Overleg met ministers over doorberekening door bouwers Snelle hulpactie redde het leven van duizenden vogels Ondanks kou blijkt verlenging gesloten vistijd overbodig Maas trad buiten baar oevers Mysterieuze jonge vrouw kocht tientallen auto's op de R.A.I. Vergramde krijgsman raakte slaags met Haagse politie Vader wilde kind redden en kwam in de vlammen om MAANDAG 5 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 De drie procent Katholieken tegen De ministers van Wederopbouw en Volkshuisvesting:, van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Econo mische Zaken zullen heden bespre kingen voeren met vertegenwoor digers der organisaties van werk gevers en werknemers in het bouw bedrijf over de secundaire arbeids voorwaarden. Het gaat hier om een verhoging van drie percent in de secondaire sector, waartegen van aannemers - patroons-zijde geen bezwaar bestaat, mits dit percentage mag worden door berekend in de prijzen. De katho lieke patroons menen echter, dat dit Priesterwijdingen Minderbroeders Op zondag 11 maart zal mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roerr mond, de H. Priesterwijding toedienen aan de fraters: Wilhelmus Steenka mers, Gouda; Michaël Keverkamp, Rotterdam: Georgius Ruijgrok, Gou da; Theodulf Olsthoorn, Delft; Jeroen Schinkel, Cabauw-Lopik; Godschalk Bonman, Venlo; Godebert Koot, Ha- zcrsrwoude; Melchior Baan, Amster dam; Ronald Hölscher, Amsterdam; Marciaxius Elskamp, Delft; Bonfilius Seegers, Nijmegen; Orland Uiterwaal, Utrecht; Evaristus Aalmans, Bleijer- heide; Christinianus van Deelen, Lot- tum; Joël Postma, Den Haag; Daniël van Opstal, Amsterdam; Siardus van der Kiel, Bolsward; Wilgisus Cree- mers, Venlo; Meldhiades Wienk, Hen gelo; Agnellus Verheij.en, Rotterdam; Eedras Steneker, Franeker; Genna- nus de Kok, Den Haag; Edmar Ver gouwen, Voorhout; Eris vani Lindert, Nijmegen; Respicius Weijs, Leunen; Lazarus van den Berg, Haarlem; al len van de orde der Minderbroeders. Ereraad door Westerling beschuldigd Politieke munt uit zakelijke overeenkomst De heer Westerling heeft xnede- gedeeld, bereid te zijn, voor een ere raad onder leiding van de voorzitter van de „Nederlandse Conservatieve Partij", de heer P. J. Galliard, te ver schijnen, echter „niet voor het af leggen van rekening en verantwoor ding, maar om de voorzitter van de N.C.P. opheldering te vragen over enkele punten, die nog steeds duister zijn gebleven". Westerling heeft ontkend, ooit enige geldelijke bijdragen van de N.C.P. te hebben ontvangen. Hij verklaarde, het initiatief van de N.C.P. te zien „als een poging, politieke munt te slaan uit een eventuele zakelijke overeen komst". Bezorgdheid voor Hollandse molens De vereniging tot behoud van mo lens in Nederland „dé Hollandsohe Molens" heeft zaterdagmiddag in Krasnapolsky te Amsterdam haar vergadering gehouden. De voorzitter van de vereniging, ir. F. Stokhuyzen, zei in zijn openingswoord verheugd te zijn over de belangstelling, die het streven naar behoud van de molens in Nederland van officiële zijde ont moet. Toch sprak ir. Stokhuyzen zijn bezorgdheid uit over de toenemende financiëlè besnoeiingen, die van re geringswege worden toegepast. Ook de stedelijke uitbreidingsplannen, en de daaruit voortvloeiende consequen ties voor de molenstand -vervullen spreker met zorg. percentage niet behoeft worden door berekend. Zoals men weet zijn door de rege ring verhogingen in de secundaire sector toegestaan, mits deze niet tot prijsverhoging leiden. De algemeen en christelijke geor ganiseerde patroons, zijn van mening, dat, gezien de curveprijzen voor de woningbouw, zij zelve de verhoging niet voor hun rekening kunnen ne men. Na uitvoerig overleg in organisa torisch verband zochten de werk gevers contact met de werknemers organisaties. Men kwam overeen om te pogen de kwestie met de regering te bespreken. De ministers Witte, Suurhoff en Zijlstra bleken tot dit overleg