RIJNSTREEK DUINSTREEK Nieuwbouw van veiling Ter Aar werd gisteren afgestemd r %V*d.<8eonv VRIJDAG 16 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 ALPHEN AAN DEN RIJN INTERESSANTE CAUSERIE VOOR DE AGRARIëRS Voor een groot aantal katholieke agrariërs heeft de heer K. Dekker, hoofdopzichter van de Cultuurtech nische dienst van Zuid-Holland, in de Sint Jo6ephzaal gesproken over een reeks van onderwerpen, waar van verwacht werd dat ze de be langstelling van zijn gehoor zouden hebben. De heer Dekker begon met Groep 1: T. A. VenemaJ. Burg- graaff 2—0. Groep 2: T. van EekN. van Tol 20; H. GlazenborgM. Vuyk 20; W. A. van Otterloo—-J. van Tol 11; II. TrimpD. W. de v. d. Zeeuw 2—0. B00E6RAVEN BODEGRAAFSE GESCHENKEN De plaatselijke Jeugdnatuurwacht heeft aan onze kunstschilder C. Vee- lenturf opdracht gegeven twee aqua rellen te vervaardigen, voorstellende causerie over het ontstaan van dede voedering van de vogels bij de gronden in Holland, sprak voorts over het grote belang van de water huishouding voor de vruchtbaarheid van de landerijen en eindigde met een warm pleidooi voor medewer king aan een aanstaande ruilverka veling ook in deze streken. De heer Dekker greep terug in de historie naar de tijd van ongeveer 8000 jaren voor Christus. Toen maakte het gebied van het tegen woordige Nederland deel uit van een grote laagvlakte, die langzaam afhelde naar het noorden in de rich ting van de toenmalige Noordzee De kustlijn lag in die tijd veel noor delijker. De Zeespiegel lag onge veer 60 meter lager dan thans. Het land was vlak en werd alleen door snede door een aantal grote rivie ren. In de vlakte tussen Engeland. Ne derland en Denemarken was een veenlandschap. De overblijfselen op de bodem van de Noordzee wij zen dit uit. Het klimaat was pools. schade. Later veranderde het klimaat, werd milder, de enorme gletsjers smol ten af en de zeespiegel steeg lahg- zamerhand. Het land werd terugge drongen. De rivieren spoelden vruchtbare grond aan en er ont stonden bossen. Omstreeks 5500 voor Christus werd het westelijk deel van Neder land overstroomd. De zeelijn lag toen van Bergen op Zoom, Utrecht StavorenLeeuwarden en Gronin gen. „Put". Deze zullen worden aangebo den aan twee grote helpers bij de voederactie, n.l. mevr. Van Roekei uit Rotterdam en aan Van Dorps kleding magazijn, eveneens uit de Maasstad. Deze beiden hebben vanaf het begin van de radio-actie direct een grote hulp geboden aan de Jeugdnatuur- wacht, die daardoor alle andere hulp ken afwijzen. De beide aquarellen zullen, enige dagen tentoongesteld worden bij de fa. Karssen. ERNSTIGE AANRIJDING Een grote vraohtauto met aanhang wagen van het expeditiebedrijf „Trans-Neerlandia", bestuurd door J. Binnendijk, kwam even buiten Rot terdam in botsing met het treintje naar Hellevoetsluis; De aanhangwa gen, geladen met meel en op weg naar Duitsland, werd 'bijna geheel ver nield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Verzekering dekt de Onze parochie. De zaal in het parochiehuis was aardig bezet, toen de vijfde avond van „Onze Parochie" gegeven werd. Voorzitter H. J. v. d. Poll begroettte o.m. de zeereerw. he ren van Bodegraven en de Meije en verklaarde dat de kaartverkoop niet zonder succes was gebleven. Pater Witbroek kwam daarna een explica tie geven over de te vertonen film „Waar de hemel zong", een kleuren- film die de Bijbel foeter doet begrijpen. Het gebied achter de duinenIn te lijnen werd mjddels de film SlSS?tf',WaJlr f\ff|het leven tan Jezus vertoond, of lie- MeCT en meer kreet dif j^bied het I ver Plaats en omstandigheden door karaitter van eenverg^bakvan !