Ook het Nederlands B-elftal zegevierde over Duitsland: 1-0 Overwinning herhaald Wedstrijd met teleurstellend spelpeil kansen niet werden benut wijl Scheveningen Holland Sport begon met 6-0 zege op Quick Boys „De ontmoeting der seksen" Russische sporters naar Nederland DONDERDAG 22 MAART 1956 DE LEIDSE COTTRANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Een kleine maar verdiende 10 over winning: heeft het Nederlands B-elftal behaald op de Duitse B-ploeg, na een wedstrijd, welke kwa spelpeil bepaald teleurstellend is geweest. In beide teams waren de verdedigingen te sterk voor de respectieve voorhoeden. Evenals hun collega's van het nationale team combi neerden de Duitse B-spelers in het veld in sommige perioden uitstekend, maar voor het doel van Landman gekomen, waren zü de kluts kwijt en werd het een trieste vertoning van machteloos cn on productief voetbal. Doelman Landman heeft enkele hoge voorzetten en hoek schoppen uit de lucht geplukt en voorts heeft hij in de tweede helft één hard en goed gericht schot moeten stoppen. Voor het overige is zijn doel slechts twee keer In gevaar geweest, voor de rust, toen enkele misverstanden iir onze verdediging het Nederlands B-elftal bij na een doelpunt hadden gekost. Zelfs dë pas ontdekte ster in de Duitse voetbalwereld. Neuschafer van Viktoria Afschaffenburg, een lange jonge speler met. een snelle start én aardige balcori- trole, bleek niet in staat te zijn een be hoorlijk en goed gericht schot te lossen. Wij kunnen ons nu wel begrijpen, dat Sepp Herberger deze speler nog niet rijp acht voor het Duitse vertegenwoordigen de elftal. Overigens heeft onze defensie uitste kend gespeeld, indien wij althans die tWeè moeilijke ogenblikken van de eerste helft buiten beschouwing laten. Aanvoer der Kerkum speelde een robuste partij en Odenthal, die in de tweede helft licht gewond werd. demonstreerde een nuttige wedstrijd. De middenHnie bestaande uit Bnisselers. Van Bun en Bak hèeft niet alleen verdedigend uitstekend voldaan, maar ook slaagde men erin de voorhoe de met soms goed geplaatste passes aan het werk te zetten. De aanval bleek ech ter in genen dele tegen de stugge, hard maar fair spelende Duitse backs opge wassen te zijn. Linksbuiten Jansen van de Sportclub Enschede was voor de rust nergens, in de tweede helft ging het iets beter, maar Enschede had de keuzecom missie zelf wel kunnen zeggen, dat deze Jansen niet voor het B-elftal in aanmer king had moeten komen. Men zect in de kringen van de sportclub, dat hij in de eerstvolgende competitiewedstrijd zelfs vervangen zal worden.... Naast hem stond Mickey Clavan, wiens afgeven van de:bal zwak was, Zijn doelpunt, het eni ge van de wedstrijd, was echter een staaltje van goed doorzettingsvermogen en snel reactievermogen. Rechtsachter Kol!, die herhaaldelijk free kick maakte bij het opspringen naar de bal, maar overigens moeilijk te passeren bleek, beging een blunder en de Hagenaar pro- fiteërde daarvan op handige wijze. Mid- voor De Bruyckere bewoog zich stijf en moeilijk over het veld. Zijn tempo lag niet hoog genoeg om tegen de razend snel startende Duitse verdedigers succes te hebben. Bisschops (Rapid) en Snoeks (Stormvogels) in de tweede helft gaven slechts matig pel te zien en rechtsbuiten Van Overbeeke was slechts een schaduw van de speler uit de periode, waarin hij de oranjetrui heeft gedragen. DE WEDSTRIJD Het doelpunt, in de 33e minuut van de tweede helft door Mickey Clavan ge scoord, werd door de ruim 24.000 toe schouwers geestdriftig