ASP R0 A DE STRAATRIDDER Nationaal fonds gesticht voor kinderverlamming Vader en dochter brachten door meineed vonnis voor onschuldige Overkappingsbouw in Den Haag achten b. en w. geen mislukking Gaat Rotterdam zijn veemarkt verplaatsen en moderniseren Verkoudheid, keelpijn, VRIJDAG 16 MAART 1956 DE LEITSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Op het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid is onder lei ding en op uitnodiging van de direc teur-generaal van de volksgezond heid, prof. dr. P. Muntendam, een bijeenkomst gehouden met een groot aantel vertegenwoordigers van orga nisaties, die op een of andere wyze zyn betrokken bij de zorg voor hen, die door kinderverlamming worden getroffen. Deze ziekte, waarvan men nimmer "oorspellen kan, waar en wanneer, in welke vorm en in welke mate van ernst zij een land kan treffen, vereist in haar bestrijding belangrijke voor zieningen. Deze voorzieningen rich ten zich vooral op de zorg voor de patiënten in het acute stadium en op de nazorg, die zich over een lang durige periode kan uitstrekken. De ziekenhuizen moeten hier een spe ciaal instrumentarium voor aanschaf fen en er moet voldoende deskundig personeel aanwezig zijn. Voorts die nen de instellingen voor de latere zorg voor de verlamden, wa3rbij ook onderwijs, ontspanning en arbeid een belangrijke rol spelen, zich hierop in te stellen. Hoewel voor dit alles grote kapitalen zijn vereist bestaat in ons land nog geen financieel krach tig kinderverlammingsfonds zoals in andere landen. Op vele gebieden van de volksgezondheid heeft ons volk steeds grote offervaardigheid getoond. Daarom mag worden verwacht dat het ook in de strijd tegen deze' ziekte Met nationale reserve wordt het nooit wat In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van Oorlog, constateren velen leden, dat het tijd wordt te bekennen, dat de Nationale Reserve niet is geworden en ook nooit zal worden, wat men er in even grote mate zal tonen teza men met de overheid hieraan zijn bijdrage te willen leveren. De vergadering toonde algemene instemming met de ontworpen plan nen en een commissie van voorberei ding werd ingesteld tot nadere uit werking hiervan. Staande de vergadering werd door de heer C. van der Lende de medede ling gedaan, dat uit 't centrale AVO- fonds voor hulp aan minder validen een bedrag van 10.000 in het kin- derverlamimingsfonds zal worden gestort. Vinkeveens zand naar A'dams bouw Als alles volgens verwachting gaat zal over een jaar het zand van de Vin- keveense plassen met duizenden ku bieke meters tegelijk naar Amster dam stromen om in de hoofdstad ter reinen bouwrijp te maken. Reeds enkele jaren heeft men over dit plan onderhandeld, want als eis wordt gesteld, dat de recreatie-moge lijkheden van de Vinkeveense plas sen bewaard olijft. Thans is men echter het stadium genaderd, waarop van een definitief akkoord kan worden gesproken en rren verwacht, dat over enkele maan den de bouw van technische voorzie ningen begonnen zal worden. Tot 15 mnd. veroordeeld De meinedige verklaringen van een degelijk al het door haar geïnde geld eerlijk had afgedragen en de man werd in voortgezette zitting in okto- getuige, zowel voor de rechtbank als in hoger beroep voor het gerechts hof te Amsterdam, hebben er toe ge leid, dat de 52-jarige mevrouw H. v. Heezik uit Amsterdam onschuldig een veroordeeld; biervan tekende hij ho ger beroep aan. Ook het hof heeft thans de mein eed bewezen verklaard en de procu- ^evIngeniKrtraf^erd*ongeleed*.1 Door reur-generaal eiste 14 dagen geleden toedoen van haar echtgenoot, die de ee?