TUSSEN BALIE i tralie AAMBEIEN 13-Jarig meisje hing 2 uur aan 15 meter hoge dakgoot Pickwick Thee geeft U extra smaak, extra geur Twee eeuwen geleden op de Oceaan DINSDAG 13 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 „Jammer De onderwijzer van de Groningse schippersschool was gisteren jarig en daarom hadden tien leerlingetjes van zijn klas hun zondagmiddag besteed om de klas te versieren. Toen zondagmiddag om half zes eindelijk de schooldeur achter hen dichtviel, kwam de 13-jarige Trijntje Scholma tot de ontdekking, dat het festijn nog niet volmaakt was en daarom wilde zij nog even naar de klas toe. De schooldeur was echter ge sloten en Trijntje pakte terwijl haar vriendinnetjes bewonderend toe keken de regenpijp en begon naar boven te klauteren. Begeleid door aanmoedigende kre ten naderde zij de 15 meter hoge dak goot, toen plotseling de regenpijp het begaf. Voordat de angstige kreten van beneden haar bereikten, had Trijntje echter een dakgootsteun ge grepen en hing tussen hemel en aarde zonder van positie te kunnen veran deren. De vriendinnetjes beneden vergaten de schrik en bleven belangstellend wachten, wat Trijntje nu verder zou doen, maar de ruim anderhalf uur, die op de breuk van de regenpijp volg de, deed Trijntje weinig meer dan hangen, hetgeen voor de vriendinne tjes echter een zo boeiend schouwspel was, dat zij er gespannen naar bleven staan kijken. Toen kwam een van hen op het idee om haar vader Vc... - :chtspres- tatie in kennis te stellen en deze belde enkele seconden later vol afgrijzen NIEUWE MARKT VOOR NEDERLANDSE ZUIVEL Landbouwexperts en wellicht ook waterbouwkundigen zullen naar India en Pakistan worden gezonden. Nederland moet er als de kippen bij zijn, niet alleen ten voordele van deze zich sterk ontwikkelende lan den, doch ook voor een vergroting van het afzetgebied voor Nederland als exporterend land, onder meer van magere melkpoeder. Dit heeft minister Mansholt onder meer ge zegd bij zijn terugkeer op Schiphol na een reis door India' en Pakistan, die bijna vier weken duurde. In beide landen ligt een grote markt voor de afzet van magere melkpoeder, doch die markt moet nog geschapen worden. In vele ste den wordt daar reeds hard aan ge werkt. Nederland zal beginnen met het zenden van melkpoeder tegen ver laagde prijs. De door Nederland ge schonken proefzuivelinstallatie is be stemd voor de verwerking van melk van eigen vee tot melkpoeder. Chauffeur bevrijdde zich met z'n tanden Mislukte overval In de nacht van vrijdag op zater dag reed een Delftse taxichauffeur met twee klanten van Delft naar Rot terdam, toen hij onderweg plotseling vanachter beet gegrepen werd door een van de passagiers, die poogde hem te wurgen. De chauffeur zag kans zijn tan den te zetten in de wurgende vingers en van pijn moest de aanvaller los laten. De chauffeur, die zeer beangst was, dat hij in een gevecht tegen de twee mannen het onderspit zou delven, reed in zeer snelle vaart door naar Rotterdam, waar hij in Blij dorp stop te om zijn passagiers uit te laten. Terug in Delft deed hij aangifte bij de politie, die gisteren de in Delft terugkerende passagiers kon arreste ren. Een van hen is inmiddels op vrije voeten gesteld omdat hij tijdens de overval zijn vriend, die een borrel tje op had, van de chauffeur zou heb ben afgetrokken; de aanvaller zelf is ingesloten. de brandweer op, die met loeiende si renes naar de school gierde, waar met bekwame spoed een ladder naar de dakgoot gedraaid werd. „Jammer, dat ik net niet bij die dakgoot kon komen!", was het enige commentaar dat Trijntje had, toen zij tussen de bevende mensen stond, die inmiddels rond de brandweerauto waren samengestroomd. „Ze zal het nooit meer doen!", ver telde haar moeder later op de avond met een ondertoon van trots in haar stem, toen men haar vroeg hoe ze wel over het avontuur van haar dochter dacht. Trommel vuilnisauto drukt berijder dood Toen gisteren de 35-jarige chauf feur op de gemeentelijke