FTT7 De katholieke jongeren strijden op 29 april hun verkiezingsstrijd j=b Mr. Burger struikelt over de slippen van (te grote) mantel Diamantslijpers knoeiden met steentjes Partijen, die deelnemen aan de Tweede Kamer-verkiezing 1956 OMGEVING ZATERDAG 14 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 ("Dansend feest der democratie") Jongerenappèl te Wageningen Daar de verkiezingen in Nederland wel eens, „het feest van de democra tie" genoemd worden, heeft de kvp in haar verkiezingsstrijdprogramma voor de r.k. jongeren een dag inge ruimd, die hoewel niet van ernst ontbloot in het teken van de gezel ligheid zal staan, afgestemd op de wensen van de Jongeren van 1956. Op zondag 29 april zullen vele hon derden katholieke jongeren uit Zuid- Holland in Wateringen bijeenkomen om daar een groots jongerenappèl te beleven, dat beginnen zal met een politieke verdieping en dat eindigen zal met een grandioos bal, afgewisseld door cabaret. De organisatie van deze jongeren dag heeft zich niet beperkt tot de Jo-kvp de katholieke jongeren, die zich speciaal bezig houden met de politiek maar alle katholieke georganiseerde en ongeorganiseerde jongeren uit alle lagen der bevolking zal de Leidse districtsleider van de Jo-kvp, de heer v. Zonneveld, om half drie 's middags een hartelijk welkom toe roepen. De heer v. Zonneveld is van plan dit welkomstwoord zeer kort te houden, want er zullen die middag meerdere sprekers zijn en men wil de jongeren niet met woorden water vallen overspoelen. Na het welkom zal burgemeester Meissen de deelnemers(sters) in zijn gemeente begroeten en vervolgens het spreekgestoelte vrijmaken voor de landelijke voorzitter van de Jo- kvp, de heer C. Cosijn, die een radio praatje van prof. Romme zal inleiden. OP 8 PLAATSEN. Op hetzelfde ogenblik, dat de heer v. Zonneveld 't jongerenappèl in Wa teringen opent, zal het startsein ge geven worden voor nog 7 andere katholieke bijeenkomsten door geheel Nederland. Het landelijk bestuur van de Jo- kvp is van plan langs al deze bijeen komsten te reizen en tegen 4 uur wordt dit gezelschap in Wateringen verwacht, waar de heer Cosijn pre cies op tyd de radio-uitzending van de KRO zal kunnen aankondigen; via deze uitzending richt prof. Romme tot alle verzamelde jongeren een vraag, welke nog dezelfde middag beant woord en opgestuurd zal worden naar Bunnik, waar de KRO een radiowa gen opgesteld heeft om de-antwoorden in een avonduitzending wereldkundig te maken. DEMONSTRATIE. Als laatste spreker zal tenslotte in Wateringen dr. J. G. M. Delfgaauw op het podium verschijnen en deze econoom, die onlangs Nederland een hart onder de riem stak inet zijn boek „Naar een nieuwe Gouden Eeuw", zal de jongeren vertellen, dat ook voor hen een Gouden Eeuw staat te wachten. Het „beschouwende" gedeelte is hiermede teneinde en het „demonstra tieve" volgt. AI de jongeren zullen gewapend met spandoeken, vlaggen eigen verenigingsvlaggen, mee brengen! en wat meer aan propa gandamateriaal gevonden kan wor den, een optocht vormen, die als titel heeft: „Niet progressief, niet conser vatief, maar menselijk en rechtvaar dig!"; verscheidene attributen zullen deze slogan in beeld brengen. BAL NA. Hierna worden de meegebrachte lunchpaketten verorberd en de stoe len in de grote veilinghallen van Wa teringen een weinig aan de kant ge schoven, want nadat de jongste kvp- Tweede Kamerkandidaat, de vroegere Kajotter en 't thans 31-jarig gemeente raadslid van Rotterdam, Cor Kleister- lee, gesproken zal hebben over „De toekomst is aan ons!", zal Evert Cas- telein uit Leiden het toneel in beslag nemen om van de verkiezingsstrijd een waar festijn te maken. Omdat 3 uur dansen te veel gevergd is zal het Luna-cabaret uit Haar lem de tijden, dat de dansenden moe ten uitblazen, opvullen met schetsjes en