkeer geleid naar rijksweg 8 (Haarlem's GraV venhage). Het corso-verkeer wordt; aldaar doorgelaten in zuidelijke rich ting langs de Leidsche Trekvaart. Van 12.00 uur af wordt voor ver keer, dat wil rijden van Nieuw-Ven nep naar Hillegom, de weg tussen deze twee plaatsen gestremd. Het per- sonen-auto-verkeer, bestemd voor het corso, kan te Nieuw-Vennep kiezen tussen de richting Lisse en Benne broek. Het autobusverkeer wordt van Nieuw-Vennep van 12.00 uur af geleid naar rijksweg 4 in de richting Sas senheim. Van 10.00 uur af zal het doorgaand verkeer, dat komt uit de richting van 'r. Gravenhage en zich begeeft in de richting van Haarlem, worden geleid via de rijksweg 4 tot het viaduct- Kruisweg, waar langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. Overigens is het corso via de be- stande wegen normaal te bereiken. In verband met de te verv/achten drukte dient een ieder vooral tijdig aanwezig te zijn. No. 519. Horizontaal: 1. rivier in Span je en Portugal, 4. vloeibaar voedsel, 8. boom, 10. afkerig, 11. kein kind, 12. teken in de dierenriem, 14. onbeken de, 16. rijk man uit Engels Indië, 17. granietkiezel, steengruis, 10. rivier in Rusland, 21. afnemend getij, 23. pul- verig, mul, 24. rivier in Italië, 25. moed (bargoens), 27. het eerste boek van Mozes (afk.), 28. zijtak Garonne, 29. kapitaalinstelling. Verticaal: 1. Koord, 2. zwemvogel, 3. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 5. rivier in Siberië, 6. telwoord, 7. sluitteken (Spraakkunst), 9. krijgs- vaan, 12. deelnemer aan een wedren, 13. patroon, 15. doorweekt, 16. kist, •8. ashoop, 20. vuursprank, 22. meis jesnaam, 24. puntig voorwerp, 26. vreemde munt (afk.), 27. gebod. Oplossing morgenavond. „Mensen met een licht ont vlambaar gemoed verontschuldi gen zich veelal met de opmerking, dat hun hevige reacties zo kort duren" aldus prof. dr. J. G. Sleeuwijk. „Zij vergeten evenwel dat er in die korte ogenblikken veel kwaad kan zijn gesticht, dat door een onbeheerst optreden me demensen kunnen zijn gekwetst". Herhaaldelijk beleef je, dat drif tige mensen het van zichzelf prachtig vinden, driftig te zijn ge weest, en eens flink uitgepakt te hebben. Men doet beter zich te schamen over een onbeheerst op treden en zijn verontschuldiging te maken tegen degene, die men beledigd heeft. Maar dat vereist meer moed dan aan zijn toorn de vrije loop te laten. aantal buitenlandese bezoekers was ook dit weekend n.l. weer ver in de meerderheid. 60 a 65% kwam var/ over de grenzen. Veel Duitsers, Bel gen en Engelsen, een behoorlijk con tingent Amerikaanse militairen uit Duitsland en verder nog verschillen de touringcars uit Noorwegen, Zwe den en Frankrijk. De motorrijders waren dit keer ook rijk vertegenwoordigd, ook al omdat het knetterleger-in-leer zondagmiddag druk doende was de Keukenhof-ral- lay te verrijden. Men schatte, dat het aantal bezoekers dit weekend de 10.000 zou overschrijden. Wat de komende week betreft: veel j zal er van het weer afhangen. Enkele dagen warm en zonnig vodrjaars- i weer kunnen in deze tijd wonderen j doen in de streek. Verschillende soor ten hyacinten zullen dan hun op wachting maken, terwijl ook vele soor ten narcissen dan in bloei zullen ko men. Blijft het echter koud en guur, dan kon er nog wel eens een zondag overheen gaan, voor men van top dagen kan gaan spreken. En als u nu weet, dat men over twaalf dagen in Sassenheim het grote bollencorso waarvoor men honderdduizend