Ir, Staf blijft naar een tweede parate divisie streven Eerst alle consequenties overwegen Scherp Voor komende jaren dreigt een ernstig tekort aan metselaars AVONDRUST Onderscheiding voor moedige daad MAANDAG 26 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Het lijkt niet mogelijk te bepalen in hoeverre de huidige situatie waar in het uitbreken van een volledige atoomoorlog tot onherroepelijke zelf vernietiging zou kunnen leiden, wel de mogelijkheid zou laten voor een gewapend optreden op beperkte schaal zonder het ernstige risico te lopen dat daarbij eveneens van atoomwapens gebruik zou worden gemaakt en zich daaruit een volledige atoomoorlog zou ontwikkelen, zo schrijft minister Staf in de memorie van Antwoord op zijn 'begroting aan de Eerste Kamer. Het staat echter voor de minister vast dat het Westen ook op een ver dediging tegen een „beperkte" mili taire agressie voorbereid moet zijn. Minister Staf verklaart dat er geen plannen van de westelijke mogend heden bestaan hebben om een buffer- zóne in te stellen. De bewindsman is het er mee eens, dat de NAVO zo veel, zo ver en zo snel mogelijk ver sterkt moet worden ook op het gebied van de politieke, economische en cul turele samenwerking. Uitgaven. Uitvoerig motiveert minister Staf waarom hij gemeend heeft geen ver hoging van de uitgaven te moeten vragen voor de begroting van Oorlog en Marine voor 1956. Daarmee wil de minister echter niet zeggen dat hfj het oneens is met degenen die van mening zijn dat een bedrag van 1350 miljoen per jaar in de toekomst on voldoende zal zijn om het straks ge heel opgebouwde apparaat in dezelf de omvang op een modern peil te houden. Het bedrag van 1350 mil joen heeft nimmer een afspiegeling gevormd van de werkelijke behoef ten, aangezien er belangrijke bedra gen aan niet-bestede middelen ui:' voorafgaande jaren en uit de tegen- waardegelden beschikbaar waren. Welk bedrag in de toekomst wel nodig zal zijn, is echter thans niet met stelligheid aan te geven. Dit hangt o.m. af van de vraag of en wanneer er een tweede parate divi sie gevormd zal worden, of de nieu we divisie-organisatie nieuw materi eel zal -behoeven, op welke wijze ge leide projectielen in de luchtverde diging ingevoerd kunnen worden en in welke omvang Amerikaanse hulp verkregen kan worden. De verwachting, dat het geallieerd hoofdkwartier in het begin van dit jaar in staat zou zijn algemene richt lijnen te geven voor de divisie-orga nisatie, is niet in vervulling gegaan, zo merkt minister Staf op. Nederland zal, wanneer de werkzaamheden van de daartoe ingestelde studiecommis sie voldoende gevorderd zijn, een POTLOOD en GEEST ontwerp-commissie voor de Neder landse divisie indienen. Ongerustheid. Minister Staf betreurt het dat er nog steeds ongerustheid bestaat over het feit, dat de Nederlandse mobili sabele divisie als tweede echelon-di visies geklassificeerd zijn. Hij wijst er op dat er in het pa troon van het geallieerd hoofdkwar tier naast de parate eenheden, eerste, tweede en derde echelon-eenheden zijn. Eerste echelon wil zeggen, dat de eenheden onmiddellijk gemobili seerd kunnen worden en terstond de parate eenheden moeten kunnen steu nen. Deze eenheden moeten ruim van beroepspersoneel zijn vqorzien en ieder jaar, gedurende tenminse vier weken in hun verband oefenen. Tweede echelon wil z,eggen dat de eenheden snel gemobiliseerd kunnen worden, maar niet terstond worden ingezet. Ook deze eenheden moe ten over een zekere hoeveelheid be roepspersoneel beschikken en hetzij twee weken, hetzij vier weken per jaar oefenen. In dit patroon konden konden onze mobilisabele eenheden niet anders dan als 2e echelons wor den geklassificeerd om de eenvoudi ge reden, dat Nederland zijn reserve divisie niet gedurende een reeks van jaren ieder jaar -vier weken voor her halingsoefeningen kan laten opko men om als divisie te oefenen. Ver reweg de meeste