Leidse Kajotters klaar voor een wereldreis BIOSCOPEN I Op naar de 13de juni Canada emigrantënland Toen waren het nog eens wintertjes! De hoofdschotel van alle vliegende schotels Thee een Oosterse godendrank ZATERDAG 10 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 K(omende) V(ictorie) P(artij) K(omende) V(ictorie) P(artij) C; J^A MAANDENLANGE intensieve propagandistische voorberei- 3^ ding, die geruggesteund werd en wordt door een succesvol O politiek beleid, meent de K.V.P. momenteel de komende verkie- o zingen met vertrouwen tegemoet te kunnen zien. De verkiezingsstrijd, die in de volgende weken zal losbarsten o" is daai'om aan K.V.P.-zijde ook aan de min of meer opgewekte O kant gehouden en deze opgewektheid moge een waardige aan- n>' C lo°P ziJn voor de avond van 13 juni, als de verkiezingsuitslagen w via radio en telex door Nederland zullen stromen. 0 Gepaste ernst moet er echter zijn en daarom vormt een niet onbelangrijk deel van het actie-plan eert brompartij. waarvan Nederland zal daveren. s- 5 5* 1 Op Hemelvaartsdag1 K.V.P.-BROM-STERTOCHT l 2 Zolang zullen de belangstellenden echter niet op de komende -- acties behoeven te wachten want morgen reeds zal HET KLEURRIJKE f i VERKIEZINGSMANIFEST - 4> 0 het openbare levenslicht aanschouwen. Ongetwijfeld zal dit geheel katholiek Nederland in de wolken <5: brengen en om dit gevoel tastbaar te maken, zullen •ff J. Op Hemelvaartsdag VERRASSINQSHELICOPTERES O L de nodige spanning aan de Brom-stertocht verlenen, waaraan ook 0 niet „brommers" het nodige plezier kunnen Ibeleven. De K.V.P. is zich altijd ter dege bewust, dat zij zonder de jeugd q ook zonder toekomst is en daarom houdt zij 2. 1 OP 29 APRIL QROTE JEUQDDAQ v O waarop speciale jeugdproblemen belicht zullen worden en waar- u. bij door deskundigen uiteengezet zal worden, hoe de K.V.P. aan de w oplossing daarvan gewerkt heeft en in de toekomst hoopt te tl werken. <T- Voortyzal de voorzitter van de Tweede Kamer K.V.P.-fractie, 3 prof. ROMME, in alle kiesdistricten het streven van de K.V.P. 3 nader uiteen komen zetten, terwijl daarnaast ook de katholieke nh O ministers en staatssecretarissen hun arbeid persoonlijk zullen ko- t> men toelichten. Honderdduizenden bedrtffsblaadjes zullen voor de meest uit- 2- 0 gebreide propaganda zorgen en dit grootse programma zal de 2. g openingsmuziek vormen van de grote w aj "0 1 VERKIEZINQSSYMFONIE OP 13 JUNI I K(omende) V(ictorie) P(artij) K(omende) V(ictorie) P(artij) Laatste lezing te Leiden door emigranten-pastoor Voordat de „Grote Beer" pastoor F. Vedhage dinsdag a s. weer naar Ca nada zal brengen hield hij gister avond zijn laatste lezing over de „Mo gelijkheden en moeilijkheden voor toekomstige emigranten in Canada". In de goed bezette gymnastiekzaal van de Don Boscoschool aan de Boer- haavelaan waren o.a. aanwezig drs. J. F. van Campen, directeur van de landelijke Kath. Emngratiestichtlng' en de heer J. G. M. Bosman, dir. Kath. Emigratiestichting in het Bisdom Haarlem en Rotterdam. Omdat rec tor Vester wegens ziekte verstek moest laten gaan, leidde de heer Snij ders, leraar Engels van emigranten, de avond in met een kort welkomst woord. De Brabantse pastoor Verhagen is reedspvier jaar als emigrantenaalmoa- zenier in de provincie Alberta werk- zaam en heeft in die vier jaar, zo ver namen wij, meer tot stand kunnen brengen dan 20 jaar in Nederland. Dit geldt ook voor toekomstige emi granten: er is voor mensen met ener gie een grote kans van slagen in dit grote land. Een Ned. émigrant, aldus spreker, is net een kat; hij komt al tijd op zijn pootjes terecht. Qmdat emigratie voor Nederland een nood- 1V>'' Timmerlieden in Gods werkplaats Dinsdag 13 maart a.s. stapt de jonge Leidse