muziek. Om 10 uur starten de bussen en keren de jongeren naar hun haard steden terug. Voor hen, die dit verkiezingsfeest willen meemaken en zich nog niet aangemeld hebben, het volgende: De bedoeling van de organisato ren is, dat in iedere plaats en in elk dorp een vereniging indien aanwezig de afdeling der Jo-kvp het initiatief neemt en uit eigen leden met mogelijkheid tot aan sluiting van niet-leden een klub vormt, waardoor het vervoer met bussen geregeld kan worden. Ook verenigingen en klubs, die zich zuiver op cultureel- en ontspan- ningsgebied bewegen, zijn van harte welkom en zo hoorden we reeds fluisteren, dat de Leidse „Club de Limetz" ernstige plan nen koestert om zondag 29 april naar Wateringen te trekken. De plaatsen, waar het initiatief nog niet genomen is, dienen een KONINLIJK DINER. Het gala-diner, dat de Nederlandse regering het groothertogelijk paar van Luxemburg bij zijn bezoek aan ons land zal aanbieden, wordt niet in het Koninklijk Paleis te Amster dam, maar in het Frans Halsmuseum te Haarlem gegeven, aldus de „Tel." Het vindt plaats op 7 juni. Oude biljetten van f 100 aangeboden In Den Haag zijn weer twee ver vallen biljetten van honderd gulden aangeboden. Vorige week was dit ook reecis voorgekomen. Het betreft bil jetten, welke in de oorlogsjaren zijn uitgegeven, maar later werden inge trokken. Zij zijn o.a. te herkennen aan de datering en de ondertekening door Van Rost van Tonningen. De biljetten werden aangeboden in twee boekwinkels. Eerst veel later kwamen de winkeliers tot de ontdek king, dat de biljetten niet meer geldig waren. KINDJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond tegen zes uur is op de weinig haast te maken, want de hoek LuikerwegGlacis weg te Maas- tricht het 3-jarig jongentje Henry Dirix uit Lutterade door een gemeen te-autobus overreden en gedood. Het jongentje was op bezoek bij zijn overgrootmoeder, en met zijn neefje naar een bakkerswinkel ge gaan. Daar is het plotseling wegge^ lopen. Jo-kvp verwacht, dat zij over dagen zaterdag 21 april alle aanmeldingen binnen heeft op haar bureau Mauritskade 25, Den Haag waar mej. Habets doorlopend bereid is om de meest uitgebreide inlichtingen te ver schaffen. Thans een ruime comfortabele wagen v.a. f. 6375.- f* |-| Official DKW-Dealer voor Leiden en Omstreken: MAREL's Autobedrijf N.V., Rijksstraatweg 336-340 l Talefoon 2545 (K 1751), WASSENAAR Official DKW-dealer voor de Bollenstreek en Omgeving: BAKKER's Automobielbedrijf, Hoofdstraat 133, Telefoon K 2532-7427, SASSENHEIM Imp. Hart Nibbrig Grceve N.V} Parkstraat 91 - Den Haag Advertentie. Aldus prof. Oud voor V.V.D. den hebben hem fractievoorzitter gemaakt en hem de profetenmantel, „De heer Burger heeft op het ver kiezingscongres PvdA reeds verkon digd, dat de strijd zou gaan tussen de heren Drees en Romme. Het was een weinig gelukkige uitlating. Er zou immers uit moeten worden afgèleid, dat de samenwerking van zijn partij met die van de heer Romme na de verkiezingen zal worden voortgezet. Niemand is er echter, die gelooft, dat het in de bedoeling van de heer Bui> ger heeft gelegen de schepen van deze samenwerking aldus achter zich te verbranden". Dit zei prof. Oud in de rede waarmee hij gisteren in „Bel- ievue" de laatste algemene vergade ring van de vvd vóór de verkiezin gen opende. •Ook tegen mij is mr. Burger wei nig vriendelijk geweest, vervolgde prof Oud. De vvd zou de partij van de ant-belastingbetalers zijn, de een mans wag en van Oud en Oud kon van Poujade niets meer leren. Te grote mantel. Prof. Oud antwoordde daarop, dat hij teveel oog had voor de positie van mr. Burger om onvriende'ijk terug te doen. Uitsluitend de omstandighe- TWEEDE KAMER De Tweede Kamer heeft gistermid dag met 37 stemmen voor en 28 stem men tegen de wetsvoorstellen tot op