DUINSTREEK STREEK DINSDAG 10 APRIL 1956 DE IE! EERSTE BLAD - PAGINA 3 HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelia dr van T. H. Kiep en C. Hogeveen; Petrus Bernar- dus Joseph zn van B. Huurman en B. J. Bakker; Jan zn van D. de Weerd en C. M. Alblas; Johanna dr van J. D. Molenaar en C. A. Bakker; Bertus Cornells zn van A. N. J. van Briemen en H. Stolker; Embertus Johannes zn van C. S. Spreeuw en W. M. Beerendonk; Saskia dr van S. de Boer en J. Smit; Elli Johanna dr van G. Biesheuvel en M. A. Saueres- sig; IJsbrand zn van M. Agterhof en J. E. M. Rutten; Willem zn van P. J. Marbus en S. C. Stange; Simon Ni- colaas Gijsbertus zn van S. M. A. van der Gun en G. H. van Bentum; Jacob zn van P. Snaterse en M. Snel; Arie Emil zn van A. M. Buijs en J. H. Harzdorf; Leendert Gerrit zn van J. Braam en E. Lam; Gerdina Anna Maria dr van H. Slinger en A. van die aanving met de dames een com pliment te maken met de wijze, waar op deze de biddag van vandaag had den doen slagen. Spr. sprak er ook zijn vreugde over uit, dat dit gees telijk adviseur-schap was aeingebo- den. Vervolgens hield pastoor v. d. Vliet een causerie over zijn verblijf in Indonesië, waar hij in de jaren 19461949 als aalmoezenier had ge werkt. Op interessante en dikwijls humoristische wijze vertelde spr. over zijn belevenissen aldaar, over de geestelijke verzorging der militairen, over de arbeid van de missionarissen, over de arbeid voor de zieken en ouden van dagen enz., hierbij mede duide lijk laten uitkomende wat Indonesië alzo aan Nederland had te danken. Vervolgens vertelde pastoor vee? over zijn verblijf als vrijwillige krijgsgevangenen-aalmoezenier in Stuttgart (Duitsland) waarheen hij -■- T in 1843 vertrok. Veel droevigs is der Ree; prentje dr van J. Wilde- daar meegemaakt doch „„k veel rom en M. P. Schouten,Elisabeth mooie ,)e dikwyIs humoris- tisehe wijze waarop pastoor zijn cau serie over beide landen gaf, zorgde Pauline Maria dr van F. J. Pieterse en J. H. Fuchten; Petrus Wilhelmus zn van P. Bakker en A. Homan; Mar jan dr van J. Hoekstra en M. G. Grauwelman; Jan Hendrik, zn van J. H. Maliepaard en A. Otten; Johan Evert zn van J. Hendriks en J. M. Amma; Abraham zn van B. Meijer en E. E. Hamelink. KATWIJK AAN DEN RIJN Kath. Vrouwengilde. Door de buitengewone activiteit, die het Kath. Vrouwengilde afdeling Katwijk aan den Rijn geregeld aan de dag legt, was het ook begrijpelijk dat de op komst voor deze vergadering buiten gewoon groot was hetgeen voor de pre sidente, mej. C. J. M. van Stijn, aan leiding was om hiervoor dank uit te spreken. Spr. herinnerde er aan, dat deze buitengev/one vergadering inder tijd uitgesteld is moeten worden we gens het overlijden van de geeste lijk adviseur, pastoor Hesp, aan wie de afd. veel verschuldigd was, omdat hij steeds zoveel steun aan .de ver eniging heeft gegeven. Pastoor Hesp was de oprichter der afdeling en hij sprak bij die oprichting de wens uit dat alle vrouwen van de parochie eenmaal als lid zouden zijn inge schreven. Voor de zielerust van pas toor Hesp werd een gebed gestort. Spreekster heette vervolgens de nieu we geestelijk adviseur, pastoor v. d. Vliet, welkom. Mevr. Meijer—Hartman zong met pianobegeleiding van mej. J. van Schie, zeer verdienstelijk het A *3 Maria van Gounod. Enkele ingekomen stukken werden vervolgens behan deld, o.a. van de Internationale Pries terhulp om medewerking voor de op richting van enkele steunpunten. Het jaarverslag door de secretaresse, mevr. FennesOudshoorn, getuigde van veel activiteit in het afgelopen jaar. De rekening en verantwoording door mej. Ria v. Paridon wees een batig saldo aan van 176.40. De kas- commissie verklaarde bij monde van mevr. Raaphorst alles in orde te heb ben bevonden. Voor de bestuursver