timmerman Frans Habraken' op Schiphol in het Raptim-vliegtuig, dat hem naar Tanganyika in Afrika zal brengen. Frans heeft nieuw doelmatig gereed schap en enige technische boeken bij zich, die door de verschillende stands organisaties van de KAB zijn ge schonken. Na Rome doet het vliegtuig vele staan onder leiding van de Neder- 3 .plaatsen aan, waaronder wy zeer uit- heemse namen lezen: Khartoem, En- tebe, Wadihalla. In Tabora stappen de Kajotters uit het vliegtuig. Zij vervolgen de reis met de trein naar 'Chala, waar voorlopig het eindpunt ligt. Hier blijven zij twee maanden om te acclimatiseren en om met de plaatselijke verhoudingen vertrouwd te worden. Zij bouwen intussen mee aan een kapel. Na twee maanden ves tigen zij zich in Kaengaessa, in het bisdom Karema, waar zij op een vol komen verlaten post een gehele mis siestatie zullep laten verrijzen. Zij scheid. landse pater Harry Mulder. Ook tweede Leidenaar vertrekt. Intussen is het zeker geworden, dat cok de andere Leidse Kajotter, die op de kandidatenlijst stond, naar Tanganyika zal vertrekken. Het is de 21-jarige Wout Lagerberg even eens timmerman van beroep, die op 8 mei a.s. met het vliegtuig zal ver trekken. Vanavond nemen de Leidse Kajot ters in de zaal Maria Gijzensteeg af- Klaar om te wuiven staan een stel supporters uit Leiden, grotendee.s Kajotters en uiteraard de vader en moeder van Frans, die bij dit afscheid van twee jaar niet willen ontbreken. Hiermede is de eerste fase van een actie van de Nederlandse Kajotters afgesloten. Eén succesvolle fase, die veel katholieken in Nederland dich ter bij hef missie-werk heeft ge- j ben vastgesteld~ was er reeds sprake van een ijstijd ongeveer 1529 miljoen jaar geleden. Vrijwel om de 200 mil De ijstijden van vroeger Naar geleerden aan de hand van de schommeling van de aardas heb- Leken-apostolaat Want deze jongelieden zes in totaal hebben in Nederland niet hun geld vóór de overtocht „bij elkaar gebedeld", zij hebben velen proberen te doordringen van het wezen van de wereldkerk. Zij hebben hiervoor spreekbeurten op verschillende ver gaderingen vervuld, zij hebben steun- bonnen verkocht aan mensen,, die van het nut van deze actie ten volle overtuigd zijn.. Anderzijds heeft ook het werk van de jonge Kajotters die in Tanganyika een missiestatie gaan bouwen een tweeledig doel. Zij zullen er ongetwijfeld nuttig werk kunnen doen, maar niet alleen met ae spieren, maar ook door h>un voorbeeld. Het zal de inlanders im poneren, dat er jongelui zijn, die idealistisch gen-oeg zijn om zélf de handen uit de mouwen te steken als heter om gaat de missionaris bij zijn arbeid te helpen. Zij zullen op deze wijze én door kameraadschappelijke omgang met de inlandse werkkrach ten de prediking van de missionaris sen ondersteunen. Inmiddels heeft deze Kajotters-actie weerklank gevonden in andere mis siegebieden in Afrika. Andere mis sionarissen hebben steun gevraagd van werkkrachten. We hebben Frans, die vól is van zijn reis naar het missiegebied nog even gesproken. Uitheemse namen. Hij heeft ons de koers, die het vliegtuig zal namen op de atlas voor getekend. Het vliegtuig, waarin enige missionarissen voor Tanganyika zul len reizen (o.m. pater Van Barneveld uit Leiden, die na bezoek aan familie terugkeert), vertrekt om half tien van Schiphol en zal om 6 uur in Rome arriveren. De reizigers blijven één dag in Rome. Op het gestencylde programma stond ook een audiëntie bij de Paus vermeldt, indien de ge- rondheidstoestand van de Paus dit toelaat. zakelijk kwaad is, doch de belang.