Diocesaan comité tot inhuldiging van de bisschop van Rotterdam bisschoppelijke toespraak Tweede Stille Omgang trok een record-aantal pelgrims Begrafenis van oud-pastoor F.A. Hermans van Meerburg MAANDAG 12 MAART 1956 DE LEITSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 In verband met de benoeming: van de nieuwe bisschop van Rotterdam heeft ziéh een comité tot inhuldiging gevormd, waarin de volgende perso nen zitting hebben: ERE-COMITé. Próf. dr. L. J. M. Beel, Vice-Mihis- ter-President en Minister van Binnen, landse zaken; mr. J. M. A. H. Luns, Minister zonder Portefeuille; mr. J. M. L. Th. Cals, Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen; ir. H. B. J. Witte, Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting; A. C. de Bruyn, Minister van Publiekrech telijke Bedrijfsorganisatie; Vice-Ad- miraal b.d. H. C. W. Moorman, Staats secretaris van Marine; dr. L. G. Kor- tenhorst, Voorzitter van* de Tweede Kamer der Staten-Generaal; mr. J. R. M. van Angeren, Lid van de Raad van State; mr. dr. -L. N. Deckers, Lid van de Raad van State; H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst, Lid van de Raad van State; mr. R. J. E. M. van Zinnieq Bergmann, hofmaarschalk van H. M. de Koningin. DIOCESAAN COMITé. Voorzitter: mr. J. R. H. van Schalk, Minister van Staat en Lid van de Raad van State, 's-Gravenhage. Leden: mr. H. P. A. Achterbergh, Rotterdam; próf. H. Andri essen, 's-Gravenhage; J. Bakker, 's-Graven hage; J. Barendsse, Poeldijk; drs. E. A. Bartel 's-Gravenhage; mr. Th. L. van Berckel, 's-Gravenhage; mr. P. A. Blaisse, 's-Gravenhage; prof. mr. A. L. de Block, 's-Gravenhage; dr. Jos. de Boer, 's-Gravenhage; drs. A. Tli. Bogaart, Rijswijk; ir. E. F.E. Bon. gaerts, Directeur van de Hollandse Constructiewerkplaatsen te Leiden en 'Voorzitter van de Katholieke Jeugd raad Zuid-Holland, 's-Gravenhage; R. Brenninkmeijer, Rotterdam; H. E. van den Brule, Rotterdam; dr. W. Burgers, Wassenaar; prof. dr. E. A. D. E. Carp, Hoogleraar aan de Rijks- univerisiteit, Leiden; prof. dr. A. M. J. Chorus, hoogleraar aan de Rijks universiteit, Leiden; A. L. G. Collée, Voorzitter van de R.K. Studenten vereniging S. Augustinus, Leiden; W. Croon jr., Ere-Kamerheer met Degen en Kap van Z.H. de Paus, Wassenaar; C. M. Deereniberg, Alphen; J. A. Dessing, Rotterdam; prof. dr. ir. G. A. M. Diepen, Wassenaar; prof. dr. ir. M. J. L. Dols, Wassenaar; mr. H. W. van Doorn, Rotterdam; W. J. R. Dreesmann, 's-Gravenhage; E. G. M. Driebeek Ec. drs., Rotterdam; H. B. M. Drost, 's-Gravenhage; mevrouw E. J. J. M. DuynsteeVerheyen, Voor burg; mr. L. K. E^van Eijck, Rotter- 's-Gravenhage; dr. M. P. A. Meissen, Wateringen; S. Menken, Wethouder, Leiden; mr. L. E. A. Minderop, 's-Gravenhage; F. J. J. Moer el, Gouda; mr. H. G. J. Morshuis, Voor burg; jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, voorzitter van de Katholieke fractie in de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland, burgemeester Hillëgom; mr. J. C. M. Ongering, 's-Gravenhage; mr. J. W. Peek, burgemeester Schiedam; mr. dr. A. van Praag, 's-Gravenhage; ir. A. Roebroek, 's-Gravenhage; mr. K. T. M. van Rijckevorsel, 's-Graven hage; mr. C. E. Schelfhout, 's-Gra venhage; W. A. Schrandt, directeur van de N.V. Koninklijke Nederland se Fabriek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg Zn., Leiden; me juffrouw D. J. Segboer, Rijswijk; mr. H. J. A. M. Smulders, Schiedam; P. J. Spoorenberg, Rotterdam; F. H. M. van Straelen, Wassenaar; mr. G. J. M. Stulemeyer, Voorburg; dr. L. B. J. Stuyt, 's-Gravenhage; ir. J. A. C. Tillema, Rotterdam; J. A. M. van der Ven, Rotterdam; prof. dr. ir. C. Verhagen, Delft; dr. J. A. A.