IDE STRAATRIDDER LEN TE Z WATER Vijftien jaar geëist wegens doodslag op echtgenote Wethouder Dekker neemt ontslag i. v. m. drukke werkzaamheden J^»InfraphiI« DONDERDAG 29 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 1 De advocaat-generaal bij het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gistermiddag tegen een 33-jarige op perman uit Eindhoven, wegens dood slag op diens echtgenote een gevan genisstraf van 15 jaar geëist. Deze eis is gelijk aan het vonnis van de rechtbank te 's-Hertogenbosch. Zo wel verdachte als het openbaar mi nisterie hadden beroep tegen het von nis van de rechtbank aangetekend. Er werden zestien getuigen a charge gehoord. Ter zitting verklaarde verdachte, volkomen onschuldig te zyn aan het hem ten laste gelegde. Het gebeurde heeft zich afgespeeld in de loop van de avond van 9 oktober 1954, toen de vrouw van verdachte hevig bloedend werd aangetroffen in een steeg na bij de Boschdijk te Eindhoven. Met een mes was haar een ernstige borst wonde toegebracht, tengevolge waar. van zij korte tijd nadien overleed. De harmonie in het huwelijk van verdachte met het slachtoffer had ernstig geleden. De man werkte niet meer en tengevolge daarvan koos de vrouw een twijfelachtig beroep om zodoende tenminste nog enig geld voor zich en haar drie kinderen te verdienen. Van deze omstanuigheden profiteerde ook verdachte, die regel matig 's avonds naar het café g!ng, waar zijn vrouw vertoefde, om bij haar drinkgeld te gaan halen. Er ont stond een relatie tussen verdachte en een andere vrouw en naar de me ning van de advocaat-generaal, is hieruit de psychologisch verklaarbare spanning ontstaan, waardoor ver dachte impulsief tot de doodslag werd geleid. In zijn requisitoir stelde hij dat het door de rechtbank ge velde vonnis in alle opzichter, juist moet worden geacht en dat verdach te terecht als de dader werd aange wezen. Kritiek op vooronderzoek De advocaat-generaal bouwde zijn requisitoir op aan de hand van het. gestelde in het psychiatrisch rapport van prof. dr. Baan te Utrecht en con cludeerde, dat verdachte was een on- rijpe persoonlijkheid, impulsief en met een neiging enige bravour die in een uitbarsting van woede en wrok de doodslag pleegde. Hij kriti seerde met een enkel woord het vooronderzoek in deze zaak, dat naar zijn oordeel niet zc degelijk was als het had moeten zijn. De raadsman uit 's-Hertogenbosch meende, dat geen bewijs ir. deze zaak was geleverd en dat het requi sitoir feitelijk alleen op veronder stellingen steunde Volgens hem heeft de advocaat-generaal slechts aangetoond, dat verdachte liet ge daan zou kunnen hebben, maar niet, dat hij het inderaaad gedaan heett. Hij vroeg vrijsp-aak en onmiddellij ke iri vrijheidstelling van verdachte, waartoe het hof g«en termen aanwe zig achtte. Over veertien dagen zal het hof arrest wijzen. SOCIAAL CHARITATIEF CENTRUM VERHUISD Het Diocesaan Sociaal Charitatief Centrum in de bisdommen Haariem en Rotterdam is vanaf 1 maart 1956 ge\ estigd op het adres: Bezuidenhcut- seweg 195, 's Gravenhage. Het is tele fonisch te bereiken onder 'het num mer K 1700—773688. Gerechterlijke macht met nieuwe stoffen omkleed De gerechtelijke macht zal zich met 'n nieuwe toga omkleden. Men wil meer eenheid brengen in de ambtskledjj waarmee vele dragers vrij slordig omspringen. Er is een speciale com missie gevormd die een nieuwe kledij moet creeren. Men denkt aan een tab- haard, waarvan de snit niet veel af wijkt van het huidige model maar die bijna tot de grond zal reiken. Hierdoor zullen de dames hun kleu rige nylons niet meer behoeven te verwisselen voor zwarte kousen. Dc toga wordt voorzien van een opstaand kraagje, waartussen de witte bef met