EM RIJNSTREEK Gouden paar in Sassenheim Oplossing in zicht van het sportveldenprobleem 22444 VRIJDAG 13 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT ^citDE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Donderdagmorgen is in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw naast de Juliana-kerk een aanvang genomen met de massale doorlichting van de bevolking op t.b.c. Weth. A. J. Dekker van sociale zaken heeft hierbij een kort woord gesproken. Hij wees daarbij op het grote, nog steeds sluimerende ge vaar van besmetting met t.b.c. en herinnerde in dit verband aan de ontdekking onder de leerlingen van het Lyceum. Volksvijand t.b.c. is wel geslagen en teruggedrongen van de eerste plaats, maar geheel en al on derdrukt is het gevaar niet. Het is daarom noodzakelijk geregeld con trole uit te oefenen op de gezond heid van de bevolking. Het team van de Fo'tu Delft, dat in dienst is van Fotu-Leiden en op treedt o.l.v. de heer J. W. Hijn, noem de weth. Dekker de stoottroep, die ijverig strijdt voor de volksgezond heid. Maar de troep bereikt niets als niet iedereen zich aan het onderzoek onderwerpt. Weth. Dekker trok met een sier lijke zwaai zijn colbertjasje uit en ging voor in het goede voorbeeld door zich te laten doorlichten Hij werd gevolgd door de gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuysen, en "daarna waren de schoolkinderen het eerst aan de beurt. De dir. van sociale zaken, de heer A. Hofland, woonde de openings plechtigheid bij. In Aarlanderveen is de doorlich ting achter de rug. Daar waren er 1100 en enkelen komen naar Alphen. Dit beeld is niet ongunstig. Verwacht wordt dat in Alphen zien in totaal 14600 personen zullen laten doorlich ten, inclusief Aarlanderveen, exclu sief degenen die regelmatig onder controle staan, die werkzaam zijn in overheidsdienst ,in bedrijven waar zulks vanwege het bedrijf regelma tig geschiedt, zij die onder controle staan van de consultatiebui^eaux en de kinderen beneden de twee jaar. PENNINGMEESTER VAN „ST JOSEPH" VIERDE ZILVEREN JUBILEUM. De pl. afd. van de Ned. Kath. Bouwvakarbeidersbqnd „Sint Jo seph" hield donderdagavond in hotel „Toor" een drukbezochte vergade ring, waarin de hoofdbestuurder, de heer F. J. v. d. Meché een uiteen zetting gaf van de toepassing der nieuwe lonen en aanverwante aan staande gebeurtenissen. Tevens gaf hij antwoord op. vele tot hem gerich te vragen. Een bijzonder karakter kreeg deze bijeenkomst, toen de heer H. de Lan ge in tegenwoordigheid van zijn echt genote, werd gehuldigd ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum als penningmeester der afdeling. Dat deze jubilaris niet uitsluitend door de bestuursleden wordt gewaar deerd, maar evenzeer door alle le den, was heel erg duidelijk geworden door de vrijwel algemene opkomst. De heer Th. Hoppenbrouwer, voorz., noemde de heer De Lange de promotor der afdeling. Het vaak niet gemakkelijke werk heeft hij steeds met liefde, plichtsbetrachting en nauwgezetheid gedaan. Hij bezit een onvermoeide ijver en een scherp organisatie-talent. Spr. wenste zijn jubilerende collega hartelijk geluk, dankte hem voor zijn dienstbaarheid en bood een polshorloge aan. Met i veel dankwoorden richtte de voorz. zich vervolgens tot mevr. De Lange bij wie de bond zo vaak gastvrijheid ondervond. Zij kreeg een azalea. De heer v. d. Meché sprak mede namens het hoofdbestuur. Hij wees op de belangrijke functie doe de afde lingsbesturen vervullen. De bond moet leven