«a'e opnamen weergaven met de slib, dat door de hoge vloeden enPalestijnen van nu. De Christus- overstromingen werd aangevoerd«H komt er met m voor, even- en dat daar is afgezet. Dit is de oude I mm ais andere Bijbelse personen; oolc zeeklei, een laag die in Holland enspeelt de film zonder verhaal, t Zoo Zeeland en een diepte van 3 tot 4 m. 1716611 impressies en mijmeringen van in de bodem aanwezig is, boven de I een pelgrim in t Heilig Hand. De ge- zandlaag van de Waddenzoom en sproken tekst roept het Bijbelverhaal onder het veen. in herinnering. Jammer dat deze De invloed van de periodieke1 «technisch niet zuiver werd weergege- overstromingen is in de polders nogV6n- Ha afloop dankte de heer v. d. zeer goed waar te nemen, aan' hetWitte Paters, die deze voor- krekenstelsel, compleet met stroom- I stelling verzorgd hadden. draad en oeverwallen. Het is in dit x,* verband bijzonder interessant, aldus' Jeugdnatuurwacht.Het was een spr., om een kijkje te nemen in de aardig gebaar van het beduur der Wassenaarse polder waar op elk Jeugdnatuurwacht om waardering rit perceel wel een kreek of kreekje is te drukken voor al het werk dat ae te vinden, maar evenzeer in 't wei- I schooljeugd van Bodegraven in degebied langs de weg van Lange- net 'bijzonder de leden van deze orga- raar naar Leimuiden. nisatie heeft gedaan voor de vogels Bij de voortgaande verbreding en °P de nPut" die dreigden ten onder te ophoging van deSchoorwal door de gaan door de barre winter. En zo natuur zelve, sloten zich de openin- j werd in de grote zaal van hotel Over- gen, waardoor de zee aanvankelijkkamp een tweetal instructieve films toegang had en eindelijk konden de j vertoond voor de hogere klassen van hoogste vloeden niet meer tot de.de lagere scholen. Vooral (en ook "kustvlakte doordringen. Aan de af-daarna) sprak de heer Voorhoeve uit zetting van de oude zeeklei kwam toen een einde. Deze afsluiting mag men omstreeks 3500 voor Christus dateren, bij een zeestand van 5 tot 4 meter beneden het peil van thans. Uitvoerig ging spr. in op de di verse perioden en de ontwikkeling Den Haag een verklarend en propa gandistisch woord. Hij wekte de jeugd op lid te worden van de Jeugdnatuur wacht en de natuur te ontzien, en vooral het mooie in de natuur te ont dekken. De beide films „Naar een veenplas" en „Zon over bos en duin'" van de bodem. Aan het slot van zijngaven een minutieus beeld van flora causerie riep spr. de aanwezigen op zoveel mogelijk plannen tot ruilver kaveling te steunen. Alphense bridgeclub. Uitslag pa rencompetitie Alphense Bridge Club 4e ronde. Groep A: 1. v. Heiningende Vos 234.93 2. ArlemanZijerveld 219.64, 3. Carsjensv. Oort 207.53, 4. Horst—Walraven 205.16, 5. Bultman mej.' de Rhoon Hertoge 191.47, 6. mevr. Falkenav. d. Linden 187.89, 7. Meijerv. Wanrooij 177.03, 8. van Beestmevr. Straver 166.86. Groep B: 1. KorenSmit 215.74, 2. KartingStraver 213.52, 3. v. Winkel Jr.Zijerveld 208.66, 4. Broekman Ottens 207.61, 5. v. .d HelmNoor denbos 204.16, 6. SmitVerwegen, 196.57, 7. BahlmanDriehuis 195.95, T. v. Enge.lenZijerveld 188.75-, 9. StarrenfoergStehouwer 188.02, 10. Sluijsv. Winkel Sr. 176.64. Groep C. 1. KosterOudshoorn 239.08, 2. Bos—Meirik 231.92, 3. de Jong—Leeuwenhoek 224.21, 4. Os kamKromhout 198.62, 5. prang Zaal 179.76, 6. TuijnVisserStar- renburg 170.12, 8. de HertogKroon 166.07. Groep D: 1. DomburgVink 231.94, 2. Oppelaar—Seppen 215.27, 3. v. d. Leedenmevr. Seppen 213.27, 4. JohaSakko 20-8.73, 5. Blomv. d. Hulst 180.55, 6. echtpaar de Klerk 177,79, 7. JansenRijnsburger 168.44. BOSKOOP Jaarvergadering Coöp. Boeren leenbank. Over het algemeen is het afgelopen jaar voor de bank een gun stig jaar geweest. Uit het verslag van de kassier bleek dat de jaaromzet is gestegen van ruim 24 miljoen tot 30 miljoen gulden. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat in de vacature Kranen burg werd gekozen de heer C. Bulk Gz.n Tot plaatsvervanger van dhr. J. P. Hage werd herkozen als lid van de raad van toezicht de heer Hugo T. Hooftman. Teneinde de presentiegel den aan de tijdsomstandigheden aan te passen stelde 'het bestuur een kleine verhoging voor. Deze was vol gens de leden te gering doch op ad vies van de heer le Feber, die de func tie zag als een ere-baan werd het be stuursvoorstel aanvaard. Dammen. Om het persoonlijk kampioenschap van de damklub en fauna in deze levensgemeenschap pen. Ook de onderwater-opnamen wa ren verrassend en deden de jeqgd kennis maken met wiaterbeertje, trompet- en zonnediartjes. Al met al een leerzame echtend voor de leer gierige schooljeugd. LEIDERDORP AANBESTEDING BOUW VAN ZWEMBAD. Door het afkomen van de goedkeu ring van de minister van wederop bouw inzake de bouw van een zwem bad hebben b. en w. een prijsopgave gevraagd voor de bouw vml een zwembad bij de firma Van der Vel den en De Jong. De kosten voor de bouw znllen bedragen 142.800 d.i. 1600 meer als de begroting aangaf. Niettemin zullen b. en w. in de raad voorsteilen aan bovengenoemde fir ma op te dragen omdat de prijs nog geen 1.2 pet. boven de begroting ligt en zij van mening zijn, dat genoemde firma het werk naar behoren en op tijd zal opleveren. Raadsagenda. Hedenavond om 8 uur komt de raad bijeen. Behandeld zullen worden de navolgende punten: vocrstel tot verkoop grond uit com plex V van het grondbedrijf aan de heer H. W. Sebregts te Bloemend aal; vaststelling van een nteuwe verorde ning op de keuring ven waren; be noeming lid van ae „Culturele voor de gemeente Leiderdorp'5; voorstel inzake tegemoetkoming aanloopkos ten van emigranten; het verlenen van een voorschot aan de woningstichting Patrimonium; benoeming leden van het bureau Sociale Zorg; voorstel af schrijving kosten verbetering Van der Valk Boumanweg; voorstel onder handse aanbesteding van een zwem bad; de financiering van de „Karmo- niekapel Leiderdorp"; voorstel onbe woonbaar verkiawng van de woning Hoofdstraat 1-8: NIEUWKOOP Vissers werken samen Op de laatste avond van het hengelsei- zoen kwamen de leden van de afd. Nieuwkoop-Noorden van de Hoofd afdeling der Zoeiwatervisserii in de achterzaal van Café Lelrveld bijeen om te besluiten of men in hfi ko mende visseizoen wederom in com binatie samen zou werken. Ook de ze keer was de heer L. N. v. Hei den, inspecteur van het visserrjdis- trict, waaronder de Nieuwkoopse plassen ressorteren, weer aanwezig, zomede een tweetal leden der Rijks politie. In zijn openingswoord deel de voorzitter A. - Hoogerwewf mede, dat het geschil tussen een eigenaar van de percelen water en een boot- jesyerhuurder tot volle tevreden heid van beide partijen is opgelost en dat hierdoor de hengelaars bij deze bootjesverhuurder nu ook over al in het water van de combinatie kunnen hengelen. Nadat de notulen waren goedgekeurd, kreeg de heer Van der Heijden het woord. Hij wees op het belang van samenwer king. In het vorige seizoen is geble ken, dat deze combinatie levensvat baarheid bezit en door deze erva ring werden enige minder belang rijke moeilijkheden opgelost. Het gevolg was dan ook. dat de aanwe zige bootjesver huurders hun hand tekening hebben geplaatst onder een voorlopig contract. Dit succes is hoofdzakelijk te danken aan de heer Van der Heijden, die alle vergade ringen heeft bijgewoond (en dat waren er verschillende) om de boot jesverhuurders te overtuigen, dat door de nieuwe Visserijwet, weike verleden jaar m werking is getre den, samenwerking onmisbaar is, Twee .weken geleden stond op de agenda van de jaarvergadering van de centrale veiling een drietal pun ten met betrekking tot nieuwbouw van de veiling, welke door het be stuur hoogst noodzakelijk werden ge acht. Het vereiste aantal leden was toen niet aanwezig om besluiten te nemen. Er was dus