RIJNSTREEK DUINSTREEK T.B.C.-besmetting op lyceum MAANDAG 26 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Acht leerlingen van één klas moeten kuren Enkele weken voor de algehele doorlichtin van de bevolking te Al phen in het kader van de vrijwillige bestrijding van de tuberculose, is op het Lyceum aldaar een geval van sterk verbreide tbc-besmetting ge constateerd. De huisarts heeft bij een van de vrouwelijke leerlingen van klasse 2a van het Lyceum tbc geconstateerd en het meisje een rustkuur voorgeschre ven. Hieraan is gevolg gegeven. Het voorval kwam de schoolartse, mej. C. M. Bakhuizen van den Brink ter ore. Hoewel het Lyceum niet is aangesloten aan de schoolartsen- dienst, is een gesprek opgenomen met het schoolbestuur de huisarts, de schoolarts en burgemeester Wit- sohey om na te gaan waar dc besmet tingshaard mogelijk kan schuilen en ook om een mogelijke verbreiding te voorkomen. Uiteraard werd hiertoe door alle betrokken instanties de snelst moge lijke medewerking verleend. Onmid- delijk werd de staf van leraren aan een onderzoek onderworpen, alhoe- wely zij allen in het bezit waren van een periodieke verklaring, dat zij vry van tbc zijn. Ook de nu inge stelde controle leverde bij hen een zelfde resultaat op. Anders was het resultaat van het onderzoek dat men bij de scholieren heeft laten instellen volgens de Pir- quet methode. Op deze proef reageerden ruim 10 leerlingen van de bedoelde klas on gunstig. Behalve het meisje, dat reeds aan een rustkuur is onderwor pen, zullen thans nog 8 leerlingen moeten kuren. Deze ondervinding heeft het schoolbestuur aanleiding gegeven om ertoe over te gaan alle leerlingen te verpichten zich aan een tbc-onder- zoek te laten onderwerpen. Hoewel men nog in onzekerheid verkeert omtrent de besmettings haard alle geconstateerde gevallen blijken recenten besmettinggevallen te zijn is men er ook nog niet ze ker van dat deze besmettingen be perkt zijn tot klasse 2a van het Ly ceum. 3-JARIG MEISJE NOG STEEDS NIET GEVONDEN. De politie, bijgestaan door talrijke burgers, heeft zaterdag en zondag gedurende de dag onafgebroken ge dregd op plaatsen waar men ver wachten kon, dat het drie-jarig doch tertje van^ de heer Pijper wonende aan de Westkanaal weg, in de loop van de vrijdag te water geraakt en verdronken zou kunnen zijn. Ondanks vrt| nauwkeurige telefonische aan wijzing van een telepaath te Utrecht ia men er niet in geslaagd het ver miste meisje te vinden. Van de zijde van de politie is thans de hulp inge roepen van z.g. kikvorsmannen van de militaire zeevaartschool. Naar men verwacht zullen enkele kikvors- mennen in de loop van de maandag morgen pogingen aanwenden om de bodem van het Aarkanaal af te weken. Zaterdagmiddag omstreeks 12.15 u. is de vijf-jarige J. G. Verboom, toen hjj onvoorzichtig de Emmalaan, ter hoogte van het melkbedrijf van de hepr P. A. v. Vliet wilde oversteken, vrjj ernstig aangereden door een be stelauto. Het jongetje had een kropje sla voor zijn moeder gehaald en was op weg naar huis, toen h\j ongeveer vier meter voor de uit de richting Leiden rutderende auto de rijweg over stak. Hij werd door de rechter voorkant vin de wagen gegrepen en ongeveer 20 meter weggeslingerd. Dr. Greve- link-Schers verleende de eerste ge- neerttundige hulp. Hij constateerde een hoofdwond en vermoedelijk een gebroken rechter knie. Het knaapje is per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. LENTE. Eén geit van de heer C. A. Pouw aan Ihet Kietveldsepad heeft zondag morgen het leven geschonken aan vier lammeren. C. ZONDEROP NAM AFSCHEID VAN TRANSPORTARBEIDERS- BOND. Tijdens de zaterdagavond in hotel „Toor" gehouden bijzondere