in de afdelingsbesturen. Zijn voorzitter en secretaris heel be langrijke functionarissen in het orga nisatieleven, de penningmeester is dat nog meer, vooral nu zij plaatse lijke vertegenwoordigers in algeme ne zin zijn. In de afdeling Alphen draait alles best en de centen zijn bij de heer De Lange in goede han den. Hij is een betrouwbaar en ac curaat financier, een idealist in de afdeling, rijk begaafd met offerzin. Dergelijke mensen hebben de orga nisatie helpen groot worden. Nu is bijna 60.000 bereikt, mede door de activiteit van de jubilaris. Als er kenning voor zijn werk bood hij hem een assortiments-kist sigaren aan. Ook de ere-voorzitter, de heer N. van Egmond, die vele jaren met de jubilaris heeft samengewerkt, sprak woorden van gelffkwens en dank. De jubilaris tracteerde en dankte voor de huldiging. ONTPLOFFING IN DE KEUKEN. Donderdagmiddag ontstond in de keuken van de woning van zuster Burger in de Kerkstraat 3a te Al phen a. d. Rijn een ontploffing ge volgd door een begin van brand, doordat de dampen van een open staande fles met ether door een brandend gasstel tot explosie kwa men. Zuster Burger, die zich in een an der vertrek bevond, snelde toe en slaagde er in de brand met enkele emmers water te blussen. De gealar meerde brandweer behoefde niet in te grijpen. De schade viel nogal mee. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN. Donderdagavond heeft de E.H.B.O. „Sint Martinus" in de St. Josephzaal onderlinge wedstrijden gehouden. Voor men hiermee aanving, werd afscheid genomen van mej. M. van Vliet, vele jaren bestuurslid van de afdeling. Zij'emigreert naar Canada. Aan de onderlinge wedstrijd werd deelgenomen door 6 ploegen, elk van drie personen. De commandanten waren de dames M. v. Vliet en M. Kempers en de heren A. Spaan, Th. van Zanten, Th. Kwakkenbos en C. v. Frankfoort. De jury werd gevormd door de heren P. Stafleu en P. Aver- dick, beiden uit Leiden en de heer B. Vink uit Nieuwveen. De algehele organisatie berustte hij de heer C. A. de Rijk, secr. Het totaal aantal te behalen pun ten bedroeg 180. Eerste werd de ploeg van de heer Spaan, met 139 punten, tweede de ploeg van de heer Van Zanten met 125 punten en derde die van mej. M. v. Vliet met 120 p. De twee commandantenprijzen wer. den behaald door mej. M. v. Vliet 64punten (totaal 80) en 2e werd de heer Spaan met 64 p. Verkenners fungeerden als slacht offer. Commentaar op de wedstrijd werd geleverd door de heer Stafleu. Tevens werd deze avond besloten om nog vier A-trommels te plaat sen in de gemeente. De wedstrijd werd door deken Nieuwenhuizen. Propaganda-avond „Vreugde-Oord" De Speeltuinvereniging „Vreugde- Oord" hield donderdagavond in het Nutsgebouw een goedgeslaagde pro- pagar.da-avond. De heer J. Redegeld, voorz., sprak een kort openingswoord. Hij begroette de vele aanwezigen, de deputaties van zusterverenigingen en dankte allen, die in het verleden de vereniging steunden. Hij sprak het vertrouwen uit, dat dit jaar de tuin zal kunnen worden geopend en riep helpers op dit mo gelijk te maken. Een clubhuis moet er komen en enkele speelwerütuigen moeten nog worden gemaakt. Hierna volgde een gezellig pro gramma: trommelen (jongens) op blikken, o.l.v. de heer Klein, klep peren (meisjes) o.l.v. de heren Box- ma en v. d. Berg, rhythmische dan sen (meisjes) o.l.v. mevr. Koren, zang dcor mej. Hesseling, op piano en accordeon begeleid respect, door de heer W. Hesseling en mej. T. v. d. Breggen, geluiden