Het bromreglement, waarmede de K.V.P. op 10 mei a. s. haar zegetocht begint Scooter voor deelnemers; radio voor toeschouwers PRONONCE Scherp AVONDRUST Goede kwaliteit op stierenkeuring te Alphen aan den Rijn VRIJDAG 6 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De K.V.P. wint wat ik je brom! DE k v p WINT WAT IK JE BROM!" zal de gesputterde kreet ztjn, die op 10 mei a.s. Hemelvaartsdag; op alle Nederlandse wegen van Bolsward tot Breda en van Almelo tot Gouda via de knal potten van duizenden brommers door ons landje zal klinken, dat zich langzaam op gaat maken om een maand nadien 13 juni een nieuwe volksvertegen woordiging te kiezen. Dit sportevenement is daarom zo aantrekkelijk, omdat het geheel in de stijl van de K.V.P. de leden de grootst mogelijke vrijheid laat. Men mag practis~h rijden, zoals men wil en de regels, die zoals in een góede samenlevin nu eenmaal noodzakelijk zijn, schijnen slechts voor het plezier van ue rijders opgesteld te zijn. Voordat wij deze regels aan een korte beschouwing onderwerpen, eerst de grote verrassing, die aan deze bromtocht verbonden is: Op elk van de tiep finishplaatsen staan kostbare prijzen op de deel nemers te wachten. Deze prijzen zijn: 10 bromfietsen 20 bromfietsschermen 20 bromfietsverlichtingen 10 radiotoestellen En nu het reglement: Wanneer U zich ingeschreven hebt dit kan geschieden bij het afde lingsbestuur van de K.V.P. met stor ting van 1,of door storting van 1,op de girorekening van het Alg. Secretariaat K.V.P.: 379333 krijgt U omstreeks 1 mei de volgen de attributen thuisgestuurd: a. bewijs van inschrijving; b. reglement; c. consumptiebon; d. toeschouwersplak; e. vragenlijst; f. vlaggetje. HOE 'T GAAT. Laten we voor het gemak aanne men, dat een Leidenaar het stoute plan koestert om aan de bromtocht deel te nemen met als finishplaats Gouda. Nu moet men geheel volgens vrij plan zorgen, dat men min stens 40 kilometer gebromd heeft, voordat men de stad van pijpen en kaarsen binnentuft en als tweede voorwaarde is gesteld, dat men hal verwege die tocht dus als men ongeveer 20 kilometer gebromd heeft zijn „toeschouwersplak" (waarop zijn naam, adres en finishplaats in gevuld zijn) kwijtraakt aan een be langstellende niet-brommer langs de weg. Naam noteren. Deze overhandiging moet een wei nig officieel geschieden, daar de UW ADRES VOOR BETERE NYLONS (Advertentie) POTLOOD en GEEST No. 513. Horizontaal: 1. munt in Nederland (spreektaal), 4. dus (Lat.), 7. voorschrift, 9. kwartaal, 10. gem. in N.-Brab., 11. deel van een ambtsge waad, 15 nadelig, 18. trotse, 19. vei lig (Eng.), 20. niet breed. Verticaal: 1. bergklip, 2. lichaams deel, 3. optelling, 4. badplaats in Duitsland, 5. werktuig om ratten te vangen (nieuwe spelling), 6. plaats, plek, 8. deel van een auto, 12. godin der natuurkracht, 13. lied, 14. foefje (Indonesië), 16. vaarwel, 17. priem. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. wolfram, 8. meier, 10. R.T., ark, 13. me, 14. ere, 16. wil, 17. Magdalena, 18. ido, 19. not, 20. Ee, 21. vet, 23. re, 24. genet, 26. vertrek. Verticaal: 2. om, 3. Lea, 4. firma ment, 5. rek, 6. ar, 7. premier, 9. ge laten, 11. trade, 13. minor, 15. ego, 16. wen, 21. ver, 22. ter, 24. ge, 25. te. ANDEREN hunnen mij alleen zéggen hoe een mens moet wezen. Jezus echter leefde het mij voor in zijn eigen leven. Hij gaf niet alleen de richtlijnen aan voor het ideaal, Hij was zelf het ideaal en leefde dit uit. Hij toonde mij de betekenis