ietsenhersteller RIJNSTREEK Fa. Dusoswa ADVERTEREN doet VERKOPEN Jaarverslag Universiteits-bibliotheek Agenda Leiden Sterke uitbreiding van het leenverkeer r,k. verkoopster of leerling verkoopster Dagmeisje Magazijnbediende Boekhouder MAANDAG 12 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN „VAN ANDER RAS". De K.A.J. en de V.K.A.J. organi seerden zondagavond in de St. Jo- sephzaal een toneelavond, waaraan de Leidse toneelvereniging D.O.S. haar medewerking verleende. Zij bracht onder regie van de heer A. C. v. d. Woerd voor het voetlicht het toneelstuk „Van ander ras" van Ar- noud Dusseau en James Gow. Het stuk belichtte in drie bedrijven een bepaald aspect van het rassenpro bleem in de nieuwe wereld, dat on langs in Amerika opnieuw tot leven is gekomen. Het gegeven stelt de vertolkers voor een niet gemakkelijke opgave. In het gezin van senator Langdon (Henk Verver) groeit gelijk met zijn twee dochters Alice (Mies v. Empel) en Genevra (Toni Bustraan-v. d. Woerd) de kleurlingzoon Brett Char les van de huishoudster Bella (Jo de Cler-De Bruin) op. Als de neger jongen in militaire dienst gaat en na met sueces gevochten te hebben aan verschillende fronten, hij terugkeert als luitenant, gesierd met een serie onderscheidingen, heeft hij in de Europese landen de wetenschap op gedaan dat scheiding van ras een onmenselijke en onwaardige strijd van de volken is. Bezield met de ge dachte dat hij geroepen is zijn ras genoten in de strijd de nodige voor lichting en hulp te bieden, benut hij elke kans om van zich te spreken. Maar tegelijkertijd dienen zich alle moeilijkheden in het gezin van de senator aan en als blijkt dat de jongste dochter genegenheid voor de neger heeft opgevat is de maat vol. Een telefoontje en Brett wordt gear resteerd op het valse voorwendsel van de senator, dat hij een horloge had gestolen. Bijzonder goed en treffend zijn in de vertolking geslaagd de senator, zijn twee dochters en de neger-luite nant. Bella, zijn moeder was vooral goed in de scene, waarin zij haar zoon onderhield toch vooral geen gewaagde stunts te ondernemen ter wille van zijn rasgenoten en toen zij hem voorhield dat een openlijke om gang met het blanke meisje catastro- phaal kan zijn. De beide meisjes heb ben hun goede rolkennis gepaard aan een verdienstelijk acteren. Opvallend treffend typeerden zij de uiteenlo pende gemoedsstemmingen, welke zich wijzigden van een onbezorgd vrolijk leven tot 'n kommervolle pe riode van moeilijkheden en strijd. Tussen 't levendige spel van de ove rigen zorgde de schrijver met z\jn rustige en beheerste vertolking voor een prettig contrast, al was het jam mer dat hij soms niet altijd even duidelijk verstaanbaar was. -Van het decor en de aankleding van het vrij kleine toneel, heeft men gemaakt wat mogelijk was. Het was én voor de organisatoren én voor D.O.S, wei heel erg spijtig, dat slechts een handjevol mensen de belangstelling voor deze avond heb ben kunnen opbrengen. Dammen. Damkampioenschap pen Alphen, hoofdklasse A: Spreij— Verkade 1—1; M. de Groot—E. Meg- chelse 20. Hoofdklasse B: Ravens- bergVroolijk 0—2; Nollen—Winkel 02. Eerste klasse: A. de Groot— Oudshoorn 0—2; VersluisBeider 20; OosteromVerdegaal 20; BaerveldtVerboom 20; Schuur manP. H. Spek xx. BODEGRAVEN Kath. Fabrieksarbeidersbond. Als onderafdeling van de K.A.B. vierde de Kath. Fabrieksarbeiders- bond St. Willibrordus zijn 10-jarig bestaan. De dag werd begonnen met een H. Mis, waarna de leden met hun dames bijeen kwamen in het Paro-, chlehuis. Hier sprak de g.a. pater Boermans een kort welkomstwoord, waarna aan een feestelijk ontbijt werd begonnen. Tijdens dit ontbijt werd het woord gevoerd door de dis