Het rundvlees wordt 20 tot 80 cent per kilo duurder RIJNSTREEK Tijdens prolestvergadering telegram aan de minister AVONDRUST V.V.V. belegde gespreksavond over toekomst van Warmond Mgr. dr. G. J. M. v. GilSf DONDERDAG 12 APRIL 1956 I1R LETTSE COU.RAN i EERSTE BLAD - PAGINA 2 Slagers uit Leiden en omgeving besloten: Slagers uit Leiden en omgeving hebben gisteravond tijdens een protest-1 vergadering in de Jacobazaal van Den Burcht besloten de prijzen van het rundvlees te verhogen met 20 tot 80 cent per kilogram. Van 67 aanwezige slagers stemde slechts één tegen de voorgestelde prijs verhoging. Eén lid stemde blanco. De vergadering, die was uitgeschreven door het bestuur van de federatie van slagerspatroonsverenigingen voor Leiden en omstreken ontleende haar naam „protestvergadering" aan het protest van de slagers tegen het feit, dat de prijzen van het rundvee in de laatste weken schrikbarend zijn opgelopen. teleurstelling over het feit, dat van overheidswege géén voor lichting aan het publiek wordt gegeven en verzoeken Uwe Ex cellentie maatregelen te nemen om verdere stijging der prijzen tegen te gaan. Ook werd een telegram naar het hoofdbestuur van de federatie ge stuurd, waarin het wordt uitgeno- digt de bevolking over de hoge vee- en vleesprijzen vóór te lichten. Waar blijft de regering? In zijn openingswoord sprak voorzitter van de federatie, de heer G. P. Bergers er zijn verwondering ever uit dat de regering hier niets tegen doet. Op zijn minst zou zij het publiek toch vóór moeten lichten ever de oorzaak van deze hoge prij zen. Het is immers, aldus de voorzit ter, niet de schuld van de slager, dat de prijzen zo hoog zijn. De heer Ber gers vestigde er de aandacht op, dat de meerderheid van de slagers in moeilijkheden zit en dat de telefoon bij het bestuur niet stil staat door de slagers die hun nood komen klagen. De heer Bergers deed een poging de oorzaken van de hoge prijzen te ach terhalen en betoogde onder meer, dat zijns inziens de veestapel niet mee groeit met het toenemen van de be volking. Op deze wijze komt de vleesvoorziening in gevaar. Ondanks dat wordt nog steeds vee geëxpor teerd. Hij erkende, dat export voor ons land nodig is „om draaiende te kunnen blijven", maar dit mag toch r.iet ten keste gaan van de 13.000 slagers in Nederland. Telegram. Hij produceerde enige cijfers, die aantoonden hoe abnormaal de prijs stijging van de koeien in de laatste weken is en gaf vervolgens het woord aan de secretaris, de heer A. C. J. Duindam, die met goedvinden van de gehele vergadering het volgende te legram verzond aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening: De slagers van Leiden, in pro- testvereadering bijeen, spreken bezorgdheid uit over de abnor male rundvee-prijzen, uiten hun No. 517. Horizontaal: 1. gemalin van Zeus, 4. telwoord, 6. boom, 7. afgunst, 9. godsdienst (afk.). 10. drank, 11. oornaamwoord, 12. dikke boterham, 13. schel, 14. water in N. Brabant, 16. insect, 17. wereldtaal, 18. het wer pen, 19. water in Friesland, 20. kunst matig ontkiemde en weer gedroogde gerst, 22. huisdier, 23. pers. voor naamwoord, 24. verdriet, 25 hemel lichaam. Verticaal: 1. kluizenaar, 2. ieder, 3. munt in Portugal (afk.), 4. bezit telijk voornaamwoord, 5. bekende af korting, 7. rivier in Egypte, 8. ruwe soda, 10. vlinderbloemige plant; voe dergewas, 11. ringbeugel met tongetje, 12. voor, 13. jongensnaam, 15. vaar wel, 16. bos, min of meer in natuur staat, 18. kwetsuur, 20. vermoeid, 21 grove den, 22. uitroep, 23. bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 516. Horizontaal: 