( Ver linden, 's-Gravenhage; C. H. F. Ver- weij, 's-Gravenhage; E. A. J. M. Ba ron van Voorst tot Voorst, 's-Gra venhage; mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, Wassenaar; prof. hebben. P. A. Vos, Rotterdam; mejuffrouw mr. M. H. Walhain, 's-Gravenhage; Ch. J. I. M. Weiter, 's-Gravenhage; M. P.t v. d. Weijden, burgemeester van 'Nieuwkoop en Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Nieuwkoop; dr. S. F. A. M. Baron van Wijnbergen, burgemeester, Wassenaar; prof. G. H. L. Zeegers, directeur-generaal van het K.A.S. K.I. en Buitengewoon Hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijme gen, Wassenaar; H. P. Zielstra, Voorburg UITVOEREND COMITé. Voorzitter: mr. J. R. H. van Schaik. Vice-Voorzitter: P. J. Spoorenberg Secretaris: J. H. Kuijpers. Penningmeester: mr. L. E. A. Minderop. Leden: prof. ir. J. H. Froger, F. C. de Hosson, Joh. Kortink, mej. mr. M. H. Walhain. COMITé VAN ONTVANGST. Voorts is er nog gevormd een ini- tiatief-oomité voor de ontvangst van de nieuw benoemde bisschop van Rotterdam, waarin vele bekende Rotterdamse ingezetenen zitting Mgr. Petrus A. Nierman DOOR DE RADIO Bisdom Rotterdam heeft vele mogelijkheden Zaterdag hebben de beide nieuwe Nederlandse bisschoppen zich voor het eerst tot de gelovigen van de bis dommen Rotterdam en Groningen gericht tijdens een speciale uitzen ding van de K.R.O. De voorzitter^ van het diocesane huldigingscomité van Rotterdam. Z.Exc. Minister van staat, staadsraad Mr J. van Schaik, gaf uitting aan de grote dankbaarheid, die de kath. van het nieuwe diocees en van ge heel het land bezielt, nu de benoe ming een feit is geworden. Hij wees erop, dat de ontwikkeling van het godsdienstige leven in Nederland door deze benoemingen verder zal worden gestimuleerd. Z.Exc. van Schaik begroette daarop hartelijk de nieuwe kerkvorst en verzekerde, dat Mgr. M. A. Jansen kan rekenen dam; Jac. Frehe, Rotterdam; próf. ir. op de toewijding en de trouw van J. H. Froger, Delft; mr. Th. M. J. dej de gelovigen bij zijn omvangrijke Graaf, Burgemeester van Lisse en Lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, Lisse; J. D. A. van Heijst, Voorburg; dr. A. P. J. Hooge- veen, Delft; F. C. de Hossoh, voor zitter van de Diocesane Katholieke Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem, Leiden; prof.' dr. L. H. M. Huydts, Delft; mr. H. J. F. van Iter- son, 's-Gravenhage; drs. H. L. Jan sen, 's-Gravenhage; H. J. Janssen, Delft; ir. R. A. Jas, Dordrecht; R. G. Jurgens, Wassenaar; G. W. Kamp- schöer, Wassenaar; dr. C. M. Klei- pool, Rotterdam; majoor mr. M. J. Koeken, 's-Gravenhage; Joh. Kortink, 's-Gravenhage; drs. E. H. G. J. Kos ter, 's-Gravenhage; ir. E. H. Kraaij- vanger, Rotterdam; J. H. Kuijpers, Rotterdam; H. F. M. Kuijpers, voor zitter van de R.K. Studentenvereni ging S. Laurentius, Rotterdam, Lei den; C. P. van Lede, Wassenaar; G. van Leeuwen, bestuurslid van de Land- en Tuinbouwbond L.T.B., Zoe ter woude; J. W. A. Lefeber, Lisse; ir. J. P. M. Lips, Dordrecht; J. A. L. welke al onmiddellijk het seminarie probleem stelt. En dan nog de finan ciële moeilijkheden. Enfin, teveel om op te noemen. Daarnaast weet ik ook, dat ik re kenen kan op de steun van u, om dat ik uit eigen ervaring zo goed weet, dat het niet de eigen activi- teit is, maar Gods genade, die de op lossing zal en kan brengen als er vurig voor gebeden wordt. Daar naast weet ik ook, dat ik rekenen, kan op veler daadwerkelijke- steun. En dan bedoel ik op de eerste plaats de steun, die mij vanmorgen al zo ruimschoots en gul is toegezegd door i onze grijze bisschop van Haarlem, Mgr. Huibers. Het was te begrijpen, dat mijn eerste gang vanmorgen was naar hem en hij heeft mij niet zon der troost en steun en zonder de wijsheid van zijn ervaring laten heengaan. Ook weet ik, dat ik steu nen mag op de medewerking van het burgerlijk