R IJ N S REEK ZATERDAG 10 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 5 KATWIJK AAN ZEE De doktersdienst wordt waarge nomen door dokter Hagens, Prinsen laan 5, tel. 3222. DE KAAG Toneeluitvoering. In de jeugd herberg - „de Trekschuit" gaf gister avond de amateur-toneelvereniging „Wie wil die kan" een opvoering van een toneelspel „Spel met een droom", een comedie in vijf bedrijven van Hans Nesna. De regie was van mevr. Lucy van Ees. Het verhaal speelt zich af in een oude molen, waar de knecht het be drijf erft, na het verongelukken der oude molenaar en de dochter later trouwt, die als 4-jarig kind van de molen vertrok. Een huwelijk, eerst uit haat, daar deze dochter het idee heeft, dat de knecht thans haar 20 jaar oudere echtgenoot, de moordenaar van haar vader was. Van het begin tot het eind is de zaal in spanning gehouden, tot de climax volgt als blijkt, dat hij inderdaad de moordenaar niet is. De spelers waren stuk voor stuk goed in hun rol. Degene die nog inte resse hebben kunnen het hedenavond ook nog zien, NOORDWIJK Herw. Levenskracht. De afd. Noordwijk van Herw. Levenskracht viert morgen haar 40-jarig bestaan. Te 9.30 uur zal in de parochiekerk van de H. Jeroen een gezongen H. Mis worden opgedragen, terwijl onder alle H. Missen voor deze zo hoogst nuttige instelling zal worden gecol- lecteeiA Na de Hoogmis volgt een gezamenlijk ontbijt in „De Beurs", waaraan oud-bestuursleden, genodig den, bestuur en propagandisten deel nemen. Er vindt geen receptie plaats, wil men echter even komen felicite ren is men van harte welkom. In het Roy al-theater wordt op 14 en 15 maart a.s. een gratis filmvoorstel ling gegeven voor Herw. Levens kracht, aanvang 8 uur, leeftijd 18 jaar. Reddingsbrigade. Onder flinke belangstelling hield de N.R.B. gister avond in hotel „De Zeeleeuw" haar 35ste jaarvergadering. De voorz., de heer E. de Groot, herdacht dit 7e lustrum in een korte rede, waarbij hij vooral hulde bracht aan de oprich ters der brigade t.w. dr. He v*nides, J an van Kan en W. Wassin Het be stuur had besloten aan het 35-jarig bestaan weinig ruchtbaarheid te ge ven en geen feestelijkheden te orga niseren. Op aandrang van het H.B.. zal er echter hedenmiddag té 5 uur een korte receptie plaats vinden in „Seinpost",zodat er toch gelegen heid zal zijn het bestuur te compli menteren. Bij^ de ingekomen stukken was een schrijden van-de Overdekte zwemin richting te Leiden, waarin deze aan kondigde, dat de kans bestaat, dat binnenkort het wekelijkse zwemuur vóór de N.R.B. zal komen te verval len en men er goed aan zou doen te gaan onderhandelen met het nieuwe zwembad te Wassenaar. Het bestuur had geen bewondering voor de wijze waarop de directie van de Overdekte dit besluit had genomen en de voor zitter wees er op, dat hierover het laatste woord nog niet was gespro ken, want de N.R.B. heeft een con tract aangegaan, hetwelk jaarlijks stilzwijgend wordt verlengd met een jaar', indien de opzeggingstermijn niet in acht werd genomen. Een even tuele opzegging had moeten plaats hebben voor 15 februari 1.1., dat is niet geschiedt, zodat ue N.R.B. nog voor een jaar recht heeft op het zwemuur. Dit feit zal kenbaar wor den gemaakt bij de directie. Dat neemt echter niet weg, dat men ook contact op zal nemen met de Over dekte te Wassenaar. Door de heer G. v. d. Luyt waè een schrijven ingezonden, dat hij we gens zijn hoge leeftijd bedankte als wagencommandant. Door de heer Koemans werd ver slag uitgebracht over de revue-avon den, welke bijzonder goed zijn ge slaagd en ondanks de hoge kosten hieraan verbonden kon nog een voor delig saldo worden behaald van 382.17. De revue-avonden in het zo merseizoen werden vastgesteld op 21 juni, 26 juli