Zltm 22444 Ook dit jaar kon Hazerswoude weer een neomyst verwelkomen Scherp AVONDRUST Las-examens „Don Bosco" MEERPOEL's Parochie van Voorhout ontving jonge priester uit haar midden DINSDAG 3 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In de namiddag: van de eerste Paasdag ginnen in Hazerswoude- dorp devlaggen, getooid met de pau selijke wimpel, weer uit. Voor de vierde maal in vier jaar tijd mocht de parochie van de H. Engelbewaar ders een neomyst verwelkomen. En zoals altijd had het feestcomité zijn taak weer aangevat met grote voort varendheid en liep de organisatie ge smeerd. Overigens is het opvallend in Hazerswoude, dat er ook in de kring van niet-katholieken zoveel medeleven is. Ook zij steken vaak de vlaggen uit en de Christelijke har monie staat altijd klaar om voor de muzikale opluistering te zorgen. Ook bij de ontvangst van pater Godebert Koot o.f.m. zou de harmo nie, die pas in nieuwe uniformen is gestoken, graag haar medewerking hebben verleend, maar aangezien de intocht in de namiddag van de eer ste Paasdag viel. was dat niet moge lijk. De katholieken hadden hiervoor begrip en uit waardering voor de reeds zo dikwijls ondervonden mede werking, lieten zij geen katholieke harmonie uit een andere plaats ko men. Pater Godebert werd dus niet met muziek ingehaald, maar de ont vangst was er niet minder hartelijk om. Intocht. Om ongeveer vijf uur arriveerde de neomyst met zijn ouders aan de grens van de gemeente, waar het kerkbestuur zijn opwachting maakte. De heer v. Schie sprak hier een wel komstwoord, waarin hij de vreugde van de parochianen vertolkte om ook dit jaar weer een neomyst te mogen ontvangen. Na dit korte woord werd de jonge priester door de gidsen naar het dorp geleid en eenmaal in de be bouwde kom sloten zich vele bruid jes bij de stoet aan. Ondanks het vrij koude weer slaagde dit eerste deel van het feest programma goed. De klokken strooi den hun vreugdezang uit over het vlaggende dorp en de mensen ston den voor hun huizen en wuifden de neomyst toe. Bij de kerk sprak pastoor Boos een welkomstwoord tot de neomyst, die daarna het Plechtig Lof deed. Na het Lof was er in de pastorie een samenkomst, tijdens welke pa ter Godebert kennis maakte met de leden van het kerk- en armbestuur en het feestcomité. Grote belangstelling. Stampvol was de kerk, toen de neomyst op Tweede Paasdag, voor afgegaan door een grote stoet bruid jes, de kerk betrad om zijn eerste Plechtige H. Mis op te dragen. Het altaar was versierd met een weelde van bloemen en in de kerk hingen bloemtoeven van witte se ringen en rode tulpen. Bij het opdragen van het H. Offer werd pater Godebert geassisteerd door pastoor Boos als presbyter as- sistens, pater Schouten o.f.m. als diaken en pater v. d. Klauw uit Bos koop als subdiaken. POTLOOD en GEEST No. 510. Horizontaal: 1. gevierde zangeres, 4. inhoudsmaat (afk.), 6. Ierland, 7. deel van een vuurwapen, 9. munt in Nederland (afk.), 10. hond, 12. ontkenning (Eng.), 13. vragend en betrekk. voornaamwoord, 16. mu zieknoot, 17. voorzetsel, 19. zoutstof, 22. jongensnaam, 23. achting, 24. lid woord, 25. wortel, 27. door twee deel baar, 29. lengtemaat (afk.), 30. kort afgebroken geluid. Verticaal: 1. hetzelfde, 2. titel (afk.), 3. verbrokkelen, 4. muziek noot, 5. inwending lichaamsdeel, 6. gem. in Limb., 7. plaats in Gelderl., 8. rivier in Italië, 