1. Gad, 3. Seppe, 8. ar, 9. ponton, 10. Madrid, 12. Lt, 13. Ier, 14. L.K., 15 akte, 17. paal, 19. L.O., 20. bos, 21. Ee 22. Ulster, 24. subiet, 26. re, 27. trits, 28. ban. Verticaal: 1. gamma, 2. ara, 3. soir, 4. end, 5. pt, 6. polka, 7. ent, 9. pree, 11. dito, 14. last, 16. kleur, 17. post, 18. Laren, 20. bles, 21. Est, 22. uit, 23. era, 25. Bi. recteur van Kaski, ziet hier daar de eerste tekenen van een herkerstening, van een opnieuw christen worden van de geloof- loze bevolkingsgroepen in de grote steden. Dat hebben we altijd wel gedacht en dat hebben we altijd wel gezegd!! Wat moet het op den duur stom-vervelend en alle diepe levensvreugde dodend zijn, van de ene dag in de andere te draven, zonder enig ander vooruitzicht dan door de wormen te worden opge peuzeld. Elk mens, welk ook. heeft hogere inspiratiesen die hogere inspiraties zijn hem ingeboren. Het ongeloof vermoordt en ver smoort de menselijke natuur. Eet meer vlees. Tijdens de gedachtenwisseling werd ie nadruk gelegd op de noodzaak van een goede collectieve onder het Leidse publiek. Besloten werd een actie te ondernemen waar bij dagblad en raambiljetten-reclame parallel lopen. „Léér de mensen vlees eten, léér hen vet eten", was één van de aan wezigen van mening. Een van de grote nadelen in het na-oorlogs sla gersvak is de matige waardering van het publiek voor vet. „Grote mensen in de politiek", al dus één der vergaderden, „zijn er óók sterk in de mensen te leren de dingen anders te zien". Andere uitspraken waren: „Geen angst voor slagers met een dikke portemonnaie, die zich op deze ver gaderingen niet laten zien", „Hogere vleesprijzen zijn in verband te bren In de door dr. van Heil, school arts, gehouden causerie belichtte deze de problemen van of rondom het schoolgaande kind. In een voor een iedèr zeer duidelijke uiteenzetting gaf dr van Heil een overzicht van enkele problemen, waarmede kinderen en vooral die kinderen, die voor het eerst naar school gaan, dikwijls hebben te, kampen. De overgang van gezin naai school wordt door ouderen dikwijls onderschat. Uitvoering „Laus Deo". De Chr. gemengde zangvereniging „Laus Deo" reclame hield haar jaarlijkse uitvoering in de voormalige christelijke school. Nadat de voorzitter de heer J. v. d. Broek alle aanwezigen en in het bijzonder burgemeester Detmers had welkom geheten, werd op zeer verdienstelijke wijze een aantal zangnummers, afge wisseld door enkele piano-soli van de dirigent, de heer H. Gijzen, ten gehore gebracht. Hoewel het koor een vrij kleine bezetting heeft, gaf het veel goeds te genieten. Vooral het nummer „Sneeuwklokjes" excelleerde door zuiverheid en ritmiek. Na de pauze voerden de leden van „Laus Deo" het toneelstuk „Vader Job" op, waarin bewezen werd, dat men in Zevenhoven niet alleen graag zingt maar ook vlot en vaardig toneel kan spelen. Vooral de rol van de dienstbode werd door mej. Verkerk voortreffelijk vertolkt. Aan het slot van de avond sprak burgemeester Detmers woorden van dank voor het gebodene. Spreker hoor te dat „Laus Deo" nog vele jaren haar arbend to heil en ontspanning van de gemeenschap zou mogen voortzetten. kost: de slager moet bij het vaststel len van zijn prijzen rekening houden met de toenemende vraag naar fijn vlees". KOUDEKERK Velen waren opgekomen, om de opening van de sociëteit voor bejaar den mee te maken. In haar openingswoord heette de presidente van de afd. Koudekerk van de Ned. Bond v. Plattelands vrouwen, mevr. v. d. Dool, alle aan wezigen hartelijk welkom, inzonder heid burgemeester De Herder en de loco-burgemeester, weth. C. A. v. Dam van