en 9 augustus. Zonder in bijzonderheden te treden bracht het bestuur dank. aan allen die bijgedra gen hebben aan het welslagen, want van deze avonden gaat een grote pro pagandistische waarde uit voor de N.R.B. Het jaarverslag van de secr. gaf aan dat 3 leden- en 8 bestuursver gaderingen waren gehouden, terwijl het aantal leden de 1000 is gepas seerd. Aan de strandwacht hebben deelgenomen 70 leden, verschillende reddingen hebben plaats gehad, doch helaas kwam nog één verdrinkings- geval voor in het seizoen. De EHBO- cursus onder leiding van dr. De Beer bracht 8 geslaagden in de gelederen, terwijl door de aanschaffing van een buitenboordmotor de N.R.B. een der eerste gemotoriseerde kustbrigades is. Het jaarverslag van de penningm. gaf aan een totaalcijfer van 3679,81 met als voordelig saldo 504,98. De verzekeringskas is thans groot *6729,80 en het Tomfonds 692,83. De bescheiden waren in goede orde bevonden en onder applaus werd deze functionaris beloond voor zijn nauwkeurig beheer. Het bestuur be treurde het, dat de heer Verloop het besluit had genomen om als penning meester af te treden en bood als dank voor zyn vele werkzaamheden een speciaal aangemaakt gedenkbord van Delfs blauw aan. De heer Ver loop dankte voor de prettige woor- U nadert een oversteekp aats voor voetgangers. den en het mooie bord en deed de toezegging dat hij naast de heer Wynobel welke hem zal opvolgen enige tijd als 2e penningmeester zal bijstaan. In de kascommissie werden be noemd de heren dr. De Beer, Admi raal en Peen. De aftredende be stuursleden C. v. d. Berg, E. de Groot en dr. J. v. Nes werden herkozen. Als hoofdleider-instructeur werd herko zen de heer Passchier, terwijl hij als tijdelijke assistent kreeg toegewezen L. v. d. Bent. De contributie werd evenals voorgaande jaren vastgesteld op 2,50, bij dit punt werd echter medegedeeld dat bij de statutenwij ziging wel ingrijpende maatregelen zullen plaatsvinden. In de rondvraag werd de kwestie met de E.H. brigade nog ter sprake gebracht, doch de voorz. wilde hierop niet ingaan, omdat vólgende week een bijeenkomst van de besturen zal plaats hebben en er een gerede kans is, dat deze tot oplossing zal komen. N00RDWIJKERH0UT OOGST VAN DE STRAAT. Verloren: wieldop van personen auto, merk Buick, een wit geschilder de ijzeren kap van dragline, een ge ruite sjaal, een bruine puortemonnaie met ritssluiting, een zware regen- broek. Gevonden: een blauwe handschoen, een paar grijze gebreide handschoe nen, een grijze kinderhandschoen, een lederen motorwant, rechter, een muntbiljet van ƒ2.50. SASSENHEIM Het Sassenheims Chr. Mannen koor geeft 13 maart de jaarlijkse uit voering in de Ger. Kerk. Medische dienst: dr. H. Walen kamp, Warmond., telef. K 1711220; dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. Geboren: Alida Johanna Fran- cisca d. van J. G. van Tol en J. F. Borst; Sophia Elisabeth Maria d. van A. J. van Dorp en J. J. M. Regter; Elisabeth Jantje d. van D. van Bie zen en E. Zijerveld; Elisabeth Mar- garetha Maria d. van J. Th. J. Kap- tijn en E. C. de Groot; Peter z. van D. Staring en D. C. Breijer. Overleden: Maria van Lint, echtg. van Sirre, 81 j.; Johannes Cornelis van Reisen 69 j. VOORHOUT Medische dienst: dr. H. Walen kamp, Warmond, telef. K 1711—220; dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. Kinder fancy fair Zondagmid dag is er in het Parochiehuis een gro te kinder fancy fair, die op touw ge zet is door de jeugdafdelingen de Bijen en Rakkers. Het zal zeker de moeite waard zijn om een kijkje te gaan nemen tussen 25 uur. Er zijn aardige attracties en wat het voornaamste is, u steunt het jeugdwerk, s t WARMOND Medische dienst: dr. H. Walen kamp, Warmond, telef. K 