Internationale juristencommissie tekent protest aan tegen proces-Jungschlager DUINSTREEK Telegram aan Indonesisch ambassadeur De rechten van de mens op flagrante wijze geschonden 5 13 B 20 fl 2S 26 27 32 AVONDRUST 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Chefarine 4 Optimisme op vergadering van r.k. Federatie van Muziekfeonden Zeventiende verjaardag van 's Pausen kroning MAANDAG 12 MAART 1956' DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De Internationale Juristencommis sie heeft een telegram aan de Indo* nesische ambassadeur gezonden, waarin het standpunt van het uit voerende comité ten aanzien van de üaak-JungfltrhlMger wordt uiteen ge- set. Het telegram luidt als volgt: Excellentie, Het qitvoerend comité der Inter nationale Juristenconvrrfissie heeft op zijn vergadering te Londen, ge houden van 810 maart 1956, de zaak-Jungschlager behandeld. Waar het comité niet de volledige processtukken tot zijn beschikking had, weerhoudt het zich van een mening omtrent de schuld of on schuld van de verdachte. Het is echter uit de inlichtingen, welke dc commissie zijn toegeko men, overduidelijk, dat de verdachte Jungschlager niet op onpartijdige wijze berecht is in overeenstem ming met de fundamentele beginse len van rechtspleging» erkend door de beschaafde naties. In het statuut van Athene, van juni 1955 afgekondigd door vooraan staande rechters, advocaten en hoogleraren in het recht uit 48 lan den en onderschreven door vele dui zenden juristen over de gehele we reld, wordt vastgesteld, dat: 1. De staat i? onderworpen aan het recht. 2. Regeringen hebben de rechten van het individu te eerbiedigen Binnenbrand vu «obrljnud mugsuut? Onmiddellijk te doven! Met Kennies. Bevrijd U van dat hinderlijke, bran dende gevoel op Uw maag. Neem Rennies. Rennies helpen iedereen altijd dadelijk! Laat U het genot van een smakelijke, pittige maaltijd niet bij voorbaat bederven door angst. Met Rennies is de narigheid van „ver keerd vallen" uitgesloten. Als Uw maag „onveilig" seint, vlug één of twee Rennies en weg zuurbrand, wég pijn. Simpel om in te nemen en nog smakelijk ook! (Advertentie) POTLOOD en GEEST 2 3 1 6 7 8 9 ,0 12 W ,4 18 irbj i 23 )Z 25 28 29 Hïo 31 No. 532. Horizontaal: 1. badplaats in Duitsland, 4. overtrek van een kussen, 9. wandeldreef, 11. rivier in Italië, 12. grootte, ruimte, 13. suo loco (afk.), 14. snelle greep, hap, 15. en personne (afk.), 17. slede, 18. radio omroep (afk.), 21. Rom. munt, 23. schoorsteenzwart, 25. maanstand (afk.), 27. wolfluweel, 28. vrouw van Abraham, 30 .jongensnaam, 31. ge kleurde plaat, 32. sportterm. Verticaal: 1. landschap in de Pelo ponnesus, 2. het voedsel der Israëlie ten in de woestijn, 3. grote woestijn in N. Afrika, 6. oude rekening .(afk.), 7. gewicht, 8. deel van de onderarm, 10. wol vlokje, 16. rechtsgeding, 19. uil, 20. dwarsstuk, dat de koppen van twee of meer heipalen verbindt, 22. tweetal, 23. hobbelig, 24. kraam, 26. voertuig, 29. muzieknoot. Oplossing morgenavond. 0CCCeaXOCO3000Ce5CCQ0OM00C0Q0O^WC0CCC030OMC0C* Koeien zijn op zout belust. Daarom ziet men hier en daar in stallen en aan hekken blokken zout hangen, opdat de koeien er- aan kunnen likken Gregorius de Grote (paus van 590—604), die' meer verstand van veeteelt had dan men van een adellijke senato ren-zoon zou verwachten, heeft over dat koeien-zout een preek ge houden„Als een zoutblok voor de redeloze dieren, zo moet als 't wa re de priester onder het volk zijn!" „Want wij zijn het zout der aarde niet, indien wij de harten onzer toehoorders niet zouten!" Paus Gregorius had er in ieder geval wèl slag van als zoutblok voor de gehele Kerk dienst te doen (heden zijn feest). in het kader van de rechtsstaat en moeten, op effectieve wijze voorzien in derzelver handha ving. 3. Rechters moeten zich laten lei den door de beginselen van de rechtsstaat, deze beginselen zon der vrees of voorkeur bescher men en handhaven en weerstand bieden tegen iedere inbreuk door regeringen of politieke partijen of hunne onafhankelijkheid als rechters. 