bestuur in Rotterdam zelf. Ik heb daarmee nog geen kennis gemaakt, maar ik twijfel niet eraan of ook de burgerlijke overheid zal mij in Rotterdam op even voortref- bisschop van Groningen en gevarieerde werk. Vanuit het internaat van huize „St. Lidwina" te Leiden sprak Mgr. Jansen zijn eerste woorden tot de diocesanen van Rotterdam. Als dit het eerste contact zal zijn, dat ik met u, diocesanen van het nieuwe bisdom Rotterdam zal heb- felijke wijze bijstaan als ik hier ben, dan verheug ik mij erover, dat jn Leiden vanwege de relaties en de dit zo spoedig kan geschieden en wel instanties steeds ondervonden heb. natuurlijk door middel van onze Ik verheug mij er reeds nu over_ dat ik spoedig deze kennismaking met - I de burgerlijke overheid van Rotter- Het ffaat natuurlijk niet aan van dam za[ m0Ren maken mij vandaag reeds iets concreets te verwachten over toekomstplannen Qok en natuurlijk verwacht ik,een grote uitslaande brand ontstaan of iets degelijks. Ik zie op het ogen- 1 dat ane katholieken in al hun ver-1 i" Korenbeurs aan het Luttik blika'leeu nog maar problemen. Mhillende geledingen achter hun «StadSl Want het valt niet te ontkennen, bisschop zullen staan. Maar nog-1 trie is gevestigd, een bedrijf dat enig dat het bisdom Rotterdam wel een maals wil ik hier herhalen, dat het j is in West-Europa, daar het rollen Toespraak in de St. Lodewijkskerk Tijdens alle H. Missen, die gister morgen in de Sint Lodewijkskerk op gedragen werden heeft deken M. A. Jansen bij zijn benoeming tot bis schop van Rotterdam de parochianen toegesproken. Mgr. Jansen begon zijn toespraak met er op te wijzen hoeveel zijn be noeming vo f hem betekent. Spreker gewaagde van de hoge uitverkiezing te mogen behoren tot de schare van apostelen, die door Christus zijn en worden aangesteld om Zijn Kerk op te bouwen. Deze uitverkiezing, aldus spreker, betekwit echter ook gecon fronteerd te wbrden met ontzaglijke problemen, en de noodzaak de Sint Lode wij ksparocnie te moeten verla ten. Mgr. Jansen herinnerde aan zijn benoeming tot deken en bouwpastoor van de Sint Loedewijkskerk nu bijna drie jaar geleden. Het einde van deze bouwperiode is reeds in zicht en wel dra zal met de eigenlijke opbouw van de parochie begonnen kunnen worden. Spreker betreurde het, juist nu het goed met de Sint Lodewijks- parochie gaat, afscheid te moeten ne men. Hij toonde zich dankbaar voor de wijze, waarop de parochianen hem steeds tegemoet getreden waren. Deze medewerking en dit medeleven voor spelt'een grote bloei voor de Lode- wijksparochie. Mgr. Jansen hoopte dat de parochia nen op een even spontane wijze zijn opvolger zouden steunen in de op bouw van de Sint Lodewijkparochie, die, geholpen door haar kleinheid, een van de mooiste parochies van het nieuwe bisdom belooft te worden. Als bisschop hoopte mgr. Jansen door de consecratie van de herrezen Sint Lodewijkskerk de laatste hand aan de opbouw van de nieuwe parochie te mogen leggen. Spreker zag in de onderbreking van zijn werk in Leiden de hand van God, die het leven leidt en er zijn zin en betekenis aan geeft. Het onvoor waardelijke Godsvertrouwen wijst de mens vanzelf de uitweg in de dool hof van zijn problemen. Met de paro chianen op te wekken het vertrou wen in God met hem te delen, besloot mgr. Jansen zijn toespraak. Tapijt-fabriek van Alkmaar uitgebrand Vuurzee nabij Korenbeurs Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur is zeer modern en dus zeer gecompli ceerd geheel is. Allereerst zijn daar de problemen van wat men noemt de grote steden het daarmee samenhangen- L°eff, Curator van de Rijks urn- j probleem van de onkerkelijkheid, versiteit te Leiden, Rotterdam; mr. Het probleem van de a-socialiteit. de L. P. M. Loeff, 's-Gravenhage; dr. A. oecumenische