1711—220; dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. WASSENAAR WIT GELE KRUIS MOEST CONTRIBUTIE VERHOGEN Al is het afgelopen jaar niet be paald ongunstig geweest, er is toch voldoende aanleiding om de toe komst wat de financiële positie be treft met pessimisme tegemoet te zien, aldus Drs W. S. Lubsen, voor zitter van de afdeling Wassenaar van het Wit-Gele kruis gisteravond in zijn openingswoordje van de jaar vergadering. Vandaar, dat aan de vergadering het voorstel werd voorgelegd, de minimum-contributie met ingang van 1 januari 1957 te verhogen tot f 7.50 per jaar of 0.65' per maand. Het voorstel werd, na een toelichting door de voorzitter, aangenomen. De lasten zijn de laatste jaren steeds sterker gestegen dan de inkomsten. Bovendien staan de kruisverenigin gen voor nieuwe taken, als de reu- ma- en de kankerbestrijding en wellicht ook de kleutertandzorg en ook met het oog-daarop is het nodig, dat de financiële basis van de afde ling wordt verstevigd. In zijn jaar overzicht noemde secretaris mr. F. A. Sandkuyl allerlei gegevens over de activiteit in het afgelopen jaar. De wijkzusters legden ruim' .5500 bezoeken af, aan het consultatiebu reau voor zuigelingen werden 110 zuigelingen ingeschreven, aan het consultatiebureau voor kleuters 134 kinderen. De polikliniek vormt nog steeds een zorgekind. Verscheidene pogingen van het bestuur om spe cialisten aan te trekken bleven nog zonder resultaat. Het Wit-Gele. Kruiscentrum voor kraamhulp te Leiden verleende in 1955 te Wassenaar hulp aan 86 kraamvrouwen. Dank zij een goede samenwerking met het Groene Kruis kan in 't .Kerkehout gebruik gemaakt worden van het nieuwe wijkhuis van deze zustervereniging. Penningmeester J. W. A. M. Eysenck stelde wederom een over zichtelijk exploitatie-overzicht op, met een* begroting voor 1956. De explotatie over 1955 leverde een verlies op van 785,17. Het verlies over 1956 wordt begroot op f 2186. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat in plaats van mevrouw Mol-Vermunt totv bestuurslid geko zen werd de heer H. A. M. G. ten Harkei, die het secretariaat van de heer Sandkuyl zal overnemen. De heer Sandkuyl zal optreden als vice-voorzitter; voorzitter Lubsen werd herkozen. Aan de jaarvergadering vooraf ging een interessante causerie door zuster C. Voet, die r:a 10 jaar in Wassenaar gewerkt -te hebben als wijkverpleegster, naar Celebes ver trok. om daar haar beste krachten te geven aan het medische missie werk. Onder de belangstellenden bij deze causerie bevond zich de ere voorzitter van de Wit Gelc^lttuiSSÜ afdeling, burgemeester S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen. B. W. STELLEN RAAD VOOR: GEEN MEDEWERKING VOOR J STICHTING VAN „ALCHVINSCHOOL" -J J De Alchvinstichting te Wassefcaai heeft de gemeenteraad' verzocht,, gelden beschikbaar te stellen" voor' de stichting van een (r.k.) school, voor lager (montessorie-) ondetwijs' in het zuidelijk deel van de gemeent. te. Op de z.g. „ouderverklaring" komen 81 leerlingen voor. B. W. stellen dc gemeenteraad voor de gevraagde medewerking té weigeren. Van de 81 handtekeningen hébben er 72 betrekking op leerlingen,, die de reeds enkele jaren bestaande Alchvinschool bezoeken; de ove rige leerlingen zullen de school op 1 september a.s. gaan bezoeken. Als streefdatum wordt door het bestuur aangehouden 30 april '56, B. W. zeggen in hun praedvies aan de raad, dat op de datum, waarop het verzoek werd ingediend, het in wonertal van Wassenaar 25.086 be droeg. Dat betekent, dat op een ouderverklaring handtekeningen moeten voorkomen van ten minste 75 léerlingen. Naar de mening van het college zullen de 9 leerlingen, die op 1 september a.s. de school gaan bezoeken dat is na de