4. De advocaten der gehèle wereld moeton waken voor de onafhan kelijkheid vani hun U roep, zij moeten kloekmoedig opkomen voor de rechten van het individu in het kader van de rechtsstaat en er op staan, dat aan iedere verdachte een onpartijdig straf proces gegarandeerd wordt. Het uitvoerend comité der Inter nationale Juristencommissie heelt vastgesteld, dat in het bijzonder het tweede en bet vierde beginsel o p flagrante wijze geschonden zijn door do wijze, waarop het pro ces-Jungschlager is gevoerd, het tweede beginsel, omdat kennelijk geen toereikende maatregelen zijn getroffen om het proces vrij te hou- den van beïnvloeding door publie ke hartstochten, het vierde, omdat, hoe dapper en moedig' de raadsvrou we in deze zaak, ofschoon zelf geen advocaat, de verdediging ook heeft geleid, aan de verdachte niet het recht is toegekend op een vakkun dig, ervaren en onafhankelijk ad vocaat, wat voor een onpartijdige procedure toch wel een minimaal- noodzakelijk vereiste is. Da Internationale Juristencommis sie beveelt de beginselen van het statuut van Athene ten sterkste in de aandacht der hoge regering van de republiek Indonesië aan en spreekt de hoop uit. dat het proces- Jungschlager besloten zal worden op een wijze, die het juridische we reldgeweten gerust kan stellen. Het comité verzoekt Uwl Excel lentie de inhoud van dit telegram tpr kennis van de hoge regering van Indonesië te willen brengen. James L. Mc. Donnel, Londen, h.t. Voorzitter. Mr, A. J. M. van Dal, Den Haag, vice-president. Dr. Theo Friedenau, West- BerJijn. Prof. Henrik Munktell, Stock holm. Prof. Norman S, Marsh, Ox ford, secretaris-generaal. Inmiddels hebben zich ook in Ne derland verschillende comité's sa mengesteld uit alle lagen van de be volking, zowel uit de militaire, rechts kundige en studerende wereld, als uit de vrouwenbeweging en bedrijfsorga nisaties, die met alle ten dienste staande middelen een beroep zullen doen op het wereldgeweten om te voorkomen, dat in Indonesië onschul, dige Nederlanders het slachtoffer zul len worden van politieke hartstoch ten, die door anti-Nederlands-gezinde elementen daar in het leven geroepen zijn. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Chefarine „4" bestrijdt Uw klachten met 4 middelen tegelijk. Deze gecombineer de werking brengt baat, vaak ook dan wanneer andere middelen falen! m ft VOORHOUT Kinder Fancy Fair De jeugdleid sters van de „Bijen" en „Rakkers" hadden een fancy fair op touw gezet welke in de grote zaal van het Paro chiehuis plaats vond en goed ge plaagd genoemd mag worden. Maan den is er aan gewerkt, maar de moei te is beloond. De leidster mej. W. Dijsselbloem sprak namens de leidsters het wel komstwoord tot de genodigden bij de officiële opening f Het verheugde haar nu eens te la ten zien, wat de kinderen gepresteerd hadden De aalmoezenier complimenteerde de leidsters voor alles wat zij gepres teerd hebben en hoopte van harte, dat de kas er wel bij zou varen. Met een greep in de grabbelton verklaarde kap. De Graaf de fancy fair voor ge opend. Zaterdag zijn in Utrecht de top figuren uit de r.k. organisatie van Harmonie en Fanfarecorpsen in Ne derland bijeen geweest. In deze ver gadering werden de talrijke proble men die momenteel aandacht vragen in de sector der instrumentale mu ziekbeoefening door amateurs, aan een diepgaande bespreking onder worpen, en de kennisname van wat