kwestie, het jeugd- M. Lucas, Rotterdam; J. C. F. Margry, probleem. Vervolgens denk ik aan RotterdamTh. E. E. H. Mathon,de vorming van de eigen clerus, vooral uw gebed zal zijn, waarin ik j vloerbedekking vervaardigt met rub steun zal zoeken en vinden. Het bisdom Rotterdam heeft vele moge lijkheden in zich besloten. Onder Gods Zegen zal ook dit jonge diocees een belangrijke plaats gaan inne men in de geestelijke opbouw van ons dierbare volk. God zegene u en mij. beronderlaag. Spoedig sloegen aan alle kanten de vlammen uit het gebouw en de Alk- maarse brandweer moest assistentie De tweede nacht van de Stille Om gang vormde een groot contrast met de eerste. Nu kwamen uit alle delen van het land grote groepen deelne mers, in totaal naar schatting 25.000. Hoewel*het normaal aantal extra trei nen liep, n.l. 20, waren er toch abnor maal veel autobussen, n.l. 300. De oor zaak hiervan ligt in het fcét, dat gro te groepen, die de vorige nacht van de Stille omgang gekomen zouden zijn, nu de Stille Omgang -maakten, zoals Eindhoven, dat met 45 bussen arriveerde. De Stille Omgang begon helaas vóór het officiële uur van 1 uur 's nachts, waardoor bij het sluiten van de café's en bars op de Nieuwen- dijk nogal eens precaire situaties ontstonden. De pelgrims moesten midden over de dam lopen, omdat het terrein voor het Paleis door de politie werd vrij gehouden in verband met het feest, dat prinses Beatrix in het Paleis gaf. De politie was ook nu weer aanzien lijk versterkt, en zorgde voor een vlot verloop, ook toen om 3 uur des nachts vele gasten met hun auto's van het paleis wegreden. Groete groepen pelgrims kwamen te voet, o.a. uit Haarlem (600), de Zaanstreek (1200), Heemskerk (40), en Obdam (42). Trams van de Noord-Zuid-Holland se Tramwegmaatschappij voerden vele delenemers aan. Limburg was zeer sterk vertegen woordigd, en mgr. Hanssen, die ge woonlijk deelneemt aan de Stille Om gang, wordt de volgende nacht met een groep pelgrims uit Zuid-Limburg verwacht. Voorts waren er grote groepen uit Den Bosch, Zwolle en omgeving, en uit Friesland. De K.R.O. heeft een gedeelte van bet Lof vanuit de Ct. Willibrordus- kerk aan de Prinsegraqht in Amster dam uitgezonden, welke parochie deelnam aan de Stille Ómgang, hoe wel Amsterdam pas volgende week aan de beurt is. Zaterdagavond a.s. zal mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, een pontificaal lof celebreren in de Be gijnhofkerk, en zondag een stille H. Mis in dezelfde kerk. Benoemingen Bisdom Haarlem Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Hil versum (H. Hart van Jezus) met de opdracht, de oprichting van een nieu we parochie voor te berèidert, de wel- eerw. heer S. Miedema, die kapelaan was te Blarioum. inroepen van de brandweren uit Ber gen, Heiloo en Oudorp, toen een na bijliggend pand, waarin het Wala corsetten atelier en een kaaspakhuis van de maatschappij Gouda gehuis vest zijn, eveneens begon te bran den. Met tientallen stralen wérd het vuur, dat gretig voedsel vond in de hoeveelheid wollen en rubber pro- dukten en in het met rubberroid be dekte houten dak, bestreden. Kort na het begin sprong èen zuur- stofcylinder met een klap, die tot in alle hoeken van Alkmaar hoorbaar was, uiteen. Een belendend woonhuis, waarvan het dak reeds was begonnen te bran den, werd in allerijl ontruimd, dóch het bleef, zij het met veel waterscha de, behouden. In het kaaspakhuis was eén grote partij kaas door de hitte gesmolten; ook dit pand kón echter behouden worden, al leed zo wel het corsettenatelier en het pak huis veel waterschade en al bleef er dan ook bijna geen ruit heel. De tapijtenfabriek, waarin behalve een grote hoeveelheid ruwe wol en rubber alsmede afgewerkte tapijten lagen, en waarin tal van kostbare machines stonden, brandde geheel uit; de schade kan op enkele tonnen worden geschat. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat de in de fabriek werkzame arbei ders plotseling een gróte steekvlam uit een der machines hebben zien schieten, die het licht ontvlambare wólmateriaal terstond in vlam zette Mgr. Jansen ontving St. Lodewijk-kerkbestuur Tjjdens de ontvangst gisteravond van het kerkbestuur van de St, Lodewijk. Van links naar rechts de heer Stolwijk, de bisschop, en de her en De Hosson en Van der Heijden. Op het r.k. kerkhof aan de Gooweg Steegmans van de St. Pieter in te Noord wijk is hedenmorgen het stoffelijk overschot van oud-pastoor F. A. M. Hermans van Zoeterwoude- Leiderdorp, die sinds enige jaren rus tend was in Huize St. Liduina te Noordwijk, bijgezet in het priester- Daar de kapel van 'het rusthuis, waar de uitvaartdienst plaats had, zeer klein is, hadden d,e zusters zater dag en zondagmiddag aan de oud parochianen van de overledene gele genheid gegeven afscheid te nemen van pastoor Hermans en hiervan werd door vele Meersburgers gebruik gemaakt. Gisteravond, bij de Metten, was deken J. P. A. Brinkman van Noord- wijk agens met assistentie van de ka pelaans Mussert en Kamerbeek. Bij de Lauden werd de deken geassis teerd door de oud-kapelaans van Meerburg Voilsma en de Rohde (bei den thans kapelaan in Den Haag) respectievelijk als diaken en sub diaken. De H. Mis van Requiem werd even eens door deken Brinkman opgedra gen met dezelfde assistentie. Bij de uitvaart waren o.a. aanwe zig pastoor Kouwenhoven van Meer burg met het kerkbestuur, pastoor W. Bende uit Noordwijk aan Zee, pastoor G. P. A. van Zuylen uit Lisse en de weleerwaarde heer Crombach uit Zoeterwoude-Leiderdorp. Tevens waren er studiegenoten van pastoor Hermans, die in Limburg zijn opleiding tot het priesterschap ont ving. Onder hen bevonden zich deken J. H. F. M. Custers uit Schinnen, pastpor A. van der Venne van Nieu- venhagerhei.de en pastoor J. C. H. het pries tergraf. Maastricht. Na de H. Mis hield deken Brink man de lijkrede met als tekst: „Mijn Heer en mijn God, in de eenvoud van mijm hart heb ik u alles toegewijd". In het nachtelijk uur, eenzaam in zijn slaapkamer, is pastoor Hermans onder 't wakend oog van God ontsla pen, zo begon de deken zijn toe spraak. Zoals hij gestorven is, heeft hij ook geleefd. Slechts enkele uren voor midder nacht vermoedde niemand, ook pas toor Hermans zelf niet, dat hij het daglicht niet meer zou aanschouwen. Hij meende nog vele jaren van de rust van zijn emeritaat te kunnen ge nieten. Het is anders gelopen. In de hand van God ligt onze levensduur en niemand kan daar een seconde aan toevoegen. Pastoor Hermans was een stille natuur, schijnbaar onbewogen, maar met een grote belangstelling voor de kleine wereld om hem heen en de grote wereld daarbuiten. Hij was een goede priester, die stil zijn weg ging en ook zijn plicht in stilte deed. Tijdens zijn emeritaat was hij een trooster van zieken en ouden van dagen. God heeft hem geroepen, plotse ling, zoals Hij zovele van zijn pries ters roept. Laten wij bidden vóór de ziel-erust van deze priester. Na de H. Mis was er nog gelegen heid afscheid te nemen van de pas toor, die in de rouwkamer stond op gebaard. Om ongeveer half twaalf verrichtte deken Brinkman de absoute in de kapel van het kerkhof, waarna het stoffelijk overschot werd bijgezet in KATWIJK AAN DEN RIJN GOUDEN EN ZILVEREN FEEST IN MISSIECOLLEGE Het was gisteren groot feest in het Missiecollege St. Willibrord. Pater Berno Strootman O.F.M. vierde n.l. zijn gouden priesterfeest en pater Fedatus Petit O.F.M. zijn zilveren ju bileum. Het feest werd met een plech tige Hoogmis van dankbaarheid in de kapel van het Missiecollege inge zet. Van de gelegenheid