van het leven en in Hem zag ik wat een werkelijk mens was. Ik denk dat dit Gods bedoeling ook met mijn leven is, dat ik zo diep mens moet zijn als Christus. R. Matthijsen (in ,?lein 1956", Maart-nummer). naam van de toeschouwer genoteerd moet worden op de „vragenlijst" en de toeschouwer zal deze „plak" heel zuinig bewaren, want als de brom mer, wiens plak hij in ontvangst ge nomen heeft, op de finishplaats de eerste prijs gewonnen blijkt te heb ben, dan is die „plak" in eens een radiotoestel waard geworden. Vla de K.R.O. Terwijl de nieuwe eigenaar van de „plak" de schoonste dromen droomt, tuft de brommer naar de finishplaats en vult daar zijn vragen lijst in. De vragen (5 stuks) hebben alle betrekking op verkeersproble men en de vragenlijst wordt inge vuld in een daartoe opgestelde bus gedeponeerd. Nu bevat het vragen formulier nog ruimte voor een zesde vraag, doch deze staat niet op het formulier. Deze zesde vraag wordt op Hemelvaartsdag ora vijf minuten vóór en vijf minuten over één via de KJt.O. bekend gemaakt Als men dan al vertrokken is, moet men deze zesde vraag van belangstellenden langs de weg te weten zien te komen. Bromfiets kwijt. De prijzen worden als volgt toege kend: De eigenaars van de vijf eerste formulieren, die uit de bus getrok ken worden en goed ingevuld zijn, worden tot prijswinnaars uitgeroe pen. De eerste prijswinnaars dus 10 in geheel Nederland verschijnen op zaterdag 12 mei voor de K.R.O. in het Carousselprogramma. Daar wordt hen een verkeerstechnische test afge nomen en de winnaar hiervan moet zijn gewonnen bromfiets inleveren om daar een scooter voor in de plaats te krijgen. Tot slot nog even de tien finish plaatsen in Nederland en dan opeen drafje naar het postkantoor of het afdelingsbestuur om uw gulden in schrijfgeld te storten: Bolsward, Assen, Alkmaar, Hilver sum, Gouda, Breda, Den Bosch, Roermond, Nijmegen en Almelo. Het bezoek aan de voorjaarskeurin? te Alphen a. d. Rijn is door voort durende zij het niet zware regenval niet direct plezierig geweest De keuringsring werd er bovendien erg glibberig door en tenslotte moest men zelfs de straatstenen opzoeken, hetgeen niet bevorderlijk was voor de vlotte gang der stieren. Waren dit de minder aangename kanten van deze keuring, daar stond tegenover, dat zowel opkomst als kwaliteit der dieren goed waren. Vooral de rubriek 1-jarige stieren was best Er was, net als in Sassen- heim en Bodegraven, een goed per centage eigengefokte stieren. Hieruit blijkt dat het houden van goede stieren in de laatste jaren niet zonder succes is gebleven. We mogen gerust zeggen, dat de blaarkopfokkerij in Zuid-Holland op mars is. In genoemde rubriek werden 21 stieren gepri meerd. Vier kregen een eerste, tien een tweede en zeven een derde pre mie. Bij de eerste premies ging de Ben jamin der keuring voorop. Deze volle broer van de bekende Knaap van Alma van „Vita Nova" genaamd Knaap 2 van Alma, eigenaar W. v. Santen te Wassenaar en S. J. van der Stoel te Leiderdorp, is nog maar 10 maanden, maar is in gunstige ont wikkeling en heeft een vrijwel fout loos exterieur. Fraai gelijnd werd hij in schitterende conditie gepresen teerd. 1 B werd de door G. W. v. d. Poel te Zoeterwoude gefokte Ka- rolus van N. Menken te Hazerswoude, Geblokt behangen stier met minder correcte aansluiting in de schouders. 