bereikt kon worden stemde tot vreugde. De Federatievoorzitter, dr. J. C. M. Sweens, burgemeester van Helmond, verwelkomde de afgevaardigden van de verschillende diocesane en provin ciale bonden, bijzonder pastoor Til- man, g.a. der fed., deken Van der Meer, g.a. der bonden Noord- en Zuid-Holland en pastoor Aalders, g.a. der Utr. bond. De voorzitter constateerde, dat de federatie zich mag verheugen in een algemene en groeiende belangstelling en steeds meer de plaats gaat inne men die haar toekomt. Het aantal aangesloten verenigingen neemt re gelmatig toe. Op dit ogenblik zijn 535 corpsen aangesloten. Het financiële gedeelte werd be handeld door de heer Lansdaal, pen ningmeester. Uit zijn verslag bleek dat de financiële positie der federatie niet zorgelijk is, al kon nog niet alles wat men zou wensen direct uitge voerd worden. Aan compositie-op drachten voor harmonie- en fanfare muziek is nog te weinig gedaan ep zo zijn oök de opleiding van goede dirigenten voor de harmonie en fan fare en dc leerlingenopleiding pun ten, die met kracht ter hand geno men moeten worden, doch veel geld vragen. Aan deze punten is in de be groting gedacht. Begrotingen voor 1956 en 1957 werden goedgekeurd. De financiële positie van het maand blad „St. Saecilla" is minder roos kleurig en vraagt van de federatie- kas een belangrijk bedrag. Hierin zou veel verbetering mogelijk zijn door uitbreiding van het aantal abon nementen. Dit is zeer goed mogelijk als de verenigingsbesturen hun leden steeds meer door dringen van het grote belang van een goed orgaan, dat de spreekbuis is en het directe contact tussen federatie, bonden en verenigingen. In het 'algemeen had men waardering voor het blad, waar van de inhoud steeds beter en meer gewaardeerd wordt. Hiervoor werd vooral dank gebracht aan de hoofd redacteur en degen endie steeds wer ken aan verbetering. Het jaarverslag van de heer C. v, Dongen fed-secrelaris wierp een dui delijk licht op de vele en velerlei werkzaamheden der federatie in het afgelopen jaar. Bij de bespreking over het be stuursbeleid werden geluiden ge hoord van grote tevredenheid. En vooral het krachtige en tactvolle be leid van de voorzitter werd gewaar deerd. Er bestaan natuurlijk nog wensen als betere processiemuziek j en een unifoi'me reglementering der concoursen in Nederland. De voorz. wilde van de ontvangen hulde ook een groot deel overdragen aan zijn naaste medewerkers, vooral de se cretaris. Er werden mededelingen gedaan over de ministeriële Advies commissie en de samenhang met de andere federaties. Het gezamenlijke adres aan provinciale- en gemeente besturen heeft goede resultaten opge leverd. Uit een bloemlezing over be kende behaalde verbeteringen in de subsidiëring der muziekverenigingen bleek dit. Er bleek echter ook uit, dat men nog niet overal van de nood zaak tot flinke overheidssteun is doordrongen. Van belang is, dat men ten deze het bestuur inlichtingen verstrekt. Bestuursvoorstellen om meer een heid te brengen in het organiseren der muziekexamens werden aange nomen. Een voorstel Den Bosch in zake afvaardiging naar de federatie vergadering is aangehouden. Een suggestie om een congres te houden zal in studie genomen worden. De kampioenswedstrijd 1956 zal ge organiseerd worden door de bond Noord-Holland. Als alles volgens plan N0QR9WIJK DEKEN BRINKMANTOURNOOI TAFELTENNIS, Het jaarlijkse tournooi van de tafel tennisvereniging T.O.V. begint steeds meer in belangrijkheid te winnen, zo wel wat deelname betreft als de pu blieke belangstelling. Niet minder dan 64 deelnemers (sters) namen aan het tourpooi deel, terwijl er de gehele dag een buitengewoon grote belangstel ling was van het "pulbliek. Was de opzet van het tournooi in de eerste 3 jaar beperkt tot het dekenaat Noord- wijk, dit jaar had het bestuur beslo ten om ook verenigingen buiten het dekenaat te animeren. Aan het tournooi namen deel Do- coa (Leiden), Oegstgeest, Sparkler en Treffers (R'veen), Wibo (Den Haag), St. VooruitWarmond), F.N.S.A. (Lei den) en T.