hya- cinten-„nagels" nodig heeft! van start wil zenden, dan kunt ge u wel voorstellen, dat het organiserend comité en de deelnemers nu zo lang zamerhand op de barometers gaan timmeren Buitenl. journalisten op de Keukenhof Zeventig journalisten, radio- en te- leviesieverslaggevers uit heel West- Europa en de Verenigde Staten heb ben ondanks betrokken lucht en ge brek aan lentegroen met volle teugen OPENT VRIjDAG 20 APRIL 12 UUR HOUTRUSTHAUEN DEN HAAG t/m 2 Mei N.S. VRIJ OP 30 APRIL. Ook dit jaar zal aan het gehele spoorwegpersoneel, voor zover de dienst zulks toelaat, op 30 aprila.s. vrijaf worden ggeven, zonder dat hiervoor korting op het reglementair verlof wordt toegepast. Op 5 mei zal normaal dienst wor den gedaan. BETERE SAMENWERKING TUSSEN SCHOOLBESTUREN EN OUDERCOMITé'S. In het St. Albertini-gymnasium te Zenderen van de paters Carmelieten werd vrijdag en zaterdag het eerste katholieke paedagogische congres voor Twenthe gehouden, waaraan ruim 350 personen deeenamen. Het congres, dat als onderwerp had „aan leg én milieu" vond plaats onder aus piciën van St. Bonifacius-instituut en de katholieke onderwijsorganisa ties. j Inleiders waren drs. J. Heye, dr. N. Perquin S.J., drs. J. Vollebergh en drs. J. Linschoten. Tijdens de dis cussies naar aanleiding van de inlei dingen stelde de heer A. J. Grijpma uit Enschede, kringvoorzitter van de katholieke bond voor het gezin, voor dat een studieorgaan zou worden in gesteld om tot een betere samenwer king te geraken van de schoolbestu ren om een scherpere selectie van de aanleg van het kind mogelijk te ma ken en om zo in samenwerking met de langzamerhand tot stand komende ouder-comité's te geraken tot een be tere beroeps- en studievoorlichting. Het comité, dat het congres heeft voorbereid, heeft de taak op zich ge nomen een dergelijk orgaan in het leven te roepen. KATW5JK VROUW DOOR GAS GESTIKT In een woning aan de Pepersteeg te Katwijk aan den Rijn is in de nacht van zaterdag op zondag de al leenwonende weduwe J. Snipper Tabak door gasverstikking om het genoten van Nederland-bollenland j ieven gekomen. Familieleden, met tijdens dit weekeinde. De vermaarde Keukenhofkassen vergoedden veel van hetgeen hen op deze zondag nog in perken en pltntsoenen van Keu kenhof en op de bollenvelden werd onthouden, al waren zij reeds zeer enthousiast over de prachtige narcis wie zij had afgesproken vanmorgen tegen half tien te komen ontbijten, wachtten enige tijd tevergeefs op haar. Zij besloten een onderzoek'in te stellen. Toen zij in het huis wa ren binnengedrongen, bemerkten zij dat de slang van het gascomfoor in velden, die men thans overal reeds i keuken van de kraan was alge- in volle bloei ziet. schoten. Daar deze kraan niet Was Een Duitse verslaggever verklaar- J dichtgedraaid, was het gas uitge- de: „Ik zou graag een stuk van ons' romantische Rijnberglandschap willen ruilen voor een tuin als Keukenhof „bei uns zuhause". Een frangaise, me dewerkster van een groot damesblad stelde voor aan de voorz. van Keu kenhof, de/heer T.