bereid. Vakcentralen protesteren Onjuiste voorstelling De besturen der drie vakcentralen, het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. delen mede met grote verwondering kennis genomen te hebben van het vrijdag door de centrale werkgevers organisatie uitgegeven communiqué. Door de wijze, waarop in dit com muniqué het probleem wordt gesteld en de cijfers worden gehanteerd, wordt er, aldus de besturen der drie vakcentralen, een volkomen verkeer de indruk gewekt van de onderhan delingen. In een heden te voeren overleg zul. Technische week van schildersbedrijf geopend De staatssecretaris van economi sche zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeeft vanochtend op .Drakenburg" bij Baarn de door de commissie schildersvakbelangen georganiseerde „Technische Week" geopend. In zijn openingsrede zei de staatssecretaris, o.m., dat het houden van deze tech nische week naar zijn mening mag worden gezien als eeu prijzenswaar dig en gezond streven naar verhef fing van het nieveau van het schil dersbedrijf. De ervaringen opgedaan bij een vroeger gehouden praktijkdag schen ken het vertrouwen, dat de belang stelling in kringen van het schilders bedrijfsleven voor zulk een techni sche week evenredig zal zijn aan de kosten eii inspanning, die aan de or ganisatie daarvan nu eenmaal zijn verbonden. Het mag tot voldoening stemmen, dat de drang naar uitbreiding en ver dieping van de kennis van het eigen vak in een zo grote kring van be- drijfsgenoten aanwezig is. Verhef fing van het vakpeil is immers steeds een van de voornaamste doelstellin gen van het vestigingsbeleid geweest en het is bijzonder verheugend, dat aan dit streven door het bedrijfsleven zal krachtdadig wordt medegewerkt, aldus dr. Veldkamp. Bevrijd 0 ven die snerpende pijn! Doof dit zocrbmiden op da mud. ulet Reünies! Overtollig maagzuur veroorzaakt die snerpende zuurbrand. De een wordt er onpasselijk van, de ander heeft het gevoel van maag tot keel in brand te staan. Rennies helpen altijd iedereen. In geval van „nood" laat U één of twee Rennies op de tong smelten. Direct is ieder spoor van i brand of pijn verdwenen. Zo bent U ien de vakcentralen ook ten aanzien met Rennies afdoende tegen zuur- van deze gedragslijn der werkgevers brand beveiligd, hun houding bepalen. (Advertentie) Schade valt mee Met betrekking tot het visscizoen I Ls op de bestuursvergadering van de hoofdafdeling zoetwatervisserij der Ned. Heidemaatschappij, die zater dag in Arnhem gehouden is, besloten de bepalingen in de visserijreglemen ten omtrent de gesloten tijden aan te houden en dus niet de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning te verzoeken de opening van het visscizoen later te stellen of het sei zoen langer open te stellen, waartoe stemmen waren opgegaan gezien de afgelopen strenge vorstperiode. In het orgaan der hoofdafdeling van midden vorige maand werd er al op gewezen, dat reeds in vorige win ters lange vorstperioden aanleiding hebben gegeven tot meningsverschil len omtrent al of niet verzoeken van verlenging van de vistijd. Het eind van veel geschrijf en getelefoneer is echter steeds geweest, dat de aan ver lenging verbonden nadelen veel gro ter werden geacht dan de voordelen. Dit heeft geleid tot de uitspraak van het hoofdbestuur om in het ver volg verzoeken om verlenging der visserij niet te ondersteunen. Het valt niet mee Desgevraagd deelde de secretaris, de heer A. Brink, verder mede dat de schade aan de visstand als gevolg van de zeer strenge februari-maand over 't geheel nog al blijkt mee te vallen al staat wel vast, dat er op verscheidene plaatsen harde klappen zijn gevallen. Op vele andere plaat sen is het daarentegen goed gegaan. Een gelukkige omstandigheid is on getwijfeld, dat de dooi zo flink heeft doorgezet. Dat men er heel wat voor over hééft gehad om waar mogelijk de vis stand te redden, blijkt wel uit een be richt uit