kiezing waren geen tegenkandidaten ingeleverd zodat de aftredende dames mevr. M. v. d. Valk—Lange, mej. C. van Stijn en mej. Ria v. Paridon, werden herkozen. Met de inschrijving als lid van mej. Aanhane kon de pre sidente mededelen, dat het ledental hiermede de 100 bereikt had. Mej. Aanhane werd als aandenken een cadeau aangeboden. Na de pauze, waarin enkele attrac ties, was het woord aan de geestelijk ervoor dat zij met volle aandacht werd gevolgd en ook de lachsalvo's niet van de lucht waren. De presidente dankte pastoor v. d. Vliet. Spreekster was er verzekerd van, dat voor een toegezegde volgen de causerie over andere onderwerpen weer de volle belangstelling zou be staan. De dames van „Semper Melius" zongen enkele goed uitgevoerde zang nummers. Het was een buiten gewoon geslaagde avond. St. Barbaravereniging. Blijkens een advertentie in dit blad zal de St. Barbaravereniging donderdagavond in het parochiehuis de jaarvergade ring gehouden, waarvoor het bestuur ditmaal vooral een grote belangstel ling verwacht. N00RDWIJK Bonte avond K.A.V. Op zeer originele wijze heeft gisteravond de K.A.V. in café De Beurs haar winter- programma afgesloten met het geven van een „Bonte avond", welke be halve het muzikale gedeelte, geheel werd uitgevoerd door de damesleden o.l.v. de heer Nard Augustinus. De presidente, mevr. v. Dijk opende deze bijeenkomst met een gebed voor de zieke leden, waarna het stemmige K.AV.-lied werd gezongen. Dat er wel belangstelling voor het verenigingsleven van de K.A.V. be staat, is in de afgelopen periode wel tot uiting gekomen, door het talrijke bezoek op de gehouden bijeenkom sten. Zo ook gisteravond, want de grote zaal van De Beurs was geheel bezet. Door de voorz. werd mede deling gedaan, dat de Moederochtend zal gehouden worden op woensdag 23 mei a.s. De H. Mis in de parochie kerk van St. Jeroen zal gehouden worden te 8.30 uur, waarna geza menlijk ontbijt in het Juvenaat. Spe ciaal werd de aandacht nog eens ge vestigd op het vieren van de Priester zaterdag, welke steeds valt op de zaterdag na de 1ste vrijdag in de maand. In zake het lidmaatschap van de K.A.V., voor degenen, die 65 jaar geworden zijn en zich willen aan sluiten bij de bond voor gepensioneer den en bejaarden, kon worden mede gedeeld dat als men dan alleen van de ouderdomsvoorziening moet rond komen, men van contributie vrij wordt gesteld. Wat betreft de komende 2e kamer verkiezingen moest het bestuur haar teleurstelling uitspreken dat mej. adviseur, pastoor F. P. M.# van Vliet, stringa niet op een verkiesbare plaats is gekomen, Een Het voorgestelde uitstapje naar een dekenfabriek kon wegens stagnatie in dat bedrijf geen doorgang vinden. Alsnog zal getracht worden een excursie op touw te zetten en deze te verbinden aan de jaarlijkse uit gaansdag. De kosten voor deze dag 19-jarige landarbeider uit zullen bedragen 10.waarvoor RECHTZAKEN Een dolle en dure rit Hoogmade hoorde voor het Haag! Gerechtshof bevestiging eisen van het vonnis, waarbij hij in eerste in stantie was veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Hem was ten laste gelegd dat hij samen met een vriend op 19 november jL weder rechtelijk gebruik had gemaakt van een andermans auto. Verdachte was in hoger beroep gekómen omdat hij de straf te zwaar vond. Op het erf van de broer van de nu reeds gespaard kan worden. Na deze zakelijke mededelingen kwam het aangename gedeelte van deze avond en als er één stemming wist in te brengen was het toch wel „Jans" oftewel de rijke tant? Floren- tina uit Amerika met haar 33 boer derijen en 7 fabrieken, Met een zeer afwisselend programma, waarbij het gebruikelijke kopje koffie en het „babbeltje" natuurlijk niet ontbrak, werd deze avond tot een ver gevor- vriend hadden de