ontvangen. Het maakte veel goed. Het bracht, naar later bleek. Nederland de zege. Geen van die 24.000 bezoekers zal echter beweren, dat het een wedstrijd was om nooit te ver geten, een ontmoeting, die in de herinne ring blijft leven. De Duitse voerhoede, die op papier zeer sterk scheen, kwam in de praktijk slechts- enkele malen tot gevaarlijke aanvallen. Zelfs „ontdekking"' Neu schafer. slechts matig op dreef, en de als productief bekendstaande vleugel Lau- mannTermath, konden daar niets aan doen. Het korte, veel te ver doorgevoer de samenspel gaf de Nederlandse verde diging steeds tijd zich te herstellen. De Nederlandse aanvalslinie was kwalitatief beslit niet beter, doch de manier van spelen, de aanvallen ontstonden vaak uit een verre trap van een back of een halfspeler in de doelmond leidde tot gevaarlijke situaties. Pas in de 8e minuut kwam een gevaar lijk moment toen Bisschops door een misser van linkshalf Dörner een vrij veld voor zich kreeg Hij talmde te lang en Karl Hoffman kon redden ten koste van een corner. De strijd bleef gelijk opr gaan en even later waren het de gasten, die een hoekschop mochten nemen. Fraai schoot Laumann hieruit de bal ineens in. doch zijn schot was te hoog. Bij een doelworsteling in de 21e minuut werd Rudi Hoffmann gewond en hü liet zich vervangen door Biesinger. het eerst het Nederlandse doel gevaar, doch dat kwam eerder door een foutje van de MW-er Van Bun, dan door de Duitse aanvallers. Het eerste schot van Duitse zijde noteerden we pas na 20 min. De Duitsers bleven volharden in het korte spel. Een bijna eindeloos getik-tak van man naar man, tot een Nederlands been tussenbeiden kwam. Ondanks een cornerverhouding van 41 in het voor deel van de gasten, was het het Duitse doel, dat het meest in gevaar was ge weest. Tweede helft. Sepp Herberger, die deze middag aan wezig was en zich ongetwijfeld heeft staan verbijten langs de kant, had in de. rust zijn mannen opdracht gegeven er een schepje op te doen, want reeds spoe dig na de hervatting ging het tempo om hoog en poogden onze tegenstanders met snelle aanvallen de Nederlandse verde diging uit positie te spelen. Bij de gasten had intussen Waldner zijn rechtsbinnen plaats afgestaan aan Kaniber, terwijl aan Nederlandse zijde Bisschops vervangen werd door Snoeks. Na een kwartier kregen de gasten een unieke kans, doch het- schot kon door Landman tot hoekschop worden ver- De foto toont een spelmoment voor het Duitse doel. V.l.n.r.: Bisschops, Dör ner, Clavan, de Duitse doelman Kwiat- skowsky en de Duitse rechtsback Koll. werkt Wegens de vroeg invallende duis ternis werd hierna met een witte bal ge speeld. Even later vuurde Laumann een kogel af op Landman's veste. Onze doel man weerde goed af en het leder kwam voor de voeten van rechtsbuiten Krauss, die echter te verbaasd was door deze kans om goed te kunnen richten. Nog enkele malen kreeg Landman het zwaar te verduren, doch hij wist met enkele fraaie safes doelpunten te voorkomen. Clavan scoorde. Een uittrap van Landman in de- 33e minuut bracht rechtsback Koll in moei lijkheden. Hij wist het leder niet snel ge noeg onder controle te brengen. Voordat de toestormende Clavan hem bereikte, wilde hij terugspelen op doelman Kwiat- skowsky. In zijn haast trapte hij even wel over de bal, waarna Mickey Clavan alleen voor Kwiatskowsky verscheen. Met een harde schuiver in de rechter benedenhoek gaf hij de Duitse doelman geen schijn van kans (10). In de resterende minuten trokken de Nederlanders zich terug in' de verdedi