Nette Winkeljuffrouw De nieuwe mode voor 1956 in 3 mode'lilsen i vnoou a in uw- unming- Wat is er fout met onze emigranten? VOLKSWAGEN Modeshow „HET WITÏE HUIS" Een nette werkster PIANO SeCefaatttjeó Banketbakkerij M. A. M. v. NOORT Administratieve Kracht Nette Juffrouw BEKWAME SCHILDERS Hoe wintert het in 19541964 ZATERDAG 10 MAART 1956 DE LE1DSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 4 W Klachten over voorlichting (Van onze correspondent in Australië) Er is de laatste maanden onmis kenbaar iets fout met onze emigran ten; in elk geval wat Australië be treft. Wie contact heeft met de pas gearriveerden in de kampen, proeft de „kankergeest", ontevredenheid en teleurstelling. En hoewel men geen feeststemming kan verwachten in een emigrantenkamp, hangt er de lucht vol verwijten, ondankbaar heid en gemakzucht. Men bespeurt weinig of niets van de „spirit", welke een emigrant be hoort te bezitten; het lijkt meer op een stelletje „verhuisden" dan men sen, die bereid zijn met zeer zware arbeid zich een nieuwe toekomst te maken. Wat is er fout met de hedendaag se emigranten? Allereerst iets over de vooorlich- tmg. En dan moet ik afgaan op het geen de emigranten hier aan klach ten uiten, omdat ik mij niet per soonlijk op de hoogte kan stellen omtrent de juistheid van hun klach ten. Het is mij niet precies bekend wat men aan onze adspirant emi granten in Nederland vertelt, doch aan de hand van de practische erva ringen hier, krijgt de critiek meer grond. „Ze weten er zelf niets van.." In de laatste tijden is het gewoon te, dat een ambtenaar reisjes maakt op een emigrantenschip; ze geven dan aan de emigranten nog voor lichting. „Ze weten er zelf niets van", ver telde mij onlangs de groep juist ge arriveerde emigranten en ze gaven enkele voorbeelden, hoe een Ne derlander, die met vacantie was ge weest, herhaaldelijk de „voorlich- ter" moest verbeteren. Inderdaad, reeds vaker heb ik opgemerkt dat met al die touristen- ambtenaren, de voorlichting er niet beter op wordt, omdat iemand die niet zelf de moeilijkheden van een emigrant heeft ervaren, onmogelijk een betrouwbare en waardevolle in formatie aan adspirant-emigranten kan verschaffen. Doordat men niet de hardheid van het emigrantenleven zelf ondervond, weet men niet waar eigenlijk de zwaartepunten liggen en nog min der hoe deze op te lossen. „Willen ze ons kwijt Een vraag welke duizenden emi granten zich hier stellen is: „Willen ze ons kwijt?" met dat „ze" de Ne derlandse regering bedoelend. Er is niets verkeerds in, deze vraag on omwonden bevestigend te beant woorden; in Nederland in ruimte tekort, in Australië is ruimte te over En bovendien meer dan voldoende mogelijkheid voor onze Nederlan ders. Doch zulks betekent niet, dat men koste wat koste hen uit ons land mag werken. Dat wil zeggen, door onware voorlichting hen tot emigre ren verlokken. Het is bekend dat binnenkort in Engeland een grote „drive" voor emigratie naar Australië zal worden ondernomen. De ambtenaren zullen huis aan huis over het Australische eldorado vertellen; prachtige bro chures met foto's uitreiken; kortom, georganiseerd half-ware verhalen vertellen. Want Australië is prach tig en de mogelijkheden zijn groot, doch emigreren is heel erg zwaar en er wordt heel veel van een emi grant gevergd. Hetgeen die ambte naren beslist zullen vertellen En daarom verwacht men in Australië er binnenkort de ernstig ste gevolgen van. Ook in Nederland worden prach tige films vertoond over Australië en onfce emigranten, naar mij be kend, dikwijls geënsceneerde films. Oordelend