Bespreking ouderdomsvoorziening geschorst Verbetering arbeidsvoor waarden 'n experiment TWEEDE KAMER: Beraad over kortingen pensioenen Directeur van confectiefabriek verdacht van brandstichting Vrije loonvorming kan prijsverhoging en inflatieverschijnselen veroorzaken Wij gaan in rook op DONDERDAG 22 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 De beraadslagingen over het ouder domspensioen in de Tweede Kamer zijn gistermiddag geschorst. De minis ter wilde nog eens met de afgevaar digden spreken over de kortingen. Minister S uurhof hield vol tijdens de beantwoording van de bij repliek gectelde vragen, dat de regering van mening is dat eerst het voorstel om de overheisdpensioenen te korten moet worden aangenomen, alvorens de nieuwe ouderdomsvoorziening in werking kan treden. De Kamerleden moeten dus eerst door de zure appel heenbijten, alvorens zij aan de zoete kern van het Suurhof-pensioen toe zijn. Bij de behandeling der artikelen verdedigde de heer Van Lier (P.v.d. A.) een met leden der K.V.P. in gediend amendement tot aanvul ling van artikel 7. De strekking van deze aanvulling is aan de 65-jarige gehuwde vrouw-kostwinster, wier man nog geen 65 jaar is, recht op ge huwdenpensioen toe te kennen. Aan de minister wordt overgelaten uit te maken wanneer een gehuwde vrouw als kostwinster moet worden aange merkt. Hij merkt op, dat het slechts een beperkte groep geldt. De minister zei, dat het amende ment-Van Lier iets brengt in de wet, dat aan het wezen der wet vreemd is. Hij was afwijzend. Het amendement werd echter aan genomen met 68 tegen 10 stemmen. Tegen: A.-R. Tijdens de stemming waren de leden van S.G. en K.N.P. niet aanwezig. Invalide kinderen. De heer Kikkert (C.-H.) lichtte een amendement op art. 8 toe. Hij wilde hieraan de bepaling zien toegevoegd, dat het ouderdomspensioen van de weduwnaar, resp. van de weduwe 936 bedraagt, indien tenminste vijf jaar achteréén een echtelijke huis houding is gevoerd. Hij merkte o.a. op, dat in de inkomstenbelasting een dergelijke gedachte toepassing vindt. De heer De Kort (K.V.P.) verde digde een amendement om met de gehuwde man gelijk te stellen de man of vrouw, die in gezinsverband sa menwoont met één of meer invalide kinderen van 15 jaar of ouder en hier het gehuwdenpensioen toe te kennen. De minister was van oordeel, dat het amendement-Kikkert 50 miljoen zal kosten. Hij vindt' het uitermate bezwaarlijk om het voorgestelde be drag te verhogen. De redactie zal z.i. gewijzigd moeten worden. Het amendement-De Kort maakt z.L ook inbreuk op het systeem van de wet. Bij aanvaarding zal t.z.t. als de invaliditeitsverzekering wordt herzien, deze zaak verder moeten worden bekeken. De heer Kikkert (C.-H.) trekt hier na zijn amendement in. Het amendement-De Kort wordt verworpen bij zitten en opstaan. Al leen de feden van K.V.P. en C.P.N. blijken vóór het amendement te zijn. In artikel 15 wordt aan de weduwe van een gepensioneerde nog ten hoog ste zes maanden uitbetaling van het door haar man genoten pensioen ge waarborgd. De heer Van Lier (P.v.d.A.) heeft een mede door leden van V.V.D., K.V.P, en C.H. ondertekend amen. dement ingediend, dat bedoelt deze termijn op een jaar te brengen. De minister nam het .amendement over. In artikel 26 van het ontwerp wordt o.a. bepaald wat onder inkomen wordt verstaan. Een amendement van de heer De Kort (K.V.P.) bedoelt van inkomen uit te zonderen de uit keringen ingevolge de noodwet kin derbijslag kleine zelfstandigen. De heer Roemers (P.v.d.A.) zei, dat hij de materiële kant beziende, moet erkennen, dat door het amendement ongelijke behandeling zal worden op geheven. Wel zal het veel werk ver oorzaken. Aanvankelijk was hij ge neigd zijn