RIJNSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN? Scherp AVONDRUST HUIBERS Communie-Geschenken Moeilijke gang van zaken bij de aankoop van grond WAT BRENGEN ZATERDAG 14 APRIL 1956 DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPKEN AAN DEN RIJN Parencompetitie Alpkensche Brid geclub. De uitslag van de 8e ron de is: Groep A. 1. v. Heiningen—de Vos 450.18; 2. v. d. HorstWalraven 42739; 3. ArlemanZijerveld 424.98 4. Carsjensv. Oort 413.38; 5. mevr. Falkenav. d. Linde 371.81; G. Bult manmej. de Rhoon-Hertoge 371.42; 7. v. Beestmevr. Straver 366.0b'; 8. Meijerv. Wanrooij 365.44. Groep B: 1. HartingStraver 438.76; 2. Winkel jr—Zijerveld 421.86 3. v. d. HelmNoordenbos 417.74; 4. BroekmanOttens 41563; 5. Ko ren Smit 411.40. 6. SmitVerwegen 407.30; 7. BahlmanDriehuis 403.52; 8. v. EngelenZijerveld 366.62; 9. Starren burgStehouwer 347.66; 10. Sluijsv. Winkel sr 342.46. Groep C: 1. KosterOudshoorn 466.07; 2. De JongLeeuwenhoek 450.19; 3. BosMeirik 446.79; 4. KromhoutOskam 411.91; 5. Sprang Zaal 369.62; 6. Dms. Hooier—Star ren burg 368.90; 7. de HertogKroon 341.44; 8. Tuijn—Visser 316.82. Groep D. 1. v. d. Leedenmevr. Seppen 440.22; 2. DomburgVink 429.60; 3. Johan^Sakko 415.73: 4. Op- pelaarSeppen 394.11; 5. Blomv. d. Hulst 383.66; 6. Echtp. de Klerk 370.06; 7. JansenRijnsburger 350.50 Geboren; Lijntje Elisabeth dr van M. van Rijn en C. v. Winkel; Frede- rik Willem zn van L. P. Buitelaar en 5. Bruné; Maria Hillegonda, dr v. C. J. v. d. Bijl en W. M. Sierveld; Clasina Henrica Maria dr v. N. J. Verwoerd en P. Speulman; René Ge- rardus zn v. A. F. C. Morlang en W. Brouwer; Neel-tje dr van T. C. Ro- 'sen'burg en H. Alblas; Otilia Magda- lena Petronella dr van A. Dobbelaar en M. P. Noorlander; Jan zn van J. Oskam en A. Ossevoort; Ariena dr van J. J. de Looij en G. van den Ent; Louise Elizabeth dr v. G. Britsem mer en D. Oliemans. Ondertrouwd: Johannes H. Over- beek 28 jaar en Theresia M. Vester 26 jr; Petrus de Koning 24 jr en Hen derica A. Verkerk 22 jr; Pieter van der Mark 28 jr en Willempje N. v. d. Kolk 22 jr; Jacobus van Leeuwen 32 jr en Jacoba W. de Korte 29 jr; Gerrit Spaan 28 jr en Anna Geerlof 24 j; Jacobus Zuidam 26 j. en Adria- na Domburg 24 j. Getrouwd: K. J. Bontekoe en A. Captein; T. v. Varik en W. den Ouden Fr. J. Bernsen en A. E. M. van der Louw; Th. G. v. d. Panne en M. J. Graafland; J. Vonk en C. Verburg. Overleden: Johanna C. Buijs 85 jr wed. van L. van Beek; Teuntje M. de Bruijn 86 jaar wed. van H. P. C. L. Marsé; Arie de Vlaam, 72 jr.: Gerar- dus Toor, 62 jr; Grietje Sneeuw 50 j. BODEGRAVEN Rederijkerskamer. De zaal van Haaf ten was goed gevuld toen de Rederijkerskamer „H. K. Pot" het spel „Het witte legioen" opvoerde. Dit stuk van Maarten van Vucht speelt in de hospitaalwereld, waar de directrice, mej. A. v. Ingen de spil i$ waar alles omdraait. Een intrige speelt zioh af, als er een asistente be noemd moet worden. Freule Wessels weet de benoemde zuster Hoogvliet door kuiperij op zij te zetten. Deze rollen werden verdienstelijk vertolkt door resp. mevr. BosschartLang en mevr. HeemskerkKoren. Door een truc van de verloofde van zr. Hoog vliet komt alles aan het licht. Het gehele stuk werd gedragen door het prachtige spel van mej. v. Ingen. Ook de herenrollen zoals die der doktoren, vervuld door de heren Bos man, J. Jongeneel en P. v. Dam wer den aannemelijk gespeeld. Het geheel was een uitstekende opvoering, waar van het talrijke publiek heeft geno ten. Het langdurig applaus, dat staan de gebracht werd, was tevens een hul de aan regisseur H. de Klerk.1 Esto. Het eerste elftal van Esto ontvangt zondag a.s. Nic. Boys 1. Esto 2 is vrij. Esto 3 gaat naar Bos koop om het vierde elftal van die naam te bekampen. De medische dienst voor het ko mende weekeinde zal worden waar genomen door dr. D. Ragay, Noord straat en Zr. Faber, Burg. Ie Coultre straat 17. Geboren: Bernadette d. v. J. v. IJk en Boogaard. Lijntje d. v. G. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 518. Horizontaal: 1. maagd, 5. heg, 8. port, 10. nu, 11. eb, 13. mees, 15. ra, 17. glans, 19. Siam, 21. guit, 22. Atlas, 24. Ie, 25. taps, 27. Ra, 29. af, 31. gips, 33. kam, 34. latei. Verticaal: 1. mee, 2. A P., 3. gom, 4. dreg, 6. en, 7. gunst, 9. telg, 12. Brit. 14. Saul. 16. aalt, 18. nier, 19. Sasak, 20. maag. 23. spil, 26. spa, 28. ami, 30. fa, 32. St. HOE denkt ge over morgen ochtend? Verheugt U zich erop naar de kerk te kunnen gaan? Of beschouwt ge het als het vervullen van een plicht? Of gaat U maar. omdat het de ge woonte is zondagsmorgens naar de kerkte gaan? Thomas a Kern- pis schreef, dat als maar op één plaats ter wereld het kruisoffer van Jezus werd gevierd en het geduchtenismaal van Zijn vlees cn. bloed werd uitgereikt, van heinde en verre de mensen er heen zouden stromen om ten minste eens in hun leven zich door deze goddelijke nederdaling mnhoog te laten heffen en een hemelse spijs te eten. Wees dus verheugd, op te gaan naar het huis des Heren! Broekhof en Sterk. Alida d. v. G. de Neijsel en De Koning. Johannes z. v. J. de Jong en v. d. Poel. Ondertrouwd: J. Schouten en J. Ruitenburg. P. Blanken en H. Nagel. B. Kemp en T. Spijker. C. v. Ros som en C. v. d. Werf. C. van 't Kruis en W. Bonte. Getrouwd: J. Starreveld en L. Grif fioen. C. Doelman en P. Verbeek. Overleden P. de Groot 71 j. wednr. van G. v. Leeuwen. C. v. Rooyen 65 j. gehuwd met L. Groep. BOSKOOP Geboren: Robertus Johannes z. van H. J. v. Jaarsveld en P. C. Straver; Johannes Petrus Arnoldus z van A. W. Kleijn en M. J. de Munlc; Jacobus Andreas Joseph z. van L. P. J. v. Lint en C. E. M. Moons; Johanna Petronella d. van C. J. Vermeulen en J. P. v. d. Meu- len. Ondertrouwd: Kees van Leeuwen 23 j. en Krijntje van Buren 23 j. Gehuwd: Nicolaas Hermanus War- menhoven en Antonia Maria van der Erf; Ernst Jan Bik en Hermina Elisabeth Constandse. GEVONDEN VOORWERPEN. Verschillende wanten; pakje in houdende doos sigaretten: kinder sjaal; grijze wollen handschoen; bal; buissleutel; vulpen; rood bruine sjaal; sierbeugel van rijwiel; rij- wielsleuteltje: hoofddoek; alpino muts; conifeer in gaaslap; blauwe step; combinatietang; sjaal; spons en zeem; twee sleuteltjes aan een ringetje; bruine portemonnaie mét inhoud; Duits leerboek met hulo- boekje; hondenriem; paar witte gymnastiekschoenen; beige porte monnaie; gordijn klossen; muntbil jetten. Inlichtingen bij de politie. LANGERAAR K.A.V. Gisterenavond kwamen de leden van de K.A.V. bijeen in het parochiehuis onder leiding van de voorzitster mevr. Ottovan Beijeren Bergen Henegouwen. Deze sprak een kort openingswoord waarin zij de geest, adviseur, pater Eugwirda, het bestuur en de leden hartelijk verwel komde. Zeer bijzonder begroette zij nog enkele nieuwe leden. De op komst gaf reden tot tevredenheid. De secretaresse, mevrouw EgbertsHij- dra, bracht de waarderende bisschop pelijke woorden, gesproken door mgr. Huibers bij gelegenheid der viering van het tweede lustrum van de K. A.V. in herinnering. Door de bisschop is daar gewezen op de grote invloed, die de vrouw heeft ook op het maat schappelijk leven, omdat de vrouw als moeder de opvoedster is van de jonge mens in het gezin. De noodzaak der vrouwenorganisaties werd door de bisschop toen nog eens benadrukt. Vervolgens werden een viertal films gedraaid. Allereerst de film „Voorkomen en genezen". Een film over het werk van het Roode Kruis in Griekenland bij de T.B.C.