vuilnis auto, J. Bleijdenberg uit Utrecht, een mankement aan de omhoogdraaiende trommel wilde verhelpen, raakte hij bekneld tussen de trommel en het chassis en omdat hij alleen bij de wa gen was, bemerkte niemand het onge luk. Enkele uren later, toen de omhoog- gedraaide vuilnisauto nog steeds in de Raiffeisenlaan stond, bemerkte enkele spelende kinderen het leven loze lichaam van de man. Toen een WILDEMAN OP STEENSTRAAT, i Volgens het rapport van de politie, I was de bevestiging van het wiel on- Op zaterdag 31 dec. '55, was een deugdelijk geweest, de moeren waren Leids koopman, nadat hij 5 glazen bier gedronken had, in zijn auto ge stapt, en gaan rijden. Op de Steen straat ging het al mis, want met zeer grote snelheid had hij getracht zijn voorgangers in te halen. Hierbij was hij zo gevaarlijk naar links uitgewe ken dat wielrijders uit angst op het trottoir waren gevlucht. Een brom fietser was aangereden. Verdachte monteur erin geeiaagd was de trom- ïndeï mei in horizontale stand te brengen, mocht geen hulp meer baten voor de chauffeur. ALUMINIUM BINNENVERPAKKING BESCHERMT DE KWALITEIT Onder de theesoorten, die opvallen door zeer krach tige smaak en geur, neemt Pickwick Thee zonder twijfel een allereerste plaats in. Deze typische Engelse melange van Douwe Egberts wordt dan ook algemeen gewaardeerd. Dat smaak en geur van Pickwick Thee zo goed be houden blijven is te danken aan de speciale aluminium binnenverpakking, die door Douwe Egberts wordt toege past. Deze binnenverpakking verzegelt smaak en geur, houdt vocht en slechte in vloeden wegen zorgt ervoor, over en eiste f 75 en 200 boete of 25 en 60 dg., en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 2 jaar. De plv. kantonrechter vond dat verdach te niet op de weg thuishoorde en ver oordeelde hem tot 50 en 150 of 25 en 50 dg. en intrekking van het rij bewijs voor de tijd van één jaar on voorwaardelijk. Onvoorzichtig portier geopend. J Een koopman uit Voorschoten, had I op 24 aug. op de Aalmarkt, zonder op het verkeer te letten, plotseling J het linkerportier van zijn auto ge opend, waardoor een Leidse dame, die net voorbij fietste, het portier tegen haar hoofd kreeg en over de weg ge slingerd werd. Gezien de grote scha devergoeding die verdachte moet be talen, veroordeelde de kantonrechter hem tot ƒ40 boete of 10 dg. dat uw Pickwick Thee altijd zo verkwikkend geurt, zo rijk smaakt en zo royaal afschenkt! (Advertentie) In vergelijking met andere grote PRESIDENTE VAN DE GRAAL NAAR AFRIKA Hedenmorgen zyn mej. R. Donders, internationaal presidente van de Graal, en mej. M. van Poll der Rap- tim naar Afrika vertrokken. Mej. Donders gaat in gezelschap van mej. Van Poll een reis maken langs de verschillende equipes van de Graalbeweging in Afrika. Na Caïro verblijft zij zes weken in Oeganda, waar de Graalcentra Ru- baka Kampala en Kalisino Masaka gevestigd zijn. Vandaar vertrekt zij naar Tanganyika en Somwe, het bis dom van mgr. Bolmjous, waar enkele c cursisten van de missieschool werk- geordend uit het oogpunt van brand- zaam zijn. Eveneens brengt zij een I preventie. bezoek aan Belgisch Kongo, aan Ka- J Hoeveel „beunhazen" en onder deze sango, eveneens sinds drie jaar een„dakhazen" zijn, is niet bekend, centrum van de Graal. Vandaar gaatdoch een vakman noemde hun aantal zij naar Luluabourg, waar mej. Van j „hemeltergend uitgebreid". Op een Poll blijft Het is de bedoeling, dat expositie in Amsterdam is een poos- hier een tweede centrum van deje te zien weest wat er vaak in Graal wordt opgericht. Mej. Van Poll schoorstenen en rookkanalen achter- gaat in Luluabourg werken in een blijft als deze lieden de schoorsteen filmcentrum van de paters Van zogenaamd geveegd hebben. De col- Scheut Het volgende punt van de reis lectie, in vier maanden verzameld, be- van mej. Donders is Johannesburg in vat o.m. een halter, een baksteen, Chauffeur verloor wiel. Op 24 aug. '55, had een Utrechts chauffeur bij het oprijden van de Blauwpoortsbrug