DUINSTREEK f GEBR. HUISMAN Gewestelijke Politiebond „St. Michael" vierde te Alphen zijn tweede lustrum SCHOONMAAKKOOPJES IN DE LICHTHAL „DE LICHTHAL" VRIJDAG 6 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 HILLEGOM DIPLOMA-UITREIKING AVOND NIJVERHEIDSSCHOOL Donderdagavond had in hotel Sis termans de uitreiking plaats van de diploma's aan de leerlingen van de gemeentelijke avond-nijverheids school. Daarna reikte burgemeester van Nispen de diploma's uit, eerst aan degenen die gedurende 3 jaren de cursus hadden gevolgd: L. de Groot, A. J. van der Lans, A. J. van Roode, J. B. Slagboom, C. M. Tulen en W. G. van Westen; daarna aan de vijfjarigen: L. J. van Schie, G. Bol, D. Damo, J. B. de Goei, C. Keizer, W. Keizer en P. J. B. Versteege. Een der cursisten L, J. van Schie, had als gemiddelde voor zijn werk het cijfer 8 weten te bereiken; aan hem werd een bijzondere prijs uitgedeeld, bestaande uit een enveloppe met in houd. Daarna volgde een rondgang over de tentoonstelling. De tekeningen der leerlingen hadden zeer zeker veel belangstelling, maar ook de bouwplannen der gemeente, die alle in druk en tekening te zien waren, werden bekeken. Zilveren jubilea in St Theresia- huis. Er was grote belangstelling tijdens de receptie, die in het St. Theresiahuis werd gehouden op de vooravond van het zilveren jubileum van de eerwaarde zusters M. Alber- tino en M. Assumptio, respectievelijk hoofd en onderwijzeres van de kleu terschool. Het waren in hoofdzaak de ouders der kinderen die de zusters kwamen gelukwensen en daarbij van hun waardering blijk gaven. Donderdagmorgen, de dag, waarop de jubilerende zusters 25 jaar gele den hun professie deden, werd er door pastoor Theise een H. Mis op gedragen in de kapel Van huize St. Theresia, tot intentie van de jubilares- sen. De eerwaarde zusters verzorg den zelf de muzikale omlijsting. Pas toor Theisen sprak een toepasselijk woord en de H. Mis werd mede bij gewoond door het kerkbestuur van de St. Josephparochie. Om 12 uur kwam het kerkbestuur de jubilares- sen gelukwensen en deelde de zus ters mee, dat het feestgeschenk zal bestaan in een restauratie van de \-erlichting in de kapel. Het feest werd daarna op intieme wijze in huize St. Theresia gevierd. LISSE Kerkveiling „Maria-parochie". De belangstelling voor deze kerkvei ling was enorm. Toen woensdagnacht om 1 uur de laatste partijtjes geveild waren, bleek de totale opbrengst 12. 146.80 te bedragen, wat weer een rekord betekent. De opbrengst v/as verleden jaar n.1. 10.000. De aangevoerde artikelen waren zoals gewoonlijk weer zeer gevarieerd. Naast bloembollen veilde men ook eieren, groente in blik, kaas, een bon voor driemaial gratis haarknip pen, bruine- en witte bonen, een schilderij enz. Na afloop dankte pastoor Staade- gaard de aanwezigen. De prijzen voor de verloting waren o.a. een stofzui ger en een sportfiets. Voetbalprogramma. Weter. Boys 3Lisse 6, 12 uur. Lisse C—Lisse B 12 uur. SJC aLisse a (zat.) 4.15 u. Warmunda bLisse b (zat.) 2.45 u. Lisse cSJC d 12 uur. NOORDWIJK ORANJEVERENIGING NOORDWIJK AAN ZEE STALDE FEESTPROGRAMMA VAST. De kinderfeesten worden gehouden op zaterdag, 28 april a.s., terwijl de volksfeesten zijn georganiseerd op maandag 30 april a.s. Zaterdagmiddag worden de fees telijkheden op de Hoofdstraat ge opend. Daarna worden de volgende kinderspelen uitgevoerd: 2 uur: ring- rijden op autopeds voor paartjes van 7lo jaar; wedstrijd op rolschaatsen voor jongens en meisjes van 812 jaar; 3.30 uur: stoelendans voor meis jes van 9—12 jaar; ballopen voor meisjes van 69 jaar; hardlopen met hindernissen voor jongens van 68 jaar; hardlopen voor jongens van 912 jaar; 4.30 uur: puzzler