trictsbestuurder, de heer B. Heynis uit Utrecht. Deze feliciteerde de ju bilerende afdeling en richtte zich in 't bijzonder tot drie persoonlijke ju bilarissen de heren I. van Wijk (voorzitter), G. Blom en Th. Hoge- veen, die 25 jaar onafgebroken lid waren van de K.A.B. Zij ontvingen elk een zilveren insigne. Daarna wekte de heer Heynis vooral de jon geren op te ijveren voor hun afdeling en de P.B.O. Pater Boermans dankte de spreker en sprak tevens een woord van gelukwens tot de zilveren jubilarissen, die bovendien van de afdeling nog een geschenk ontvin gen, terwijl de dames bloemen wer den- aangeboden. Men bleef nóg lan ge tijd gezellig bijeen. HAZERSWOUDE K.A.B. De K.A.B. houdt a.s. woensdag een verloting van „Hulp in Nood" in het café van de heer J. C. Vreeburg in het Westeinde. Een ieder die op deze verloting aanwezig wil zijn, is welkom. LEIMUIDEN Toneel. Het was zaterdagavond een bijzondere drukte in zaal Snee- boer, hetgeen zijn oorzaak vond in het optreden van de 'bekende „Naam loze Toneelklu'b", Reeds vele malen heeft deze klulb zeer goed spel op de planken gebracht. Ook deze keer was hun spel alleszins tq prijzen, ondanks het zeer moeilijk te spelen toneel stuk „De beste jaren van ons leven" van Mc Kwvly in drie bedrijven. De heer Meindqrt de Boer verwelkom de in zijn openingswoord het groot aantal belangstellenden en gaf een korte uiteenzetting van de opvoering. De eerste twee bedrijven sp^en ten huize van Al Stephenson, die met zijn tv/ee vrienden is teruggekeerd van de strijdtoneel in de Japanse go- bieden. De rol werd vertolkt door Henk Kroon en uitstekend gespeeld. De teruggekeerde matroos, Homer Wermels, wiens halve lichaam op het strijdtoneel verlamd werd, en die bovendien een spraakgebrek had op gelopen, werd gespeeld door de daar voor bekwame speler Jan de Rijk. Eijn uiterst, moeilijke rol werd op on- o ver treffelijke wijze vertolkt. Het publiek genoot, zij het met tranen in de ogen, van de medelijden-opwek kende rol. De andere vriend van Stephenson, Fred Derry, die luitenant van de Amerikaanse luchtmacht was, gaf in de persoon van Wim Pet blijk zlin spel goed te beheersen. De drie gezusters van Muyden, die Britse huiszoeking in bisschoppelijk paleis Na de arrestatie en deportatie van aartsbisschop Makarios van Cyprus heb ben de Engelse troepen huiszoeking verricht in het aartsbisschoppelijk paleis. Aartsbisschop Makarios is het hoofd van de beweging die zich ten doei stelt het eiland met Griekenland te verenigen. De Griekse regering heeft naar aanleiding van de arrestatie en deportatie van de aartsbisschop haar vertegenwoordiging in Londen terug geroepen. Op de foto ziet men twee soldaten van de „paratroepon" tijdens de huiszoeking het dak van het paleis op klimmen. eveneens moeilijke rollen te vervul len, hadden, wisten zich goed door deze moeilijkheden heen te slaan. Leny Dijkgraaf als Judy, Freek Bal der als Mr. Milton en Meindert de Boer alg John Novak, die slechts kleine rollen te vervullen hadden, leverden goed spel. Het spel stond onder regie van de heer Koojnen, die na afloop uit handen van Meindert de Boer, namens de kluib, een geschenk werd aangeboden. De heer De Boer sprak tenslotte een dankwoord. NOORDEN Jaarvergadering K.A.B. Vrij dagavond werd in de zaal Maarsse- veen de jaarvergadering gehouden van de K.A.B. De voorzitter C. de Koning opende de vergadering met het gebed van de nieuwe gemeen schap. Uit het jaarverslag van de secr. "bleek, dat de afdeling thans 118 leden telt, maar dat er nog ongeveer 50 personen lid kunnen worden, dus voor het nieuwe bestuur een belang rijk arbeidsveld, aldus de secretaris. Uit het verslag van de penn. bleek, dat er per 1 jan. '55 in