van zijn vrachtauto het linikerachterwiel verloren. Met grote vaart was het wiel de Steen straat opgerold, en had daarbij 'n dame getroffen, die ernstig verwond werd. De winter wijkt nog steeds niet Vorst in de grond belemmert wegtransport In ons land record schoorsteenbranden In verscheidene gemeenten in zuid oost Friesland zijn de beperkingen n i j I u voor het vervoer op vele provinciale .Deun- mplaats van daknazen en gemeentelijke wegen, met het oog gebroken, en de gaten waren millim. uitgesleten. De eigenaar van de auto achtte zich niet aansprakelijk, maar de plv. kantonrechter mr. W. de Ko ning, veroordeelde hem tot 25 boete en de chauffeur tot ƒ15. Zender patent verkocht. Een Leids koopman stond terecht, omdat hij in de maanden oktober en november verwarmingstoestellen zon. der patent uit Duitsland had inge voerd en in Leiden had verkocht. Volgens verdachte had hij dit te goeder trouw gedaan. De kantonrech ter veroordeelde verdachte tot f 60 boete of 30 dg. Zelf het slachtoffer geworden. Een Katweker had met zijn brom fiets implaats van rechts, links op de Herenweg gereden, met als gevolg zo'n ernstige botsing met een tegen ligger, dat hij elf weken niet had kunnen werken. Van de bromfiets bleef niet veel over. Uitspraak 25 boete. VRIJGESPROKEN De officier van Justitie bij de Haagse Politierechter vorderde een week gevangenisstraf wegens mis handeling tegen een 26-jarige slach ter A. uit Zwammerdam, wegens zijn aandeel in een vechtpartij in Bodegraven. Hier zou verd. op zondag 23 oktober iemand hebben geschopt. De verd. ontkende dit, hij zou al leen maar naar de vechtpartij heb ben gekeken. Als getuige werd een 27-jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn gehoord. Deze had in het café ruzie gekregen en op de binnenplaats was het tot een vechtpartij gekomen. Ge tuige was bij een poortje op een trot toir ferecht gekomen, juist bij de plaats waar vérdache stond te kijken. Hij had toen twee schoppen gekre gen maar hij wist niet van wie. Een rietwerker uit Nieuwkoop had ech ter positief gezien dat verdachte de schoppen had gegeven. De politierechter achtte het feit niet bewezen en sprak verdachte daarom vrij. BIERTJES OF 'N LEKKE BAND? Veertien dagen gevangenisstraf en wegen, met het oog op de dooi nog steeds gehandhaafd. Vooral bij de teer- en asfaltwegen steden in Europa staan die in Neder-1 bestaat, door bevriezing des nachts en - - land aan de spits met het aantal i het ontdooien overdag, gevaar voor een iaaf ontzegging van de rybe- schoorsteenbranden. Parijs en Lon-1 vernieling van het wegdek door wiel-1 voegdheid, zo luidde de eis van de den buiten beschouwing gelaten, want drukken. daar is het al niet veel beter dan in Sommige weggedeelten zijn nu reeds sinds 14 dagen gesloten voor veriteer boven een bepaalde wiel- druk, en het vervoer van produkten van de zuivelfabrieken en van vee voeder ondervindt veel moeilijkheden ons land, waar er zo'n drie a vier duizend per jaar voorkomen. In ver scheidene buitenlandse steden is het schoonsteenvegen van overheidswege Zuid Afrika, waar de Graal reeds sinds 1950 werkzaam is, en Basutoe- land, waar aan de Pius XII-universi- teit voor Afrikanen de Graal de zorg heeft voor de meisjesstudenten. Het laatste punt van haar reis in de Goud kust, waarna ze ongeveer eind Augus tus in Nederland terugkeert DODELIJKE VAL De 73-jarige J. Curfs uit Eckelrade kwam de vorige week bij St Geer- truid (L.) met zijn rijwiel te vallen, doordat de ketting brak. Hij was op weg naar de dokter te Eijsden. De man kreeg een ernstige schedelbasis- fractuur en werd overgebracht naar het ziekenhuis St Ann ad al te Maas tricht. Hier is hij de afgelopen nacht aan de verwondingen overleden. OE ZON GAAT WEER SCH'JNEIV.. „Zoek de zon op" zingt een bekend liedje en wat dat betreft gaan wij nu gelukkig weer de goede kant op. Het wordt weer lente en de zon gaat weer schijnen. Hoeveel dit nu precies wordt toont u onze grafiek, hier ge ven