steun aan het amendement te geven. Verschuiving. De minister merkte op, dat de pre mie komt te vervallen, zodat er weer een verschuiving optreedt. De pre- mieplichtigen zullen meer te betalen krijgen. Administratief zal er heel wat verwerkt moeten worden. Boven, dien zullen er nog allerlei complica ties uit aanvaarding van het amen dement voortvloeien. Spr. ontraadde het amendement. De heer De Kort (K.V.P.) merkte o.a. op, dat het amendement alleen beoogt een overgangsbepaling in het leven te roepen. Hij handhaafde zijn amendement. Bij zitten en opstaan werd het amendement-De Kort aangenomen. Tegen C.-H. en eenige leden van de A.-R. Prinses Beatrix wordt lid van Ned. Herv. Kerk Op zondag 25 maart zal ds H. J. Kater, Nederlandse Hervormd predi kant te Amsterdam, in de Nieuwe Ziidskapel te Amsterdam een beves- tigingsdienst leiden, waarin onge veer 40 van zyn catechisanten als lid maten van de Ned. Hervormde Kerk zullen worden bevestigd. Tot deze catechisanten behoren ook prinses Beatrix en enkelen van haar klasgenoten. Een gedeelte van deze kerkdienst, die in de morgenuren zal worden gehouden, wordt van 18.30 tot ca 19.15 uur door het IKOR uitgezonden, hier toe in staat gesteld door de VPRO, die zijn zendtijd op Palmzondag voor dit doel aan het IKOR heeft afge staan. GROTE BOSUIL IN ZUID-LIMBURG De heer W. J. Vromen te Brunssum heeft in de buurt van de Brunssum- merheide de grote bosuil waargeno men, welke vogelsoort sedert 1905 niet meer in Limburg moet zijn gesigna leerd. Wel werd hij het vorig jaar nog in de Gelderse Achterhoek ge hoord. CHANTAGEBRIEF LEIDDE TOT TWEE ARRESTATIES De vorige week werd in Utrecht op het hoofdpostkantoor op verzoek van de Ensehedese politie gearresteerd de Enschedeër J. B., verdacht van chan tage. B. had zijn vroegere werkge ver H. L. te Enschede een chantage brief geschreven, waarin hy dreigde de recherche in kennis te zullen stel len met het feit, dat L. ervan op de hoogte zou zijn geweest, dat de brand in de confectiefabriek N.V. „De Rietmolen" aan de Ledebroerstraat in Enschede op 29 maart van het vo rige jaar aangestoken zou zijn. B. verlangde voor zijn zwijgen een be drag van 25.000,dat poste restan te naar Utrecht gezonden zou moeten worden. L. echter stelde de officier van jus titie te Almelo van een en ander in kennis en het gevolg was dat J. B. gearresteerd werd. Maandag volgde diens voorgeleiding in Almelo. Er werden tijdens het onderzoek in deze zaak verklaringen afgelegd die ertoe hebben geleid, dat op last van de officier van justitie de vorige Profiteer van ZEEPOST. Met de volgendeschepen kan zee post worden verzondena De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Argentina Star' 27 maart. Brazilië: maart. Canada: ms „Noordam" 29 maart. Indonesië: ms „Slamat" 26 maart. Ned. Antillen: ms „Flottbek" 26 maart. Nieuw-Zeeland via Engeland 31 maart. Inlichtingen betreffende de ver* zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. de Persil-Schoonmoakaan- biêdingl Benut de eenvoudigste Spoor- kaort, die U ooit werd thuisbezorgd! GEHEEL GRATIS EEN „GOUATH--BUS A™.W: (Advertentie.) Secretaris sociaal werkgeververbond voor de radio Mr. A. J. R. Mauritz, secretaris gevolg zijn en inf latieverschijnselen van het centraal sociaal werkgevers- zich gaan voordoen. Anderzijds zul- verbond, heeft gistermiddag in de i len ook de moeilijkheden juist nu rubriek „uit het bedrijfsleven" voor groter zijn, omdat het door de rege- de radio gesproken over „loonbe- ring nagestreefde en door het be leid en welvaart". dryfsleven eveneens voorgestane Door het akkoord over de loon-1 prijsstabilisatlebeleid op zich zelf politiek dat op vrijdag 16 maart reeds een krachtige rem betekent