Moederliefde in het varkenshok ZATERDAG 14 APRIL 1956 D£^EIDSE^OURANT EERSTE BLAD. - PAGINA 3 Limburgse dag op Keukenhof Donderdag a.s. wordt er op de Keukenhof een Limburgse dag ge houden. De commissaris van de ko ningin in Limburg, dr. Houben en enekele Limburgse burgemeesters zullen deze dag bijwonen. De Kon. Zangvereniging Roer- momds Mannenkoor en de Kon. Har monie van Maastricht zullen concer teren.. De Koninklijke Schutterij St. Lambertus uit Oirsbeek geeft een demonstratie. De heer A. Hussel uit Venlo heeft een programma samengesteld, dat be oogt te zijn een verantwoorde verte genwoordiging van de Limburgse folklore en het huidige culturele le ven in dit gewest. De burgemeester van Lisse zal de ere-gasten in het raadhuis ontvangen. NOORETWIJK KORENBOND DEKENAAT NOORDWIJK. De directeuren van de kerkkoren van het dekenaat zijn in vergade ring bijeen geweest ten huize van de deken te Noordwyk. De koren- bond heeft vooral ten doel om de goede geest onder de heren zangers van de kerkkoren te bevorderen, waarvoor een onderling contact on misbaar is. Op deze bijeenkomst is besloten, om de heren zangers op dinsdag 5 juni a.s. bijeen te bren gen. Na een kort lof in de kerk van de H. Engelbewaarders te Lisse zal in de parochie-zaal een bijeenkomst plaats vinden, waar de heer P. de Bruin, de deelnemers zal opwekken tot liefde voor de verheven taak van de kerkzangers. Volleybalcompetitie. De volley balcompetitie, waaraan hebben deel genomen de teams van N.V.C., de van de Bergh stichting, N.P.S.V., M.S.V. en Mulo, is deze week be ëindigd, waarhet team van de van de Berghstichting kampioen is ge worden; Handbal M.S.V. De wedstrij den voor a.s. zondag zijn als volgt: 1.40 HerenHios II, 1 uur MSV I HVL, 2 uur M9VA—SVLVA, 3 uur MSV 3MMO. De zondagsdienst zal worden waargenolen door dr. de Beer. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en 45 uur. Voor spoed gevallen doorlopend. Geboren: Jan z. van J. Klinken berg en C. P. Korbee; Irdina M. H. d. van P. S. J. Steenvoorden en H. Hoogervorst; Arnoldus A. z. van A. v. Dorssen en M. E. Vet; Dina A. C. d. van A. F. v. Bohemen en C. J.~ Smit; Geertruida J. M. d. van G. H. Bouwhuis en M. H. v. Leeuwen; Petrus C. L. z. van W. L. v. d. Zalm en C. Til. de Haas; Hendricus P. J. z. van J. M. J. Alkemade en A. M. Th. Reekers; Marga M. M. d. van P. Kraan en J. v. Bohemen; Hermanus J. J. z. van C. J. L. Putman en A. C. A. v. Eeden; Gerardus F. M. z. van G. G. v. Went en P. W. H. Backes. Ondertrouwd: W. G. M. v. Beek en J. C. Meijer; W. Gillebaart en J. Hazenoot. Getrouwd: J. C. Smit en E. C. Vreulink; A. v. d. Zee en W. A. Grimbergen. Overleden: Wilhelmus H. van der Zalm 58 j. OEGSTGEEST REINIGINGSRECHTEN. B. en w. delen mede, dat de invoering van uniforme-emmers, het nodig maakt, de verordening op en kele punten te herzien. Het hoofdta rief van 5.per jaar voor de eerste emmer blij'ft uiteraard bestaan. In beginsel kan ook het tarief van 3. voor iedere volgende emmer gehand haafd blijven. Voor grote inrichtingen geldt het kubieke-meter-tarief dat maximaal 100 is. Nu de emmers, aldus b. en w., gratis zullen worden verstrekt, is het uiteraard nodig, dat degenen die binnen de afschrijvings termijn, door eigen schuld, een nieu we emmer nodig hebben, de kosten daarvan 7.50 aan de gemeente terug betalen. De levensduur dezer emmers kan op 10 jaar worden gesteld. Daar de vuilnisophaaldienst aan het nieu- ophaalsysteem zal moeten wennen en het opbaaltempo geleidelijk zal worden verhoogd, zullen de nieuwe emmers niet aanstonds in alle wijken worden ingevoerd. Voor het schoonhouden „onderhoud", I zullen richtlijnen aan dé inwoners worden verstrekt. Gemeenteraad. De raad komt bij- j een woensdag a.s. te 19.30 uur. Op de 'agenda staat o.m.: i Voorstel tot het opnieuw vaststel- i len van de verordening op de hef- fing van reinigingsrechtenidem tot vaststelling van de verordening op de heffing van rioolrechten, idem tot aankoop van een perceel grond; idem tot het nemen van verschillende be sluiten in verband met de uitvoering van het plan Hofdijck IV; idem om ingevolge artikel 72 der L.O.