Ö.V. (Noordwijk. Werd in de voorgaande jaren steeds in compe titieverband gespeeld, thans was men overgegaan tot net poule- en afval- systeem, hetgeen voor de toeschou* wers o.j. veel aantrekkelijker is. Het tournooi werd gistermiddag te half één geopend in het Juvenaat door de vooj-z., de heer P. J. v, d. Ploeg, die dank bracht aan deken Brinkman voor zijn medewerking. Onder applaus deelde hij medq, dat de leiding ook deze keer weer in handen was gesteld van de heer en mevrouw Jer. v. d. Ploegv. Qijïs- wijk. Deken Brinkman wees er op, hoe nuttig sport voor de wils- en karak tervorming is. Spreker waarschuwde échter tegen sportverdwazing en vond het prettig te mogen mededelen, dat de leiding bij T.O.V. in goede handen berust. Een aparte plechtigheid had nog plaats door de inzegening van de nieuwe vlag. Hierna kwamen de tafeltennissers die in 4 klassen speelden aan de beurt. De indeling was als volgt: afd, junioren, dames 4e klasse, heren 4e klasse en heren 3e klasse met als hoogdprijs de Deken Brinkman wis selbeker. In een zeer vlot tempo werd het gehele programma, waarmede de middag en avond was gemoeid, afge werkt. Verbazingwekkend was de ontmoeting tussen de Nederlandse kampioen tafeltennis Car du Buy en de hoofdklasser Sohoofs, Hoewel Schoofs een uitstekende partij gaf wist du Buy glansrijk te winnen, De uitslagen van het tournooi zijn: Junioren. 1. B, v, d. Mepr (Sparkler), 2. A. Meijer (TOV), 3. H. Hooijmans (TOV). Dames 4e klasse; 1. L. Hols (Wi bo), 2. T. van Ruiten (Treffers, 3. T Ham (Docos). Heren 4e klassei 1. N. Hoegen- boom (Treffers), 2. R. Boone (Wfbo), 3. R. Leijten (Wibo). Heren: 3e klasse; 1. J. A. v, d, Zwet (St. Vooruit), 2. J. v. d. Zwet (Spark ler), 3. A. v. d. Steen (Wibo). De verenigingsprijs werd behaald door Wibo, dat ook met de wissel- prijs ging Strijken. verloopt.wordt deze gehouden op 18 nov. a-s. in het Concertgebouw te Amsterdam. Uitvoerige besprekingen zijn ge wijd aan de te voeren propaganda. Het ligt in het voornemen om een brochure samen te stellen. Het is van belang dat het fed.-bestuur de be schikking krijgt over adressen van verenigingen die nog niet in de fede- ratie georganiseerd zijn. Op 25 maart a.s. zal de voorzitter via de K.R.Q.- microfoon spreken. Er is besloten om dit jaar nog het voor de federatie geldende concours reglement toq te passen. Plechtigheid in St. Pieter Mefc grote staatsie en in een feest van licht en kleur is zondagmorgen in de baniliek van St. Pieter in Va ticaanstad de pontificale H. Mis opge dragen ter viering* van dc 17de ver jaardag van de Pauskroning van Z.H. paus Pius XII. Celebrant was de de ken van kardinalen, Eugene kardi naal Tisserant, die met speciale toe stemming van de H. Vader bet H. Of fer voltrok op het Paus-altaar, Dc H. Vader zelf natl plaats genomen op de pauselijke troon, die in rood flu weel was opgetrokken, iets opzij van bet Paus-altaar. In de koorbanken van de apsis hadden tientallen kardinalen en hon derden bisschoppen in feestelijk rood wit en paars plaats genomen. In de.loggia's rond het Paus-altaar en op speciale tribunes hadden de di plomaten bij de stoel in staatsie tenue en de leden van de bijzondere missies van verschillende landen een plaats gevonden. -De enorme ruimte van de Sint Pieter was verder gevuld met tienduizenden gelovigen. Om tien uur daalde de H. Vader met de lift wan het Vaticaanse pa leis af naar de Sacramentskapel in