„ ?eïejS j uf^r; i zaak was gaan uitpluizen, wak het ge- ac^^te ^e.t ^oor de rechtbank gewe- lukt haar tot nu toe deze, straf nog zen vonn.s eveneens te laag: het leg- nict te laten ondergaan; de ,iu«;ti*!::i« de Jaar en 3 maanden ge- dvvaJing zal nu wel worden hersteld. vansenisstraf op. Bij deze vrouw woonde en':ele ja ren geleden een meisje op kamers, wier vader in militaire dienst was Deze liet van zijn maandelijkse toe lage telkens 150,per postwissel aan zijn dochter sturen, opdat zij het geld voor hem kon bewaren. t I Van 13 tot 15 september wordt m Na 7 maanden keerde hij terug en i Be»'S e" Dal Nijmegen een inter- deed daarna aangifte tegen de vrouw 1 nahonale conferentie gehouden over Intern, congres over menselijke verhoudingen bij wie zijn dochte inwoonde. De dochter was nl. inmiddels ver trokken, zoat de vrouw, die een ver familielid van hem was, de postwis- de menselijke verhoudingen. H.M. de Koningin is beschermvrou we en zal de openingszitting toespre ken. Prins Berrahard is algemeen zich van heeft voorgesteld. Inschake- z0 nie* mogen doen, want seis voor hem had geïnd. Dit nu had voorzitter en zal enige plenaire ver- ling van deze onvoldoend geoefende troepen bij de territoriale verdediging zou huns inziens onverantwoordelijk zijn en gelijk staan met zelfmoord. Een heel leger van propagandisten, aldus deze leden, bestaande uit bur gemeesters, dominees, pastoors, ama teursfilmoperateurs cabaretiers, enz., is nu al jaren bezig met de werving van vrijwilligers. Toch is het benodig de aantal niet verkregen. De minister heeft medegedeeld, dat het aantal in 19*55 13.238 man bedroeg. Dit aantal op papier echter betekent in de prak tijk slechts de helft. De aan het woord zijnde leden drongen aan op een spoe dige opheffing van dit instituut in zijn huidige vorm en inschakeling ervan bij de Bescherming Burgerbevolking. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: m.s. „Alcantara", 22 maart. Australië: s.s. „Strathmore", 24 maart. Brazilië: m.s. „Alcantara", 22 maart. Brits Oost-Afrika: s.s. „Marechal Joffre", 19 ma3r; s.s. „Africa", 22 maart. Canada: s.s. „Maplecove", 20 maart. s.s. „American Lawyer", 24 maart. Chili: via New York 21 maart Ned. Antillen: m.s. „Nera", 2! maart. Ned. Nieuw-Guinea: m.s. „Modjo- kerto", 20 maart. Nieuw Zeeland: via Engeland, 24 maart. Suriname: m.s. „Mentor", 21 maart. Unie van Zuid-Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Arundel Castle", 24 maart. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. niet aan haar 'geadresseerd. Ze had ze niettemin weten te innen, maar hoe dat gegaan was, kwam ter zit ting van 14 dagen geleden niet aan het licht. Daartegen richtte de klacht zich echter niet. De aanklager beweer de in totaal van 4 postwissels het geld nimmer van de vtouw te hebben terug ontvangen. Zij hield echter vol, dat van alle 7 postwissels al het geld in handen van de dochter en voor de rest door haar zelf aan de vader was afgegeven. Recht zegeviert Noch de rechtbank, noch bet hof hechtte geloof aan dit verweer; het bewijs werd geconstrueerd op grond van getuigenverklaringen van vader en dochter. Lang na de veroordeling keerde het getij echter, dank zij het onvermoei de speuren van de echtgeno te van de vrouw. Zo stond in April van het vorig jaar de aan klager voor de rechtbank, beschul digd van meineer, terwijl in de om gekeerde rol de vrouw als getuige tegen hem optrad. Nu werd bewe zen verklaard, dat de vrouw wel Opstaan - Pijn! Gaan zitten - Pijn! Balgen of bakken Pijn - Pijn! Reken toch af met die rbeumatlscbe pijnen. Neem Ernschtn! Denk niet dat Uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even ellendig gevoeld. Totdat zij Kruschen gingen gebruiken. Iedere morgen de beroemde dagelijkse dosis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken Uw bloedzuiverende