11. bekende afkor ting, 14. tijdrekening, 15. onbep. voornaamwoord, 18. iemand de ach ting geven, welke hem toekomt, 19. loot van een plant, 20. per expres (afk.), 21. nobel, 22. voorzetsel, 26. emeritus (afk.), 28. volgens andere (afk.). Oplossing morgenavond. MODERNE twijfelaars en onge lovigen zullen tot hun schaamte en schande moeten be kennen, dat zij in twijfel en onge loof mijlen overtroffen worden door de elf apostelen! Hallucinatie of auto-suggestie zulke uit heemse woorden kenden de apos telen nietmaar zij wisten blijk baar heel goed wat de parapsycho logie eronder verstaat. Zij wan trouwden de verrezen Jezus; zij wantrouwden hun ogen toen Hij plotseling als een geestverschijning in hun midden gestalte aannam. En wij horen het de opgetogen Je zus zeggen (evangelie van heden): „Ik ben het zelf. Betast me maar. Hebt jullie niets te eten?" Toen konden ze er niet meer onderuit. De feestpredicatie werd gehouden door pater Bonifacius v. d. Werf C.P., ook een priesterzoon van de paro chie, die vorig jaar als neomyst werd ingehaald. Pater v. d. Werf sprak naar aan leiding van de tekst: ,,'n Priester wordt genomen uit de mensen en ten bate van de mensen aangesteld als hun bemiddelaar bij God". 'n Priesterfeest, aldus spreker, is een offerfeest. Priester zijn is mooi; priester worden is moeilijk. Het priesterschap is een uitverkiezing, maar niet in die zin, dat men het in de schoot geworpen krijgt en er niets voor behoeft te doen. Men moet er voor zwoegen. God legt beslag op een mens en geeft hem een taak, die zwaar is; men zou geneigd zijn te zeggen: Te zwaar voor een mens Uitvoerig schetste pater v. d. Werf de betekenis van het priesterschap en besloot zyn predicatie met een persoonlijk woord tot de neomyst en dienst ouders, waarin hij zeide, dat het vertrouwen op de kracht van God, die de neomyst riep, thans zijn bekroning heeft gevonden. Het parochiële mannenkoor onder leiding van de bekwame dirigent, de heer N. P. Kaptein, zong een drie stemmige mis van Jan Nieland en gaf een prachtige vertolking van een) eveneens drie-stemmige priestercan tate van Dobbelsteen. Het orgel werd bespeeld door de heer R. v. Vliet. Receptie. Om half twee 's middags werd de neomyst ontvangen in de keurig ver sierde gymnastiekzaal. Hier werd hij toegezongen door een koor uit de L.T.J. en de andere jongerenvereni gingen onder leiding van Rinus de Boer, waarna ook een kleuterkoor tje onder leiding van mej. Fiet v. d. Aar zijn aandeel in de zanghulde liet horen. Pastooor Boos feliciteerde pater Godebert en zijn ouders met deze mooie dag in hun leven. De heer van Schie bood vervolgens namens de parochie een geschenk on der couvert aan. Direct na deze plechtigheid stroom den de parochianen toe, om de neo myst en zyn familie de hand te druk ken. Er waren veel belangstellenden, evenals in het Plechtig Lof, waar mede deze feestdag voor de parochie om half drie werd besloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Brand in garage Even voor elf uur op Tweede Paas. dagavond heeft een felle uitslaande brand gewoed in een pakhuisruimte, die tot stalling diende van auto's en toebehoort aan het Garagebedrijf van de heer Boot sr. Dit pakhuis staat achter aari de Bloemweg, een doodlo pende weg, waaraan behalve enkele kleine woningen, een aantal tramwa genstellen voor bewoning zijn inge richt. Toen de brand door een dezer bewoners daarvan was ontdekt, sloe gen de vlammen al fel naar buiten door een van de grote zij-deuren, wel ke openstond- In de garage bleek toen een vrachtauto, toebehorende aan de heer Bruines jr. fel te branden. Bij onderzoek is komen vast te staan, dat de vrachtauto in brand vloog, toen de eigenaar de motor wilde starten. Hij was namelijk voor nemens om zijn meisje met de vracht auto naar huis te brengen. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat aan blussen met emmers water, waartoe men aanvankelijk po gingen in het werk stelde, niet meer viel te denken. Een van de „trambe woners" moest zelfs eerst zijn eigen „woning" redden, want de vlammen hadden zich al meegedeeld aan een hoekje van zijn „huis". Met grote moeite hebben de bewo ners van de Bloemweg, alias Tram wagenlaan, zoals de bewoners van het achterste gedeelte het noemen, een luxe auto nog kunnen redden, alvo rens de vlammen de wagen hadden verteerd. Wel was de wagen, welke toebehoort aan de slager B. aan de Hooftstraat, ernstig door de hitte be schadigd. Een andere auto, welke daar geborgen was, werd door het vuur totaal vernield, terwijl ook de vrachtauto, waarin de oorzaak van de brand schuilt, ernstige schade kreeg. De heer Bruines kaïn zich door snel uit de cabine te springen, in vei ligheid brengen. Boven de garage bevindt zich een zolder, welke is ingericht voor de Padvindsters. Hier is uitei-aard grote waterschade ontstaan, evenals in een van de aangrenzende woningen. De brandweer, o.l.v. de comman dant, de heer A. J. Th. M. Korver was met volledig materiaal uitgerükt en slaagde er weldra in het vuur meester te worden. Ook burgemeester Witschey was op het terrein van de brand aanwezig, evenals inspecteur-corpschef van po litie N. G. Groothuyse. Het gebouw kon behouden blijven. Het benedenvertrek is evenwel heel uitgebrand. De schade is nog niet begroot. Omstreeks kwart voor één rukte de brandweer in. BUS BOTSTE TEGEN BRANDWEERAUTO. Toen de tweede brandweerauto zich naar de brand aan de Bloemweg spoedde, ontstond op de kruising SchoolstraatJulianastraat een bot sing met de Citosa-bus. Hoewel de brandweerauto van rechts kwam, luid signalen gaf en met de lichten knipperde, was de na dering door de bestuurder van de bus niet tijdig opgemerkt. De bus botste tegen de linkerkant van de brandweerauto. Beide wagens kre gen ernstige schade. De brandweer auto reed onmiddellijk door de brand. Een van de inzittenden bleef achter voor de afwikkeling van de aanrijding met de politie, die haar taak hierdoor moest verdelen over de brand en de aanrijding. Persoonlijke ongelukken deden zich in het geheel niet voor. HAZERSWOUDE Dr. v. Royen sprak met Dulles De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roy en, heeft gisterochtend op het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken minister John Foster Dulles persoonlijk de terleurstelling overge bracht, die 's ministers verklaringen in Djakarta bij de Nederlandse Re gering gewekt hebben. Het onderhoud, dat werd gevoerd op uitnodiging van minister Dulles duurde 55 minuten. Dr. Van Royen verklaarde na het onderhoud; „Ik heb de teleurstelling en de verbazing van onze regering ovei-gebracht, dat Dulles in Djakarta kennelijk alleen maar woorden van bemoediging voor de Indonisiërs heeft gehad en dat hij blijkbaar niet gewaarschuwd heeft ten