wij een overzicht van het aan tal uren zonneschijn, dat Nederland gemiddeld iedere maand ontvangt. Duidelijk zien wij dat de zon na de maand februari met gullere hand haar warmte rond gaat strooien. Met grote sprongen klimt de zon omhoog en blijft dit doen tot de maand juni want in die maand krijgen wij gemid deld de meeste zonneschijn van het jaar en wel precies 224 uur, zoals werd genoteerd over een periode van 10 jaar. De befaamde vakantiemaand augustus geeft heel wat minder zon te zien en komt op een totaal van 198 Na juni krijgen wij weer steeds wat minder uren zon en dat duurt tot wij in December het dieptepunt berei ken met een totaal van 44 uur zon. In januari echter stijgen wij steeds i sen gestikt. Het kind had zich in zijn een stoffer, een fietspedaal, zuiger koppen van diverse gewichten; ali deze voorwerpen blijven zitten kan 't gevolg zijn van een simpel kranten berichtje met als kop. na kolendamp vergiftiging overleden. Op de tentoonstelling lag een map met tientallen van dit soort berichten uit het afgelopen jaar. Het arsenaal van de eente schoorsteenveger-rook- verdrijver, die doorgaans ook metse laar is, bevat een reeks van vaak ingenieuze instrumenten, die de schoorsteenvegers zelf hebben ont worpen aan de hand van hun prak tijk-ervaring. Alibi klopte niet Verdachte vrijgesproken De Maastrichtse rechtbank heeft gis teren een 30-jarige voeger uit Maas tricht vrijgesproken van de hem ten laste gelegde heling tot een bedrag van ƒ2500,de officier van justitie had veroordeling tot zes maanden ge vangenisstraf gevraagd. Volgens mededeling; van een Maas trichter koelhuisarbeider, die ervan verdacht wordt het geld te hebben gestolen, zou de voeger het bedrag van 2500,genomen hebben als prijs voor het uitdenken van een alibi voor hem. De verdediger ontzenuwde met de verklaringen van enkele getuigen décharge de beschuldiging van de koelhu:sarbeider naar wiens geestes gesteldheid inmiddels een onderzoek wordt ingesteld. Baby in kussen gestikt In een woning aan de Smitsstraat in Amsterdam is een baby in een kus- weer zodat wij in die maand totaal op 18 uur komen te staan. Wat nu de regen etc. betreft ge ven de maanden van april tot en met juli de minste neerslag te zien n.l. 14 uur, terwijl ook hier de vakantie maand augustus eigenlijk lang zo gunstig niet te noemen is want hier vinden wy gemiddeld totaal 17 uur neerslag. De meeste regen etc. schijnt te vallen in november want totaal krygen wij daar 21 uur neerslag. De „natste" maand is dus november en, volgens de statistiek, de beste vakan tiemaand juni want dan heeft men de meeste zon en een van de maanden met de minste regen n.L totaal 14 uur. bedje om weten te draaien en was daarbij met het gezichtje in het kus sen gekomen. IN KORT GEDING Mr. G. Smelt te 's Gravenhage heeft de nieuwe directie van het winkel centrum „De Twaalf Provinciën" te Rotterdam in kort geding doen dag vaardigen namens een aantal huur ders van winkelbedrijven in het cen trum, aan wie de huur is opgezegd. Deze huurders zijn van mening, dat het besluit van de nieuwe directie onrechtmatig is. officier bij de Haagse Politierechter tegen de directeur van een söheeps- uitrustingbedrijf uit Hazerswoude, Deze werd ervan verdacht op woens dag 25 jan. j.l. op de Gemeneweg te Hazerswoude met een auto te heb- gen gerédén terwijl hij onder drank door deze beperkingen, evenals de invloed verkeerde. Hij was daarbij vervoersmaatschappijen, die de auto-1 in aanrijding gekomen met een paal, busdiensten op verscheidene lijnen i waarbij de auto omvergeklapt was en hebben stilgelegd. grondig was vernield. Tengevolge van de aanhoudende De verdachte ontkende ten stel- nachtvorsten van 3 tot 6 gr., en deligste dat hij onder drankinvloed was vrij lage temperaturen overdag, vor-1 geweest. Hij had wel een paar gla- dert het ontdooien van de bevroren zen bier op zijn kantoor te Rotter- laag in de grond zeer langzaam. Op j kelijk bier te drinken op het kantoor", enkele plaatsen is de grond in het j informeerde de politierechter. n* weglicha^m voor slechts ongeveer 25 cm. vorstvrij en bevindt zich daar onder nog een laag van 20 tot 40 cm bevroren grond. Het zal dan ook zeker bij het aan houden van het huidige weertype tot het einde van deze week duren, voor dat de wegen weer worden openge steld voor het normaal daarop toege laten verkeer. 