EiM 22444 Afscheidsgeschenk Kolfschoten: wnd. burgemeester 17 woningen SVLV en de kleedgelegenheden op het sportveldencomplex 5)e dnaCCen ap.i de geuaedge plaat ua&'gelegd VRIJDAG 6 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 PRACTISCH INSTUDEREN VAN KERKZANG Studiedagen van de Sint Gregoriusvereniging Het lag voor de hand, dat de nieu we bepalingen omtrent de kerkzang een oitgangspnnt vormden voor do studiedagen van de Sint Gregortxv verenlging. Evenals in voorgaande jaren waren er ook nu veel meer dau honderd belangstellende geestelijke^ en leken in het Studiecentrum van de Augustijnen te Culemborg onder voorzitterschap van dr. A. I. M. Kat te Haarlem bijeen gekomen. Ter in leiding van de drie studiedagen heeft de voorzitter van de Gregoriusvereni ging aan de bedoeling en opzet van het nieuwe samenzijn herinnerd. Belangrijk onderdeel van het ge zamenlijk instuderen van zowel ct Gregoriaanse gezangen onder leiding van de zeereerwaarde heeft Fl. van de Putt van het kathedrale koor te Den Bosch als van moderne kerkcom- posities (onder andere het fraaie Vitis Florigena) onder directie van de componist Albert de Klerk. Ver- sohilende wanbegrippen werden bij deze welkome gelegenheid opgehel derd en praktische aapwjzigingen gegeven. Er was ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vrngen, wel het meest op de praatavond van de eerste dag, toen ook kerkmuzikale on derwerpen aan de orde werden ge steld. Tevoren had men geluisterd naar een uitstekend concert, g.-geven door het kathedrale koor van Utrecht, en Dagvaarding werd een visitekaartje Een 22-jarige Rotterdamse inbre ker heeft vannacht tijdens een kraak in het gebouw van een coöperatie aan de Rotterdamse veemarkt als het ware zijn visitekaartje voor de po litie achtergelaten en dit visitekaar tje was niet al te best, want het be stond uit een dagvaarding om voor de rechtbank te verschijnen wegens inbraak. Twee surveillerende agenten ont dekten in het coöperatiegebouw on regelmatigheden en togen op onder zoek uit. Toen zij het gebouw bin nengegaan waren, zagen zij een man wegvluchten, die verdween in de nacht. Een onderzoek leverde de dag vaarding op en in de morgenuren werd de inbreker van zijn bed ge licht; tegen een zo doorslaand bewijs was weinig in te brengen en de man legde een volledige bekentenis af. Burgemeester Janus nam een voortvarend besluit Thans met pensioen Gisteravond was de 65-jarige ge meentewerkman van Helvoirt, Janus Vughts, de gast van de gemeenteraad, die hem met algemene stemmen op pensioen stelde en om dit besluit kracht bij te zetten, dronk men een gezellig borreltje. Toen na een kwartiertje een der raadsleden op het idee kwam om Ja nus tot voorzitter van de Raad en burgemeester van Helvoirt te benoe men, vond geen der raadsleden dit een zonderling voorstel en even la ter stond de burgemeester zijn voor zittershamer en zijn zetel af aan Ja nus, die met algemene stemmen tot het hoofd der gemeente benoemd was. Daar werd nog een borreltje op ge dronken, en nog een, en nog een, en toen was de drank in het gemeente huis op, terwijl de klok een nieuwe i de feestvreugde niet te versto ren, nam Janus als voortvarend be stuurder, vlug een doortastend besluit en verklaarde het sluitingsgebod van de Helvoitrse cafê's voor onbe paalde tijd uitgesteld, waardoor het festijn in een van de kroegjes voort gezet kon worden, hetgeen ge schiedde. Thans is de burgemeester weer op zijn burgemeesters ze tel teru"'",k-«2r en is Janus definitief met pensioen. geleid door directeur J. J. H. Voncken van de KerkmuziekschooL De deelnemers, die tijaens Hoog missen en Completen ook zelf in dt gelegenheid werden gesteld, de ker kelijke zang toe te passen, hadden m de vrije uren ruimschoots gelegen heid kennis te nemen van de nieuwe uitgaven op kerk-muzikaal gebied, door enige katholieke uitgevers bij eengebracht Ten behoeve van de de