werd bereikt is een nieuwe basis ge- voor de mogelijkheid tot loonsver legd voor het loonpolitieke beleid, dat bekrachtigd werd door de goed keuring van de regering op 19 maart. Wij achten dit van groot belang, aldus spr., al waarborgt deze grond slag op zichzelf nog niet dat alle problemen op dit gebied in de ver schillende bedrijfstakken in de ko mende maanden nu ook gemakkelijk zullen worden opgelost. Zelfs zul len de moeilijkheden bij het in toe- passing brengen van de centraal Argentina Star 2./genomen besluiten ditmaal groter zijn dan de laatste jaren het geval hoging over te gaan. Niettemin mag vertrouwd worden dat in de komen de maanden een beperkte verhoging van de lonen in tal van gevallen mogelijk zal blijken. De goede so ciale betrekkingen in het Nederland se bedrijfsleven leveren daarnaast een zekere waarborg op, dat moei lijke situaties met bezonnenheid zullen worden tegemoedgetreden. Geen uitstel huurverhoging. In een terugblik op wat aan het akkoord van 16 maart is voorafge- gaan zei de heer Mauritz met S.E.R.- geweest is. Dit vindt zijn oorzaak i rapport van februari weinig bevre- hierin, dat enerzijds in de loonvor- digend te achten. Het in 1954 voor ming juist bij deze gelegenheid een het eerst bij dit soort rapporten toe- groter element van vrijheid is ge-1 gepaste systeem om een vergelij- braoht. Voorkomen moet wordenking te maken tussen de ontwikke- dot deze vrijere loonvorming bij een iing van het looninkomen per krappe arbeidsmarkt tot zodanige loonsverhoging gaat leiden, dat al lerlei prijsverhogingen hiervan het „Een tevreden roker is geen onrust, stoker" zegt het spreekwoord en als spreekwoorden waarheid bevatten zijn wij dus wel een bijzonder vreed zaam volk want wij genieten met volle teugen van de tabak. Het ro ken schijnt ons wel zeer goed te be komen want Nederland gaat steeds meer roken. Smaken verschillen, daar valt niet over te twisten en vergeleken met voor de oorlog eten wij wat minder kaas en eieren terwijl ook de thee en de boter wat minder in trek bleken. Maar wat er in dit opzicht ook in ons land mag veranderen, de smaak in de sigaret beslist niet. In onze grafiek geven wij U een duidelijk overzicht van het verbruik per inwoner. De sigaret verovert stormachtig óns land en er komt maar geen einde aan. Vergeleken met voor de oorlog roken wij thans het dubbele aantal sigaretten. Wij ver bruiken thans ca. 1100 sigaretten per jaar per inwoner en onder deze in woners zijn ook alle babies en ouden van dagen gerekend. Zo snel als de sigaret is gestegen, zo treurig scheen het leven van de sigaar te worden. Hoewel er thans weer een stijging merkbaar is in het roken van sigaren zijn wij toch nog wel heel ver van het voor-oorlogsc verbruik af. De sigaar zal dan ook nog wel heel wat tijd nodig hebben eer het zijn broze dekblad weer fier werknemer en die van het nationale inkomen per hoofd van de beroeps bevolking had in 1!; jaar tijds tot allerlei controverses en moeilijkhe- j den geleid. Terleurstellend was ook in het rapport voorkomende meerderheids- uitspraak van de raad dat een huur verhoging per 1 juni 1957 te prefe reren zou zijn boven één per 1 jan. Een dergelijk uitstel zou niet al leen voor onze volkshuisvesting maar ook voor het loonbeleid scha delijk zijn. Toch is overigens dit S.EJt.