verga dering van de pl. afd. van de Ned. R.K. Transportarbeidersbond heeft de heer C. Zonderop, die sedert de her oprichting van de afdeling na de be vrijding de leiding had, het voorzit terschap overgedragen aan de heer Th. Heijneman. De heer Zonderop heeft sedert een paar jaar een an dere werkkring in het horecabedrijf en zal zijn werkterrein binnenkort verplaatst zien naar de bollenstreek. Om deze redenen heeft hij gemeend, dat hij de belangen van de trans portarbeiders niet naar behoren kan behartigen. Namens het bestuur werd door de heer Q. Wortman een hartelijk af scheidswoord tot de scheidende voor zitter gericht. Hij memoreerde enkele van de veel activiteiten, welke door de heer Zonderop in- en buiten de organisatie in het belang van de transportarbeiders waren ontplooid en hem hiervoor dankend, bood hij namens de afdeling een fraaie Delfts blauwe asbak aan. Namens 't hoofd bestuur werd een dankwoord gespro ken door de heer Th. van Spanjaard. Ook het hoofdbestuur is niet onkun dig gebleven van de verdiensten van de voorzitter der Alphense afdeling en het speet de heer Van Spanjaard, dat hij hier nu tevens een afscheids woord voor altijd moest spreken, im mers Zonderop komt nu in een an dere branche en zal ook elders niet meer in de transportarbeidersbond opduiken. Voor zijn nu ruim 10-ja- ragei leiding getuigde de bondsbe- stuurder op hartelijke wijze. De heer Zonderop dankte de ver schillende sprekers voor de harte lijke woorden en het geschenk. Ter aanvulling van de vacature in het bestuur werd gekozen de heer L. A .v. d. Sluis. I Verschillende besprekingen wer den gevoerd i.v.m. de loonregelingen o.a. in de groothandels-levensmidde lenbranche, de brandstof fenbedr ij- ven, beroepsgoederenvervoer enz. Voorts werd aandacht besteed aan de grote actie van de KAB naar de 400.000. De voorzitter deelde mee, dat de Transportarbeidersbond in niet geringe mate zijn aandeel in de actie heeft bijgedragen, hetwelk isj uit te drukken in ca. 100 nieuwe le-1 den per week, gedurende de laatste paar maanden. Het 40-jarig bestaan van de afde ling komt naderbij. De viering zal plaats hebben in 1957. Nu reeds is besloten tot een wekelijkse bijdrage van de leden in de kosten der vie ring. De feestcommissie is benoemd:' de heren L. A .v. d. Sluis (bestuur) I en J. van Leijden en Chr. W. van Nieuwenhuizen (leden) hebben hier-1 in zitting gekregen. De heer Van Spanjaard besprak tot slot de 3 loonsverhoging en de aanstaande oudedagvoorziening. Moto contra auto. Omstreeks 11.30 zondagmorgen is de motorrijder Th. Straver (Alphen) met flinke snelheid tegen de' linker zijkant van een personenauto van de fa. N. Sam- som N.V. opgebotst, op het moment dat de bestuurder, de heer G. J. Lammers, rijdende in de Wilhelmina- laan in de richting van het postkan toor, plotseling naar links zwenkte om een vluchtheuvel om te rijden en de wagen in de garage te plaatsen. De motorrijder liep buiten verwach ting slechts een lichte wond op bo ven het rechter oog. Zijn motor is zwaar beschadigd. De auto is aan de linkerkant eveneens vrij zwaar be schadigd. Groslijststemming K.V.P. De zondag van 7.45 tot 13 uur in de St. Josephzaal te Alphen gehouden gros lijststemming ter aanwijzing van de kandidaten voor de verkiezing van Tweede Kamerleden getuigde van een vrij goede opkomst. Meer dan 50% van de leden gaf aan de oproep gehoor en bracht bijna uitsluitend zijn stem uit op geadviseerde candi- daten en wel hoofdzakelijk op mr C. P. M. Romme, t.w. 208 van de 269 uit gebrachte geldige stemmen. Slechts twee waren er van onwaarde. Ver volgens kregen C. J. v. d. Ploeg 2 stemmen, A. M. Lucas 2, M. P. v. d. Weijden 