imitatie donr R. Roggeveen. Na de pauze speelden de kindèren een toneelstuk. LEIMUIDEN VERKEERSEXAMEN VOOR DE JEUGD. Gisteren, donderdag werd voor de leerlingen van de hoogste klassen der onderscheidene scholen in Lei- muiden en Rijnsaterwoude het prak tisch gedeelte van het jaarlijks jeugdverkeersexamen gehouden. Door het bestuur van de plaatse lijke vereniging \oor veilig verkeer werd, in samenwerking met de Rijkspolitie en het onderwijzend personeel, in de kom van Leimuiden een geschikt parcours uitgezet. De gevarieerde verkeersproble men, welke dit praktisch gedeelte opwierp, werden door een enthou siaste schare deelnemers op lof waardige wijze opgelost. Door niet minder dan 74 kinderen werd aan het examen deelgenomen. Slechts 4 deelnemers behoefden te worden afgewezen, zodat aan 70 kinderen het verkeersdiploma kon worden toegekend. Dit succes is stellig in belangrijke mate toe te schrijven aan het door het onderwijzend personeel en het actieve bestuur van veilig verkeer gegeven onderricht. NIEUWVEEN Woenioagmi' Kind in sloot. intsnapte Wet 2 fam. Veenendaal aan ztfn liep regelrecht in de Ringsloot achter de woning. De moeder snelde het kind na, doch kon het niet meer grij pen, voordat het in het water terecht kwam. Zij sprong het kind na en wist het daarna weer op het droge ie brengen. De moeder stond tot aan de nek m het koude water. Tot heden hebben moeder en kind geen nadelige gevolgen van het koude bad onder vonden. fiOELOFARENDSVEEN JOH. J. v. d. MEER Coraz. NIEUWE SECRETARIS VAN VEILING. In verband met het aftreden van de heer Jac. de Jong Gz. als secre taris der plaatselijke veiling, is, naar wij vernemen, in de gehouden be stuursvergadering tot deze funktie gekozen de heer Joh. J. v. d. Meer Corsz. Toneelavond voor ouden van da gen. Zoals gisteravond per adver tentie gemeld, komt het ter plaatse- reeds zeer bekende en gewaardeerde toneelgezelschap „De Gastspelers" uit Leiden naar Roelofarendsveen, om wederom een toneelavond ton bate van de ouden van dagen te verzorgen. Ditmaal staat op het pro gramma het blijspel „Daar liegen wé ons uit". En wij geloven zonder te liegen te kunnen zeggen, dat dit gezelschap a.s. zondagavond te 7.45 uur het doek zal kunnen openen voor een geheel uitverkochte Pan- cratiuszaal. ZWAMMERDAM Aanbesteding. De inschrijving voor de aanbesteding herbestrating, enz. Swadenburgerdam, Plein en Mo lenstraat te ZwammerdamDorp is als volgt: H. Zanen te Bergambacht 32.277; Aannbedr. v. Nordheim te Soester- berg 33.200. G. Hulsebosch te Bloe- mendaal 33.200; fa. J. Stam te Voorschoten 33.800; N. Overdevest te Zoeterwoude 34.200; C. A. Lan- geveld te Alphen aan den Ryn 35.400; H. Oudenes en H. Turken burg te Alphen aan den Rijn 37.500; fa. D. v. d. Steen te Nieuwerbrug 38.500; N.V. v. Splunders aann. mij. te Ridderkerk 38.900; fa. A. Kwak- kenbosch Zonen te Nieuwkoop 39.482; fa. A. v. d. Marei te Hoofd dorp 39.880. C. M. Deerenberg en Gebr.s J. P. van Wijk te Alphen aan den Rijn 39.500; fa. wed. H. van Driel te Koudekerk aan den Rijn 37.900; fa. J. van Wieringen te Al phen aan den Rijn 46.000; W. Hen- nipan te Leiderdorp 52.500; A. J. Langeveld te Leiden 53.000. ZOETERWOUDE Gebr.: Petronella, dr van J. Hoo- gervorst en P. G. Kloosterman; Pe- turs Cornelius Christianus Maria, zn van C. P. van der Poel en C. M. C. van Boheemen; Jozeph Johannes Ma. ria, zn van P. M. Vermeulen en A. P. Zandbergen; Marinus Leomardus Cor nells, zn van W. M. van Marwijk en A. M. van