Hazerswoude, die de zieke burgemeester Den Hollander verte genwoordigde. Natuurlijk richtte zij zich speciaal tot de aanwezige ouden van dagen. mevr. v. d. Dool vertelde, hoe het overtuigend succes van de sociëteiten in de omliggende gemeenten, de plat telandsvrouwen er toe bewogen had, ook te Koudekerk over te gaan tot de opening van een sociëteit. Het jaarlijks uitstapje is wel is waar een hoogtepunt, maar het duurt dan toch weer een heel jaar, voor dat het weer zo ver is. Als men ouder wordt en er is geen dringende reden om er op uit te gaan, dan moet men al erg ondernemend zijn, om wat af wisseling te brengen in het leven van alle dag. Spr. sprak de hoop uit, dat deze bijeenkomsten goed in de smaak zullen vallen en aat de bezoe kers vele anderen zullen opwekken, om mee te komen. Hierna sprak burgemeester De Herder namens het gemeentebestuur. Hij zeide o.a., dat iedere mens streeft naar een lang en gelukkig leven. Met het klimmen der jaren neemt de energie echter af, en al te vaak is het zo, dat de klacht gehoord wordt, dat er maar zo weinig aandacht voor de ouden van dagen bestaat. De volksgezondheid staat op een hoog peil. De gemiddelde leeftijd stijgt, dus groeit ook het aantal ouderen, dat zich in tegenstelling tot vroeger, veelal fit genoeg voelt, om aan het leven deel te nemen. Namens het gemeentebestuur van Hazerswoude sprak daarna weth. v. Dam. Ook hij prees het initiatief en wenste de bejaarden veel genoegen. Door de plattelandsvrouwen werd enige keren thee met koek gepre senteerd. Sjoelbakken, damborden, kaartspelletjes en andere gezel schapsspelen vonden hierna grote af trek. Over veertien dagen zal er een bi bliotheek gevormd zijn, waar de be jaarden bovendien nog boeken zul len kunnen lenen. In haar sluitingswoord dankte mevr. v. d. Dool alle aanwezigen voor hun belangstelling. Zij sprak de wens uit, dat de bezoekers nu zelf propa ganda zullen maken, zodat de op komst de volgende keren steeds gro ter wordt. Geb.: Bastiaan, zn van L. de Wit en B. v. Ommering; Eldert, zn van P. Rademaker en A. Borreman. NIEUWKOOP Coöp. VI erijbank. De jaarver gadering van de Coöperatieve Visse- rijbank, de enige kleine geheel zelf standige bank in Nederland, werd ge houden in „het Vergulde Paard". Er was een goede belangstelling, toen voorzitter P. Augustinus de verga dering opende. Het jaar 1955 was voor de Bank bizonder gunstig, door dat ook zij geprofiteerd heeft van het gestegen welvaartspeil. De notulen en het jaarverslag van de kassier P. Oskam werden goedge keurd. De spaargelden bedroegen op 1 jan. 530.824,24. Dat is bijna 200.C0O meer dan in 1952. Nu in 1956 zijn de spaargelden reeds toegeno men met 45.000, wel een bewijs, dat de zaak goed loopt. Met bijna alle uitgebrachte 43 stemmen wordt de heer P. Augusti nus herkozen als lid van het bestuur, de heer J. v. Tienhoven als lid van de Raad van Toezicht en de heer P. Oskom herbenoemd als kassier. Diens salaris, dat thans ƒ111.30 per maand bedraagt, wordt verhoogd tot 125 vanaf 1 jan. Op voorstel van de heer A. Leliveld wordt het presentiegeld voor de bestuursvergadering van f 4 op 5 gebracht. By de gratis paling-verloting aan het einde zijn de gelukkigen Ant. Tijsterman, A. U. v. Leuewen, Jac. Groenendijk en L. v. Kreuningen. Van de door de afdeling Warmond bleem de zeer bijzóndere aandacht, van de V.V.V. geboden gelegenheidDe burgemeester zegt met grote tot bijwoning van een werkvergade- 1 belangstelling de debatten te hebben ring van deze instelling is een druk gevolgd. Volgens hem is Warmond gen" met'de' Benelux" "en „We'mMten gebruik