'n geheel nieuwe behandeling om de pijn te verzachten Dit tabletje glas water is alles wat U nodig hebt. Hier is een volkomen nieuw middel om de pijn en het ongerief van Aambeien te verlichten. Hemotabs - *n vrijwel smakeloos tablet, die ge kunt innemen met 'n glas water. Hemotabs geven niet alleen een weldadige verlichting van pijn en ongemak zonder zalf of zetpillen maar, met hun werking van binnen uit, doen ze de zwellingen slinken en bevorderen ze de genezing. Daarenboven: Hemotabs zijn zacht laxerend en helpen zo doende de normale functies te herstellen, zo belangrijk voor een volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. HEMOTABS f 1.50 voor een complete kuur. Bij Apothekers en Drogisten. (Advertentie.) verdachte antwoordde dat dit inder daad het geval is, want zijn klandisie bestaat uit zeelieden, voornamelijk kapiteins en die hoeft men geen limo nade of thee voor te zetten. De ver dachte zelf weet het ongeval aan een gesprongen voorband. De verdediger vroeg vrijspraak en inderdaad achtte de politierechter het tenlastegelegde niet bewezen, zo dat verd. werd vrijgesproken. WILDE POLITIEBUREAU NIET UIT „Een merkwaardige zaak. De mees te mensen willen zo snel mogelijk het politiebureau uit en u wilde er juist zo lang mogelijk blijven", zei de Haagse Politierechter tegen een 21-jarige scheepsbouwer uit Alphen aan den Rijn. Deze moest n.l. terecht staan omdat hy zich op 28 jan. j.l. niet op eerste vordering uit 't wacht lokaal van de politie had verwijderd. „Ik kreeg niet de gelegenheid", zei hij. Een politieman vertelde dat ver dachte ontevreden was over een schikkingsgeval van 25.van de kantonrechter. Toen getuige had ge- zelgd er niet verder op in te kunnen gaan, was verd. blijven protesteren en toen hem gezegd was het lokaal te verlaten was hij blijven treuzelen met jas en shawl. Uiteindelijk had de politieman verd. bij de kraag gepakt en hem zo verwijderd. De officier van Justitie eiste 30 boete of 10 da gen. „Dat kan ik niet betalen", ant woord dde verdachte. Hij zal het toch moeten, want de rechter veroordeel de hem overeenkomstig de eis. Geen parkeergeld op het Buitenhof Tegen een Haagse advocaat werd gisteren voor de Haagse politierechter een boete van een gulden geëist in een principiële zaak. De jurist had op Geknoeid Twee weken gevangenisstraf, bene vens een boete van drie duizend gul den, eventueel te vervangen in zes maanden hechtenis, is conform de eis een» bollen-kweker uit Lisse door de economische rechter te Haarlem opge legd. Zeven en dertig are tulpen-bol len was zonder vergunning geteeld tot een waarde van 5550! Dergelijke „hoge overtredingen" komen, aldus 3 maart j.l. zijn auto geparkeerd op j de officier van Justitie mr. Wierda, het Buitenhof en had bij het wegrij-1 zelden voor! Verleden jaar was de den geweigerd de parkeerwachter te Lissenaar wegens het kweken van 27 betalen. Hij wilde hiermee een princi- Are narcissen-boLen door de econo- piële zaak uitlokken. misohe rechter te Haarlem tot duizend I gulden, waarvan de helft voorwaarde- De bewaker vertelde als getuige j lijk, veroordeeld, welk vonnis door dat de parkeerplaats door een blok-het Gerechtshof te Amsterdam is be- jeslijn van de normale weg is afge-1 krachtigd. En eens had hij zelfs al scheiden. Er zijn vier door b. en w. een voorwaardelijke, straf gekregen aangestelde bewakers. Verdachte stel- voor het telen zonder vergunning! de dat het geen speciaal ingericht par- Vrouwe Justitia kent hem als een keerterrein is, maar dat het terreinspeculant met vergunningen. De ge- deel uitmaakt van de openbare weg.1 tuige-deskundige, de heer J. J. Bos- Ook de getuige-deskundige was van man uit Haarlem, ging daar uitvoerig mening dat men hier niet kon spreken op in en zeide zelfs, dat de delin- van een afgebakend parkeerterrein. quent probeert de mensen op te lich- Volgens de officier zou de afbakening ten met de vergunningen. Hij ver wat duidelijker kunnen zijn, maar dat koopt zijn vergunning voor de door zou dan weer moeilijkheden geven hem betaalde prijs in de hoop een bij het parkeren. De politierechter zal voordeliger terug te kunnen kopen schriftelijk vonnis wijzen. 