it voor jongens en meisjes van 1218 jaar; 5.30 uur: prijsuitreiking; 8.30 uur: muziekuitvoering door de Duinkneu- ters. Maandag, 30 april a.s. worden de koninginnefeesten begonnen met: 8 uur: muziek van de toren; 8.45 uur: optocht van de schoolkinderen: 10.30 uur: Ringrijden op versierde fietsen voor meisjes van 1016 jaar; 10.30 uur: langzaam fietsen voor dames en heren van 16 jaar en ouder; 11 uur: kruiwagenrace voor dames en heren van 16 jaar en ouder; 1.30 uur: ton- knuppelen voor heren van 16 jaar en ouder; 3 uur: touwtrekken op het terrein bii de Watertoren; 5 uur: wielerronde van Noordwijk atn Zee; 7.30 uur: priisuitreiking; 8.30 uur: concert door de Echo der Duinen en optocht. Ten aanzien van dit programma moet nog overle-» worden gepleegd met de plaatselijke autoriteiten, zo dat wijzigingen nog mogelijk zijn. Belangriike biljartwedstrijd. On der ausoiciën van de Kon. Ned. Bil jartbond zullen op 16 en 17 april a.s. in hotel-restaurant „Royal" te Noord- wijk de wedstrijden worden gespeeld om het biljartkampioenschap libre hoofdklasse klein-biljart, district Leiden. Hieraan zal o.a. door onze plaatsgenoten de heren W. Kraan en H. Palm Jr. worden deelgenomen. Biljartnieuws. Woensdagavond werden onder grote belangstelling in café-rest „Flora" de laatste partijen gespeeld om het 3 bandenkampioen schap van Noordwijk. Onder grote spanning werden deze partijen gespeeld door de heren W. v. d. Kraan, C. H. Polm Jr. en H. P. M. v. d. Voort. Na een enerverende strijd behaalde de heer W. v. d. Kraan het kampioenschap en kwam hierdoor voor een jaar in het bezit van de fraaie Oranjeboom-wisselbe ker. Ook maakte v. d. Kraan de kortste partij met het zeldzame hoge gemiddelde van 1.30. De nestor van het toernooi, de heer C. van Dam, maakte de hoogste serie n.l. 9. Voorwaar een zeer bijzondere prestatie. De volledige uitslag is als volgt: gew. m.p. gem. 1. W. v. d. Kraan 8 17 0.678 2. C. H. Polm Jr. 8 16 0.615 3. H. P. M. v. d. Voort 7 14 0.604 4. C. Lindhout 6 12 0.531 5.C. H. Polm Sr. 5 10 0.456 .6. J. v. d. Vllst 4 8 0.396 7. G. v. d. Berg 3 7 0.431 8. J. de Groot Mulder 2 4 0.354 9. J. Koelewijn 1 2 0.368 10. C. van Dam 0 0 0.331 SASSENHE8M PROPAGANDA-AVOND KVP. In het kader der verkiezingsacties organiseerde de kvp gisteravond een progaganda-avond, waarbij als spre ker optrad, het lid der 2e Kamer, de heer C. J. v. d. Ploeg. Nadat de voorzitter, de heer J. Roozen, spreker en aanwezigen had verwelkomd en had gewezen op de noodzakelijkheid dat iedere katholiek ook katholiek stemt, nam de spreker het woord. In 1952 hebben we niet zo'n beste verkiezingsuitslag gehad. Neemt men alle factoren in aanmerking, dan moet men zeggen, dat het achteraf nogal is meegevallen. Zeker, we hebben toen 2 zetels verloren, doch de een heid bleek heel wat hechter te zijn dan men had verwacht. Men had op een zeer duidelijke wijze de vuur proef doorstaan. Over de gehele linie is thans een herstel merkbaar (b.v. bij statenverkiezingen). We naderen nu met snelle schreden de verkiezin gen van 1956. Die kunnen zeer be langrijke verkiezingen worden voor het katholieke volksdeel. Een verheugend verschijnsel is, dat de algemene sfeer beter is dan in I952. Ook het katholieke volksdeel is bereid een ofler voor de partij te brengen. Indien we allen medewerken kun nen en zullen we deze verkiezingen winnen. Contact met de medemen sen is in deze weken voor de ver kiezing van zeer groot belang. Komende tot de werkzaamheden in de Kamer gedurende de afgelopen 2 jaren en voor de toekomst behan delde de inleider verschillende onder werpen. Allereerst het vraagstuk van de werkgelegenheid. In 1952 waren er- weer talloze werklozen. Nu