heffing van de prijsbeheersing voor niet-landbouwgronden cn tot wijzi ging van de Onteigeningswet en de wet op de vervreemding van land bouwgronden, goedgekeurd. Tegen stemden de socialisten en de commu nisten, die vreesden dat de opheffing van de prijsbeheersing voor bouw gronden prijsstijgingen tot gevolg zul len hebben. CONFECTIE-INDUSTRIE 6 PCT. VERHOGING. Werkgevers- en werknemersorgani saties in de confectie-industrie heb ben overeenstemming bereikt over verbetering van de secundaire ar beidsvoorwaarden met 3 pet. (uit (f - ding vakantierechten), over een uit kering ineens van 3 pet. over 1955 en over een loonsverhoging van 6 pet. met ingang van 1 juli. In de textielindustrie worden a.s. donderdag de onderhandelingen voortgezet. Dreestrekkers trekken van leer Een dag „herhaling" In de textielstad Tilburg schij nen toch ook wel ménsen te wo nen waar een steek aan los is. Zestien oudgedienden van de lichtingen 1902 tot 1910 hebben een verzoekschrift aan Prins Bern/hard gestuurd om geduren de enkele maanden op herha lingsoefening te mogen. De leef tijd van de mannen varieert van zestig tot 75 jaar en dit zal de jongemannen die elk jaar weer hun carrière moeten onderbre ken om - enkele maanden op te knappen, gunstig ten opzichte van deze veldgrijze veteranen stemmen. Misschien immers be valt deze herhaling de minister van oorlog zo goed en vindt hij zoveel strijdlust bij deze oudge dienden, dat hij besluit de her haling voortaan tot aan de pen sioengerechtigde leeftijd uit te stellen. Overigens vond prins Bernhard wel goed dat de man nen herhaalden maar dan slechts voor één dag. NEDERLANDSE VEESTAPEL TBC-VRIJ. De subsidie ad 10 miljoen welke gegeven is aan de stichting nationaal fonds rundertuberculosebestrijding maakt deel uit van een over een ter mijn van 5 jaren beschikbaar gesteld bedrag ad 50 miljoen ter financiering van de bestrijding der runder tuber culose. Verwacht mag worden dat op 1 mei 1956 de gehele Nederlandse veestapel vrij van tbc zal zijn. In aiansluiting daar aan is nog een periode van 5 jaar voor nazorg uit getrokken. BACCHANT OP OORLOGSPAD. De hulp van de Amsterdamse poli tie werd gisteravond ingeroepen door bewoners van een perceel in de Vro- likstraat, waar een van de huisgeno ten, een 50-jarige Surinamer, die te veel aan Bacchus had geofferd, dreig de zijn familie met een mes uit te roeien. Toen de politiemannen tracht ten de man te kalmeren, ging hij een van hen met een mes te lijf, zodat het de agent raadzamer leek een waarschuwingsschot te lossen. De Surinamer, die op de vlucht sloeg, werd hierdoor getroffen en liep een vleeswond op. Nadat hij door da ge neeskundige dienst was verbonden, is hij veiligheidshalve in het bureau Linnaeusstraat opgesloten. die eens door Troelstra werd gedra gen, om de schouders gelegd. Hij kan het niet helpen, dat deze mantel hem veel te groot is, zodat hij telkens weer struikelt over de slippen. Het is voor hem ook 'n weinig op wekkend vooruitzicht om deze verkie zingen in te gaan, vond prof. Oud. Er heerst in de partij van de Arbeid al lerminst het gevoel, dat men weer als in 1952 ter overwinning trekt. Men heeft de moed weer van alle partijen het grootste aantal stemmen te verwerven, blijkbaar laten varen. KVP over schrik heen. De kvp is volgens prof. Oud over de schrik van 1952 heen en heeft goed vertrouwen weer het hoogste stern- mental te zullen halen, maar zij dankt dit niet zozeer aan de fusie met de partij van Weiter dan aan de politieke invloed van het kerkelijk gezag. De vvd zal de gedragslijn van de afgelopen jaren blijven volgen, daar bij de regering steunend waar zij dit kan ,en haar bestrijden waar het moet „NEDERLANDSE VERENIGING VAN KAMERBEWONERS EN INWONENDEN" OPGERICHT. Te 's Gravenhage is opgericht de „Nederlandse Vereniging