22, K. T. M. van Rijckevor- sel 2, F. H. Bachg 8, C. F. Kleister- lee 2, J. G. M. Delfgaauw 2, M. P. A. Meissen 1, A. P. Hilhorst 7 en mej. Stringa 8, alzo 264 op de geadviseer de kandidaten. Verder Th. A. Adri- aanse 1, Th. Andriessen 2, F. C. de Hossan 1 en G. de Vos eveneens 1, alzo 5 stemmen op niet-geadviseerde kandidaten in totaal 269 stemmen. BOSKOOP Groslijststemming KVP. Aan de groslijststemming voor de samenstel ling van de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer werd door 113 leden deelgenomen. Door 107 werd het ad vies gevolgd, terwijl nog werden uitgebracht op C. J. v. d. Poel 1 St., op A. M. Lucas 2, op M. P. v. d. Weijden 2 en op F. J. 'H. Bach 1. BODEGRAVEN Groslijststemming. De groslijst slemming kende een vrij goed op komst. Bijna 50% van de aangesloten kiezers brachten hun stem uit. Slechts één stem was ongeldig. De uitslag was: uitgebracht 244 stemmen, waar van 200 op mr. Romme, 21 op M. v. d. Weijden, 10 op mr. Bacbg, 5 op dr. Delfgaauw, 2 op F. de Hosson, 2 op v. d. Ploeg, 1 op mej. Nolte, 1 op Hil horst en 1 op Kleisterlee. LTJ. De leden van de kath. boe renbond hielden in het parochiehuis een bijzondere contactavond met de afdeling Alphen aan den Rijn. De voorz., de heer W. Bakker, verwel komde in 't bijzonder de Alphen.-e gasten en de heer C. van Schaik, tech nisch adviseur en hoofd van de kath. Landbouwschool alhier. Hij onder streepte de betekenis van een derge lijke bijeenkomst. Het programma was van humoristische en concurren te aard, en bestond uit dammen, schieten, stoktrekken, hersengymn.-is. tick, tekenen en bezemmaken. Het grootste deel van de avond werd hier mede gevuld. De uitslag was ten slot te een zege voor Bodegraven, dat ze gevierde in dammen, stoktrekken, hersengymnastiek en tekenen. De nummers schieten en bezemmaken waren voor Alphen aan den Rijn, dat in totaal 47)4 punt behaalde tegen Bo degraven 721» punt. De avond werd gesloten door de voorzitter van de Alphense afdeling, de heer C. Captein. HAZERSW0UDE Bromfiets gekraakt. Toen zater dagmiddag een vrachtauto van de Kon. Shell vanaf de Rijndijk de Zon- neveldstr. wilde indraaien, kwam daar juist op het fietspad een bromfietsbe rijder aan, wien voorrang moest worden verleend. Dit werd hem ech ter niet gegeven. Het gevolg 'bleef niet uit. De bromfietser, de heer T. v. d. Meijden uit Koudekerk aan den Rijn, reed tegen de auto op. Hij zelf kwam met de schrik vrij; doch de bromfiets werd totaal vernield. Tractor kantelde. Toen de vracht rijder Harry Cools, wonende aan de Rijndijk met een tractor, waarachter een aantal lorri«s waren bevestigd, aan het grond rijden was, kantelde de tractor met het ongelukkige gevolg, dat de bestuurder een been brak. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar een ziekenhuis te Leiden gebracht. Nadat aldaar het been was gezet, werd hij weer naar zijn woning ver voerd. HOOGMADE Groslijststemming KV.P. Uitge bracht 276 stemmen. Op Romme 227, 5 v. d. Ploeg, 38 v. d. Weijden, 2 Groen, 1. Boogaars, 2 Delfgaauw. LEIMUIDEN Groslijststemming. Uitslag gros lijststemming der K.V.P., Afdeling Leimuiden en Rijnaaterwoude. Aantal uitgebrachte stemmen: 369. Ongeldi ge stemmen 3. Prof. C. P. Romme 316, C. J. v. d. Ploeg 3, M. P. v. d. Wey- den 40, K. T. M. v. Rijckevorsel 2, mej. A. H. Nolte 2, F. J. H. Bachg 1, mej. C. Stringa 1, P. J. M. Aalberse 1. Brandweerexamen. Bij het te Al. phen a. d. Rijn gehouden brandweer examen, dat door de Rijksinspec tie voor het Brandweerwezen werd afgenomen, behaalden de heren C. Kinkel, Fr. Balder en A. de Rijk het diploma „Brandwacht 2e klasse". De commandant van de Vrijwillige Brandweer dezer gemeente heeft hen hiervoor opgeleid. Jaarvergadering K.A.B. Herw. Levenskracht had het gepresteerd om f 904.49 af te dragen. Het Kanunnik van Schaikfonds had 54.31 opge bracht. De penningm. had een batig saldo van 140.53. Daarna werden verzocht zitting te nemen in de contr.