1C Reina's Johan van Barend van „Vita Nova" te Leiden. Stier van fraai type met niet te sterke achter benen. Is ook nog niet voldoende uit gegroeid, Stier met veel toekomst. IC Marinus van J.J. Verhaar te Ter Aar. Beste stier met ruime bouw en adel. Van de tweede premies noemen we Anno van W. Hoogendoorn te Zoeter woude. Nog iets weinig ontwikkeld. Fraai soort. Julius van A. v. Dorp, Hazerswoude. Gelijnde evenredig ge bouwde stier. Gijsbrecht van G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude, Gesloten en be hangen soortige stier. Verder tweede premies: President van Q. H. Onder water, Zoeterwoude, Max van H. An- genent, Woubrugge, Anton van A. J. Hartveld, Langeraar, Nutor van Jac. Rijlaarsdam, Alphen a. d. Rijn, Keet jes Krijn van Joh. v. Dorp Jz., Ha zerswoude, Romeo van H. Angenent voornoemd en Bertram van P. C. den Hollander, Leiderdorp. Derde premies: Constant van W. Hoogendoorn Zoeterwoude, Alexander van H. Roest, Zoeterwoude, Marius van Gebr. Los, Alhpen aan den Rijn, Bastiasin van M. van Dolder, Alphen aan den Rijn, Eduard van C. van Zwieten, Hoorn en Coba's Krijn van H. Roest. De 2-jarige stieren waren minder in aantal, terwijl ook de uniformiteit zo goed was. De le premie kon de bekende Knaap van Alma van „Vita Nova" niet ontgaan. Deze stier is zeld zaam, vast gebouwd en fraai gelijnd met een ideaal gevormd kruis. Hij zondigt evenwel iets in de stand der voorbenen en zijn defensiewapenen zijn wat rijkelijk ontwikkeld, terwijl de ribben iets aan diepte missen. 1B de zeer soortige en platte Leen- dert van mevr. de weduwe Blij leven, Nieuwkoop, kon in de boven lijn zich iets vaster tonen. 2A Court van T. J. Woudenberg. Best type stier, kan iets vlakker in de kruisvorm. 2B Adolf van Alma van A. van Dorp, Hazers woude. Stier met vaste soliede bo venbouw, iets groot 2C Eduard van A. F. de Wit Alphen. Nog erg jonge stier, goed gelijnd en typisch, iets platribbig. 2D Gerlof van J. van Leeu wen, Alphen. Gelijnde stier, in zijn onderdanen iets vrouwelijk. Derde remie Bruno van Q. H. Onderwater, ioeterwoude. De 3-jarige stieren vormden een goede groep met best kopnummer. Dit kopnurmmer was Emiel van „Vita No va". Typische stier met mooie boven- ly.n en dito romp. Zijn horens beder ven enigszins het geheel. Hij behaalde een eerste premie. Tweede premies: Adelbert van G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude. Zeldzaam platte en gespierde knaap, die iets correcter in de voorhand kon zijn. 2B Evert van Gobr. Groen, Hazers woude. Vastgebouwde rubuuste bul. Iets groter. 2C Gerhardus van J. D. v. d. Akker, Alphen. Behangen zeer typische stier, iets missend in de kruisvorm. 2D Barend 2 van C. M. Rijkelijfchuizen te Rijnsaterwoude. Vrij correct gebouwd, iets lioht in de voorhand. De 4-jarige stieren waren niet aanwezig. Er zullen straks in Leiden nog wel enkele komen. Van de dit voorjaar 29 geprimeerde jonge stieren waren 19 in de provincie ge fokt. Dit percentage is nog nimmer zo hoog geweest BOSKOOP BOSKOOP GAAT RIJNEVELD VAN ELEKTRICITEIT, GAS EN WATER VOORZIEN. Zoals bekend werden tussen de ge meentebesturen van Boskoop en Al phen a. d. Rijn onderhandelingen ge voerd over de elektriciteits-, gas- en watervoorziening van de polder Rij neveld. Bedoelde voorzieningen waren tot dusver vrij gecompliceerd. Boskoop leverde elektriciteit en gas aan Al phen a. d. Rijn. De kosten hiervan werden door de gemeente Alphen a. d. Rijn dan weer met de afnemers in de Rijneveld verrekend. De water voorziening geschiedde door het ge meentelijk waterleidingbedrijf van Alphen a. d. Rijn. De hiervoor die