van Kamer bewoners en Irawonenden". De initia tiefnemers zijn v^n mening, dat bij reeds eerder gevoerde acties is geble ken, dat bij de kam er verhuur misstan den voorkomen en er grote behoefte bestaat, aan een vereniging, die op komt voor de belangen van kamer bewoners en inwonenden. Het voorlopig bestuur der vereni ging is als volgt samengesteld: mr. G. van Muiden te Rijswijk (Z.H.) voor zitter, mr. L. vaii Heyningen te Den Haag secr., W. A. Abrams, penningm. Het secretariaat is gevestigd: Ko ninginnegracht 138, Den Haag. Het koninklijk bezoek aan Amsterdam Over het programma voor het ver blijf van H.M. de Koningin en Z.K.H. de prins der Nederlanden van 18 tot en met 22 april a.s. te Amsterdam, zijn uitvoeriger bijzonderheden bekend gemaakt. Na de ontvangst door het gemeen tebestuur gaat H.M. de Koningin naar tuinstad Slotermeer voor een bezoek aan „Ons Huis" aan de Louis Couperusstraat en vervolgens naar het Geuzenveld waar het wijkcentrum (Goeman Borghesius-school) bezocht zal worden. De prins zal het oplei dingsschip „Pollux" dat bij de Prins Hendrikkade ligt, bezoeken en be geeft zich daarna naar de commando post van de Bescherming Burgerbe volking in de Memlingstraat. 's Avonds wordt ten paleize een diner gegeven waaraan een zestigtal personen zal aanzitten. Donderdagmorgen 19 april is be stemd voor een bezoek van koningin en prins aan het koninklijk Shell- laboratorium te Amsterdam-Noord. Dit bezoek zal geruime tijd in beslag nemen. Des middags wordt het pro gramma weer gesplitst. H.M. zal zich per auto naar de Marnixstraat bege ven ter bezichtiging van de moderne gemeentelijke was-, bad- en zwemin richting aldaar. De prins begeeft zich van de Schreyerstoren om 14.30 uur naar AmsterdamNoord voor een bezoek achtereenvolgeras aan het nieuwe dok van de Nederlandse Dok en Scheepsbouw-maatschappij en de confectiefabriek Hollandia Katten burg. Om 20.30 uur is er een avond ontvangst van Amsterdamse autori- teiten en vertegenwoordigers van Amsterdamse instellingen. Vrijdagmorgen 20 april maken H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern hard een rondrit per auto. Tijdens deze rit wordt gestopt bij het stede lijk museum waar een bezoek zal worden gebracht aan de tentoonstel ling „Wij mensen". Des middags brengen zij een bezoek aan de effec tenbeurs én aan de goederenbeurs, waarna er een ontvangst is door de Kamer van Koophandel. Later op de middag zal de stu<tentenbioscoop „Kriterion" worden bezocht. De zaterdagmorgen is bestemd voor enige ontvangsten ten paleize. 's Middags om 14.30 uur zullen konin gin en prins een rijtoer per calèche maken en een bezoek brengen aan het Paedalogisch instituut in de Vossius- straat, dat 25 jaar bestaat, 's Avonds ora 20.30 uur zal in de stadsschouw burg een voorstelling van de Neder landse comedie worden bijgewoond, die „van de brug af gezien" ten tonele brengt. Op zondag 2,2 april des morgens zullen koningin en prins een kerk dienst bijwonen. Het noenmaal ten paleize wordt met het dagelijks be stuur van de gemeente Amsterdam gebruikt. Tenslotte zal des middags een bezoek worden gebracht aan het Joods Historisch Museum in 't Waag gebouw. Te 16.30 uur vertrek per auto naar SoestdJjk. Kleine geruild voor grotere Zes diamantslijpers en een koop man stonden gistermorgen voor de Amsterdamse rechtbank terecht in verband met een reeks van onrecht matige transacties met industrie- diamantjes. De officier van justitie eiste straffen die variëren van acht maanden voorwaardelijk tot twaalf maanden gevangenisstraf waarvan zes voorwaardelijk. Van de zeven mannen, allen Am sterdammers, zaten er vijf in 'n kom- plot. Het systeem was dat een van de diamantslijpers, F. G. K., en de koopman W. V. aan drie diamant slijpers, die werkzaam waren in de diamantslijperij „Holland" aan de Tolstraat, kleine steentjes ter hand stelden. De laatsten verwisselden deze tijdens hun werkzaamheden met iets grotere steentjes, wat vrij onop vallend kon omdat bij het slijpen altijd enig gewicht verloren gaat. Veel hebben deze vijf mannen er niet aan verdiend ieder waar schijnlijk nog geen paar honderd gulden want industriediamantjes zijn slechts klein, en de aantallen die zij verhandelden waren maar gering. Kleine diamantjes. Hoe klein die diamantjes waren bleek wel tijdens de zitting toen de president van de rechtbank een deel der corpora delicti voor de dag haal de: twee kleine stukjes papier, waarop onzichtbaar voor de mensen in de zaal, een aantal steentjes lagen uit gestald. En dat bleek tevens uit de vak termen die door de verdachten en de bedrijfsleider die als getuige was op geroepen werden gebezigd. Men had het over steentjes van vijf of zeven puntjes, en na een vraag van de pre sident bleek dat één puntje een-hon derdste karaat is, dus een-vijfhon- derdste van een gram. En de fabrieks prijs van een karaat is ongeveer vijf- a zeshonderd gulden. Meestal waren het steentjes van om en nabij de vijf puntjes die door de slijper K. en de koopman V. aan de drie slijpers ter hand werden ge steld. Die „groeiden" dan zoals de mannen onder elkaar het ruilproces noemden tot steentjes van 7 a 8 puntjes. De drie slijpers kregen an derhalve gulden voor ieder puntje dat zij de steentjes zwaarder maak ten, en de twee opdrachtgevers ver kochten de buit voor ƒ.25 per puntje. Voor verloofde. De twee andere diamantslijpers die terecht stonden, waren slechts zijde lings bij het komplot betrokken. Zij hadden allebei een diamantje gevon den en dit eigenhandig geslepen tot een mooi steentje, dat zij lieten zet- De kiesraad heeft in zijn vergadering van 10 april 1956 ingevolge de daartoe strekkende verzoeken der desbetreffende politieke groeperingen besloten de navolgende namen dezer groeperingen, c.q. met de aanduidin gen daarvan, in het register in te schrijven: 1. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie; aanduiding: V.V.D. 2. Partij van de Arbeid; aanduiding: P. v. d. A. 3. Communistische Partij van Nederland; aanduiding: C.P.N. 4. Anti-Revolutionaire Partij; aanduiding: A.R. 5. Socialistische Unie. 6. Christelijk-Historische Unie: aanduiding: C.H.U. 7. Katholieke Volkspartij; aanduiding: K.V.P. 8. Nederlandse Oppositie Unie. 9. Staatkundig Gereformeerde Partij; aanduiding: S.G.P. 10. Nationale Unie op Algemeen Christelijke grondslag; aanduiding: Natio nale Unie (algemeen Christelijk). De nummering van de partijen is willekeurig en niet de volgorde, die de lijstnummers zullen hebben. LEIDERDORP Muzikale herdenking van een 25- jarig huwelijksfeest Een wel zeer bijzondere herdenking ter gelegen heid van het zilveren huwelijksfeest van de heer en mevr. ZaalbergDe Braver vond gisteravond plaats in de Ger. kerk te Leiderdorp. Het bruids paar dat een grote kring van kennis sen en vrienden heeft en zeer muzi kaal is aangelegd heeft voor deze kennissenkring en voor alle verdere belangstellenden een concert belegd dat verzorgd werd door het Haagse blaaskwintet met medewerking van de pianist Iskar Aribo uit Leiden. Medewerking verleende ook een fa milielid, de heer Muus Jacobse die ge dichten voordroeg. Het was een avond vol kunstzin welke door de vele aanwezigen ongetwijfeld zeer op prijs werd gesteld en voor het bruids paar een aangename herinnering zal blijven aan de dag waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. 