aanzien van de eenzijdige opzegging van de RTC- overeenkomsten tussen Nederland en Indonesië welke stap wij beschou wen als een schending van een inter nationaal verdrag en dat hij ook niets te zeggen heeft gehad over de dreigende rechtsverkrachting in het proces-Jungschlager". ENGELSMAN AANGEVAREN BIJ HOEK VAN HOLLAND. Gisteravond omstreeks negen uur is het Engelse stoomschip „Great Hope" in de mond van de Nieuwe Rotterdamse Waterweg, tussen de Sema^or en het Noorderhoofd, in aanvaring gekomen met een tot nu toe onbekend schip. De „Great Hope" die 2328 ton meet, was op weg naar Rotterdam. De aanvaring geschiedde in een dikke mist en het Engelse schip moest met ernstige schade aan de voorsteven naar Rotterdam wor den gesleept. KORDATE KLEUTER. Vrijdag heeft een zes-jarig meisje in Clermont Ferrant haar veertien maanden oude broertje en de spaar gelden van haar ouders gered. KIND GERED. Zaterdagmorgen viel het 4-jarig zoontje van de heer Hunnink in de Roemer, dat zich te dicht aan de langs die weg gelegen Vaart begaf, in het water. Door het spartelen was het kind al midden in de Vaarts te recht gekomen. De groentenkoop- man P. van Staveren, die juist aan kwam rijden en het kind in het wa ter zag liggen, bedacht zich geen ogenblik en sprong gekleed in het water. Het mocht hem gelukken het ventje van een wisse dood te redden. Diploma's V.G.L.O. Op de Dorps school werden de diploma's uitge reikt V.G.L.O. aan de volgende leer lingen. Niela de Gelder, Hanneke van der Haven, Hennie Hoogendoorn, Teunie Hoogendoorn, Ria de Kruiff, Ria Matze, Christina Oppelaar, Pietje Timmerman, Maartje van Wieringen, allen te Hazerswoude; Alie Boevé en Dina van Velde te Boskoop; Tinie Bregman, Tini Pos, Adri Qualm, Co- by Sloof, en Maria Vermeulen, allen te Benthuizen. Op auto gereden. Toen zater dagmorgen dokter Meijst zijn auto achteruit in een doodlopende straat wilde rijden om vervolgens de Toren straat in te gaan, kwamen op dat moment in de Torenstraat op de fiets een paar jongens aanrijden, die om het hardst aan het rijden waren. Een van die jongens, een zoontje van de heer L. Matze, reed toen met een flinke snelheid in de flank de auto aan. De auto werd hierdoor bescha digd, doch de jongen bekwam geen letsel. 5 LEIMUIDEN Mysterie-show. Onder deze naam komt op 6 april 8 uur het gezelschap van het theaterbureau „Centrum" in het Parochiehuis te Leimuiden, een spannende, gezellige en beschaafde amusementsavond geven ten bate van de Bond Zonder Naam. NIEUWKOOP Poldervergadering. Ten- huize van de secretaris, de heer C. J. Groe nendijk werd de jaarvergadering ge houden van de gecombineerde Noord, sebuurter- en Voordijk se polders. Over het onderzoek der rekening, getekend door de heren F. H. Jan maat en P. Wahlen, was een gunstig rapport aanwezig. De rekening over 1955 gaf een totaal aan inkomsten aan van 34.438.30 en aan uitgaven f 42.147.41, derhalve een nadelig sal do van ƒ7709.11. De provinciale bij drage voor de restauratie van wegen zal echter bedragen 1868.20, zodat het nadelig saldo hierdoor kan wor den teruggebracht tot 5840.91. Voor De ouders van de kinderen waren j de wegen is een buitengewone uitga- niet thuis en het meisje was boven in haar kamer. Plotseling zag zij dik ke rook binnendringen. Zij greep haar broertje en 'n doos, waarin haar oudei's huri spaargelden bewaarden, en snelde de