-H. M. van Wave- ren, om de paspoorten in Euorpa af te schaffen en ze door tulpen te ver vangen. De Engelse radio- en televisierepor ter Michaël Barsley stelde uit het grote aantal Nederlandse tulpen, in een half uur tijds een bruidsbouquet samen voor de bruiloft in Monaco. Hij zag de Wihite Grace, witte gatie, de Smiling Princess, de glimlachende prinses, de American Dream Gilr, het Amerikaans droommeisje, de Prins Carnaval, en een eindje verder on der de „American flag" de „First lady of the Cote d'Asur", bij uitzon dering een narcis. Een eind verder plukte Barsley voor dit denkbeeldige brüidsbouquet de Giant Attraction, de reuzenattractie. Maar daarmee was de kous nog niet af, zo verklaarde hij. „Ik ontdekte bovendien de Love Pa rade, liefdesparade, de tedere schoon heid van the Tender Beaty of Fifth Avenu, een purperen Archbishop, aartsbisschop, dan de tulp Forever delight, koninklijke vreugde en ten slotte twee schattige kleine tulpjes in een perk, de Rosy Baby en de Sunny Boy". Barsley stelde dan ook voor om een dergelijk bruidsbouquet naar de bruiloft te Monaco van prins Reinier en zijn bruid Grace Kelly te sturen. HUISEIGENAAR UIT HUIS GEZET Een inwoner van Nijkerk had een woning gekocht aan de Korenlaan te Putten en toen de bewoonster het huis verliet, trok de nieuwe huis eigenaar er onmiddellijk in, hoewel het huisvestingscomité deze woning bestemd had voor een ander, die in een schuur achter dit huis woonde. Gemeentepersoneel en politie heb ben nu de woning ontruimd, omdat de nieuwe eigenaar weigerde zijn wo ning vrijwillig te verlaten en hij niet in het bezit was van een vestigings vergunning. De inboedel werd voor het huis 's avonds thuis kwam, was de schuur- op de straat gezet en toen de eigenaar bewoner er reeds ingetrokken. stroomd. KATWIJK AAN DEN RUN Feestavond Middenstand. Door bijzondere omstandigheden, het over lijden van pastoor Hesp, kon destijds de vastenavondviering van de leden der afd. Katwijk van die R.K. Mid denstandsver. niet doorgaan. Deze viering was dus.verschoven en had zondagavond plaats in het Parochie huis, waarheen de leden met nun da mes en enige belangstellenden wa ren gekomen om na een openings woord naar een gevarieerd program ma- te luisteren, dat hun gebracht werd door het Cabaretgezelschap Steen voorden uit Noordwij k, welk gezelschap de aanwezigen de gehele avond wist te boeien en in feeststem ming te houden. KRV 1 WON MET 5—2 VAN LDWS 2 Als scheidsrechter- de Groot de beide elftallen bimien de witte lijnen fluit, komt KRV met 2 invallers in het veld. LDWS wint de toss, en KRV mag aftrappen en is gelijk in de aan val, maar de goali van LDWS weet het schot te keren. Na 10 min. spe len is het K. Vreeburg, die de score voor KRV opent (10). KRV blijft nu in de aanval en als de wedstrijd 20 minuten oud is, dan heeft K. Vree burg nogmaals 2 keren het net laten trillen. Met een 3—0 voorsprong gaat KRV het wat gemakkelijker aandoen, hiervan profiteert LDWS want hun snelle midvoor weet nu binnen de vijf minuten twee fouten van de KRV-achterhoede goed af te straf fen en de stand is 32. KRV begint er nu ook weer wat meer op te zit ten en het is weer K. Vreeburg die scoort, maar de scheidsrechter con stateert buitenspel. Met deze kleine voorsprong gaat KRV thee drinken. Na de thee gaat de KRV-achterhoede de voorhoede weer aan het werk zetten en als de goali van LDWS een bal slordig keert weet K. Vreeburg hier van te profi teren (4—^2). In de- 30ste minuut wordt nummer 5 gescoord. Als de goed leidende arbiter De Groot het eindsignaal laat horen, heeft KRV weer een verdiende overwinning v/eten te behalen. KRV AForehoRe B. 4—2; Altior 4—KRV 2 2—2; KRV asp.