streef datum niet mogen worden mee geteld. Er blijven dus 72 geldige handtekeningen over en dat is te weinig. De aanvrage moet dus worden af gewezen. Bovendien, zo zeggen B. W. eist de wet verklaringen van ouders, dat hun kinderen de te stich ten school zullen gaan bezoeken, terwijl de ouders van de kinderen der Alchvinschool verklaard hebben, dat hun kinderen de school bezoe ken. Stichting van Openbare Kleuter school. Een aantal ouders van kleuters heeft bij het gemeentebe stuur een verzoek ingediend om een openbare kleuterschool te stichten. De ouders geven de voorkeur aan de stichting van een nieuw schoolge bouw. Omdat echter waarschijnlijk lang gewacht moet worden, hebben de ouders verzocht de school reeds op 1 september a.s. te willen ope nen, in het gebouw van de openba re lagere school aan de Bloemcamp- laan Er is daar een handenarbeid- lokaal beschikbaar, dat tot nu toe werd verhuurd aan de Prinses Mar griet Kleuterschool, die zal worden opgeheven. B. W. stellen de raad voor te be sluiten tot het met ingang van 1 september a.s. stichten van een open bare kleuterschool in het zuidelijk deel van de gemeente. Het verzoek was ondertekend d<?or de ouders van 67 kleuters; 33 van deze kleuters mogen niet worden meegeteld, omdat hun leeftijd met in overeenstemming is met de ge stelde bepalingen. Het restant van 34 handtekeningen is voldoende om dat de kleuteronderwijswet een mi nimum van 30 handtekeningen >als éis stélt. -ni Gemeente geen buitengewoonlid van de K.NJV.C; Het college van B. W. staat; afwijzend tegenoVer een verzoek van de K.N.A.B., om als buitengewoon lid tot deZe orga nisatie te laten toetreden tegen een contributie van 100.per jaar. Omdat buitengewone leden geen stemrecht 'hebben beschouwen B. W. dit soort lidmaatschap als een vorm van subsidieverlening. Een be drag van 100,per jaar achten B. ALPHEN AAN DEN RIJN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING BIJ 60-JARIG ARBEID SJ UBILE UM. Precies op zijn 72e verjaardag werd de heer firie van den Bosch, stoker bij de N.V. Dakpannen- en Kléiwa- renfabrieken v.h. D. van Oordt Co. te Alphen aan den Rijn, ter gelegen- heidvan zijn 60-jarige arbeidsjubi- leum, begiftigd met de gouden me-- daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tijdens zijn huldiging door directie en personeel, waartoe allen vrijdag morgen in de pannen-sorteerruimtè waren samengekoomen, heeft burge meester Ed. C. Witschey de jublaris dit ere-metaal op gespeld, naast" de zelfde onderscheiding in zilver, hem bij zijn gouden arbeids jubileum 'uit gereikt. Het mooiste geschenk dat de jubfc laris op deze dag van de directie mocht ontvangen is ongetwijfeld ge legen in het zeer sympathieke ge baar van de directeur, ir. G. J. Lam bert, die, de jubilaris huldigend, we tend dat 'hij ér zelf nog niet aan denkt „in ruste" te gaan, hem toe stond zijn taak zwaar of .licht op, te vatten, te komen en te gaan zo. eft wanneer hij hetzelf goed dunkt, hém vrijlatend te werken dan wel toekij ken of alles naar wens verloopt en het bedrijf en de directie te advise ren over de gang van zaken, en wat voor de jubilaris het voornaamste wel zal zijn hem toezegde dat hij 't loon behoudt, dat hij nu in vólle functie geniet. Het betekent heel wat in dezê tijd om een zestigjarig jubileum te^ha-" len. De 60-jarige arbeids jubilea be horen zo langzamerhand tot de grote zeldzaamheden. Straks zullen .ze ^r wellicht in het geheel niet meer' aaji. de orde komen. De sociale onistan- digheden en de t-ijd-eisen zijn thans, van dien aard, dat de jeugd wel haait zeker niet voor haar 15e jaar jrveiu- ge betrekking kemt en de ouden :kr ij», gen op 65-jarige leeftijd pensioén» ..o; Burgemeester Witschèy "$6K