ging, de Duitsers verhoogden opniëtiw Het tempo. Wel kwamen er enige gte- vaarlijke aanvallen van onze oosterbu ren, doch hun spel was te weinig doel matig om gevaar te kunnen opleveren. VOETBAL MOEILIJKHEDEN BIJ HEERENVEEN De voetbalvereniging Heerenveen, die het in de competitie niet best gaat, kampt nu ook nog met interne moeilijkheden. Nadat enkele weken geleden in een le denvergadering het bestuursbeleid is be sproken met als resultaat 20 stemmen voor het bestuursbeleid, 19 tegen en 1 blanco hebben thans de voorzitter H. J. Schut en de penningmeester A. J. Post bedankt als bestuurslid. Hun be danken schijnt o.m. verband te houden met de transfer van Abc Lenstra naar Enschede. Het zakelijke beleid is naar de mening van vele leden onvoldoende geweest, waardoor de vereniging be langrijk minder geld heeft ontvangen dan mogelijk was geweest. Trainer Volgert Ris heeft zich terug getrokken uit de commissie betaald voet van Heerenveen. Ook de Surinaamse voetbalbond heeft thans besloten, tot invoering van betaald oetbal over te gaan. Op een algemene ledenvergadering werd met 73 stem men een hiertoe strekkend voorstel van het bestuur aangenomen. De tegenstem mers hebben zich inmiddels bij het be sluit van de meerderheid neergelegd. Uit het jaarverslag bleek, dat de SVB een jaaromzet van ruim 100.000 gulden had gehad. Bij de bond zijn 107 vereni gingen aangesloten, waarvan 24 direct, met meer dan 800 leden. De bond stelde ook een nieuwe competitie-indeling vast, nl. met o.a. zes hoofdklassers, zes eerste klassers en zes reserve-klassers. DE ENGELSE LEAGUE De uitslagen van de wedstrijden ge speelde voor de Engelse league, luiden: Eerste divisi»: Bolton Wanderers Tottenham Hotspur 32, ChelseaBir mingham City 1—2, Manchester Citj'— Charlton Athletic 0—2, Sunderland Preston North End 22. ENGELAND B—ZWITSERLAND B 4—1. i wedstrijd tussen de B- elftallen van Engeland en Zwitserland, die te Southampton bij kunstlicht werd ge speeld, is met 41 door de Engelsen gewonnen. DUITSER PENNING LEIDT NEDERLAND—IERLAND Duitse scheidsrechter Penning (Mannheim) zal de landenwedstrijd tus sen Nederland en Ierland, welke op 10 mei te Rotterdam wordt gespeeld, lei den. Hij wordt bijgestaan door zijn landgenoten Treichel (Berlijn) en Spa ring (Kassei). .VOORLOPIGE" RODE DUIVELS Met 4 Anderlecht-spelers in voorhoede. De keuzecommissie van de Belgische voetbalbond heeft het elftal van de Rode Duivels, dat woensdag 28 maart te Brus- een oefenwedstrijd zal spelen tegen 1 KC Kaiserslautern, als volgt samen gesteld: Doel: Gernaye (Oostende), Achter: Dries (Berchem Sport) en Van Brandt (Lierse), Midden: Huysmans (Beerschot), Carré FC Luik) en Mees (FC Antwerp), Voor: Jurion, Van den Bosch, de Wael Mermans (allen Anderlecht) en Or leans (La Gantoise). Reserves: Dresen (Lierse). Diricx (Union St. Gilloise), Van Kerkhoven (Daring) en Jacquemijns (Union St. Gil loise). Het Zilveren Molentoernooi Na e Ongeveer 2500 toeschouwers waren gis teravond naar het LFC-terrein getogen om do ontmoeting Quick BoysSch. Holl. Sport te zien. Zij hebben een in een zeer hoog tempo gespeelde en sportieve wedstrijd kunnen aanschouwen, waarbij Sch. Holl. Sport in de tweede helft van de wedstrijd heer en .meester over veld en bal was. De spelers van Quick Boys werden van het kastje naar de muur gestuurd. Toch hebben de Boys zich tot de laatste minuut kranig geweerd. En men zag ook van hen heel aardig opge bouwde aanvallen, doch de afwerking liet nog al eens iets te wensen over. Sch. Hdl. Sport kwam in het