trap af naar buiten. Er bleek brand uitgebroken te zijn en ondanks de inspanning van de brand weer brandde het huis geheel uit. ve besteed van ƒ23.418.02, waarvoor de Staatsdomeinen en de provincie Zuid-Holland een bijdrage toekenden van ƒ9518.20. De omslag werd voor dit jaar wederom bepaald op 30 per hectare. De begroting van inkomsten en uitgaven sloot met een totaal van f27.177.58 In de commissie voor het nazien •e in de afgelopen winter gege ven lascursussen door de R.K. avond nijverheidsschool „Don Bosco" wer den vorige week beëindigd met het afnemen van de examens. Zowel de cursussen als de exa mens stonden onder toezicht van de N.V.L. (vereniging voor lastechniek) voor het elektrisch lassen en onder toezicht van de C.O.C.A.M. (Centrale organisatie cursussen autogene me taaibewerking) voor het autogeen lassen. De lessen werden gegeven door de heer Kriekaert, leraar aan dag avond-school, bijgestaan door de heer Stichter, leraar aan de avondschool. Het resultaat van de gehouden exa mens was zeer goed; slechts één can- didaat is gezakt voor de theorie. De geslaagden zijn: Elektrisch lassen (beginners): G. Buys, P. A. van Delft, G. N. Hogen- boom, H. C. Kuyl, G. B. Meulblok, P. Nieuwkerk (herexamen theorie), J. A. Rodenburg. H. Rijnbeek en A. J. Zandvliet. (Afgewezen geen). Elektrisch lassen (bevoiderden): P. A. Bakker, A. J. v. d. Born, T. J. Koelema, Th. Ottenheim, A. Stokkel, P. A. Touw, W. J. v. d. Voort, J. Th. Vrisekoop. (Afgewezen geen). Autogeen lassen (beginners): M. van Hees, W. Heemskerk, J. v. der Hulst, C. v. Kampen, J. J. Kluivers, T. J. Koeleman, O. Lagendijk, J. J. Lelieveld, P. van Nes, W. F. Nieu- wen-burg, A. C. Nieuwkerk, P. J. Prins, N. A. Refers, P. J. Stikkelman, J. C. Verhaar, J. Vertegaal. der rekening werd als nieuw lid be noemd de heer A. P. J. van der Wëyden. Klachten zijn binnengekomen, dat de ringvaart van de polder Zevenho ven veel te ondiep is. De voorzitter zegde toe hiernaar met de opzichter een onderzoek te zullen instellen. Voorts kwam de wenselijkheid naar voren de Amstelkade te verho gen ten behoeve van de Noordse buurt. De voorzitter en de heer Lan- tenga, opzichter van de Nederlandse Heide Maatschappij, die de vergade ring eveneens bijwoonde, als verte genwoordiger van de Rentmeester van de Nederlandse Staatsdomeinen, zullen de kade ter plaatse opmeten en hierin zonodig nader beslissen. In verband met het vertrek van het bestuurslid W. J. van der Horst, ver tegenwoordiger van de afdeling Voor dijk, wordt een bestuursverkiezing gehouden en in die vacature wordt vooizien door de benoeming van de heer A. van Vliet te de Hoef, die deze benoeming aanvaardde. De heer Lantenga deelde tenslotte nog mede, dat er thans plannen worden ge maakt de drooggelegde Noordse Buurt te beplanten. NIEUWE-WETERINS HOND HAD HEERLIJK PAASMAAL Mevr. L. te Nieuwe-We tering had voor de Paasdagen een flinke rol lade aangèschaft, omdat zij wat gasten verwachtte. Toen zij dit heer lijke 'geredht had gebraden, zette zij dit achter haar woning buiten om wat op te stijven. De hond van een familie uit Roe- lofarendsveen kreeg van dit Paasge- recht de lucht, toen hij in de buurt van de woning kwam. Hij nam het gerecht in zijn bek en verdween met de meeste spoed. Daar 'n hond nu eenmaal harder kan lopen dan een mens, mocht een ach tervolging niet het gewenste rësul- taat