nende hoofdleiding is reeds meer dan 50 jaar oud en zal binnenkort moeten worden vernieuwd, hetgeen tussen de 50.000 en de 100.000 zal kosten. Aangezien bedoeld gedeelte van de gemeente Alphen a. d. Rijn geogra fisch gezien eerder tot de gemeente Boskoop dan tot eerstgenoemde ge meente behoort, werd door de ge meentebesturen in overleg getreden omtrent een eventuele overname van elewtriciteits-, gas- en watervoorzie ning door de gemeente Boskoop. Het overleg heeft tot resultaat ge had, dat, behoudens goedkeuring van de raden der gemeenten, de elektri citeits- gas- en watervoorziening in het gedeelte der gemeente Alphen a. d. Rijn, begrensd door de Toe- gangse weg, de gemeentegrens met Reeuwijk, de gemeentegrens met Boskoop en de Gouwe, daaronder be grepen de Toegangse weg en de be bouwing aan de noordzijde van die weg, in den vervolge door de gemeen te Boskoop zal geschieden. De door de gemeente Alphen a. d. Rijn aangelegden elektriciteits-, gas- en waterwerken zullen door de ge meente Boskoop voor de som van 20.000 in eigendom worden overge nomen. Wanneer de raden der betrokken gemeenten hun goedkeuring aan de ze regeling zullen hebben gehecht, zal voor de bewoners van de polder Rijneveld een einde zijn gekomen aan eën weinig bevredigende toe stand. Bij mankementen aan de elek triciteits-, gas- en waterleidingnet ten moest immers steeds het betrok ken gemeentelyk energiebedrijf van Alphen a. d. Rijn gewaarschuwd wor den Alvorens het personeel aanwezig was om een onderzoek in te stellen, gingen soms dagen heen. De verlichting van de Rijneveldse wag verkeert in zeer slechte staat en voldoet geenszins aan de eisen des tijds. Nu de gemeente Boskoop de elektriciteitsvoorziening mede heeft overgenomen, is het te hopen, dat ook hieraan spoedig iets zal ge beuren. Na de overname van de elektrici teits-, gas- en watervoorziening van de polder Rijneveld een feit is, zou het aanbeveling verdienen dit ge-1 deelte van de gemeente Alphen a. d. Rijn bij een eventuele wijziging van de gemeentegrenzen bij de gemeente Boskoop te voegen. De bewoners zijn in grote mate van Boskoop afhanke lijk, aangezien meergenoemde polder op grote afstand va. de bebouwde kom der gemeente Alphen a. d. Rijn ligt. De bewoners ioen in de meeste gevallen hun inkopen in de gemeente Boskoop. Bovendien hebben de meeste hunner de wens geuit, dat de polder by het territoir van de ge meente Boskoop wordt gevoegd. Geb.: Jacobus Bart, zn van P. van Veen en J. T. Bart; Veronica Gerda Hendrika, dr van P. H. F. Besselink en W. M. Cozijn; Hennie, dr van D. G. Spee en L. Vurens. Ondertr.: H. J. van der Laar 26 j- en H. Th. van Lint 24 j.; J. G. van Gelderen 24 j. en A. G. Koopman 25 j. Getr.: P. G. Hoogendoorn 24 j. en G. van Tol 22 j.; J. van Eeden Pe tersman 24 j. en H. M. Westdijk 19 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Vier muntbiljetten; kinderwant; muntbiljet; zilverkleurige halsket ting; jongenspet; pakje pijptabak; handpompje; occuleermes; rode da meshandschoen; ceintuur; paar been kappen; dop van auto; bos tulpen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. DE MEIJE GOED AFGELOPEN. Woensdagmorgen had in de Sticht- se Meije een verkeersongeval plaats ter hoogte van de boerderij van de heer v. Vliet. De besteller van de P.T.T., de heer H. S., kwam daar met de fiets het erf af en werd grepen door de vrachtauto van de^a. Blok uit Zegveld. Wonder boven wonder bekwam de postbode slechts enkele