-bestrij- ding. Verder een mooie natuurfilm „New Gardens" en de film „kwali teit is hun erfdeel" over de weverij van stoffen. Tenslotte een film over cacao getiteld Geschenk der Goden. Een bespreking werd nog gewijd aan weduwenuitkeringsverzekering. Aan het slot van deze interessante avond sprak de voorzitster een dank woord. Altior. Dames handbal. 'Voor de dames van de afd. handbal van^Altior is zondag a.s. het programma als volgt: Altior IRKAV n 2 uur; Al tior juniorenRKAV junioren 3 uur. LEIMUIDEN VERKEERSDIPLOMA'S. Vrijdagavond werden in de raad zaal dezer gemeente de diploma's uit gereikt aan de cursisten van de eer ste Veilig Verkeers cursus, die in de eerste maanden van dit jaar in het leslokaal op de raadhuiszolder door de opperwachtmeester der rijkspoli tie, de heer A. van Dommelen, waren geinstrueerd. Voor deze gelegenheid waren niet alleen de geslaagden uit genodigd om hun diploma's in ont- vangst te nemen uit handen van de i burgemeester, de heer J. A. Bakhui zen, maar ook kon de voorzitter van de plaatselijke Vereniging voor Vei lig Verkeer, de heer D. Broere, de heer Bax, adjudant P. de Bil. de bei de wethouders, majoor Offermans, hoofd van het corps der Reserve i Rijkspolitie verwelkomen. De voor zitter sprak er zijn voldoening over uit, dat deze eerste verkeers cursus met zo'n groot enthousiasme is ge volgd. Burgemeester J. A. Bakhuizen, die deel heeft uitgemaakt van de exa mencommissie als voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat er in Lei- muiden zoveel gesproken wordt over de verkeersmaquette. Het verheugde hem, dat er zoveel volwassen cursis ten waren, die niet geschrpomd had den nog eens in schoolbanken plaats nemen. Het vertrek van opperwacht meester Versluis, van wie wij veel steun verwacht hadden, was een ge voelige klap, die wij gelukkig te bo ven zijn gekomen want in de tegen woordige instructeur, de heer A. van Dommelen, hadden wij geen betere kunnen treffen. Niet alleen is hij een goed politieman, maar bovendien bezit hij de gave van leraan De bur gemeester had grote bewondering voor de cursisten, want van de 28 leerlingen, zijn er zelfs 24 geslaagd. Met een toepasselijk woord reikte de burgemeester vervolgens aan ieder persoonlijk het Veilig Verkeersdiplo- ma uit. Het examen werd gehouden op 26 maart j.l. Geslaagd waren de dames: mevr. HeenlcBergshoeff, mevr. M. Bergshoeff en de heren P. J. van Dijk, H. van Rijn, C. A. Beuk, J. van 't Wout, P. Swier cum laude, deze cursist had voor alle onderde len een 10, Sj. Zemel, G. Treur, C. Kroon, H. Kloek, B. Willemstein, C. A. W. Buykx, H. van Dijk, P. J. A. Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. (Advertentie. van Oostwaard, A. C. A. Heuzen (de jongste leerling van 15 jaar), J. A. P. A. Gladbeek, G. N. Bosman, J. W. de Jong, J. G. Kroon, J. Zeldenrust, C. J. Stigter, H. T. van Oostwaard en J. Jansen. R0ELOFAREN0SVEEN DE EERSTE AARDBEIEN. Aan de veiling Roelofarendsveen werden gisteren door de tuinders Jac. de Jong Gz. de eerste glasaardbeien aangevoerd. Voor de prijs van 0.41 per stuk werd deze eerste primeur aangekocht door de fa. C. Oudhof Jz. te Amsterdam. DE KWAKEL KDO. Zondag speelt het eerste elftal tegen de reeds kampioen zijnde klub in deze afdeling n.l. TAVENU. Aanvang der wedstrijd om half drie. De reserven spelen een uitwedstrijd tegen TOG 7. Aanvang ha.f drie, ver trek per