R IJ N S T R E E K Oplichter stelde gedupeerden boerderijen in 't vooruitzicht Scherp AVONDRUST DUINSTREEK 22444 DINSDAG 27 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJK Dezer dagen is de Alphense re cherche, in samenwerking met haar collega's te Hoogeveen, overgegaan tot de arrestatie van de 27-jarige tim merman J. de J., wonende in laatstge noemde plaats. Aanleiding tot deze arrestatie was de aangifte van een Alphense vee- ouder G. Verbeij, wonende* in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn. De heer Verbeij moet binnenkort zijn ien tot een totaal bedrag van bijna 5000, De opsporing en de arrestatie was niet zo erg moeilijk, want de man had zijn juiste adres bij zijn slachtoffers achtergelaten. Dc man, die overigens over een grofe dosis fantasie blijkt te beschix- ken en de politie aanvankelijk tracht te te misleiden door te verklaren dat hij slechts een werktuig was in ham boerderij verlaten omdat de daarbij den van anderen, die "het geld van behorende landerijen voor een be- hem kregen, is maandagmorgen voor langrijk deel reeds aan het bedrijf zijn 1 de officier van justitie in Den Haag onttrokken voor andere bestemming. Onlangs heeft de gemeente de pacht over het resterende opgezegd en een overeenkomst met G. Verbeij getrof fen voor de schadeloosstelling we gens gedwongen beëindiging van het bedrijf. Van deze omstandigheden maakte J. de J. gebruikt door de gedupeerde een boerderij in de Noord-Oostpolder in het vooruitzicht te stellen. Voor de vergunningen moest echter heel veel werk worden verzet en dat moest door de gegadigden worden betaald. In dit geval betaalde Verbeij f 500, voor zichzelf en kort daarna een ge lijk 'bedrag voor een zijner kennissen, die in dezelfde omstandigheden ver keerde en voor wie door de J. even eens een flink bedrijf in de N.-O.-pol- der werd toegezegd. Die vriend be schikte evenwel nog niet over de no- nlge contanten en Verbeij schoot het gevraagde voor. Korte tijd later kwam de J. opnieuw bij Verbeij. Hij zat toen „in zak en as", want hij was o.a. penningmees ter van de Bond van verzetstrijders en in die hoedangheid had hij uit de kasgelden gebruikt voor zijn „boer- derijen-bander'. Eerstdaags zou hij controle krijgen en dan kon wel eens niets van de boerderijen terecht ko men. Hij maakte door zijn speciale manier van optreden indruk en Ver beij betaalde hem opnieuw een voor schot van 330, Toen de afwerking van de transac ties erg lang op zich liet wachten, be gon de heer Verbeij argwaan te krij gen en deed aangifte bij de politie, met bovengemeld gevolg. Bij nader onderzoek bleek de man op ongeveer dezelfde wijze nog een aantal slachtoffers te hebben gemaakt en wel in de Haarlemmermeer, in de omgeving van Amsterdam, in de Rijn en bollenstreek. Tot dusver kon de politie zeven oplichterijen achterha- POTLOOD en GEEST No. 506. Horizontaal: 1. lichaams deel, 4. aardworm, 7. specerij, 9. beef- achtig, 11. vat, 12. zoon van Noë, 14. bekende afkorting, 15. ik (Lat.), 16. bruto (afk.), 17. troefkaart, 19. tel woord, 20. middagmaal, 24. vezel, 28. achting, 27. bontjas. Verticaal: 1. munt in Zweden (afk.), 2. iplaats in Z. Limb., 3. munt in Boel- garije, 4. voorzetsel, 5. bloem, 6. reeks, 8. met gebladerte overdekte booggang in tuinen, 9. aardkorst, 10. verheffing van de ziel tot God, 1-1. voorzetsel, 13. bedektbloeiende plant, 18. berg plaats, 10. kant, 21. lichaamsdeel, 22. ijskegel, 23. bijwoord, 25. rund. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. kikvors, 7. si, 8. na, 10 Ra, 12. pit, 14. D.V., 15. Uri, 17. hoe, 18. linze, 19. sim, 21. mol, 23. er, 24. age, 26. me, 27. el, 28. in, 30. pegasus. Verticaal: 2. is, 3. kip, 4. ont, 5. ra, 6. Brussel, 9. overleg, 11. ar, 13. innig, 14. do, 16. Ilm, 17. Hem, 20. Ir, 22. om, 24. alg, 25. eis, 27. Ee, 29. nu. IN de loop der geschiedenis zijn er honderdduizenden mensen opgehangen, geradbraakt, gekrui sigd, levend verbrand, levend ge vild, opgevreten door roofdieren, uiteengereten door bommen, ver giftigd, vergast, verminkt, en op allerlei andere manieren gruwe lijk om het leven gebracht. Deze sombere lijst kan nog worden aan gevuld met talloze afzichtelijke en smartelijke ziekten, die 't lichaam slopen, met benauwdheden en krampen, met doffe wanhoop en laaiende krankzinnigheid, met haat en oorlog. „Laat alle hoop varen, gij die hier binnentreedt" schreef Dante boven de hellepoort. Het zou ook boven de aarde ge schreven kunnen staan, als ten- midden van al die barbaarse ellen de niet het barbaarse hout stond opgeheven- met daaraan levend vastgespijkerd de Zoon van de le vende God. „Zijt gij de Zoon van de levende God?" „Dat ben Ik". geleid, nadat hij voor het vooronder zoek enkele dagen in het politiebu reau te Alphen aan den Rijn heeft moeten doorbrengen. Hij is ongehuwd. Voor de federatie van Alphense amateur'toneelgezelschappen hield de heer Cor van der Lugt Melsert maan dagavond in hotel „Toor" voor zeer veel leden van de plaatselijke ama teurtoneelgezelschappen, zijn laatste cursu^avond van dit seizoen. Belangrijk noemde hij het gespro ken woord, aanduidende dat men zich nogal eens schuldig maakt aan slordigheid op dit gebied. Natuurlijk spreken beval hij aan, althans de schijn van natuurlijkheid moet be waard blijven. Men moet n.l. beden ken, dat alle tekst over het voet licht gebracht moet worden en daar om iets sterker moet zijn dan in het gewone gesprek. Dit geldt ook voor het spel. In het spel is datgene het moeilijkst wat niet in de rol staal, dus het z.g. stille spel. De heer v. d. Lugt besprak het lachen en huilen op het toneel en de beweging met armen en benen, waar mede zovelen tobben. Bij drama's is het stille spel verschillende malen een middel tot contakt met het pu bliek; bij het blijspel is het contakt gemakkelijker te verkrijgen en moet de speler oppassen niet te overdrij ven. De eenvoud van het spel kan de toeschouwer het best in het hart tref fen en daar gaat het om. Voorts besprak de inleider de taak van de regisseur. Tenslotte werd gehandeld over de keuze van de stukken waarbij hij enige leerzame raadgevingen gaf. Dit allc-s deed de spreker op een geestige wijze, alles toelichtend met een aan tal voorbeelden. Hij wist zijn gehoor tot laat in de avond te boeien en ging uitvoerig in op vele gestelde vragen. Met een traditionele feestavond in hotel „Centraal" hebben de leer lingen van de gemeentelijke nijver heidsschool voor meisjes hun cursus jaar beëindigd. Van de 50 candidaten slaagden er 50. Hierover was ook de directrice mej. N. van Beest voldaan. Zij be treurde wel dat de geslaagden nog niet in de nieuwe school mochten werken. Zij hoopte, dat de nieuwe cursus in de nieuwe, in aanbouw zijn de fraaie school kan aanvangen en daarom adviseerde zij de meisjes: blijf nog een poosje op school en doe mee aan vervolgscursussen. Weth. Dekker reikte de diploma's uit. De geslaagden zijn: primairen: Mar- rie v. d. Ent, Alie Cok, Fia de Groot (met lof), Stieneke Hooftman, Lenie Keijzer, Aaltje Neven, Lena van Til burg, Hannie van Wengerden (met lof), Mieke van Dijk, Hanie Cok, Ina de Groef, Annie van Helden (met lof), Marri Huizer, Bep. Loef, Truus van Soest, Betsie Verkerk en Adrie van