ia zijn toespraak, dat straks ookP^herft wordt gezegd ga en wandel erf;|Shi|- per" zoveel je .wilt, maar da$%r h£| mijn verteerbaar inkomen hetzelfde zal blijven is er niet bij." Spr. herinnerde aan de tfid.van zéSt tig jaren geleden toen eeri/jonierf.v^ 12 jaar al nodig wat''moest in^fjag^u. S:W. te hoog, gelet ook op de bij drage, waarmee een andere ver- keersbond gesteund wordt. Z0ETERMEER K.A.B. De KAB. afdeling Zoe- termeer hield haar jaarvergadering in „De Jonge Prins". Uit het verhan delde op deze bijeenkomst bleek, dat het afgelopen jaar niet ongunstig is geweest. Er is een tendenz van ge zonde opbloei waar te nemen. Dit heeft zich gedemonstreerd in de toe name van het aantal leden, dat met 14 pet. is gestegen, een verhoogde belangstelling voor de verschillende acties, die het best 'ur ontplooid heeft en de stijgende activiteit van de ver schillende onderafdelingen. Bijzonder verblijdend was de mededeling, dat een afdeling van de metaalarbeiders bond is opgericht, waarvan de offi ciële oprichtingsvergadering eerst daags te verwachten valt. Voorzitter G. v. Leeuwen sprak in zijn openingswoord zijn verheugenis uit over de goede opkomst der leden. Spreker constateerde een verhoogde belangstelling voor de verschillende ontworpen acties: Het kan echter nog beter. Om het vergaderingbezoek te stimuleren zal in het vervolg een an der vergadersysteem worden toege past, waarbij de leden meer actief worden ingeschakeld. In verband met de grote correspondentie is een schrijfmachine aangeschaft, l Het jaarverslag van de secretaris was evenzeer in majeur. Het aantal leden is gestegen van 198 tot 226 ,een stijging van ruim 14 pet. De grote ledenwerfactie is daar aan niet vreemd geweest. De opening van het winterseizoen heeft in zijn nieuwe vorm zeer vol daan. Voor het eerst vond deze ope ning plaats op zondagmorgen, waarbij de leden na bijwoning van de H. Mis bijeenkwamen voor een gezamenlijk ontbijt. Zowel Herwonnen Levenskracht, het Gezinszorgfonds en de reisvereni- ging „St. Nicolaas" brachten hun jaarverslagen uit. De financiën baren de afdeling geen zorgen. Een extra bedrag van 200.werd uitgetrokken voor de feestelijke opening van het winter seizoen. Naar aanleiding van een ge stelde vraag werd toegezegd, dat het bestuur zal overwegen voor de kader- vergaderingen alle instellingen van de K.A.B. uit te nodigen. Na afloop der vergadering werd een verloting gehouden. Contactavond. De L.T.J. heeft gisteravond een contactavond gehou den in de voormalige jongensschool. De leden van de afdeling Bleiswijk hebben hun krachten gemeten met de afdeling Zoetermeer in een stevige klaverjaspartij. Dat echter deze kaartwedstrijd geen hoofddoel was bleek o.a. hiéruit dat er alleen om de keizer zijn baard gespeeld werd. Er heerste een ongedwongen stemming en uit alles bleek, dat de verhouding tussen de beide afdelingen prima ge noemd mag worden. Hierdoor is het mogejyk gezamenlijke activiteiten te gaan ontplooien, die de bloei van de beitje afdelingen zeer verhogen. Dat 'de afdeling met de overwinning ging strijken was alleen maar reden tot grote vreugde bij gastheren en geno digden. De opkomst was prima. De medische dienst wordt waar genomen door dokter J. H. N. de Bruyn, Dorpsstraat 1, telefoon 59 en voor de beide Jcruisverenigingen door zuster E. van Hooff, Leide Wallen 32. Nu is het allemaal even anders en de redenen en oorzaken daarvan zijn ook goed. De tijd van nu eist nu een maal van de jeugd technische school opleiding enz. en dat men straks op 65-jarige leeftijd staatspensioen krijgt is ook goed. Een kort woord van waardering en gelukwens sprak voorts de presi dent-commissaris mr. G. H. Lambert, die de jubilaris een kist