nog een vergadering nodig om deze voorstellen in tweede lezing te behandelen. Deze vergade ring is gisterenavond gehouden. De voorzitter, de heer C. W. v. d. Hoorn Az., verwelkomde de direc teur, het bestuur, de ambtenaren, de heer A. Schoorl, kassier van de Boe renleenbank Ter Aar te Nieuwveert en de leden. Hij vraagt de medewer king van de leden op deze belangrijke avond, en hij hoopt dat men bij de behandeling der voorstellen aan de zijde van het bestuur zal staan. Punt 3 der agenda was een be stuursvoorstel tot aankoop van een perceel grond, groot 0.33.70 h.a. Over dit punt verlangde niemand het woord en vroeg men ook geen hoof delijke stemming, zodat deze koop door zal gaan. Anders was het bij punt 4 der agenda. Dit behelsde een bestuurs voorstel tot het bouwen van een nieuw verkooplokaal, kantoor, neer- zetruimte en Emballageloods. De voorzitter gaf een korte toelichting op dit voorstel. Het bestuur heeft zich dei-s. Voor de tegenstanders was afce wees voor het grqtf bedrag dat met de bouw is gemoeid een ernstig be zwaar, al kon men beluisteren, dat deze zorg ook het bestuur en andere voorstanders niet was ontgaan. Ook waren er tegenstanders die dé bouw in étappen voorstonden. Het bestuur wees dit echter van de hand, omdat men langs die weg voor nog veel groterelasten zal komen. Een be zwaar in de vorige vergadering ge opperd over de bouw van een door- vaartveiling, was door het bestuur weggenomen, door het plan om de klok over het water te bouwen terug te nemen, waf een kostenbesparing betekende. Ook werden pessimistische voorspellingen gelanceerd. Een aan dit voorstel vreemd elemoot vertroe belde nog meer de memngevorming, n.l. het al of piet Invoeren van de nearzet veiling Sommigen verbonden hieraan het al of niet geven van hun steun aan het voorstel. Het bestuur verklaarde te voelen voor een neer- zetvening, maar men dacht er toch niet aan om ap dit moment enige dwang uit te oefenen. Ook werden be zwaren gehoord tegen een al te zwa re aflossing. Hierop werd toegezegd dat, indien men zou kunnen slagen met de geldlening op deze voorwaar de men de aflossing zou willen stei- ïbn op 40 jaar. De directeur heeft versehaHende ge- uitte bezwaren nóg eens weerlegd, en gewezen^ op de ncodraak der hoe men het vraagstuk van een nood zakelijke verbetering der veiïing- outilage moest oplossen. Reeds eer der op de jaarvergadering had het bestuur medegedeeld zich lang en breed en met zorg beraden te heb ben over dit vraagstuk. Met verschil lende instanties op economisch en financieel gebied was overleg ge pleegd en had men zich laten voor lichten, en tenslotte was de voorge stelde nieuwbouw hiervan het resul taat geweest. Over dit voorstel kwa men de tongen los. Voor- en tegen standers hebben hun mening hierover r gezegd* De laatste wel in de ruinjste Boskoop" werden in de zaal van de mate. Zij leven ook ontoegankelijk beer v. d. Tooren gespeeld: voor de argumenten der voorstan- genoodzaakt gezien studie te maken nieuwbouw. Er is ruimtegebrek om de groente neer te zetten, het fust moet op zes plaatsen geborgen wor den met al de nadele» daaraan ver bonden, en de oude gebouwen op knappen kost zeer veel geld waar voor men nog niets heeft. Hierna werd overgegaan tot de Stemming. De vergadering verwierp het bestuursvoorstel met 68 stemmen voor, 65 stemmen tegen en 4 stemmen bïgjico. Hiermede was het vonnis ge veld. Het punt betreffende een. geWle- ntng hehoefde nu niet meer in be handeling te komen. De voorzitter drukte zijn spijt uit over dit verloop en sloot de vergadering. Je moet ervan houden oorbellen als druiventrossen te dragen, maar wie zal niet graag een nieuw, modieus hoedje kopen, als de lente weer nadert? Bij zo'n modern hoedje moet je echter be slist een modern kapsel dragen, anders