jongens een auto derd uur op vrolijke wijze voortge- ontdekt en zij hadden die samen het zet_ Men ^on zo zieri) dat f de moe_ erf afgeduwd. Vervolgens waren zij ders" nog eens recht genoeglijk er als gekken over de weg gereden in tussen uit waren, richting Leiderdorp. Rakelings ging het langs een fietser, die het vege lijf nog kon redden door zich te laten vallen. Een wandelaar kon ook nog maar nauwelijks ontkomen. De tocht eindigde met het zigzag oversteken van een brug, waarna de wagen beschadigd en de vriend werd gewond. „Wat had er allemaal kunnen ge beuren", zei de president van het Hof hoofdschuddend. In de staat van inlichtingen van de politie stond ver meld dat verd. zeer ongunstig bekend staat. Hij vertoeft in slecht gezel schap, zijn ouders kunnen hem niet de baas en hij wordt tot alles i: IPQRBWIJKERHQUT ODI SPEELDE „DE ZON TEGEMOET" Gedurende 2 avonden speelde de R.K. Toneelvereniging „O.D.I." tel kens voor een geheel bezette zaal van hotel v.d. Geest het toneelspel van Maarten van Vught „De zon te gemoet". Beide avonden heeft het grotendeels vrij jeugdige publiek, waarschijnlijk vooral gekomen van wege het bal met een goede band I na, geboeid het toneelspel gevolgd geacht. I en dit is op zich al een groot compli- De vader van de verd. had een ment voor de tonelisten van ODI. briefje geschreven dat zijn zoon nu een andere betrekking kan krijgen, waardoor hij in een andere omgeving komt. „Als u zo doorgaat komt u in de jeugdgevangenis te Zutfen terecht", merkte de president op. De procureur-generaal beaamde dit ten volle. Iets minder den twee maanden na het vorige vonnis is dit gepleegd. Eigenlijk komt dit neer op het. gappen van een auto, aldus de proc.-general. Hij wilde misschien de staat van inlichtingen met een kor reltje zout nemen, maar hij achtte het zeer goed dat verdachte nu eens een flinke draai om zijn oren zou krijgen in de vorm van veertien da gen brommen. Daarom requireerde hij bevestiging van het vonnis. Het Hof zal op 20 april a.s. arrest wijzen. Behalve met het innerlijke con flict van de blind geworden vliege nier Frank Roodselaar worden wij in dit toneelspel geconfronteerd met het conflict tussen de invalide, die meent, dat .zijn invaliditeit maar tijdelijk is, en zijn broer Jan, die hem zijn verloofde ontneemt en in een heftige scène de blinde de harde waarheid, dat hij nooit meer zien zal in de oren schreeuwt. Dit laatste heeft bijna zelfmoord van Frank tot gevolg, doch de verpleegster, die van hem houdt, kan dit op het laatste moment voorkomen. Samen zullen zij dan verder door het leven gaan, de zon tegemoet. Moeder Roodselaar, het zusje Berry een majoor-vlieger en Kees, vriend van Frank en door hem bij een on geval gered terwijl Frank bij deze redding het licht uit zijn ogen ver loor, completeren het geheel, dat ge bracht werd in een uitstekende ver zorgd kamer-interieur. De woorden van dank door voorzitter Den Elzen na het spel mede namens het pu bliek gesproken, waren stellig door speelsters, spelers en regisseur ver diend. De ernst van deze avond werd nog enige tijd afgereageerd met dansen op de muziek van The Midnight Kiddy's en hun zangeres. G. J. Arcnds 25 jaar hoofd der school. Op 1 april j.l. was het 26 jaar geleden, dat de heer P. J. Arends, door het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. scholen met de Bijbel werd benoemd tot hoofd van de N.H. school. Dit jubileum is vanwege de omstandigheid, dat men moeilijk op le Paasdag een dergelijk jubileum kan gaan vieren, gisteren, de eerste schooldag na de Paasvakantie gevierd. 