Badegraven, allen te Boskoop. Bep Hoog, Lydia van den Berg, Atie van Dijk, Wil Laman, Wil Jellema, allen te Alphen aan den Rijn; Janna van Eijk (met lof) te Hazerswoude; Lien van Lienden (met lof) te Hoog- made; Joke de Boer (met lof), Boa Verhoeven en Gerrie Wallet, allen te Lgimuiden; Jannie Esveld; Marri Schreuder, Astrid Vink, Rina van Harten (met lof), Anneke van Harten en Adrie van Leeuwen, allen te Ter Aar; Rennie Hilgerman en Marrie Alblas, beiden te Waddinxveen; Lies van Dorp (met lof) en Gré van der Horst, beiden te Woubrugge. Voor het diploma kinderverzorg ster slaagden Nel de Deugd en Olga van Winkel, beiden te Alphen aan den Rijn en Anie Brussee te Bos koop. Voor het diploma hulp in de huis houding slaagden: Ina Buursink (met lof), Margrien v. d. Brink en Gerrie van Rooy, allen te Alphen aan den Rijn, Cobie Spijker en Alda van Teij- lingen te Boskoop, Jennie Kerkho ven te Ter Aar. Coupeuse: Maartje van Gemeren (met lof) te Boskoop. Costumière: Co Both (met lof) te Waddinxveen, An nie Boer te Woubrugge. Huisnaaister: Graa van Veen te Boskoop en Joop de Vries te Alphen aan den Rijn. DAMKAMPIOENSCHAPPEN. In het gebouw „Jonathan" werden de damkampioenschappen van Al phen voortgezet. In de 5e ronde werden slechts vijf partijen gespeeld. Door ziekte en ver hindering om andere redenen kon den enkele partijen niet doorgaan. In hoofdklasse A won R. Verkade van E. Megchelse en behaalde daar door een kans om in de finale te ko men. De partij M. de GrootA. v. d. End eindigde in remise. Door dit resultaat is laatstgenoemde verzekerd van een plaats in de eindstrijd. De afgebroken partij in de 4e ron de tussen R. Ver kade en M. de Groot werd zonder verder spelen remise ge geven. In de le ld. wisten P. v. Oostrom en A. Versluis zich in de kopgroep te handhaven door te winnen respec tievelijk van H. Oudshoorn en A. de Groot. Ph. Spek won van A. Ver boom. De gedetailleerde uitslagen van de 4e en de 5e ronden tesamen zijn: Hoofdklasse A: J. SpreijA. v. d. End 0—2; R. Verkade—M. de Groot 11; M. de GrootA. v. d. End afgebr.; E. MegchelseR. Verkade 0—2. Hoofdklasse B: VrolijkG. v. Win kel 20; J. NollenW. Baard afgebr. Ie klasse: BeiderP. Oosterom afgebr.; OudshoornA. Versluis af gebr.; P. Spek—J. Baerveld 0—2; A. de GrootA. Vei'boom afgebr.; J. Schuurman—L. Verdegaal 1—1; A. de GrootA. Versluis 02; P. Oostrom Oudshoorn 20; A. VerboomPh. Spek 02. De stand in de le klasse luidt: J. Baerveldt 8 punten uit 4 wedstrijden; P. v. Oostrom 6 uit 3; A. Versluis 6 uit 4; Ph. Spek 4 uit 4; H. Oudshoorn 3 uit 4; L. Verdegaal 3 uit 4; J. Schuurman 2 uit 2; J. Beider 1 uit 3; A. Verboom 1 uit 3 en A. de Groot 0 uit 3. Zr. M. Andrea Kemper zal op 9 april de eerste professie doen bij de Medische Zusters te Imstensrade bij Heerlen. LEIDERDORP Amateurfotografenclub Daguerre. Op de gisteravond gehouden club avond werd een rondreiscollectie van kleurendia's uit Amerika vertoond. Naast enkele minder geslaagde, wa ren ook tal van fraaie opnamen te bewonderen. Op deze avond werd tevens besloten om met een kleine collectie aan de Bondsfotowedstrij- den in Mei a.s. deel te nemen. Een inwoner van Leiderdorp heeft aan de club een serie negatieven ten geschenke gegeven van het buiten huis van de Graaf van Bylandt aan de Hoge Rijndijk, een eeuwenoude buitenplaats, die voor de oorlog on der sloperhanden is verdwenen. De ze waarschijnlijk unieke collectie is door de fotoclub in dank aanvaard. bouw die dienen om een te grote pro ductie tegen te gaan hebben weinig betekenis als de conserven-fabrieken het recht krijgen om honderden hec tares tuinbouw-producten