valt de nieuwe aanschaf to taal in het niet, verondersteld dan nog, dat het kapsel niet reeds direct bij de aankoop een beletsel vormde. En wat is dan wel modern? In het algemeen kan men zeggen: kort haar, of het nu krullend, golvend of glad is gehouden. Het aller nieuwste is echter de „Ligne cas cade", de waterval-lijn, die het kap sel in de nek wat langer houdt en het haar in zachte golvingen, schuin naar beneden werkt. Op het voorhoofd wat héél korte franje- ponny. En bij de oren een be scheiden krul. Men kan dit kapsel nog wat inte ressanter maken door een kleur- spoeling, passend bij Uw type. Dus net één tikkeltje anders dan Uw gewone. ècht-Hollandse haarkleur. Zowel het een als het ander is vakwerk. Beperk U dus niet tot het konen van een nieuw voor jaarstoiletje wanneer het zonnetje meer kracht krijgt, maar trek ook iets uit voor de kapper. Laat de finishinv touch aanbrengen door I HAUTE COIFFURE I STEENSTRAAT 57 - LEIDEN TELEFOON 21721 J (Advertentie) zowel voor de bootjesverhuurdes als voor de sporthengelaars. Indien er geen overeenkomst was gekomen, dan zou het mogelijk zijn geweest om voldoende vergunningen te ver krijgen. Ook is men bezig om het gebied waarvoor deze combinatie geld uit te breiden met een groot gedeelte van de Noordense plas. Met enige eigenaren van dit uitge strekte watergebied is in principe reeds overeenstemming bereikt. Hierdoor kunnen sporthengelaars door het verkrijgen van een dag- vergunning overal rustig vissen, zonder kans lopen dat zij proces verbaal krijgen. Dit houdt eveneens in, dat het werk van de rijkspolitie aanmerkelijk wordt verlicht. DE KWAKEL R K. Dragersverenjfjng St. Gode- fridus". Woensdagavond vond in „Ons Huis" de jaarvergadering plaats In het afgelopen jaar hebben er 13 begrafenissen plaats gevonden. Het afgelopen jaar zijn 6 nieuwe leden toegetreden, terwijl er 1 als lid heeft bedankt. Het ledental is nu tot 351 gestegen. Het afgelopen jaar werd afgesloten met een nadelig saldo van 108,40; het totale saldo bedraagt thans 1380.71. De obligaties genum merd 6 en 21 zijn uitgeloot. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. L. Hoogeboom, G. A. Hoogeboom en E. Verlaan Jr. bij acclamatie voor 2 jaar herkozen. Wegens het vertrek van de voorzitter, de heer P. J. Gra ven naar Uithoorn, werd met alge mene stemmen besloten hem als ere voorzitter uit te roepen. Tot voorzit ter werd gekozen de vice-voorzitt.er, de heer C. Hoogervorst, en tot be stuurslid de heer Th. v. Veen. De contributie blijft gehandhaafd oo 3,50 en voor alleenstaande f 2,75 per jaar en het inlegeeld op 20,—. Besloten werd tot aankoop van 12 nieuwe hoge hoeden, witte boorden en zwarte handschoenen. De kascon trole zal dit jaar worden gehouden door de heren W. Klijn en G. J. van Trigt. ROEIOFARENDSVEEN JAARVERGADERING K.A.B. In café Heemskerk kwam de K.A.B. in jaarvergadering bijeen. Voorz. N. A. Rietbroek sprak een kort openingswoord waarin hij met trots vaststelde, dat hier ter plaatse bijna alle arbeiders georganiseerd zijn in de K.A.B., maar hij stelde ook vast, dat voor de H.K.W. nog een terrein braak ligt. Met genoegen me moreerde voorz. voorts het feit, dat het jubileumcomité thans van haar taak is ontheven, doordat het K.A.B. gebouwtje thans geheel onbelast is. Voorz. bracht dank aan de voorma lige eigenaar van dit gebouw, welke het ontbrekende bedrag ad 750, geheel renteloos voor enkele jaren ter beschikking had gesteld. Na le zing der notulen vermeldde penning meester C. Boeker een kassaldo ad 377,75. Namens de kascommissie bracht de heer Jac. Turk een zeer gunstig verslag uit. In deze commis sie werd benoemd de heer Jac. van Duin. In een uitgebreid jaarverslag besprak sekr. P. de Koning de be langrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar. De