naar klachten welke ik hier van talrijke emigranten ver neem, zijn er soms volmaakt on- jüiste informaties op vrij belangrij ke punten. Een onjuiste voorlichting b.v. is, dat gezinnen nimmer gescheiden zullen worden. Dit is wel het geval. Het komt al in bepaalde kampen voor, dat indien de man elders werk heeft gevonden, hij tijdelijk in een ander kamp of hostel wordt onder gebracht en het zes of zeven we ken kan duren alvorens een gezin herenigd wordt Uiteraard neemt de ene vrouw dit gemakkelijker dan de andere, is de scheiding ook niet van lange duur, doch men behoort op een der gelijke gebeurtenis te zijn voorbe reid. Ik heb emigrantenvrouwen ge sproken die verklaarden nimmer te zijn geëmigreerd, indien zij zulks tevoren hadden geweten. Wel, het is beter dat zij in Nederland blijven dan de toch reeds deprimerende stemming in een kamp verzwaren. Een volmaakte onjuistheid in de voorlichting is ook, dat emigranten in aanmerking komen voor door de regering gebouwde huizen. Dat zijn alieen de Australiërs en Britse on derdanen. Een emigrant zal daartoe eerst genaturaliseerd moeten zijn en dan komt hij op de zeer lange! wachtlijst. Dit zijn slechts twee voorbeelden van verkeerde voorlichting, waar over emigranten hier zich beklagen, waarbij moet worden opgemerkt, dat er blijkbaar plaatselijke ver schillen zijn. Emigratie als „bussiness"? Moge zo hier en daar de indruk by de emigranten de indruk wor den verkregen dat de regering hen „kwijt wil", anders staat het met de instanties hierbij zijdelings betrok ken. De reisbureaux, scheepvaart maatschappijen etc. Doch sinds de diverse organisa ties welke zich bezig houden met emigratie-aangelegenheden gesubsi dieerd worden in verhouding tot het aantal „afgeleverde emigranten", is ook in die kringen het gevaar voor de „emigratie-drive" opgeroepen, welke de objectiviteit, in deze aan gelegenheid zo dringend nodig, in gevaar brengt. Het gaat hier om mensen, soms om mensenlevens, die door emigratie verspeeld kunnen worden. Daarvan zou ik honderden trieste voorbeelden kunnen opsom men. Nog steeds blijkt het meren deel van de emigranten dat in de laatste tijden arriveert niet het ge wenste type te zijn. Mogelijk is daarvan de voorlichting de schuld, nog meer waarschijnlijk, gaat men in Nederland teveel het emigreren als een soort verhuizing of een uit stapje voor twee jaar beschouwwen. wanneer het contract om is. Een dergelijk typeemigranten kan Australië beter bespaard wor den, omdat zijn de geest niet alleen in de kampen bederven, doch ook „naar huis" brieven schrijven, wel ke de emigratie allesbehalve aan moedigt en evenmin recht doet we dervaren. En het aantal van degenen „die het eris effe naar de krant zullen schrijven", neemt bedenkelijk toe! Moge er dus fouten zijn in de voor lichting, in de „propaganda", ook het type emigrant dat momenteel hier wordt ontvangen, verschilt be langrijk van dat in de „pioniers jaren". Er is alle reden om ook over hen Iets meer te vertellen, omdat, wil de emigratie in de toekomst met enig succes blijven voortgaan, be paalde veranderingen noodzakelijk zijn welke méér nog „het grote pu bliek", dan de ambtelijke- en voor-? lichtende stand raken. Telefoon in de nabijheid. Deze keer tonen onze mannequins U de UITGESPROKEN MODELLEN voor het komende voorjaar, o.a. Modellen uit Parijs, uit Wenen enz- Deze flitsen worden gehouden op DONDERDAG 15 MAART in onze Lunchroom 10.30—11.30 uur 14.30—15.30 uur 16.00—17.00 uur. Gratis kaarten verkrijgbaar in onze Lunchroom. KOFFER SCHRIJFMACHINES KANTOOR SCHRIJFMACHINES BOEKHOUDMACHINES aan de spits Kr- -*rW DEMMENIE Haarlemmerstr. 