auto om 1.15 uur vanaf Leenders. NIEUWKOOP Geboren; Neeltje d. van W. Verburg en E. van Bemmel; Wijnan- da Maria d. van A. van Leeuwen en H. van Dam; Johannes Cornelis Martinus Gerardus z. van A. Vork en A. M. Verlaan. Ondertrouwd: J. Vervoom 32 j. en N. Fafianie 33 j., won. te Gpuda; C Leliveld 34 j. en T. A. Havers- man 28 j., won. te Amsterdam. Gehuwd: W. Eijs en G. B. de Ko ning; W. Schuijt, won. te Amster dam, en A. Verzijden. NIEUWVEEN Nic. Boys. Het eerste elftal gaat a.s. zondag naar Bodegraven om de strijd aan te binden tegen Esto. Een moeilijke opgaaf, temeer daar de Boys weer met enige invallers moe ten uitkomen. Vertrek per bus van af Leiiveld om half twee. De reserven ontvangen om half drie bezoek van RVC uit Reeuwijk. De uitwedstrijd werd onlangs met grote cijfers verloren, dus doen de Boys er goed aan hun beste beentje voor te zetten om de fraaie leiders positie te handhaven. DTS. De dames van het eerste elftal gaan a.s. zondag naar De Kwa- kel om de strijd aan te binden tegen KDO. Eindelijk zijn ze weer in staat om volledig uit te komen, zodat een spannende wedstrijd te wachten staat. Aanvang 12 uur. Vertrek per fiets half twaalf. De junioren spelen thuis cm twaalf uur tegen de junioren van DES uit Kudelstaart. W0UBRUGGE Feesten op Koninginnedag en 5 mei. In hotel Het Oude Raedthuys kwam vrijdagavond de Feestcom missie 1828 bijeen onder voorzitter schap van de heer G. v. Wijk ter be spreking van de feestelijkheden op 30' april en 5 mei. Op Koninginnedag worden op het voetbalveld voor de schoolkinderen van Woubrugge spe len georganiseerd onder leiding van het onderwijzend personeel, waarbij aantrekkelijke prijzen beschikbaar zijn voor de winnaars. Het fanfare korps De Harmonie zal een en ander muzikaal opluisteren. Op het pro gramma van de Bonte Avond, die om. acht uur aanvangt in Het Oude Raedthuys, staat ondermeer gezel- schapspelen, verloting, opvoering Van de klucht in twee bedrijven: „Mijn vriend Leonard" door enkele plaat selijke amateurs, terwijl de Klompen- fluters uit Alphen a.d. Rijn het muzi kale gedeelte verzorgen en het bal na. Op 5 mei volgt een heropvoering van de klucht, een verloting en muzikale omlijsting, eveneens aanvangend om 8 uur. Tocht Ouden van Dagen. De jaarlijkse tocht van de Ouden van Dagen uit Woubrugge en Hoogmade is dit jaar vastgesteld op woensdag 6 juni. De route per bus is in grote lijnen ais volgt; Hoogmade, Wou brugge, Haarlem, Zand voort, Noord wij kerhout, Noordwijk, Katwijk, Was senaar, Scheveningen, Hoek van Hol land, Vlaardingen, (lunch). Rotter dam, Alphen a.d. Rijn (zo mogelijk diner in Avifauna). Woubrugge, Hoog made. Ook nu worden de ingezetenen weer opgewekt t.z.t. bij de rondgang hun steentje te willen bijdragen voor dit belangrijke doel. GEMEENTERAAD LISSE Verreweg de meeste agendapunten van dc gemeenteraad in Lisse, die gisteren werd gehouden. leverden geen discussies op. In het bestuur van de gemeente lijke woningstichting waren twee vacatures ontstaan, door het bedan ken van de heer E. Scholte als lid van de raad en het vertrek van de heer W. Blitterswijk naar Zuid-Afri ka. In hun plaats werden gekozen resp. de heren C. H. Steenwinkel en D. J .Rietveld. De raad hechtte haar goedkeuring aan een verzoek tot medewerking voor de aanschaffing van ontwikke lingsmateriaal door de r.k. kleuter scholen van de St. Agatha-parochie en de parochie van het Onbevlekt Hart van Maria. Zo ook geschiedde met een verzoek om grond beschik baar te stellen voor de uitbreiding met vier lokalen van de Lagere school van de Maria-parochie. Door verschillende