-rapport voor de loon bespre kingen van de afgelopen weken van waarde geweest. Ondanks de aanvankelijk ernstige wrijvingen in de stichting van den arbeid, die echter ten dele wel op een misverstand bleken te hebben berust, is men later met gebruikma king van het rapport eenstemmig tot een cijfermatig uitgangspunt voor het verdere overleg kunnen ko men. Tenslotte is mede door het op treden van de regering het akkoord tot stand gebracht. Dit opent ener zijds mogelijkheden voor een ver betering van de arbeidsvoorwaarden anderzijds maakt het gelijktijdig een voorzichtig begin met een ge wijzigde, d.i. een .meer vrije loon politiek. Akkoord blijft experiment. Tot op zekere hoogte, aldus spr., vormen de door het akkoord moge lijk gemaakte verbeteringen een omhoog kan steken tot het peil van ®xPeriment. De remmingen zijn, nu 2938 de stringente centrale loonpolitiek Naast deze twee hoofdrolspelers uit de tabaksfilm vinden w^j eigen lijk ook nog de pijp. en kerftabak. Vergeleken echter met de sigaret en de sigaar telt deze soort in het totaal beeld eigenlijk niet mee. Door de ja ren heen heeft het verbruik hiervan zo ongeveer 1 kg. per inwoner per jaar bedragen en grote wijzigingen verlaten wordt, al blijft de loonbe- heersing van kracht, voor een deel verlengd van het loonbeleid naar 't prijsstabilisatiebeleid. Ook dienen er natuurlijk steeds te zijn de rem mingen die het verantwoordelijk heidsbesef aan de werkgevers en de werknemers zal opleggen. Maar, het valt niet te ontkennen, wij hebben hier te maken met een - - - I «J ucuueu wei ic mancu mei CCL zyn er met geweest De sigaret is dan experiment dat nieuwe moeüijkhe ook wel de absolute heerser m ro-| den ^an d0en ontstaan. Want di kersland en is nog steeds bezig aan remmingen van dje prijsstabilisatie een opmars waarvan het einde nogj werken ongelijk. De loonfactor niet in zicht is. kostenstructuur van ons bedrijfs leven. Een meer gedifferentieerd loonbeleid heeft op die grond reeds een ongelijke uitwerking in ver schillende bedrijven. En jui^t aan een grote mate van gelijkheid en gelijkgerichtheid men in de loonpolitiek gewend raakt. Intussen wordt het overleg in de stichting van den arbeid en tussen de stichting en de regering over de toepassing van de meer gedifferen tieerde loonpolitiek voortgezet. Wie verder ziet dan onze landsgrenzen, begrijpt, aldus spr., dat op deze wij ze in Nederland voort gearbeid wordt aan de oplossing van een pro bleem, waarmee in vele westerse landen geworsteld wordt. Boerderij in as Bewoners moesten gewekt worden Naar huis kerende mijnwerkers ontdekten gisteravond tegen 23.30 uur brand in de dubbele boerderij „Moorveldshof" te Geule, onder de gemeente Ulenstraten, bewoond door de families JanssenWaelen en Wae- lenCrombach. De mijnwerkers moesten de bewo ners, die in bed lagen, wekken door met stenen tegen de ruiten te gooien. De schuur en de stallen brandden geheel uit, doch het talrijke vee had men bijtijds naar buiten kunnen ja gen. Ook twee traktors en landbouw machines, alsmede grote hoeveelhe den graai, hooi en stro werden een prooi der vlammen. De brandweer van Maastricht slaagde er in de bei de woonhuizen te behouden, met uit zondering van het dak van één der woningen, dat gedeeltelijk werd ver nield. De schade, die door de verze kering wordt gedekt, is aanzienlijk; de brand is vermoedelijk veroor zaakt door kortsluiting. week woensdag in zyn woning te Enschede werd gearresteerd S. C., directeur van de voormalige confec tiefabriek „De Rietmolen", verdacht van brandstichting met de bedoeling de verzekeringsgelden in de wacht te slepen, hetgeen gelukte, want de verzekering betaalde f 90.000 uit. C. wordt bovendien verdacht van vals heid in geschrifte. Hij is gisteren voor de offiicer in Almelo voorge leid. Hij ontkent echter de brand te hebben gesticht. De zaak is thans in gerechtelyk vooronderzoek. De landbouwsmeden boerden redelijk In de reeks bedrijfseconomische pu- blikatles van het Economische Instl- stuut voor de Middenstand Is versche nen het rapport „Bedrijfsgegevens voor het landbouwsmedenbedrijf over 1953", boekjaar 