gemaakt. De bijeenkomstnog onvoldoende watersport-minded. de mensen leren, dot goed vlees geld I |',°nd °"der 'f,ldin« de heV. F I Dat d"e gemeente voor de jonge- nnet hii hot vaststel- i Slager, voorzitter van de vereniging, i ren op dit gebied geen perspectieven noet du net astsiei j Deze wees er op da{ het v vf iisgen, meent hij sterk te moeten geen ander doel kent, dan het bevor deren en stimuleren van het vreem delingen bezoek. Een geëigend nrd- del daartoe is het maken van recla me, hetzij door middel van de pers, hetzij door middel van folders. Nu doet zich hier het eigenaardige ge- val voor, dat wij geen reclame kun- nen maken, omdat Warmond, zoals de zaken thans liggen, aan de vreem- t delingen niets te bieden heeft. Wan- neer wy zouden gaan adverteren met mooie leuzen als „Bezoekt War- hèt centrum van de Water- TER AIR Biljartvereniging Monopole. biljartvereniging Monöpole I is kam pioen geworden van de Kon. Ned. I mond, Biljartbond afd. Leiden door een 51 sport" zou dit een misleidende recla- overwinning op Sport uit Oegstgeest. me zijn, want wij kunnen de bezoe- Beide verenigingen waren in de kers niets van de watersport laten competitie met een gelijk aantal pun- zien, om de eenvoudige reden, dat ten geëindigd. Voor de beslissing was men zonder de beschikking te heb- nnijjfl 2fiSP is ken over een boot, niet aan de plas sen kan komen. Vanuit dit oogpunt een barrage-wedstrijd nodig. Deze gespeeld te Alphen a. d. Rijn, wel ke voor Monopole dit fraaie resul taat opleverde. Monopole zal nu uit gezonden worden voor de gewestelij ke kampioenschappen welke gespeeld zullen worden te Rotterdam. PfW Rectificatie. In het bericht, waar in melding werd gemaakt van het te water raken van een vrachtwagen van de gebr. Dobbe, staat vermeld, dat de wagen bestuurd werd door een 16-jarige jongen. Dit is een drukfout. Het moet zijn een 18-jarige jongen. Huisbezoekers voor de TJ5.C.-be- strijding. Gisteravond kwamen on der leiding van dr A. v. d. Bijl in de zaal van de heer Heemskerk de huis bezoekers voor de T.B.C.-bestrijding bijeen. Dr. van der Bijl dankte allen voor hun werkzaamheden voor dit prachtige doel. Spreker was zeer te vreden over het resultaat van dit onderzoek en deelde tevens mede, dat degenen die na 8 dagen niets hebben vernomen, gerust kunnen zijn. Ver volgens nam de heer K. v. Diepenin- gen het woord en sprak eveneens zijn grote waardering uit voor het vele en nuttige werk door de huisbezoek sters verricht. Hierna gaf dr. Zweers namens het Consultatiebureau een uitvoerige uiteenzetting over de T.B.C. Vervolgens werd gelegenheid gegeven aan de aanwezigen over de zozeer gevreesde ziekte, vragen te stellen. Iedere vragensteller werd door dr. Sweers beantwoord. ZEVENKOVEN OUDERAVOND R.K. SCHOOL In aansluiting op de plechtige in zegening van de geheel vernieuwde en uitgebreide r.k. school aan het Noordeinde, waarbij alleen genodig den tegenwoordig waren, had heden avond, eveneens in het prachtige gymnastieklokaal der school, een bij eenkomst plaats van de ouders der leerlingen, die deze school bezoeken. Bij deze bijeenkomst waren tevens aanwezig het voltallige onderwijzend personeel, de voorzitter van het schoolbestuur, past. Tabink, alsmede de schoolarts, dr. van Heil, uit Woer den met zijn assistente mej. v. Es. In zijn inleidend woord wees de pastoor er op, dat het door God zó is beschikt, dat de mens wordt ge boren in het gezin en hij daarom aldaar ook zijn eerste opvoeding ont vangt van zijn ouders, die vanzelf- voedende taak hebben te vervullen, sprekend in de eerste plaats een op