- commissie voor de K.A.B. de heren A. Verheugd en P. Touw, voor Herw. Lev. Adr. de Rijk en P. v. d. Zwaan. De beide aftr. bestuursleden, de voorz. R. J. Broekhuizen en de pen ningm. P. J. v. d. Hoorn werden bei de met grote meerderheid van stem men herkozen. Jaarvergadering K.V.P. De voor zitter, de heer H. W. v. d. Zwan, opende de vergadering met het ge bruikelijke welkomstwoord. Hierbij merkte hij op, dat de agenda maar zeer kort was en dus vlot afgewerkt kon worden. Een punt moest van de agenda blijven n.l. „dg spreker". Er was een spreker voor deze avorrd aangezocht, maar ondanks de be lofte en de vroegtijdige aanvrage heeft hij verstek laten gaan en niet3 van zich laten horen. Op de K.V.P.-film kon, door het korte tijdsbestek, geen beslag meer worden gelegd. De secretaris, de heer G. J. van Berkel, gaf het jaarverslag over 1955, waarin nog eens uitvoerig de werk zaamheden van de bliksemactie ge memoreerd werden. De heer M. Straathof liet een blij geluid horen over de financiën. Het batig saldo was gegroeid van de ƒ102.73 naar de ƒ213.23. Dc inkom sten waren totaal 1353.73; uitgaven 1140.50. Het stembureau wordt naast de le den van het bestuur gevormd door de heren P. v. d. Hoorn en J. Over- devest. Aan de Geerweg neemt de familie Hoogervorst de zorg weer op zich om ten hunne huize een stem bureau te vormen. In de rondvraag wordt gezegd, dat er gevraagd is ook aan de Bilderdam een stembureau te vormen. Het be stuur is bereid dit bij een volgende verkiezing nog weer een6 te zullen proberen. De heer C. A. Langeslag vraagt of groslijststemming bij de huidige methode nog wel zin heeft. Het is bijna onmogelijk enige wijzi ging in de volgorde te brengen en een candidaat bij voorkeurstemmen naar voren te brengen. De voorzitter geeft dit volkomen toe. De heer J. J. Hoogervorst vraagt waarom op het gemeentelijk stembu reau in de Chr. school geen enkel ka. tholiek lid aanwezig is, en of hierop kan worden toegezien. De wethouder Buijkx zegt toe, hieraan aandacht te besteden. NOORDEN Groslijststemmin K.V.P. Uitge bracht 274 stemmen, 6 van onwaar de. Romme 238, C. J. v. d. Ploeg 1, M. P. v. d. Weijden 11, Jac. Groen 8, J. A. M. C. van Dongen 1. mej. Nol te 1, A. P. Hilhorst 1. Op de niet ge adviseerde candidaten Th. Andries sen 2, E. P. Cleink 4, T. C. de Hosson 1 D.T.S.N.S.V. 7—0. De lange gedwongen rustperiode heeft de da mes van D.T.S. schijnbaar geen kwaad gedaan. Ze wonnen met de sprekende cijfers van 7—0 van N.S.V. uit Noor den. Hoewel enigszins geflatteerd maar toch volkomen verdiend. D.T.S. had drie invallers nl. de junioren Ina de Jong, Joop Nieuwenhuizen en Riet Lebesque. Er ontwikkelde zich direct een snelle strijd, waarbij beide ver dedigingen verschillende malen han delend op moeten treden. Na ruim 10 minuten is het d snelle middenvoor die op onhoudbare wijze de score wist te openen. Niet in het minst ontmoedigd trok N.S.V. ten aanval, maar moest telkens in de stevige achterhoede van D.T.S haar meerdere erkennen. Vooral Door van der Hoorn bleek op de voor haar vreemde plaats een groot struikelblok voor de N.S.V.