om de jubi larissen te complimenteren werd des middags in een speciale receptie en des avonds op een feestavond door een grote schare belangstellenden ge bruik gemaakt, waaronder natuur lijk op de eerste plaats de huisgeno ten uit het college en alle leerlingen. Bridgen. Een bridgewedstrijd, gehouden in De Roskam tussen de bridgekluib „De Brug" alhier en de Wassenaarse bridgeklub „Wassenaar", eindigde met een overwinning van „De Bruig" met 94 tegén 50 punten. De lauwertak hiervoor beschikbaar gesteld door „De Brug" bleef dus bij 1 „De Brug" in Katwijk aan den Rijn. Aanbesteding. Het onderhoud van grasmatten, beplantingen, water lopen, schoonhouden van sloten en terreinen van het Marinevliegkamp met aanhorigheden is als militaire order gegund aan de firma J. Kuyt Zonen te Katwijk voor 60.900.-r. LEIBSCHENDAM Rozenrust Vogelpark Het zo rustig gelegen park Rozenrust zal waarschijnlijk in de toekomst een interessant vogelpark worden. Vanaf de openstelling van het park verle den jaar, zijn reeds 47 soorten vo gels waargenomen, welke zich re gelmatig vertonen en de dienst van gemeentewerken doet alle moeite om de vogëls in het park te houden. Voor dat doel zijn reeds bijzonder geschikte beplantingen aangebraóht met het doel de vogels voedsel en broedgelegenheid te verschaffen. De vereniging voor vogelbescherming heeft van gemeentewege toestem ming gekregen een voederhuisje in het park te plaatsen en tevens voor het ophangen van geschikte nest kastjes. Öe voedertafel doet reeds sedert enige maanden goede diensten ter wijl 18 kastjes, waaronder twee vliegenvangerkasten, opgehangen aan de daarvoor uitgezochte bomen om de vogels o.a. mezen, spreeu wen, grauwe vliegervangers, boom klevers enz. gelegenheid tegeven hier hun nestjes te bouwen en te broe den. Verwacht wordt vooral van de jeugd dat de vogels niet gestoord zullen worden en het wandelend publiek zal genieten van het zo in téressante vogelleven. 0EGSTGEEST STILLE OMGANG VROUWENGILDE. De leden van het Katholiek Vrou wengilde zullen op 20 maart voor de vierde maal de Stille Omgang maken onder leiding van de heer L. C. Schrijvers. 's Morgens om half acht vertrekt men per autobus vanaf de pastorie, Na aankomst in Amsterdam wordt de Stille Omgang gehouden, waarna een H. Mis wordt bijgewoond in het Be gijnhofkerkje. SASSENHEIM HOLLANDSE BLOEMBOLLEN VERSIEREN MOSKOU. Eind April zal er in Ruslands hoofd stad een groce bloemententoonstelling worden gehouden. Hier zullen dui zenden bioeienae hyacinthen en tul pen staan. Nederland wil op deze ma nier het koude Russische hart warm doen kloppen voor de Nederlandse bloemisterij. Voor jaren terug was er ook een bloeiende handel met Rus land. Binnenkort zal voor deze zaak een handelscommissie naar Moskou vertrekken. Naast deze commissie zullen ook enige arrangeurs meegaén. Hierbij is ook de heer J. W. Preenen, die bij de bloemencorso's en div. tentoonstellin gen naam maakte. VOOR DE K.R.O. A.s. Donderdagmiddag om 13.20 zal mevr. Caroline van Dorpvan Hei ningen een zangrecital verzorgen voor de K.R.O. Gezongen zal worden „Gedenke doch, mein Geist, zurück" en „Bist du bei mir" van Bach. „Im Abendrot" van Schubert en „Uber Nacht" van Hugo Wolf. ST0MPWIJK In memoriam. Li de ouderdom van 83 jaar is overleden de heer C. Jufifermans, die" voor zijn vele ver diensten bewezen aan het kerkkoor van de St. Laurentiusparoohie, waar van hij bijna 66 jaar lid was, begif tigd werd met Pro Ecclesia en Pon- tifice. Dit gebeurde bij zijn 55-jarig jubileum. Vele jaren was hij voor zitter van het koor, waarvoor hjj al zijn vrije tijd beschikbaar stelde. Elke vrijdagavond was hij bij de repetities aanwezig, totdat zijn ziekte hem dit veriiinderde.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10