Santen; Maria Adriana Th., dr van O. P. Rijsdijk en M. A. Oooijdijk; Cornelis ePtrus Maria, dr van J. C. van der Krogt en E. den Haan; Elisabeth Agnes, dr van A. J. M. van Galen en P. Risart. Ondertr.: C. H. van der Meer 24 j. te Hazerswoude en S. M. van Leeuwen 24 j.; G. Lekx 26 j. te Kou dekerk a. d. Rijn en A. Hulsbos 25 j.; H. W. Heijkoop 26 j. te Leiderdorp en N. M. Dorrepaal 26 j. Getr.: J. J. Vaneman en C. A. Turk; J. Bakker en Th. A. Zandbergën; L. M. W. Smits en M. C. van der Drift; A. Snel en A. Peter. Overl.: Johannes Hoogervorst 74 j.; M. Berg, weduwe van A. P. van den Bosch 86 j.; Nicolaas Johannes Zandvliet 53 j. Het echtpaar P. HoogeveenA .v. d. Star, dat van hun trouwdag af aan de Gouverneurlaan woont, viert op donderdag 3 mei zijn gouden huwe lijksfeest De bruid is geboren 1879, de bruidegom 1878. GEMEENTERAAD BOSKOOP De leden van de gemeenteraad van Boskoop waren gisteren in een spoedvergadering bijeen, aangezien b. en w. nadere mededelingen had den in verband met de aankoop van grond voor sportterreinen aan de Ho ge veen se weg. De voorz., burgemeester Verkerk, deelde mede, dat nu weer door de Prov. Waterstaat een andere oplos sing voor het uitpad aan de hand was gedaan. Deze komt hierop neer, dat het oorsponkelijke plan weer ter hand kan worden genomen. In verband met gerezen moeilijkheden was dit plan gewijzigd en zou Citosa gaan bouwen op het bestaande voet balterrein van de v.v. Boskoop en zouden daarachter, in het verlengde van de weg, de sportterreinen wor den aangelegd. Nu bleek echter, dat de garage van Citosa meer weste lijk kan worden gebouwd, zodat het bestaande voetbalterrein kan wor den gehandhaafd en daarnaast een nieuw veld kan worden aangelegd. Daarachter komen dan de gebou wen van Citosa en vervolgens is er dan nog ruimte voor twee terreinen. De bedoeling is, dat Citosa de grond in zijn geheel koopt en dat de ge meente voor dezelfde pr(js eigenaar wordt van het gedeelte, dat Citosa niet nodig heeft, zijnde ongeveer 3 y3 h.a. Eisen van de raad. Hierop volgde een discussie, waar aan alle leden van de voltallige raad deelnamen. Daarbij gingen stemmen op, om zelf de grond te kopen, zodat de gemeente dan meer zeggenschap heeft. Ook of de v.v. Boskoop een vergoeding zal ontvan gen in verband met deze gewijzigde plannen, omdat het onderhoud van ter terrein dit zou immers komen te vervallen de laatste tijd was verwaarloosd en daardoor in minder goede staat is komen te verkeren. Bovendien bestond bij enkele leden twijfel of het nieuw ie maken uit pad wel de nodige goedkeuring zou kunnen verwerven. De voorzitter antwoordde op de gemaakte opmer kingen, dat het kopen door een par ticulier vlugger in zijn werk kan gaan dan het kopen door de gemeen te, terwijl ook de kwestie van het uitpad beter door Citosa kan wor den geregeld. De meerderheid van de raad kon zich met de gang van zaken zoals deze door de voorzitter werd mede gedeeld niet verenigen. De heer Bulk wenste eerst nog een behan deling van een concept-overeen komst, waarin de wensen van de raadsleden zijn opgenomen, des noods in een volgende vergadering te bespreken. Oplossing in zicht. Het college van b. en w. besloot toen de vergadering even te schor sen om zich te kunnen beraden. Na heropening werd de mededeling van het college, dat aan Citosa in ant woord op het desbetreffende schrij ven zal worden geantwoord, hoe de raad er over denkt. Daarbij zal te vens worden vermeld, dat de ge meente bij overdracht