- aanval. Nog voor de rust wist D.T.S. door doelpunten van linksbinnen en middenvoor de stand tot 30 op te voeren. Binnen enkele minuten na rust stelde D.T.S. de overwinning veilig door kort na elkaar gemaakte doel punten van de middenvoor. Hierna gaf N.S.V. zich gewonnen en kan D.T.S. het even gemakkelijker gaan doen. Kort voor het einde lanceerde D.T.S. nog enige aanvallen, waarbij ze nog twee doelpunten aan hun totaal wisten toe te voegen en alzo de eindstand op 7—0 te brengen. NIEUWKOOP BITTERE PIL VOOR VOGEL WACHTER. Antoon Rijnbeek, waarachtig die renvriend, heeft zich tijdens de stren. ge vorstperiode o.a. zeer verdienste lijk gemaakt door verzorging van zieke vogels. Twee bij hem gebrach te roerdompen stierven echter. Ge heel te goeder trouw heeft hij deze beide dieren bij een plaatselijke pre parateur laten opzetten. Dit kwam de politie ter ore en aangezien het beschermde vogels betrof, waarvan geen aangifte was gedaan en de die ren bovendien waren opgezet door een niet erkende preparateur, wer den de vogels in beslag genomen en kreeg hij bovendien een proces-ver baal, evenals de preparateur. Voor onze actieve vogelwachter een bit tere pil. Groslijs tsteming. 194 Van de 260 leden van de K.V.P. hebben ge stemd. waarvan 140 het politiek ad vies hebben gevolgd. De overige stemmen waren over verschillende candidaten verdeeld, waarvan 28 op burgemeester M. P. van der Weijden. Raadsvergadering. Morgenavond om 7 uur vergadert de raad. De agen. da vermeldt o.a. subsidie-aanvrage Chr. Zangver. Con Amore, garantie event, financieel tekort in verband met de uitvoering van het Ned. Ka merkoor, bijdrage versieringen Be jaardenhuis Aar en Amstel, verkoop Bouwgrond in het uitbreidingsplan, scholenbouw, medewerking bouw nieuwe kath. kleuterschool in Noor den en aankoop industrieterrein. Jaarvergadering Ziekenfonds „Helpt Elkander". Het ziekenfonds ver gaderde onder leiding van de heer J. G. Zwart bij P. Leliveld. In zijn openingswoord memoreerde hij het overleden bestuurslid S, H. van der Loo en de oud-bode C. Leliveld. Het afgelopen jaar bleek voor de vereniging minder gustig te zijn ge weest in financieel opzient. De totale ontvangsten- bedroegen 4035,34. De uitgaven 4305,11. Na delig saldo 269,77. Ondanks dit nadelige saldo besluit men op voorstel van het bestuur om de laatste jaren gebruikelijke extra uitkering van 25 pet. ook voor het nieuwe jaar te handhaven. De aftredende bestuursleden P. Boer, C. Eys en T. Klapwijk werden met grote meerderheid herkozen. Wat het Steunfonds betreft deelde de penningmeester mee, dat de ont vangsten bedroegen 193,20. De on kosten bedroegen 34,35, zodat er een saldo was van 158,85. Hierna volgt sluiting van de vergadering. TER AAR Uitslag groslijststemming. Zon dag is de groslijststemming voor de Tweede Kamer gehouden door de K.V.P. afdeling Ter Aar. De uitslag was als volgt; Uitge bracht werden 535 stemmen. 1 Stem was van onwaarde. Geldig 534 stem men. Uitslag: C. P. M. Romme 450 stemmen; C. JJ. v. d. Ploeg 2 st.; A. M. Lucas 1 st.; H. W. van Doorn 1 st.; M. P. v. d. Weijden 50 st.; Jac. Groen 10 St.; mej. A. H. Nolten 3 st.; F. J. H. Bachg 1 st.; C. F. Kleisterlee 1 st.; J. G. M. Delfgaauw 3 st.; mej. C. Stringa 9 st.; P. J. M. Aalberse 1 st.; mevr. DuchateauPastoors 1 st.; J. J. N. Duinisveld 1 st. Woningbouw. Door een onder handse opdracht, welke het gemeen tebestuur heeft verleend aan het Aannemersbedrijf D. C. van Kints en Zonen te Langeraar tot de bouw van een cpmplex van 28 woningwetwo ningen zal men binnen afzienbare tijd weer een aantal woningzoeken den van een huis kunnen voorzien Van deze 28 woningen worden er 18 gebouwd aan de Bloemenstraat (uit breidingsplan Papenveer) en 10 in het uitbreidingsplan Aardam. Reeds zijn de werkzaamheden be gonnen, sloten worden gedempt, en ook zijn reeds in tegenwoordigheid van burgemeester Hogenboom de eerste palen geslagen. Aannemer van Kints hoopt met de meeste en grootst mogelijke spoed