's Morgens hebben de leerlingen hun hoofdonderwijzer gehuldigd op hun eigen manier en zijn zij vanwege de feestelijke gebeurtenissen onthaald op versnaperingen en films. In de middag vond een officiële receptie plaats, waarbij vele woorden van dank en hulde en veel goede wensen zijn uitgesproken door de voorzitter van het schoolbestuur, door de heer Visser, namens het personeel, door de heer Pijnenburg namens de com missie tot wering van schoolverzuim, waarvan de jubilaris de ijverige secretaris is, door de inspecteur van het Lager Onderwijs, door ds. Van Noort uit Vlaardingen, die voorzitter van het schoolbestuur was, toen de heer Arends werd geïnstalleerd en door de heer v. d. Sleet namens de Kerkvoogdij, waarvan de jubilaris de administrateur is. Verscheidene cadeaus werden aan geboden. Deze receptie vondt evenals de algemene receptie in de avond, waarvan druk gebruik werd gemaakt, plaats in de hall van het vorig jaar september in gebruik genomen mo derne schoolgebouw. WARMOND Afscheidsgeschenk voor gemeente-secretaris Naar aanleiding van de benoeming van de heer P. M. F. Smolders tot burgemeester van Voorhout is er een comité gevormd, dat zich een pas send afscheid van de heer en mevr. Smolders ten doel stelt. De heer Smolders heeft tien jaar lang als gemeente-secretaris zijn beste krachten aan de gemeente gegeven en daarnaast hebben zowel hij als zijn echtgenote op vele terreinen War mond gediend. Er zal een geldinza meling worden gehouden voor een afscheidsgeschenk, dat op donderdag 26 april tijdens een buitengewone raadsvergadering in hotel „De Stad Rome" zal worden aangeboden. Deze samenkomst zal plaats vinden om 7 uur. Daarna zal er van 8.30 tot 9.30 voor de gehele burgerij gelegenheid zijn om afscheid te nemen. Bescherming Bevolking. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer J. de Jong is in deze ge meente benoemd als hoofd van de Organisatie Bescherming Bevolking, de heer C. F. J. Brouwer. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente komt in p^ats van 17 april a.s. op 24 april a.s. in openbare ver gadering bijeen. Geb.: Theodora Maria, d. v. W. G. J. v. d. Geest en Th. C. Hulsebosch; Geertruida Helena Margaretha d. v. J. H. Kortekaas en M. J. Tuynman; Elsa, d. v. W. Bekelaar en J. Veen; Elisabeth Josefina Johanna, d. v. J. H. Welsink en A. M. Weijers; Adria- nus Cornelis Johannes, z. v. M. Groe- neboom en L. W. v. Winsen; René Adrianus Joseph, z. v. J. K. v. Win sen en J. H. v. Ruiten; Johanna Pe- tronella Maria, d. v. J. Th. de Vroo- men en J. M. v. d. Ham. Getr.: C. Kammeraad, 25 jr. en J. Cortsoud, 22 jr.; Th. J. Verkleij, 22 jr. en C. P. Th. Hoek, 22 jr.; K. Koudijs, 24 jr. en G. v. Egmond, 23 jaar. Overl.: Jan Doornbosch, 78 jr., we- duwn. van H. Kikkert; Marijtje Hoog straten, 86 jr., weduwe van J. B. Uit den Boogaard; Cornelis van der Sleet, 82 jr., weduwn. van K. Stoute; Nico- laas van der Drift, 86 jr., echtgen. van J. J. W. Soonius. Z0ETERMEER Fancy-fair jeugdwerk. De fan cy-fair, die ten bate van het paro chiale jeugdwerk gehouden is, heeft de verwachting overtroffen. Was de opkomst bij de openingsavond wei nig hoopvol, zodat men met reden begon te twijfelen aan de uiteinde lijke uitslag, de zaterdag- en zon dagavond hebben dit verlies dubbel vergoed. De ouderen, maar vooral de opgroeiende jeugd, hebben zich uitste kend vermaakt. De verschillende at tracties vonden een gretig aftrek waarbij het bekende koekslaan, waarom de Zoetermeerse fancy-fair tot ver in de omtrek bekend is, een schitterend figuur sloeg. Ook het dubbeltjes dansen stond in het mid delpunt van de belangstelling. Luw de tegen het einde van de sluitings avond aanvankelijk de overweldi gende drukte, tegen elf liep het pa rochiehuis weer vol, omdat toen de trekking plaats vond van de gehou den loterij. Daarna was de pret de finitief ten einde en sloot deze tien de fancy-fair haar poorten. Bij het opmaken van de voorlopige uitkomst bleek