1 en indien hem dat niet lukt zonder Er spoelde een fles aan Op de noordkust van Jamaica is een fles aangespoeld met een brief, die klaarblijkelijk 200 jaar geleden werd geschreven door een zeeman, die gedoemd was midden op de Atlan tische Oceaan aan boord van een brandend schip om te komen. De brief was geschreven op de ach. terkant van een stuk van een kaart, waarvan het papier van ouderdom helemaal geel en slap was geworden. De laatste zin was niet beëindigd. De tekst van de brief, die nog maar juist leesbaar was, luidt als volgt: „Juli 1750. De „Brethren of the Coast" (vermoedelijk de naam van het schip) staat midden op de Atlan tische Oceaan in brand. Er is weinig hoop dat iemand van de bemanning dit zal overleven, behalve de 12 die kans hebben gezien aan boord van de reddingsboot te komen. Het lot heeft mij een plaats gegeven bij de onge- lukkigen en voor ons is de dood on- afwenbaar. Aan mijn moeder Elizabeth uit Lon donderry, huil niet om me. Aan mijn geestelijke, pater Thomas Dryden, troost ma en mijn jongere zusters. De tonelen zijn zeer verward. Dap pere mannen zijn lafaards gewor den en gehuil als van kleine kinde ren klinkt over het schip. De mon sters van de diepte wachten diege nen,. die het wagen overboord te springen. We bevinden ons honderdv. mijlen uit de kust. Mijn kapitein tracht evergeefs de orde te hand haven. Ik wacht de dood in stilte af. De hemel belone de vinder van deze brief. Bericht mijnHiermee eindigt de brief. proces-verbaal te kunnen telen. Aan vankelijk had hij een flink teeltrecht op zijn naam staan, verklaarde de heer Bosman. Maar het grootste ge deelte heeft hij definitief overgedra gen, waarna hij na enige tijd ook de rest van de hand deed! „Er is bewust gespeculeerd en er heeft op grote schaal areaal-uitbreiding plaats ge had", concludeerde de magistraat, welke van een ergerlijk delict sprak. Bij heel hoge uitzondering werd on voorwaardelijke gevangenisstraf door mr. Wierda gevorderd, doch ditmaal zag hij alle reden voor detinering! Acht jaar wegens poging tot moord Het beschuitje met Parijs groen Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanmorgen een 49-jnrige fabrieksar beider uit Zaandam veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek wegens poging tot moord op zijn echtgenote. De veroordeelde was in eerste instantie door de recht bank te Haarlem veroordeeld tot drie jaar met aftrek wegens mishande ling met voorbedachten rade. Dit vonnis, waartegen de officier van Justitie in hoger beroep was geko men, en in de p!aats waarvan de pro- cnreur-generaai veertien dagen ge leden een gevangenisstraf van ach jaar eiste, werd door het hof vernie tigd. In mei-juni van het vorige jaar had de man zijn echtgenote een hoeveel heid Parijs-groen in een kopje thee, en enige dagen later op een beschuit toegediend. Het beschuitje had zij niet opgegeten, maar wel was zij ern stig ziek geworden van het drinken van de vergiftigde thee. Het slachtof fer was zijn tweede vrouw, met wie hy zei niet gelukkig te zijn geweest. „Ik heb niet de bedoeling gehad haar te doden", herhaalde de verdachte op de zitting van veertien dagen geleden maar steeds, doch de procureur-gene raal vond doorslaggevend dat hij, terwijl hij wist dat zijn vrouw van de giftige thee was ziek geworden, haar toch nog vergif op een beschuit je had gegeven.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6