de Sint Pieter, waar hij plaats nam op de sedes gestatoria, gekleed in de rode koorkap en op het hoofd de drie voudige pauselijke kroon, de tiara, die alleen gedragen wordt op do ver jaardag van de Tauskroning. Bij het Paus-altaar aangekomen knielde de H. Vader neer voor enige minuten van gebed. Onmiddellijk daarop ving de pontificale H, Mis aan. Tijdens de plechtigheid vulden nog honderdduizenden het Sint Pieters plein om daar het ogenblik af te wachten van de zegen, die de H. Va der na de plechtigheid zou geven van de buitenloggia vaii de Sint Pieter. Wegens het slechte weer kon tot gro te teleurstelling van deze duizenden deze zegen geen doorgang vinden- Precies om half twaalf was de plech tigheid afgelopen. Monaco doft zich op Monaco houdt op het ogenblik een grote voorjaarsschoonmaak voor het huwelijk van prins Rainier HI en Grace Kelly. Arbeiders zijn de muren van het grauwe 13de-eeuwse paleis aau het schrobben en afkrabben. Kleermakers vragen extra-personeel voor de grote hoeveelheid avond, kleding, die gevraagd wordt. Duizenden hotelkamers zijn reeds besproken door het huwelijkscomité voor de gasten en de pers. Grace en haar ouders zullen waarschijnlijk in het paleis ondergebracht worden. Het feest, waarvoor de schatkist van Monaco 1 miljoen zal storten, begint 17 arpil. Na het huwelijk zul- len prins Rainier en zijn bruid, die waarschijnlijk de titel krijgt van prin ses Gracia Patricia, met het vorstelijk jacht een huwelijksreis maken. Het Deense hof heeft inmiddels bekend gemaakt, dat geen enkel lid het huwelijk zal bijwonen. Koning Frederik zal zich vermoedelijk laten vertegenwoordigen door de Deense ambassadeur in Parijs. 40 JAAR HERWONNEN LEVENSKRACHT Gisteren heeft de afd. Noordwijk op eenvoudige maar plechtige wijze haar 40-jarig bestaan herdacht. Veer tig jaar hebben wakkere mannen de tbc op voorbeeldige wijze helpen be strijden.. In die tijd hebben zij ge dreven door de naastenliefde, de me dici in staat gesteld deze grote vijand ■van de volksgezondheid te bestrij den. Dit feit zal bij de viering van dit 8ste lustrum voor hen zeker de grootste beloning geweest zijn. Het jubileum werd gistermorgen ingezet met een gezongen H. Mis in de paro chiekerk van de H. Jeroen. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ont bijt plaats in café De Beurs, waarbij aanzaten het bestuur, oud-bestuurs leden, propagandisten, de geestelijk adviseur, kap, Vereecken, de heer Luisterberg, lid van het hoofdbestuur en de heer Verheugd secr. van het geweat bollenstreek. Kap. Vereecken die de bijeenkomst opende wees op het verheven doel van Herw. Levens kracht: de beoefening van de naas tenliefde. De geestelijk adviseur sprak zijn bewondering" uit voor het werk dat het comité in Noordwijk heeft verricht. De heer Luisterberg deelde met vreugde mede, dat de afd, Noordwijk no. 1 staat in de bollen- streek, zowel wat financiële resulta ten als activiteit betreft. In de 10 jaren pa de oorlog zijn 25Q00 patiën ten behandeld, terwijl er nu nog 3000 worden verpleegd. In deze 10 jaren heeft de afd. Noordwijk 22.000 bij gedragen aan de verpleging. Dit wijst er op dat de commissie haar taak heeft opgevat als een ge- meenachapsplicht. Gaarne bracht spp. hulde aan de pioniers en hét huidige bestuur. De heer L. Hermans 2e voor zitter van de plaatselijke KAB bracht namens het bestuur de gelukwensen over bij dit jubileum. Hij dankte d^ pioniers van de in stelling de heren Beugelsdijk en Augustinus, Nadat de heer Verheugd nog enkele waarderende woorden had gesproken namens het bestuur van het gewest Bollenstreek, dankte de heer v. Zijp de sprekers en sprak de verwachting uit, dat velen zich ais donateur voor H. W. K- zullen opgeven. Hij vroeg