dat de bruto opbrengst bedui dend hoger was dan het vorig jaar, toen men reeds een recox'd bereikt had. Door deze spontane hulp zal het mogelijk zijn de St. Reinildagroep aan een passend onderdak te helpen en de andere takken van de jeugd beweging, zoals verkenners, voetbal en gymnastiek wat ruimere armslag te geven. De uitslag van de loterij was als volgt: De cassette viel op nummer 817; Mariabeeld 429; 2 Delfts Blauwe bordjes 961. De overige prijzen vie len op de nummers: 529, 1396, 1190, 870, 900, 222, 1411, 1034, 504, 781, 1558, 902, 192, 1270, 1186, 444, 1035, 186, 1481. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: paar grijze kinderwan ten; drie sleutels; groen-geel kinder wantje; leesboek; fietspomp; zwart gelakte jongensfiets; rode kinderport. inh. 69 ct.etui met pincet; notulen boek tuinbouw-studieclub; rode kin dermuts; zwarte dameshandschoen. Verloren: step op luchtbanden, bordeaux-rood; ballpoint; broche; ring met sleutels; bruine port. inh. sleutel voor postbox; bruine port. inh. muntbiljet 1.boekje met l kettinkje. Een stuk als „De zon staat of valt immers met de wijze, waarop het gebracht wordt Het ge geven is niet bijster origineel. Een blind geworden vliegenier, die zich niet met zijn lot verzoenen kan, een verloofde, die niet genoeg van de blinde houdt, maar het ook nog aan legt met diens broer, een verpleeg ster die uiteindelijk de reddende en gel blijkt te zijn en daartussen door de traditionele figuur, die moet zor gen, dat de spanning op zijn tijd gebroken wordt, in de persoon van Anna, de werkster. Regisseur en spelers hebben de verleiding weten te weerstaan om het dramatische er dik boven op te leggen en van Anna een soort klucht-figuur te maken, die in te scherpe tegenstelling zou staan met andere figuren. WASSENAAR Nog geen standpunt over gehuwde ambtenares. Naar aanleiding van een vraag van het raadslid mevrouw I. H. Eernstman Steghgers over het standpunt van het gemeentebestuur ten aanzien v.in de gehuwde ambte nares delen b. en w. de raad mee, dat deze aangelegenheid besproken zal moeten worden in de plaatselijke commissie voor georganiseerd óver leg. De regering heeft zich over deze aangelegenheid nog niet uitgespro ken; b. en w. willen dit standpunt afwachten, alvorens het georgani seerd overleg in te schakelen. Mocht het lang duren, voordat de regering zich uitspreekt, dan zal de kwestie binnen afzienbare tijd in de'commis sie worden behandeld. HAZERSWOBBE Handbal. In de laatste wedstrijd tegen de dames van de handbalver eniging „Strijdt Ridderlijck" hebben de dames van „Rapid" de volle winst behaald. In de over alle linies uit stekend gespeelde wedstrijd wonnen de Rapiddames deze wedstrijd met 10—4. De „Rapid" junioren waren niet opgewassen tegen A.H.C. '28 junioren en verloren deze wedstrijd met 1612. Het verschil in lichaams bouw was hier wel doors'.aggever.d De Rapid-heren speelden tegen Turn- lust. Ondanks goede tegenstand ver loren zij met 209. De hulnbesteller C. van Veen is bij de P.T.T. overgegaan in vaste dienst. KWWfRK Jaarverg. Ccop. Boerenleenbank. De leden van de Coöp. Boeren leenbank te Hazerswoude-Koudekerk kwamen in café de Bruin te Koude kerk, onder leiding van de voorz. van de Raad van Toezicht, de heer N. P. Kaptein, in jaarvergadering bijeen. De voorz. zeide in ziin openings woord, dat het jaar 1955 in econo misch opzicht goed genoemd kan worden. Hij memoreerde de invloed van het natte jaar 1954 op de voeder positie. Ook boter- en kaasprijzen hadden de aandacht evenals export van eieren. De aanvoer van fokvee zowel als slachtvee was stijgende. Spaargelden waren bii alle instellin gen stijgende. Bij de Boerenleenban ken zelfs met 107 miljoen gulden. Veel werd gedaan aan credietver- strekking in eigen