monstraties was uit Amsterdam een groot elektrisch orgel met dubbel manuaal en pedaal aangevoerd, waar op menigeen z(jn kennis heeft gepro beerd. Aannemers betaalden premie over zwart loon Eens gegeven blijft gegeven De centrale iaad van beroep te Utrecht heeft gisteren uitspraak ge daan in het geschil tussen vier aan nemers in het bouwbedrijf de heren G. van Bergen en A. Denslagen te Amsterdam en de heren D. en J. van Bruggen te Schiedam enerzijds en de bedrijfsvereniging voor de bouw nijverheid anderzijds. De bedrijfsvereniging had over de TELEF. (Advertentie» jaren 1953 en 1954 premie uit hoofde van de werkloosheidswet en de ziek tewet berekend over de door deze aannemers aan hun personeel uitbe taalde lonen overeenkomstig de boek houding van de ondernemers, dat wil zeggen over de totaal uitbetaalde loonbedragen. De betrokken aanne mers waren echter achteraf tot de conclusie gekomen dat deze bereke ning niet juist was omdat zij meen den, dat alleen premie verschuldigd was over het officieel, of contract loon en het zogenaamde zwarte loon of zwart gedeelte van het uitbetaal de loon niet voor premieheffing in aanmeking kwam. Derhalve eisten zij restitutie van het huns inziens te veel betaalde premiebedrag. In eerste instantie diende deze zaak onlangs voor het betrokken scheidsgerecht uit de bouwnijverheid, dat de aanspraken van de drie aan nemers afwees. Gisteren heeft de centrale raad van beroep te Utrecht deze uitspraak bevestigd, zodat thans in hoogste instantie is uitgemaakt, dat werkgevers ook over het zoge naamde zwarte gedeelte van de door hen uitgekeerde lonen premie ver schuldigd zijn ten behoeve van de eventuele uitkeringen over de werk loosheids- en ziektewet. GEMEENTERAAD VOORHOUT Waterbedrijf Voorhout over naar Noordwijk Het was voor de raad van Voor hout gisteravond een zeer belangrijke vergadering. Ondanks het feit, dat de agenda 30 punten bevatte, waarvan enkele zeer belangrijk, werd in een vlot tempo gewerkt. Zo werd sanctie verleend om tot bouw over te gaan van 17 woning wetwoningen aan de Julianalaan, waarvoor nog een stuk grond werd aangekocht. Ook het gemeentelijk waterbedrijf zal per 1 jan. 1957 in handen overgaan van de gemeente Noordwijk. Het verheugde wnd. burgemees ter Kolfschoten een voltallige raad te kunnen verwelkomen. Spreker me moreerde de grote gebeurtenis van "net benoemen van een eerste burger m deze gemeente en wenste raad en gemeente geluk met dit feit. Burge meester Smolders en echtgenote zul len a.s. zaterdag kennis komen ma ken met het college vajn b. en w. en een rondgang door het raadhuis. Tevens merkte burgemeester Kolf schoten op, dat hij zich gaat voorbe reiden op zijn vertrek uit Voorhout en omdat wethouder Derksen bui tenslands zal zijn van 17 april tot 3 mei a^., is het afscheid van burge- meeser Kolfschoten bepaald in een openbare gemeenteraadsvergadering op 16 april a.s. Vaststelling volgde van voorschot ten voor 1956 aan de scholen. Het vergoedingsbedrag per leerling is 35.De r.k. meisjesschool zal met enkele klaslokalen worden uit gebreid. Het Wit Gele Kruis wil zijn ge bouw, dat 5 jaar geleden van de ge meente werd gekocht, werd van de hand doen aan de bisschoppelijk Nij- veiheidschool, omdat de onderhouds kosten te hoog zijn. Enkele leden waren bang, dat deze onmisbare ver eniging dan weer zonder lokaliteit zou komen, doch mevr. Weve, voor zitster van deze vereniging, stelde de heren gerust Voor 1850 zal nu brandslangen worden aangeschaft voor de brandspuit. De verhuur van de sportvelden aan de r.k. sportver eniging „Foreholte", werd ook z.h.st. aangenomen. Jaarlijks zal verhuurd worden. Begonnen werd met een be drag van 600. Ook zal een binden de regeling aan de huurster worden opgelegd in verband met andere sportverenigingen. Aan de r.k. HBS AANTAL UITGEREIKTE KAMPEERDOCUMENTEN 250 225 200 f75 150 125 100 75 50 25 co 20 18 16 14 12 10 e 6 4 -\K AMf