in 1956 is er een groot tekort aan arbeids krachten. Dit is niet alleen bereikt door de politiek, van de huidige rege ring, doch zeer zeker te danken aan het voorbereidende werk van de toenmalige, minister v. d. Brink. (Werkgelegenheidsnota, indiustriali- satienota). Spreker achtte een vrijere loonpolitiek, (dus geen vrije) waar door het geheel meer in de persoon lijke sfeer kom te liggen, niet scha delijk. Ook de bezitsvorming en be- zitsbescherming werden aangeroerd. Uitdrukkelijk stelde spreker dat het hier geen bezitsspreiding is zoals ve len zich dit hadden ingedacht. Men dient het bezit meer te beschermen. Aan huren en pachten dient men weer die waarde toe te kennen die noodzakelijk is in verband met het al gemeen welzijn. Een belangrijk onderwerp is ook de ouderdoms voorziening. Dit is een zeer belangrijk besluit van de rege ring. De laatste tijd leest men veel over de aantasting van de pensioenen. Men moet dit vooral niet te zwa3r in zien. Iets dergelijks gebeurt niet in dien door een vertegenwoordigende vergadering daartoe toestemming wordt verleend. Met deze wet heeft men echter nog niet de kroon gezet op de soc. verze kering. Er ontbreken nog een paar belangrijke hoofdstukken. Zo b. v. de kinderbijslagwet voor zelfstandigen en weduwe- en wezenpensioen. We moeten geen schoolstrijd meer hebben als in de tijd van Schaep- man en Kuyper. In België lijkt het er zeer veel op. Indien we met een overwinning uit de verkiezingstijd komen, zal een dergelijke strijd ook niet terugkomen. De rondvraag leverde verschillen de vragen op met betrekking tot de ouderdomspensioenen. Spreker wil de pensioenpremie niet zien als uit gesteld loon. Hij zag dit toch meer als een bijdrag - in de pensioenkas waardoor mogelijk te lage pensioenen kunnen worden aangevuld. Vragen over de op handen zijnde kindertoeslagregeling v/erden ook be antwoord. Op een vraag hoe spreker dacht over de bezitsvorming bij de jongeren deelde deze mede, dat een wetsontwerp is ingediend ter bevor dering van de spaarzaamheid onder de jeugd. Bij de belastingverlaging is groep I (ongeh.) naar verhouding bet meest verlaagd. Spreker zag bezitsvorming niet zo zeer in het bezitten van een eigen huis dan wel in het bezitten van goede degelijke spullen. Bezitsvorming moet als basis heb ben de spaarzaamheid. Nadat de voorzitter de inleider be dankt had, werd de vergadering ge sloten. Wéér dat schroeiend, brandend maagiunr. Tijd soor 'n pur Rennlu! Wéér een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten al viel 't verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillenTotdat een paar Rennies redding brachten. Onmiddellijk! 'n Wonder die Rennies - U gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en drogisterij verkoopt men U Rennies graag. (Advertentie) WARMOND V.V.V. ZOEKT MEER BELANGSTELLENDEN De afd. Warmond van de V.V.V. stelt alle in het werk om het vreem delingenverkeer in deze gemeente te bevorderen en te stimuleren, temeer daar deze gemeente bestemd is voor recreatieoord. Het valt daarom te be treuren, dat zo velen in deze ge meente zich nog niet bewust zijn van de onmisbaarheid van een goed func tionerende vereniging en de vereni ging niet die steun geven, die zij voor een succesvol optreden dringend no dig heeft. Het is daarom een goede gedachte geweest van het bestuur, om op de aanstaande werkvergadering der vereniging niet alleen de leden uit te nodigen, doch ook zij, die met doel en streven der vereniging sym- patiseren. Mede zijn uitgenodigd de leden van de gemeenteraad en de fractie-leiders der politieke partijen. In deze vergadering worden allen in de gelegenheid gesteld hun even tuele wensen terzake kenbaar te ma ken, waardoor het bestuur een in zicht krijgt, wat er ten opzichte van het bevorderen van het vreemdelin- genbezoek leeft. Wanneer velen aan de oproep van hetbestuur gevolg geven, zal er zeer zeker vruchtdra- J gend werk worden verricht. WASSENAAR NIEUWE K.V.P.