Zodra echter het kind de school gaat bezoeken, wordt een gedeelte van deze taak overgenomen door het on derwijzend personeel en tevens door de kerk. Deze drie: gezin, kerk school moeten samenwerken aan de opvoeding van het kind. Om deze reden is het dan ook vanzelfsprekend dat de ouders van schoolgaande kin deren op deze avond zijn uitgenodigd om te zien en te horen op welke wijze buiten het gezin voor hun kinderen in zulk een mooie school kan worden gezorgd. Hierna begroette het hoofd der school, de heer W. Kerkhoven, ouders en sprak er zijn vreugde over uit, dat dc ouders der leerlingen van zijn school thans in dit mooie nieuwe gebouw kunnen worden ontvangen. Spr. wilde van deze gelegenheid ge bruik maken om begrip te vragen voor de taak van het onderwijzend personeel, vooral wat betreft de leer plicht, welke ingevolge de wet van 1901 geldt voor alle kinderen, die de 6-jarige leeftijd hebben bereikt. Hij spoorde de ouders aan er voor te zor gen, dat de kinderen regelmatig de school bezoeken en niet voor elke kleinigheid verzuimen. Het hoofd is verplicht van het verzuim rapport op te maken en de narigheid, welke hiermede gepaard gaat, is alleen te wyten aan de onverstandige ouders, die niet voldoende medewerken om gezien is er voor V.V.V. geen doel- treliend werk te verrichten en is haar activiteit lam gelegd. Dit is zeer te betreuren als men weet, dat door de hoogste autoriteiten Warmond is aangewezen als hèt recreatie oord van de randstad-Holland. Veel en lang is er in deze gemeente gespro ken over het bevorderen van indus trie, maar die mag er nu ten enen male niet komen. Dit hebben wij als een vaststaand feit te aanvaarden. Alleen als Warmond komt te liggen aan de plassen, eerst dan zijn er voor deze gemeente grote perspectie ven in het vooruitzicht. Hij denkt hiex-bij aan het leggen van een bou levard langs het water en voorts Ho- i"ecabedrijven met tennis en golfba nen, alsmede de bouw van zomer huisjes en het inrichten van kam- peergelegenheden. Voor de verwe zenlijking van dit plan hebben wij echter de steun nodig van het ge meentebestuur, het bedrijfsleven en de bevolking. Nu doet zich in deze gemeente het eigenaardige geval voor, dat in de gemeenteraad slechts één lid zitting heeft die direct be- trokken is bij het toerisme, ondanks het feit, dat Warmond praktisch voor het over grote gedeelte is aangewe zen op het toerisme. Het watersportbezoek beweegt zich de laatste jaren in dalende lijn, waarvan andei-e watersportcentra profiteren. De vraag kan gesteld betwijfelen. Het zou van een niet te ondei-schatten belang' zijn. indien de jongeren eens meer belangstelling hadden en studie maakten van alle facetten van de watersport en wa tersportbedrijven, wellicht zouden zij dan een geheel andere visie krij gen op de werkgelegenheid op dit gebied. Welke plannen er in de toe komst ook mogen komen, zedelyk verantwoord zullen zij moeten zijn. Het gemeentebestuur zal hierop zeer zeker nauwlettend toezien. Even tuele plannen zullen echter moeten komen van particuliere zijde. De ge meente wil de voor uitvoering vat bare plannen wel stimuleren, maar naar zijn mening moet de gemeente zelf niet als exploitant optreden. Re cente voorbeelden zijn er, d;e heb ben aangetoond, dat dit niet de aan gewezen weg is. De gemeente kan wel uitbreidingsplannen maken, maar de verwezenlijking van deze plannen moeten worden overgelaten aan het part'culier initiatief. Wan neer behoorlijke geformuleerde en gemotiveei-de plannen woxxlen inge diend zullen deze zeer zeker de vol le aandacht hebben van het gemeen tebestuur. Wil