169 - 219 telefoon 21400 Let op naam en adres Nu ook rijles op nieuwe 1956 Sétoafe a VERKEERSINSTITUUT Zoeterwoud8e Singel 104, telefoon 22803 Erkend door A.N.W.B. en KJ4JLC. Lid verenigde auto- rijschoolh. Leiden e.o. De E.O.C. geeft weder om een modeshow en wel op dinsdag 20, woensdag 21 en don derdag 22 maart in HOTEL Wilhelminapark, Oegstgeest. Aanvang 20 uur precies. Kaarten a 1,25, inclu sief koffie met gebak, verkrijgbaar bij Hotel „Het Witte Huis". Wil helminapark of M. H. van Strien. Emmalaan 87, Oegstgeest. Telefonisch te bestellen no. 31412. Gelieve tijdig uw kaar ten te bestellen om teleurstelling te voor komen. M. H. v. STRIEN gevraagd. Mevr. VAN EGMOND. Melchior Treublaan46. Leiden. Wegens bijzondere omstan digheden te koop aangeb.: 1 fonkelnieuwe NOTENHOUTEN merk Finzer. met volledige garantie 1850.(even tueel gemakkelijke beta lingscondities). Te bevr.: H. v. SCHAIK. Borneostr. 55, tel. 30178. PERSONEEL 2* Meisje gevraagd, leef tijd 1719 jaar, voor aiie werkzaamheden, van 9 u. 's morgens tot 5 uur des avonds 's zaterdagsmiddags vrij. Loon overeen te ko men. Aanmelden 's avonds van 6 tot 8 uur v. Baerle- straat 12a, Leiden (lVlors- kwartier). 2 Flinke :2de Bediende gevraagd. BanketoakKerij Stevens, Juiianastraat 25, Alphen a. d. Rijn. Tel. 2l78 2* Een tuindersknecht en een aankomende tuinders leerling gevraagd. J. C. de Koning. Veurseweg 28o. V oorschoten. 3? Nette huishoudster zag zich gaarne geplaatst tegen 10 apru dij neer alleen, be schaafd milieu. Brieven onder no. 1234 bureau van dit blad. 2* Meisje gevraagd voor direct of half april. J. van der MeerCastelein, Zuid einde 107, Roelofarends- veen. 2 Gevr. wegens dienst plicht, begin april, een halfwas rijwieinersteller bij J. A. Scnouten, Dorps straat 190, Hazerswoude, tel. 124, Electr. smederij en rijwielhandel. 2 Net meisje gevraagd v. de dag met huiselijk ver keer. Mevr. v. d. Meer. De Kempenaerstr. 4, Oegst geest, tel. 26195. 2? Gevraagd per 1 april wegens dienstplicht der tegenwoordige r.k. boeren knechtje. in- of extern. Melkmachine aanwezig. A. W. v. Leeuwen. Rozen- burgh 2, Voorschoten. 2* Net r.k. meisje gevr. om de Zusters in huize St. Bernardus in Sassenheim bij hun werkzaamheden behulpzaam te zijn. 2 Flinke werkster voor 1 or 2 dagen per w. Mevr. Banning. Kon. Julianaweg 88, Leidschendam. telef. 2235. 2 Gevraagd een dienst bode wegens emigratie der tegenwoordige. N. v. d. Poel Pzn., Weipoortseweg 55. Zoeterwoude. 2* Met mei gevraagd r.k. aank. boerenknechtje, kun nende melken. J. Koot, Leidseweg 555, Voorscho ten. 1212 2 Gevraagd; dagmeisje in gezin met 2 schoolgaande kinderen, weekend vrij. Wijttenbachweg 69, Oegst geest, tel. 20246. 2 Gevr. net dagmeisje van 9 tot 3 uur. Mevr. G. Rotteveel - Sassenheim, Oude Haven 1. 2* Een jongen gevraagd, 1516 jaar, voor bloemen en tuinderij, voor een jaar vast. J. J. C. Hogenboom, Zuideinde 118, te Roelof- arendSveen. 2 St. Joseph-Kinderhuis (Zrs. Carmelitessen). Oude Vest 45, Leiden, vraagt een net meisje voor huish. bezigheden voor de dag of voor d. en n. Beslist pret tige werkkring, tel. 21885. 2 Wilt U bijverdienen? Gratis inl. Postbus 60. Dor drecht. AANGEBODEN 2* Gitaar. Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon. trompet slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 Betere Muzieklessen. Bekend solide adres met first class aanbevelingen. Muziekinstituut v. Wouw. Rapenburg 1, Tel. 20458. Piano. Accordeon. Guitaar. Mandoline. Dwarsfluit enz. Uitsluitend privélessen! - Inlichtingen en advies gra tis. Geen instrumenten cadeau! 