Navo-landen ver keren in dezelfde situatie. Tweede parate divisie. Naar de vorming van een tweede parate divisie blijft minister Staf met ernst streven, maar deze wens van het geallieerde hoofdkwartier zal niet worden ingewilligd zolang niet alle consequenties zorgvuldig zijn overwogen en de reële mogelijkheden gevonden zijn. Een tweede parate divisie kan slechts gevormd worden indien de organieke sterkte van de divisie kan worden verminderd en een aantal thans parate legerkorps troepen door mobilisatie worden vervangen. Vooral met het oog hierop komt 'n divisiesterkte van 13.00 a 14.00 het meest aantrekkelijk voor. Vorming van een tweede parate divisie zou ook financiële en sociale consequenties hebben. Een hergroepering van de eenheden zou nodig zijn met als ge volg meer behoefte aan legerings ruimte, nieuwe oefenterreinen en tal van verhuizingen van het 'beroeps- personeel. Indien een oplossing wordt gevon den voor het vormen van een twee de parate divisie dan ziet minister Staf voor de toekomst de Nederlandse 'bijdrage aan de bondgenootschappe lijke strijdkrachten bij voorkeur ge organiseerd in een paraat legerkorps van twee divisies als onderdeel van het parate NAVO scherm en daar achter tot steun aan en als eventuele aflossing van het parate legerkorps een mobilisabel legerkorps van drie (2e echelons) divisies. Minister Staf ziet geen reden om ,op stel en sprong" tot wijziging van de organisatie over te gaan, al is het wel duidelijk dat in de toekomst een gewijzigde organisatie toepassing zal moeten vinden omdat de invoering van atomische wapens tot wijzi ging in de tactiek en daardoor in de organisatie leidt. Ten aanzien van de marine deelt de minister mede dat het vliegkamp- schip „Karei Doorman" onmisbaar is en thans geschikt gemaakt wordt voor straaljagers en ook verder ge moderniseerd wordt. Hiermee is om streeks 17 miljoen gemoeid. Het schip zal dan op hetzelfde peil ge bracht zijn als de gemoderniseerde geallieerde vliegkampschepen. Het zal in de tweede helft van 1957 weer voor de dienst gereed zijn. Een vermindering van de grote be tekenis van de tactische luchtstrijd krachten ziet minister Staf voor de r.abije toekomst niet. Voor geen van de vele taken van deze luchtstrijd krachten is nog een absoluut vervan gingsmiddel in zicht. Grote heide-brand in midden-Limburg 125 ha. in as Zondagmiddag is brand uitgebro ken in het natuurreservaat rond de Elfenmeertjes nabij de nieuwe staats mijn „Beatrix" aan de rijksweg bij Herkenbosch. Rond 125 hectare hei de, vliegdennen en struikgewas gin gen verloren. De brand sloeg ook over naar Duits gebied, waar 25 hec tare heidestruiken, en ook enige hec tares jong opgaand bos door het vuur werden vernield. Uit Duitsland rukte uitgebreide hulp aan. Ongeveer tien brandweren uit de naburige grensdorpen kwamen om de brandweer van Herkenbosch te assisteren. Van het geallieerde vliegveld Elmpt kwam bovendien een compagnie militairen; ook uit het gar nizoen te Roermond werd een aantal manschappen aangevoerd om het blussing,swerk ter hand te nemen. Verscheidene reeën vluchtten uit het brandende terrein weg; een der dieren raakte in een afrastering zo danig gewond, dat het ter plaatse moest worden afgemaakt. De schade kan nog niet vastgesteld worden; de vermoedelijke oorzaak is spelen met vuur. „St. Augustinus", Leiden, vergaderde Causerie over de betekenis van het schoolzwemmen No. 504. Horizontaal: 1. kikker, 7. muzieknoot, 8. voorzetsel, 10. oude Egyptische zonnegod, 12. zaadkorrel ener vrucht, 14. zo God het wil (afk. Lat.), 15. Zwitsers kanton, 17. bij woord, 18. vlinderbloemige plant, 19. snoer van een hengel, 21. insecten etend zoogdier, 23. bijwoord, 24. leef tijd (Fr.), 26. voornaamwoord, 27. lengtemaat, 28. voorzetsel, 30. het ge vleugelde paard der muzen. Verticaal: 2. vervoeging van een hulpwerkwoord, 3. hoenderachtige vogel, 4. voorvoegsel, 5. deel