—WSB B 1—3. Ook de Denen in staking De grootste stakingen sinds de Spaanse burgeroorlog vertonen thans tekenen van afneming in de drie grootste centra Pamplona, San Se bastian en Barcelona maar men vreest dat de stakingen zich naar Biblao zullen uitbreiden. Volgens officiële berichten heeft de meerderheid der arbeiders in Pamplona zich weer op het werk ge meld en is 60 procent van de stakers naar de fabrieken teruggekeerd. In Barcelona, waar slechts drie fabrie ken bij de staking betrokken zün verwachtte men dat de arbeiders net werk vandaag zouden hervatten. In vele gevallen hebben werkge vers him arbeiders meer dan de ver plichte loonsverhoging van 20 pro cent aangeboden. In totaal zijn 40.000 arbeiders in staking, hetgeen de regering ertoe gebracht heeft in Pamplona, Barcelona en San Sebas tian 50 fabriek te sluiten. OOK IN DENEMARKEN. In Denemarken hebben zaterdag ongeveer 250.000 arbeiders het werk neergelegd uit protest tegen de be slissing van het parlement van vrij dag, waarbij de staking van ongeveer 60.000 arbeiders onwettig werd ver klaard. Men verwachtte dat de mees ten van de proteststakers vandaag weer aan het werk zouden gaan. In Odensee op het eiland Funen werden zondag bij stakingsrelletjes verscheidene personen gewond en enige tientallen anderen gearresteerd Stakers die protesteerden tegen het besluit van het Deense parlement van vrijdag hielden bussen aan op het stadhuisplein, joegen de passa giers eruit en agaven de chauffeurs bevel, de bussen naar de garages te rijden. De politie greep in en er ontstond een fel gevecht. Later probeerden jongelui taxi's aan te houden en om ver te gooien. De politie joeg ze mei politiehonden uiteen. N00RDWIJKERH0UT BEGRAFENIS C. A. M. LINDERS. Op het r.k. kerkhof van de St. Jo- seph-parochie te Noord wij kerhout is hedenmorgen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de neer C. A. M. Linders, chef van de afdeling Al gemene Zaken van de gemeente-se cretarie. Burgemeester v. d. Weijden, de ge meente-secretaris, collega's van het secretarie en een deputatie van Open bare Werken volgden de baar, toen het stoffelijk overschot naar de St. Joséphkerk werd gebracht. In de kerk waren tegenwoordig het volledige college van b. en w., het gemeente-personeel, oud-collega's, be stuursleden van de Arka afdeling Bloembollenstreek en deputaties van rijkspolitie en Oranjeverenging. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door pastoor Standenmeyer, die ook de absoute verrichtte. VOORSCHOTEN RIOOL-BELASTING. In de vergadering van de raad. op a.s. woensdag zal worden behandeld de verordening op de riool-belasting, waartoe de raad op 22 dec. 1954 moest besluiten ter verkrijging van een subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds, ingaande zodra de rioolwater zuivering gaat werker#. Verwacht wordt, dat dit zal ge schieden einde van dit jaar. Gemid deld zal de riool-belasting zijn 15 voor ieder pand. Ongeveer 2400 pan den vallen onder deze belasting en zal de opbrengst derhalve zijn 36.000. Gelet op het verschil in grootte en huurwaarde der percelen achten b. en W. een gedifferentieerd tarief ge rechtvaardigd, mede omdat het ge middelde tarief driemaal zo hoog is als dat vara de reinigingsrechten. Het percentage van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendom men zal op 4j^ gesteld kunnen wor den. (Voor de straatbelasting be draagt dit 6 pet.). Deze belasting komt ook ten laste van de huiseigenaren. Zodoende wordt deze belasting ook geheven van een aantal personen, die niet in deze gemeente wonen. Een andere manier van heffing, b.v. op de gebruikers der percelen, kan b. en w. niet bekoren. Verder wordt ook in deze vergade ring behandeld de garantiestelling van een geldlening door Rijnlands Lyceum en het beschikbaar stellen van grond voor een hulpschool. De lening bedraagt f 100.000. Voot de plaats van deze tijdelijke school is gedacht het terrein ten noorden van de Karei Doormanlaan. De groot- SPORT PAARDENSPORT KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gehouden drave rijen en rennen te Duindigt luiden: Maria II-prijs. 