men een hogere sub sidie dan zullen toch eerst de jacht- havenbedrijven en de middenstand meer over de brug moeten komen, want voor hen liggen hier de groot ste belangen. Men heeft hem ook wel gesuggereerd om met andere watei-sportgemeenten tot een z.g. plassenschap te komen, maar hij is vgfi mening, dat dit voor Warmond geen doeltreffende oplossing is. De heer Slager is van oordeel, dat deze avond heeft gebracht, wat V.V. V. zich ten doel had gesteld n.l. het openhartig uitwisselen van gedach ten. Ais conclusie van de gehouden voorstellen aan de Planologische besprekingen zou spreker willen dienst te verzoeken om nu eens pre cies te komen vertellen wat men met de gemeente Warmond voor heeft, opdat wij eindelijk eens weten, waaraan wij toe zijn. Eerst dan kan er door V.V.V. vruchtdragend werk worden verricht. Nu tast men steeds in het duistex\ omdat deze dienst het laatste en hoogste woord heeft in de wijze van de verdere ontwikkeling. worden, of wij gedoemd zijn deze Dit voorstel werd met algemene gemeente uitsluitend te beschouwen j stemmen genomen, waarna de zeer als recreatieoord of dat wij hiervoor i geannimeerde biieenkomst werd ge geanimeerde bijeenkomt werd sloten. zijn uitverkoren. Is dit laatste het geval, dan moet er hoog nodig iets gebeuren en zal ook de overheid de nodige steun moeten verlenen, om de gemeente op dit gebied tot grotere groei en bloei te brengen. Na deze zeer interessante uiteenzetting kwa men de tongen los. De heer Akerboom was van me ning, dat deze werkvergadering wel wat laat werd gehouden want vol gens hem moest V.V.V. al druk aan het werk zijn. Hij voor zich wil Warmond nietnn - _- uitsluitend zien als recreatie-cen- Pluimgraaff 22 m.p., 7. D. Parlevliet KATWIJK AAN 1F.N RUN Bridgen. De uitslagen van de door de Bridgeclub „De Brug" in De Roskam gehouden bridgedrive wa ren als volgt: 1. de JongHermans 32 Yj m.p., 2 mevr. Saey—P. v. Pari don 281-2 nx.p., 3 echtpaar F. van der Valk 27 m.p., 4. D. van der Plas L. van der Plas 24 m.p., 5. Cöhrs K. Janson 23H m.p., 6. Visser- Hedennacht is te Roermond in huize St. Salvator overleden mgr. dr. P. J. M. Gils, oud-bisschoppelijk in specteur van het bijzonder onderwijs in het bisdom Roermond, geheim ka merheer van Z. H. de Paus en ere kanunnik van het kathedx-ale kapittel van Roermond. Petrus Josephus Maria van Gils werd op 10 januari 1869 als zoon van een geneesheer geboi*en. Zijn studie aan het gymnasium te Rolduc bracht hem in Limbui'g. Hij werd op 18 maart 1893 te Roermond tot priester gewijd en studeerde vervolgens klas sieke letteren aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. In 1890 deed hij doctoraal examen, studeerde nog enige tijd in Rome en bekroonde zijn studie op 22 september 1902 met een px-omotie op het proefschrift „Questiones Euhemereae". Hij werd lid van de onderwijsraad en voorzitter van de afdeling voor- bex'eidend hoger- en middelbaar on- dex'wijs daarvan. Voorts was hij cura tor van de R.K. Leei-gangen en de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg, voorzitter van de Katho lieke Schoolraad en lid van diverse bijzondere organen. Zijn belangstel ling voor het onderwijs gold zowel de kleuterschool als de universiteit. Mgr. Van Gils was voorts lid van de Kon. Nederlandse Academie van weten schappen, de maatschappij van Ne derlandse Lettei'kuxide .en van vrij wel alle Nederlandse provinciale ge nootschappen en wetenschappelijke verenigingen. De regering erkende zijn grote ver diensten door zijn benoeming achter eenvolgens tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Com