van een mast, 6. stad in België, 9. beraad, 11. slede, 13. oprecht, wezenlijk, 14. mu zieknoot, 16. zijtak Saaie, 17, eilandje in het IJ, 20. titel (afk.), 22. voorzet sel, 24. wiersoort, 25. vordering, 27. water in Friesland, 29. heden. Oplossing morgenavond. KL die prachtige, pronkende kerken met marmeren altaren, gouden vaten, gebrandschilderde ramen! Het is een schandaal. Al dat kapitaal had beter aan de ver zorging van de armen besteed kunnen worden! Indien ge er ook zo over denkt (en sommigen den ken er zo over), denkt ge er pre cies eender over als Judas. Judas zei precies hetzelfde, toen Maria van Bethanië balsem ter waarde van wel 300 donariën over de voe ten van Jezus uitstortte. „Het ge hele huis geurde van de balsem" (evangelie van heden). Judas was een dief; hij had geen belangstel ling voor de armen; hij had op dat moment ook geen belangstelling meer voor Jezus. Het eerbetoon van de sacramentele Jezus door Hem te omringen met menselijke luister van kunst en liturgie is óók een daad van naastenliefde. Ook KLANKBEELD „OM DE TOEKOMST VAN NEDERLAND". In de serie klankbeelden „Om de Toekomst van Nederland", welke de K.R.O. uitzendt, volgt dinsdag 27 maat een klankbeeld over „Ons On derwijs". Aan dit klankbeeld werken mee mr. J. Cals, minister van O. K. en W., oud-minister prof. dr. Jos. J. Gielen, vice-voorzitter van de K.V.P., mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de K.V.P., mej. mr. H. W. Walhain, direktrice van een katholieke school voor Maatschappelijk Werk, tevens gemeenteraadslid, de heer Spronk, direkteur van de Katholieke Middel bare Hotelschool te Maastricht, en de heer W. Wekenborg, voorzitter en seketaris van de Katholieke Levens scholen. Voorts werken mee een aantal stu denten van de Katholieke Economi sche Hogeschool te Tilburg. De verbindende tekst wordt verzorgd door Ben Brands, de muziek is van Jan Mul, producer is Tom Bouws, Bijzondere maatregelen zijn dringend gewenst Een door deskundigen ingesteld on derzoek heeft uitgewezen, dat de be langstelling voor het metselaarsvak bij de jeugd nog slechter is, dan men aanvankelijk meende. Wanneer niet op korte termijn maatregelen geno men worden, die het metselaarsvak voor jonge mensen aantrekkelijk zul len maken, verwacht men in de naaste toekomst ernstige moeilijkhe den, die hun stempel zullen drukken op de gehele Nederlandse economie. Om te beginnen moet het onder wijs aan de Lagere Technische Scho len met betrekking tot dit vak ver beterd worden; uitsluitend leerkrach ten met naast theoretische ook jaren, lange practische ervaring moeten de opleiding van de toekomstige metse laars ter hand nemen. Voorts moet de overgang van de school naar de maat schappij voor de leerlingen gemak kelijker worden gemaakt, waarbij o.m. rekening moet worden gehouden met de beloning van de leerling-met selaars, die zodanig moet zijn, dat de jeugdige bouwer meer op kwaliteit, dan op hoge productie behoeft te let ten. W erkomstandigheden. Daarnaast dienen de werkmetho den en de werkomstandigheden voor de metselaars verbeterd te worden. Wat dit laatste betreft, stelt de com missie deskundigen voor om vooral op het hygiënische vlak voorzienin gen te treffen, zoals centrale gebou wen bij grote projecten en cantine- wagens bij de kleinere. Voorts zou het dienstig zijn schoeisel en werkkleding door de werkgevers te laten verstrek ken en bij slechte weersomstandig heden warme dranken en passende kleding te verstrekken. Om de vrees voor tijdelijke werk loosheid weg te nemen, zou de rege ring garanties moeten verlenen en voorts dient de onderaannemerij te worden gesaneerd, waardoor de ver houding werkgeverwerknemer ver beterd zou kunnen worden. Om in deze tijd van grote vraag, nu i het metselaarsvak weinig aantrek- kingskracht blijkt te bezitten, vol doende belangstelling te kweken, stelt de commissie een hogere belo ning dan de thans