1. Ulrica B (W. H. Geer sen) 1.30; 2. Uncle Sam; 3. Ureka. Toto w: 2.80; pl: 1.50, 2.10, 1.70; gek: 14 cov: 6.80. Fleur du Lys-prijs: 1, dead heat: Truax Scott (J. Zuyderduin) en Swift Hanover (M. Vergay) 1.31; 3. True .Spencer. Toto w: 19.30 en 4.30; pl: 6.40, 3.20, 1.80; gek: 6.90; cov: 9.10 en 5. Nini Pompon-prijs. Eerste afdeling: 1. Theo Messidor (W. H. Geersen) 1.29; 2. Sally Harvester D; 3. Ronny Zora. Toto w: 1.60: pl: 1.20, 1.40, 1.50; gek: 5.40; cov.: 4.10. Veronaprijs. 1. Rita Rosa (J. v. Dooye- weerd) 1.28,5; 2. Rosa Hollandia; 3. Queen Bonnie. Toto w: 11.50; pl: 3, 2.40. 3.70; gek: 9.90; cov.: 10.40. Topazeprijs. 1. Sunny Boy (W. H. Geersen) 1.26.6; 2. Peter Snel; 3. Quibus. Toto w: 1.90; pl: 1.30, 2.-r, 2.10; gek: 6.20 cov: 4.80. Annemieprijs. 1. O Marijke (L. J. van Harlingen) 1.26,4; 2. Morning Star; 3. O Mc Gregor. Toto w: 1.60; pl: 1.20, 1.50, 1.80; gek: 5.cov: 5.20. Nini Pomponprijs, tweede afdelin: 1. Rascal Hanover (H. C. ten Hagen) 1.30.4; 2. Sir Kerrigan. 3. Siera Hanover. Toto w: 6.70; pl: 2.60, 2.—; gek: 19.20; cov: 3.90. Brandalprijs: 1. Britoly (A. C. Th. Bongers) 2.05,5; 2. Columbus; 3. Prin- cesse Martha. Toto w: 10.90; pl: 3.—, 1.70 3.30; gek: 8.40; cov: 4.20. Trial Stakes. 1. Sylvia (H. Pije) 1.30,2; 2. Nicolas; 3. The Phoenix Star. Toto w: 10.10; pl: 3.60, 2.10; gek: 9.80; cov: 2.60. Proposalprijs. 1. Swashbuckler (F. Delbrassine) 2.15.8; 2. Sans Valeur; 3. Takarit. Toto w: 2.pl: 1.20; gek: 3.30 v: 3.—. Totale omzet: 148.153. K.V.P. Hedenavond spreekt in het r.k. Bondsgebouw de heer J. Tanghe, lid van de Belgische Twee de Kamer, na afloop vertoning van de K.V.P.-film. Jongerengesprek. Pater Belde- rök, verbonden aam de „Una Sancta" in Den Haag, zal op dinsdagavond 17 april in Ons Eigen Huis komen spre ken over „Mensen op zoek". Ieder vanaf 17 jaar is van harte welkom. Aanvang 8 uur. Jaarvergadering Groene Kruis. Onder voorzitterschap van dr. M. van der Stoel had in het „Gezond heidscentrum" de jaarvergadering van het „Groene Kruis" plaats. Aan wezig waren het bestuur inbegre pen 14 leden, wat de voorzitter een goede opkomst noemde! Het jaarverslag van de penning meester toonde, dat er nog geen financiële zorgen zijn, want hij had op een totaal bedrag van ƒ9349,50 aan inkomsten een batig saldo van 1168,86. Het ledental was ongeveer op hetzelfde peil gebleven, maar dat zal toch omhoog moeten, omdat de kosten stijgen. In zijn jaarverslag nam de heer Bolle afscheid als secretaris van het Groene Kruis. Uit dit verslag bleek, dat in j.955 in totaal 151 zieken ver pleegd waren, door de verpleegster 3464 bezoeken waren afgelegd, dat 105 huisbezoeken aan t.b.c.