aller belangstel ling voor de filmavonden op 14 en 15 maart a.s. in hotel „Royal Naast de bestrijding van de tbc zal in de toekomst ook de bestrijding tegen rheuma en kanker worden ingezet. WASSENAAR NIEUWE FUNCTIE IN WASSENAAR „VERKEERSPEDAGOOG". Aan de gemeenteraad zijn enkele wijzigingen in de algemene salaris verordening ter goedkeuring voorge legd, Het merendeel van deze wijzh gingen heeft betrekking op een aan passing aan de nieuwe organisatie- verordening van de brandweer; een andere wijziging betreft de invoering van een nieuwe functie: die van ver Sedert verscheidene jaren wordt door een hoofdagent van de verkeers politie in de hoogste klassen van de lagere scholen verkeersonderwijs ge geven. Om de uitbreiding van het verkeersonderwijs, waaraan in de praktijk behoefte blijkt te bestaan, mogelijk te maken, willen b. en w. de bedoelde politieman geheel aan de politiedienst onttrekken en hem be lasten, niet alleen met het geven van verkeersonderwijs, maai' ook met het maken van maquettes, tekening en statistieken e.d. ten behoeve van het, verkeer in het algemeen. Er wordt door het aanstellen van een aparte verkeerspedagoog verder bereikt, al dus b. en w. dat een toch al te be scheiden sterkte van het» politiekorps niet wordt getornd. NIEUWE WEGEN IN UITBREI DINGSPLAN „ZIJLWATERING" Op een deel van de grond tussen Van Zuylen van N(jeveltstraat en het park DeyJeroord wordt op het ogen blik de bouw voorbereid van 42 wo ningen door een particuliere aanne- mingsmaatschappij, van een complex bouwkaswoningen, van 10 ambtena- renwoningen en van de derde open bare lagere school Er zullen daarom in deze omgeving nieuwe wegen moeten worden aangelegd en B. en W, hebben de raad daarvoor een kre diet van 610.500.gevraagd, kos ten van riolering en van leidingen inbegrepen. Een van de nieuwe we gen komt in het verlengde van de Zijllaan; door deze nieuwe weg zal de „Princehaven", een zijtak van de Zijl- watering, worden,afgedamd. In deze Princehaven liggen echter woonsche pen. Voordat de afdamming plaats vindt, zullen deze woonschepen ver wijderd worden. Aan de stedebouwkundig adviseur* !s opgedragen, adus B. en W. met het daaruit voortvloeiende probleem re kening te houden. Waarschijnlijk zal te zijner tijd een ligplaats voor woonschepen kunnen worden gemaakt in het recreatiege bied, dat ten noordoosten van het uit breidingsplan „Zijlwatering" zal wor den ontworpen. In afwachting van de totstandko ming van de herziening van het uit breidingsplan en de verwezenlijking daarvan, zal met de woonschepen uit de Princehaven tijdelijk ligplaats kunnen worden ingenomen in ae ha ven aan de Oostdorperweg. „Vorst-gratificatie" voor gemeente- personeel B. en W. hebben de ge meenteraad voorgesteld, aan het per soneel van de gemeente het poli tiepersoneel incluis voor wie de weersomstandigheden in de afgelopen periode een ernstige verzwaring be tekenden van de opgedragen werk zaamheden een bijzondere toeslag toe te kennen. De bedoeling is, dat aan die personeelsleden, wier werk buitengewoon of voortdurend door de weersomstandigheden is beinvloed, 25,— zal worden uitgekeerd en aan hen, voor wie deze bezwaren in min der mate of slechts incidenteel gol den 12.50. Met deze uitkeringen is een bedrag van 4050, gemoeid; 1?7 personeels leden komen in aanmerking voor 25.