10-Jarig bestaan van „Limeika" herdacht. De buurtvereniging Li meika herdacht donderdagavond met een feestavond in het Dorpshuis haar 2e lustrum. Een woord van welkom richtte de voorzitter, de heer A. C. d. Wijngaard tot mevr. Van Diepin gen en afgevaardigden van de Chr. Oranjevereniging. Uit het verslag van de secr. bleek, dat het destijds geko zen bestuur nog volledig in functie is. Hoogtepunten der vereniging wa ren de dagtochten per autobus voor de groten en de middagtochten voor de kinderen met het traditionele Sin terklaasfeest. Onder leiding van de heer v. cL Wijngaard Azn. werd ver volgens een non-stop-programma af gewerkt. Medewerking verleende de band van de heer Wisse. LEIDSCHENDAM WILHELMINA VERENIGING HEEFT FEESTPLANNEN GEREED. In de jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer P. Meijer heeft het bestuur van de Wilhelmina vereniging haar feestplannen voor dit jaar bekend gemaakt voor de verjaardag van de Koningin en voor de jaarlijkse kermis. Op 30 april a.s. zullen om te beginnen de schoolkin deren een aubade brengen voor het gemeentehuis, aanvangende te 9 u. 'nderwijl zullen te beginnen half negen de kerkklokken haar feestac- coorden over de gemeente uitstrooien hun lidmaatschap uiting zullen ge ven van hun dorpsgemeenschap. De afhandeling van de agenda stukken had een vlot vei'loop. De penningmeester de heer C. Kasber- gen had over 1955 een saldo van 25.54 wat met de reserves van vo rige week jaren een totaal maakt van 2610.81. In de nieuwe kascom- missie werd gekozen de heer C. v. d. Ham en tot bestuurslid de heer C. M. Vermeer. De heren v. d. Dool en Voorsluis meenden als bestuurslid te moeten bedanken wegens vergevor derde leeftijd. Aangedrongen werd om te bewerken dat het sluitingsuur op de laatste kermisdag minstens op des nachts 2 uur gesteld zal worden. ST0MPWIJK KVP bromfietssterrit'. Indien er nog bromfietsters zijn die willen meedoen aan de kvp-bromfietssterrit, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zyn gesteld, kunnen zij ce daaito» benodigde aanmelding doen tot en met zondag 15 april a.s. bij de secr. van de kvp, afd. Stompwijk, de neer L. Waaijer, Dr. v. Noortstraat 30. Het diéhtsbyzijnde eindpunt voor deelne mers uit Stompwijk is Geuda. ZOETERMEER Motor- en Automobiclclub. Het was de taak van de sportcommissie van de motor- en automobielclub Zoetermeer en omstreken om de uit slag vast te stellen van de zaterdag j.l. gehouden puzzlerit. De fouten, tijdsverschillen, het missen van con trolepunten en het niet voldoen aan bijzondere voorwaarden, moesten on der de loupe worden genomen, om uiteindelijk tot een zuivere klassifi- catie te komen. In de autoklasse was de uitslag als volgt: le prijs Wurzen, Leiden; 2e prijs P. v. d. Velden jr, Zoetermeer; 3de prijs L. Bontenbal, Zoetermeer. In de motorenklasse wa de uitslag als volgt: le prijs C. Oosterlaan, Bleiswijk; 2e prijs J. Heijboer, Moer- capelle; 3e prijs B. Visser, Zeven huizen; 4e prijs G. van Hofwegen, Waddinxveen. De prijs voor de bromfietsers ging naar N. A. van Swieten Nz. Zoeter meer. Op de bevrijdingsdag, zater dag 5 mei a.s. wordt wederom een puzzlerit gereden, waarvoor om 5 uur bij het clublokaal wordt gestart. L.T.J. De L.T.J. kwam gister avond bijeen in het parochiehuis voor een werkvergadering. De L.T. B„ die dit jaar zijn 40-jarig bestaan herdenkt, heeft de L.T.J. verzocht de feestelijkheden voor te bereiden. De L.T.J. heeft zich hierover beraden en zal de gemaakte plannen voorleggen aa.i de plaatselijke afdeling van de Ir.TB IT„ U,l. 1 de Damlaan zullen door Henk Zou tendijk poppenspelen gegeven wor den met telkens een ander spel voor de kleuters en zo vervolgens voor de verschillende leeftijden. De kinderen zullen daarbij getracteerd worden. Voor de avond is het plan een open lucht bioscoop-avond te geven op het Damplein. Vertoond zal worden de film „Het warenhuis op stelten" met §en beeldgrootte van 3 bij 4 me ter. De dorpskermis zal wederom een feest worden waaraan alle zor gen besteed zijn en wordt gehouden iet»» °P 78 en 9 