2* Knittax breimachine. met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- cverecht. patent en ontel bare patronen. Inl. Knit- tax-breischool Van d^r Spek. Haarlemmerstr. 196a Leiden. Tel. K 1710-23214. Ook gemakkelijke bet. 2 U kent uw matras 's avonds niet meer terug, als wi.j hem opnieuw over trekken. Vanaf 19.50 1-p en f 26,50 2-pers. Natuur lijk bij Smit, Mare 9o. Vrouwensteeg 9. tel. 239K-* 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Schuimrubber en Plas- tichuis. Mare 70. tel. 22361. Wh confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bij u de maten aan huis. 2 In huurkoop: zwarte en eiken piano's, 15 con tant, rest in termijnen van 48 maanden. 5 Jaar schrif telijke garantie. Br. onder no. 1159 bur. van dit blad. 2 Dames voor betere permanent moet u by ons wezen. Permanent zonder warmte op het hoofd, een groot succes, haarverven in de natuurlijke kleuren, de kapper voor lastig haar. Vraagt inlichting. Heren Kappershuis Apothekers- dijk 8. Tel. 26218. 2 hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge scheten. motorenhandel. 2 Dames! Uw oude hoed w*er als nieuw. Wij ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147, Leiden. Huur bij ons uw brüidstoilet. 2 Wij financieren nw auto, motorrijwiel, scooter, bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke. Kanaalweg 11 Leiden, tel. 26785. 2 Te koop aangeboden i.z.g.st. zijnde bromfiets, merk H.M.W., half jaar oud. met versnelling en kilometerteller. 4000 km. gelopen. Te bevr. Boek- orstlaan 36, Voorhout 2 Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713.' 2 Auto- en motorrij school Marks Volledige opleiding rijbewijs, motor en v'erkeersles inbegrepen Gedipl erkend instructeur. Nieuw lesmateriaa,. Taxi dag en nacht beschikbaar Morsstraat 60a Parkstraat 5a. Tel 26584—22513 2 Motten en Houtwor men worden- verdelgd in onze gaskamer. Vraagt in lichtingen. Kleine's Che mische Fabriek Leiden. Lammenschansweg 10. tel. 25738. 2 Te koop aangeb. lang wit communiejurkje, com pleet met tasje en sluiertje enz. Boesie, Rünegommer- straat 34. Zoeterwoude, tel. 26095. 2 Te koop: prachtig bruidstoilet, geheel van nylon-kant. maat 44, met satijnen onderjurk, kapje en lange handschoenen. Br. onder no. 1211 bureau dit blad. 2 Vulpenreparatie is een zaak van vertrouwen, gaat daarom alleen naar een Speciaalzaak, waar vul pennen en reparatie hoofd zaak zijn. Halpa Vulpen Service. Haarlemmerstraat 64, telef. 24185 t.o. Het Fruitpaleis. 2 Wat betekent V.L.S.O.? Verenigde Leergangen v. Schriftelijk Onderwijs, Schiedam: de modernste opleiding voor alle vakken. Prospectus gratis op aan vraag. 2 J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, eoud en zilverwerken. 2 Jersey damesvesten te gen de spotprijs van ƒ19,50, prima kwaliteit en lever baar in 10 kleuren en alle maten, ook andere textiel- waren. Betaling desge wenst ƒ2.p. w. Br. no. 7868 bureau van dit blad. 2 Motor- en bromfiets onderdelen zoals: bougies, condensators, contactpun ten, zuigerveren, ketting, olie. banden, enz. Het van ouds bekend adres: T. Struik, Groenesteeg 3. 6. 8 tel. 22026. 2 Jonge hennen 1956. kerngezond. Best gerenom meerd adres: Hoenderpark Oud-Clingendaal. Raap horstlaan 30. Wassenaar. Tel. K 1751-9399. Bereik baar per gele tram halte Stoeplaan Ingang direct achter Dierenpark Wasse naar. Ruime keuze. 2 3-zits bankstel, moet overtrokken worden, bu reaus. boekenkast, kasten, tafels, ameublementen. Mechels buffet, w.c.