1953'54. In dit rapport zijn de bedrytsre- sultaten opgenomen van 111 onderne mingen met 2 tot 7 man personeel (eigenaar inbegrepen). In elk van deze bedrijven komt ten minste 40 pet. van de directe uren ten laste van het landbouwsmedenbedrijf en niet meer dan 20 k 25 pet. van de di recte uren ten laste van de handels- omzet w.o. eventuele winkelver koop. Het onderzoek is dus gericht op een belangrijk deel van de heer spe cifieke landbouwsmedenbedrijven. Uit het rapport blijkt o.a. dat de ge- middele netto winst varieert van 6.000,in bedrijven met 2 arbeids krachten tot circa 12.000,in be drijven met gemiddel ruim 5 arbeids krachten, terwijl het economisch re sultaat (d.i. de netto-winst onder af trek van het gewaardeerd loon van de eigenaar en diens eventueel in het bedryf medewerkende huisgenoten) in 64 van 111 ondernemingen positief was; met andere woorden in 64 be drijven was de bruto winst tenmin ste voldoende groot- om alle kosten te dekken. JEUGDRAAD ZUID-HOLLAND VERGADERDE TE ROTTERDAM. In Rotterdam is de algemene ver gadering gehouden van de vorig jaar opgerichte provinciale jeugdraad Zuid-Holland, waarbij nagenoeg al het jeugdwerk in de provincie is aan gesloten. Voor de meer dan 70 afgevaardig den der 53 aangesloten organisaties, vertegenwoordigende ca 200.000 le den, hield ir. N. Koorda van Eysinga van de provinciale planologische dienst een lezing over de problemen voor de recreatie in de provincie. Op de vergadering werden als nieu we ledenorganisaties toegelaten dc Ned. Culturele Sportbond, de Ned. Katholieke Sportbond en de Katho lieke Levensscholen voor jonge ar beiders. Commissie Middenstandsonderwijs bepleit: Detailhandelsscholen met zesjarige cursus Opleiding in 4 fasen voor ambacht Het middenstandsvak. en handels onderwijs moet niet worden onder gebracht in een grote wet op het voortgezette onderwijs, maar dient te worden geregeld in een afzonderlij ke wet. Die delen echter van het midden- standonderwijs, die ingevolge de be palingen van de bestaande onderwijs- wetgeving voldoende zijn geregeld, moeten in de middenstandsonderwijs wet worden opgenomen onder ver- wijzig naar de desbetreffende rege ling in bestaande onderwijswetten. Tot die conclusie is de in 1954 in gestelde Commissie Middenstandson derwijs gekomen na het door haar verrichte onderzoek inzake de inpas sing van het middenstandsvak- en handelsonderwijs in het geheel der onderwijsvoorzieningen in Nederland en de wijze van subsidiëring, de orga nisatie en de regeling van het toezicht op dit onderwijs. De conclusie is o.m. gebaseerd op de overweging, dat de commissie in de bestaande onderwijswetgeving een ten volle bevredigende regeling mist voor de ontwikkeling van onderwijs naar eigen aard en behoeften van het kleinere bedryf. Het middensandson- derwijs dient gedragen te worden zo wel door de minister van O. K. en W. als door de minister van Economi sche Zaken; deze samenwerking zal het best geëffectueerd kunnen wor den, indien het middenstandsonder wijs in een afzonderlijke wet wordt geregeld. De commissie óverwoog voorts, dat het middenstandsbeeld in de loop der jaren binnen het kader van de alge mene sociaal-economische politiek een eigen accent heeft verkregen, het- geen ook in het kader van de alge mene onderwijspolitiek het geval zal moeten zijn. De opleiding tot handelskennis, voor zover zy afzonderlijk wordt ge geven, zal naar het oordeel van de commissie het best worden gediend door de oprichting van avondcursus sen met een cursusduur van 2 jaar. cursussen voorgesteld, omdat eisen, die de Vestigingswet stelt, slechts minimale eisen zijn. De oplei ding tot vakbekwaamheid voor het ambacht zou het best kunnen geschie den in een trapsgewijze opleiding in vier fasen ;elke fase wordt afgesloten met een examen, waaraan een diplo ma is verbonden, dat recht geeft op een bepaalde kwalificatie. (Aanko mend gezel, gezel, patroons en mees ter). De verbetering van de detailhan delsvakopleiding wil de commissie in Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 16.00 VARA 19.30 VPRO 21.00 VARA 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 10.50 Orgel en zang. 11.15 Voordr. 