- stelling enigszins verminderde, sti muleert de Ned. regering de emigra tieplannen en trekt daarvoor miljoe-1 nen gulden uit voor subsidies enz. Del emigrant zelf heeft maar ean klein DE LEIDSE kapitaal nodig om te kunnen landver- huizen. Joen Jaar komt er weer een ijstijd voor, maar over de ijstijden in de allereerste periode is zeer weinig bekend. Meer is er bekend over de ijstijd periode, die in de geschiedenis van de aarde het laatst is voorgekomen. Het Pleistoceen of Diluvium wordt als een van de ergste ijstijden geken merkt, want toen heeft het ijs van de poolstreken grote gedeelten van Europa, Azië en Amerika bedekt. .Het Pleistoceen wordt onderver deeld in vier ijstijdvakken, genoemd naar vier riviertjes uit het noorder lijk randgebied van de Alpen, dt Giinz, de Mindel, de Rissen de Würm, welke perioden door de zogenaamde interglaciale perioden werden ge scheiden. Deze verschillende ïjstijdperken hebben elk afzonderlijk ruim 80.000 jaar geduurd. Het Günz-tijdperk, het oudste, dateert van 600.000520.000 jaar geleden en zo teruggaande komt men tot het jongste ijstijdperk, het Wiirm-tijdperk, dat dateert van 80.000 tot ongeveer 10.000 jaar gele den. De interglaciale ijstijdperioden heb ben elk afzonderlijk ettelijke tien duizenden jaren geduurd. Ten tijde echter van de ijstijdperken was het gehele Alpengebied, het Atlas-ge bergte in Noord-Afrika, de Taurus en ce Libanon in Voor-Azië onder een kap van ijs bedolven. Merkwaardig is, dat in deze tijden Midden-Europa een gebied van toen dra's was zoals thans Siberië is, ter wijl de Sahara en de Arabische woestijn door de overvloedige regen val met bossen waren bedekt en zelfs voor mensen bewoonbaar waren. Nederland heeft, ook verschillende ijstijden aan den lijve ondervonden. In het Riss-ftstijdperk was Neder land met ijs bedekt tot de lijn Nij- .megenVogelenzang. In de intergla ciale periode tussen het Riss- en het Wtlrm-tijdperk Nederland een giote gedeelten van Noord-Holland, Friesland en Groningen, terwijl in het Würm-tedperk Nederland een Advies nodig'. Voordat men echter de grote stap doet men goed, zich goed de conse quenties te realiseren. Voorgl dé. huis vrouw in het gezin moet veel enthou siasme .tonen, daar zij in de meeste gevallen het zwaarste werk moet verrichten. Het is daarom nodig eerst terdege inlichtingen en adviezen te vragen. Hiervoor kan men terecht: elke 1 en 3e maandag van de maand van 19.30 tot 20.30 uur en el'kg 2e en 4e vrijdagavond van de maand van 9.30 tot- 10.30 uur in "t Karrewiel" op de Steenstraat. Deze leerzame avond werd -besloten door de heer Bosman, die de Kath. emigranten aan raadde zich door Kath. emigranten bureaus te laten 'bijstaan. Gebruikt de weg met overleg! Verbond voor Veilig Verkeer Luxor. „De helden zijn ver- t film is de toestand nog troostelozer moeid" is een beklemende Franse dan bij het begin. Voor strikt vol- film, een knap stukje werk, maar zo wassen en. cynisQh en somber, dat men in een naargeestige stemming de bioscoop verlaat. Het is een geschiedenis, wel ke zich afspeelt in een neger-repu bliek, waar het handjevol blanken bestaat uit gedesillusioneerde mili- borateurs, die hun vaderland moes' ontvluchten. Er wordt een realistisch beeld gegeven van deze kleine kolo nie van blanken, die reeds van het hellende vlak getuimeld zijn en in dé modder rondploeteren met in hun hart een schrijnend heimwee naar Europa. Voer een paar mensen schijnt de droom, die zij koesteren, waarheid te worden als een piloot van een neergestort vliegtuig met een zak ruwe diamanten opduikt. Mat geld is allés mogelijk, maar door ja- louzie en corruptie vallen de plannen in duigen en aan het slot van de De hierbij afgebeelde satellieten vormen volgens de ide eën van de tekenaar de hoofdschotel van hetg< over een aantal jaren als kunstmatige maan in de ruimte zal drijven. Slechts twee ervan zijn met levende wezens