-stoe- len. -divanbedden. dres soirs. ledikanten, matras sen, koffers, invalidewa gen. Pluym, Hogewoerd, koopt inboedels, zolder opruimingen, antieke meu belen. TeL 21266. 2 Te koop: gebr. dames-, heren-, jongens, en meis- iesrijwielen, in nrima staat. W, v. d. Wiel, Koningstr. 2. gevraagd. DOEZASTRAAT 19 TELEFOON 20579 Bij het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN kunnen worden geplaatst: Keukenmeisjes Vouwsters en strijksters voor de wasserij Salaris volgens Rijksregeling. Schr. sollicitaties te richten aan de adj. Directrice. 2 Naaimachines. Wii heb ben weer enige gebruikte hand- en salonkast naai machines, zo goed als nieuw met volle garantie. Speciale reparatie-inrich ting. P. J. van Steijn en Zn.. Nieuwe Rijn 79. telef. 24809. 2 Iedereen een nieuwe schrijfmachine tegen ab normale lage prijs van één dei grootste schrijfmachine fabrieken der wereld. Van af ƒ2,— per week of in 24 maanden. Ie Betaling pas in mei, juni of juli. Vr. inl. onder no. 8057 bureau van dit blad. 2 Aangeb. pootbare to- matenplaten soort Money maker en Moneymaker om eerstdaags op te potten. Cromco om te versoenen. Ook gelegenheid om op te potten bij J. P. Segaar. Leidseweg 252, Voorscho ten. tel. 2646-K 1717. 2 Wij verzorgen met gem. betalingsvoorwaarden al uw meubelen, bedden, de kens, complete woning inrichting. Heren-, dames- en kinderkleding, linnen uitzetten, baby-uitzetten, wasmachines, stofzuigers, enz. Br. onder no. 7846 bureau van dit blad. 2 Costuums, regenkle ding, demi's, sportcombi- naties, mantelcostuums. mantels, 10.maande lijks. Schrijf aan Super Standing. Jac. Cremer- straat 44b. Arnhem. Kleur en maat vermelden. 2 Schouwen, roeiboten, uit voorraad leverbaar; ijzeren en gegalvaniseerde roeiboten, hoüten boot en houten schouw. Nic. Ver haar, Electr. scheepmakerii Noordeinde 91, Roelof arendsveen, tel. 469; in voorraad stek_ en trekbak- ken. 2 Te koop gevraagd oude maaimachines. schudders, harkmachine. zaaimachine. defekt en versleten geen bezwaar. Brieven onder no. 1233 bureau van dit blad. 2 Alt op de Mare; Heren- rijwielen; Nelson 145,—, Raleigh, 3 versn. 150. Magneet, verl. 135.Her cules 3 versn. 6750; Sport 13750: Damesriiw. 45 Sport 110— 150—: Jongens riiw. 100.Meisjesrijw. 110,Sparta brommer 162.50. 2 Alt op de Mare. Onze ongeëvenaarde Anti-Roest verwijdert roest van chroom zonder te kras sen. 0.35 per doosje. Valma poetsmiddelen voor lak- en chroomwerk voor auto's,, motoren en rijwielen. 2 Naaimachine aangeb., z.g.amieuw tegen bill, prijs. Inl. en te zien Westkanaal- weg 17. Ter Aar. 2 Te koop gevraagd: 10 of 12 duizend gebruikte stenen, nog goed om te metselen. Franco thuis be zorgd. Tevens te koop aan geboden een prima onder houden bakfiets, zware banden. B. Overes. Steek- tgrweg 94, Alphen a. d. Run- 2 Tropisch aquarium te koop. op voetstuk, inh. 80 liter met visjes, verwar mingsapparaat en pomD 35.—. Leidseweg 273, Voorschoten. 2 Bad, geyser, schrijfm., rekenmach. grote en klei ne schrijfbureaus, 2 prima (goedkope merkhaarden), naaimachine, koffers, win kel of magazijn ladekas ten. staande kleine vitrine. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D.; let op tel. 23261. 2 Twee mod. clubfauteuils met vier stoelen in licht, rood of groene stoffering 175, dressoirs, tuintafel met twee armfauteuils, uit- schuiftafels, bedstellen. le dikanten. wringers, vloer kleden, kinderfietsjes, ba bytafelstoel, bromfiets, op- kïapbedden. Nieuwenburg. Hooigracht 55. 2 9 a 10 ton ruige koe- en varken smest te koop. Hoge Rijndijk 147, Zoeterwoude. 