opleveren. De familie L. moest deze Paasdagen - zonder rollade doen, terwijl de hond zich aan een en ander heeft te goed gedaan. NOORDEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR WETHOUDER SPLINTER. Voor zijn vele verdiensten voor de gemeente is zaterdagmiddag aan wet houder S. Splinter de gouden ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, verleend. Het ere-metaal werd aan de wet- houder uitgereikt door burgemeester M. P. v. d. Weijden. (Morgen komen wij hier nader op terug). R0EL0FARENDSVEEN In strijd met de wet. Tegen een pensionhouder uit Noordwijkerhout is proces-verbaal opgemaakt wegens het venten met gedistilleerd zonder vergunning en het ongedekte vervoer daarvan. RIJNSATERWOUDE De uitslagen van de onderlinge bordencompetitie Dam en Schaak- klub Luto zijn: Dammen: A. KooyM. Jansen 2-0. F. OostveenH. Oostveen 02; H. OostveenF. Oostveen 02; E. Miur R. Reumerman 20; R. Reumerman F. Oost-veen 20; E. MurG. de Boer 20; F. OostveenR. Reumer man 02. Schaken: C. RijlaarsdamM. Bik 10; R. AppelmelkG. Roest 10 C. RijlaarsdamG. Roest 01. M. Bik 'R. Appelmelk 01; G. Roest—R. Appelmelk 1/21/2. TER AAR Geboren: Clemens M. J. A., zn. v J. A. Egberts en M. M. Borst; Hen drika, dr. v. E. Kalshoven en H. de Graaf. Ondertrouwd: H. Wieman, 25 jr. M. W. van Evvijk, 29 jr.; P. Blom, 29 jr. en A. C. van Vliet, 23 jr.; W. J. Eoniekoe, 39 jr. en J. M. de Jong, 27 jr.; J. B. Mulders, 27 jr. en M. G. M. Koeleman, 22 jaar. Overleden: M. C. Buijs, wed. van: J. v. d. Hoorn 84 jaar. Afscheid mgr Jansen PAROCHIANEN VAN DE ST. LODEWIJKSKERK. Deze week hebt U toegangsbewij zen ontvangen voor de huldigings- en afscheidsavond van onze oud-pastoor mgr. M. A. Jansen. Mocht U, onver hoopt, niets ontvangen hebben, dan kunt U nog kaarten afhalen aan de volgende adressen: F. C. de Hosson, Gangetje 6 N. L. M. Jansen, Plantsoen 23 J. Vlasveld, Doezastraat 20. U wordt dringend aangeraden plaats te bespreken a ƒ0.10 per plaats, waartoe gelegenheid bestaat op zaterdag 7 april a.s., van 12 tot 3 uur aan de Stadsgehoorzaal, ingang naast de Franse kerk. Kaarten mee brengen. De huldigings- en afscheidsavond zal plaats vinden op zondag 8 april, in de Stadsgehoorzaal. De zaal wordt om 7.15 uur geopend en beslist gesloten om 7.45 uur, waarna niemand meer kan worden toegelaten. Zorgt U er dus vooral voor op tijd aanwezig te zijn? Er zal een kort, aantrekkelijk pro gramma worden uitgevoerd, waarna iedereen in de gelegenheid zal wor den gesteld persoonlijk afscheid te némen van mgr. M. A. Jansen. HET KERKBESTUUR EN ACTIE COMITé. 1 April werd windei 1 April is dit jaar met de mantel der paashaas bedekt. Alle mondelin ge moppen konden door de gedu peerde met een handig: 't is geen 1 april, 't is Pasen" gepareerd worden. Dit antwoord hoorde wij ten minste van een bij de neus gepakt jongetje. De Leidenaars zullen het echter voorlopig zonder Rembrandtmonu- ment moeten stellen. De fontein op de Vismarkt zal springen als weleer en de commissie Rembrandtherdenking gaat onverdroten verder met het op dracht geven aan abstracte kunste naars van wie alleen hun naam op schilderij of beeldhouwwerk begrij pelijk is. Dit koekoeksei in het Leidse nest zal echter niet voor volgend jaar Pasen uitgebroed kunnen worden. De Waarheid had dit jaar ook een 1 april-mop. We hebben wel lang moeten zoeken, want in een dergelijk blad vindt