Noordbrabant, waar bij een Enkele plaatsen zijn' geïsoleerd Alhoewel de Rijn, zoals enkele da gen geleden gemeld werd, weinig of geen kans loopt te overstromen door de watertoevloed na de vorstperiode, heeft de Maas in het afgelopen week end blijk gegeven minder betrouw baar te zijn. Door de grote watermassa's die vanuit België en Frankrijk ons land binnenstroomden, is de Maas in Zuid Limburg op enkele plaatsen buiten haar oevers getreden. Nadat reeds zaterdag het water op drie plaatsen over de weg Borgharen—-Ittersen stroomde, waardoor twee gezinnen in Borgharen moesten evacueren, werd in dé afgelopen nacht het dorpje Ittersen geïsoleerd door het water. De weg Borgharen'Ittersen staat thans geheel blank en enkele gezin nen zijn naar de bovenverdiepingen van hun woningen verhuisd, daar het water 75 cm. hoog in hun huizen staat. Hoogste stand bereikt. Uit berichten, die ons van België en Frankrijk bereiken, valt op te maken, dat hedennacht de hoogste waterstand voor de Maas bereikt is, (ruim 47 meter boven nap.). In onze buurlanden is inmiddels een daling van de waterstand ingetreden en men verwacht, dat binnen enkele dagen ook in Zuid Limburg de Maas Ook de Geul. Ook de Geul in Zuid-Limburg is tussen Wylre, Schin-op-Geul en bij Meerssen op enkele plaatsen buiten de oevers getreden. De weg tussen Bunöe en Ittersen is over een lengte van ca. 300 meter overstroomd, waar door de oude dorpskern van Ittersen thans gescheiden is van Geneinde. De mensen worden per boot over gezet. Het water staat hier ongeveer 70 a 80 centimeter op de weg. Trein tegen auto Geen slachtoffers In de afgelopen nacji omtstreeks 12 uur is op de onbewaakte overweg aan de Deldensestraat te Almelo een per sonenauto door de Scandinavië-ex- press gegrepen. De bestuurder van de wagen, de 20-jarige militair B. Heu- tink uit Wierden, had het gevaar tij dig zien aankomen en wist zich in veiligheid te brengen. De militair, die ter plaatse niet bekend was, werd door mist en regen misleid, slipte juist midden op de overweg en kwam tussen de rails terecht. De auto, die hierbij op zijn kant kwam te staan, werd ongeveer 400 meter meege- nale trein gegrepen. Het voorste deel werd on gevaar 400 meter meege sleurd en de treinreizigers konden binnen haar bedding zal terugvallen, pas na twee uur hun reis voortzetten. bepaalde plas geïnteresseerde sport vissers regelmatig bijten in het ijs hakten en de sneeuw wegveegden. Omstreeks diezelfde tijd (laatste week februari) kwam bij de hoofdafdeling zoetwatervisserij de melding echter al binnen uit het centrum van Utrecht en Zuidholland, dat het er in vele polders zeer slecht uitzag en vis en paling dood waren. Nijpende kwestie Ten aanzien van dit laatste hééft zich nog een vraagstuk voorgedaan naar het laatste nummer van „Onze Zoetwatervisserij" meldt. 'Als name lijk de paling het zo benauwd krijgt dat ze op het ijs kruipt( om daar even later toch dood te gaan), mag een visservergunninghouder, uiter aard voorzien van een grote visakte. die paling dan oprapen? Een rech terlijke uitspraak hieromtrent is ons niet bekend, zegt de heer Brink, zo lang de vis (paling) zwemt, behoort ze aan niemand. Eigendom is ze pas wanneer ze gevangen is en het recht om ze te vangen lieeft. iemand, wanneer hij visreéhthébbende is (eigenaar of huurder) dan wel krijgt krachtens een vergunning in eerste instantie zouden wij willen zeggen: de tot vissen bevoegde visser is de eerst aangewezen persoon om derge lijke paling te ïpogen pakken, aldus de heer Brink, die hier nog aan toe voegde, dat men het er over eens is, dat het publiek zulks niet zou mogen doen volgens de wettelijke bepalin gen. Regelingen verlengd Tenslotte kan nog worden gewe zen op de bekendmaking van de or ganisatie ter verbetering van de bin nenvisserij, dat in verband met de langdurige en strenge vorstperiode de duur van de subsidie-regeling voor handelspootvis, voor wat betreft het