KAa rtl -\K AMf- een pas PO jrt f*| r A*' -* f A 194 '47 '48 '49 '50 '51 '52 '63 '54 '56 194 6 '47 *48 '49 '60 '61 '62 '63 '64 '65 Naar aanleiding van de vierde na tionale A.H.W.B. tentoonstelling „Goed Kamp" welke van 6 t/m 9 april in Den Haag in de Houtrust- hallen wordt gehouden, is het wel eens interessant na te gaan in hoe verre het kamperen in de belang stelling van de Nederlanders staat. Aan de hand van de gegevens van de kampeercentrale blijkt wel dui delijk dat vooral het gezins-kampe- ren in de laatste jaren een indruk wekkende omvang heeft aangeno men. De kampeerkaarten, dit zijn dus de kaarten waarmee men op de z.g. kampeerterreinen terecht kan, ver tonen zowel voor individuelen, ge zinnen en groepen een stijging, doch de stijging van de gezinskaar ten is wel zeer sterk. Gezinskaarten worden uitgereikt aan het hoofd van het gezin en gel den voor ouders en kinderen bene den 16 jaar. Om het aantal personen te berekenen dat op gezinskaarten kampeert neemt men een vermenig vuldigingsfactor van 3,3. Groepskaarten die .worden uitge reikt aan leiders van groepen heb ben een vermenigvuldigingsfactor van 15. In onze grafiek is met deze factor reeds gerekend. De kamp eerpaspoorten die gelden voor het kamperen buiten de kam pen staan uiteraard bij de groepen in hoger aanzien. Het valt echter op dat ook in deze categorie de gezinskaarten sterk zijn toegenomen. te Lisse zal bijgedragen worden in de kosten, alleen echter, wanneer leerlingen gebruik maken van dit onderwijs. Het kraamcentrum „Bloem bollenstreek" verkreeg een verhoging per verzorgingsdag tot 1.25. De heer J. Bierman kreeg toestemming grond te kopen aan de Prins Bernhard- straat: 111 m2 a 0.75. De leden van de brandweer krijgen een wijziging van hun vergoeding. Het voorstel en het ontwerp tot her ziening van het uitbreidingsplan, dat de leden was toegezonden, kon met een hamerslag worden vastgesteld, evenals de vakantieuitkering voor het gemeentepersoneel met 4% van de jaarwedde, vermeerderde met de kindertoelage en kidertoeslag voor 1956. 675 Voteerde de raad voor aanschaf van een nieuwe sneeuw ploeg. B. en w. stelden vervolgens voor de aankoop van een perceel grond van de heer C. Oostdam aan de Herenstraat Burgemeester Kolf schoten deelt verder mede, dat dit een onderdeel is van het plan, om 17 woningwetwoningen te bouwen. Dit plan is niet gebonden aan contingen ten, daar dit met de nieuwe regeling verband houdt. B. en w. kunnen grond aanbieden. De bouwer is er ook en de kosten en subsidie zijn eveneens geregeld. Ged. Staten zullen gunstig advies uitbrengen hierop. De voor zitter verzoekt de raad^ hieromtrent spoorslags en zonder één minuut te verliezen een gunstig besluit op te nemen. Of de raad nu bij de behande ling van deze lange agenda bij de breedvoerige toelichting van de voor zitter nog meer woorden hieromtrent verwachtte, maar het scheelde maar weinig, of de hamer was gevallen zonder dat iemand hierover iets ge zegd zou hebben. Wethouder Derksen echter bemerkt dit en nam het woord, omdat hij er behoefte aan gevoelde in het openbaar erkentelijkheid te betuigen aan burgemeester Kolfscho ten, omdat deze niet heeft gerust om tot dit mooie resultaat te komen. Ik getuig hier aan u allen, aldus spre ker, dat burgemeester Kolfschoten, mede gezien de verdrietige samen loop in de bouwplannen van voor gaande jaren, zich met grote hardnek kigheid in dit probleem heeft vast gebeten. Aan deze oprechte vasthou dendheid is hec dan ook te danken, dat w(j dit bouwplan aan onze ge meente kunnen aanbieden. Een dave rend applaus (een dergelijk voorval is in Voorhout's raadsvergaderingen nog nooit voorgekomen) was het ant woord hierop van alle raadsleden en de bezetters van de publieke tribune. De heer W. v. d. Ploeg bracht dank namens de raad en alle gemeentena ren. Hierna besloot de raad het voor stel van b. en w. 2-h.st. aan te ne men, om het gemeentelijk waterbe drijf per 1 jan. 1957 over te doen aan de gemeente Noordwijk. Meerdere leden betuigden bun volle instem ming hiermee. 