-AFDELING IN WASSENAAR-ZUID Als het bestuur van de Kring Lei den geen bezwaren heeft, zal er in Wassenaar-Zuid, dat wil zeggen in) de parochie van de Goede Herder, I binnen afzienbare tijd een nieuwe I afdeling van de Katholieke Volks-1 partij haar werkzaamheden beginnen. I Gisteravond vergaderde in Zuider hout een aantal parochianen ondef voorzitterschap van de heer G. W. Kampschöer en in principe werd tot de stichting van de afdeling besloten. Er werd een voorlopig bestuur be noemd onder voorzitterschap van mr. J. P. M. Aghina. Het plan, om in Wassenaar-zuid een eigen afdeling in het leven, te roepen is voortgekomen uit de over weging, dat er in dit deel van Was senaar tot nu toe te weinig activiteit was, en weinig of geen binding met het plaatselijke werk der K.V.P. Besloten werd, een voorlopig be stuur van 7 leden te benoemen. Ge kozen werden mevr. J. F. M. Slinkert- de Bruyn en de heren C. A. Voorham, A- J. M. van der Klaauw, J. J. Lode- wijks, Mr. J. P. M. Aghina, drs. P. H. J. F. T. Schnellen en mr. A. P. F. Moussault. Mr. Aghina werd vervol gens tot voorzitter gekozen; de heer van der Klaauw zal als secretaris optreden. Tot het bestuur van de Kring Lei- l den, die in deze zaak beslissen moet, zal het verzoek worden gericht, de nieuwe afdeling te willen erkennen; I met het bestuur van de reeds be staande afdeling van de K.V.P. werd, tevoren overleg gepleegd. „De Vriendschap speelde toneel. De r.k. toneelvereniging „De Vriend schap" heeft het toneelseizoen be sloten met een tweetal opvoeringen van het spel: „Werp geen steen" van Maarten van Vucht in het vereni gingsgebouw. Onder regie van de heer J. P. Mank uit Leiden werd dit stuk op zeer ver dienstelijke wijze over het voetlicht gebracht.Het had een al vaker ge bruikt thema tot onderwerp: een deftige baron met erg conservatieve opvattingen wat standsbewustzijn be treft, verzet zich tegen een huwelijk van een van zyn dochters met een flinke jongeman, die niet alleen blauw bloed mist, maar zelfs een naam; de vader van de jongeman is een grote onbekende. Maar aan het eind van het derde bedrijf komt hij hij te voorschijn. Hy blijkt van adel te zijn en alle bezwaren tegen het huwelijk zijn ineens van de baan. Van de dames en heren, die in dit stuk optraden moeten allereerst met ere worden genoemd de dames G. Westgeest en E. Sabee als de dochters van de baron en de heer A. van der Krogt als de man zonder naam. Zij speelden hun rollen voortreffelijk. J. Oosterveer was de baron, mevr. S. Bellekom zijn huishoudster. C. Ruyg- rok van de Werve kwam op de plan ken als een zwager van de baron, C. Groenewegen als de verloofde van zijn andere dochter J. Verlaan als de grote onbekende, M. Nederpel als het keukenmeisje en H. v. Rijn als politie- inspecteur. Voorzitter G. A. v. Leijenhorst, die de toneelavonden opende, sprak met voldoening over het spontane besluit van de donateurs, om hun bijdrage voor het volgend seizoen iets te ver hogen. Dat geeft de vereniging meer armslag, ook wat de keuze van de stukken betreft. Wellicht kan in het volgend seizoen ook met wat meer zorg gezocht wor den naar een muziekje voor tussen de bedrijven en na afloop tijdens het gezellig samenzijn. De vier jongelui, die in dit seizoen bij De Vriendschap de muziek verzorgden zijn de muzi kale babysokjes nog niet ontgroeid. Gemeenteraad vergadert. -De eerstvolgende openbare vergadering