omstandighe den zijn de grondkosten voor het te bouwen complex van 61 woningen gestegen en heeft men .zich genood zaakt gezien de rente op het te ver lenen voorschot te verhogen. Dit zal tot gevolg hebben, dat de voorlo pige huur nu van 8,95 naar 9,45 zal stijgen. Een verzoek inzake verhoging van de subsidie Kraamcentra werd goed gekeurd. Op-zijn verzoek werd aan de heer A Visser eervol ontslag verleend als wnd. ontvanger der gemeente. Daar de gemeente dringend ge brek heeft aan bouwgrond om in de behoefte voor volks- of woningwet- bouw te kunnen voorzien, was er in de voorgaande vergadering besloten om enkele percelen ten oosten van de Oranjelaan aan te kopen, Uit de onderhandelingen is gebleken, dat. de geneigdheid tot verkoop niet erg groot is. Met één eigenaar waren de besprekingen zelfs vastgelopen en slechts met grote moeite heeft men deze bereid gevonden de grond (on geveer 1 h.a.) te willen verkopen voor de prijs van 2,50 per m2 op voorwaarde, dat verkoper gedurende minstens 5 jaar een stuk weiland van ongeveer 1 h.a. moet kunnen ge bruiken en dat dit weiland door slootjes omgeven moet worden. KATWIJK Aquarium-vereniging Onder lei ding van voorzitter C. J. van der Plas vergaderden de leden van de Aqua riumvereniging „De Discus" om een lezing bij te wonen van de heer C. Slegtenhorst uit Leiden met het on derwerp „De eerste kweekpoging". Spr. besprak eerst enkele visziekten om hierbij te laten uitkomen, dat al leen met gezonde vissen met succes gekweekt kan worden, om dan over te gaan tot het bespreken van het kweken van enkele vissoorten als stekels, zwaarddragers, enz. Ook de beplanting in het aquarium is van belang bij het kweken. Ook het voe deren der dieren maakte een belang rijk punt van bespreking uit en niet minder het schoonhouden van de kweekbak. Het was een mooie en leerzame avond voor de leden. 1 Hoewel het aanbod weinig aanlok kelijk is, daar de prijs f 1,hoger ligt, dan welke men een andere eigenaar betaalde, stelt het college voor toch tot de aanvaarding te be sluiten, aangezien men dit terrein voor een goede verkaveling, afron ding en straataahleg nodig heeft. Na enkele discussies werd beslo ten op het aanbod in te gaan. Hierna ging de raad in geheime zitting. HILLE'IOM Kath. Vrouwenbeweging afd. Gilde. Dezer dagen hield de Vrouwenbe weging, afd. „Gilde", haar laatste ledenvergadering van dit seizoen. De presidente, mevr. van Sasse, open de met de chr. groet en heette allen welkom, in het bizonder de medi sche missiezusters, die uitgenodigd waren door het „Gilde" om over hun werk in de missie te vertellen. Hierna gaf zij het woord aan de secretaresse, mevr. van DrilKiviet voor het uitbrengen van het jaarver slag. Dit verslag gaf een beeld van de verschillende activiteiten van het afgelopen seizoen. Het vergadering- bezoek was zeer goed en het mede leven der leden met de door het be stuur gevoerde kerstactie verdient bi- zondere vermelding. Uit het overzicht van de penning- meesteresse, mevr. Van Voornv. Dril, bleek, dat de financiële toestand van het „Gilde" eveneens in goede welstand' was. In verband met het aftreden als bestuurslid-penning meester esse, van mevi'. Van Voorn van Dril werd mevr. KurstBot be reid gevonden de functie van 2e pen- ningmeesteresse te vervullen. In de plaats van mevr. KleinKramer werd in het tJestuur gekozen mevr. TrossèlVan Schie. De presidente deelde mede, dat aan mevr. Klein, die verhinderd was de vergadering bij te wonen, als blijk van waardering voor het vele werk als bestuurslid, in het belang van het „Gilde" verricht, een bloemstuk zou worden ^aangeboden. Jaarvergadering K.A.B. Nadat de voorzitter van de Katholieke Ar beiders Beweging, de heer A. van Rooden, de jaarvergadering had ge opend, gaf hij een kort overzicht van de door de afdeling gevoerde acties en hoe de belangstelling der leden in het bijzonder de kwesties rond de strijd in de vakcentrale levendig was. Daarna las de secretaris, de heer Van der List, de notulen en het jaar verslag. Na een algemene overzicht te hebben gegeven van hetgeen er op het sociale vlak in 1955 heeft af gespeeld stelde spr. met teleurstelling vast dat het ledental slechts met één lid toenam. In de loop van 1956 was ditwel wat verbeterd, maar toch zouden er nog heel wat ongeorgani seerden te winnen zijn. De instellingen, het „Solidariteits fonds" in het bijzonder, vertoonde een gezonde belangstelling. Het le dental van 800 is alweer overschre den. Met de retraiteclub „St. Igna tius" was het minder goed gesteld. Het ledental verminderde ieder jaar en de deelname aan de retraites was ook minderend. Van de 90 leden namen er slechts 20 deel aan een retraite. Van de retraite naar „Credo Pugno" achtte spreker geen al te grote stap. Ook daar werd beoogd een meer geestelijke vervolmaking. Deze kerngroep bleef voldoende be langstelling trekken. „Herwonnen Levenskracht" heeft 929 donateurs die in 1955 een bedrag van ƒ2777.50 bijeenbrachten. De speldjesdag bracht ƒ290 op en de lotenverkoop 1015 en het „Goede- Week-offer" 322. Zodoende kon deze instelling 2 personen naar Berg en Bos zenden, waar reeds 3 personen waren, die in de loop van 1955 wer den ontslagen. Aan 14 personen werd bijgedragen in de kosten van thuis verpleging. Drie personen werden naar een rustoord gezonden en 1 astma-patiënt werd geholpen. Er werd bijgedragen voor het aanschaf fen van kleding bij het uitzenden van kinderen en aan de gezinszorg. Buiten deze activiteiten werd er medewer king verleend tot het verzenden en planten van een groot aantal bloem- I bollen in de tuinen van „Berg en Bos". Op Moederdag werden de pa tiënten daar verrast met 1000 bos sen bloemen. Crescendo hielp mee om die dag tot een onvergetelijke te ma- i ken voor de bewoners van Berg en Bos. Het Kanunnik van Schaikfonds heeft 291 thermometers geplaatst in Hillegom die 348.50 opbrachten. De Centr. Volksbank ontving 11.295.74 als inleggeld en betaalde ƒ5318.49 uit. Deze cijfers waren in 1954 resp. ƒ8588.75 en ƒ9600.95. Met de culturele beweging ging het Over het algemeen goed. Uit het finantieel overzicht van de penningmeester bleek, dat de fi nanciën niet zo rooskleurig waren als men wel wenste. Toch zal er over ge dacht worden, een ideuw verenigings lokaal te stichten. In 1956 hoopt men met een bedrag aan inkomsten groot 3600 niet alleen rond te komen, maar ook nog iets terzijde te liggen. Na een gezellige verloting en een propagandistisch woord van de g.a. volgde de rondvraag. De voorzitter bracht ter sprake een ingekomen stuk waarin werd aangedrongen po gingen te doen tot het inrichten van douche's in de woningen te Hille gom. Programma van de C.C.N.F. Voor de feesten, welke door het Centaraal Comité Nationale Feestvie ring op 30 april en 4 en 5 mei wor den georganiseerd, is het program ma gereed. Op maandag 30 april zal de gebrui kelijke kinderzanghulde op het Hof plein worden gehouden. Het kinder-corso zal plaats hebben op 30 april. Het comité is verzekerd van de medewerking van de drie speeltuinverenigingen en van de leerkrachten aan de Hillegomse scho len, waar de leerlingen zich voor deelname aan het kinder-corso kun nen opgeven. Zij, die elders ter school gaan, kunnen