650.Werd afgeschreven voor het maken van nieuwe vergadertafels in de raadszaal, daar de oude tafels niet in het geheel passen van het nieuwe raadhuis. De leden van de stembureaus voor de a.s. verkiezingen krijgen een ver goeding van 15.voor deze dag, daar zij o.a. twee uur langer moeten „zitten" dan voorheen. Met de rondvraag wees de heer Eigenbrood er op, dat hij er van over tuigd is, dat het gemeentebestuur alles in het werk stelt voor de verfraaiing der gemeente. Hij vraagt echter, of het niet mogelijk is om de voortui nentroep", welke er reeds een paar jaar heerst, tussen de percelen He renstraat 18 en 28, een einde te ma ken. Deze vraag vindt de voorzitter op zijn plaats en zegt toe de eigenaar te verzoeken, dit euvel te verhelpen. De heer Warmenhoven vraagt, of het nietmogelijk is om de voortui nen vóór de huizen van de eigenaars, welke door de gemeente worden on derhouden, aan hen te verkopen, daar er, wat dit onderhoud betreft wel eens iets aan ontbreekt Dit zal niet gemakkelijk te regelen zijn, daar de kosten van de woningen weer ver zwaard worden. Voor enkele huishoudelijke bespre kingen werd de raad verzocht nog even in geheime zitting te blijven. LEIDSCHENDAM Fancy-Fair voor speeltuin. De sinds korte tijd gevormde speeltuin vereniging stelt alles in het werk om op 12 mei a.s. een aan vele eisen vol doende speeltuin te openen. Om daarvoor aan de nodige finan ciën te komen heeft de vereniging een heel grote kermistent gehuurd en daarin een fancy-fair georgani seerd. Burgemeester H. Banning heeft deze fancy-fair in bijzijn van de wet houders Groenewegen en De Ruyter met een toepasselijk woord geopend. Spr. achtte het houden van een fancy- fair geen wereldschokkende gebeurte nis, maar deze fancy-fair heeft voor Leidschendam wel iets schokkends, omdat de speeltuinvereniging nog slechts korte tijd bestaat en nu reeds een fancy-fair houdt zoals in Leid schendam nog nimmer is gehouden. Spr. hoopte dat het bestuur van de vereniging datgene zal bereiken, wat beoogd wordt en dat alle ingezetenen door van deze gezellige fancy-fair te genieten er toe zullen bijdragen, dat de nodige gelden voor de nieuwe speeltuin bijeen gebracht zullen wor den. De harmonie St. Cecilia blies daar na enige vrolijke nummers, zodat de vele aanwezigen al dadelijk in de goede stemming kwamen. Over de kop. De automobiliste mevr. M. C. M. uit Delft wilde op het zo gevaarlijke oversteekpunt bij de Boschlaan een overstekende brom fietser T. v. B. uit Den Helder nog passeren. Zij week daardoor te ver naar links uit en moest om een bot sing met een tegenligger te ontgaan, onmiddellijk naar rechts uitwijken. Zij deed dit op een dergelijke wijze, dat de auto kantelde waarbij zij nog geluk had, want de auto gleed op haar kant liggende nog ruim 10 meter door waardoor haar tegenligger aan een botsing ontkwam. Ernstig per soonlijk letsel deed zich niet voor. N00RDWIJKERH0UT Jaarvergadering Coöp. Boerenleen bank. Donderdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank „Noordwy- kerhout" in de zaal van hotel v. d. Geest haar jaarvergadering. Voor de opening verzocht de voorzitter, de heer J. R. Zonneveld, de talrijke aanwezigen van hun zitplaats op te staan en herdacht hij in gevoelvolle woorden het overleden bestuurslid, de heer H. E. Hogervorst. Deze heeft steeds met veel yver en toewijding zijn taak al6 bestuurslid vervuld. On danks zijn drukke werkkring met de meerdere functies die hij bekleedde, heeft hij altijd zijn volle belangstel ling getoond voor dt belangen van de bank. De voorzitter sprak de wens uit, dat hij zou mogen rusten in vrede. Vervolgens heette hy de aanwezi gen hartelijk welkom, in 't bijzon der de ereleden, de heren Bouwmees ter en Warmerdam. In zijn openings woord liet de