knoopjes wordt vastgemaakt. Geen slordige en slecht gestrikte bandjes dus meer. Ook in de stof van toga en bef zal verandering komen. Nieuw model van ooievaarsnest Een landbouwer uit Duiven in Gel derland heeft het bewijs geleverc dat hij voor ooievaars een nestje kar oouwen. waaraan zij met liefde te rugdenken en waarop zij zo snel mo gelijk terugkeren; want zelfs nada hy verhuisd was, kwam het ooie vaarspaar bij het oude huis terug er ook een nest bij de nieuwe wonim werd onmiddellijk door twee ooie vaars betrokken. Overal op de Ve- luwe worden nu ooievaarsnesten van het volgende model opgericht: een wagenwiel op een hoge paal af gedekt met graszoden, waarop een laagje aarde gemengd met paarde- mest. Op deze onderbouw tien droge takken die netjes moeten worden uitgespreid. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Yapeyu", 5 april. Australië: s.s. „Arcadia", 7 april. Brazilië: m.s. „Gaasterland", 2 april; s.s. „Urukuay", 7 april. Brits-Oost-Afrika: s.s. „Le Bour- donnais", 2 april; s.s. „Ferdinand de Lesseps", 7 april. Canada: s.s. „Groote Beer", 2 april, s.s. „American Judge", 5 april. Chili via New York: 4 april. Indonesië: s.s. „Limburg", 5 april. Ned. Antillen: m.s. „Jóason", 2 april. Nieuw Zeeland via Engeland, 7 april Suriname: m.s. „Bonaire", 4 april. Unie van Z.-Afrika: m.s. „Jagers fontein",. 3 april. Z. W. Afrika: m.s. „Carnarvon Castle", 7 april. Inlichting betreffende de verzen dingsdata van postpakketten aan de postkantoren. Meer subsidie voor K. W. V. Het merendeel van de raadsvoorstel len van het college werd gisteravond in de raad zonder commentaar of aanvulling aanvaard. Alleen het voorstel inzake subsidie aan de Ko- i ningin Wilhelminavereniging bracht de raad in onenigheid. Maar dit was ook al het geval in het college, want er was daar een meerderheidsvoor- stel en een minderheidsvoorstel. De raad zelf kwam in dit geval nog met een tussenvoorstel, dat ook niet aan vaard kon worden. Afwezig was al leen de heer Eijsink Smeets wegens verblijf buitenlands. Een andere verrassing wachtte de leden van de raad aan het begin van de vergadering, toen de voorzitter een mededeling voorlas, waarin hij bekend maakte, dat wethouder Dek ker zich als wethouder terugtrekt wegens drukke werkzaamheden in zyn hoofdfunctie. De raad keek daar wel van op, want dit was niet ver wacht en zoals ook onderhand bleek was dit een slag by heldere hemel. Volgens de reglementen zal de raad nu binnen *14 dagen bijeen moeten komen om een nieuwe wethouder te kiezen. De voorzitter betreurde het heengaan van de heer Dekker in het i bijzonder omdat hij als wethouder i van openbare werken juist in zijn eigen branche van deze zaken de no dige kennis bezat. G.S. heeft het besluit van de ge meente tot onderhandse gunning van de bouw van een kleedgelegenheid voor het tennisbanencomplex goed gekeurd en evenzo de onderhandse gunning voor de aanleg van de ba nen. Tennisbaneu. De heer Fortanier Informeerde hierbij wanneer de banen in gebruik genomen kunnen worden eri wan neer het gebouw klaar zal zijn. De banen zullen van 115 mei klaar zijn, maar het gebouw zal waar schijnlijk pas met 1 Juni in gebruik genomen kunnen worden. Voorts kwamen aan de orde enige voorstel len. die in het by zonde,r voor de ambtenaren van belang zijn. Deze voorstellen, zoals wijziging van het ambtenarenreglement en de arbeids overeenkomst, vaststelling van een overlegverordening die de samen stelling en de werkwijze van de Commissie van Georganiseerd over leg regelt, de wachtgeldregeling voor het vakonderwijzend personeel, een nieuwe studietoelage regeling, wij ziging van de Kindertoelagerege ling werden allen zonder hoofdelij ke stemming