deze opdracht uit te voeren. KATWIJK JONGETJE AANGEREDEN. Zaterdagmiddag te omstreeks 4 u. werd op de Wassenaarseweg, onge veer ter hoogte van de Vinkeweg, de 3-jarige Jan Kromhout, die plotse ling de straat overstak, door een bromfiets gegrepen en tegen de grond geslingerd. Met een bloedende hoofdwond bleef hij liggen en dokter C. J, Hagen, die eerste hulp verleen de, constateerde een lichte hersen schudding. Op medisch advies werd het slachtoffertje naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De berijder van de bromfiets treft geen schuld. K.V.P. De stemming voor de groslijst der K.V.P. gaf alhier de vol gende uitslag te zien: Politiek Advies Romme 128 st., C. J. van der Ploeg 1 st., A. M. Lucas 1 st., M. P. van der Weijden 2 st., Jac. Groen 2 st., mej. Nolte 1 st., J. G. M. Delfgauw 1 st., M. P. A. Meissen 1 st., Duyve- steijn 1 st., Mevr. Kortekaas-De Haan 2 st. Totaal uitgebr.. geldige stemmen 140. Raadsagenda. De agenda voor de openbare vergadering van de ge meenteraad, die op woensdagavond a.s. zal worden gehouden, vermeldt 0.m. de navolgende punten: verlenen van eervol ontslag aan de heer mr. W. J. Wolringh van der Hoop als ambtenaar van de burgerlijke stand; verkopen grond; vaststellen van een regeling inzake toekenning van een gratificatie bij inkoop van diensttijd voor pensioen, ter tegemoetkoming in de te verhalen inkoopsommen; be schikbaarstellen van krediet voor aanleg van een waterleiding vanaf de watertoren van de N.V. L.D.M. naar de terreinen begrepen in het uitbreidingsplan „Koestal-Overduin"; vaststelling van een nieuwe verorde ning op de keuring van waren; ver strekken van grond- en bouwvoor— schotten aan de bouwvereniging „De Brittenburg" voor de stichting van 78 woningen en 3 winkels op terrei nen ten zuiden van de Nieuwe Duin weg; verstrekken van krediet voor verbetering van de straatverlichting en voor het maken van voorzieningen 1.v.m. de brug over het Prins Hen drikkanaal; onderhandse opdracht tot uitvoering van werken, verband houdende met de brug over het Prins Hendrikkanaal. WARMOND RECORD-OPBRENGST JONGEREN-ACTIE VERKIEZINGSFONDS K.V.P. Tussen 9 en 11 uur gisterenavond heerste er in de „Burcht" een koorts achtige spanning en activiteit. Koppel na koppel jongeren-propa gandisten kwam binnen. Nadat een tijdlang de score op rond 100,had gestaan liep deze na 10 uur met spron gen op tot omstreeks kwart voor elf dc record-eindstand werd bereikt van 229,05. De voorzitter der K.V.P. van de af deling Warmond sprak een kort maar krachtig dankwoord, waarin hij zijn grote bewondering uitsprak voor deze succesvolle actie. Hij prees de voorbeeldige samen werking waardoor dit resultaat mo gelijk is geworden. De voorzitter van de L.T.J., de heer A. van Moorsel, haakte hierop in en RIJNSATERWOUDE De heer TeunJs Reumerman Jz. slaagde voor het examen Scheeps- werktuigkundige. W0UBRUGGE Reddingsboeien. Door de ge meente zijn langs de Heimanswete ring, een tweetal reddingsboelen, voorzien van lijnen, opgehangen in kasten met glazen deur. Aan de wes telijke oever ter hoogte van de Schoolstraat, aan de oostelijke oever voor de winkel van Stigter. Met de boei aan het brugwachtershuisje en de beide reddingshaken onder de op ritten is nu voldoende reddingsmate riaal voorhanden in de kom van het dorp. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND EstoGroene weg 61. Ook de ze keer werd door de wit-gelen een grote overwinning geboekt. Deze zege werd echter pas in de tweede speel- helft een feit. Bij de rust was de stand slechts 10, terwijl dat ene doelpunt door de bezoekers zelf ge scoord was. Toch was de veldmeer- derheid aan de thuisclub, die de rode achterhoede handen vol werk gaf, maar doelpunten bleven voorlopig uit. Toen v. d. Berg na een snelle rush hard en laag voorzette, liep de back van Groeneweg de bal in eigen doel. De laatste minuten werd de bal door de Esto-backs slecht uitgescho ten, waardoor driemaal achtereen ge vaarlijk en rakelings over de lat werd geschoten. In de tweede helft werd in hoofdzaak op het gebied van Groe neweg gespeeld. Dit grote overwicht resulteerde in een doelpunt van Zin- ko, die vanaf de vleugel een harde schuiver loste. Even later dreef Ja- cobi snel op en zijn schot was raak. Voordouw passeerde een minuut later linksachter Oortman, op de bal viel en hands maakte. De toegestane pe nalty werd onhoudbaar ingeschoten. Nog eenmaal kwamen de gastheren opzetten en 't was Voordouw, die uit een voorzet van recht met een listig tikje de bal in het net schoof. Een ver schot van C. v. Doorn werd door de doelman verkeerd beoordeeld en de stand was 61. Scheidsrechter Nolte had geen moeilijke taak. Esto III won verdiend van GDS III met 41. Nic. Boys—Nieuwerkerk 02. Met de scheidsrechter en vrouwe For- tuna op de hand hebben de leiders met 20 kunnen zegevieren over een zeker niet minder spelend Nic. Boys. Het talrijke publiek was getuige van een snelle en goede wedstrijd, waarbij al bij voorbaat vaststond, dat degene die het eerste doelpunt zou maken, de wedstrijd zou winnen. Dat dit in dit geval niet de Boys waren dankten ze aan de scheidsrechter. Bij een massale Boys-aanval loste de midden voor een onverwacht hard schot. De bal wordt door de keeper weggesla gen, juist voor de voeten van P. Len- ting. Deze bedacht zich geen ogen blik en gaf de keeper geen schijn van kans. De scheidsrechter verbaasde echter vriend en vijand door, na eerst naar het midden gewezen te hebben, zyn beslissing te herroepen en een vrije schop tegen geeft. Aan gemoedigd door deze meevaller trok Nieuwerkerk met snelle open aan vallen op het heiligdom van Boys af. De achterhoede was echter in prima vorm en wist voorlopig stand te houden. Ze moesten echter capitu leren voor een als voorzet bedoeld schot van de linksbuiten, waarbij keeper Bos niet geheel vrijuit ging door radicaal over de harde schuiver heen te vallen. Alles in de aanval gooiend kwamen de Boys nu ge vaarlijk opzetten en werd de Nieuwer kerk verdediging geducht aan de tand gevoeld. Wat de Boys echter ook pro beerden, 't geluk was nu eenmaal niet op hun hand. Onhoudbare schoten op paal en lat werkten deprimerend De gasten boekten nog eenmaal suc ces wanneer hun rechtsbinnen in moeilijke positie met een fraaie kop bal de stand op 2—0 brengt. Nic Boys 2—Qouda 6 50. stelde voor deze samenwerking voor de verdere verkiezingsactie te pro longeren. Onder applaus werd hiermede ac- coord gegaan, zodat wel mag wor den aangenomen dat het succes van de in Warmond gevoerde propagan da bij voorbaat is verzekerd. Vakantiebonnen. De verzilvering van de landbouwvakantiebonnen zal plaats vinden op woensdag 28 maart a.s. van 7 tot 8 uur n.m. bij de heer F. Walraven Herenweg 68. WASSENAAR Modeshow van het Huis Fath Het Kasteel Oud-Wassenaar heeft zaterdag en zondag in het teken van de mode gestaan. Het Huis Jacques Fath was opnieuw naar ons land ge komen om in Wassenaar in enkele shows de voorjaars- en zomermode te tonen, zoals het Huis Fath na het overlijden van Jacques Fath voor de tweede maal onder leiding van Gene vieve Fath, diens echtgenote die brengt. Zaterdag- on zondagmiddag, tijdens een afternoontea, en zater dagavond, tijdens een galadiner, wer den door zeven mannequins van het Huis Fath 110 modellen getoond, die een waarde van 250.000 vertegen woordigden. De algemene