men het hele jaar door be richten die op voorbarige 1 april-mop- pen lijken, maar uiteindelijk vonden wij hem toch. Geen rehabilitatie van Stalin, maar een kunstmaan die door de spiegel-telescoop van Dwingeloo gezien zou zijn. De Maasbode liet de vaderlandse kippen de „raceleg" krij gen en beloofde iedere Nederlander een gratis ei op Pasen. De Leidse bladen lieten verstek gaan. Burgerlijke Stand Geboren: Robertus Franciscus Ma ria zn van P. E. M. van Schaik en M. H. Delahaije; Margaretha Arina Pe- tronella dr van M. v. d. Voord en P. W. Groeneveld. Willem Jacob zn van A. Droste en A. v. d. Staaij. Petrus Gerardus zn van C. M. van Haestregt en C. T. Klein. Anna Helena dr van J. B. Krul en P. v. Polanen. Hendrik Cornelis zn van A. v. Egmond en J. H. B. v. d. Stel. Jacobus Johannes zn van P. W. J. van Rijn en J. M. Stolk. Johannes Jozef Maria zn van J. A. van Klink en C. J. M. v. d. Meer. Maria Johanna dr van W. v. d. Zwan en J. T. Rietveld. Rosanna Edwin dr van J. E. A. Velthuis en I. J. Vijsel. Elisabeth dr van L. Montanje en P. v. d. Mee. Besteedt Uw geld nuttig Geef haar een electrische naaimachine! Reeds vanaf 295, Adler - Minerva Fridor NAAIMACHINEBEDRIJF, Breestraat 171 - Leiden. I Advertentit Begrafenis A.M.J.A Devilee Gisteren vond in de St. Willibror- duskerk te Oegstgeest de uitvaart plaats van de heer A. M. J. A. De vilee, vice-president van het zang koor van de St. Petrusparochie te Leiden, dirigent van het koor als as sistent van de directeur-organist, de heer H. A. Rijnbeek en dirigent van het Jongenskoor. De overleden was procuratiehouder van de Meelfabriek „De Sleutels". De H. Mis van Re quiem wei'd opgedragen door pas toor L. Retèl, o.f.m. uit Zaltfiommel met assistentie van kapelaan W. B. J. Wüst en kapelaan F. M. v. Zon. Het versterkte Sint Petruszangkoor zong een Requiem van Perosi. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.a. mgr. J. Buis, apostolisch vicaris van Jesselton op Brits Borneo, oud pastoor Th. M. Beukers en vele vrienden en kennissen van de over ledene. Om 2 uur vond eveneens onder buitengewoon grote belangstelling op de r.k. begraafplaats aan de Zijl poort te Leiden de teraardebestelling plaats. De beaarding werd verricht door pastoor L. Retèl. Op de begraaf plaats merkten wij o.m. op ir. F. K. T. Beukema toe Water uit Oegstgeest mede-directeur van de N.V. Meel fabriek „De Sleutels" v/h Koster en Co. ,en vele vrienden en kennissen van de overledene. De echtgenote van de overledene sprak nog een en kel woord tot de leden van het jon genskoor van de Sint Petrus. Hierna dankte de oudste zoon, de heer Jac. Devilee, en een broer van de over ledene namens de familie. ALMA MATER-KOOR De repetitie van het Alma Mater koor op morgen woensdagavond voor het afscheid van mgr. Jansen wordt niet gehouden in de Romanuszaal, maar in het gebouw van de Mij. voor Toonkunst, Rapenburg 22, te 8 uur. TEIEF. (Advertentie) De parochie van St. Bartholomeus in Voorhout mocht met Pasen weder om een neomyst begroeten en wel pater Edmar Vergouwen o.f.m., die op Zondag Laetare uit handen van mgr. Lemmens de H. Priesterwijding heeft ontvangen te Weert. De begroeting was spontaan en hartelijk. Het was een parochiefeest. Eerste Paasdag werd de neomyst aan de grens der gemeente welkom ge heten, waarna de stoet zich naar de kerk begaf. Overal langs de weg wap perde de driekleur