diverse gevoerde akties, gehouden kursussen, St. Ni- colaasfeest, feest van de Arbeid e.d. alsook de gehouden vergaderingen en bijeenkomsten in het winterpro- gram. Voorts dat het ledental van 381 was gestegen tot 417 met daar naast 5 donateurs Bij de bestuurs verkiezing zagen voorz. N. A. J. Rietbroek en sekretaris P. de Ko ning zich herkozen. Na aanbieding van een gratis consumptie werden door de diverse bestuurderen de jaarverslagen uitgebracht van de onderafdelingen zoals Herwonnen Levenskracht .Credo Pugno, Toneel groep, Centrale Volksbank, Kanun nik van Schaikfonds, Knutselclub, Concordia, Visklub en Klaverjas- klub. Hierna werd aan de orde ge steld het voorstel om de jaarlijkse kaartavond in de vastenavond op één avond gezamenlijk voor Roelofarends veen en Nieuwe Wetering te doen houden, en dit het ene jaar in Roe- lofarendsveen en het volgende jaar In het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering te doen houden. Na toe lichting door voorz. werd dit voor- N00RUWIJK Gemeenteraad Hedenavond te 8 uur zal de raad in spoedeisende open bare vergadering bijeenkomen ter be handeling van het agendapunt cre- diet herstel Zwarteweg. Wij veron derstellen, dat tevens de installatie zal plaats vinden van het nieuwe raadslid mevr. De RidderHermans. Kon. Mij v. Tuinbouw Zoals ge woonlijk was de maandelijkse bijeen komst gisteravond in Het Hof van Holland zeer goed bezocht. De voor zitter de heer P. de Groot, opende de bijeenkomst en heette in het bijzon der welkom de heer Buising uit Den Haag, welke bereid was gevonden deze avond zijn kleurendia's te ver tonen. Na lezing der notulen en be handeling van enkele ingekomen stukken, werd de heer Buising in de gelegenheid gesteld zijn programma in te leiden en zijn prachtige kleuren dia's te vertonen, welke via de ge luidsband werden toegelicht. Er was een weergave van de 5 mei-viering in 1955 te Scheveningen met de intocht van Prins Willem I, gevolgd door de festiviteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de haven te Scheveningen, het bezoek van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" en van H.M. Koningin Juliana, de prach tige praalwagens en de typische oud klederdracht van de Scheveningers. Na een korte pauze werden nog een aantal zeer kleurrijke plaatjes ver toond over het bloemencorso in de bollenstreek, waarvan de opnamen, evenals die van voor de pauze, uitste ken waren opgenomen. Doordat het vereiste aantal (18) voor een bindcursus nog niet was be reikt, werd besloten de gelegenheid voor opgaaf tot deelname met 14 da gen te verlengen. Uit het jaarvex-slag bleek, dat het ledental steeds toe neemt en thans de 132 heeft bereikt, 12 leden- en 10 bestuursvergaderin gen werden gehouden, 4 exposities vonden plaats en wel van bolgewas sen, lathyrus, school-floraliq en chry santhen, terwijl twee goed geslaagde excursies plaats vonden. Het verslag van de nenningm. gaf aan een totaal van ƒ1028,74 met als batig saldo 82,77. De uitslag over het puntenstelsel in 1955 was: 1. J. v. d. BergSmit 845-ï 2. J. Schipper 64; 3. E. Ooms 62J.-2. In de vacature Bergman werd voorzien door de verkiezing van de heer Pen- nings; de aftredende bestuursleden mevr. Ohms, M. Verwev en H. Schip per werden herkozen. De uitslag keu ring van de ingezonden bloemen was: J. v. d. Berg—Smit 9, J. Christiaanse 8 en W. Barnhoorn 7. De volgende vergadering werd vast gesteld od donderdag 12 anril, waar bij de film van de Shell „Strijd zon der einde" zal worden vertoond. Aanbesteding Aanbesteed is de verbouwing van de gemeentebedrij ven aan de Losplaatsweg en de bouw van een regulateurshuisje. De in schrijving is: M van den Bent, Wasse naar 146.000,—; Fa. De Lange en Van der Plas, Oegstgeest 138.680, H. N. P. van den Aardweg, Haarlem 