te contrac teren. Een andere belangrijke wens, welke bij de tuinbouw leeft is de ver hoging van de minimumprijzen. Dit vooral om de loonsverhogingen en de stijgende kosten, hierin moet vooral een beroep gedaan worden op 't Cen traal bureau van tuinbouwveilingen. Ook het exportprobleem is voor de tuinbouw zeer belangrijk. Het jaar 1955 was voor de Nederlandse tuin bouw een record-jaar. Deze bedroeg 205 millioen gulden. Ook de verwach tingen voor de toekomst zijn zeer goed. Met zijn uitstekende kwalitei ten en ondanks soms hogere prijzen heeft onze tuinbouw e engrote naam op de buitenlandse markt veroverd. Duitsland nam 53% en Engeland 24% af. Handelspolitiek bezien staat hier door de uitvoer van tuinbouw pro ducten wat zwak, zodat meer sprei ding van de afzet gewenst is. Uit het jaarverslag van de penn. bleek, dat er een voordelig saldo was van 6.42. Tot lid van de kascomm. werd benoemd de heer W. Pietersen Azn en M. v. Diemen. Voor het nieuwe vaandel bleek maar moeilijk een vaandeldrager te vinden. Na een lange discussie ver klaarde voorz. A. P. J. v. d. Weijden zich bereid voor deze taak met als waarnemer de heer H. Rietveld. Voor het eigen LTB-gebouw in Haarlem werd 'n bijdrage van 10. per lid gevraagd. De afd. boeren zijn besloten hiertoe over te gaan, doch de tuinders moesten dit eerst nog eens in eigen vergadering bekijken en namen nog een afwachtende hou ding aan mede in verband met de splitsing van het bisdom. Indien Rot terdam een eigen standsorganisatie zou oprichten ging men niet vqor Haarlem betalen. TER AAR DE KWAKEL KDOABIM 21. Het vlotte deze wedstrijd beter dan vorige week. Was er toen van slecht voet bal sprake, deze middag kon dat niet gezegd worden en was het spel stuk ken vlotter en beter. Dadelijk na af trap trok men van leer en waren de eerste aanvallen voor KDO, doch deze leverden geen succes op. Ook Abim liet goed spel zien, maar kon ook de juiste plaats niet vinden. Zo golfde het spel over en weer, maar doelpunten bleven tot de rust uit. Na de rust werd weer stevig aan gepakt en reeds in de eerste minuut wist KDO de leiding te nemen door een doelpunt van M. Verhoef (1—0). De thee bleek de Kwakellaars goed gedaan te hebben, na een snelle aan val kreeg de invaller v. Leeuwen de bal toegespeeld en na een prachtig ver schot, was de keeper van Abim voor de tweede maal geslagen (2—0). De tegenstanders vonden dit maar matig on zij deden hun uiterste best, om de achterstand te verkleinen. Zij slaagden hierin door een doelpunt te maken in de 15e minuut, uit een rommelige situatie voor het doel van KDO (21). Er werden nog een reeks corners door KDO genomen, doch deze leverde geen resultaat op. Eindstand 21 voor KDO. De reserven verloren buiten ver wachting met 20 van RKAVIC. Zij blijven echter aan de kop staan, aan gezien hun concurrent vorige week een wedstrijd verloor. De A-jun. ver loren met 61 van „De Meer" en de B.-jun. met 42 van ODOS. Kandbalsters wonnen. Het le dameselftal is na een gedwongen rustperiode van enkele maanden met een klinkende 4—^1. overwinning uit de bus gekomen. Vol goede moet en met veel strijdlust werd de reis naar Aalsmeer aanvaard, om daar RKAV II te gaan bekampen. Al dadelijk na het begin bleek, dat de dames over tuigend sterker waren dan haar te genstandsters. De aanvallen volg den elkaar snel op en na 5 min. spe len nam KDO de leiding door een doelpunt van Thea Voorn. Hoewel de dames van RKAV enige aanvallen lanceerden, liepen deze toch op niets uit. Na 8 min. spelen was het Sjaan van Diemen, die de bal te pakken kreeg en na een snelle run wist te scoren en