indruk was een zeer geslaagde en draagbare col lectie, maar weinig schokkend nieuws. De splitmantels vielen zeer in de smaak. Ook de grote avondtoi letten waren zeer bijzonder. Tot slot werd weer een zeer opvallend bruids toilet getoond. Toen de mannequins zich na afloop met bloemen nog eens gezamenlijk presenteerden, werden door 't strijk je, dat de show een muzikale onder lijning had gegeven, de Franse cn Nederlandse volksliederen gespeeld. De eerste show werd o.m. bijgewoond door de Franse ambassadeur en ba ronesse De Beauverger, de Franse ambassaderaad en gravin De Bartil- lat, de Franse handelsraad en mevr. Loran, de echtgenote van de Japanse ambassadeur mevrouw Okamoto en door generaal en mevrouw Kruis. Ook dit maal werd iedere bezoek ster een flesje Fath parfum aangebo den. De vrijwillige bijdragen kwamen ten goede aan het Koningin Wilhel- minafonds voor dc bestrijding van de kanker. LEIDSCHENDAM Groslijststemming;. Het politiek advies heeft het hier gisteren op doorslaande wijze gewonnen Van dc uitgebrachte 628 stemmen (waarvan 3 van onwaarde) waren 529 stemmen gegeven aan mr. C. P. M. Romme. Op de geadviseerde lijst werden nog enige voorkeurstemmen uitgebracht nl. 8 op de heer M. P. v. d. Weijden, 9 op K. J. M. van Rijckevorsel en 8 op Mej. C. Stringa. Op do niet-geadviseerde kandidaten waren vrijwel geen stemmen uitge bracht. Alleen de middenstands-kan didaat Jan Bakker verkreeg 8 stem men. Van 't aantal KVP-ers te Leid- schendam hebben 50 aan deze groslijststemming deelgenomen. ST0MPWIJK Groslijststemming K.V.P. Uitge bracht 500 stemmen. Ongeldig 4. C. Romme 441, C. J. v. d. Ploog 1, A. M. Lucas 1, H. W. v. Doorn 1, M. P. v. d. Weijden 36, A. Weij'hers 2, J. Groen 1, K. Rijckevorsel 1, J. v. Dongen 1, mej. Nolte 1. Niet geadviseerden: J. Bakker 1, J. Duinisveld 3, W. Dijssel- bloer 1, F. C. de Hosson 1. Z0ETERMEER Groslijststemming. Bij de gehouden groslijststemming werden in totaal 290 stemmen uitgebracht. Op het po litiek advies werden 252 stemmen uit gebracht. Bij de niet geadviseerde candidaten behaalde de heer J. Dui nisveld 22 sternen. Minder dan de helft van de leden nam aan de stem ming deel. DWO IHMSH I 1—3 DWO I speelde de thuis vastgestel de wedstrijd tegen HMSH I in Den Haag, omdat men zelf niet de be schikking had over een terrein. (Ge lukkig is dit euvel, althans voorlopig, uit de weg geruimd). DWO zette reeds aanstonds de vaart et in, zodat HMSH overrompeld werd en de eerste goal gemaakt was voor men het goed en wel besefte 10. HMSH herstelde zich spoedig cn was meer op haar qui vive. Hier kwam nog bij, dat het samenspel bij DWO erg rammelde. Het gevolg was, dat DWO zijn voorsprong teniet zag gaan 11. En de rust met deze stand in ging. Na de thee werd eenzelfde spel- beeld te zien gegeven. Individueel werd er aardig gespeeld, doch tot enige combinatie kwam men niet in de DWO-gelederen. Bij HMSH ging dat beter en maakte men handig ge bruik van de weinige samenhang bij DWO zodat de stand spoedig 12 was. HMSH rook een overwinning, zodat er alles op gezet werd om de stand te consolideren DWO had niets in de melk te brokkelen en HMSH wist nog eenmaal het DWO-doel te doorboren 13. Met deze nederlaag kon DWO huiswaarts keren. Marktberichten ROTTERDAM, 26 maart. Vee. Aanvoer 2185. Vette koeien 1219; varkens 966. Notering: vette koeien lc kwal. 2.923.18; 2e kwal. 2.70 2.88; 3e kwal. 2.54—2.68. varkens 170, 107, 164. Overzicht: aanvoer vette koeien groter, handel kalm, prijzen, niet geheel prijshoudend enige pri ma's boven notering; varkens aanvoer ruim, handel stroef, prijzen lager, af loop traag.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3