organen op tot hernieuwde, krachtige functie. Onzuiverheden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt gezuiverd, de bloedsomloop gestimuleerd. Begin ook die wel dadige Kruschen-kuur! Hoe eerder hoe beter. (Advertentie). Experimenteel stadium In antwoord op vragen, gesteld naar aanleiding van een krantenarti kel, dat het overkappingsbouwwerk aan de Sportlaan in Den Haag 'n mis lukking zou zijn, delen b. en w. van Den Haag mede, dat de overkapping middelen voor het afscher men van de wind. De hiervoor toegepaste, met gewa pend plastic bespannen, raamwerken voldoen niet geheel, zodat bij de voortgezette proefneming in de ko mende maanden nog overwogen moet os worden andere middelen voor de zij- geen mislukking is geworden en dat I afscherming toe te passen om een zo geen technische fouten zijn gemaakt: ondanks zware stormen is de kap blij- yen staan. Met het aanbrengen van de kap heeft men bedoeld het regen-, sneeuw- cn hagelverlet, zoals dit in ons land meestal 's winters optreedt, uit te sluiten. Een volledige bescher ming, welke in landen met strengere winters wel wordt toegepast, is voor ons land economisch niet verant woord. Het is daarom duidelijk, aldus b. en w., dat de aangebrachte voorzie ning bfj het optreden van temperatu ren zoals deze in de lopende winter bij uitzondering zyn voorgekomen het niet mogelijk maakte ongestoord aan het bouwwerk voort te werken. Het bedrag ad 175.000,hetwelk de gemeente in de kosten van de overkapping zal betalen, is een bij drage tot de oplossing van het alge mene vraagstuk, op welke wijze de weersinvloeden bij het bouwen zo veel mogelijk uitgeschakeld kunnen worden. z De mede tengevolge van het be schikbaar stellen van dit bedrag mo gelijk geworden proef heeft tot dusver reeds waardevolle ervaring volledig mogelijk resultaat te verkrij gen. Geen financieel nadeel. gaderingen leiden. Er is een erecomité onder voorzit terschap van minister-president Drees met als leden onder andere mr. G. H. van Heuven Goedhart, hoge commis saris voor de vluchtelingen, W. A. Visser 't Hoofd, secretaris-generaal van de wereldraad van kerken, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, en de gevolmachtigde ministers van Surina me en de Nederlandse Antillen. Minder huizen gebouwd in 1955 In 1955 zijn in Nederland ruim 60.800 woningen voltooid. Dat is ruim 7500 minder dan in 1954. Het in de woningen verwerkte bedrag was ech ter in 1955 negen miljoen gulden gro ter dan in het voorgaande jaar. Dit blijkt uit de jongste publikatie van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Hierin worden in het bijzonder de resultaten van de bouwactiviteit in de eerste negen maanden van 1955 behandeld. In deze periode werden 40 duizend woningen gebouwd. De produktie in het derde kwartaal overtrof die van dezelfde periode in 1954 met ruim 17 percent. Dit is toe te schrijven aan de prijsstijgingen en aan het grotere aantal arbeiders dat in dit kwartaal werkte. In de eerste negen maanden van het afgelopen jaar werd iets meer dan driekwart van het program ma voor dat jaar verwezenlijkt. NATIONALE STAKING UIT DEN BOZE. De K.A.B. denkt er niet aan een na tionale staking uit te roepen of te leiden. Dit antwoordde Verbondsvoor. zitter J. A. Middelhuis op een vraag, die hem gesteld werd na een rede voor de Haagse afdeling aldus de Volkskr. Die vraag luidde, of de K.A. B. een staking van één uur zou uit roepen, als de regering inzake de lonen een beslissing zou nemen, die afwijkt van de verlangens van de werknemers. Als de regering, aldus de Verbondsvoorzitter ,een beslissing neemt, die naar onze mening volko men fout is, dan hebben we op de eerste plaats de volksvertegenwoordi ging, die haar ter verantwoording