daarmede de stand op bracht in het voordeel van KDO. Enkele minuten voor rust wist Thea Voorn de stand op 30 te bren gen, waarmede de rust inging. Na de thee ging het spel over en weer zonder doelpunt. Er waren nog 5 minuten te spelen toen Thea Voorn de bal kreeg toegespeeld en haar derde doelpunt in deze ontmoeting maakte (40). Eindelijk na hard zwoegen slaagden de dames van Aals meer er in om vlak voor het eind signaal de eer te redden en de stand tot 41 te verkleinen. NOORDEN VERGADERING LTB. Vrijdagavond werd in de zaal Maarsseveen de jaarvergadering ge houden van de LTB. Voorz. A. P. J. v. d. Weyden wees er in zijn openings woord op, dat de vrijere loonvorming een gevaar betekent voor die be drijfstakken, waaraan de welvaart al of niet door ingrijpen van de over heid is voorbij gegaan. Het betekent ■h verdwijnen van de arbeidskrachten in de richting van de florerende be drijven. Land- en tuinbouw kunnen er onder de huidige omstandigheden slechts slechter van worden. Voor de agrariërs en hun gezinnen zou er geön andere keus overblijven dan langer en harder werken. In dit verband besprak de heer v. d. Weijden de noodzaak van mecha nisatie, die door het schriele land bouwbeleid een ondragelijke schul denlast meebrengt. Wat men ook doet vrouw en kinderen zullen weer moe ten helpen om de balans kloppend te maken. De teeltvergunningen in de tuin Maandagmorgen werd voor de nieuw te bouwen R.K. Landbouw- huishoudschool te Langeraar de eer ste heipaal geslagen. Dit ging met enige officiële plechtigheid gepaard. De Hollandse driekleur ging in top van de heistelling, toen de eerste heipaal per lorrie werd aangevoerd. Aanwezig waren bij deze plechtig heid, de architecten Tholens en van Steenhardt-Carré uit Amsterdam, de aannemers Deerenberg en van Wijk uit Alphen a.-d. Rijn, opzichter de Beus uit Uithoorn, de constructeur der enorme heipalen, de heer J. Tuiyers, verder de moedèr overste, enkele zusters, die als leraressen aan deze school zijn verbonden, pastoor Halkes, als vertegenwoordiger der onderwijsvereniging L.T.B., kape laan Saers uit Lisse, de hoofdonder wijzer van de R.K. Tuinbouwschool te Ter Aar, de heer Eibers en vele belangstellenden. Wie nu gedacht heeft, dat zo'n reus van een betonpaal, welke 13 meter lang zijn, zo de grond in zou gaan toen het zware heiblok op de paal gezet werd kwam bedrogen uit, en was 't maar goed dat het mooi weer was, anders had men er nog koude voeten bij gekregen, want het duur de meer dan een uur, eer de eerste paal zo ver in de grond zat, als waar men hem wilde hebben. Naar ons werd medegedeeld is het een nieuw type betonnen heipaal, die hier voor 't eerst wordt gebruikt, en gaan deze zware kolossen met het dikste eind de grond in. Op zijn hoogst kan men per dag 8 a 9 palen in de grond slaan, zo vertelde men ons, en daar er 140 stuks de grond in moeten, heeft men hier nog wel een paar dagen werk mee, en dan moet alles nog van een leien dakje gaan. Nadat de paal in de grond zat, ging men naar het rustoord, waar al len koffie met koek werd aangebo den. De „helers" mochten een kleine gratifikatie in ontvangst nemen. Als bijzonderheid willen we nog vermelden dat men tijdens het slaan van de eerste paal, nog door een laag „hal" heen moest, en dat bijna een maand na de 6trenge winter. R0EL0FARENDSVEEN Jaarvergadering N.K.J.B. Als sluiting van het winterprogramma hield de N.K.J.B. in de Prancratius- zaal een goed bezochte jaarvergade ring. Het was tevens de laatste maal, dat de heer Th. Zaal wegens emi gratie de voorzittershamer han teerde. Secr. M. Hoogenboom bracht, na lezing