-patiënten gemaakt waren, 170 bezoeken bij zuigelingen, 220 bij kleuters en dat aan 17 personen de laatste hulp was verleend. De voorzitter merkte op, dat na de oprichting van de stichting „Gezond heidszorg" de taak van het Groene Kruis is komen te liggen op het ter rein van de wijkverpleging. De aftredende bestuursleden mevr. Van der Hoeven en de heren Van der Does en dr. Van der Stoel wer den herkozen. In de plaats van de heer Bolle werd als secretaris geko zen de heer N. J. W. Hofsté. Bij het afscheid van de heer Bolle deelde de voorzitter mede, dat dé scheidende secretaris adviserend lid van het bestuur blijft. De heer Bolle heeft een belangrijk aandeel gehad in de tot stand koming van de sa menwerking van de drie kruisver enigingen. Zuster Dammers bracht verslag uit van haar werkzaamheden. Hieruit bleek wel, dat zij een groot verant woordelijkheidsgevoel heeft voor de aan haar zorgen toevertrouwde pa tiënten. Zij vervult haar zware taak met liefde. De voorzitter memoreerde nog de moedercursus, die door 35 dames was gevolgd en die op 3 mei a.s. met een filmavond wordt besloten. De ver eniging zal de jeugdtandverzorging voor de kleuters van 26 jaar ter hand nemen. Aan het gemeentebe stuur zal worden gevraagd ook de kinderen, die buiten de gemeente lager onderwijs volgen in de tand- verzorgjng te betrekken. In het Ge zondheidscentrum zal een spreekuur komen van een keel-, neus- en oor- arts. Voor de viering van het 50- jarig jubileum in 1960 zal een re servefonds worden gevormd. S.V.L.V.-jeugd op de planken. Gisterenavond- had de jeugd van SV LV het groene veld verwisseld voor de planken in het R.K. Verenigings gebouw, waar de jaarlijkse ouder avond werd gegeven. Hoofdjeugdlei der P. J. Karremans, sprak er zijn voldoening over uit, dat het dit jaar niet alleen een ouderavond was van de voetbaljeugd, maar dat de pretti ge samenwerking met de afdeling Handbal er toe had geleid een geza menlijke ouderavond te geven. Hij hoopte dat een volgende maal de ge hele SVLV-jeugd tezamen voor het voetlicht zou treden. Dat voor het voetlicht treden was deze avond letterlijk op te vatten, want er werd duchtig toneel gespeeld, eerst de handbalmeisjes met de schets „Willy's radio" en vervolgens de jongens met „Schoolmeester Pie- terse", waarin een tweetal jeugdlei ders nog van hun kunnen blijk ga ven. Het was geen meesterlijk to neel, maar er is wel braaf gelachen om de capriolen van het jonge volk. Louis Gerrits en de „Pico Bello's" zorgden "voor de muzikale omlijsting van de avond tot ieders genoegen. SASSENHEIM Op vrijdag 20 april a.s. zullen bij de bewaakte overweg in de Rijks straatweg te Sassenheim de afslui ting en bewaking worden opgehe ven en vervangen door automati sche halve sluitbomen met wisselen de rode lichten. Tegelijkertijd worden een extra rood licht voor het de overweg krui sende rijwielpad en een geel' voor- waarschuwingslicht op een parallel weg in dienst gesteld. Ouder-avond R.K. Instuif. Zon dagavond heeft cle R.K. Instuif Jong- Sassenheim voor de tweede maal een ouderavond gegeven. Was 't de eer- se maal een succes, nu was het nog meer dan dat. Nadat het openings woord door voorz. J. Oost was uit gesproken, werd er door kap. de Klerk een korte uiteenzetting gege ven van het doel en het streven van de instuif. Hij stelde, evenals de voorzitter de grote opkomst zeer op prijs en zag alleen in versteviging van de band tussen ouders en In- stuif een zeker niet uitblijvend suc ces. H. Heuer verzorgde vervolgens het voorstellen van de leden van band en toneelgroep. De eigen instuifband, die sinds vorig jaar goede vorderin gen heeft gemaakt, speelde haar vlotte repertoir, dat voorafging aan het eerste bedrijf van het komische toneelstuk: „Henkie". Hierin