van de grond partij is en dat zij geen gebruik zal maken, van het recht van optie, dat de grootte van het aan de gemeente over te dragen deel voldoende moet zijn, om daarop voetbal terreinen te kunnen aanleggen, welke voldoen aan de eisen van de KNVB, dat ge bruik mag worden gemaakt van het parkeerterrein, dat recht van over pad wordt verkregen en dat de ge meente het recht behoudt de grond in zijn geheel terug te kopen. D'e te verlenen schadevergoeding aan de v.v. Boskoop zal vooraf moeten wor den geregeld. Hiermede kon de raad accoord gaan. Wanneer de voortekenen niet be driegen zal dus nu, binnen niet al te lange tyd, een oplossing worde1* fto" vonden voor het gebrek aan goede voetbalterreinen en andere, sport velden in Boskoop. Zoals de plannen nu liggen zal de v.v. Boskoop dus de beschikking krijgen over twee ter reinen ten oosten van de to^gmwen Citosa-garage en de r.k.v.y* GrD.S. een terrein ten westen daartran ter wijl er dan nog voldoende:: ruimte overblijft voor terreinen voer vandere veldsporten. Gedacht wordt hier aan een sintelbaan voor de atftletièk en een korfbalveld. Het is echter te hopen' dét^BUgeen stagnatie in de uitwerking van de plannen meer optreedt, zodat zo spoedig mogelijk met de uit te voe ren werkzaamheden zal kunnen worden begonnen. Hun huwelijk werd gezegend met 11 kinderen, waarvan er nog 10 in leven zijn. 37 Kleinkinderen zullen hun feest mede opluisteren. De bruidegom is een zeer bekende figuur in Sassenheim. Wie zal deze stoere werker niet hebben bezig ge zien met het bomenrooien en hakken of baggerwerk. Nog kan hij niet stil zitten. Steeds is hij aan het werk. Na eerst als boerenknecht gewerkt te hebben ging hij naar de bloemisten. In de crisisjaren ging hjj bomenrooien. Hoeveel reuzen zullen door zijn bijl slagen zijn geveld? Ziek is hij nog nooit geweest. De bruid is diverse malen zwaar ziek geweest maar nu weer kernge zond en ook goed ter been. Vanaf hun trouwdag zijn ze abonné van De Leidse Courant. Het zal hun zeker niet aanbelang stelling ontbreken op 3 mei in het „Bruine Paard", waar men dit beken de paar van 3 tot 5 uur kan geluk wensen. KATWIJK Woningtelling. Op maandag 16 april a.s. zal in deze gemeente een aanvang worden gemaakt met de woningtelling. Een aantal tellers zal gedurende plim. 2 A maand (tot eind juni) van huis tot huis gaan, teneinde gegevens te verzamelen omtrent de woningvoorraad en de bezetting der woningen, welke nodig zijn om te kunnen komen tot berekeningen over de woningbehoefte en over de om vang van het woningtekort. N00RDWIJKERH0UT Gezellige kienavond van K.A.V. De K.A.V. heeft, als wij goed zijn in gelicht, o.m. ten doel de leden op zijn tijd ook een wat ontspanning na het vele en vaak langdurige werk te brengen. Het bestuur van de afdeling Noordwijkerhout heeft zijn leden in de zaal van Brama voor de afwisse ling aan het kienen gezet en het is een buitengewoon gezellige avond geworden. De wegblijfsters, dit keer wat meer dan men van de K.A.V. gewend is, kunnen spijt hebben van afwezigheid. Alvorens men echter ging kienen om aardige prijsjes had de voorzitter mevr. v. d. Holst de avond geopend met gebed, waarna de dames het K.A.V.