sigaren aan bood. Namens het industriepersoneel sprak de heer P. Borst, die een aan tal jeugdherir neringen opriep en daarna namens het voltallig personeel een huiskamerstoel aanbood. Behalve door zijn familie werd de heer v. d. Bosch, die vrijgezel is, ver gezeld door zijn huishoudster, mej. G. van Dam. Zij kreeg een mooie plant. De heer W. S. v. d. Meent, procu ratiehouder van de N.V., sprak na mens directie en kantoorpersoneel en feliciteerd de jubilaris met de konink lijke onderscheiding en zijn jubi leum. Hij stelde nogmaals in het licht de plichtsbetrachting, het ver- woordelijkheidsbesef, de goede ver standhouding, de hartelijkheid en op rechte vriendschap, eigenschappen, welke de jubilaris sieren. Namens de directie bood hij een jjstaande schemerlamp aan. Als vriend van de jubilaris sprak Een neef, Jac. v. d. Bosch «prak nog weth. A. J. Dekker, een dankwoord. Van de oud-directeur,,de heer Ab- binga kwam een telegram van geluk wens. ALKEMADE Het Comité Ouden van Dagen geeft in samenwerking met Veilig Verkeer dinsdag a.s. om half acht een filmavond in hotel v. d. Werf te Oude Wetering. De toegang is vrij. De ba ten van enkele attracties zijn voor het comité Ouden van Dagen. De doktersdienst wordt waarge nomen door de doktoren Brinkhorst en Muskers. BODEGRAVEN ij Onze parochieIn de serie cultu rele avonden van onze parochie was jjhet deze keer de heer T. Rammelt i van de KRO, die kwam spreken over .radio en televisie. Jammer dat de be langstelling voor dit toch actuele on derwerp niet groter was. De heer Rammelt besprak allereerst de prin cipiële kant van de Omroep en prees het kostelijk bezit van de katholie ken in Nederland. Dit hadden zijn Amerikaanse ervaringen nog beves tigd. Daar toch is de televisie com mercieel en de gehele dag staat er de televisie aan. Optredende artisten worden als helden gevierd. Die kant moeten we in Holland niet uit. Con trole is niet wel mogelijk, daar ook uit 't buitenland de beelden te betrek ken zijn. In vlot tempo had de heer Ram melt op onderhoudende toon zijn hoor ders weten te boeien en besloot hij optimistisch: Over 3 jaar hebt u allemaal televisie. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarbij o.a. het. programma van de KRO ter sprake kwam. Alle beantwoordingen waren weer kleine beschouwingen op zichzelf. De voorzitter dankte ten slotte de heer Rammelt voor zijn leerT zaam betoog. De medische dienst voor het ko mende weekeinde zal worden waar genomen door dr. D. Ragdy, Noord straat, tel. 2030 ne zr. Conradi, Brug straat 9, tel. 2009. Geboren: Anna M. d. v. Ph. StrengBakker Marie d. v. N. Meeuwse-j'v. d. Linden. Wilhelmina d. v. N. BoereKroon. Ondertrouwd: Pieter W. Poot 24 j. en Teuntje Boele 21 j. Gijsb. Anker 23 j. en Anna M. Areds 20 j. Overleden: A. Jacobi 54 j. echtg. v: J. Vonk. Arie Schenkel 79 j. echtg. v. W. van Vliet. Nic. v. Vulpen 82 j. chtg. van C. Schenkel, A. Schenkel 69 j. echtg. van J. Brunt, P. van Dam 53 j. echtg. van N. Bos. BOSKOOP Geboren; Wilhelmus Johannes Maria z. van W. H. Vermeulen en J. Th. van Gerven; Johanna Maria Jeannette Adriana d. van P. E. Vonk en G. W. Hogervorst; jozef Theodo- rus Gerardus z. van A. Th. Straver en H. J. H. van Rhijn; Bastiaan Ja cobus z. van H. van Klaveren en J. Zaal. Overleden: Adriana Pieternella van der Bree 79 j., echtg. van P. Pa ling; Adriana Lagrand 84 j., wed. J. Hardijzer. GEVONDEN VOORWERPEN. Herenrijwiel; verschillende soorten wanten en handschoenen; defect arm" bandhorloge; schaatssleutels; dames- ring. hoofddoek; boodschappennet; broekriem; schaakdoos met figuren; sjaal; ceintuur. Inlichtingen bij de politie. HAZERSWOUDE Chr. Nat. school. Bij de bestuurs verkiezing van de Ohr. Nat school werden