geldende voor. Daar volgens deskundige bereke ning de bouwnijverheid in 1970 20 pet. hoger zal zijn, dan in 1950, zijn door tastende maatregelen zeer gewenst, daar anders in de loop der eerstvol gende jaren het tekort aan vakbe kwame metselaars steeds groter zal worden, hetgeen een ernstige druk op de Nederlandse samenleving zal kunnen vormen. STRAALJAGER VERMIST De scheepvaart is vanochtend ver zocht uit te zien naar «en Gloster „Meteor 8" straaljager, die tussen Schiermonnikoog en Rottum moet zijn verdwenen. Het vliegtuig, dat een persoon aan boord heeft, was van ochtend om twee minuten voor elf opgestegen van de vliegbasis Leeu warden. Op twee mijl van Hol werd (Fr.) is op de Waddenzee een olievlek waargenomen met brokstukken van een vliegtuig. Vermoedelijk betreft het hier de vermiste straaljager van vliegbasis Leeuwarden. VERTRAGING LIJN AMSTERDAM—HAARLEM Ernstige vertraging tussen Haar lem en Amsterdam, soms van meer dan een uur, was vanmorgen het ge volg van een draadbreuk nabij Vo gelenzang en een beschadiging van de elektrische bovenleiding nabij Slo- terdijk. Tengevolge van deze storingen werd een aantal treinen tussen Am sterdam en Haarlem opgeheven en werden andere treinen met bestem ming Amsterdam en Haarlem ge keerd. L.O. bij pert niet in tel? De St. Augustinus-vereniging voor r.k. onderwijzers afd. Leiden en om streken vergaderde zaterdagmiddag in „Het Gulden Vlies". Ondanks het aanlokkelijke lenteweer was de op komst van de leden zeer goed. De voorzitter, de heer S. W. Neef jes, memoreerde in zijn openings woord allereerst de benoeming van mgr. Jansen tot bisschop van Rotter dam. Hij wees op dienr belangstel ling voor onderwijs en leerkrachten, die o.m. bleek uit bezoeken aan on- derwijzersdagen in de Stadsgehoor zaal. Een gelukstelegram werd ver zonden. Na het voorlezen van de notulen raakten de leden toe aan een eerste gedachtenwisseling. Er werd o.m. gesproken over de toenemende pro- paganda-activiteit van de Openbare Scholen. De voorzitter merkte in dit ver band op, dat hij tot zijn verwonde ring gelezen had, dat het katholiek onderwijs in Leiden een kans had laten voorbijgaan om een hal-school te betrekken. De Leidse collega's voerden aan, OUDHEIDKUNDIGE VONDST IN LAND VAN CUYCK. Bij graafwerk voor nieuwbouw aan de Kaneelstraat te Cuyck heeft men drie potten opgegraven, welke af komstig bleken uit de Hallstatt- periode, de zesde eeuw vóór Chris tus. De potten worden geschonken aan de rijksdienst voor bodemonder zoek. BOILER ONTPLOFTE. Door het exploderen van een boiler van 300 liter is in de cantine van de fabriek der Hollandse Signaalappa raten te Hengelo in de nacht van za terdag op zondag een grote ravage ontstaan. Een zijmuur en een stuk van het dak werden weggerukt, ter wijl ook aan het interieur grote schade werd aangericht. ZELDZAME ZWARTE JAGUAR IN TILBURGS DIERENTUIN. Het Tilburgs natuurdierènpark is dezer dagen in het bezit gekomen van een zeer zeldzame zwarte jaquar, Dit betekent een unicum, omdat geen enkele andere dierentuin in West- Europa in het bezit is van een der gelijk, uit Brazilië afkomstig, roof dier.: De aankoopprijs is 9:000. BROMFIETSER GEDOOD. Zaterdagavond omstreeks 11 u. 10 is de 23-jarige bromfietser J. J. van Rooy wonende Daendelstraat 60 te Tilburg, even voor de brug over het Wilhelminakanoal, op de rijksweg Den BoschTilburg, door een uit de richting stad komende personenauto gegrepen en op slag gedood. Onvoor zichtigheid van de bromfietser, die vóór een aut(^ bestuurd door de heer W. M. Burgers uit Weurth (gem. Beuningen) naar links wilde af draaien, is de oorzaak van dit onge val. Het slachtoffer was ongehuwd. NIEUWKOOP Voorjaarsweer Gedurende het weekeinde namen de luchtdrukverschillen in onze om geving geleidelik af als gevolg van het minder diep worden van een depressie, waarvan het centrum dichtbij de Ierse westkust is gele gen. Een