uitzetten van voorn en brasem is ver lengd tot en met 6 april a.s. In de regeling voor baars, snoekbaars en zeelt komt geen wijziging, zodat de subsidieregeling voor baars en snoek baars afloopt op 17 maart a.s. en voor zeelt op 30 juni a.s. Voorts wordt er voor dit seizoen nog gelegenheid ge geven tot het aanvragen van subsidie voor voorn en brasem, bestemd vooy uitzetting in de wateren, waar tenge volge van de strenge vorst in ern stige mate vissterfte is opgetreden. Nu de vorstperiode voorbij is en de hulpactie voor de vogels kan wor den gestaakt zegt de Sophia-vereni- ging tot bescherming van dieren dank aan allen, die aan deze actie hun me dewerking hebben verleend. Velen hebben zich grote opofferingen ge troost: Zij, die voedsel inzamelden, waarbij speciaal ook de scholen ge noemd mogen worden, zakenlieden, die belangeloos voedsel ter beschik king stelden, medewerkers (sters), die dag aan dag tot laat in de avond het voedsel verwerkten, anderen, die zware tochten maakten om het voed sel naar de voederplaatsen te bren gen en daarbij menig maal een nat pak opliepen in de Ijzige koude en zij, die met giften steunden. Verder mag ook met grote erken te- lijkheid gememoreerd worden de hulp van de Koninklijke Landmacht en de politie, die vervoermiddelen ter be schikking stelden. Deze dankbetuiging geldt niet al leen de medewerkers in Amsterdam en omgeving, maar evenzeer de werk groepen van de Sophia-vereeniging in andere watergebieden, waarbij in het bijzonder genoemd mag worden de werkgroep in Tilburg, van waaruit de op vogelgebied zo belangrijke RAI-tentoonstelHng gesloten Record aantal bezoekers Gistermiddag om tien voor zes begonnen plotseling honderden claxons van tentoongestelde perso nenautomobielen in het R.A.I.-ge- bouw te loeien. Tien minuten lang produceerden zijn een oorverdovend lawaai ten teken, dat de 36ste ten toonstelling van de R.A.I. tot het verleden behoorden. Deze expositie heeft een record aantal bezoekers getrokken. Zag het er gedurende de laatste dagen naar uit, dat zondag de 200.000ste bezoe- ker(ster) de loketten zou passeren, bij een telling bleek zondagmiddag echter, dat het zo ver niét zou ko men; maar met een totaal van 190.785 bezoekers zijn alle voorgaan de tentoonstellingen ver overtroffen De expositie van personenautomo bielen in 1954 bijvoorbeeld trok „slechts" 154.700 bezoekers.... Ondanks dit drukke bezoek (za terdag was een „stille" dag met 19.000 personen, maar de laatste dag klom het cijfer weer tot 22.000) zijn de standhouders lang niet ontevre den. Over het algemeen heeft men goede zaken kunnen doen, zowel in du.re als in goedkope automobielen. Deze tentoonstelling heeft vele bezoekers uit het buitenland getrok ken, o.m. uit Duitsland, België, Lu xemburg, Indonesië, de Verenigde staten, Engeland, Italië, Israël en Australië. Nauwelijks hadden de laatste be zoekers het R.A.I.-gebouw verlaten of reeds werd begonnen met het af breken van de stands. Over twaalf dagen namelijk moet de huishoud beurs de bezoekers kunnen ont vangen. Biesbos verzorgd werd en die op Schouwen-Duiveland. Door aller spontane en krachtdadi ge hulp konden duizenden vogels, die in levensgevaar verkeerden, behou den worden. NOG IJSSLACHTOFFERTJE. Een zevenjarig jongetje, dat zich zaterdagmiddag op het ijs van een sloot aan de Klaprozen weg in Am sterdam-Noord had gewaagd, is door het ijs gezakt. Burgers hebben het kind op het droge gebracht; toegepaste kunstma tige ademhaling mocht echter niet mear baten. Naar Rusland op familie-bezoek Pastoor hield collecte Pastoor Ermen van de Sint Corne- lisparoohie te Welberg (Steenber- fen) is een actie begonnen om gelden ijeen te krijgen om een reis naar Rusland mogelijk te maken van een Welbergse parochiaan. Als jong meisje was Soera Katkalowa tijdens de oorlog uit Rusland weggehaald om in Duitsland te werken. Bij de ineen storting van het Duitse rijk in 1945 