moet roepen. De gedachte van een nationale staking ook niet van een symbolische komt bij ons, de K.A. B., niet op. Een nationale staking is zeer gevaarlijk. Bij bedrijf staksge- wijze stakingen ligt de zaak anders; zij zyn niet zonder meer uitgeslo ten, maar de heer Middelhuis hoop te, dat men dit wapen niet zou be hoeven te hanteren. Mogelijkheid vai slipgevaar.. Voorstel aan de Raad B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad een voorstel doen toe komen, inhoudend de verplaatsing van de veemarkt naar een terrein ten oosten van de Boezem en ten westen van het Lange Pad; de kosten worden begroot in totaal op 12.700.000, welk krediet de raad verzocht wordt te voteren. De nieuwe veemarkt, die goede verbindingen in alle richtingen zal krygen, zal bestaan uit een cir kelvormig overdekt terrein, omge ven door een ringweg, die tevens toe gang geef tot de daarbuiten gelegen parkeerterreinen voor veeauto's. De capaciteit van de markt zal tot in lengte van jaren voldoende zijn. Er is ruimte voor 3280 runderen, 300 paar den, 600 graskalveren, 390 vette kal veren, 2400 nuchtere kalveren, 1500 varkens en 800 schapen. Direct te genover de vee-lading aan de buiten zijde van de ring is parkeerruimte voor 88 trailers en 480 vee-auto's; een afzonderlijk parkeerterrein biedt ruimte voor 630 personenauto's. De 3200 runderstanden zullen wor den overkapt, zodat de dieren steeds droog en beschut zullen staan. In het centrum is een marktcafé geprojecteerd. Teneinde het verkochte vee, voor zover dit bestemd is voor de slacht, op de snelste wijze naar het terrein van het openbaar slachthui: te kun nen vervoeren, zal een aparte brug Handel in verdovende middelen berecht Jongelui de afnemers Twee Surinamers, die onder bijna men bekend staan in de Amsterdam se binnenstad, stonden gistermiddag voor de rechtbank terecht. De 54-jari- ge koopman L. S. R. H., in de om gang Blackie genoemd, hoorde een ge. vangenisstraf van drie jaar tegen zich eisen. Tegen de 27-jarige schoenma ker F. A. D„ alias Small Boy, requi- reerde de officier van Justitie twee Daarom zijn b. en w. van oordeel, dat van technische fouten en van een mislukking niet kan worden gespro- ken. Het is dan ook niet juist om te j Jaar gevangenisstraf, stellen, dat de gemeente tengevolge van het feit, dat aop het bouwwerk Verdachte H. gaf toe, dat hij kleine gedurende de strenge vorstperiode hoeveelheden cocaïne en morfine had niet kon worden doorgewerkt, een verkocht aan de jeugdige schilder R. financieel nadeel zou nebben gele- D- 0ok had de politie een hoeveelheid den. Maatregelen tot herstel van een Indische hennep (wordt gebruikt voor gemaakte fout behoeven niet te wor den genomen en er behoeft in dit verband niet opnieuw geld beschik baar te worden gesteld. B. en W vestigen er tenslotte de aandacht op, dat onder de overkap ping onmiddellijk na het invallen van de dooi de werkzaamheden hervat konden worden, terwijl dit bij vele andere bouwwerken eerst plus minus een week later kon geschieden. Ove rigens zijn zij van oordeel, dat de termijn, welke de proefnem'ng tot nu toe heeft geduurd, te kort is om de finitieve conclusies te trekken ten aanzien van het economische nut van de vervaardiging van de beruchte marihuanasigaretten in zijn woning aangetroffen. Dat laatste was evenwel voor eigen gebruik, zo zei hij. Hij maakt al vele jaren regelmatig ge bruik van deze verdovende sigaretten. Small Boy werd door de officier van Justitie een handelaar in verdo vende middelep genoemd. In enkele duistere kroegjes in de binnenstad legde hij veelal de contacten met zijn klanten voor het merendeel zeer jeuedige personen en op straat gaf hij hen dan de gewenste marihuana sigaretten. De prijs