Oceaanfront, dat zaterdag avond met veel bewolking, maar vrijwel zonder regen uit het zuid westen naderde, kwam daardoor boven ons land tot stilstand. De tro pische lucht, waarin zaterdag nog op vele plaatsen maximumtemperaturen van 20 graden werden gemeten het vliegveld Twenthe rapporteerde zelfs 21 graden werd vervangen door tamelijk vochtige Oceaanlucht. In deze lucht ontstond in de nacht van zondag op maandag op enkele plaatsen mist bij temperaturen van slechts 2 tot 4 graden. De depressie bij Ierland vult geheel op, terwijl de luchtdruk ook in Frankrijk, België en ons land nog stijgt. Het weer blijft daardoor gunstig met weinig wind en temperaturen, die enkele graden boven normaal zijn. In de komende nacht kan plaatselijk weer wat mist ontstaan. Morgen overdag zijn zonnige perioden te verwachten. De kans op regen blijft de eerst- Hij is onze evenmensonze naaste. I komende paar dagen gering. Teleurgestelde matroos stak zijn ex-verloofde Rel te Rotterdam In de nacht van zaterdag op zon dag heeft een 19-jarige koopvaardij matroos zijn vroegere verloofde, een 20-jarige oevreuse, met een dolkmes in de borst gestoken. Het meisje is in het ziekenhuis Coolsingel ter ver pleging opgenomen; haar toestand is niet levensgevaarlijk. De daad .werd gepleegd in de gang van de woning van het meisje om dat de matroos haar met een ander had zien dansen; hij had zich toen naar haar woning begeven en was in de gang gaan zitten wachten tot zij thuis kwam. Voor de deur van de woning nam het meisje afscheid van haar danseur, maar trof toen in de gang de matroos aan. Na een korte woordenwisseling trok deze onver hoeds een dolkmes en stak daarmee het meisje in de borst. Vervolgens meldde hij zich bij de politie. DE EERSTE BLOEMKOOL Aan de Coöp. fruit- en groentevei ling „Wateringen" g.a. is zaterdag morgen de eerste bloemkool van dit jaar aangevoerd door de kweker A. G. de Vette uit Wateringen. De prijs bedroeg 1.05 per stuk. Eindelijk Eerste kievitsei naar de koningin Zaterdagavond om zeven uur heb ben de twee gebroeders Exterkate te Zeldam, post Goor, een kievitsei ge vonden en dit bij de burgemeester van Goor, de heer C. P. van Essen, afgeleverd. Burgemeester Van Essen zal dit ei op het paleis Soestdijk aan H. M. de Koningin aanbieden; de twee vinders zullen daarbij tegenwoordig zijn. Zaterdagmorgen was de 19-jarige mej. Nel Kalshoven op het gemeen tehuis ontboden en wel door de bur gemeester zelf, die haar in het bijzijn van de gemeentesecretaris, de heer P. Oskam in zijn eigen kamer ont ving. Benieuwd naar wat men met haar voor had, hielp burgemeester Van der Weijden haar spoedig uit de on zekerheid door er haar aan te her inneren, dat zij juist een jaar gele den door een moedige redding het leven van een kir ine drenkelinge had gered. Per fiets komend langs het Vliet- park had zij daar mensen en kinde ren gezien, die angstig wezen naar een kleine, die midden in de brede wetering lag. Het bleek een meisje te zijn van de kunstschilder Koster. Niemand was blijkbaar in staat hulp te bieden, doch Nel gooide haar fiets tegen de grond en sprong pardoes in het water en slaagde er in de kleine, die al gezonken was te grijpen en naar de kant te brengen. Door het koude bad heeft zij een week het bed moeten houden. Dit alles moest zij uitvoerig aan de burgemeester vertellen. Maar Nel was het al lang weer vergeten. Doch de burgemeester zei haar, dat men het in den Haag niet vergeten was en hij vond het fijn. dat hij haar voor haar moedig gedrag namens het Carnegie Heldenfonds een fraaie zil veren broche met inscriptie op mocht spelden. Nadat dit op de plaat ver eeuwigd 'was, keerde Nel verheugd naar haar werkkring terug. dat de weigering het gevolg was dat van een tactische redenering. In vervolg hierop wees de heer van Hameren nogmaals op de noodzake lijkheid van voldoende kleuterscho len. De ouders sturen de kleuters naar openbare kleuterscholen en la ter ook naar openbaar lager onder wijs. Schoolzwemmen. Na een rondvraag, die bij wijze van proef al vóór in de vergadering werd gehouden, hield de heer G. van Brussel, Ulo-collega en voorzitter van de Leidse r.