dit doen bij de heer La Feber, Vanmeerbeekstraat 6. Op 4 mei zal de stille tocht wor den gehouden naar het Wilhelmina- plein, waar nog steeds het voorlopig monument der gevallenen staat. De feestviering op 5 mei zal hoofd zakelijk in de namiddag plaats vin den. Er zullen dan op de beide sportterreinen sportdemonstraties worden gehouden, waarbij op de me dewerking van het CIOS uit Over- veen wordt gerekend. Het hoogte punt van het feest, een vuurwerk, is het slot. Schaakclub „dc Uil". Bij vol doende deelname zal er tijdens de wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap schaken van de Bloembol len streek getracht worden een zoge naamde thuisschakers-groep te vor men. De wedstrijd om het genoemde kampioenschap wordt gehouden in gebouw Weltevreden, van de Ende laan 9, te Hillegom. Opgave hiervoor worden ingewacht bij J. Brauckman, Meerlaan 90, Hillegom, voor de aan vang van de wedstrijd op 14 april a.s. KATWIJK AAN DEN RIJN Geen doorgang. Naar we ver nemen zal de plaatsing van een nood- ophaalbrug voor de doortrek van Sandtlaan naar Molentuinweg voors hands niet plaats hebben. Op heden worden deze gronden achter en naast perceel no. 2^-46 benut voor de plantsoenendienst der gemeentebe drijven om daar jonge bomen te plan ten bestemd voor de gemeenteplant soenen. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, Katwijk en Valkenburg wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenb.weg lb, telefoon 2921. KATWIJK AAN ZEE De zondagsdienst van de patiën ten van de huisartsen Visser, Slag molen, Lodder, C.leveringa en Borlefs, wordt waargenomen door dr. C. Ha gen, Prinses Julianalaan 5, tel. 3222. VOORHOUT Medische dienst op zondag. Dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 725Ö. Dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7393. Diploma-uitreiking. In café Wel gelegen had de uitreiking plaats van de diploma's van de cursus in econo mische bedrijfsleer. Dit was een ver volgcursus die werd gevolgd door die leerlingen, welke verleden jaar het diploma 2 jaar tuinbouwcursus had den gehaald. De leiding van de bijeenkomst be rustte bij de heer Chr. van der Salm, die dan ook allen hartelijk welkom heette, speciaal de vertegenwoordiger van de Rijkstuinbouiwconsulent, de heer Kwaad, de cursusleider, de heer J. G. van Vliet en de heren v. d. Dee en Allard. Na dit openingswoord verkreeg de heer Kwaad het woord die namens ir. Vlag, directeur van de Rijksbloem- bollenschool allen complimenteerde met dit mooie succes. Alleen reeds de opoffering die deze jongeren zich ge troost hebben is reeds een compli ment waard. Spreker dankte de on derwijzers die deze cursus hebben willen geven en de heer Allard voor het beschikbaar stellen van een schoollokaal. h. Hierna ging hij over tot het uitrei ken van de diploma's. De volgende leerlingen ontvingen het diploma: C. van Gent, A. G. Langelaan, S. Does, A. L. J. Allard, C. E. L. Bakker, N. Th. Duivenvoorde, C. v. d. Geer, M. P. v d Geer, J. v. d. Geer, J. W. Her mans, P. J. Hoek, Th. v. Steyn, H. Huyts en P. C. Schrama. WARMOND Medische dienst op zondag. Dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253. Dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7393. Jfoz/7Z^ÏTere tuo. B3byderm.zeep (Advertentie). Lido. In de film „Pete Kelly's Blues" wordt een verhaal gegeven uit de tijd van de drooglegging in Amerika, waarvan de geheime drank smokkel middels nachtclubs profi teerde. In een daarvan speelt Pete Kelly en zijn „Seven" en wordt bijna geprest door een berucht gangster en dranksmokkelaar hem als impres- sario te aanvaarden. Dat