varieerde meestal van één tot twee gulden. over de Boezem wordao gebouwd. Ook zyn nog in het pl*ü opgenomen enige veestallen en een ontsmet. ïngs- inrichting voor veeauto's en levens is ruimte gereserveerd voor de vesti ging van de asfyxiatieiorichtmg van de afdeling Rotterdam van de ereni- ging voor dierenbescherming. ZWEMVEST BLEEK ONDEUGDELIJK. De militaire commandanten moe ten, voordat een oefening met boten wordt gehouden, zorgvuldig nagaan of de zwemvesten van de soldaten in orde zijn en of zij goed bevestigd zijn. Deze les hebben de autoriteiten ge trokken uit een ongluk op 9 maart, toen een soldaat om het leven kwam, nadat op de Maas een militair vaar tuig was omgeslagen. Aldus ant woordde de minister van Oorlog, ir. Staf, donderdagmiddag in de Tweede Kamer op vragen van de communist Gortzak. De bewindsman onderstreepte, dat het slachtoffer van het ongeluk te gen een ander had gezegd, dat hij geen zwemvest nodig had, omdat hij goed kon zwemmen. Hij deed het vest wel om, maai- het was niet in orde. Hieruit blijkt, dat het niet voldoen de is, als de commandanten van te voren mededelen, dat ondeugdelijke vesten tegen goede kunnen worden (Advertentie.) Strenge nachtvorst vernielde heesters Nu het voorjaar in zicht komt en geleidelijk aan de tuintjes weer in orde worden gemaakt, blijkt dat de strenge nachtvorst ook in tal van particuliere tuintjes niet zonder scha de aan te richten voorbij is gegaan Het blijkt dat tal van heestersoor ten veel van de nachtvorst hebben geleden. Vooral de ligusterhegger. op niet beschutte plaatsen hebben het moe ten ontgelden en de meeste zijn ge heel verloren. Ook de aucuba's, die wel een be hoorlijke nachtvorst kunnen verdra gen, doch niet bestemd zijn tegen de lage temperaturen, die deze afgelo pen winterperiode kenmerkten, zijn vernield. Hetzelfde geldt voor de groenblij- vende Prunus-soorten, die eveneens voor een belangrijk deel geheel als verloren kunnen worden beschouwd. Op beschutte olaatsen zijn sommige van deze heestersoorten er nog door gekomen, maar over het algemeen blyft er voor de tuinman niets anders over dan de heesters tot de grond toe af te knappen, teneinde de stam men opnieuw te laten uitschieten. De lente zal moeten leren welke heesters dood zijn en v/elke niet.- MoeJer redde baby uit brandend huis In de arbeiderswoning van de fami lie W. Bouma, een gezin met tien kin deren, in de Achterstraat te Harlin- gen, is gistermiddag brand ontstaan, terwijl de moeder even buiten was. Het vuur, vermoedelijk ontstaan door vlam vatten van enige luiers die bij de kachel hingen, greep zo snel om zich heen, dat, toen de vrouw binnen kwam, de dicht bij de kachel staande wieg reeds in lichterlaaie stond. De moeder wist het kind nog uit de bran dende wieg te halen, waarbij zij ern stige brandwonden aan gezich en han den kreeg. Met haar baby is "ztf in het r.k. ziekenhuis opgenomen. De woning was in een minimum van tijd geheel uitgebrand. De spoedig aan wezige brandweer kon verdere uit breiding voorkomen. Wat lezers schrijven JULIUS CAESAR. Katwijk, 13 maart 1956. Geachte Redactie, Met veel belangstelling heb ik uw artikel van j.l. zaterdag over Julius Caesar gelezen, maar tot mijn grote verwondering bemerkte ik hierin en kele, min of meer belangrijke, histo rische fouten, die ik graag even wil rectificeren. Ten eerste staat in genoemd arti kel. dat Caesar met nog twee ande ren het consulschap verwierf. Inder daad werd hij in zijn candidatuur voor het consulaat gesteund door Pompejus en Crassus, maar alleen Caesar heeft dit ambt in het jaar 59 v. Chr. bekleed. Er waren trouwens jaarlijks slechts 2 consuls te Rome. Ten tweede is het ook niet juist dat Caesar Duitsland tot ver over de Rijn