-wet me dewerking te verlenen voor: a: uit breiding van de Hofdijckschool met twee lokalen; b: uitbreiding van de school Duinzicht met twee lokalen; c: uitbreiding van de r.k. jongens school met twee lokalen; d: aanschaf fing van banken ten behoeve van de school Duinzicht; idem tot het op nieuw vaststellen van de verordening regelende de subsidiëring van het middelbaai* onderwijs; idem tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van verlichting bij verkeersborden; idem tot het ga randeren van rente en aflossing van een lening voor aanschaffing van 'n noodschool voor het Rijnlands Ly ceum en tot het beschikbaar stellen van een terrein voor plaatsing van deze school. Zilveren zakenjubileum. Het zal a.s. week 25 jaar geleden zijn, dat de Pharmaceutische Industrie en Han delsonderneming „Dutim" werd op gericht. In het jaar 1931 werd op be trekkelijk bescheiden schaal begonnen met de vervaardiging en verkoop van geneesmiddelen. Door de gestadige groei van het bedrijf moest steeds meer tot uitbreiding worden overge gaan, en werd in 1942 het huidige perceel Geversstraat 47 betrokken. Door intensivering en o.a. over name van de N.V. Pharmaceutische Sacro Industrie in 1950 bleek weldra dat de bedrijfsruimte te klein werd en meer ruimte moest worden ge zocht. Er werden in begin 1955 plan nen gemaakt voor veidiouwing van bovengenoemd perceel en in oktober kon met de uitwerking daarvan een begin worden gemaakt. Ook werd toen de naamloze vennootschapvorm gekozen om de financiële basis te brengen in overeenstemming met de economische ontwikkeling. De herdenking van „Een kwart eeuw Dutum" valt samen met de in gebruikneming van het nieuwe ge bouw, dat naar de moderne eisen des tijds is ingericht. Ter gelegenheid van dit jubileum en ingebruikneming van het nieuwe gebouw op 17 april, zal 's middags in „Beukenhof" een receptie worden gehouden. SASSENHEIM De heer B. v. d. Lans had bij de landbouwer Vis in Sassenheim 2 big gen gekocht. Toen de koper zich meldde om zijn koop in ontvangst te nemen, antwoordde de boer: „Grijp ze zelf maar". Zo gezegd, zo gedaan, v. d. Lans greep 2 biggen uit een der hokken, maar de biggen zetten het op een schreeuwen. Dit verontrustte de zeug dermate dat zij ten aanval trok. Koper en zijn beide zoons, konden niets anders doen dan het hazepad kiezen. Zo ontstond er een achtervolging rondom de grote schuur. Goede raad was duur, want het varken gaf het niet op. Teneinde raad sprongen de zoons over en in een grote moddersloot. De koper zelf wilde juist in een grote vaarsloot springen, toen de boer resoluut in greep, en v. d. Lans, geheel over stuur uit zijn benarde positie be vrijdde. Het varken had getoond wat moe derliefde is. Medische dienst op zondag. Dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253. Dr. A. W. Eots, Voortiout. tel. 7393. VOORSCHOTEN K.V.P. verkiezingsactie. Het K. V.P.