-lied zongen. Na het lied volg den nog enkele mededelingen o.a. deze, dat de bid- èn boetedag op 25 maart j.l. tot grote spijt van bestuur en geestelijk adviseur geen succes is geworden, omdat op die dag 's mid dags slechts 25 dames in de kerk aan wezig waren. Verder was er de mede deling, dat de bedevaart naar Heiloo, gevolgd door een uitstapje zal plaats hebben op 15 mei a.s. De kosten zul len ongeveer 10.bedragen. Er wordt nog weinig gespaard doch het bestuur verwacht, dat toch heel wat TaEF. (Advertentie* C. A. M. Linders, t Nog vrij onverwacht is gisteravond te Noorawij kerhout na een kortston dig ziekbed overleden de heer C. A. M. Linders, hoofdcommies en chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeente-secretarie en sinds ruim 25 jaar correspondent van ons blad. De gezondheidstoestand van de heer Linders liet reeds enkele jaren veel te wensen over. Twee jaar geleden moest hij een zware operatie onder gaan en even leek het, of hjj er weer helemaal boven op zou komen. Vorig jaar moest hij echter opnieuw in het ziekenhuis worden opgenomen en sindsdien namen zijn krachten merk baar af. Vorige week zaterdag dwong een longontsteking hem opnieuw het bed te houden en al spoedig bleek, dat de zware koorts, welke met deze ziekte gepaard ging, teveel was voor zyn wankele gezondheid. Gistermor gen werd de heer Linders voorzien van de H. Sacramenten der sterven den en gisteravond omstreeks half elf stierf hij. Hij bereikte de leeftijd van 48 jaar. In 1929 kwam de heer Linders als jong ambtenaar naar Noordwij ker hout, v/a'3T hij heel gemakkelijk aard de en al spoedig een zeer geziene figuur werd. Iedereen, die met hem in aanraking kwam, onderging de beko ring, welke er van zijn persoonlijk heid uitging. Hij was spoedig in hart en nieren een Noordwij kerhouter, maar daarbij bleef hij ook een echte Brabander. Juist deze combinatie van onder -en boven-Moerdijker ver leende hem een bijzondere charme. Wij hebben de heer Linders altijd gekend als een man met een nau welijks te beteugelen enthousiasme en voortvarendheid. Als hij, zoals de volksmond dat noemt, voor iets warm liep, was geen moeite hem te groot. Het zuidelijk vuur liet zich dan niet in hem blussen en het is vooral deze eigenschap, gecombineerd met zijn goede stijl, die hem tot een van onze beste correspondenten maakte. Wie in een sombere bui bij de heer Linders op bezoek kwam, ging volko men opgefleurd naar huis terug. Zijn optimisme en zijn gevoel voor humor gingen voor geen probleem opzij. Zelfs in de periode, waarin zijn ge zondheid zwakker werd, wist hij een zekere luchtigheid, waaraan een die pe levensernst en vaak ook een overgevoeligheid ten grondslag lagen, op de voorgrond te schuiven, zodat hjj naar buiter* steeds dezelfde opge wekte man bleef. Wie met de heer Linders in aanra king kwam, wist al gauw, dat hij tegenover een oprecht mens stond. Hij hield niet van draaien en ging recht op zijn doel af. Zijn karakter maakte het hein mogelyk om op een manier, die een ander geen pijn deed, harde noten te kraken. De courant verliest in hem een be kwaam correspondent en de ge meente Noordwijkerhout een prettige ambtenaar, die door zijn gemoedelijk heid en hulpvaardigheid voor velen een steun is geweest. Bij dit over- v/acht overlijden gaan onze gedach ten echter op de eerste plaats uit naar zijn vrouw en kinderen, die door dit grote verlies uiteraard het zwaarst worden getroffen. leden mee zullen willen. In verband met de organisatie wordt verzocht aan degene, die de bedevaart en het uitstapje willen meemaken, om zich zo snel mogelijk op te geven bij één der bestuursleden of bij de wijkleid- ster. Op 16 mei a.s. zal het seizoen worden besloten met de moederdag- viering en het jaarlijkse uitstapje met de