der notulen, een uitgebreid en uitstekend verzorgd jaarverslag uit, terwijl penningm. J. v. d. Meer in zijn finantieel verslag een batig saldo mocht vermelden. In plaats van aftredende voorz. Th. Zaal zag Har van Veen zich tot nieuwe voor zitter gekozen. Voor de niet meer herkiesbare bestuursleden Wim van Klink en Nic. v. d. Meer werden ge kozen Jan Zaal en Arie van Rijn. Vice-voorz. J. v. d. Meer sprak hierna een dankwoord tot de schei dende voorz. Th. Zaal en bood hem een blijvend aandenken aan voor rijn toekomstige home in Canada, waar naar hij op 18 april a.s. hoopt te ver trekken. Een woordje ter opwekking, gesproken door geestelijk adviseur, kapelaan Sikking, vond weerklank bij de leden toen deze sprak over het vormen van een kerngroepje om hierin tesamen met het bestuur di verse problemen ook uit het dage lijkse leven te bespreken. Bij de bespreking zomerprogram- ma o.a. voetbalmiddag en sportdagen werd besloten om alles in het werk te stellen om ook deze weer te doen slagen. Bij de rondvraag sprak oud- voorz. Th. Zaal een kort dankwoord, vooral ook voor de prettige samen werking met rijn mede-bestuursleden, waarna voorz. Har van Veen de taak kreeg om voor de eerste maal deze geanimeerde vergadering op de ge bruikelijke wijze te sluiten. Groslijststemming K.V.P. Voor de groslijststemming K.VP. werden stemmen uitgebracht, welke allen geldig waren. Hiervan verkreeg C. P. M. Romme er 596, C. J. v. d. Ploeg 18, Th. D. J. M. Koersen 1, M. P. v. LISSE Op 9 april zal zr. Monique Hen- kus te* Imstenrade bij Heerlen haar eerste professie doen bij de Medi sche Missiezusters. SASSENHEIM JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING Onder voorzitterschap van de heer F. Boot, vergaderde de Oranjevereni ging in het Bruine Paard. De belang stelling was niet groot. Van de 1250 leden waren een kleine 20 aanwezig. De kinderen staan nog steeds num mer een op het programma van de vereniging. De samenwerking met het onderwijzend personeel is voortref felijk te noemen. Enige jaren geleden mankeerde hier wel wat aan. De feesten zijn het vorige jaar ook weer geslaagd, dank zij het goede weer. Steeds meer moet men constateren, dat de animo van de jongelui voor de volksspelen minder wordt. Het bestuur zal trachten andere spelen te organiseren. Uit het verslag van de secretaris blijkt dat het vorige jaar rijk aan activiteiten was naast een gepaste 5 mei viering werd een tocht voor ouden van dagen georganiseerd als mede een oranjefeest. Het jaarverslag van de penning meester liet een beter geluid horen dan het vorige jaai\ Was er toen een tekort van ruim ƒ700.thans is er een voordelig saldo van 363.19. De inkomsten waren 6344.39. De uit gaven 5978.20. Men vond de post vermakelijkheidsbelasting van 400 nogal hoog. Het bestuur is deze me ning ook toegedaan, doch er schijnt niets aan te veranderen. Tot leden der kascommissie wer den benoemd de heren B. v. Loo, D. Roosa en J. Faas. Daar de heren v. d. Meer en Natzijt aftredend waren en niet konden wor den herkozen kwamen in hun plaats de door het bestuur voorgestelde kan didaten nl. de heren v. Biezen en de Groot. De voorzitter sprak enige woorden van afscheid tot de heren die aftra den. Aanvankelijk waren de fees ten voor dit jaar vastgesteld op 12 en 13 september. Een aantal bloembol lenexporteurs hebben tegen dit voor stel geprotesteerd en verzocht het ge heel een week te verschuiven. Het bestuur zelf was echter ook reeds tot de conclusie gekomen dat 12 en 13 september dus de juiste data waren zij het om andere redenen. Thans zijn de feesten definitief gezet op 19 en 20 september. WIM HUISMAN KOMT BIJ DAMMERS OP BEZOEK De Sassenheimse Damvereniging SDV wil haar damseizoen 1955/1056 besluiten met een groots damevene- TELEF. (Advertentie* ment. De bekende Leidse dammer, Wim Huisman, heeft zich bereid ver klaard om op 4 april a.s. 