-bestuur van de afdeling Voor schoten zal de verkiezingsactie inzet ten met een bijzondere bijeenkomst in het r.k. Bondsgebouw, Leidseweg 100. Deze avond zal gehouden worden maandagavond om 8 uur a.s. De heer J Tanghe, lid van de Belgische Twee- de Kamer en voormalig secretaris van de Belgische Christelijke Volks partij zal spreken over de politieke situatie in België. De laatste Kamer verkiezingen waren voor de C.V.P. niet gunstig. Het is stellig interes sant te vernemen, wat de gevolgen daarvan zijn geweest. U zult dit ho ren door een volksvertegenwoordiger uit België zelf. Een KV.P.-vertegen- woordiger zal deze gevolgen toetsen aan de Nederlandse situatie. In ver band met het feit dat voor deze bij eenkomst zijn uitgenodigd het Kring- bestuur en de afdelingsbesturen uit de omgeving, wordt een grote op komst verwacht. Er is daarom gele genheid kosteloos plaatsbespreken op zondag 14 april a.s. van 11.3012.30 uur aan de zaaL Tot slot van deze avond zal nog de K.V.P.-Propaganda. film worden vertoond. Collecte. De stichting Gezond heidscentrum organiseert in de week van 16 tot 22 april de Emmabloem- collecte voor de t.b.c.-bestrijding. De uitvoering van deze collecte wordt verzorgd door de Federatie van de plaatselijke vrouwenorganisaties. De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dr. H. Olt- huis, Leidseweg 127, tel. 2527. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, tel. 2177. WARMOND BOUW VAN ZOMERHUISJES. In de laatst gehouden werkverga dering van V.V.V. werden verschil lende suggesties naar voren ge bracht om deze gemeente, als het recreatieoord bij uitnemendheid, aantrekkelijker te maken voor de vreemdelingen, alsmede om meer werkgelegenheid te schéppen voor de Warmondse jeugd, nu vast staat, dat deze gemieerate uitsluitend be stemd is als recreatieoord. Een van deze suggesties was ook het bouwen van zomerhuisjes, een aangelegen heid, waarop reeds tal van jaren zo wel door V.V.V. als particulieren de aandacht is gevestigd. In de verwe zenlijking van deze plannen ziet men een groot Warmonds belang. Naar men ons mededeelde, heeft de heer A. C. Haarsma, eigenaar en exploitant van de jachtwerf „Piet Hein" het voornemen om op het om liggende terrein van deze jachtwerf, welk terrein gelegen is op de hoek van de Groote Sloot en de Leede over te gaan tot de bouw van der tien zomerhuisjes. Naar de heer Haarsma mededeelde verkeren deze "plannen reeds, in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De heer Haarsma, die met betrekking tot zyn bedrijf, ook veel relaties in het bui tenland heeft, deelde mede, dat ook van deze zijde grote belangstelling bestaat. Zijn agent in Londen was zo onvoorzichting aan de bestaande plannen, door middel van de pers, ruchtbaarheid te geven. Het gevolg is geweest, dat van alle kanten tien tallen aanvragen binnen kwamen en sommigen zelfs alvast een cheque stuurden. Een combinatie van een centraal rustig gelegen bungalow van het geschrevene in „één der ideaal voor vele rust en ontspanning zoekenden. Het is de bedoeling dat de zomerhuisjes onder de aandacht gebracht worden onder de naam „Yachtels" een variant op de beken de „Motels". Wat lezers schrijven KATWIJK a. r. RIJN, l4/4/'56 HET ADRES VAN DE NIEUWE DUINWEG-BEWONERS „en wat andere lezers antwoor- ren" kunnen we hieraan toevoegen naar aanleiding van het geschrevene door de heer H. E. Boddé, Nieuwe Duinweg 24 te Katwijk a. d. Rijn namens de Nieuwe Duinwegbewoners die bezwaren hebben ten opzichte met een zeilboot is dan ook wel Leidse bladen van 29/3/'56, no. 23795 over „bezwaren tegen bebouwing" langs genoemde N. Duinweg, en wel om de eenvoudige reden dat dit be richt nimmer in De Leidse Courant heeft gestaan. Trouwens De Leidse Courant voert op heden 14 april als hoogste nummer 13780. De heer Boddé zal zich dus voor zijn op. en aanmerkingen aan een ander adres moeten vervoegen. Hoogachtend, de corr. van de