van de gemeenteraad zal gehouden worden op woensdag 11 april a.s. des avonds kwart over zeven in raadhuis De Paauw. Onteigeningsplan. Ter gemeente secretarie ligt tot 28 april ïls. ter in zage een voorlopig goedgekeurd plan tot onteigening van een op de hoek van de Achterweg en de Langstraat gelegen perceel met opstallen. Het huis op dit perceel verkeert in zeer slechte staat en kan als een krot wor den aangemerkt. Omdat het gemeen tebestuur met de eigenaren niet tot overeenstemming kon komen wat de koopprijs betreft, besloot de raad en kele weken geleden, een plan tot onteigening voorlopig goed te keuren. Tot 28 april kunnen belangheb benden bezwaren tegen het plan in brengen. Uit het jaarverslag van het Rede Kruis. Uit het jaarverslag van' de afdeling Wassenaar van het Rode Kruis blijkt, dat het ledental enigs zins daalde tot 1342. Er werden door het bestuur plannen beraamd voor een ledenwerfactie. Met het oog daar op en op een betere organisatie van het plaatselijke Rode Kruis-werk, werd de gemeente in een 10-tal wij ken verdeeld. In iedere wijk zal een contact-persoon, ofwel wijkvoorzitter worden benoemd. De Rode Kruis-colonne bestond aan het einde van het verslagjaar uit 31 helpsters en 23 helpers. Er werd weer verschillende keren assistentie ver leend en dames en heren van de colonne deden ook in 1955 weer dienst op de ambulance auto's van de ge meentelijke ongevallendienst. Jonkvr. de Beaufort heeft op 1 januari jj. het bestuur vaarwel ge zegd in verband met haar a.s. huwe lijk. Zij leidde o.m. het jeugd Rode Kruis-werk en deze functie is over genomen door mevr. L. van der Knaap-Verhagen. De leiding van de moedermelkcentrale is overgegaan in handen van mevr. S. v. Andel-Wou- terS, die verleden jaar haar intrede deed in het bestuur. De heer H. M. Hekking, eveneens een nieuw be stuurslid, zal zich speciaal bezighou den met leden- en fondsenwerving. Het welfare-werk kon nog niet tot grotere omvang uitgroeien, omdat de medewerksters niet beschikten over voldoende adressen van patiënten, die voor dit werk in aanmerking ko men. Aan de plaatselijke huisartsen is in dit verband medewerking ver zocht. Dammen. De wedstrijden van het onderlinge toernooi, van Wassenaars Damgenootschap ter bepaling van de bordenbezetting in de a.s. competitie werden voortgezet. De uitslagen wa ren: P. Gijsbertse—J. Vermeulen 20; C. WaardenburgH. v. Boxcel 20; C. v. DijkA. de Greef 20; N. NoortC. Stigter 11; A. Ver meulen—W. Steffhaan 0—2; N. KnU- nenburgD. Veerman 20; P. v. d. SchaftO. Th. Rijsdyk 20. De leiding in de eerste klasse heb ben op het ogenblik de heren A. de Greef en P. Gijsbertse, die beiden uit 10 wedstrijden 15 punten vergaar den. Op de derde, vierde en vijfde plaats volgen N. Noort, J. v. Doorn en C. Waardenburg. ieder met 13 punten uit 10 wedstrijden. Geb.: Bartholomeus J. J., z. v. H. C. vani den Berg en M. C. Warmer dam. 0EGSTGEEST Geb.: Catharina Ada, d. v. H. van der Luit en T. van der Ster; Marien, z. v. C. Rhijnsburger en M. den Haan; Theodorus Gerardus Johannes, z. v. R. J. Verbeek en J. M. Streeder; Maartje Alida Christina, d. v. G. Vlet ter en A. de Boer. Ondertr.: J. Glasbergen, 26 jr. en G. Breedijk, 24 jaar. Getr.: C. B. Bot en J. van Dorp. Overl.: J. W. H. Teding van Berk hout, 83 jr.; J. P. van Bourgondiën, 55 jr.; A. M. J. A. Devilee, 55 jaar. R.K, Politiebond „St. Michael", I afdeling Rijn-, Gouwe- en deel van de kuststreek, heeft donderdag in hotel „Centraal" te Alphen a. d. Rijn met een uitgebreide feestvergadering haar tweede lustrum gevierd. Het waren de heren G. J.Spaans, wachtmeester le kl. te Hazerswoutle i Rijndijk (thans niet meer actief), H. i J. Opdam, idem