mandeur in de Orde van Oranje Nas sau. Bij gelegenheid van zijn 40-jarig priesterjubileum benoemde Paus Pius XI hem tot geheim kamerheer; Mgr. Lemmens, bisschop van. Roer mond, benoemde hem tot ex-ekanun- nik van het kathedrale kapittel te Roermond. trum, maar ook als plaats, waar nog voldoende gelegenheid is voor het vestigen van industrie zonder dat dit afbreuk doet aan het recreatie; oord. Deze industrie behoeft per sé niet aan het water te komen liggen, want er zijn nog wel andere aantrek kelijke plaatsen. De heer van Bladel is van oordeel, dat niet de gemeente de aangewezen instantie is, om met plannen te ko men, doch volgens hem ligt dit op de weg van V.V.V. Wanneer een plan aan de i*aad zou worden voor gelegd zal eerst blijken of er slechts één toeristisch ingesteld raadslid is. Plannen heeft hij nooit gezien en de gevraagde subsidies zijn steeds ver leend. De heer Van Stijn trekt uit het gesprokene door de voorzitter de conclusie, dat wij nu eenmaal ge doemd zijn om te blyven, die wij zijn. Eenmaal hebben wij de gele genheid gehad om aan de plassen te komen liggen, doch die gelegenheid hebben wij voorbij laten gaan.. De heer Haaxrsma wijst er op, dat recreatiegebieden evenzeer noodza kelijk zijn als industrie. Men moet deze zaak nationaal, ja zelfs interna tionaal bezien, want recreatiegebied is een van de levensaders van ons bestaan. De heer v. d. Kroft is van oordeel dat Warmond voor de jongeren wei nig aantrekkelijks biedt. Ook al zyn wij recreatiegebied is het toch onze plicht voor de joi*geren een bestaans mogelijkheid te scheppen. De water sport biedt hiertoe geen gelegenheid. De heer Weijers meent, dat door V.V.V. de zaak veel te materialistisch wordt bezien. Hij zou het funest vin- A. van Veen 21H m-P-, 8. Parle vlietParlevliet 18 J4 m.p., 9. Agema Vermeulen 18 m.p. ZQETETOEER Jagers vergaderden. Onder voor zitterschap van dokter J. H. U. de Bruyn hield de Zoetermeerse Jagers- vex-eniging gisteravond in Ons Genoe gen haar jaarvergadering. In deze druk bezochte bijeenkomst zijn de re sultaten van het afgelopen jaar be sproken en de verschillende activitei ten, die de vereniging wil gaan on dernemen onder de loupe genomen. Bovendien zijn er maatregelen getrof fen om de koninklijke goedkeuring te verkx'ijgen. Als de bewilliging op de ontworpen statuten verkregen is, zal overwogen worden het bestuur uit te breiden. Over het algemeen was men goed te spreken over de jacht in het afgelopen jaar. Minder was men te spreken over de vele pachters van jachtgebied, die wel pro fiteren van het toezicht van de jacht opziener maar geen lid zijn van de Jagers vereniging. Wilde men aan vankelijk een commissie benoemen voor de aanwerving van nieuwe le den, na ampele bespreking vond men het toch beter, dat ieder lid propa gandist werd voor zijn vereniging. De concept-statuten, die aan de ver gadering werd voorgelegd, werden goedgekeurd. Hierop zal nu de ko ninklijke bewilliging worden aange vraagd. De contributie werd vastge steld op 1.20 per ha. Op 12 mei a.s. zal op het terrein van de heer N. Duinisveld een kleidui ver wedstrijd worden gehoud^, waarb)J ^treden van de gemeente als recreatieoord de zedelijke normen uit het oog zouden worden verloren. De heer Willemsen meent beluis- tex"d te hebben, dat het vest'gen van ï-ecreatiegebied gelijk gesteld wordt met het vestigen van industrie, dus zou ook hier de mogelijkheid liggen meer bouvoh'me te krijgen. Als dit zal worden om de wisselbeker. In de maand juni zal er een ex cursie gehouden worden naar Kalfs oog boven Alkmaar. Het uitzetten van