L. Crt. BELANGRIJKE DALING VAN DE WERKLOOSHEID IN MAART. In maart is het aantal werkloze mannen van 55.210 tot 29.196 gedaald, terwijl de bezetting van de aanvul lende werken daalde van 18.106 tot 17.877, zodat de totale geregistreerde arbeidsreserve van 74.316 met 27.243 daalde tot 47.073. Het aanbod van bouwvakarbeiders daalde van 10.565 tot 3409, metaalarbeiders van 1771 tot 1114, landarbeiders van 11.863 tot 2945, transportpersoneel van 3014 tot 1422 en losse arbeiders van 5818 tot 2553. BRANDWACHT BEDWELMD BIJ BINNENBRAND. Bij een zware binnenbrand, die gis termiddag in de kelderverdieping van boekhandel Mensing en Visser aan de Kneuterdijk te Den Haag woedde, raakte de brandwacht N. van S. uit Loosduinen zo zeer bedwelmd door de sterke rookontwikkeling, dat hij naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De brand, waarvan de oorzaak nog onbekend is, ontstond in een archief ruimte. Door een gat in de vloer te hakken kon men het vuur vrij snel zblussen. NEDERLANDER ERE KAPELAAN IN WESTMINSTER. De Nederlandse priester Th. Zwart kruis, die in katholieke kringen in Ehgeland als father Teddy bekend en populair is, is benoemd tot ere kapelaan van de Westeminsterkathe. draal. Dit is de eerste maal, dat een niet in Engeland residerende pries ter de eer te beurt valt. De z.e. heer Zwartsluis is sinds vele jaren leraar aan het seminarie Hageveld te Heemstede. Hij bezoekt Engeland regelmatig en assisteerde dit jaar o.a. gedurende de Goede Week bij de plechtigheden in West minster, waar hij ook meermalen ge preekt heeft. Father „Teddy" onder houdt nauwe relaties met de New man Association, de Engelse tak van de Pax Romana. Het Wit-Gele Kruis in 1956 In 1956 zijn meer dan 595.000 ge zinshoofden lid van het Wit-Gele Kruis, d.w.z., dat ongeveer 3.000.000 katholieke Nederlanders samenwer ken in de zorg voor eikaars gezond heid. Van deze ruim 595.000 leden wonen er in Brabant en Limburg 300.000, in de Noordelijke provincies en Zeeland pl.m. 295.000. In Groningen werd het Wit-Gele Kruis niet gevestigd. In de overige provincies telt het Wit-Gele Kruis niet minder dan 633 afdelingen. In de provincies Noord-Brabant en Lim burg zijn tesamen 327 afdelingen van het Wit-Gele Kruis werkzaam. In volgorde van aantal komen daarna de provincies: Gelderland 87 afdelingen Zuid-Holland 61 Overijssel 43 Noord-Holland 39 Utrecht 32, Zeeland 31 Drente 7 Friesland 5 Deze afdelingen lopen wat haar omvang betreft uiteraard nog al uit een. De kleinste omvatten meestal meer dan enkele honderden leden, in de grote steden treffen we forsere cijfers aan; de afdeling Rotterdam b.v. zag haai* ledental in het afge lopen jaar met ongeveer 15.000 stij gen tot rond 30.000. In alle afdelingen, die een web van gezondheidszorg over Nederland we ven, werken onze 1050 wijkverpleeg sters, onverpoosd aan curatieve en hun praeventieve taak. Dat deze taak geen sinecure is moge blijken uit het feit, dat zij in 1955 gemiddeld ieder ruim 4.000 bezoeken aflegden. Het door alle verpleegsters in het afgelopen jaar afgelegde aantal be zoeken kan daarom gesteld worden op meer dan 4 millioen. Het aantal bejaarden, dat in deze bezoeken werd betrokken groeit steeds. Bij een in 1955 door het Wit-Gele Kruis ingestelde landelijke enquête is gebleken, dat in de onderzochte afdelingen 3050 pet. van het aan tal bezoeken van de wijkverpleeg sters werden gebracht aan bejaar den. In Limburg waren in 1952 niet minder dan 53 pet. van de patiënten van de wijkverpleegsters ouder dan 60 jaar, terwijl daar toen 11 pet. van de werktijd van de wijkverpleegster werd gegeven aan de verzorging thuis van 70-jarigen en ouderen! Al zullen deze cijfers overal niet gelijk staan aan die in Limburg, toch kan veilig gesteld worden, dat het aandeel van het Wit-GeleKruis met zijn 1050 wijkverpleegsters en de hygiëne van de bejaarden reeds op dit moment al zeer aanzienlijk is. Dat is evenzeer het geval bij de zorg voor het pas begonnen leven. Met haai* kraamzorg bestrijkt het Wit-Gele Kruis een steeds groter wordend aandeel van de Katholieke geboorte (in 1955 in Overijssel b.v. 75 pet., in Brabant b.v. 67 pet. en in Gelderland 35 pet.). 