gekozen de heren D. Reijne- veld en P. A. Starreveld. Voor geneeskundige-hulp. wende men zich dit weekeinde-tot dr Blaau- wendraad, Hogewaard, tel. 208, te Koudekerk. Geboren: Hannke Adriana d. van K. Verheul en E. A. Hoogen- doorn; Yvonne Henriëtte Jolanda d. van J. F. Quist en A. Schieman; Jan z. van J. van Dorp en M. van Dorp; Lamberta Janna d. van W. van der Toorn en H. Gelderman. Ondertrouwd: Huig Ouwersloot 26 j. en Grietje van Ommering 22 j. Getrouwd: Willem van der Kwaak en Matje van Tol. Overleden: Jacoba Koot 86 j., wed. van Th. W. Verkley; Elisabeth van der Poel 79 j„ wed. van J. C. van der Ploeg. KOUDEKERK Vijfcentsactie Ver. Gebouw. De actie vijfcent per week ten bate van het Ver Gebouw heeft over het afge lopen jaar 1955 opgebracht 1527.05. Over 1954 bracht de actie 1602.71 op, en vanaf 1952 tot en met 1955 totaal 10691.06. Geitenfokvereniging. In hotel De Bruin kwam de GeitenfokVereni- gimg bijeen om te komen tot meer activiteit. De leiding berustte deze avond in handen van de heer S. de Jong, hoofd assistent van. de rijksvoorlichtings dienst, uit Den Haag. De heer De Jong sprak over het r.ut van geiten houden, vooral de melk is van grote betekenis voor voe ding van kinderen en ouderen. Spr. had de instemming van de vergadering, toeft Jhij voorstelde om de heer J. Wortman te benoemen tot ere-voorzitter. Als bestuursleden werden gekozen A. van Kampen, voorzitter; P. Maat, secr.. G. S. den Hollander, penn. en Th. Kaptein en mevr. M. Rademaker Groen 'bestuursleden. Het lidmaatschap werd gesteld op 2.50 per jaar. LANGERAAR Kennis der spelregels. Gister avond werd in aansluiting op een spelregelavond, die twee weken gele den gehouden is, nu weer een avond gewijd aan de kennis der spelregels. Helaas moest de heer B. Akerboom, die een inleidend woordje spralc; con stateren dat de opkomst minder was dan op de eerste avond. Dat is jam mer want spelregelkenmis is toch zo belangrijk. Allereerst was er gelegen heid om nog vragen te stellen over de stof, die op de eerste avond was behandeld. De heer Dusée die ook nu weer de spreker was, gaf een ant woord op de gestélde vragen. Hierna behandeld de heer Dusée de straf schop. Verschillende handelingen de strafschop betreffende werden be sproken. Bij de nu'volgende gelegen heid ora vragen te stellen, werden de rollen omgekeerd en stelden niet de leden vragen aan de spreker, maar de heer Dusée stelde vragen aan de leden. Ook werd voor de pauze nog aandacht gewijd aan de behandeling van protesten. Na de pauze werd een wedstrijd gehouden in hersengymnastiek tus sen twee tientallen spelers. Dit was een aardige gelegenheid om de spe lers nog eens extra te testen op hun spelregelkenms. De winnende ploeg kreeg een prijsje. Vervolgens vroeg de heer Dusée aandacht voor een cursus Amateurklubleider, welke te Leiden zal worden gehouden onder leiding van de heer Kauffmann, bondstrainer. De heer Dusée sprak ten slotte nog een dankwoord waar bij hij vooral vroeg niet zo gauw schuld te wijten aan de scheidsrech ter. Hij hoopte dat de avonden de spelregelkennis zullen hebben ver rijkt. De heer Akerboom dankte de heer Dusée en sloot de avond. LEIDERDORP De doktersdienst wordt waarge nomen door G. A. de Bruyne, Hoofd straat 8, tel. 22208. NIEUWKOOP Biljarten. Voor de biljartvereni ging „Dito" werden de wedstrijden om het persoonlek kampioenschap voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Afdeling A: J. Pietersen—Th. Noteboom 02; A. J. van TrigtTh. Notenboom 02; L. KestingP. v. Roon 02. Afdeling B: A. Straathof—H. A. Leliveld 20; G. J. v. d. BergJ. v. d. Berg 02; J. Gieling—A.' A. M. Schoorl 20. NIEUWVEEN OUDEN VAN DAGEN HADDEN EEN PRETTIGE MIDDAG. De afd. "van de