fazanten schijnt niet veel nut te hebben, daar deze dieren moeten verblijven in een bebost terrein met zandige gedeelten. Tijdens de lang ongeoorloofd verzuim te voorkomen.zo is, vraagt spreker voor dit pro- durige rondvraag werd nog eens het BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 april zijn door de Kath. Film Central» als volgt gekeurd: Casino: afgekeurd. Lido: „Pete Kelly's Blues", 18 jaar. Luxor: „Tweede deel 08/15", vol wassenen. Trianon: „Don Camillo contra Pep- pone", alle leeftijden. Rex: „Eskader 8 keert terug", 18 jaar. Marktberichten GOUDA, 12 april. Kaas. Aan voer 17 partijen: le soort 2,162,25, 2e soort 2,05—2,15. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 11 april. Vee. Op de markt van gisteren waren aangevoerd 7.523 stuks vee, n.l. 3.724 runderen, 498 vette kalve ren, 803 nuchtere kalveren, 94 fok- zeu^en, 501 slariitvarkens, 48 lopeis, 1.598 biggen, 172 schapen, 76 lamme ren en 9 geiten. De prijzen waren: me'k- en kalf- koeien 7501115, guiste koeien 670 875, zware soox-ten boven notering, kalfvaarzen 6901085, klamvaarzen 575610, guiste vaarzen 620725, pinken 485—585. graskalveren 270 420, nuchtere fokkalveren 95150, nuchtere slachtk al veren 3650 zwa re soorten 6082,50, loners 7086. b'ffgen 4260, drachtige zeugen 250340, vette schanen 75120, oo'en met lammeren 165*>20. Aanvoer van slachtvee 995 steks. Prijzen: le kw. vaarzen 3,1530, nrima boven notering, 2e kw. 2,75 2 90 3e kw. 2 502,60, vet+e stieren 2,703, worstkoeien 2.402 50, aPes per kg geslacht gewikt. Vette kal veren prima soorten 2.653.verte kalveren middenklasse 2 309 45, vette kalveren lichte soorten 1 90 90. nuchtere slachtkalveren 1,175 1.275, zware soorten 1.4751 70, slachtzeu"en 1.20—1 44, jo"gc ste"ht- varkens 1,501,54 alles per kg lev. gew. J Overzicht: zeer frote aanvoer van rundvee. Niettegenstaande het ruime aanbod van melk- en kalfkoeien ver- liet» de handel willig met hoge prij- i zen. Grote aanvoer vnn guiste koeien Ien weidevee: de goede soorten wer den vlot verha^de1^ teen hoge prij zen. 7eer «mot aanbod van ionevee, handel will'g en ru'm-nriishoudend, j eveneens voor de fokkalveren. Grote aanvoer van vette kalveren, de lich tere soorten handel stroef, 'nrirtcn leer; de nrima soorten handel rède- liik en or"e"e°r orü?ho"dond. Nuch tere sl °chtkel veren vWte handel met wat ho^er in nriis. Normaal aan bod van vette schenen en ooien met lammeren, handel vlot met stijf- dnurdere priizen Grote aanvoer vaxi fokzeugen handel mrtig, priizen n«u. wehiks te handhaven of minder. Ruime aanvoer van teeen, handel rtroef en niet geheel prijshoudend. Zeer grote aanvoer van slachtvee, de extra en le kw. vaarzen werden me de door iets te korte aanvoer sle- pend-duur verttende'd, de mindere soorten handel «troef en niet aehcel nrnshoudend. Ru^e aanvoer van slachtzeugen, handel ka'm ook voor expert; nriizen ga^r"kt. A R 11 anrih Oro-»*c. Witlof 1 0 58—0.71. idem 2 0 21—n 59, id°m stek 0.08—i 08. 5nma-*'« 0.52— 0 68, idem B 0A2. kroten 0.05, uien 0.1.5, prei 0^20.d2. ide^"» dun 0 26 0 28, pla«andijvie 0 0 61. wasteen 0.30—0.41, idem 2 0 10. raba-W 0.71, alles ner k°; sla A 0.14—0.24 idem B 0.09—0 16. idem C 0.05—0 11 ner st"k; radiis 0.15—0 °0 bnsmrPi 0.07 0 08 ra?nstelen 0.08, alles ^er bos; stoofsla 0*020 ner kist. Bloemen: tuinen 0 19 oer bosie. probleem van ledenwerving nader besproken. Hierna werd de vergade ring gesloten en bleef men nog ge ruime tijd bijeen, om de belevemssen van de jacht uit te wisselen en flink wat jagei-slatijn te spuien.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2