-k. zwemvereniging „De Golfbrekers" een causerie over „De betekenis van het schoolzwem men". Na eerst een duidelijk inzicht te hebben gegeven van de betekenis van het zwemmen in het algemeen, waar bij hij een greep deed in de geschie denis, liet de heer van Brussel de meningen horen van vóór- en tegen standers van het schoolzwemmen. Voorstanders willen het school zwemmen zien als een onderdeel van het vak lichamelijke opvoeding. In tal van plaatsen geeft men al één les schoolzwemmen en één les gym nastiek. Een bezwaar is dikwijls de afstand van de scholen naar de zweminrichtingen. Het is dan ook de wens van velen, dat er géén grote luxe baden meer gebouwd worden maar kleinere zweminrichtingen op verschillende punten van de stad. Spr. betoogde ten slotte dat de onderwijskrachten het zwemonder wijs in eigen hand zouden moeten nemen. Daarvoor is nodig het diplo ma zwemleraar van de K.N.Z.B. Hij deed een beroep op de jongere col lega's dit diploma te halen. In verband met het gevorderd Uur werden de agenda's voor de algeme ne vergadering te Deft in stormtem- po doorgenomen. Zij brachten geen nieuwe gezichtspunten. Niet in tel! De heer J. van Heteren vroeg aan dacht (2e rondvraag je) voor 't vol gende: Bij de Pers schijnt de Lagere School niet in tel te zijn. Wanneer van grote persoonlijkheden (in Lei den dacht hij aan 't overlijden van prof Keesom en 't jubileum van dr Kortmann) een korte levensschets gegeven wordt; begint de opleiding steeds bij het middelbaar onderwijs. L.O. schijnen deze mensen nooit ont vangen te hebben!!! „Betekent dit weer een miskenning van dit onderwijs en de werkers er bij?" vroeg hij zich af. Groslijststemming K.V.P. in Leiden Bij de groslijststemming van de KVP, die gisteren gehouden werd zijn in Leiden in totaal 607 stemmen uit- igebracht, waarvan 5 ongeldig. De stemmen werden als volgt verdeeld: Romme 502, C. J. v. d. Ploeg 2, Lu cas, Rotterdam 2, Van Doorn, Rotter dam 2, Van der Weijden, Nieuwkoop 2, Weijters, Den Haag 2, Van Bijcke- vorsel, Den Haag 7, A. Nolte, Amster dam 5, Bachg, Den Haag 2, Kleister- lee, Rotterdam 4, Delfgaauw, Rijs wijk 20, Boot, Overveen 12, Stringa, Rijswijk 6, Neefs, Amsterdam 1. iVan de niet-geadviseerde kandi daten kregen dr. Dijsselbloem, Oegst- geest 2 en F. C. de Hosson, 31 stem men. Ruim 40.000 naar „In Zuivelland" De zuiveltentoonstelling aan de Beestenmarkt wordt opgebroken. De tent heeft opvallend grote belangstel ling getrokken. Men telde 40.884 be zoekers in de negen dagen, dat de ex positie geopend was. Aan de etalagewedstrijden hebben 86 winkeliers meegedaan. Door de jury werden als winnaars aangewezen: 1. J. Stouten, de Kempenaerstraat 89, Oegstgeest, 2. S. van Egmond, Tesselschade- straat 8, Leiden. 3. L. Menken, Assendalfseweg 8, De drie troostprijzen waren voor: A. van Swieten, Kortenaerstraat 39 A. van Dijk, Sophiastraat 36, Coöp. Vooruit, Parkstraat 41. De tentoonstelling wordt verplaatst naar Nijmegen. LEIDERDORP Uitslag groslijststemming. De gisteren gehouden groslijststemming voor de candidaatstelling voor de Tweede Kamerverkiezing had het volgende resultaat. Qp Romme wer den uitgebracht 73 stemmen, Hilhorst 8, Delftgauw 3, Lucas 1, mej. Nolte 1, Rijckevorsel 1, v. d. Weijden 1. To taal 89 uitgebrachte geldige stemmen. Van onwaarde 1, zodat 90 kiezers hun stem uitbrachten hetgeen neerkomt op 50 pet. van het aantal leden dei- afdeling. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Groslijststemming. Uitgebracht 105 stemmen. Romme 89, Ploeg 4, 1 Lucas. 3 v. d. Weijden, 4 mej. Strin ga. Op niet geadviseerde: Jos v. Schaveren 1.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2