Plattelandsvrouwen, die de jaarlijkse uitgaansdag van de ouden van dagen organiseert, hebben aan deze thans in het Sporthotel een fijne middag bezorgd. Om 2 uur waren de oudjes present en mevr. BreedijkMuller opende de bijeenkomst. En direct daarna begon het bonte programma. Een 6-tal da mes voerden met succes „Het lied van Nieuwkoop" op. Tijdens de thee was er samenzang onder leiding van Simon de Koker. De conferencier H. Steen voorde uit Noord wijk had groot succes met enige schetsen. De heer Joh. Zwart vertelde op humoristische wijze gebeurtenissen uit de oude doos, waarvan allen zeer genoten. Ook de heer A. Rijnbeek liet zich niet onbetuigd en gaf enige mooie zangnummers. Veel succes had dokter Visser uit Noorden met vertoning op het doek van de kleurenfoto's die hij zelf in Noorden en Nieuwkoop genomen had. Onder de bedrijven door werden de bejaarden getracteerd en kwam de koffie op tafel. Nadat de conferen- sier nog eens aan het' woord was ge weest kwam het einde van deze bui tengewoon geslaagde middag, die door een ieder ten hoogste gewaar- •deerd werd. 0UDE-WETERING Jaarvergadering K.A.B. In café Klein belegde de K.A.B. een jaarver gadering die wel niet druk, maar toch redelijk bezet mocht heten. Mocht.de K.A.B. in het begin van het vereni gingsjaar te kampen gehad hebben met moeilijkheden, in het bijzonder van organisatorische aard, bij het na. deren van de winter losten deze zich geleidelijk op en ging het steeds be ter. De penningmeester bijv. sloot met een saldo van ƒ321.72, dat was bijna 100.vooruitgang! De grootste kos- tenfaktors, de feesten, waren deze winter echter belangrijk duurder ge- weest (en beter geslaagd!) dan voor heen, zodat de vooruitgang groter was dan de cijfers aantoonden. Ook Herwonnen Levenskracht had het afgelopen seizoen weei prima werk verricht en slort met een saldo van ƒ70.49, welke bedrag een kleine vooruitgang betekende. Omtrent de hulpverlening van H.L. blijken ech ter vele leden lang niet op de hoogte van de mogelijkheden die worden ge boden in gevallen van t.b.c. en rheu- boeden in gevallen van t.b.c. en rheu- ma, doch ook bij b.v. gezinsverzorging en vele andere gevallen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Van Zanten en Droogh met grote meerderheid herkozen. Een uitvoerig debat ontstond over het onderwerp ledenwerving. De heer v. d. Willik stelde voor een eigen af- delingskrantje in het leven te roepen. Hoewel tegen de kosten wel werd*, opgezien nam het bestuur dit voorstel toch in overweging. De voorzitter sloot de geanimeerde vergadering met een oproep aan alle leden om toch zoveel mogelijk propaganda te maken voor de K.A.B. Voetbalprogramma Wet. Boys. Het eerste elftal treedt na de lange gedwongen rustperiode weer in het strijdperk en wel tegen ZLC I. Do wedstrijd wordt gespeeld op het LD WS-terrein. Laten alle spelers beden ken dat het kampioenschap bereiken welmogelijk maar nog niet gemak kelijk is! Het tweede speelt om kwart over twee thuis tegen Rodenburg 6. Het derde gaat het in Oud-Ade opne men tegen VVOA 2. Aanvang 12 uur. De vertrektijden voor de uitspelers zijn aangegeven op de aanplakbil jetten. WOUBRUGGE Geboren: Helena M. A. cl. van W. J. Vesseur en P. J. Ruigr k; Hen- drikus G. z. van Th. C. van der Post en G. J. Wesselman; Jacobus Th. M. 7.. van G. Th. Ludlage en H. P.. van der Klauw; Philip Hendrik z. van G. W. Eskes en D. Hoogenbrug. Ondertrouwd: Nicolaas van Nieuw- kerk 21 j. en Clasina M. E. Schijf 23 jaar. Getrouwd: Willem Verzaal en Ma ria J. Ros. Overleden: Jacob van der Bijl 72 j.; Cornelis Johannes Wittebol 68 j., echtg. van J. Schijf; Petrus Vol water 81 j., echtg. van H. M. Delders.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11