goedgekeurd. De heer van Oosten en ook de heer Fortanier waren van mening dat de studietoe- lageregeling wel wat ver ging voor-1 al door het feit dat ook in het studie materiaal bijgedragen zal worden. Het zelf verantwoordelijk zyn voor zijn toekomst wordt hierdoor aan getast. Het bouwplan van de School straat, dat betrekking heeft op de bebouwing van het stuk grond tussen de Wijngaardenlaan en de Pauwen straat kreeg gisteravond de algehe le goedkeuring. Dit plan behelst de aansluiting van de Wijngaardenlaan op de grote verkeersweg door het dorp, zoals voorgesteld door de pro vincie en de aanleg van een parallel weg van de Schoolstraat, een ver binding dus tussen Wijngaardenlaan en Pauwentraat met daaraan gekop peld de bouw van een aantal winkel huizen volgens het bouwplan van de heer Lobel. Daartoe moesten enige stukken grond worden aangekocht en worden geruild met de bouwer. Oversteekplaats. In de Pauwenstraat zal een over steekplaats komen voor de voetgan gers. Het college zal bekijken of dit ook bij: spierrheumatiek, ver stuikingen, verwondingen, steen puisten, winterhanden eu winter voeten. (Advertentie) een oversteekplaats zal worden met gestreepte tegels, dit naar aanleiding van een vraag van de heer Pels. De beide openbare scholen zullen voortaan een naam dragen. De oude openbare school zal Parkschool he- 'cr. de te bouwen nieuwe Vlietschool. Voprts kwamen aan de orde de di- erse subsidievoorstellen voor de cugdbeweging en de jeugdsport. Zo- As uitvoerig vermeld in ons blad -an Dinsdag jl. zo werden de voor tellen ook aanvaard. De raad kon net de voorstellen van het college accoord gaan en wijzigde niets. Het verzoek van het R.K. Jeugdcomité werd dus afgewezen. S.V.L.V. krijgt geen subsidie van 130.— voor het jaar 1955. Zij had den verzocht de kosten van het maaien van het veld /t130.als sub sidie te mogen- ontvangen. Het andere subsidieverzoek van SVLV werd overeenkomstig het ad vies van B. en W. nl. een subsidie te verlenen van 30 pet van de kosten van beloning van de trainers van de adspiranten en junioren tot een maximumbedrag van f 2.per lid per jaar aanvaard. Volgens de alg. subsidievoorwaarden zal deze bijdra ge niet hoger mogen zyn dan het werkelijke exploitatietekort. Dit be drag komt voor 1956 neer op 1.50 per lid per jaar en benadert dus het tekort. De heren Mol en van Oosten beschouwden dit als een incidentele subsidie, waarmede zij accoord gin gen echter onder voorbehoud, dat bij de algemene regeling, die van Ryskwege te verwachten is deze kwestie opnieuw zal worden be zien. De padvinders, verkenners, gid sen enz. krijgen ook hun verhoogde bijdragen. Tractatie. De subsidiëring van de Koningin Wilhelminavereniging verliep niet zo vlot. Hier werd maar liefst 55 mi nuten over gedelibereerd. Het be stuur van de K.W. Ver. had de ge meente gevraagd haar bijdrage van 0.35 in de kindertractatie te ver hogen tot 0.50. De meerderheid van het college meende niet verder te moeten gaan dan een verhoging tot 40 ct. De minderheid was het eens met het bestuur van de Kon. Wilh.- ver. en stond verhoging tot 50 ct. voor. In het eerste geval kost het de gemeente 1000.een verhoging dus van 150.en in het tweede ge val 1250.een verhoging dus van 400.Men kon het er niet over eens worden. De heren van Oosten, Fortanier, van Eist en de Groot schaarden zich achter de meerder heid van het college. De heer Pels aahter de minderheid en hij pleitte daarbij in het bijzonder voor de Kon. Wilh.-ver. Hij betreurde het dat de raad en het college op dit punt verdeeld waren en hij stelde daarom voor de partijen bij elkaar te brengen door met een tussenvoor- tel te komen, dat inhield om de K.W.