veld met de vroegere speler van Quick Boys, n.l. A. v. d. Oever die zijn eerste officiële wedstrijd na zijn beenblessure speelde. Quick Boys trapte af en al direct nam Sch. Hol. Sport de bal over en uit een goede combinatie van rechts kreeg Reis. houwer de bal doch hij schoot tegen de stander. De bal sprong het veld weer in en de aalvlugge v. d. Oever schoot on houdbaar in na 3 min. spelen (0-1). Maar de steeds vechtende Boys kregen een prachtige kans in de 10e min.. Uit een verrassende uitval door Zuiderduin met een scherpe voorzet naar Steenbergen schoot deze keihard in, maar keeper Bouw wist de bal op keurige wijze te stoppen. Nog een kans op de gelijkmaker kwam er door een penalty wegens hands. Zuiderduin nam deze penalty, doch schoot in handen van de keeper. Even voor rust wist Sch. Holl. Sport haar voorsprong nog te vergroten uit een voorzet van C. Reishouwer, die eerst twee man was gepasseerd, en daarna goed doorgaf naar Mangemans, die met een zacht wipballetje keeper Anraat pas seerde (02) waarmee ook de rust in- ging. Na de rust begon Sch. Holl. Sport met een krachtig offensief uit te oefenen op het Quick Boys-doel. Aanval op aan val lanceerde de voorhoede, waarbij Quick Boys alle zeilen moest bijzetten en keeper Anraat al zijn talenten ten toon moest stellen om verder onheil te voorkomen. Doch er was nog geen ander halve minuut gespeeld of hij moest toch zwichten voor een keihard schot van midvoor Zwarts (03). Keeper Bouw had zich inmiddels laten vervangen door Schaap. Maar ondanks deze achterstand vocht Quick Boys om toch nog een ooelpuntje te maken, doch al wat zij probeerden verder dan de backs kwamen zij niet. Juist wat niet verwacht werd gebeurde. Willemse, die de bal kreeg uit een afgeslagen aanval van Quick Boys, ging er in een sneltreinvaartje mee van door en met een listige schijnbeweging zette hij de keeper op zij en plaatste de bal in open doel (0-4). Nu kon men wel zien. dat de Boys wat te veel van hun krachten gevergd hadden, want de laatste 10 minuten waren een voortdu rende aanval van Sch. Holl. Sport, opge bouwd op de linkervleugel, waardoor het heiligdom der Boys steeds in gevaar was. Reishouwer ging er dan in zijn eentje klein half uur spelen liep voor van door en maakte met een zacht bal letje het vijfde doelpunt (05). Quick Boys probeerde het in de laatste minu ten nog eens met enkele uitvallen, maar hun schoten troffen geen doel mede door slechte afwerking. Een corner, genomen door Willemse, werd scherp voorgezet, en Mangemans, die zich vrij had opge steld, plaatste de bal achter keeper An raat (06). Het was jammer dat de Boys voor al hun zwoegen, en dat heb ben zij gedaan tot de laatste minuut, niet de eer konden redden. Het was ze ker verdiend geweest ACTUEEL VRAAGSTUK: Interessante causerie, op R.K. Sportcentrale door de heer N. P. Tervoort behandeld De jaarvergadering van de R.K. Sport centrale. district Leiden, gisteravond in ..De Burcht'' gehouden, was maar door weinig aangesloten verenigingen bezocht, hetgeen jammer was om het onderwerp: Ontmoeting der seksen", door de heer N. P. Tervoort uit Zaandam op uitste kende wijze behandeld. Het probleem immers, dat hier aange sneden wordt, ist er een dat in het teken de algemene belangstelling staat, ook in sportkringen en waarbij zich al lerlei vraagstukken voordoen, vooral ten inzien van het gemengd spelen. In katholieke kringen is cr op het ogenblik een kentering te bespeuren dit vraagstuk van iets breder standpunt te beschouwen dan vroeger geschiedde en