kas was 352,10; inkomsten in '55 447,53. Uitgegeven was er 758,73, een nadelig saldo dus van f 311.20 per 31 dec. 1955; nog in kas 40,90. Het correspondentschap St. Joris noteerde aan inkomsten f 20,26 tegen een uitgave van 13,99; nog in kas 13,65. Herw. Levenskracht: inkomsten I 367,29, afgedragen aan het hoofd- I bestuur 331,14; nog in kas ƒ326,91. Fonds Hulp in Nood: ontvangen 86,90. uitgegeven 33,95; nog in I kas 360,56. Het Kanunnik van j Schaikfonds heeft afgelopen jaar op- gebracht 114, Als nieuw lid van de kascommissie werd J. A. Verlaan benoemd. Alvorens tot de bestuursverkie zing over te gaan, werd er gevraagd naar het waarom van het massale af treden van het bestuur! Doordat het bestuur hierop ontwijkend antwoord, de, ontstond er nogal een heftig de bat. De aanwezigen staken het niet onder stoelen of banken, dat zij zeer misnoegd waren over de gang van zaken. M. de Jong en A. Kwakken bos werden met grote meerderheid herkozen en als nieuwe leden wer den gekozen: J. Bos, Jae. Vork, Jac. Douven en B. Vermey, In de rondvraag bleek het potje van het fonds Hulp in Nood voor sommigen een doorn in het oog, bij nader inzien was het toch niet zo simpel oni verandering in de huidige gang van zaken te brengen, doch met de belofte dat het bestuur-dit nader zou bestuderen werd dit debat en te vens de vergadering gesloten. NIEUWE-WETERiNG Uitvoering C.O.C. Gisteravond hiel de Chr. Ontspanningsclub in het Cultureel Centrum haar jaarlijkse uitvoering. Het toneelstuk; „Er was laatst een meisje loos" werd opge voerd. Het stuk werd goed gespeeld, Het talrijk opgekomen publiek be leefde een geslaagde avond. Het mu ziekgezelschap „Vrolijke klanken" uit AalsmeeV verleende zijn mede werking. Ook werd het spel „Trek aan de bel" door enige jongelui uit gevoerd. Na afloop was er nog een gezellig' samenzijn. ROELOFARENDSVEEN Propaganda-avond reserve Rijks politie. Gisteravond heeft de re serve Rijkspolitie een propaganda- avond gehouden in de „Vier Heems kinderen". Burgemeester E. J. M- Kolfschoten opende de vergadering met een toepasselijk woord, waarbij hij de aanwezigen hartelijk welkom heette en wel in het bijzonder majoor Offermaps en mr. van Michelen, se cretaris van Steun Wettig Gezag afd. Zuid-Holland Noord-Oost. Nadat de film „Het laatste schot" was ver toond, werd het woord gevoerd door majoor Offermans. De reserve Rijks politie telt momenteel 6150 vrijwil ligers; dat dient nog heei wat te worden opgevoerd. Spreker deed een dringend beroep op de jongemannen om tot dit orgaan toe te treden. Na de vertoning van de film „Wij leven vrij" dankte de burgemeester do spreker van deze avond, alsmede het publiek. RIJNSATERWQUDE L.U.T.O. De uitslagen van de gehouden onderlinge bordencompe titie zijn als volgt: Dammen: A. KooyT. v. Luiing 1—1; H. OostveenW. v. Iperen 02; T. v. LuiingJ. Kinkel 20; G. de .BoerR. Reumerman 02; J. KinkelT. v. Luiing 02; G. de BoerR, Reumerman 02; E. Mur M. Jansen afgebroken. Schaken: P. v. d. ZwannM. Bik 1—0; C. v. d. KnijffG. Roest 0—1; M. BikP. v. d. Zwann 0—l; G. RoestC. v. d. Knijff 1—0; T. v. Lu iing—M. Bik 10; R. Appelmelk J. Kinkel 01; P. v. d. ZwannC. Rijlaarsdam 01; J. Kinkel—R. Ap pelmelk 01; C. Rijlaarsdam—P. v. d. Zwann 10. WOUBRUfiGE INBRAAK BIJ DOKTER LOTH. In de nacht van vrijdag op zater dag heeft een onbekende zich met geweld toegang weten te verschaffen in huize „De Boe", de woning van dokter IL. E. Loth. Toen 's morgens de inbraak ontdekt werd, bleek er alleen wat geld vermist te zijn. De rijkspolitie, daarbij gebruik makend van een speurhond, heeft de zaak in onderzoek. Politie vraagt inlichtingen. In woners der gemeente, die in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 