voorzitter uitkomen, dat de bank ook in het laatste jaar in zaken is toegenomen. In 1955 is de omizet met f 5.000.000 vergroot tot een totaal bedrag van ƒ36.000.000. Het aantal spaarders bedraagt nu 2435 rekeninghouders, 284 voorschot- nemers 106, dagboekposten 31.566 en het aantal leden 452. Hij constateerde verder, dat het jaar 1955 in economisch en finan cieel opzicht voorspoedig is geweest, ondanks het personeelsprobleem. Was er vroeger een werkloosheid- vraagstuk, nu is er een gebrek aan arbeidskrachten. De export en de prijzen van de bloembollen gaven re den tot tevredenheid. De voorzitter gaf daarbij enkele cijfers van de to talen bij de Centrale Bank aangeslo ten boerenleenbanken. Tenslotte wenste hij allen Gods beste zegen voor 1956 in zaken en gezin. De secretaris, de heer L. H. Muse gaas, las de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de behandeling van rekening en balans maakte de heer v. d. Wey- den aanmerkingen op enige onjuiste cijfers in de verlies- en winstreke ning. Dit bleken zetfouten te zijn, Rckendng van entvangsten en uitgaven bedroegen in totaal 17.993.140.32. de Dalans 3.872.730.17, verlies- en winstrekening 97.409.04. Op voorstel van het bestuur werd Wat lezers ons schrijven Voorschoten, 4 april 1956. Geachte redactie, Nog gaarne een laatste reactie op het uitvoerig betoog van de heer v. d. Hulst in uw nummer van zater dag j.l. 1. Als wij in dit betoog het per soonlijke van het zakelijke schei den, dan zullen wij ons tot dit laatste beperken, omdat persoon lijke sentimenten een betoog niet aan kracht doen winnen. 2 Alvorens tot publicatie over te gaan heeft onze secretaris zich tot uw correspondent gewend om nadere inlichtingen. Het is wat naïef te veronderstellen, dat men op ons dorp eerst de officieel goedgekeurde notulen dient af te wachten, alvorens men zijn me ning kan vormen. Deze diskwalifi catie van uw correspondent wij zen wij af. 3. Wij ontvingen op ons artikel reac ties van verschillende zijden. Over het algemeen vond men de kritiek wel ongezouten, maar niet infair. Slechts enkelen deel den het standpunt van de heer v. d. Hulst. 4. Het bestuur van SVLW waar deert het contact met B. en W. aangaande de kleedgelegenheid, maar betreurt het, dat de fractie van de K.V.P. het tot nu toe niet nodig geoordeeld heeft de me ning hieromtrent aan SVLV te vragen. Dit alles is eohter nog niet het be langrijkste. De heer v. d. Hulst ziet in het ar tikel in ons clubblad «een opzetten van de jeugd tegen het bestuur van de gemeente en een krenking en be lediging van onze K.V.P.-fractie en van de raad". Hij betreurt het in hoge mate dat ons bestuur van SVLV zien achter dit artikel stelt. Dit laatste had de heer v. d. Hulst kennelijk niet verwacht, want hij voegt er nog aan toe „daar ik de meeste leden (van het bestuur) persoonlijk goed .ken". Juist dit had de heer v. d. Hulst moeten doen begrijpen, dat het nooit de bedoeling geweest kan zijn de raad of wie dan ook te beledigen of te krenken. De heer v. d. Hulst had nooit serieus mogen veronderstellen, dat onderwijzers en bestuursleden van SVLV nu ineens de jeugd van SVLV tegen de raad wilden opzet ten!!! Nadat de heer v. d. Hulst ons ar tikel beneden alle peil en beslist min derwaardig had gevonden, zou men van hem een waardiger antwoord hebben verwacht. Het bestuur heeft zijn teleurstel ling willen uiten over het feit, dat de raad het voorstel van B. en W. met 8 tegen 5 stemmen heeft verwor pen; een voorstel, dat door B. en W. was ingediend na veel overleg, na het dooievoeren van vele bezuinigin gen en na herhaaldelijk contact met de sportverenigingen. De verwerping van het voorstel van B. en W. heeft tot gevolg, dat men nu nog niet kan gaan bouwen, en dat onze zusterver eniging „Rouwkoop" ernstig is gedu peerd door het verlies van het bij terrein en door de onttakeling van haar hoofdterrein gedwongen is in woning te zoeken