lichte verwondingen, doch zijn rywiel was totaal vernield. LAMGERAAR Uitvoering Maria-Congregatie. De Maria-Congregatie heeft met de organisatie van deze uitvoering aan haér leden en andere belangstellen den wel een zeer mooie avond ver zorgd. Als afwisseling van de regel matige kerkelijke oefening, nu eens een buitenkerkelijke avond, die ook waardevol was, omdat ieder der aan wezigen er een goede les uit kon trekken. Kapelaan Lagerberg opende de avond met gebed. Hij verwel komde alle aanwezigen en zeer spe ciaal het toneelgezelschap dat deze avond zou verzorgen. Aan het gezel schap werd veel succes toegewenst. De kapelaan dankte verder voor de goede opkomst en hij hoopte dat ieder een genoeglijke avond zou heb ben, maar bovenal dat men geestelijk rijker naar huis zou terugkeren. Hierna trad de toneelgroep van de culturele dienst van de Parochie v. d. H. Maria Magdalena „De Schijn werper" uit Amsterdam voor het voetlicht, voor de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „Suuske Perdaems", geschreven door Jac. Keepers. De regie was van de schrij ver van het toneelspel. Zonder eni ge overdrijving mogen we zeggen dat er deze avond volop genoten is. Ge noten van het stuk, genoten vooral ook van het uitstekende speL Dit was toch wel amateur-toneel van. de beste soort. Alle spelers hebben zich doen kennen als goede krachten. Het kan niet de bedoeling zijn alle rollen te bespreken, maar een enkele uit zondering mogen we toch wel maken, en dat is voor de speler van de titel rol Suuske Perdaems. Zulk gaaf on opgesmukt en doorvoeld spel ver dient aparte vermelding. We doen hiermede niets tekort aan de uitste kende prestaties der anderen. De gehele handeling speelde zich af in de serre van de pastorie van pastoor den Beukelaar, pastoor van de Heikant. Het mysterieus verleden van de zwerver Suuske Perdaems, een leurder, een onbegrijpelijke houding van dokter Francois ten aanzien van de genegenheid van diens dochter en pleegzoon voor elkander, een houding waarvan niemand de reden weet, brachten geweldige spanning. Miebethje de huishoudster van de pastoor is het doen van de kosters werkzaamheden moe en Suuske zal de ndeuwe koster zijn. Steeds meer blijkt, dat het verleden van dokter Francois en van Suuske iets met elkaar te maken hebben. Van trou wen van Freek, de pleegzoon, en Yvonne, de dochter van dokter Fran cois kan niets komen door de onbe grijpelijke houding van de dokter. Aan het eind van het spel komt het uit, dat Suuske pnschuldig voor moord in de gevangenis heeft ge zeten. De dader was echter geweest dr. Francois. Nu komt ook uit, dat de pleegzoon van dr. Francois, de zoon is van Suuske, die in werke lijkheid Freek Nelemans heet. Als alles uitkomt en dr. Francois, die in jaren niets meer deed aan zijn gods dienstplichten, tot God terug wil gaan, dan komt alles weer in orde door de grote menslievende houding van Suuske. De twee, Freek en Yvon ne mogen trouwen met elkaar, maar nooit weten wat er gebeurd is tus- IEIDEN, BOTERMARKT 18 - DELFT, OUDE LANGENDIJK 15-16 lAdverienue). sen Suuske en dokter Francois. De pastoor en de dokter en Suuske be loven het geheim te bewaren. En Suuske met zyn zwerversnatuur neemt weer zijn kistje met negotie op om te verdwijnen. Deze man met zijn gouden hart gaat heen, en met ont roering en bewondering hebben we hem afscheid zien nemen om het ge luk van zijn kind niet in de weg te staan. Hij ging, want het geluk van deze twee was ook zijn