's avonds 8 uur een simultaan-seance te geven voor de Sassenheimse damliefheb bers. Zij, die hieraan wensen deel te nemen, kunnen zich melden bij N. Demmenie, Hoofdstraat 178. Na de simultaan-seance zal door de heer W. Huisman nog een blindpartij worden gespeeld tegen een der sterk ste dammers van SDV. Voor de Sas senheimse thuis-dammers is dit een unieke gelegenheid om kennis te ma ken met één der topfiguren uit de internationale damwereld. Het is dan ook aanbevelenswaardig, om de ze avond,-die gehouden wordt in de zaal van „Het Bruine Paard", bij te wonen. RIJNSBURG Het ongelijk was voor de optimis ten! Want terwijl die voorspelden, dat de bloemenprijzen tefeen Pasen nog zouden aantrekken, gebeurde juist het tegendeel. Nu komt dat voor 'n deel voor rekening van 't feit, dat de tulpen door het vrij zachte en zoele weer de „pokken" kregen,, ter wijl de aanvoer vormen aannam, die men allerminst had verwacht. Bij Flora waren bijv. vanmorgen om kwart voor zes alle veilingkarren al uitverkocht, terwijl men aan één stuk doorveilde tot ruim één uur. De prijzen verschilden sterk. De export kocht zoals gebruikelijk weer de beste partijen en keek niet op een kwartje meer of minder. Zo kon men vrij lichte Golden Harvest zien ver kopen voor 0.80, maar extra beste voor 1.30. Zo ging het ook met Van der Eerden, Korneforos varieerde zelfs nog van 0.70 tot 1.40. Rose Copland liep tot 1.15 per bos. Duur bleven de witte variëteiten. Carrara, Kantara en Albino noteerden tot 1.90 per bos. Narcissen, die weliswaar geen „pokken" kunnen krijgen, zakten toch in prijs, zij het in veel geringere mate dan de tulpen. Beste trompet ten werden betaald met 0.80 tot 1.per bos en redcups als Scarlet Elegance tot 0.75. Hyacinten aan de bol kwamen in zware kwaliteit niet meer voor. Anemonen de Caen zakte van 9. naar 7.en 7.50 per 100. Blauwe Druifjes kwamen niet hoger dan 0.30 per bosje. WARMOND Groslijststemming K.V.P. De KVP kan op een druk bezochte groslijst stemming terugzien. Van de 765 le den kwamen er 382 hun stem uit brengen, welke allen geldig werden uitgebracht. De stemming op de geadviseerd! candidaten was als volgt: C. P. M. Romme 260, C. J. v. d. Ploeg 4, M. P. v. d. Weijden 18, A. C. M. Weyters 1, Jac. Groen 1, K. T. M. van Rijcke- vorsel 2, J. A. M. C. van Dongen 1, mej. A. H. Nolte 3, F. J. H. Bachg 4, C. F. Kleistelee 42, P. C. W. M. Bo- gears 1, J. G. M. Delfgaauw 3, A. P. Hilhorst 8, G. A. A. M. Boot 1, Th: Laan 1. Op de niet geadviseerde candidaten werd als volgt gestemd: P. J. M. Aal- berse 2, J. Bakker 1, W. J. J. Dijssel- bloem 1, F. C. de Hosson 2, L. G. C. de Jong 1. Na-komertje. Op de actie welke de Jongeren van de K.V.P. te War mond hielden ten bate van het ver kiezingsfonds is nog een bedrag na gekomen van ƒ21, Inwisseling vacantiebonnen. Op woensdag 28 maart, des avonds van 7 tot 8 uur is er gelegenheid tot ver zilvering van landbouw vacantie bonnen bij de heer F. Walraven, He renweg 68, alhier. Z0ETERMEER Groene Kruis. Op de jaarver gadering van „Het Groene Kruis", die in het eigen wijkgebouw gehou den werd, bleek uit het jaarverslag van de secr., dat het jaar 1955 een zeer gunstig jaar geweest is. Het le denaantal dat per 1 jan. 1955 980 be droeg is zodanig gestegen, dat in juli het 1000ste lid kon worden in geschreven. Door de wijkverpleegster werden 