71 Kraamcentra van Het Wit-Gele Kruis vormen in Nederland even- zovele air-strips van de Ooievaar. Ruim 1500 kraamverzorgsters, gedi plomeerden en leerlingen, werken voortdurend in deze belangrijke tak van de'hygiëne voor Moeder en Kind, in dienst van het Wit-Gele Kruis. NED. DIRIGENT MAG ZICH NIET IN CANADA VESTIGEN. Een Canadese federale ambtenaur heeft medegedeeld, dat aan de Neder landse dirigent van het filharmo nisch orkest van Valgary, in Canada. Henry Plukker, géén vergunning zal worden verleend zich blijvend in Ca nada te vestigen. Het zelfde geldt voor zijn echtgenote. Plukker en zijn echtgenote zouden niet voldoen aan de in de Canadese immigratievoorschriften gestelde ver eisten voor verkrijging van het Ca nadese staatsburgerschap. Men is echter bereid de verblijfsvergunning van het echtpaar met de tijd van nog een orkestseizoen te verlengen, indien het voor het filharmonisch orkest van Calgary nadelig zou zijn thans een nieuwe dirigent te moeten aan stellen. Henry Plukker is op 28 februari 1955 Canada als bezoeker binnenge-, komen. Zijn vrouw voegde zich 30 december j.l. bij hem. Inboorling wordt „doodgezongen" Charlie, een Australische inboor ling die bijna is „doodgezongen" door zijn schoonmoeder en andere vrouwe lijke leden van zijn stam, ligt in Dar win in een ijzeren long in een zie kenhuis, terwijl doktoren voor zijn leven vechten. Hij zelf ligt op de ogenschijnlijk onafwendbare dood te wachten, hoe wel hij kerngezond is. Eten kan hij met en zelfs niet ademhalen (vandaar de ijzeren long). Hij weet dat in de binnenlanden van Arnhemsland zijn schoonmoeder, die haar lievelings dochter, zijn vrouw, weer terug wil hebben, samen met andere vrouwe lijke stamleden onafgebroken en mo notoon „Charlie, Charlie, Charlie zingen. Die dodenzang heeft ook op de lange afstand zijn sinistere uit werking. De vorige echtgenoot van zijn vrouw is ook doodgezongen. Charlie is het eerste slachtoffer van een do denzang die in een ziekenhuis wordt behandeld. Marktberichten LEEUWARDEN, 13 april. Kaas. Gouda volvet 1.94; Edammer 40 plus 1.74; broodkaas 40 plus 1.75. Stem ming goed. R'VEJËiN, 13 april. Bloemen. Lathyrus 5184; Anemonen 1734; Freesia's 1'531; tulpen; Crown Im- perial 2649; Hillegarde 3045. Pic cadilly 3557; Rose Copland 3471; Golden Harvest 4069; Nizza 7289; v. d. Eerden 3662; Denbola 3043; Son ja 29—48; White Sail 18—39. Bar- tigon 3257; Zenober 2241; Korni- forus 6066; E. Eddy 3146; Couleur Cardinal 3240; Coxca 2436; Pur per Copland 5079; Moederdag 62 77. Albino 6075; Parkiettulpen 90 —1.30; duibbele tulpen 1851; Nar cissen 714; idem Fortuna 1219; King Alfred 1831 per bos. Am An jers 1523 per stuk. Groente. Spinazie 49.0065.00; witlof 52.0055.00; kropsla 10.00; rode kool 11.00 per 100. Aardbeien 3141 per stuk. TER AAR, 13 april. Groente. Witlof I .590.76; idem 2 0.410.60. idem stek 0.100.27; spinazie 0.51— 0.69; waspeen 0.350.41; idem II 0.10; prei 0.390.46; glasandijvie 0.610.71 alles per kg.; sla A 0.150.29; idem B 0.120.18. idem C 0.050.11 alles per stuk; radijs 0.13—0.18; selderij 0.07; bosprei 0.06; raapstelen 0.08 alles per bos; soopfsla 0.702.40 per kist; Bloe men: tulpen 0.26 per bosje. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 april. Groente. Waspeen A 12.00 44.00; idem B 30.0041.00; spinazie 55.00—61.00. witlof I 60.00—71.00; id. II 38.0046.00; kroten 6.00—9.00; sel derie 8.0010.00. VINKEVEEN, 13 april. Groente. Prei 45—52; spinazie A 4972; id. A II 4853; waspeen 1319; witlof B I 6672; idem B II 5164 cent per kg.; peterselie 512. raapstelen 8; ra dijs 719; selderij 15 cent per bos; sla 1522 cent per stuk. -eCefaantjea PERSONEEL 2 Wilt U bijverdienen? Gratis inl. Postbus 60. Dor drecht. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd een tweede hands zware lucht buks, moet beslist goed zijn. Adres C. A. de Jong, Westeinde 18a, Zoeter- woude. 2 Gevraagd: Linguafoon- cursus Frans. Duits. Engels en Spaans (tweede hands) prijs vermelden. Br. onder no. 2610 bur. van dit blad. 2 Goed tehuis gevraagd voor mooie jonge poesjes. Te bevr. Koninginnelaan 14, Oegstgeest. 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen, ook pe riodiek. A - - tulpen - narcissen, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen. tel. 487 K 1713. AANGEBODEN 2 Wegens vertrek goed onderhouden auto Hill- mann-Minx 1951 aangeb. Voorzien van air conditio ning en verder ace. Geen olie. benzine 1 10. Prijs 2100.—. Te bevr. J. Edel. Boulevard 78. Katwijk aan Zee. 2 Perzische kleden, ronde tafels, kabinet, ladekastjes, mah. jalouziekastjes. kl. hallbank met bergruimte f 50,wortelnoten wand kastje, vazen voor sche merlampen. ant. bruids- kist 175,oud-Holl. ko peren kronen, koper en tin. Ter Wee. Hooigr. 86. 2 Bromfiets te koop, merk Kapt. Mobylette. Bez. v. d. Waalsstr. 43. 2 Tegels enz.! Nieuwe rode vloertegels, witte wandtegels. trottoirtegels, tegeltableaux, wasbakken, fontein- en grootsteenbak- ken, urinoirs. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, Leiden. 2 Te koop: beste (nat)- slijpsteen, 0.60 d.m., geheel compleet 50.zift (ko pergaas) 5 m.m. mazen 10,Stationsweg 3, Lisse, Tel. 3615. 2 Beslist puikbeste bloe- mige aardappelen, 20 kg. a 5,franco thuisbe zorgd. Aardappelenhandel G. A. Sassen. Maredijk 45. Leiden, tel. 24412. <3? H.H. Aannemers. Grote partijen Bruynzeeldeuren, ramen, kozijnen, dakkapel len, stolpramen. Alle ma ten modellen. U slaagt altijd tegen goedkope prij zen. Nic. v. d. Akker. Ko revaarstraat 31. Leiden. 2 Aangeb. Sipger hand naaimachine eri trapnaai- machine in salonkast. Beide machines in prima staat en met gar. Haag- weg 172A, Leiden, telef. 25510. 2 Te koop of te huur (minstens 2 jaar) woning (of deel ervan) met tuin. min. 4 k. en eigen keuken. Leiden, Oegstgeest of om geving. Br. onder no. 104 bureau van dit blad. 2 In uw geval is een V.L.S.O.-cursus de beste oplossing. Studeer bij de Verenigde Leergangen v. Schriftelijk Onderwijs. Schiedam, voor alle studie vakken. Prospectus gratis op aanvraag. 2 Te koop 30 zo goed als nieuwe Noorse steigerpa len, 9 tot 10 meter lang en alle soorten golfplaten. J. Borg, De Goejestraat 42, Leiden, tel. 01710-30179. <2* Alt op de Mare. Hulp motorrijwiel met verlich ting 85,—* Rijwiel met Be- rini hulpmotor met ver lichting 100,Heren- sportrijwiel chroom/grijs 137,50. Meisjesrijw. 120, Herenrijw. 