11.35 Piano, viool en fluit. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Me ded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 Viool, cello en piano. (14.2014.40 Litterair progr.). 15.00 Gevar.progr. 16.00 Muz. caus. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Muz. caus. de eerste plaats zoeken in het oprich-1 17 40 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 ten van scholen voor de detailhandel I Act. 18.20 Dansmuz. 18.45 „Tot met een zesjarig cursusduur. Daar-nieuw bestel verbonden", caus. 19.00 naast zullen dan nog cursussen nodig Voor de kinderen. 19.10 „Afscheid blyken niet alleen voor hen, die het schoolonderwijs niet kunnen volgen, maar ook voor die branches, die per jaar slechts enkele verspreid wonen de kandidaten kunnen afleveren. Voor het horecabedrijf zouden naast de bestaande horecascholen dagvakscholen moeten worden opge richt. De commissie heeft ervan af gezien om t.a.v. de opleiding voor het aannemersbedrijf bepaalde voor stellen te doen, o.a. omdat het haar bekend is, dat in het aannemersbe drijf zelf niet de behoefte gevoeld wordt aan een wettelijke regeling en de subsidiëring daarvan. Wat de kosten van het onderwijs betreft, staat de commissie op het standpunt, dat de wettelijke rege ling, die ten behoeve van het onder wijs voor de middenstand tot stand moet worden gebracht, aan de scho len en cursussen, die naar de bepa lingen van deze wet worden inge richt, subsidie van overheidswege zal moeten toekennen. Voor het toezicht op het midden standsonderwijs zouden speciale in<- specteurs dienen te worden aange steld, die met kennis van zaken tot de ontwikkeling van het onderwijs in deze sector van het bedrijfsleven kun nen bydragen. In haar schets van een wetsontwerp middenstandsonderwijs stelt de commissie een Raad voor het Middenstandsonderwijs voor, die tot taak zou moeten krijgen de minister te adviseren omt ent vraagstukken van algemene strekking op het ter- speelt niet overal dezelfde rol in de Daarnaast worden 2-jarige vervolg- rein van het middenstandsonderwijs. 23.1524.00 Gram. Holland", klankb. 19.30 „Het menselijk lijden", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Kamerkoor. 21.00 Lichte muz. 21.30 Etherforum. 22.10 Buitenlands overz. 22.25 Lichte muz. 22.40 „Van daag", caus. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 voor de vrouwen van het platteland. 12.40 Kamerkoor. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath.nieuws. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Koor en sol. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 1530 Piano recital. 15.55 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor met gram.intermezzo. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.05 Lichte muz. 18.30 Vragen beantw. 18.45 Gram. 18.55 Caus. door prof. Romme. 19.00 Nieuws. 19.10 Rege- ringsuitz.: Rubriek „Verklaring en toelichting: Drs. G. Tonlcens: „Het werk in de ontwikkelingsgebieden". 19.20 Regeringsuitz.: Het EnJgratie- praatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Lichte muz. 21.00 Politiek Forum. 21.30 Lichte muz. 21.50 Ka merkoor, ork. en sol. 22.45 Avond gebed en liturg.kal. 23.00 Nieuws

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5