—; 70 anderen voor 12.50. BRONZEN PEELDJE IN HET KERKEHOUT. Naar aanleiding van een suggestie van het bestuur van het Groene Kruis hebben b. en w. de raad voorgesteld, in de tuin'van het nieuwe wijkge- bouw van deze kruisvereniging in het Kerkehout, een beeldje te laten plaatsen. B, en w. hebben overleg ge pleegd met de Haagse beeldhouwer Theo van der Nahmer, die een beeld je ontwierp van een meisjesfiguur, dat geplaatst kan worden op een slank voetstuk van ongeveer 1 meter hoogte. De kosten van het in brons uit te voeren beeldje zullen ,f J500 bedragen, de kosten van het voetstuk ,f 230. Aan de raad is voorgesteld, beide bedragen beschikbaar te stellen. Subsidie Reddingsbrigade. Tot voor de opening van het Wassenaarse sportfondsenbad maakte de Wasse naarse Reddingsbrigade voor de oefe ningen gebruik van een Haagse zweminrichting, Daar werd per bad 0.40 betaald. Het tarief in het sport fondsenbad bedraagt ƒ0.55 per bad. Het bestuur van de brigade heeft nu het gemeentebestuur verzocht, djt verschil van ƒ0,15 per bad, dat de brigadekas per jaar ƒ750 meer kan gaan kosten, in de vorm van een sub sidie bij te passen. B. en w, staan daar niet afwijzend tegenover. Aan de raad wordt voorgesteld, de brigade te subsidiëren met een bedrag van 0.15 per les per lid, tot een maxi mum van ƒ750 per jaar. Medische sportkeuring. Het be stuur van de stichting Wassenaars bureau voor medische sportkeuring heeft het gemeentebestuur een subsi die gevraagd van ƒ0,50 per kandi daat, met een minimum van 150 per jaar. Het bureau blijkt in eei. behoef te te voorzien, aldus b. en w.; het dient de belangen van de volksge zondheid. B, en w. zijn met het stich tingsbestuur van mening, dat het on gewenst is, de keuringskosten te ver hogen. Aan de raad wordt daarom voorgesteld, het ^arzoek van het bu reau in te willigen. Ongevallenverzekering voor wet houders Omdat de wethouder meer dan voorheen, voor hun werk zaamheden gebruik moeten maken van een auto en het ongevallenri sico door de toenemende verkeers drukte is gestegen, achten B. W. het gewenst, ten pehoeven van de wethouders een ongevallenverzeke ring te sluiten. Volgens de bestaan de jurisprudentie dient de gemeente de verzekering aan te gaan en wel onder zodanige voorwaarden, dat een wethouder daaraan geen recht op uitkering kan ontlenen. In voor komende gevallen zal uiteraard de schade-uitkering, die door de ver zekeringsmaatschappij wordt uitge keerd, aan de wethouder of diens nagelaten betrekkingen worden uit betaald, aldus het college in haar preadvies aan de raad. Voorgesteld wordt de risico's van ongevallen te verzekeren tot een bedrag van 40.- per dag pij tijdelijke arbaidsonge- sohikheid, van 80.0QO,— bij blij vende algehele invaliditeit en van 40.000,— bij overlijden. De verzekering kan slechts ton behoeve van drie wethouders gesloten wor den; voor de vierde wethouder is dit in verband met zijn leeftijd niet meer mogelijk (wethouder Hui- bregtse). De totale premie zal per jaar 468,— bedragen. 0UD-ADE TOOESTAND PASTOOR LAMPE. Zaterdag j.l. heeft pastoor T. Lam- pe e©n tweede grote operatie onder gaan in de Marlastichting te Haarlem. De pastoor behoefde ditmaal niet be diend te worden, doch de toestand is zeer ernstig'. Z0ETERW0UDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen woensdag a.s. te 19.45. Op de agenda staat o.m.: Het beschikbaar stellen van een crediet voor werk zaamheden aan de O. L. school en voor aankoop van scboolmeubelen. Het verlenen van subsidie aan be sturen van bijzondere lycea te Lei den. Het vaststellen van een nieuwe verordening op de heffing en invor dering van kadegeld. Het opnieuw vaststellen van een grond- en bouw- voorschot aan de r.k. Woningbouw vereniging „St. Wililibrord". Voor stel in verband met verzoeken om subsidie van r.k. leesbibliotheek Meerburg en de r.k. Gemengde Zang vereniging „Sancta Lucia". Het ver lenen van een subsidie aan de jeugd beweging. Verkoop van het woonhuis met erf, plaatselijk gemerkt Wei- poortseweg 25. Uitbreiding van het personeel voor gemeentewerken.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2