kring. Uit het ver volg van zijn rede bleek een steeds intensievere werking der Boeren leenbanken. Als secretaris voor deze avond werd de heer L. M. de Boer benoemd. Uit de jaarrekening bleek, dat de winst over 1955 bedragen heeft 18.890,47. Deze wordt ver deeld als volgt: afschrijvingen ƒ6.205, reserve belastingen f 2.500. rente van het reservefonds 4.377,55 en n^ar reserve 5.807,92. De omzet bereikte een record, n.l. f 25.576.513.48. Het balans totaal bedrag 4.284.984 54. Er liepen 3322 spaarrekeningen, ter wijl er 250 rekening couranthouders waren, terwijl het aantal voorschot nemers 87 bedroeg. Na enkele besprekingen werden balans en winst en verliesrekening vastgesteld. De winst werd aan'het reservefonds toegevoegd. Wel werd de opmerking gemaakt, dat de wlnst- saldi niet altnd door aan de reserve kunnen worden toegevoegd. Als lid van het bestuur, wegens neriodieke aftreding van de heer W. Lommerse te Hazerswo'iie Rijnüik, werd de heer W. Lommerse herko ren. Als lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer M. Maal en in de plaats van de heer J. v. d. Ster- re te Leiderdorp, d'e bedankte, werd gekozen de heer H. van Driel. De voorz. sprak woorden van dank voor al het werk, dat de heer v. d. j Sterre, gedurende 7Q jaar voor de bank gedaan heeft. Hem zak daar hij niet aanwezig kon ziin, een boek werk over Gotische bouwkunst wor- c7en aangeboden. H'erna deed de kasi'f.r de heer L. M. de Boer mededelingen omtrent verschalende bedragen geldende voc 1956. Aar de orde werd na gesteld liet voorste] om de post presentiegelden bestuur en raad van toezicht ie ver hogen. De heer L. M. de Boer lichtte dit voorstel toe. Dit voorstel h"h«je. de de post van 1200 op f 1500 te brengen. DE KWAKEL Jaarvergadering K.V.P. De K.V. P. heeft in zaal Leenders haar jaar vergadering gehouden. Wegens het aftreden van het bestuurslid H. Harte, werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer P. de Groot. Het jaarverslag van de secre taris-penningmeester, meldt een vooruitgang van 50 nieuwe leden, zo dat het ledental tót 428 gestegen is. De vooruitgang in de financiën van het afgelopen jaar bedraagt 152,43, het saldo geheel is thans f 512,43. De kascontrole van dit jaar zal worden gehouden door de heren G. W. Voorn P. de Groot en G. J. van Trigt, De voorzitter deed de mededeling, dat op 13 juni a.s. de tweede kamerver kiezingen zullen worden gehouden en wekte ieder op mede te werken aan een gunstige uitslag voor de K. V.P. Voorts bestaat het plan om de ze zomer de spreker Middelhuis te laten komen spreken. Dit zou dan waarschijnlijk plaats vinden in Uit hoorn in samenwerking met omlig gende K.V.P.-afdelingen, doch hier omtrent zullen nog folders worden verspreid. De heer Castelijn (secr.) deed een mededeling aangaande de grote K.V.P. bromfietsrit op Hemel vaartsdag 10 Mei a.s. Verdere inlich tingen kan men bij hem bekomen, adres Drechtdijk 29 de Kwakel. De heer v. Groeningen lid van het kring- bestuur, uit Nes a. d. Amstel gaf een duidelijke en zeer interressante uit eenzetting omrent de houding van de katholieken tegenover het huma nisme. LEERERDORP L. J. GULIJ 25 JAAR IN DE SPINNERIJ VAN V.T. Maandag herdacht de heer L. J. Gulij het feit, dat hij gedurende 25 jaren in dienst der N.V. Verenigde Touwfabrieken heeft gewerkt. De heer Gulij heeft deze kwarteeuw praktisch geheel in de Spinnerij doorgebracht en wel als spinner en als scheerder. Dat hij het steeds goed heeft ge daan en het bedrijf hem een uitste kende medewerker vindt, daarvan getuigde maandagochtend, de direc teur, de heer J. van Deventer, in zijn toespraak tijdens de ontvangst van de jubilaris. De directeur overhandigde hem het zilveren V.T.