te Nieuwkoop (thans in Voorschoten), C. Karman, wacht- meester te Zwammerdam (thans te Sassenheim) die de afdeling hadden opgericht en respectievelijk voorz., secr. en pennm. waren. Behalve de heer H. A. Gieske uit I Leiden, die thans voorz. is, vervullen de andere twee pioniers thans nog dezelfde bestuursfunctie. De dag werd aangevangen met een gezongen H. Mis in de kapel van het Sint Josephpension te Alphen a. d. Ryn en werd opgedragen door de g. a., kapelaan J. v. d. Stap, die te vens ook de feestpredikatie hield. De zusters van het pension voerden de gezangen uit. Vervolgens gebruikte men in Cen traal het ontbijt, waarna de feestver gadering volgde. De heer H. A. Gieske toonde in zijn inleidend woord grote dankbaar heid voor het bereikte in de afgelo pen tien jaren. Wel waren er ook vele moeilijkheden b.v. de salaris actie 1955, die een onbevredigend verloop had. Sprekend over het stre ven naar welvaartsspreiding sprak de heer Gieske het vertrouwen uit, dc.t de achterstand van het hoger personeel redelijk zal kunnen wor den ingehaald. Hij vertelde voorts, dat een voor stel in behandeling is om te komen tot de instelling van een bondsraad en met de verwezenlijking hiervan zal tegemoet worden gekomen aan het verlangen tot een hechter con tact van hoofdbestuur en afdelingen. De heer Opdam sprak een kort woord over het pionierswerk en ver telde dat de afdeling sedert haar op richting belangrijk in ledental is toe genomen. Hij voegde hieraan een propagandistisch woord toe voor hen, die nog geen lid zijn, zich bij „Sint Michaël" aan te sluiten. De heer G. J. van Bavel, lid van het hoofdbestuur, die een zeer vlot en deskundig spreker is, hield een propagandistische toespraak waarby nij in korte tijd alle zaken behandel de van kinderbijslag tot de nieuwe pensioenregeling toe, waarmode ook de politiemannen te maken krijgen. Sint Michaël is een beroepsorgani satie en daarom hoort ook St. Mi chaël bij de werknemende 6tand. De heer Bavel stelde het voorgaande vast om te komen tot de conclusie, dat als men de lonen in die kringen mot die van het politiepersoneel ver gelijkt, toch wel gezegd kan worden, dat althans voor het lagere personeel wat het salaris betreft aardige resul taten konden worden geboekt. Dit wil echter niet zeggen, dat men re den tot tevredenheid heeft, integen deel, gemeten naar de maatstaven van prestaties is het salaris der po litie te laag. Het blijft de aandacht vragen, want ook het hoofdbestuur is in dit opzicht nog niet tevreden. Ook acht spreker de veel te lange uitlooptijd om een enigszins redelijk salaris te behalen, onverantwoord én voor de dienst én voor het gezin van de man die juist in die periode tot stichting komt van een huisgezin. Wat de 3 betreft, is ook voor het overheidspersoneel veilig. Naar sprekers mening evenwel zal het overheidspersoneel niet tevreden kunnen en mogen zijn beneden de 5 De heer Bavel sprak voorts over de kindertoeslagregeling en ging over tot de behandeling van de ouderdomsvoorziening. Hij wijdde veel aandacht aan een gezinsloonpo- litiek en lichtte toe wat daartoe zal kunnen meewerken. Aan progressieviteit naar leeftijd moet zo snel mogelijk gestalte wor den gegeven. Bezitsvorming, gesti muleerd door de overheid door ex tra premie, mag niet lang meer alleen een fraai woord blijven. Het onderwerp algemene ouder domsvoorziening en pensioenrege ling vroeg evenzeer veel aandacht. De heer Bavel richtte na beant woording van enkele vragen, een fe licitatie mede namens het hoofdbe stuur tot de jubilerende afdeling van rayon-formaat en waardeerde inzon derheid het werk van de twee eer genoemde pioniers. Namens de afdeling 's-Gravenha- ge