138.485,M. de Raad en Zonen CV Noordwijk ƒ136.740,Fa J. Vink en Zonen, Noordwijk 136.600,Fa Vogels en Zn, Wassenaar 135.500, A. J. Langeveld, Leiden 134.134, J. F. P. Jansen N.V., Nieuw Vennep 132.000,—; N. V. v/h H. W. Te Pas, Enschede 131.000,—; C. J. Strijk, stel in stemming gebracht en met grote mcei'derheid van stemmen aangenomen. ZEVENHOVEN Vergadering K.A.B. Gisteren avond hield de K.A.B. in café Bader haar laatste ledenvergadering van dit winterseizoen. Voor deze avond was geen spreker uitgenodigd, doch men had besloten de aanwezigen een televisie-uitzending te laten zien. Plannen wei'den besproken voor een in de as. zomer te maken autobus reis. Een voorstel van het bestuur om als doel te stellen de „Postbank" in de omgeving van Velp, werd in be ginsel aanvaard, doch uit de verga dering werd wel de wens naar vo ren gebracht contact op te nemen met de plaatselijke vrouwenbond, omdat deze bond ook plannen heeft voor een uitgaansdag. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de H. Mis in de Jozefmaand op 25 maart gelezen zal worden. Hij spoorde de leden van de KLA.B. aan om toch vooral bij die H. Mis aanwezig te zijn. Vervolgens werden enige vragen gesteld in verband met het lidmaat schap van Herwonnen Levenskracht, terwijl de voorzitter ook aankondi ging deed van het Goede Weekof fertje. Bij de gelegenheid tot. rondvraag werd geïnformeerd hoe de stand van zaken was met betrekking tot de ver. goeding welke de K.A.B. aan de Landarbeidersbond gaf. De voorzitter stelde voor van dit onderwerp af te stapoen gezien de zeer geringe hoe veelheid werkzaamheden welke door de Landarbeidersbond voor de K.A.B wordt verricht. Hij zegde echter toe Van deze aangelegenheid in de vol gende vergadering een agendapunt te maken, opdat het betrokken voor stel in stemming kan worden ge bracht. Nadat de voorzitter de vergadering dank had gebracht voor de grote op komst, werd een televisie-uitzending vertoond. Gunning 6 woningwetwoningen. Burgemeester en wethouders hebben aan de fa. van Wengerden en Visser, alhier, de bouw van 6 gemeentelijke woningwetwoningen in het Noord einde gegund. Opening nieuwe Chr. Nat. school. Naar wij vernemen zal de nieuwe Chr. Nat. school op 23 maart a.s. of ficieel worden geopend. Ondertrouwd: F. van Duuren 25 j., te Mijdrecht, en L. W. van der Bijl 18 j.; H. J. van Srixaik 27 j„ te Wilnis, en A. van der Zaan 22 j. Oegstgeest 126.900,V. de Vries. Haarlem 126.000,C. van der Wiel Gzn, Noordwijk 123.263,S. Lan geveld Gebr. Oosterom, Alphen a. d.'Rijn 120.000,—. WARMOND Raadsvergadering. De raad komt dinsdag a.s. des namiddags 8 uur in openbare vei-gadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Voorstel van B. W. tot verkoop van een perseel bouwter rein aan de Sweilandslraat aan de firma M. Kool, voorstel van B. W. tot het vaststellen van een veror dening op de keuring van waren in deze gemeente; verstrekking van subsidie aan de plaatselijke muziek vereniging; onbewoonbaarverklaring van de woning Dorpsstraat 77 al hier, Afscheid mej. Cramer. Van de .geboden gelegenheid om afscheid te nemen van mej. C. Cramer, die ruim tien jaren ook in deze gemeen te als schoolarts in functie is ge weest, en thans in gelijke functie is benoemd in de gemeente Haar lem, werd een druk, gebruik ge maakt. Allereerst werd het woord gevoerd door de burgemeester jhr. mr, L. M. E. von Fiscnne, die wees op de grote jjver en liefde waarme de mej. Cramer steeds haar taak heeft vervuld. Uit hoofde van Uw functie aldus spr., hebt gij zeer nut tig en zeer heilzaam werk verricht, wat van zeer groot belang is voor een gezonde lichamelijke ontplooi ing van het kind. Ik wens U ook in Uw nieuwe standplaats veel succes toe en ik twijfel niet, of gij zult ook in Uw toekomstige standplaats