bemand: het vliegtuigachtige voorwerp rechtsboven, dat mensen aan boord heeft en na iit de röfeité te hebben vertoefd weer op de aarde kan landen, en het bolvormige gevaarte rechtsonder, waarin zich bevinden. De overige toestellen bevatten apparatuurvoor het doen van metingen en waarnemingen. s> - Casino. De film „Doctor in the house" is een prettig vertelde stu dentengeschiedenis. Men zou bijna gaan denken, dat de Nederlandse ti tel van deze film toch wel waarheid bevat, n.l. „Dokter worden is niet moeilijk", althans niet zo moeilijk als het in Nederland wel lijkt. In Ame rika gaat het blijkbaar in vijf jaar, waarbij de studie dan bovendien nog afgewisseld wordt met rugby-spelen en streken uithalen. In elk geval is het studentenleven overal nogal uit te houden, het heeft z'n amusante kanten en z'n grappen en wanneer men ze humoristisch weet te vertel len zijn de ontelbare anecdoten van professoren en studenten uitermate geschikt voor een plezierig filmver haal. Wat deze film ongetwijfeld ge worden is. Toegang 14 jaar. Rex. „Het zwaard der Sarace- nen" is een romantische historie uit de oude tijd, toen er nog horigen wa ren, die in kerkers werden geworpen en gewroken werden door hun zo nen. Hier is het een zoon van een smid, die zijn vader gaat wreken en daarbij allerlei avonturen teleeft. Aan het feit, dat hit op dezelfde dag en in dezelfde plaats geboren is als keizer Frederik II heeft hij het te danken, dat hij trouwen kan met een gravin, de nicht van zijn adellijke vijand. Een spannend verhaal voor personen boven 14 jaar. Trianon. De „hete" Amerikaan se onderwereld wordt aangeduid met de term „jungle". De film „Black board jungle" (schoolbord-oerwoud) van Metro Goldwyn Mayer behandelt het probleem vah de losgeslagen jeugd, die zelfs tussen de muren van de school een eigen deerniswekken de „jungle" heeft opgebouwd. Wee de leraar, die de opdracht krijgt deze jongelui op een legale manier de tijd tussen twee school bellen te laten uitzitten, laat staan iets te leren, waaraan zij in het la tere leven iets hebben. De hoofdper soon in deze film is zo'n leraar. We krijgen te zien, welke verbeten strijd hij moet voeren vóór hij het vertrou wen van zijn pupillen heeft gewon nen. Een suggestief verhaal dat (het zij gezegd) de oplossing van dit ty pisch Amerikaanse vraagstuk te sim pel voorstelt. Toegang 18 jaar. Lido heeft „De witte non" voor een weekje geprolongeerd. Voor vol wassenen. toendra-gebied was, waar de: mam moet en de wolharige neushoorn voorkwamen en men een afctische flora had. Men meent, dat het thans een barre winter is en velen klagen over de kou, als was er niet in te leven, maar hoe moeten onze voorouders het dan wel" gemaakt hebben, want hét staat vast, dat reeds tijdens het G.Ünz gla ciale tijdperk mensen hebben geleefd. Dit heeft men aan de hand van vond sten direct kunnen aantonen, Boekbespreking „Op zeven plaatsen verscheen zij", door J. Goubert en L. Christiani. Uitgave Lan- noo, den Haag, Tielt. In dit boek worden de laatste 7 verschijningen van de H. Maagd Ma ria omstandig beschreven, de ver schijningen n.l. te Parijs (1830), La Salette (1846), Lourdes (1858), Pont- main (1871), Fatima (1917), Beau- raing (1932) en Banneux (1933). In zoverre dit boek zich bepaalt tot de weergave der verschijningen en be geleidende verschijnselen, zoals deze door de „ooggetuigen" zijn ervaren, geeft het een indrukwekkende sa menvatting van de wonderbare ge beurtenissen. De Franse schrijvers hadden echter beter gedaan, deze gebeurtenissen voor zichzelf te laten spreken, zonder de indrukken van de lezers te verstoren door hun per soonlijke vroomheid. Ook had men uit de overvloed van wonderbare ge nezingen de meest recente moeten