-ere-metaal, als mede de gebruikelijke gratificatie. Mevrouw Gulij-Nieuwenburg ont ving een fraai bouquet bloemen. De heer Jac. Stouten feliciteerde de jubilaris namens de jubileum commissie der Spinnerij. Hij bood een door een zwager van de jubilaris eveneens personeelslid der V.T. de heer W. F. Nieuwenburg, geschil derd landschap aan. Namens de Ondernemingsraad sprak de heer J. Th. Hensing, die de ju bilaris om dienst prettige samenwer king prees. De heer en mevrouw Gulij moch ten vervolgens de gelukwensen in ontvangst nemen van de bedrijfslei der, de heer P. Kuiper, de heer H. O. van Os, de sociale werkster en de personeelschef, alsmede van de chef van de jubilaris, de heer J. Nievaart en zijn baas, de heer Gulij, die hem tevens als broer feliciteerde. Geboren: Clementina Maria Anto- nia, dr. v. M. Boons en G. E. van der Krogt. Ondertrouwd: W. H. Moraal, 27 jr. te Leiden en A. Spaargaren, 25 jr.; C. M. Verhoeff te Assendeft en J. Smit; C. Baars, 23 jr. en N. Boter - mans, 26 jaar. NOORDEN Cabaret voor ouden van dagen. Zaterdagavond werd in de zaal de Leeuw een uitvoering gegeven, waar. van de opbrengst was voor het co mité „Ouden van dagen". Aan deze avond werkte mee het Utrechts Art sen Cabaret. De voorzitter van het comité, de heer J. Mourits, opende de avond en sprak zijn spijt er over uit dat de burgemeester M. P. v. d. Weijden niet aanwezig kon zijn. De burge meester van Zevenhoven, de heer J. A. Detmers werd hartelijk verwel komd. Het doel van deze avond was, aldus spreker, om ook dit jaar we derom een reis te kunnen organise ren voor de bejaarden. Dst hun werk "bi; de ouden van dagen in de smaak valt, blijkt wel uit het steeds groter aantal dat de reis meemaakt. In zes jaar tijd is het aantal verdubbeld en de kosten zijn dan ook steeds groter geworden. Tevens dankte hij allen voor hun mbde gaven en welwillen de medewerking en hij hoonte, dat dit in de toekomst zo mocht hliiven. Het dokterscabavet, met deleter P. Mi "non als conferencier, wist de laohsnieren behoorlijk los te werken. Aan het slot van de avo^d sprak dr. B. P. Visser, namens allen een dankwoord, wat in woorden uitdeuk te wat hot daverend a^nl^us al ge toond had. Spr. bood idle leden van het cabaretgezelschap een zilveren lepeltie met het wanen van de ge meente aan. Voorzitter J. Mourits dankte ook nog het gezelschap voor het gebodene, maar het comité voel de zich gedronpen om ook hun advi seur dr. Visser in hun dank te be trekken, wat het dan ook deed in de vorm van een prachtige boeket bloe men, welke aan mevr. Visser ter hand werden gesteld. PE MEI 'E Ongelukkig terécht gekomen. Dat niet iedereen de kunst verstaat om met een boerenschuit te varen, ondervond zatordagmidag de heer A. Hordijk uit Berkel, toen hij een bezoek bracht aan zijn boerderij in de Lagebroek. Met het afduwen van het vaartuig kwam hij zondanig op de punt van de vaar boom te vallen dat dit hem een tand en een gescheurde lip kostte. Hij moest zich onverwijld onder geneeskundige behandeling van dokter De Gruiter uit Zegveld stellen. Marktberichten LEIDEN, 10 april Varkens. Aangevoerd 300 vette varkens. De notering is per kilogram levend ge wicht, grossiersvarkens f 1.601.65, lichte varkens f 1.601.65, slagers varkens 1.63—1.66, zeugen 1.40 1.51. De handel was vrij goed. Ver der werden nog 22 nuchtere kalveren aangevoerd. De notering per kilo le gend gewicht was 1.001.15. BODEGRAVEN, 10 april. Kaas. Angevoerd werden 19 partijen: le kwal. 2.26—2.34, 2e kwal. f 2.15— 2.25. De handel was matig. ROTTERDAM, 10 april. Vee. Totaal 5912: weektotaal 7910; vette koeien 700, gebruiksvee 1570, t.b.c.- vrij 1841, vette kalveren 60, graskal veren 316, t.b.c.