by SVLV. Het prettige contact dat wij steeds met wethouder Dekker mochten heb ben komt ons voor als een voorbeeld ter navolging. De raad en de sportverenigingen zullen met een dergelijk contact ge baat zijn. De Leidse Courant die gaarne een plaatsje inruimt voor degenen die „iets op het hart hebben" betuigen wij gaarne onze dank. Namens het bestuur, L. J. VAN AKEN, voorzitter. J. M. JANSSEN, secretaris. besloten de winst ad 10.886.06, 10.000 voor afschrijving van het ge bouw te bestemmen en ƒ886.06 voor post reserve te gebruiken. Bij enkele candidaatstelling werden herkozen de heren C. J. Ruigrok en C. Wassenaar, terwijl in deplaats van de heer H. E. Hogervorst werd gekozen de heer W. H. Hogervorst. Vervolgens werden de cijfers bedoeld in art. 5 en 6, huishoudelijk regle ment, verhoogd. Dit betreft het op nemen van gelden en het verstrek ken van voorschotten en credieten. Bij de rondvraag informeerde de heer v. d. Weijden of de credieten die het Rijk aan middenstanders ver. leent, ook door de boerenleenbank kunnen worden behandeld.-Hier is nog weinig van bekend. Men zal zich echter in verbinding stellen met de Centrale Bank. Voor de sluiting deelde de voor zitter mede dat in de Zilk ook dins dags-middags van 3 tot 4.30 uur zit ting zal worden gehouden met in gang van 1 mei a.s. Na de sluiting werden nog land en tuinbouwgereedschappen verloot Puzzlerit wielrijders en bloemen- bridgedrive. De puzzlerit voor wielrijders zal niet gehouden worden op 10 mei, zoals reeds gemeld, doch op 29 april a.s. Inlichtingen by mej. F. Horsthuis, Koninginneweg 20. Schoonmaak geen probleem ■■lapijl Muurverf voor wand en plafond 30 moderne kleuren vanaf 60 ct. 'per pak. Vlot en smetteloos In 1 laag. (Advertentie.» zullen omgevormd moeten worden, tót positieve waarden als zelfstandig heid, behulpzaamheid en ware spor tiviteit. Voor dit hoogst belangrijke werk is een grote dosis idealisme nodig, die door de leiding moet worden opgebracht. Helaas zijn er nog te weinig die dit idealisme kunnen op brengen. Niet minder belangrijk is de ge zonde finaciële basis, waarop het jeugdwerk moet steunen. Men moet de jeugd iets kunnen bieden en om dat te kunnen doen is er veel geld nodig. Om in die gelden, die hiervoor no dig zyn te kunnen voorzien wordt er een fancy fair gehouden het pa rochiehuis, die hedenavond geopend De bloemen"bridgedrive vindt niet I wordt, plaats op 22 mei doch 22 april. In- Zaterdag en zondag zal men er lichtingen by de heer P. Brama, café eveneens terecht kunnen. Deze fancy- „de Zwtan" te Noordwykerhout. De heer G. van Gylswyk slaag de op de ambachsschool te Leiden voor het diploma meubelstofferen B. ZOETERMEER STEUN VOOR JEUGDBEWEGING. De jeugdbeweging, die bij de op voeding onmisbaar geworden is, moet positief werk leveren wil zij aan haar doel beantwoorden. Vervlakking, vandalisme, brutaliteit en egoisme derkleding. fair heeft In en buiten het dorp een goede naam. DE OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: herenarmbandhorloge merk Prisma; glacé handschoen; paar kinderhandschoentjes; halsdoek Cali- fornië; kinderarmbandje, rode voet bal, doublé armbandje. Verloren: lichtbruine herenihand schoen (pengreenleder), damesarm- bandhorloge, wegenbelastingkaart, Lipssleutel no. 6800, pakje met on- In de afdeling aeroballisüsch onderzoek van het labora torium van de Amerikaanse marine te White Oak Man - land, zijn geleerden er in geslaagd foto's te maken van de sterke dubbele geluidsgolven, die als twee klappen hoorbaar worden wanneer een vliegtuig de geluidsbarrière doorbreekt m.a.w. sneller gaat vlle-cn dan het geluid. Men gebruikte bij de proeven plastic-modellen van de modernste straaljagers die vo'- s een eeheel nieuw procédé werden gelanceerd met een snelheid die iets boven die van bet geluid lag. r> - mr-rkeliike foto laat zien hoe een van J

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8