de heer Tervoort wist op onderhoudende wijze te schetsen hoe jongens en mcis- es in het verkeer met elkander voor moeilijkheden kunnen geplaatst worden, moeilijkheden, welke dikwijls vooral een gevolg zijn van aanleg, karakter, wils kracht. enz. Reeds in dit eerste stadium bespreking betoogde spr., dat goede vorming en opvoeding een taak van de eerste orde is en degenen, die belast zijn met het leiding geven, hebben hier een grote taak en bovenal een vérstrekken de verantwoordelijkheid. De heer Tervoort gaf hierna een inte ressante beschouwing van het kind van af zijn geboorte, wees erop hoe de jon gens en het meisje, psychisch geheel ver schillend ingesteld, niet op elkaar ge richt zijn. De „ontmoeting der seksen" mag niet ontsporen door een verkeerde opvoeding en een gunstige ontwikke ling moet ten zeerste in de hand worden gewerkt. Spr. ging vervolgens de ontwikkelings fasen na van de jongen en het meisje en wees er hierbij o.m. op, dat ouders en opvoeders te zorgen hebben, dat zij het juiste antwoord weten te geven op de vragen, die het kind kan stellen en veelal ook stelt. Op zeer discrete wijze gaf spr. een beeld van de moeilijkheden waarin vele jongeren zich geplaatst zien door een eenzijdige sekse-opvoeding, waarvan de een veel meer last heeft dan de ander. Daarbij vooral is goede leiding nodig, want de jonge mens moet zich ontwik kelen tot de harmonische mens, een mens van karakter, welke normale uitgroei weer moet leiden tot het goede huwe lijk, gebaseerd op de liefde door zijn geestelijke existentie. Die liefde tussen man en vrouw kan blijven bestaan, ook wanneer sexuallteit en verliefdheid reeds lang zijn verdwenen. Vriendschap en erotiek in de goede betekenis van het woord een erotiek zoals Dante in zijn Vita Nuova, het rijpste werk van de Italiaanse liefdespoëzie. Spr. wees er voorts op, dat het geluk een voorname factor is voor het leven, ook dus voor het huwelijksleven, dat verkommert wanneer dit niet aanwezig is. Niettemin moeten de spanningen in VAN HET TAFELTENNISFRONT het' huwelijk blijven bestaan, hetgeen een gevolg is van de verschillende in stelling van man en vrouw. De inmanente kracht, welke men waarneemt bij planten en dieren, ziet men ook bij de mens in de vorm van de drift naar behoud van het individu en de soort. Het is een natuurlijke drift, waarbij de mens dient te zorgen, dat deze niet ontspoort. Dat moet voorkomen worden door een degelijke vorming en daarin hebben de jeugd- en sportvereniging een eerste taak. Zij zullen er voor hebben te zor gen. dat de jongens en meisjes in de goede richting geleid worden, opdat zij later in staat zullen zijn zichzelf te be heersen. In de sportverenigingen moet men paedagogisch te werk gaan en danrom is het noodzaak te beschikken over goede leiders cn leidsters, die de hun toever trouwde jeugd in deze moeilijke materie in de goede rlchtig kunnen leiden. Gedachten wisseling. Na deze inleiding was er gelegenheid tot onderlinge gedachtewisseling, waarbij de heer Tervoort die verschil lende groepen In de sport de vraag voor legde hoe zij dachten over het gemengd spelen. Beter zou gezegd zijn: over het elkaar ontmoeten bij het spel, want ver schillende sporten laten niet toe, door de verschillend psysieke gesteldheid van de jongen en het meisje, dat men tegen over elkaar of naast elkaar naar een zelfde prestatie streeft. Bij lawntennis cn tafeltennis is b.v., waar men de ge mengde dubbelspelen heeft, kan zulks wel, maar bij andere takken van sport niet. al blijft gezamenlijk