1702 verpleegbeurten gegeven aan 67 patiënten. Door de voortdurende uitbreiding van het werk op sociaal terrein heeft de wijkverpleegster d. Weijden 39, A. C. M. Weijters 1, Jac. Groen 7, mej. A. H. Nolk 1, F. J. H. Bachg 1, J. G. M. Delfgaauw 1, M. P. A. Meissen 1, A. P. Hilhorst 5, mej. C. Stringa 10. Van de niet geadviseerde kandida ten verkreeg W. Groffen 1, L. G. C. de Jong 4, mevr. Kortekaas-de Haan I, en Jos. van Scheveren 2 stemmen. Bridgeclub DVH. De uitslagen in de onderlinge wedstrijd waren als volgt: 1. Martien BakkerCor van Haestregt 69 m.p.; 2. echtpaar J. v. d. Meer 68 m.p.; 3. echtpaar L. v. Berkel 65 m.p.; 4. echtpaar J. Koek 64 m.p.; 5. echtpaar E. Muskens 62 m.p.; 6. Jan BakkerJac. Termeulen 62 m.p.; 7. Piet HuigslootW. Casper 59 m.p.; 8. Eimert KoekAntoon Koek 55 m.p. RIJNSATERWOUDE Luto. Uitslagen onderlinge bor den-competitie dam- en schaakclub LUTO. Dammen: T. v. Luiing—J. v. Toli afgebr.; G. de Boer—W. v. Eg- mond 20; W. v. Egmond—G. de Boer 02; E. MurF. Oostveen 20; G. de Boer—A. Kooy 0—2; M. Bik— F. Oostveen 20; G. de BoerF. Oostveen 20; F. OostveenG. de Boer 02. Schaken: R. AppelmelkC. Rij- TT T -x—--o laarsdam 1—0; G. Roest—J. Kinkel U' J°"ker assisentie gekregen. Het 0—1; C. Rijlaarsdam—R. Appelmeik fuu .g(r?j?nen °nder toezicht voor 1-0, J. KinkelG. Roest 0-1. - Z0ETERW0UDE Groslijststemming K.V.P. Bij de op zondag jl. gehouden groslijststem- ming kon men een goede opkomst constateren. Van de circa 1100 leden brachten 789 hun stem uit. De verde ling was als volgt: Romme 701, van der Ploeg 32, van der Weijden 22, Delfgauw 6, Hilhorst 5, Bakker 6, Weijters 4, Lucas 2, mej. Nolte 2, mej. Stringa 2, Wittenberg 2, Bachg 1, mevr. Duchateau-Pastoors 1. On geldig 3. Het overgrote deel der kie zers volgde dus het gegeven advies op. Simavi-collecte. In de week van 915 april a.s. wordt de jaarlijkse SIMAVI-inzameling gehouden. Wij allen, die hier in de koudere luchtstreken wonen en, wat gezond heidszorg betreft, in zo'n bevoor recht land, kunnen ons moeilijk een denkbeeld vormen van het leed en lijden der Tropenbewoners. SIMAVI wordt echter bijna dage lijks door berichten van doktoren en verpleegsters, met dit schijnende leed geconfronteerd. Nederlandse artsen trekken er nog steeds op uit om de medische nood te helpen le nigen. Zij zetten, in de geest van prof. Albert Schweitzer, hun gehele persoon voor de lijdende mensheid tbc-bestrijding steeg van 24 tot 27 patiënten. Hiervoor werden 296 be zoeken afgelegd. 5 Kinderen wer den uitgezonden naar een kolonie huis. Voor het consultatiebureau voor zuigelingen werden 52 zittingen gehouden. De doktoren verstrekten 1584 consulten aan 279 kinderen. 400 Huisbezoeken werden hiervoor af gelegd. De werkzaamheden van het consultatiebureau voor kleuters nam steeds meer in omvang toe. Dr. Boek winkel verstrekte 706 consulten aan 538 kinderen.: In totaal werden door de wijkzuster 3081 huisbezoeken af gelegd. Ket magazijn leende 55 artikelen uit aan ca. 150 gezinnen. De afdeling is aangesloten bij het Kraamcen- trum Delfland te Pynacker. Hulp werd verleend aan 54 moeders met 580 verpleegdagen. De penningmeester kon een opge wekt geluid doen horen. Bij een to taal aan inkomsten van 20390.71 bedroegen de uitg. 20132.40, zodat een voordelig saldo werd geboekt van 258.31. Begin van brand. Gisteravond brak in een pand aan de Molenstraat een begin van brand uit in een bo venkamertje. Met enige emmers wa ter kon de brandhaard gedoofd wor den, zodat de reeds toegesnelde brandweer geen dienst behoefde te doen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2