126 uur een vreemde wielrijder, gekleed in een donkere jas, hebben gesigna leerd, wordt verzocht zich te wenden tot de commandant van de rijkspoli tie, ZEVENHOVEN Bindingsavond B.B. In de matig bezette zaal van het Bondsgebouw Talrijke nieuwe aanwinsten 'it liet zeer onlangs verschenen jaarverslag van de Leidse Universi teitsbibliotheek blijkt een in vele op zichten sterke groei en uitbreiding. Zo is het gebruik der bibliotheek, mede door het i nterbibliotliecaire leenverkeer zeer gestegen en is het totaalaantal uitleningen op minstens 100.000 te schatten. Het aantal postaanvragen door par ticulieren en instellingen buiten Lei den bedroeg ca. 50.000, terwijl het aantal verzonden postpakketten in to taal 19.522 bedroeg. De uitbreiding openbaarde zich ook in het grote aan tal nieuw verworven boekwerken en tijdschriften. Met inbegrip van de jaargangen van 5.000 Jopende tijd schriften werd het totale boekenbe zit. inclusief dat der instituutsbiblio theken in het afgelopen jaar ver meerderd met ca. 23.000 banden, zijn de bijna 700 strekkende meter boe kenplank. Ook het aantal door inter- Slachtoffer van verkeer te Leiden overleden Gisteren is het slachtoffer van een verkeersongeluk te Leiden overle den. Het was de 33-Jarige Comelis Jacobus Gleven uit Koudekerk aan den Rijn, die vrijdagmorgen op de Hoge Rijndijk hoek Kettingstraat te Leiden in volle vaart tegen een trek ker met oplegger reed. De trekker had enige auto's laten passeren en draaide vervolgens de Kettingstraat in. Zwaar gewond werd het slachtoffer opgenomen. werd gisteren wederom een zgn. Bindingsavond gehouden voor de Be scherming Bevolking afd. Zeven hoven. Nadat de aanwezigen door hem waren verwelkomd, wees bur gemeester Detmers in zijp openings woord op het mooie en grote doel van de B.B., nl, het helpen van eigen burgers en plaatsgenoten in tijden van oorlog en zo nodig eventueel ook in vredestijd bij onverhoopt zich voordoende rampen, zoals bv. in 1953 bij de watersnood, welke een groot deel van ons land zo zwaar heeft ge troffen. Niet voldoende, aldus spr., is men van de noodzaak van de B.B. doordrongen, omdat deze zaak niet zozeer door het publiek wordt aan gevoeld. Toch is de B.B. gewoon een zaak van zuivere christelijke naas tenliefde, van hulp van de ene mens aan zijn in nood verkerende even mens. Om in tijden van nood en spe ciaal ook bij een eventuele oorlog te kunnen helpen en paraat te zijn, is het dringende rjoodzaak, dat thans de B.B. sterk wordt gemaakt en blijft, zodat iedere gemeente op mannen en vrouwen van de B.B. kan vertrou wen. Het is toch nog steeds beter: geen oorlog met een sterke B.B., als oorlog zonder B.B. Hierna gaf het ICringhoofd B.B., de heer A. Ros uit Alphen aan den Rijn, nog een korte uiteenzetting betref fende het doel van deze bindings avonden, welke beogen het verband in de plaatselijke afdelingen te be waren en te versterken. Door de heer Van Noordt van de Kring Alphen aan den Rijn werden nog enkele zeer interessante en leer zame films vertoond. Vóór iedere film werd door genoemde heer een kleine toelichting hierop gegeven. Tot slot van de avond dankte bur gemeester Detmers de beide heren voor het gebodene en de aanwezigen voor de betoonde belangstelling en sprak de hoop uit, dat deze avond wederom het gestelde doel, n.l. bin ding van de B.B. te Zevenhoven, had gebracht. nationale ruil .verkregen proefschrif ten vermeerderde tot 3.655. De plan nen tot nieuwbouw van de Centrale Medische Bibliotheek hebben de goedkeuring der betrokken ministe-. ries ontvangen. Een belangrijk ob-' ject werd dit aar ondernomen, door dat 100.090 opnamen op negatieve microfiums werden gemaakt van 736 