met pauselijke wimpel. Nadat pastoor Bresser vanaf de kansel een kort welkomstwoord tot de neomyst gesproken had, vroeg hij hem, de parochianen zijn eerste priesterlijke zegen te geven. Na dit ontroerende moment, namen de ves pers een aanvang, waarbij de neo myst en zijn broer, frater Reinald Vergouwen de pastoor assisteerden. Op 2e Paasdag droeg de neomyst zijn eerste plechtige H. Mis op. Vanaf zijn huis tot aan de kerk was een haag gevormd van leden van alle ver enigingen, waar tussendoor de neo myst en familie zich naar de kerk begaven. Na het zingen van het welkomst lied droeg de neomyst 't H. Misoffer op met assistentie van pastoor L. J. Bresser als presbyter assistens, pa ter Seraphinus, diaken en zijn broer, frater Reinald als subdiaken. Onder leiding van directeur A. de Bekker zong het koor een meer stemmige mis van Jan Nieland, op het orgel begeleid door de heer De Hey uit Leiden. De feestpredikatie werd gehouden door pater Seaphinus o.f.m., -die op ontroerende wijze de betekenis van het priesterschap uiteen zette. 's Middags om half drie was de of ficiële receptie. Namens de parochia nen sprak de heer A. de Bekker woorden van welkom en gelukwens, waarna pastoor L. J. Bresser het pa rochiecadeau aanbood, bestaande uit 3 kasuifels met alle bijbehorende para menten in de kleuren rood, groen en paars. Namens de N.K.J.B. sprak Herman Godijn woorden van gelukwens en bood een fraai madonnabeeldje aan en twee boeken. Ook mej. v. d. Schalk uit Noord- wij'k complimenteerde haar oud-le^.- ling van de le klas lagere schol met deze grote uitverkiezing. Tot slot sprak de neomyst een har telijk dankwoord. Vele parochianen kwamen hierna de jonge priester de hand drukken. 's Avonds braoht „St. Caecilia" de neomyst nog een serenade. Raadsagenda De gemeenteraad zal op donderdag 5 april, 's avonds 7.30 uur o.a. de volgende agendapun ten behandelen: bestemming van per ceel Jac. van Beierenweg 23 tot wijk- gebouw van het Wit-Gele Kruis in te trekken; 1850.beschikbaar te stel len voor de aankoop van brandslan gen; de sportvelden aan de R.K.S.V. Foreholte te Voorhout te verpachten; bij te dragen in de kosten van de R.K. H.B.S. te Lisse over de periode 1 sept. 31 dec. '56; voorstel om aan J. Bier man te Voorhout 111 m2 grond aan de Prins Bernhardstraat voor 6.75 per m2 te verkopen; voorstel om van C. Oostdam te Voorhout een perceel grond nabij de Julianalaan te kopen; te bepalen dat een herziening van het uitbreidingsplan dezer gemeente in voorbereiding is; opheffing van het gemeentelijk waterbedrijf per 1 jan. 1957 NOGREfWIJK AUTOBOTSING. Tweede Paasdag was er ondanks het koude weer een tamelijk druk autoverkeer door Noordwijk en moest de politie op verschillende punten re gelend optreden. Ook op de hoek BeeklaanVinkenlaan was het gis termiddag zeer druk, waarbij zich een ongeval voordeed. Toen op een stop sein van de verkeersagent een auto mobilist moest stoppen, kw.am de verpleegster van het Groene Kruis, met haar auto tegen de voorste wa gen aan. Door de schok kwam de be stuurder met zijn hoofd tegen de voorruit en bekwam enkele schaaf wonden. Een inzittende dame uit de tweede auto bekwam verwondingen aan de neus. Na verbonden te zijn, konden zij hun reis voortzetten hoe wel de aanrijdende auto nog tamelijk veel schade had opgelopen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2