geluk. Na elk bedrijf en vooral aan het einde van het spel, hebben de aan wezigen hun dank geuit in een warm en spontaan applaus. Als herinnering aan deze geslaag de avond kregen de dames-speelsters bloemen, een product van Langeraars bodem aangeboden. DE KWAKEL Ernstige aanrijding. Dinsdag avond reeds de motorrijder, de aan nemer Chr. Overdevest uit Rijnsater woude, nabij de splitsing Vuurlijn Ringdijk, op een voor hem rijdende personenautoe met het gevolg, dat hij zijn rechterbeen op 2 plaatsen brak. Hij reeds achter de personen auto en toen deze plotseling het aldaar ter plaatse staande richting bord zag, remde hij onverwacht af. De heer O. was op deze manoeuvre niet bedacht en hoewel hij toch kalmjes reed, kon hij de achterzijde van de personenwagen niet meer ontwijken, met bovenvermeld gevolg. Onmiddellijk werd dokter Jansen van Uithoorn gewaarschuwd en deze constateerde de dubbele beenbreuk. Per ambulance Voortman werd het slachtoffer naar het St. Elisabeth- ziekenhuis, in Leiden vervoerd en na dat het been gezet was, kon het slachtoffer naar zijn huis in Rijnsa terwoude worden vervoerd. Zijn duo- rijder bekwam geen letsel en de mo torvoertuigen werden practisch niet beschadigd. De politie leidt het on derzoek. ZOETERWOUDE Forum. Hedenavond te acht uur zal onder auspiciën van de LTJ een forum worden gehouden, ook toegan kelijk voor leden van de LTB en LTM. Het forum, dat naast landbouw vraagstukken ook problemen van meer algemene aard zal bespreken, bestaat uit mej. Jet van Gennep, rec tor Mathijzen en de heren J. H. van der Ploeg, G. J. v. Leeuwen en An ton van Moorsel. Als gespreksleider zal optreden de heer D. A. Muusers. Oost- en Westbroekpolder. De vergadering van stemgerechtigden in gelanden van de Oost- en Westbroek polder, in de Weipoort gelegen, moest na de opheffing van het café „Huize Landzicht" op het Dorp gehouden worden. De opkomst naar café „Land zicht" was zo gering, dat het ver eiste aantal stemmen nog juist groot genoeg was om de besluiten tot vast stelling van rekening en begroting te kunnen nemen. De voorzitter, de heer A. A. de Jong, opende de vergadering en deel de mede, dat de machinist W. Turk de polder 25 jaar heeft gediend en door het bestuur is beloond met een gratificatie. De rekening 1955 werd vastgesteld aan inkomsten op ƒ10.385.00, uitga ven 8.565.58, batig saldo 1.819.42. De begroting 1956 werd vostgesteld aan inkomsten en uitgaven op 10.946.41, waarbij de omslag werd bepaald op 14,per ha. (v.j. 14). Tot leden van de commissie ter na- ziening van de rekening werden be noemd de heren C. Versteegen Pz., N. v. d. Poel en G. v. Leeuwen en tot plaatsvervangers de heren Jac. N. v. d. Salm, H. v. Tellingen en J. D. v. d. Akker. Bij rondvraag braoht de heer H. v. Teijlingen het onderhoud van de polderkaden ter sprake. Hierbij werd van gedachten gewisseld over de on derhoudsplicht, die op sommige in gelanden drukt. Het bestuur is nog niet bereid een voorstel te doen tot wijziging van de keur, waarbij het onderhoud voor rekening van de polder komt. Bij de bespreking van de nieuwe voorschriften van het Hoogheem?aadschap van Rijnland, waarbij de kaden uitsluitend met klei mogen worden samengesteld, werd gewezen op de moeilijkheid om klei per schuit aangevoerd te krijgen. De voorzitter maakte bekend, dat een dezer dagen een naschouw zal wor- Laatste Berichten In de Claes de Vrieselaan te Rot terdam, waar voor asfalteringswerk- zaamheden de tramrails