2 Zwakke magen kunnen Standaard's mout-tarwe- brood het best verdragen. In de bekende rode wa gens. tel. 22507. 2 Voor tarwebroodlief hebbers is Standaard's vol korenbrood het neusje van de zalm. In de bekende rode wagens, tel. 22507. 2 Particulier heeft geld beschikbaar voor hypo theek op weiland. Br. no. 1215 bur. van dit blad. 2 Aangeb. bloemkool- planten om te verspenen soort Pionier en Lecerf. Over 14 dagen andijvie- planten. Bij J. P. Segaar. Leidseweg 252, Voorscho ten. TeL 2646 K 1717. 2 Sjoelbakken v.af ƒ10,50; keukentafels 8,50; kin dermeubelen ƒ3.25; boe kenplanken 4,etagière 5,50; gereedschapkist 10,trekwagens 1.75; gebr. gehaktmolen 2.50; keiharde kleppers 0.30. Vijlen van alle soorten zagen. Oude Singel 216. 2 Ter overn. aangeboden: een mooie eikenhouten eetkamerameublement be staande uit een groot buf fet. ronde tafel, middellijn 1.25, 6 armstoelen. 4 stoe len. Oranjeplein 3. Voor schoten, tel. 2357. 2 Aan tafel bent u met Standaard's cake krenten brood gauw goede vrien den. In de bekende rode wagens, tel. 22507. GEVRAAGD 2 Goed tehnis gezocht voor zeer mooi Cypers poesje. Te bevragen: Ko- ninginnelaan 14. Oegst geest. 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen, ook pe riodiek. A - B - tulpen - narcissen, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen. tel. 487 K 1713. W0NINGRUIL 2 Woningruil. Aangeb. benedenhuis, bevatt. huis kamer, 2 slaapkamers, keu ken, grote bergruimte en een mooi uitzicht. Gevr. een grotere woning. Br. onder no. 1203 bureau van dit blad. 2 Wie wil ruilen 'n mooi ruim zonnig bovenhuis (6 kamers) in Leiden voor burgerhuis in Warmond, liefst bij r.k. kerk. Ook ge negen te kopen (huurcon tract 10 jaar). Br. onder no. 1223 bur. van dit blad. Wü vragen in vaste dienst een ERVAREN TOURINGCAR-CHAUFFEUR bekend in binnen- en buitenland en een PRIMA MONTEUR bekend met benzine- en eventuele diesel motoren. Touringcarbedrljf Metaal STADHUISPLEIN - LEIDEN - TEL. 25070. WONINGINRICHTING BINNENHUISKUNST LEIDEN HOGEWOERD 21-28 - TELEFOON 20560 Voor direct gevraagd een (mnl. of vrl.) Minimum vereisten: MULO-diploma, diploma typen, bij voorkeur met ervaring in bloem bollen-exportbedrijf. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen aan: N.V. Konijnenburg Mark - Noordwijk Binnen Café-Restaurant ,,'t KARREWIEL" vraagt voor halve dagen (gehuwd geen bezwaar) voor de afwas en bijkomende werkzaamheden. gevraagd. Schildersbedrijf Wed. S. Duindam HERENSTEEG 17 TEL. 21686. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van de H. Maria door het bidden van een noveen. 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd voor verkregen gunst. 2 V.V. St. Bernardus. Het le elftal speelt morgenmid dag thuis om 2 uur. een vriendschappelijke wed. strijd tegen SJZ. 2 Gevonden: bruin suède etui met vulpen, ballpoint en 2 vulpotloden langs Westkanaalweg. Terue te bekomen tegen vergoeding der advert, kosten Bloem- straat 48. Ter Aar. TE HUUR 2 Verhuur zonder chauf- ïeur Nieuwste 6-persoons Amerik. Ford. Vol'-"wagen enz., v.a. f 5.— per dap en cent per k.m. Werkho- vens Luxe Autoverhuur, Van 't Hofstraat 11. Tel. ^2300 2 A.s. bruidjes wil ver buren 1ste klas bruids toiletten. compl m sluier, bandschoenen en tasje, ock bont en maraboe- caoes Hygiënische ver zorging Bespreek vroeg- tiiiig Fa J. J Sloos en Zn Stille Riin 11 Telef. 20868 Abonneert U op dit blad VERSCHENEN: door CHR A. C NELL Strenge en zachte winters in Nederland Het karaKiev van de eerstvolgende tien winters Franco toezending na ontvangst van 1 50. N.V. DE LEIDSE COLRANT, LEIDEN, GIRO 103003

Leidse Courant | 1956 | | pagina 16