van de belangrijkste hondschriften. Vooral de Oosterse afdeling werd verrijkt met een groot aantal door schenking verworven Atjehse en Ara bische handschriften. Het jaarverslag wordt besloten met een bijlage met tal van verge lijkende cijfers uit de laatste jaren over het aantal verzonden poststuk ken, uitgeleende werken, gedrukte titels enz., waaruit de sterke en snelle groei van de bibliothsek dui delijk blijkt. KAB GEWEST LEIDEN* Vergeten we bij al ons werken het voornaamste niet Men schrijft ons: O ja, wo werken hard, in het be drijf waar we werken. We werken voor de KAB, voor de vakbond. Tien tallen van onze mensen zijn altijd in touw en lopen zich het vuur uit de sloffen. Daarnaast heeft ieder z'n hobby waar hij of zij de dikwijls schaarse vrije tijd mee doorbrengt. We zijn altijd bezig met in massa- problemen. vrije loonvorming, uit breiding vakantie, woningnood, huur verhoging. noem maar op nog tien tallen andere problemen. En daar opeens, plompverloren stelt daar het gewestelijk bestuur de vraag: vergeten wij bij al ons wer ken het voornaamste niet? Waartoe zijn we op aarde; die eerste grote kardinale vraag uit onze katechismus, de vraag zo oud als de Kerk zelf. En laten we heel eerlijk zijn, met al die beslommeringen van elke dag heeft het wel eens de schijn dat juist de dingen van alledag het voor naamste zijn, maar zo is het niet. Wij menen er goed aan te doen om deze vraag tot onderwerp tq maken van de laatste ontwikkelingsavond voor het gewestelijk kader. Dit onderwerp wordt a.s. dinsdag avond voor ons behandeld door rec- or Brans, diocesaan aalmoezenier van de KJMV. Deze avond vormt het sluitstuk van dit siezoen en niemand mag ontbre ken. Tot dinsdagavond vrienden? Het Gewestelijk Bestuur Burgerlijke Stand Geboren: Engénie, dr van M. Jans sen en G. v. Meurs; Monica Aleida, dr van K. J. W. Smit en C. M. van Rijn; Izaak Rudolf, jm van F. A. v. d. Reij- den en M. E, Malgo; Elena Hanna Godelieve, dr van J. A. Szlrtnal en E. G. Heesen; Maria Helena Johanna, dr van A. J. Berek en J. M. Ammerlaap; Cornelis, zn van P. v. d. Berg en P. Franck; Maarten Samuel, zn van S. v. Egmond en W. C. de Jongh; Jaco- ba Maria, dr van W. Teunissen en G. F. Meijers; Louise, dr van A. Koenen en J. C. C. Teske; Johanna Maria, dr van D. Perfors en L. Roodzand; Hen- ricus Josephus Immaculata, zn van P. J. Verhoef en M. C. A. Gussenho- ven; Johannes, zn van J. Verhoogt en S. van Dijk; Josée Maryanne, dr van M. Wolters en J. Onrust; Caecilia Ma thilda Maria, dr van J. J. M. Noord- man en B. W. L. A. Schrijnemakers. Overleden: L. Kerkvliet mdnr. 76 j.; H. Kuljt man 45 j.; N. Parlevliet wednr 70 j.; T. G. Kersbergen man 71 j.; K. E. A. Behner hulsvr. van Domsdorf 64 j.; B. Hoogkamer wednr. 82 j.C. J. Langezaal huisvr. van Boot 76 j.; P. N. M. Baras zn. 2 j. MAANDAG St Adelbert. Prof. J. A. Walgrave O P. en ds. P. L. Schoonheim over „Christendom en Humanisme". Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. zondag 11 maart zal de dienst worden waargenomen door dr. Donders, Hartman, De Jager, Postel, Verbrugge. Dienst der apotheken. De avopd-, nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag, 13 uur, tot zaterdag, 8 uur, waarge nomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Doctor in the house", 14 jaar. Lido: „De witte non", volwasse nen. Luxor: „De helden zijn vermoeid", strikt volwassenen. Trianon: „Blackboard jungle", 18 jaar. Rex: „Het zwaard der Sarace- nen", 14 jaar. Wat lezers schrijven Leiden, 9 maart 1956 HEKKEN BLAUWPOORTSBRUG J4. vrijdagavond overkwam ml4 het volgende: Ik kwam op de brom fiets van de Steenstraat af rijden en wilde de Blauwpoortabrug op, maar op het laatste moment