augustus. Begonnen ten in een ring die zij aan hun ver- I worl" met een goed opgezette étala- loofden cadeau gaven, maar tevens «wedstrijd waaraan weer diveise nni7pn vpplviri/ipti umrHnn Ma U-in_ waren ze min of meer medeplichtig aan de ruiltransacties. De officier van Justitie noemde de slijper K. de gevaarlijkste man van het zevental. Hij kocht kleine steen tjes op in Antwerpen en smokkelde die de grens over. Trouwens ook de koopman V., die zelf diamantslijper is geweest en al 65 jaar is, kreeg van hem een geduchte reprimande. „Zon der deze beide mannen zouden de anderen hun manipulaties niet heb ben kunnen verrichten", zeide hij. K. hoorde een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling van het Leger des Heils tegen zich eisen. Acht maanden voorwaardelijk luidde de eis tegen de koopman V. Tegen de drie slijpers die hen aan grotere steentjes hielpen werd een gevange nisstraf van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk geëist, en tegen het laatste tweetal tien maanden waarvan vijf voorwaardelijk, omdat hun tevens verduistering ten laste kon worden gelegd. Jn het kath. patronaatsgebouw ^aan j L.T.B. De bespreking van de zomer ~"11 u 7activiteiten vroeg aller aandacht. Besloten werd uiteindelijk een uil gaansdag te houden, waarbij een be zoek aan Ons Erf op het program ma zal staan. Het bezoek aan de Landdag te Haarlem zal in combinatie met Bleis wijk en Berkel gebeuren. Van te vo ren zal een sportmiddag worden ge houden, waarbij dan de deelnemers worden uitgekozen. De verkiezing van een 2de voorzitter werd tot de volgende bijeenkomst uitgesteld. De volgende bijeenkomst, die tevens de laatste zal zijn van het winterseizoen, wordt op 27 april gehouden. Deze avond zal enigszins feestelijk zijn. De dames worden daarom verzocht op deze avond aanwezig te zijn. De aalmoezenier die op deze avond een spreekbeurt zou vervullen, heeft dit gesprek uitgesteld, daar het door de verschillende besprekingen reeds te laat geworden was. prijzen verbonden worden. De kin derspelen beginnen des morgens om 10 uur. In de middag volgen de spe len voor de rijpere jeugd en tevens puzzle-ritten voor fietsen en brom fietsen en auto's. De volksspelen worden gehouden van 19.30 tot 21 uur. Alle feestelijkheden worden ge houden op een terrein aan de van Ruysdaellaan en het bestuur is over dit aan de heer C. van Bohemen toe behorend terrein zeer voldaan om dat hier voor modderbaden niet ge vreesd behoeft te worden. Het ker misfeest wordt besloten met een schitterend vuurwerk. De medische dienst wordt mor gen verzorgd door dokter P. Vegt, Stationsstraat 49 telf. 35 en voor de beide Kruisverenigingen door zuster U. Jonker, Dorpsstraat telf. 230. Geboren: Arida dr van J. van Maanen en G. Millenaar; Albertus I N. zn van M. Egmond en A. Schrier; Nu dit jaar weer een dorpskermis Gysbertus zn van H. Blijleven en M. gehouden wordt doet het bestuur Veerman; Jeannette H. dr van G. een beroep op hen, die hun lidmaat- Krijgsman en J. Karens; Helena P. schap van de Wilhelminavereniging dr van A. G. J. Smits en J. v. d. lieten verlopen omdat het vorig jaar geen kennis gehouden werd( wegens de groots gevierde bevrijdingsfees ten) nu weer als lid toe te treden. De kermis wordt gegeven voor alle ingezetenen en is steeds eensgezind gevierd. Daarom verwacht het be stuur dat niet alleen zij die als lid bedankten, zullen terugkeren maar ook de vele nieuwe inwoners door enen Bosch; Helena H. M. dr van C. A. Kneppers en C. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. Tijssen 25 jr en G. v. d. Spek 24 jr; A. v. Dijk 26 jr en M. H. Blonk 23 jr. Getrouwd: Th. in 't Veen en H. Molenaar; E. F. Vergunst en J. Bos; St. J. Brouwer en M. J. Kneppers; C. Nieuwenhuysen en M. Kalsvaart.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9