kiezen, met name wat Lourdes be treft. Door deze aanmerkingen late men zich niet weerhouden het boek te lezen en in de ban te komen van Maria's liefelijkheid, maar ook van haar bezorgdheid voor de toekomst van de wereld. Haar telkens herhaal- do oproep boete te doen en vooral de rozenkrans te bidden, omdat de wereld in groot gevaar verkeert, wordt niet allerwege begrepen. Daar om kan verspreiding van dit boek vele lauwe zielen tot inkeer brengen. Legendarische nevelen Ook in ons land is de thee tot een nationale drank geworden, maar wan neer Chinezen of Japanners ons dil kostelijk nat zagen drinken, zouden ze afkeurend het hoofd schudden over de wijze waarop wij hun „goden drank" nuttigen. Door het toevoegen van suiker en soms melk geven wij de thee een ge heel andere smaak dan zij oorspron kelijk heeft, reden waarom de ooster lingen zich over ons theedrinken ver wonderen. Want in China en Japan wordt immers sinds onheuglijke tij den thee gedronken volgens een his torisch ceremonieel. Thee is daar een drank waarvan de oudste geschiedenis zich verliest in een legendarische waas. De Chi nese overlevering vertelt ons, dat de theé in het jaar 2737 vóór Christus toevallig ontdekt werd door keizer Shen Nung. Deze zoon des hemels was op een goede dag bezig een vuur tje te stoken onder een pot water, toen enkele bladen van de takken waarmede hij zijn vuur voedde, speels door de wind opgenomen in de pot met kokend water terecht kwamen. De keizer snoof de geur, die uit de pot opsteeg, met welbehagen op en hy wierp meer bladeren in het wa ter. Het aroma werd sterker en het water verkleurde langzaam tot licht geel-groen. Het vocht smaakte voor' treffelijk. Een indische legende. Dit is niet het enige verhaal over de ontdekking van de thee. India heeft ook zijn legende. Hier wordt de ont dekking van de thee toegeschreven aan de heilige priester Badhiharma, die de gelofte afgelegd had zeven jaren, in stille meditatie Voor het boeddhabeeld te blijven staan. Vijf jaar hield hij het vol, maar toen werden zijn ogen zo zwaar, dat hij vrijwel niet meer in staat was zich staande te houden en de slaap langer te bannen. Ten einde raad rukte hij enkele bladeren van een na- bijstaande struik en begon er op te kauwen. De uitwerking was verbluf fend. Het versterkte hem en ver joeg de slaap. Nieuwe krachten vloeiden door zijn lichaam on de heilige Badhiharma kon dank zij de voortreffelijke stoffen uit de blade ren van de theestruik zijn gelofte ge stand doen. Oude werkelijke geschiedenis. Moeten wij het wat betreft de oud ste tijden doen met dergelijke legen den, er zijn gelukkig ook nog his torische gegevens bekend. Zo weten wij uit een oude Chinese kroniek van ongeveer 350 voor Christus, dat men toen reeds thee dronk in het oude China, want hierin wordt vermeld, dat een Chinese legeraanvoerder zijn tezondheid op peil wist te houden oor het regelmatig gebruik van de geurige theedrank. Verschillende Chinese dichters be zingen in de eerste eeuwen na het begin van onze jaartelling de lof van de thee, die zich tot een volksdrank had verbreid. Boeddhistische monniken brachten de thee later naar Japan, waar het drinken er van zich ook snel tot een volksgebruik verbreidde, vol ceremo niën evenals in China. Een geheim elixer. Angstvallig hielden de Chinezen en Japanners het zoete geheim van hun elixer voor de Europeanen ge- helm, geen blanke kreeg het vocht te drinken, maar toch ontdekten 'de westerlingen het en na1 verloop' van tijd werden er in Europa geleerde verhandelingen gepubiceerd ovèr de oosterse wonderdrank. Het waren de zakelijke Nederlan ders, die de eerste thee naar Europa brachten, dat was in het begin van 1600. Weldra werd ook. in ons we relddeel