-ver. een bedrag van S 0.45 toe te kennen. Hierop werd de vergade ring geschorst. Na overleg in het college, deelde de voorzitter mede, dat net college zyn voorstel hand haafde. De stemming bracht uitein delijk de beslissing. Het minder heidsvoorstel van B. en W. dus 0.50 subsidie per kind kwam het eerst in stemming. Dit werd verworpen met 8 tegen 6. Het compromisvoorstel van de heer Pels 0.45 subsidie per kind werd eveneens verworpen met 95 stemmen. Het meeraerheids- voorstel van het college werd daar na aanvaard met 8 tegen 6 stemmen. De subsidie aan de K.W.V. wordt dus verhoogd van 0.35 tot 0.40 per kind. Voor de inrichting van de openbare ulo-school werd een crc- diet beschikbaar gesteld van 14.700. Schoolmelk. Op de kleuterscholen zal voortaan schoolmelk worden verstrekt. Alle fractievoorzitters spraken zich hier verheugend over uit. Zij hoopten zelfs dat deze melkvenstrekking uit gebreid zou kunnen worden tot dc laagste klassen van de lagere scho len. De bijdrage van de ouders is be rekend op 37 ct. per week per kind. De door het college voorgestelde voorzieningen en aanschaffingen voor het verenigingsgebouw, waar mede een bedrag van 8500.is ge moeid, kregen de goedkeuring. Al leen de heer van Oosten was tegen. Al zal de zaal dan van geen vleugel worden voorzien, een piano is toch wel gewenst. Ook het college denkt over zo'n meubelstuk. De verkopen van grond in dc Nassauwyk voor particuliere woningbouw kregen do goedkeuring. B. en W. werd onder de aandacht gebracht uit te zien naar nieuwe grond. Het presentiegeld voor de leden van de stembureaux zal met 2.50 per dag worden verhoogd. Het oude bedrag was f 7.50. Dit komt nu op 10.— per zittingsdag. De bedragen voor de woningtel ling en voor de inrichting van de woningkartotheek stelde dc raad beschikbaar. De heer van Eist voncl zo'n woningkartotheek voor grote plaatsen zeer nuttig, maar we had den volgens spr. bost verder kunnen leven zonder zo'n kartotheek. De heer Pels was daarentegen van oor deel. dat het voor een góed huisves tingsbeleid een noodzakelijkheid was. Rondvraag. Bij de rondvraag attendeerde de heer de Graaf het college op de par- keermoeilijkheden in de School straat. Het college zal deze aangele genheid met spoed en nauwkeurig bezien. Dc heer Fortanier deed het college een voorstel voor een goed koper oplossing inzake de kleedge bouwen op het sportveldencomplex. Deze oplossing een K steensmuur. die met een of ander preparaat wordt aangesmeerd, zal in het colle ge worden bezien. Dit voorstel zal in een van de komende raadsvergade ringen weer aan de orde worden ge steld, dit naar aanleiding van een vraag van de heer Pels, die in de clubbladen van de plaatselijke ver enigingen nogal wat deining en be roering had gelezen. De heer v. d. Hulst vond het artikel in het club blad van S.L.V.V. beneden elk peil en beslist minderwaardig en dat was nota bene geschreven door een on derwijzer! Pioniersters aan het werk. Van 2 t/m 7 april stellen de Pioniersters van de St. Irmagroep zich beschik baar om in de avonduren allerlei karweitjes voor heitjes op te knap pen, zoals baby-sitten enz. Aanvra gen kunnen gericht worden op Leid- seweg 233, tel. 2362 en Noorthey- straat 15. Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA Eurovisie: NTS: 18.0018.30 Passie- stonde. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.00 VPRO. 23.00—21.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgelspel. 11.10 Het hangt aan de muur en het tikt. 11.35 Viool en piano. AVRO: 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs berichten. 14.00 Sopr. en gitaar. 14.25 Voordracht. 14.38 Zang en orgel. 15.03 Goede Vrijdagprogramma. 15.40 Ka merkoor. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Instr. trio. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Politiekapel. 18.45 Tot nieuw bestel verbonden, lezing. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 Avondmaoldienst. .45 Goede Vrijdag-muziek. 20.55 Nieuws. VPRO: Lichte muziek. 21.25 Het ty kentert, klankbeeld. 21.50 Gram. 22.05 Buitenlands weekover zicht. 22.20 Kamerkoor. 22.35 Het Fide-Candidaten toernooi, beschou wing. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-be- richten. 7.14 Gewijde muziek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. .00 Nieuws, en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw 9.35 Gram. 10.00 Idem. 10.30 Passiedienst. 11.45 Gram. 11.55 Omroep orkest en soliste. 12.30 Land en tuinbouw meded. 12.33 Pianoduo. 12.53 Gram. of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.1^ Prot. Interk. Thuis front. 13.20 Promenade orkest en solist. 14.00 Gram. 14.30 Radio Philh. orkest en soliste. 15.15 Alt, Hobo en piano. 16.00 Tuinb. praatje. 16.15 Gram. 16.30 Clavecimbcl en cello. 17.00 Voordracht. 17.20 Kamermuziek. 17.50 Gram. 18.00 Negro-spirituals. 18.20 Salonorkest. 18.50 Nieuws en weerbericht. 19.00 Ned. Herv. kerk dienst. 20.1524.00 Mattheus-Passion. door JEANNE BOWMAN 10) Die minuten waren nu uren gewor den, tijdens welke de patiënt vocht om te blijven leven en naar de dood snakte. Toen eindelijk de notaris, die hij had laten ontbieden, uit de kamer te voorschijn kwam, ging Anne met Rob naar binnen en zat met droge ogen en een glimlach op haar ge zicht naast hem totdat hij stierf. Daar na had de dubbele begrafenis plaats gehad en de zware tocht naar Port land en naar huis vanwaar zij met hen beiden vertrokken was. Rob was er al die tijd steeds geweest met zijn sterke arm. Langzaam hief zij de oogleden op en zag een groot venster, waarop de regen zilveren strepen trok. Daar voor tekende zich het silhouet af van een mandje dwergwilgjes en bloe men, waarop bleekgele kunstvlinders zaten, die weg schenen te willen vliegen. „Uw bad is klaar", zei Yvonne. „En er is een telegram voor u. Misschien komt mijnheer Crocker vandaag wel uit Astoria terug. De jongen van de bloemist zei, dat dit de laatste bestel ling was die hij had opgegeven". Anne knikte. De drie dagen dat Rob nu weg was, leken wel een eeuwigheid. Maar ze was er bly om, dat ze op hem kon rekenen om haar belangen te behartigen. Ze wilde, dat haar vader eens zien kon hoe flink hij was opgetreden en alle verant woordelijkheden op zich genomen had. Dan zou hij zeker gerust zijn geweest. Anne stak de hand uit naar de gele enveloppe, die op haar nachttafeltje stond, maar inplaats daarvan greep ze een foto Rob. Ze staarde naar het hoge voor hoofd en zijn haren, die zo zwart en glanzend waren, dat ze wel op zijp hoofd geschilderd leken; naar zijn ogen, die hij zo karakteristiek kon dichtknijpen als ze scherp naar iets of iemand keken en naar de rechte vastberaden mond. Hij zou best In staat zij om de moeilijkheden aan de fabriek het hoofd te bieden. Van welke aard die waren wist ze niet; hij had gezegd, dat hij niet wenste dat zij zich zorgen maakte. Misschien bevatte het tele gram wel nieuws hoe het op het ogenblik op de fabriek toeging. Ze hoopte maar, dat Neuman er niet bij betrokken zou zijn. HOOFDSTUK VIII. Met ogen, die nog niet helder za gen, las Anne het telegram: Lieve Anne alles is hier rustig. Ik vertrek nu naar huis. Zal vroeg bij je zijn kort nadat je dit zal hebben gelezen stop nog een mandje en we zullen voor altijd bij elkaar zijn. Waar ik heen zal gaan ga jij dan ook. Ik zal al je zorgen op mij nemen en trachten je zoveel mogelijk het geleden verlies te vergoeden stop Dag al lerliefste. ROB. Nog