trainen, b.v, bü zwemmen en athletiek wel mogelijk. Hierover ging de vraag evenwel niet allereerste, meer over het ontmoeten van de jongen en het meisje voor de latere opvoeding. Er kwam evenwel van verschillende zijden een bevredigende verklaring en zo leidde 't behandelde onderwerp in ieder geval tot een bevrediging gevend inzicht. Aan het slot dankte de voorzitter, de heer A. Duindam, de inleider voor zijn causerie over een onderwerp met zo veel mogelijkheden en moeilijkheden. Dc jaarvergadering. De behandeling van de agenda der jaarvergadering, voorafgaande aan de causerie van de heer Tervoort, valt in het kader van dit verslag eigenlijk het niet. Niettemin konden dc aan wezigen kennis nemen van verschillende activiteiten uit het afgelopen jaar, waar uit blijkt, dat het contact met diverse takken van sport zeer levendig is ge weest. Een belangrijk punt van bespreking vormde de vertegenwoordiging in de Leidse Sportstichting, waarover de Leidse Katholieke sportverenigingen bin nenkort nog meer zullen horen. Zo werd deze vergadering er een van vruchtbare besprekingen. HOCKEY COMPETITIE NTTB Dames: 1: PTT 1—Scylla 1 7—3; DVS 1—Wibo 1 2—8: Treffers 1— DSB 1 7—3. 2A: Unitas 1— Cebusta 2 8—2; Ford 1 te Werve 1 64; Docos 1MVO 1 73 2B: Cebusta 1—UnitaB 2 8—2; Batswin- gers 2Tempo 1 5—5; Kitno 1DOS 3 0—1; VW 1—DTS 1 8—2. 3B: Cebusta 3—Esso SC 1 2—8; VW 2Batswingers 3 91. 3C: FSA 1—Ste. Vooruit 1 5—5; Rus tenburg 1—Sportief 3 5—3. 3D: St. Hoger 1—Hafa 2 8—2; Smash 1—ATTC 1 4—6. 4A: TNSA 1—Oegstgeest 1 8—2; Spar kler 2—Treffers 2 010; Den Burcht 2 —Sparkler 1 4—6; PTT (L) 1—St. Voor uit 2 4—6; TOV 2—Docos 2 1—9. 4B: Kitno 2—Tempo '53 1 6—4; TDO 1 DSS 1 4—6; DVS 3—Pit '54 1 7—3; Ford 3—AVA 2 5^5. 4C: DVS 4—Detas 1 3—7; Salam. 3—te Werve 4 10—0; GEB 2—Assumy 3 3—7; Ford 2Slagvaardig 1 100; Unitas 4 Centrum 1 54. 4E: Unitas 5—Pit '54 2 8—2; MVO 3 —Rustenburg 2 4—5; Sportief 3—DVJ 1 2—8. Naar aanleiding van het dezer dagen gepubliceerd bericht over het interna tionale voetbalprogramma van Rusland voor dit jaar vernemen wij nader dat de Moskouse Dynamo's zeker niet als tegenstander van de Braziliaanse klub Botafogo op woensdag 13 juni a.s. in het Feyenoord-stadion zullen fungeren. Er is n.l. sprake van een toernee van de Rus sische ploeg door Nederland in de periode van 6 tot 15 november onder de auspiciën van de in oprichting zijnde stichting internationaal kultureel kon- takt. en vóór die data zullen geen Rus sische voetballers naar Nederland ko men. De plannen voorzien in het spelen van drie wedstrijden van de Dynamo's in Nederland, onderscheidenlijk in het Feyenoord-stadion te Rotterdam, in het Olympisch stadion te Amsterdam en in het stadion de Vliert te 's Hertogenbosch. Hierover zijn besprekingen gaande met de KNVB en de tegenstanders van de Russen zullen nader aangewezen wor den. Nog geen beslissing bü de KNVB. Naar wij in dit verband van de zijde van de KNVB vernemen bleek men wel op de hoogte te zijn van de plannen van de stichting „internationaal kultureel kontakt", maar de aangelegenheid- moet nog in het bestuur worden besproken. De periode van 6 tot 15 november acht de voetbalbond verre van gunstig, im mers in deze periode zit men volop in de competitie en bovendien staan-enkele belangrijke ontmoetingen in de eerste helft van november op het programma, zoals DenemarkenNederland te Kepen- hagen en EngelandNederland voor amateurs. Volgens de initiatiefnemers ligt Jiet jn de bedoeling, dat de voetballers verge zeld worden door een groep