bet drinken van thee 'n al gemene zaak. Maar aangepast aan de Europese smaak voegde men er hier suiker en melk aan toe, waardoor het product zijn originele zuiverheid verloor. Goede thee zet men als;volgt. Per, kopje-wordt een theelepeltje thee injidem II 43.00—51.00 de pot gedaan, terwijl nog een schep je extra wordt toegevoegd. Daarna wordt er kokend water op geschon ken en wanneer de thee getrokken is, wordt ze puur, dat wil zeggen zonder bijvoeging van iets, gedronken. Dit heeft in het westen geen suc ces gehad, men drinkt hier de thee op eigen wijze, maar in het oosten wordt de thee nog steeds volgens het eeuwenoude beproefde recept en de daarbij behorende ceremonieën gezet en gedronken. STELENDE HOOFDAGENTEN. Dezer dagen heeft de recherche te 's-Gravenhage bij een opkoper al daar een routineonderzoek ingesteld. By die onderzoek stuitte de recherche op een fototoestel, dat was ontvreemd by een autodiefstal. De opkoper ver telde, dat degene van wie hij dit fototoestel had gekocht, hem had ver teld, dat hij dit verkocht namens een lid van de Haagse politie. Commissa ris Abbenbroek heeft toen de leiding van het onderzoek in handen geno men. Dit leidde tot de arrestatie van twee hoofdagenten, de 34-jarige T. van der S. en de 31-jarige W. J. De hoofdagenten hebben bekend dat zij gedurende de laatste anderhalf jaar op hun nachtelijke surveillances diefstallen hadden gepleegd uit niet afgesloten auto's. Het was hun daar bij in de eerste plaats begonnen om rookgerei. Eenmaal op de verkeerde weg, namen zij ook andere voorwer pen uit de auto's mee, zoals fototoe stellen en gereedschappen. Zij ope reerden afzonderlijk en in vereniging. Voorts hebben zij bekend een inslui ping te hebben gedaan in het pavil joen van he gemeentemuseum eri in een cantine aan de Scheveningsewe^, waar ook rookartikelen werden ont vreemd. Een gedeelte van de gestolen rookartikelen én van de andere trti- kelen is te hunnen huize in beslag genomen. De hoofdagenten, die van 1945 af in dienst waren, worden maandag voorgeleid. Marktberichten LEEUWARDEN. Kaas. Gouda volvet 2,— tot 2,02; Edammer 40 1,80 tto 1,83; broodkaas 40+ 7,82 tot 1,85. Stemming redelijk. KATWIJK AAN DE RIJN. 9 maart Groente. Waspecn A: 25—47: idem B: 3546; breekpeen: 810; boerenkool: 38—41; Gele kool: 36— 37; rode kool: 716: spruiten A: 53 60; idem B: 3417; sjalotten: 38 48; knolselderie: 3443. LEIDSCHENDAM. 9 mrt Eieren Aangevoerd 230000 kipeieren waar voor als volgt werd betaald 2900 eieren no. 0 18,00-/19,00; 5300 eieren no. 1 17,05—18.50 6200 eieren no 2 16,15 17.00: 72.00 eieren no. 3 15.90— 15,55; 1000 eieren no. 4 14,90 16.40; 500 eieren no. 5 14.50— 15,70; 500 eieren no. 6 13.00— 14,85. Tevens werden verkocht; 100 kip pen 1,90—4,75; 10 hanen 1,50— 1,70; konijnen J 5,006,45; gan zen 4000. Groente. Sla A 30—50; sla B 1721; stoofsla 120156; schorse neren A 7081; schorseneren B 58 —61. ROELOFARENDSVEEN, 9 maart. Bloemen. Anemonen 631.07; Blauwe Druifjes 17—37; Freesia's 90 1.V5; Prunus 1.50—200; Tulpen: Ro se Copland 1.00—1.62; v. d. Eerden 1.101.49; Zenober 901.20; Weber 62—1.12. E. Eddy 95—1.46; W. Pitt 1.151.23; Nansen 1.211.35; Bruno Waletr 1.20—1.40; White Sail 1.09— 1.39; Golden Harvest 1.021.60; Win- tergold 1.00—1.10; Krater 1.151.38; Piquante 1.171.29. Purper Cooland 1.10—1.56; Carara 1.30—1.44; Rhèin- land 1.30—1.38; Rlond 1.70—1.80; W. Copland 98—1.20; John Gay 1.25 1-30; Hillegardc 1.10—1.22; White Virgine 1.07—1.18, Dubbele tulpen.70 •1.10; Narcissen: Early Glory 67— i; Kink Alfred 1.00—1.18; Buxton '—71; Koster 62—77; FrÜhling 74- 76,; Whrestler 6983 per bos; Am. An- jes 2843 per stuk. Groente. Witlof I 60.00—76.00

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3