een mandje. Anne las die zin telkens weer over. Dan zou ze trou wen. Wel niet met al de pracht en praal zoals haar moeder zich dat ge dacht had, maar in stilte, en zy zou den dan verhuizen naar het zoveel knussere nieuwe huis op de heuvels. Rob zou de volle verantwoording voor haar belangen in de fabriek op zich nemen. Ze stapte uit bed, sloeg de gevoer de kimono om, die Yvonne voor haar uithield, en schoof twee blanke voet jes in een paar gevoerde muiltjes. Daarna Het zij haar kamenier de lichtbruine vlechten rond haar hoefd vastspelden. „Welke japon", juffrouw Anne?" Inplaats van het gebruikelijke lus teloze „geef er maar een", dacht An ne nu even na. Rob kwam in de stad, uiterlijk tegen twaalf uur. HU zou het zwart, dat zy de laatste drie weken gedragen had, wel moe zijn. Ze had er zin in om de kanariegele wollen aan te doen, die moes gekocht had juist voordat zij het tochtje gingen maken. Lucinda zou zeker willen, dat zij het deed. Maar de familie— Anne rilde. Hoewel zij zich in haar eigen kamers teruggetrokken had, leek het dat de horde, die na de begrafénis op het huis was neergestreken, zelfs het particuliere karakter daarvan niet wilde respecteren. In zwart crêpe gehuld, liepen zy op hun tenen rond. Terwijl zij fluisterden en condoleer den, schenen zy behagen te scheppen in hun smart. „De donkergrijs wollen, Yvonne", gaf ze tenslotte ten antwoord, na de middenweg gekozen te hebben. Ze kon er een takje japonica op spelden. „Miss Anne" Yvonne stond voor haar met van verontwaardiging fon kelende ogen „juffrouw Sharlie zegt, dat ik haar het haar moet opma ken! Ben ik daartoe verplicht?" Een lachje legde zich om Anne's mondhoeken en een ondeugend licht flikkerde in haar ogen. „Wil je het liever niet?" „Nee!!' Het antwoord klonk na- drukkelyk. „En, juffrouw Anne, ik wilde wel graag weten: bly ven die mensen hier nog veel langer?" „Hoe zo?" „Indien zy blUvcn, zou ik willen opzeggen". „Yvonne" Anne schrok „je wilt toch niet by mij weg?" Ze kon haar kamenier natuurlijk onmogelijk zeggen, dat zy Charlotte en Tom Farley net zo graag naar hun eigen huis terug zag gaan als wie dan ook, om van Sharlie maar niet te spreken. „Ik zou er niet aandenken. Maar juffrouw AnneZe scheen te aarzelen en vervolgde toen met blykbare tegenzin, als wilde zy iets zeggen, dat zy liever niet zei: „Ze zeggen, dat ze niet meer verstrek ken en juffrouw Sharlie zei mij gis teravond, dat zij mij als ongeschikt zou opzeggen, indien ik haar haar niet beter deed dan de schoonheids salon". Een lichte brons verscheen op An ne's voorhoofd. „Ze wachten woar- schynlyk alleen maar het openen van het testament af. Dat gebeurt morgen". Yvonne's gezicht verstrakte weer. „Wilt u met de familie ontbijten?", vroeg ze na enkele ogenblikken. „Daar heb ik al heel weinig lust in", gaf Anne toe, huiverig bij dc ge dachte om aan de lange tafel, waar aan niemand iets zei, te zitten, ter- wyl Buttons, met zUn neus in dc lucht en de afkeer op zijn gezicht, de sombere, in rouwe geklede fami lieleden zou bedienen. „Zal ik het ontbyt dan maar bij u boven brengen?" „Graag", zei Anne en spoedde zich naar de badkamer. Anne dacht aan de familie en ver baasde zich over de onhebbelijke ma nier, waarop zy van het huis bezit hadden genomen. Zij behandelden haar, alsof zij in huis slechts een gast was die geduld werd. In het begin was zij te zeer door haar verdriet verpletterd geweest om er iets om te geven of het ook maar op te merken, Maar nu de bedienden die bij de familie waren geweest sinds zij een kind was er do aandacht op ves tigden, scheen het toch wel gewenst tot een definitieve regeling te komen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11