kinderen is vastgesteld op 22 augustus as. Plannen en kosten zul len nader worden bekend gemaakt. Concert en operette door „Echo der Duinen". Bij gelegenheid van haar 12 A-jarig bestaan is de R.K. Gem. Zangvereniging „Echo der Duinen" uit de Zilk naar Noordwijkerhout ge komen om ook in het dorp dit heuge lijke feit te vieren met een concert door het kinderkoor, het jeugdkoor en het gemengde koor gevolgd door de operette „Verloofdenschool" even eens door laatstgenoemd koor. Het is jammer, dat slechts zo weinigen de gelegenheid hebben benut om in de zaal van hotel v. d. Geest de goede prestatie van deze zangvereniging te beluisteren. Onder leiding van de heer v. d. Steen Sr. met de heer v. d. Steen Jr. aan de piano hebben de verschillende koren ook hier, evenals in de Zilk zelf en in Hillegom, weer veel succes geoogst bij de toehoorders, welk succes volgens ons volkomen verdiend was. De operette was een hele onder neming voor de Echo der Duinen, doch de zangers en zangeressen, de begeleider maar vooral de dirigent hebben zich voortreffelijk van hun taak gekweten. Bijzondere ver melding verdient zeker het duet van sopraan en alt (de beide verloofde meisjes) kort na het begin van het eerste deel. Het door de jubilerende vereniging uitgevoerde programma is reeds eer der besproken en daarom willen wij naar aanleiding van het optreden in Noordwijkerhout volstaan met de op merking, dat de Echo der Duinen in de afgelopen 12A jaar een zeer be hoorlijk peil heeft weten te bereiken en hieraan voegen wij gaarne de wens toe, dat dit Zilker zangkoor moge groeien en bloeien en tot steeds loffelijker prestaties moge geraken. De voorzitter, de heer v. Woesik, heeft ook de avond in Noordwijker hout geopend met een korte terug blik op de sedert de oprichting ver lopen 12 A jaar. In 't komende weekeinde wordt de medische dienst waargenomen door de arts B. C. C. Wösten, tel. 285. Wat lezers schrijven Leimuiden 12 april 1956. M. d. R. Enige tijd geleden zond ik aan de raad van Leimuiden het vol gende adres: Geeft te kennen Arie Leef lang, veehouder, wonende te Leimuiden, Dorpsstraat 28, dat hij met grote ver wondering indertijd uit een persbe richt heeft vernomen, dat Uw Raad op voorstel van b. en w. besloten had in appèl te gaan tegen de uitspraak van de Pachtkamer van het Kanton gerecht te Alphen a. d. Rijn inzake (zoals het in dat bericht genoemd werd) het proefgeschil met onder getekende. Zolang de zaak bij de Pachtkamer van het Gerechtshof te Arnhem aan hangig was, meende ondergetekende met een adres aan Uw Raad te moe ten wachten; nu echter de beschik king ter zake genomen is, wil hij Uw Raad in kennis brengen van de feiten, waarop zijn bovenvermelde verwondering gebaseerd is. Toen door ondergetekende beroep bij de Pachtkamer van het Gerechts hof te Arnhem was ingesteld en b. en w. uwer gemeente daarvan kennis hadden gekregen, hebben deze hem uitgenodigd tot een onderhoud, waarvan ondergetekende meende, dat het betrekking had op het door hem ingediende bezwaarschrift tegen het uitbreidingsplan, aan welke uit nodiging hij voldeed in gezelschap van zijn zoon en zijn raadsman. Uw voorzitter, het woord voeren de namens b. en w. en, zoals mocht worden verwacht, namens uw Raad, gaf toen uiting aan de grief, dat on dergetekende niet met b. en w. was komen praten, alvorens de pachtver- lenging aan het oordeel van de rech ter te onderwerpen. Dan immers, zei Z.E.A., zou ondergetekende de ver lenging zonder