heeft ook de toneelgroep bewezen heel wat in haar mars te hebben. Twee' van de bandleden brachten op hun mondorgels een aardig melodietje ten gehore om de aanwezigen te ver maken tot de toneelgroep aan het tweede bedrijf begon. Hartelijk werd er gelachen om de malle fratsen van „Henkie", die tegen zijn zin, in zul ke vreemde situaties geraake. Hét applaus na dit stuk was zeker ver diend. Hierna speelde de band enige stukjes in afwachting van het raast- klimmen. Dit zo populair geworden spel sloeg ook deze avond weer bij zonder in 'en twee van de gevraagde paren konden met de verworven chocolade-hammen huiswaarts keren Het optreden van boer Gert en het gezellige dansje na vormden een waardig sluitstuk van deze bijzonder geslaagde ouderavond. ZOETERMEER Rode Kruis. Ten bate van het- Roode Kruis is zaterdagavond een cabaretavond gegeven, die verzorgd werd door het bekende amateursge zelschap „De jongens van Wolders". Het was voor dit gezelschaD, dat uit sluitend ten bate van het Rode Kruis zonder vergoeding cabaretavonden verzorgd, een bijzondere avond, om dat dit de tiende maal was, dat het gezelschap in Zoeteraneer voor het Rode Kruis optrad. Voor een uitver kocht huk heeft de lieer Wolders, de leider van het gezelschap, eerst een propagandistisch woord gesproken, waarin de noodzakelijkheid van het Rode Kruis en de steun voor deze zo hoog nodige vereniging werd uiteen gezet. Spreker leidde vervolgens het gezelschap in, waarbij clementie ge vraagd werd voor het uitvallen van twee medewerkers, die door Iziekte verhinderd Waren. Het cabaret zétte in met een modeshow, waarin aan dacht gevraagd werd voor de H-, de A- en de Y-lijn. Niets voldeed, maar wel de W.-lijn van de jongens van Wolders. Dit was de inzet van een bont programma van muziek, sket ches, liedjes, kortom alles wat in een calbaret gebracht kan worden, en dat alles in een vlot tempo met de routine van een beroepsgezelschap. De zaal genoot en het gelach was niet van de lucht. DWO WON MET 6—0 VAN SVH. DWO speelde thuis tegen SVIH I. Daar de uitwedstrijd niet zonder moeilijkheden verlopen was, had men een hard hoofd in deze ontmoeting op eigen terrein. Dit is inderdaad ook uitgekomen, want het SVH-elftal speelde een zeer harde wedstrijd, waarbij men kon bespeuren, dat SVH kost wat het koste met een overwin ning naar huis wilde. gaan. Toen men bemerkte dat DWO niet alleen zich niet gewonnen gaf, maar zelfs een klasse beter speelde dan SVH was het alleszins prettig spel. Voor rust maakte Hijdra het eerste doelpunt 10). Na rust had DWO de wind, welke intussen was afgezakt mee en wist door J. Hermus, Ruigrok en Wens- veen de stand maar eventjes op te hogen tot 60. SVH kreeg geen schijn van kans. DWO heeft met deze wedstrijd bewezen, dat zij in deze zeker thuis hoort. DWO 2 wist thuis met 41 van Concordia te winenn. DWO 3 speelde uit tegen KRVC 3 gelijk: 1—1. DWO 4 won met 91 van WVS. De eerste geslaagde bromfietsrijders Zaterdagmiddag zijn in het Drentse plaatsje Dalen de eerste Nederlandse practische examens voor bromfietsers gehouden. Zeventig deelnemers moesten (met twee minuten tussenpoos) starten van de openbare school om een parcours te rijden dat de verkeerspolitie had uitgezet en waarin diverse moeilijkheden voorkwamen. O.a. was er op een kruispunt voor een flinke drukte gezorgd, waarbij politie de hulp kreeg van een aantal jeugdige fietsers.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2