gymnbsteil, die demonstraties zullen geven:Jïn zo mogelijk in wedstrijden zullen uitko men. Tevens wil men drie schaakwéd- |-J. Hameete strijden met levende figuren tussen dr: Euwe en Botwinnik op net programma plaatsen, waarvoor dr. Euwe kontakt heeft gehad met Kotov. Via de Russische ambassade tó- Hén Haag is dezer dagen bericht ontvangen, dat men in Moskou in beginsel akkoord gaat met de plannen en dat het tijdvak BILJARTEN BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK De verdere uitslagen van de persoon lijke kampioenschappen hoofdklasse Biljartbond Bloembollenstreek, D. Zoet 200 42 4.76 J. Diedericks 195 42 4.61 B. Elferig 200 27 7.40 J. Vierwinden 118 27 4.37 J. Diedericks 200 48 4.16 A. Vink 191 48 3.97 G. Hof 200 55 4.63 B. Elfering 187 55 3.23 G. Hof 200 43 4.65 J. Vierwinden 149 43 3.46 2e klasse: C. Juffermans 125 45 12 2.77 N.N. 116 45 16 2.57 C. Juffermahs 92 40 14 2.30 J. Baak 125 40 19 3.12 J. Baak 95 39 29 2.43 G. v. Eijk 125 39 19 3.20 N.N. 95 28 15 3.39 G. v. Eijk 125 28 30 4.46 J. v. d. Lans 125 31 17 4.03 J. Baak 66 31 13 2.12 J. Duivenvoorde 125 38 21 3.78 J. Baak 104 33 18 3.15 P. Duivenvoorde 125 27 22 4.62 J. Duivenvoorde 109 27 28 4.03 J. v. d. Lans 125 28 19 4.46 P. Duivenvoorde 89 28 15 3.17 C. Juffermans 95 31 19 3.06 G. v. Eijk 125 31 16 4.03 N.N. 125 37. 17 3.37 C. Juffermans 124 37 20 3.35 N.N. 125 40 15 3.12 J. v. d. Lans 123 40 16 3.07 J. v. d. Lans 125 19 19 6.57 G. v. Eijk 53 19 12 2.78 3e klasse N. Werkhoven 100 46 2.18 -J. Hameete 100 46 2.13 C. v. d. Meer 100 33 3.03 J. Hameete 84 33 1.93 C. v. d. Meer 100 28 3.57 N. Werkhoven 93 28 3.32 M. Zwetsloot 100 35 2.87 J. Bes 74 35 2.11 Q Zwetsloot 100 27 3.67 M. Zwetsloot 99 27 3.66 4F: DVC 2—Wibo 5 6—4; te Werve 3 —Salamanders 6 9—1; Batswingers 4— HPSV 1 8—2; Docos 3Trava 1 5—5; Smash 2E.N. 1 73. Heren: IA: Assumy 1Scylla 3 46; DOS 4— Treffers 3 6—4; DHC 1—Wibo 4 4—6; HBS 2—VVV 2 6—4; Batswingers 3—St. Hoger 2 55 1B: Batswingers 4—St. Hoger 3 46; Netbal 1—Punch 1 7—3; DSB 1—Wibo 5 5—5; Scylla 2—DSS 3 4—6. IC: Docos 2St. Hoger 1 2—8; Sportief 1Wilskracht 1 4—6; Vr'schaar 1GEB 1 8—2; Ford 1—DSS 2 5—5; Sportief '51 1—PTT 1 6—4. 2A: Assumy 2—HBS 3 0—10; DVS 1— St. Hoger 5 7—3; DOS 6—Swallows 1 46; Wibo 6Swallows 1 82. 2B: Roode Haan 1Wilhelmus 1 19; DSS 4—Den Burcht 1 6—4; DTS 2—Bat swingers 5 55; Docos 3Sportief 2 63 2C: DTS 3St. Hoger 4 46; Salaman ders 1—GEB 3 6—4; Scylla 4—Detas 1 2—8. 2D: DTS 1—Sportief 3 8—2: Cebusta 1 —BAT 1 6—4; ATTC 1—Dolfijn 1 5—5. 3A: Batswingers 9PTT (H) 3 46; DSS 7—St. Hoger 6 4—6; Docos 4— TNSA 2 7—3; Rustenburg 1—DHC 2 3—7 3B: HBS 6—Tempo 2 7—3; DSB 3— Netbal 2 5—5; TNSA 1—Sett 1 3—7; Sportief 5NKF 1 2—8. 3C: Seinpost 1Treffers 4 37; LPSV 1Den Burcht 3 8—2; Sparkler 1Ef fect '54 1 8—2; ATTC 2—Oegstgeest 1 8—2. 3D: Sportief 4—Wibo 7 3—7; Salam. 2 Den Burcht 4 100; Docos 5—PTT (L) 2 4—6. 3F: Orion 1—St. Vooruit 1 4—4; HPSV 1—Docos 6 8—4; PGS 2DWL 1 1—9; Den Burcht 2—MVO 2 6—4. 3H: Olveh 1—RAS 1 6—4; Gona 1— Detas 2 82; DOS 7Phoenix 3 73; HBS 7—AVA 1 3—7; PTT (H) 2—PTT (L) 1 8—2. 4A: Sett 3—Centrum 3 9—1; ODI 3- WV 5 5—5; Teambr. 1NKJB 1 0—10 Hofa 3Rustenburg 3 37. 4B: Tempo 3Sett 4 37; Wilhelmus 3ODI 2 4—6; Sett 2—Docos 7 10—0; Assumy 4Laakkwartier 2 100; DWL 4—Tactiek 1 2—8. 4C: Tactiek 2—TNSA 3 7—3; VW Sett 5 100; Sportief 7—Teambr. 2 28 Tactiek 2—Hafa 2 5—5; TNSA 3—FSA 3 7—3! NKJB 2—DWL 3 0—10. 4D: ODI 1—St. Vooruit 3 7—3* Dolfijn 4RTC 2 91'; Sparkler 2Scylla 6 7—3; LPSV 2—Avanti 1 9—1. 