30,Dames rijwiel 45,Rixe motor rijwiel 98 cc. Sachs 110, 2 Afbraak te koop. Grote voorraad hout als binten, baddings. planken, rasters, panlatten, ramen, deuren, met en zonder kozijnen, ijzeren binten. Nic. v. d. Akker. Miening 33, Zoeter - woude-dorp. 2 Dakpannen-stenen. Flinke partijen div. soor ten dakpannen, handvorm stenen. Rijn- en Waal- vormstenen. Nic. v. d. Ak ker, Miening 33. Zoeter- woude-dorp. 2 Wij verzorgen met gem. betalingsvoorwaarden al uw meubelen, bedden, de kens. complete woning inrichting. Heren-, dames- en kinderkleding, linnen uitzetten, baby-uitzetten, wasmachines, stofzuigers, enz. Br. onder no. 9423 bureau van dit blad. 2 Costuums, regenkle ding. demi's, sportcombi- naties, mantelcostuums, mantels, 10.maande lijks. Schriif aan Super Standing. Jac. Cremer- straat 44b. Arnhem. Kleur en maat vermelden. 2 Wilt U een fototoestel kopen? Kom dan bij Pijl eens binnen lopen. Spe ciaal adres voor rolfilms, ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op het juiste adres. Haarlemmer straat 108. 21 Kunstgebit stuk? Repa ratie in een uur gereed. Ook Méandag-, Woensdag en Vrijdagavond. P. J. Olivier, Gerrit Doustr. 19, tel. 30307. 2 Horloges, 17-steens ancre, schokvrij (Incabloc) anti-magnetic, grote sec.- wijzer 39,75; gouden da meshorloge. 17-st. ancre. prachtig klein mod. 89.60. Uurwerkkliniek L. Rijn dijk 8, Leiden's beste spe ciaalzaak. 2 Knittax breimachine, met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- averecht. patent en ontel bare patronen. Inl. Knit- tax-breischool Van d<~r Spek. Haarlemmerstr. 196a Leiden. Tel. K 1710-23214. Ook gemakkelijke bet. 2 Motor- en bromfiets onderdelen zoals bougies, condensators, contactpun ten. zuigerveren, ketting, olie. banden enz. Het van ouds bekende adres: T. Struik. Groenesteeg 3. 6 en 8. Tel. 22026. 2 Pootaardappelen. Voor- gekiemd. NAK. gekeurd, eersteling, doré. eigenhei mer. libertas, noorderling. H. A. v. d. Berg. Boer- haavestraat 45. Voorhout, tel. K 2532-7586. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw ljnt, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. <5? Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. Kent U de Gro- ma/Kolibri? Een sterke handige portable met .tas 260,of 21,50 p. maand. Vrijblijvend proefplaat sing. Hees Kantoormgch. Hogewoerd 92. tel. 31985; 2 Schuimrubber en Plas tichuis, Mare 70. tel; 22361. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber én schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bij U de maten aan huis. SP Gitaar. Accordeon, oia- no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet. saxophoon. trompet slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen Gratis prospectus Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore vaarstraat 5. tel. 24358. SP Wegens teleurst. te koop aangeb. compl. baby- uitzet. best. uit: comm.. wiegbedje, 2 woll. dek. en uitgebr. uitz.. tevens 2 sl.- lak. en pos.-cors., niet afzonderl. Oude Vest 21. 2* Ook voor U. Uitslui tend nieuwe schrijfmach., tel-, reken- en stencil machines. Vele merken. Door ons nieuw betalings systeem kunt U op lange termijn kopen. Zelfs zon der renteberekening. Geh.- houding verz. Br. onder no. 9460 bur. van dit blad. SP Radio's, clubstellen, linnenkasten, uittrektafels. vloerkleden. rookstoelen. fauteuils, gasfornuis, bu reaus, boekenkasten, ledi kanten. spiralen, band recorders. schrijfmachines, enz. Inkoop antiek, oude pistolen, mahonie meube len, enz. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150 bij hoek Hooigr. 2 'n Horloge? Eerst kij ken bij de Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8. Ruime keuze voor elke beurs enaltijd goedkoper. Koop bij vakmensen die zelf repareren dan is u van 100 service verze kerd. Vergelijk onze prij zen. 2* Wii financieren uw auto. motorrijwiel, scooter, bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke. Kanaalweg 11, Leiden, teL 26785. 2 Wil hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling bij Valk. H. Schouw. Voor schoten. motorenhandel. 