aan Rome onderwierp. Wel on dernam Caesar verschil'ende tochten naar Duitsland, maar dit had slechts ten doel indruk te maken op de Ger- omgeruild. Uit de antwoorden van. manen en zijn roem in Rome te ver minister Staf viel op te maken, dat groten. Caesar heeft nooit het plan het meer dan een uur heeft geduurd, gehad Duitsland te veroveren en hy voordat het slachtoffer werd gevon- heeft zelf bepaald dat de Rijn Rijks den, I grens moest worden. Verder werd het leger van de Senaat niet bij Brin- disi maar bij Pharsalus (Noord-Grie kenland) verslagen. Ook was het niet uit veroveringsdrift dat Caesar naar het Oosten trok, maar uit bittere noodzaak, daar er in die gebieden nog troepen van zijn tegenstanders lagen. Met zijn vierjarig consulaat had Caesar niet de primeur in Rome: tussen 107 en 100 v. Chr. werd Ma- rius 6 maal achtereen tot consul ge kozen. Naar iren uit het artikel zou opmaken maakte JuHus Caesar zijn tochten naar Engeland pas na de al leenheerschappij veroverd te hebben; in werkelijkheid echter maakte hij deze tochten tiidens zijn stadhouder schap in Gallië, n.l .in 55 en 54 v. Chr. Tenslotte, al is dit minder belang- dijk, schreef Macchiavelli de woor den, die in het artikel worden aange haald niet 12 eeuwen na Caesars dood. Imme^. Macchiavelli leefde van 14691527. In de hoop dat gii deze rectificatie in uw blad zult wdlen opnemen, be tuig ik bij voorbaat mijn hartelijke dank. F. FORNARA Jr., Anjerstraat 1, Katwijk aan den Rijn. Boekbespreking „Getuigenis over Christus", door prof. A. F. Wyers. Uitgve Paul Brand N.V., Bussum. „Wij weten allen, dat Jezus op godsdienstig gebied een enorme om wenteling en een geweldige revolu tie heeft geprediktdaarom hebben ze Hem dan ook aan het kruis ge slagen. Hij heeft gepredikt, dat niet de wet bepalend was voor onze gods dienstigheid, maar de liefde, de lief de voor de mensen". Deze zinnen uit het boek van prof. Wyers geven de evangelische vrijheid der „kinderen Gods" weer; een vrijheid, een vreug de, een verantwoordelijkheid zonder angst, waarvan het boek van begin tot einde getuigt. Een diep-menselijk bóek over de goede christelijke le venshouding, welke hier en daar is scheef gegroeid door angst en plicht matigheid. De lezing van dit boek kan veler ogen openen voor de vreug de en de enorme troost: christen te zijn en de ware hoogachting en aan hankelijkheid schenken voor de per soon van Jezus Christus. Eerbied, natuurlijk! maar zonder die kin derachtige angst. Krachtig aanbevo len. zowel voor huisvaders en huis moeders als voor jonge mannen en vrouwen. Scheepsberichten ABBEKERK 15 v. IJmuiden n. Genua. ANDIJK 15 te Vera Cruz. ANGOLA- KUST 15 v. A'dam n. W. Afrika. AR- KELDIJK 15 v. Tampa n. New Orleans. BALI 15 te Singapore. BLITAR 16 te Surabaja. CALTEX LEIDEN 15 v. R'dam n. Sidon. CALTEX THE HAGUE 15 v. R'dam n. Sidon. CISTULA 15 te Miri. CORILLA 16 te Singapore. DREN TE p. 15 Guardefui n. Belawan. ESSO AMSTERDAM p. 15 Algiers n. Antwer pen. GAROET 16 te Manilla. HERMES p. 15 Landsend n. Laguaria. HERSILIA 15 te New York. HOUTMAN 15 v. Kobe n. Hongkong. KOTA AGOENG 14 v. Be lawan n. Aden. KOTA BAROE 15 te Napels. MAASDAM 15 te Cobh. MAU- REEfJ 16 te R'dam. MODJOKERTO 15 v. Hamburg n. R'dam. ONDINA 15 v. Plad- ju n. Priok. OUWERKERK 15 te Djibouti PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK 16 R'dam. RIOUW 16 te Cebu. SCHELP- WIJK 15 v. Puntcardon n. Gibraltar. SCHERPENDRECHT 15 Wight n. Vlaar- dingen. SCHIEDIJK 15 v. Hamburg n. Antwerpen. TOMOR1 16 te Belawan. Mogadiscio n. Sa- (83) \Qvfn lrter... {Minheer,kuntUonsremn, Wel.eh.em radenken Ois.Mtmloenweeen Veens schip m 'tlossen m ren..M loods 210... xu,

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8