inmenging van de rechter hebben kunnen verkrijgen en dit was nog mogelijk, wanneer het beroep bij de Pachtkamer van het Gerechtshof te Arnhem zou worden ingetrokken. Ondergetekendes raads man, gaf toen te kennen, dat hij ver heugd was, een en ander te verne men en zijn cliënt hiertoe gaarne zou medewerken, doch dat hij de kwestie slechts met de advocaat van de ge meente mocht afhandelen. Hij sprak met B. en W. af, die advocaat te zul len mededelen, wat door hun college was toegezegd en /oor ondergeteken de aanvaard, en deze te verzoeken, zo spoedig mogelijk voor een nieuw pachtcontract te zorgen, terwijl hij beloofde, onmiddellijk bij het Ge rechtshof te Arnhem aanhouding van het beroep te zullen verzoeken. Naar alle waarschijnlijkheid is Uw Raad hiervan niets bekend, daar hij anders toch niet het voormelde be sluit zou hebben genomen, doch van mening zou zijn geweest, dat de toe zegging van b. en w. moest worden nagekomen en terugkomen daarop niet door de beugel kon. Adressant meent dan ook, dat thans Uw Raad van mening zal zijn, dat te goeder trouw niet kan wor den gebruik gemaakt van de door de Pachtkamer van het Gerechtshof te Arnhem gegeven beschikking. Het is daarom, dat ondergetekende zich tot Uw Raad wendt met ver zoek het aanbod van b. en w., dat namens hem is aanvaard, alsnog ge stand te doen". Uit het verslag in uw blad van de Raadszitting, waarin dit geval be handeld werd, blijkt niet dat de Raad van de inhoud van dit stuk heeft kun nen kennis nemen, noch dat iemand het woord erover heeft gevoerd. Be grijpelijkerwijs rijst nu de vraag of b. en w. slechts aan de Raad voorleg gen wat in hun kraam te pas komt, dan wel dat Raad zonder kennis van zaken op alles ja en amen zegt, al behelst dat ook woordbreuk. Bij een volgende raadsverkiezing mogen de kiezers hiermede wel rekerting houden. Met dank voor de plaatsing, A. LEEFLANG. Katwijk, 9 april 1956. BEZWAREN TEGEN BEBOUWING NIEUWE DUINWEG. Eerst heden kwam ons het bericht „bezwaren tegen bebouwing" in uw lezenswaardig dagblad (d.d 29-3-'56 blad 28795) onder het oog. Bij uw berichtgeving heeft blijk baar een grondig misverstand pust gevat, want o.a. sprak een raadslid e'' niet alleen zijn verwondering over C*T dat de betr. correspondentie niet ou der de „ingekomen stukken" werd vermeld, maar bovendien over het feit, dat de ingebrachte bezwaren niet als punt op de agenda verschc nen. Voorts stelde o.a. de voorzitter niet voor om het schrijven (correspond en - tie) van de gezamenlijke bewon .-s van de Nieuwe Duinweg (uitgezou derd no. 54) in handen van het eo - lege van B. en W. te stellen voor het uitbrengen van prae-advies en kon dus ook niet over een dergelijk voor stel (dat niet gedaan werd) hoofde lijk of niet hoofdelijk worden ge stemd; in feite bepaalde de voorzit ter zich tot de summiere mede;' - ling, dat het college van B. en W. hieromtrent prae-advies zou uitbren gen. Ook werd in uw bericht onder meer niet vermeld, dat bij de rond vraag een ander raadslid er zijn be vreemding over uitsprak, dat de dooi de bewoners van de Nieuwe Duinweg ingebrachte bezwaren niet in de plaatshebbende raadsvergadering in behandeling konden genomen wor den. Wij menen er goed aan te doen één en ander onder uw speciale aandacht te brengen. Hoogachtend, H. E. BODDé (no. 24). Ir. D. D. MIEDEMA (no. 36) Gevolmachtigden van de bc woners der huizen, gelego aan de Nieuwe Duinweg no'. 12-52 en 56-62.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3