wil Pete en zijn jongens liever niet, maar het leidt tot een conflict, waarbij harde klappen en schoten vallen. Van deze laatste is de dranksmokkelaar zelf het slachtoffer. In deze film over heerst de jazzmuziek. Voor personen boven 18 jaar. Trianon. De Don Camillo van de Italiaanse journalist en schrijver Guareschi is reeds een bekend be grip geworden én door de boeken van zijn belevenissen met burge meester Peppone èn door de films, welke ervan gemaakt zijn. De film, welke deze week in Trianon draait, is de derde in de reeks. Vanzelfspre kend haalt zij niet bij de eerste, „De kleine wereld van don Camillo'"; toen was de figuur van de Italiaanse dorpspastoor en zijn voor Italië zo typische instelling tegenover de Ita liaanse communisten, verrassend nieuw. Zijn gesprekken met Christus aan het kruis waren alleraardigste vondsten en men genoot van de wijze, waarop de zwarte dorpspastoor en de rode burgemeester elkaar probeerden te overtroeven. Een voortzetting daarvan mist de verrassing van het niéuwe, maar dat neemt niet weg, dat de nieuwe avonturen van de beide tegenstanders toch wel in staat zijn u een plezierige avond te ver schaffen. Nog altijd staan ze fel te genover elkaar, maar ze kunnen el kaar minder dan ooit missen. De één fietst links, de ander rechts van de weg, maar zij gaan beiden de zelfde weg. Een genoeglijke film voor alle leeftijden. Luxor. Ondanks het feit dat de Duitse „Blitzkrieg" reeds zo lang achter ons ligt, dat het narommelen nauwelijks meer hoorbaar is, doet 't vreemd aan een film te zien waar de militaire Heinies het voor het zeggen hebben. Nu moet gezegd wór den dat de nederlaag de Duitsers dwong, dat zij „dit te zeggen heb ben" niet op de manier uitleefden, die wij in de bezettingsjaren hebben leren kennen. In tegenstelling tot de vele Amerikaans oorlogsfilms ont breekt hierdoor elk heldendom en wordt er braaf op superieuren en oorlog gescholden. De officieren val len trouwens ook hard mee en er is er maar een, die dwaas de bevelen van Hitier opvolgt. Verder is er een verliefd op een Russin en doet zelfs de Gestapoman mee om het Derde Rijk zo snel mogelijk onderuit te trekken. Wie bedenkt dat deze film in de winter van 41-42 aan het Oost front heet te spelen, waar de Duit sers toen in werkelijkheid blakend van vechtlust en minachting tegen het „Untervolk", de Russen, hun Stalingrad nog tegemoet moesten gaan, komt deze verdraaiing van feiten op zijn minst leugenachtig voor. De film wordt echter groten deels gered door een figuur, in wie de tragiek van de tot militair ge- bormbardeerde burger gestalte krijgt. De zinloze dood van wachtmeester Vierbein en zijn afscheidsbrief aan zijn niets begrijpende verloofde, vor men de beste aanklachten tegen de waanzin van oorlog en militairisme die wij ooit op het witte doek zagen. Een film voor volwassenen. Rex. Oorlogen maken steeds een diepe indruk op het geestesleven van de mensheid en vormen dus ge schikte stof voor talloze romans en filmverhalen. Ook de oorlog in Korea levert voldoende stof en in „Eskader 8 keert terug" zien wij een episode uit de luchtoorlog boven Korea. Het is een harde wereld en de operaties van de piloten daar hadden weinig weg van een „frissche fröhliche Krieg"; het ging hard tegen hard. Hier is het een verhaal van een piloot, die verbitterd werd door de tegenslagen, maar ten slotte moest ondervinden, dat kameraadschap toch veel betekenen kan in moeilijke uren. Een film voor 18 jaar en ouder. Casino. De film van deze week is door de K.F.C. afgekeurd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2