sprak de heer F. J. Jacobs, be stuurslid, en zeide op een desbetref fende vraag, dat de volgende week een circulaire tegemoet kan worden gezien betreffende de toepassing van ae nieuwe 6alarisregelingcn enz. Ook deken L. H. M. Nieuwenhui- zen complimenteerde de jubilerende afdeling. Er waren vele bloemen en verte genwoordigers van afdelingen, o.a. van Den Haag, Leiden, Gouda en voorts van de algemene Ned. Politie bond, afd. Alphen a. d. Rijn. Onder regie van pater Raymond O.F.M. hebben de leerlingen van het R.K. Lyceum uit Leiden des mid dags voor het voetlicht gebracht het blijspel „Vader is de baas", welk stuk een goede vertolking kreeg en de aanwezigen amuseerde. SLAAPKAMERSCHALEN (geheel afwaabaar) vanaf 2.48 GANGLANTAARNS, vanaf 8.48, 4.90, 5.85, enz. PLAFONNIÈRES voor keuken, badcel, slaapkamer,; wit en gekl. glas en doelmatige bakelite water dichte rand, vanaf 1.89, 1.95, enz. Indirecte GLASVERLICHTING in mooie tinten, o.a, crème, oud-roze, groen, vanaf 5.85, 7.95, 9.75, 11.48. Zeer geschikt voor slaapkamers, serre en kleine zitkamers. Geheel af was bare TREKPENDEL- KAPPEN in alle maten en kleuren vanaf 5.85, 6.95, 7.95, enz. Gr. staande afwasbare SCHEME R- KAPPEN in moderne Picasso-des- sins, vanaf 10.90, 14.75, enz. Zijden gevoerde ROKKAPPEN in fijne tinten 19.75, 24.90, 29.75, 89.75 en 49.75 Zijden HANGROKKEN met glas plaat vanaf 9.75, 18.90, ook in duur dere uitvoeringen met gobelin gar nering en gesmokte fluwelen randen Enorme keuze moderne KRONEN, o.a. met verstelbare armen, 3 - 5 en 6 armen, omlaag en omhoog met fijn glaswerk in diverse tinten, 100 lichtgevend, vanaf 18.75, 23.50, 27.50, 80.50, 39.75 enz. t Moderne afwasbare LEESLAMP- KAPPEN in zijde en accella vanaf 3.95, enz. Reclame aanbieding: Moderne S-POOTS SCHEMER LAMP met geblokt- en streepdessins vanaf 0.95 Voor al Uw vazen, koperen of antieke voet, hebben wij een passende perka- nenten, zijden of delftsblauwe kap (goed en goedkoop). Wij bezorgen en plaatsen alles door ons vakkundig personeel, zo wel binnen als buiten Lelden. Uniek* aanbieding: Zwaar verchroomde HTIZA- STRIJKBOUT met 1 jaar garantie 7.90; ook andere fabrikaten o.a. Ruton, A.E.G., Reform. Voor het voorjaar nu een ELEKTRISCHE KACHEL met 1- of 2-elementen, uitachakelbaar. vanaf 10.75, 12.75 enz. Ook de be kende merken Ruton, Inventum, De bekende ZONNE-KACHEL, vanaf 16.90, 19.75, 750 W., verbruik zeer zuinig. STOFZUIGERS in de beste mer ken zoals Ruton, Holland-Electro, Erres, Excelsior, vanaf lift.— uit voorraad leverbaar. PHILIPS- en BRAUNSCHEER- APPARATEN, nu vanaf 34,75. Remington 67.— en 98.— (20.— te rug bij Inlevering oud elektrisch scheerapparaat) Speciaal adres voor ALLE soorten Pnlllps-gloellampon, Infrafil- en T.L .-verlichting. BICO-SNELWASMACHINE mot 1 jaar garantie vanaf159.— F.AJK. vierkant met dubbele wand 179,50. Ook voorradig A.E.G., Hoover Pope, Erres en Allele. RECLAME-AANBIEDING: SNOER vanaf 10 cent per meter. GUMMIKABEL 45 cent per meter. APPARAATSTEKKERS 49 ct., 60 ct., en/. STEKKERS vanaf 12 cent; drie wegstekkers vanaf 2939 ct. enz. Speciale voorjaarsreclame: OLD-FINISH LEESLAMP met zij den rokkap 27,öti Solide smeedijzeren LEESLAMl met zijden of perkamenten kap 14.75 Moderne STAANDE LAMPEN met strakke kap, vanaf 85,75 enz. B. RAAPHORST - Haarlemmerstraat 293 Leiden telefoon 26190 HOGEWOERD 66 - TELEFOON 31292 OFF. DEALER VAN SCOOTERS - BROMFIETSEN B.M.W. D.K.W. B.S-A. N.S.U. VESPA BERIN1 PRIMA (N.S.U.) SOLEX HEINKEL LOCOMOTIEF rIOBBY (D.K.W.) N.S.U. RAP RIJWIELEN .ZELLE - LOCOMOTIEF RUDGE - GR UNO „GELMOK" lederen kleding. Ook in uivwuu„..-gens. Eigen financiering.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9