2* Zwakke magen kunnen Standaard's moutbrood het best verdragen. Maredijk 46-48. tel. 22507. 2* Aan tafel bent u gauw goede vrienden met Stan daard's cake-krentenbrood. Maredijk 46-48, tel. 22507. 2* Kinderwagen te koop aangeboden, z.g.a.n. He rensingel 30. 2 J. A. Verheul. Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud en zilverwerken. 2 Lederen jas of mantel gratis op zicht (maat op geven) 2,per week of 24 maanden. Ie betaling mei, juni of juli. Br. onder no. 7888 bur. v. d. blad. 2* Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wii ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147, Leiden. Huur bii ons uw bruidstoilet. 2 Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713 2* Grote inboedel: 6 fau teuils, leestafel (vergader zaal), ameublementen, kloostertafels, divans, spi ralen, eiken ledikanten, kasten, bureaus, divanbed den. tafels. Visboot. 14 nieuwe fuiken samen 125,Pluym, Hooge- woerd, koop inboedels, tel. 21266. 2 Kampeershow 1956. A.s. zaterdag en zondag op het Schuttersveld. 32 verschil lende tenten compleet met kampeeruitrustingen. Sportvriend Wout Bergers. Haarlemmerstr. 232. telef. 24681. 2* Het huwelijksgeluk van U beiden begint met een foto van „Pijl" uit Leiden. Laat ons ook 'n mooie re portage van uw huwelijk maken. Foto Pijl. Haar lemmerstraat 108. Telef. 24889. 2" Auto- en motorrii school Marks. Volledige opleiding rijbewijs, motor en verkeersles inbegrepen Gedipl. erkend instructeur Nieuw lesmateriaa.. Taxi dag en nacht beschikbaar Morsstraat 60a Parkstraat 5a. Tel. 26584—22513 2 T.W.N. bromfietsen vol doen aan de nieuwste eisen van het wegverkeer. Agent van T.W.N. bromfietsen en Jawa-motoren. Garage Bonnet. Levcndaal 132. Leiden, tel. 20624. 2 Wat betekent V.L.S.O.? Verenigde Leergangen v. Schriftelijk T)nderwijs, Schiedam: de modernste opleiding voor alle vakken. Prospectus gratis op aan vraag. 2 Voor een goed maat- costuum kleermakerij. Th Ammerlaan. Leraar N.O.. Thorbeckestr. 74. tel. 23137 (oud-leraar aan de vak school voor kleermakers te Amsterdam). 2 Jonge hennen 1956 kerngezond. Best gerenom meerd adres: Hoenderpark Oud-Clingendaal. Raap horstlaan 30. Wassenaar. Tel. K 1751-9399. Bereik baar per gele tram halte Stoeplaan Ingang direct achter Dierenpark Wasse naar. Ruime keuze. 2 'n Schrijfmachine zon der geld. Geen vooruitbe taling. Niets. Geen cent. 'n Nieuwe schrijfmachine gratis 5 dagen op proef. Bij koop gaat U (ongeloof lijk) pas betalen in juni of juli. 3.— p. w. of 24 maanden. Br. no. 9439 bur. van dit blad. 2 Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften-, schuldbekentenissen ver strekt en maakt op het Raadgevend en Bemidde lingskantoor K W. Wijk. gep. Insp. van Politie, Thor beckestraat 73. Leiden, te lefoon 22503 Bespreekt en behandelt vertrouwelijk, delicate aangelegenheden. TE HUUR 2 A.s. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl m sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- caoe s Hygiënische ver zorging Bespreek vroeg tijdig- Fa J. J. Sloos en Zn Stille Rijn 11 Telef. 2 Verhuur zonder chauf feur. Ford, Simca. Vaux- hall. V.W.. vanaf 8.p. dag, 8 cent per km. Werk hoven. Van 't Hoffstr. 11. Tel. 22300. 2 Luxe Autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes 180-D.. Simca. V.-W. en Morris. Vanaf f 7.— p. dag en 7 cents oer km. Garage Bierman. Voorhout, tele foon 02532—7433. DIVERSEN 2 Zuid-Limburg. Pension Bouwens, Kerkstraat .9a. tel. K 4406-2959. Sibbe bii Valkenburg. Ideaal en rustig vacantie-oord in het prachtigste gedeelte van Zuid-Limburg. Stromend water. Pensionnnjs 6.50 per dag per pers.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3