we derom voldoening in Uw werk vin den. Namens het Wit Gele Kruis werd het woord gevoerd door dr. H. A. G. M. Walenkamp, die wees op de grote plichtsbetrachting van de scheidende functieonaris. Hij bracht haar dank voor de aangename en prettige samenwerking in de afge lopen jaren. Namens de schooi met de Bijbel vertokte ds. dr. J. Zanden de gevoelens van waardering voor het door mej. J. Cramer verrichte werk. Mej.' J. Cianaer bracht sore- kers dank voor hun vriendelijke woorden, waarbij zij er op wees, dat haar werk in deze gemeente steeds van de meest aangename aard is ge weest. Huize Lcevliet wordt internaat Zoals wij reeds hebben bericht zal de bekende buitenplaats Lee vliet" alhier in exploitai'e worden geno men als internaat voor jongens. Het ligt in de bedoeling van de exploi tant de heer M. Jacobs uit 's-Gra- venhage, op 1 mei a.s. dit internaat te openen Toege'aten kunnen wor den jongens van .2 tot 13 ïarr en we: die jongens, d.e door bijzondere omstandigheden eeii tijdlang niet in het ouderlijk huis kunnen Wijven omdat b.v de ouders tijdelijk afwe zig zi-n. Bewoegdo leerkrachten zul len z'ch belasten met het toezicht op het te maken huiswerk door de jongens, want de leerlingen zullen een geë'gende school in Leiden be zoeken. Het is de bedoeling een ge legenheid te scheppen waar de kin deren zich thuis voelen en doordoor het gemis aan een ouderlijk tehuis zo min mogelijk voelen. WASSENAAR Hekje ter beveiliging van voet gangers. Op de hoek van de Dey- lerweg en de Lus, v/aar uit een rij baan bestaande rijweg overgaat in twee weghelften ter weerszijde van de trambaan, is op het trottoir een hekje aangebracht ter bescherming van de voetgangers, die zich op deze hoek bedreigd voelden door het verkeer, dat vaak met grote snel heid op deze hoek afkomt. Inrijden verboden De Prinsen- weg is een weg, die door de tram baan in twee helften wordt ver deeld. Volgens het wegenverkeers reglement moet op een dergelijke weg altijd de meest rechtse helft worden bereden, ook al staan er geen borden die het. inrijden in do linkerhelft verbieden. Omdat tegen deze bepaling nogal vaak gezon digd wordt, is dezer dagen op de „verkeerde „weghelften m li gWte witte letters op het wegdek geschil derd „inrijden verboden" Verlichting op „Via duel weg" op komst. Er wordt on het ogenblik gewerkt aan het plaatsen ven licht masten op de nieuwe weg over het viaduct die aanslu'ling g W lussen de Bezuidenhoutseweg en de Wil- tenburgersweg. BESTELWAGEN TE WATER Door de gladheid van de weg slip te gistermorgen de bestek n van de firma Verbakei uit Pynacker bij de Zcetermeerse brug en verdween met een sierlijke zwaai in het water. Het voertuig kwam bi.;na geheel onder v.ater te zitten. De chauffeur kon bij tijds gei-ed worden. De wagen is later uit het water gesleept. In verband inet eventuele emigratie is gisteravond in'het Spaarbankge- fcouw een causerie gehouden over Nieuw-Guinea. De heer K. II. Mulder, die zelf Nieuw-Zeelani bezocht heeft, gaf de geheel gevulde zaal een dui delijke uiteenzetting van klimaat, be volking, godsdienst en bronnen van bestaan. Het merendeel is protestants, slechts 14% is katholiek. Het is voor namelijk een agrarisch land. Werk gelegenheid is er voldoende, er zijn voortdurend 30.COO bekende vacatu res. Voor emigratie is de leeftijds grens 18 t/m 35 jaar. Eventuele emigranten drukte de spreker op het hart zich vooral toe te lecgcn op de studie van de Engelse taal. Verschil lende gestelde vragen werden tot volle bevrediging beantwoord. Een drietal films werden hierna vertoond, die een juist inzicht gaven van de toestand in Nieuw-Zeeland. Ondertrouwd: H. J. van Schaik, 24 jj. en D. R^en'^ om, 22 jaar. Overleden: Chr. WJjoman, 84 jaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5