-vrij 226, nuchtere kalveren 2558, varkens 142, biggen 245, paarden 107, veulens 9, schapen 109, zuiglammeren 49, geiten 47. Notering: vette koeien 300324, 280300, 260280, vette kalveren 290—310, 260—280, 220—250, nuch tere kalveren 485, 385, 285, biggeri 52, 48, 42, paarden 58, 50, 45, schapen 260, 246, 226, lammeren 155, 125, 100, kalf koeien 140, 115, 95, melkkoeien 1200, 980, 750, varekoeien 1200, 980, 750, vaarzen 890, 760, 650, pinken 825, 700, 580, vette koeien 525, 425, 350. Overzicht: vette koeien gewoon, kalm, als gisteren, prima's boven no tering, vette kalveren als vorige week, redelijk, onveranderd, gras- kalveren groter, tamelijk, ruim prijs houdend, nuchtere kalveren iet rui mer, kalm, wat stijver in prijs, big gen aanmerkelijk, meer, goed, vast in prjjs, slachtpaarden even groter, stroef, hoge prijzen, schapen ruimer, vlot, vast in prijs, lammeren ruimer, vlot, vast in prijs, kalfkoeien ruimer, williger, iets stijver in prijs, melk- kieien flink, kalm, ruim prijshou dend, vaarzen tamelijk, levendiger, iets stijver in prijs, pinken tamelijk, levendiger, iets stijver in prijs. TER AAR, 9 april. Groente. Wit lof 1 0.55—0.68, id. 2 0.32—0.55, id. stek 0.090.15, spinazie 0.540.63, uien 0.18, glasandijvie 0.660.67, was- peen 0.33, id. 2 0.10, sjalotten 0.22 0.24, kroten 0.060.07, preo 0.52, id. 2 0.17, alles per kg., sla A 0.180.27, idem B 0.140.19, idem C 0.070.15, alles per stuk, stoofsla 1.—2.20 per kist, bosprei 0.070.11, radijs 0.16 0.17, selderij 0.15 per bos. R'VEEN, 9 april bloemen. Iris sen—110—120, anemonen 2641, freesia's 2539, lathyrus 55100, blauwe druifjes 1022, tulpen: Gol den Harvest 72115, Rose Copland 6392, Early Queen 2758, White Sail 5883, E. Eddy 3966, Purper Copland 64105, Piccadilly 4357, Albino 100134, Moedersdag 74104 v. d. Eerden 71105, Campfire 55 60,Cordel Hull 7682, Bandoeng 80 —103, Hillegarde 44—68, W. Pitt 64 80, Granduc 103120, Bartigon 58 68, Couleure Cardinal 5374, We ber 4870, Crown Imperial 4164, Sonja 3989, White Triumph 5773, Carara 70—1.18, Telescopium 8087, Attraction 3850, Scarlet Sensation 6489, Dulbbele tulpen 2775, Par kiettulpen 90160, Narcissen v. grond 1021, Cheerfulness 1842, 1842, King Alfred 2149, Fortuna 1929 per bos; Am. anjers 1928 per stuk. VINKEVEEN, 9 april Groente. spinazie 6073, witlof B I 6369, witlof B II 5260 ct. per kg., peter selie 1315, raapstelen 611, radijs 1620 ct. per bos. 2 Net meisje gevraagd, in gezin met kinderen. Aanmelden G. v. Brussel, Haarlemmerstr. 267. 2 Gevraagd hulp in de huishouding voor enkele halve dagen (eventueel 's middags) of werkster v. 1 a 2 dagen. Hoge Rijndijk 36, Zoeterwoude. 2 Stop. Wü gaan door met verrassende koopjes. Kwaliteit voor ongekend lage prijzen in dames-, heren- en kinderonder goed. Woensdag en zater dag bij de Goedkope Wol- kraam van H. van den Bosch. Let op het gele uit hangbord!!! 2 Permanent 5 en 7 gul den; geen warmte op het hoofd; 'n permanent waar iedere dame over roept. Bespr. vroegtijdig. Was sen, watergolven, ond.. haarknippen in de meest moderne stijl. Haarverven in alle kleuren. Heren be zoekt de kapper voor las tig haar. Het Kappershuis. Apothekersdijk 8, telefoon 26218. 2 Nieuwe babybox met verhoogde vlonder en tel- aam f 17,75; plastic box- matrasje f 7.95; kinder stoel T 17,25 Hooglandse Kerkgracht 40A. Leiden, Tel 22287. 2 Woensdag Markt. Nog een keer lange pantalons en borstrokken 2,39; he- rensportgoed 1,49; kinder- onderjurkjes vanaf 1,75; lingerie onderjurken tot 52, 3,95; leuk dames- en kindergoed. Spotprijzen. Hoek Stadhuisplein, Japie. 2 Wasmachlnefabrlek heeft wasmachines met lichte emaillebesehadiging. gloednieuw met garantie 145 Desgewenst afbe taling. Centrifuges f 150.-. DeDót Gouverneurlaan 540 Den Haag. tel 119711. <2 .Rosinc' geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no 16 Tel. 26854.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3