merkte ik dat de hekken gesloten waren. Ik kon toen alleen door zeer krachtig rem men de hokken ontwijken. Zou de Leidse politie die blijkens de, grote jacht op niet-brandende ach terlichtjes, de Verkeers Veiligheid een warm hart toedraagt, er niets aan kunnen doen dat de afsluithekken worden voorzien van een paar rode lantaarns zodat de kans op het niet tijdig opmerken van de gesloten brug kan v/orden voorkomen. Hopende dat het stukje opgenomen zal worden, bedank ik voor de plaat sing. ABONNé. Wilt U iets weten? Vraag roej. C. D. Hoe kan ik kaarsvet verwijderen uit een don kerblauw matrozenpakje? Antwoord. Aannemende dat het pakje van goed wasbare stof is ver vaardigd. dient u het kaarsvet eerst zoveel mogelijk droog te verwijderen en de vlek daarna te behandelen met flink warm sop van synthetisch was middel, indien nodig moet de stof uitgekookt worden. Ook kunt u hot proberen (na het kaarsvet zovce] mo gelijk droog verwijderd te hebben) met een warm strijkijzer over de vlek heen en weer te strijken, nadat 14 on der op boven cle vlek een stuk onae- glansd vloeipanier hebt gelegd. Het papier moet af en toe verlegd wor den. De laatste vesten moeten even tueel nabehandeld worden mot tetra. Marktberichten ROTTERDAM. 12 maart. VU. Aanvoer 1951 stuks, w.o. 1198 vetet koeien, 753 varkens. Vette koeien 288318-264, 2.42—2.64; varkens 169167165 (levend gewicht). Vette koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, 1ste kwal. iet» stijver in prijs, verder onveranderd, prima's boven notering; varkens aan voer iets kleiner, handel kalm, terug lopend in prli«» prima's boven note ring, afloop flauw. Bij het Ministerie van Economische Zaken te Den Haag kunnen wor den geplaatst GEROUTIN. TYPISTES EN STENO-TYPISTES (ook gehuwden kunnen in aanmerking komen). Aanmelden dinsdag 13 maart a.s. van 911.30 en van 14—16 uur b(j de afdeling Personeels zaken, le v. d. Boschstraat 15, Den Haag. Schriftel. soil, onder vermelding van H 448-033 Personeelsdienst, Bezuidenhoutseweg 15, Den Haag. J GEVRAAGD: VOLSLAGEN OF HALFWAS Goed loon, spoedige indiensttreding. TURFMARKT 2 - LEIDEN Gemeente Voorschoten UITBREIDINGSPLAN Het Hoofd van het Ge meentebestuur van Voor schoten brengt ter alge mene kennis: dat bij raadsbesluit van 2 maart 1956, nr. 33. is be paald. dat de vaststelling c.q. herziening van oen plan van uitbreiding voor het gehele territoir van de Gemeente Voorschoten wordt voorbereid. Voorschoten, 12 maart '56. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd. C. J. v. d. HOEVEN. GEVRAAGD: GEVRAAGD: voor boekhandel, kantoorboekhandel, leesbiblio. theek en religieuze artikelen. Enige ontwikkeling Vereist. In zaak omgeving Leiden. Br. onder no. 8442 bureau van dit blad. GEVRAAGD EEN SLAGERSBEDiENDE OF HALFWAS SLAGERIJ MAASDAM STEENSTRAAT li LEIDEN. Districts Consultatiebureau ter bestrijding van T.B.C. RIJNSBCRGERWEG 70, LEIDEN. Met ingang van 14 maart a.s. zijn de spreekuren op maandag-, woensdag- en vrijdag morgen (8—10 uur) veranderd in 8*30 10 uur Woensdagmiddag en weekend vrij. Mevr. FRANK. Kon. Julianalaan 9, Voorschoten. R.K. Meisje 18 jaar. zag zjch gaarne geplaatst als hulp in de huishouding in klein een voudig gezin in Leiden of omgeving. Brieven: Hoofd straat 288. Sassenheim. Bii de Coöp. Inkoopver- eiuging „ONS BELANG" (levensmlddelenbedriif). Oude Rijn 5 te Leiden, wordt gevraagd een Flinke In het bezit van rijbewijs strekt tot aanbeveling. Aanmelding dagelijks van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. gevraagd 25 jaar. Voor zelfstandig ener giek werk goed salaris. Diploma's vereist. Br. onder no. 1241 bureau van dli blad.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3