4E: Slagvaardig 2St. Vooruit 2 2- Reflex 4—ATTC 5 6—4; Sparkler 3—Re flex 2 7—3; Scylla 5—Dolfijn 2 4— Treffers 6—RTC 3 7—3; Treffers 6- Sparkler 3 28. 4F: Wilskracht 2—Pit '54 1 3—7; Wes- terkw. 2RTC 1 19; Slagvaardig 1— Treffers 5 0—10; Treffers 5—ATTC 4 10—0. 4N: Salam. 6Ford 4 55; Cebusta 4 —MVO 4 6—2; RAS 5— Laakkw. 3 9—1. 40: Orion 2Gona 3 19; Salam. 7 Olveh 2 7—3; DVJ 1—PTT (L) 3 1—0. 4S: DVJ 3—Cebusta 6 3—7; Netbal 8— Smash 2 0—10; RAS 2—TVTD 2 10—0; Wilhelmus 5Sportief 6 82; Wibo f PTT (L) 4 8—2 LNC 2—Wibo 8 1—9. Junioren: IB: Sparkler 1—Sett 1 7—3; Sett 2— TOV 1 3—7; Tempo '53 1—Wibo 1 0- 2A: DSS 1—DSB 1 8—2; Sportief 1— Batswingers 2 19. 2B: TSB 3— DVS 7—3; St. Hoger 2 TSB 4 3—7; Salam. 1—Tempo '53 2 5—5. 2C: Pit '54 1—BAT 2 7—3; Docos 1— TOV 2 5—5; Westerkw. 2—BAT 1 2—8. 3A: SVLV 1—Rustenburg 1 10—0; TSB 8Wilhelmus 2 53; Hafa 2—Centrum 1 6—4. 3E: Sett 6—Wilhelmus 4 5—5; DVS 3 Hafa 3 7—3: FRR 1—Sett 4 7—3 SVLV 2—Centrum 2 2—8. Voor de wedstrijd tegen Ierland (he ren), op zaterdag 25 maart te Dublin, is het Nederlands hockeyelftal als volgt samengesteld: Doel: De Ruytcr (DKS), Achter: Terlingen (Be Fair) en Dr ijler (EMHC), Midden: Wagoner (Hilversum), Logger- sc (Laren) cn Van Dijk Kampong). Voor: Van Erven Dorens Laren, Van Grimbergen (HTCC), Zwier (SCHC), Bouman (BMHC) en Kristen (DKS). Reserves: Hooghicmstra SCHC) en Coe- horst (Venlo). Doelman Mulder (Am sterdam) is om zakelijke redenen ver hinderd. BOKSEN BOKSER OVERLEDEN Hedennacht is de Zuid Afrikaanse bok ser Hubert Essakow, die maandag na een k.o.-nederlaag tegen Willy Toweel in bewusteloze toestand naar een zieken huis te Johannesburg is vervoerd, zon der bij kennis te komen overleden. Als kind heeft Essakow drie Jaar aan kin derverlamming geleden. Toen hij van deze ziekte was hersteld ging hij boksen om zijn spieren te ontwikkelen. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." De uitslag van de gisteravond gespeel de en zet/.- gezellige Paasdrive is gewor den: Groep Zwart: 1 Hr en mevr. Dolfijn 36 p.; 2, 3 en 4. Hr en mevr. Bik, v. Haasterenv. d. Post en Diebenv. Wijk, elk 33 p.; 5. Dames Bik 32 p.; 6. De BoerPiket 30 p.; 7. Mevr. Werter Bonnet 29 p.; 8. Scheerenv. Zijl 26 p. Rood: 1. JeusterWinkelmolen 49 p. 2. v. AbswoudeLamboo 45 p.; 3. Da mes De Roo—v. d. Stok 41 p.; 4. Hr en mevr. v. Leeuwen 40 p.; 5. Hr cn mevr. Stuifzand 33 p.; 6. Mulder—Niekcrk 32 p. Groen: 1. Dames BergersBarcndse 47 p.; 2. Mevr. Bergen Henegouwen Bergsma 45 p.; 3. Dames SchalksWerd- muller 43 p.; 4. Dames Zwetsloot God- dijn 42 p.; 5. Hr en mevr. v. Gent 39 p.; 6. Dames De Boer 24 p. KLAVERJASSEN inpetltle De uit- Leidsc bedrljv slagen luiden: Afd. IA: SLF—MDS 6—6; LBFSLF 5' 614 T. en D.—DKB 7 4 «X. KrantzDSB 102; GrocnoordZaal berg 7—5. Afd. 2B: C. en H. 2—T. en D. 3 2>:- 9 DSB 4—Grocnoord 4 6—G; DSB 4— Groenoord 4 9—3; 't Centrum 2Oost hoek 6' y5'/v De standen zijn op het ogenblik: Afd. IA: SLF 17—2G; Krantz 18—26; Groenoord 18—24, MDS 17—23; Oost hoek 18—17; LBF 15—15; T. en D.-18—13 Zaalberg 17—12; DSB 18—9: DKB 16—7. Afd. 1B: MDS 2 16—25 (kampioen); T. en D. 2 16—20; Groenoord 2 16—19 P v. H. 1 16—18; AWS 10—14; SLF 2 16— 12; MDH 1 14—11; LBF 2 15—11; DSB 2 15—10. Afd. 2A: 't Centrum 1 14—22 (kam pioen); SLF 3 1520; Groenoord 3 14 18; C. en H. 1 15—14; De Waard 1 15 13; DSB 3 15—12; Krantx 2 15—11; MDS 3 15—11. Afd. 2B: P. v. H. 2 16—25 (kampioen): Oosthoek 2 17—20; T. en D. 3 17—18; 't Centrum 2 16—17; DSB 4 16—15; C. en H. 2 15—12; Groenoord 4 19—11,

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9