weggetakeld worden is vanmorgen een takelwa gen achteruitrijdend tegen een zuur- stofcylinder terechtgekomen. De auto raakte precies de afsluitkraan van het apparaat zodat de zuurstof met grote kracht ontsnapte. Blazend en sissend vloog de cylinder als een ra ket pijlsnel de lucht in, schoot over de Middellandstraat en viel in de Witte van Haemstedestraat midden op de rijweg neer. Wonder boven wonder werd er niemand gewond. Er werd zelfs geen enkele schade aangericht, behalve dan aan de cy linder zelf. den gedreven; er zijn kaden die in zulk een slechte toestand verkeren, dat langer uitstel niet meer kan wor den toegestaan. St, Christoffelgroep. Alle wel pen en verkenners worden zaterdag middag om 2 uur aan het jeugdhuis verwacht om deel te nemen aan het jeugd'défilé voor mgr. Jansen. Zorg dat je uniform er goéd ver zorgd uitziet. Scheepsberichten ABBEKERK 5 v. Djibouti n. Penang. ALCHIBA 5 te Norfolk. ALWAKI 6 te Marseille. AMOR 6 Algiers. AMSTEL- KROON p. 5 Malta n. Port Said. AN- GOLAKUST 6 Matadi. ANNENKERK 5 v. Suez n. Aden. BALI 5 v. Belawan n. Colombo. BLITAR 6 Belawan. CALTEX LEIDEN 5 v. R'dam n. Sidon. CALTEX UTRECHT p. 5 Gibraltar n. R'dam. DRENTE 5 v. Priok n. Cheribon. ENA 5 v. Wiilemstad n. IJsland. ERINNA 6 te Pladju. FRIESLAND SSM 5 v. Kopen hagen n. Sunderland. GRAVELAND p. 5 Finisterre n. A'dam. IBERIA p. 5 Ouesant n. A'dam. ORANJE p. 5 Gi braltar n. Southampton. PENDRECHT p. 5 Rasfartak n. Napels. POLYPHEMUS 6 Colombo. PRINS CASIMIR 5 v. R'dam n. Antw. SOESTDIJK 5 Philadelphia. TARIA p. 5 Singapore n. R'dain. WA TERMAN p. 5 Dakar n. Las Palmas. WIT MARSUM 5 New Orleans. Marktberichten LEIDEN, 6 april. Vee. Op de veemarkt te Leiden zijn vandaag aangevoerd: stieren 10, melkkoeien 130, vette koeien 280, vare- e.a. koeien 224, vette kalveren 25, nuch tere kalveren 394, geiten 36, vette schapen 60, fokschapen 180, vette lammeren 529, weide-lammeren 225, varkens 46, schrammen 271, biggen 600, paarden 1. Totaal 3011. Stieren, slacht 2.302 85, melk koeien 7.6011.30, vette koeien slacht 2.453.25, vare-koeien 6.20 8.80, vaarzen 6.508.20, pinken 3.25 5.10, vette kalveren levend 2.40 2.90, nuchtere kalveren slacht 3848, levend 150120, vette schapen 100 130, fokschapen 170240, vette lam meren 100140, drachtige zeugen 250350, schrammen 60105, big gen 4248, geiten 1865. De handel van melkkoeien, scha pen, lammeren, schrammen en big gen was goed, van vette koeien, nuchtere kalveren vlot, van geiten tamelijk, van vette kalveren ook ta melijk, van varekoeien, paarden en pinken redelijk. Van het wol vee was een grote aanvoer. T.BC-vrije afde ling goede aanvoer, 124 stuks. LEIDEN, 6 april. Kaas. Op de kaasmarkt te Leiden zijn vandaag aangevoerd: 13 partijen Goudse. Goudse extra tot f 2.30, Goudse 1ste soort 2.25, Goudse 2e soort 2.152.22 De handel was goed. R'VEEN, 5 apriL Bloemen. Ane monen 3356, freesia's 3062, blau we druifjes 1226, Tulpen: Rose Cop land 781.24, v. d. Eerden 881.34, Crown Imperial 6193, White Sail 78119, Carara 104198, Albino 110 —143, White Virgine 100—121, W. Copland 67—91, E. Eddy 71—93, Kre- lage 4975, Zenober 41—74, Golden Harvest 83139, Golden Measure 100 129, Moederdag 90140, Primus 81 —99, Weber 7095, Bartigon 78115, W. Pitt 74112, Skralet Sensation 90 —110, Demeter 118140, Dubbele tul pen 4575. Narcissen Chessfullness 3155, Red cup 2759, King Alfred 3357, Narcissen v. grond 2336, gr. bos. i

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2