was het haar niet mogelijk terug te keren nar har vaderland. Zij leerde een Steenbergse jongen, A. de Weert, kennen en kon met hem uitwijken naar Nederland, naar Steenbergen. Nu is zij een gelukkige mevrouw De Weert, moeder van vier kinderen, maar het was de pastoor bekend, zo als aan ieder in deze kleine parochie gemeenschap, dat Soera zo graag nog eens haar geboortegrond, haar moe der en familie zou willen bezoeken. Na talloze bezoeken aan de Russi sche ambassade is nu een reis moge lijk geworden, terwijl door het be roep dat pastoar Ermen gedaan heeft op de vrijgevigheid van de Steenber genaren, mevrouw De Weert er ver zekerd van kan zijn in mei a.s. haar reis per vliegtuig te kunnen maken. Gouden Jacobsstaf voor districtscomm. De Win Voortrekkers, verkenners en wel pen van het district Maastricht van de katholieke jeugdbeweging hebben zaterdagmiddag afscheid genomen van de heer J. Th. H. de Win, tot nu toe districtscommissaris van de ver kenners van de katholieke jeugdbe weging. De heer De Win is 25 jaar werkzaam geweest by de r.k. verken ners; hij heeft uit deze functie ont slag genomen, om haar in jongere handen te kunnen doen overgaan. De hoofdcommissaris van het natio nale hoofdkwartier van de katholieke verkenners, mr. F. Janssen, heeft op verzoek van de diocesane staf van het bisdom Roermond, aan de heer De Win de gouden Jakobsstaf toegekend uit erkentelijkheid voor het werk dat de heer De Win ten bate van de jeugd heeft verricht. De plechtigheid werd bijgewoond door de oud-diocesaars-commissaris dr. G. Panhuisen, districts-aanmoezc- nier B. Goumans, assistent-commis- saresse bij de welpen, mej. J. Brans en leden van de staf van het districts hoofdkwartier. LASTIGE LASSER De Groninger recherche heeft aan gehouden en ingesloten een 23-jarige lasser die gepoogd heeft in te breken bij zijn 80-jarige buurvrouw aan het Winschoterdiep te Groningen, van wie hij wist dat ze ongeveer 800 gul den in huis had. Eerst was hij enige malen met een gevonden sleutel in haar woning bin nen gedrongen, maar hij. kon het geld niet vinden. De vrouw bleek het geld bij zich te di-agen. Toen maakte hij zich een masker en wilde des nachts in <le woning van de buurvrouw bin nendringen. Dit gelukte hem echter niet, aangezien de deur goed op de knip zat. Hij werd echter gesignaleerd en kort daarop was hij gearresteerd. BenzlneponiD op aangegeven afstand. en werd gearresteerd voor diefstal van 40 sigaretten In de afgelopen RAI-dagen heeft een 35-jarige vrouw beurtelings alle verkopers van de stands met kostbare auto's in louter dienstbaarheid doen verstijven door met een nonchalant gebaar aan de lopende band peper dure wagens te bestellen, waarbij zij dikwijls nog de meest exclusieve wij zigingen aangebracht wilde hebben. Thans zit de jonge vrouw thuis over het proces-verbaal van de politie te staren en binnenkort zal zij voor de rechter moeten verschijnen voor het stelen van 2 pakjes sigaretten. Reeds enkele dagen na de opening van de Rai werd de jong, hoogblonde en slordig geklede vrouw een vaste bezoekster. Schot door been In de nacht van zaterdag op zon dag rond half vijf zagen enkele re chercheurs in burger, die op zoek waren naar autodieven, een korpo raal op verdachte wijze rond enkele wagens scharrelen. Hij reed op een fiets, doch stapte herhaaldelijk af om rond een der auto's te snuffelen eu de rechercheurs besloten eens een praatje met hem te gaan maken. De korporaal bleek hier echter he lemaal niet van gediend te zijn en ook toen de rechercheurs zich gelegiti meerd hadden, weigerde hij halsstar rig enige inlichtingen te verstrek ken. „Kom dan maar mee naar het bu reau", vertelde een van de recher cheurs, maar dit deed het gemoed van de korporaal overlopen en hij poog de de benen te nemen. Hij rende een huis binnen, dat door een hulpvaar dige bewoner geopend was, maar de politie sleepte hem even later luid Drama te Amsterdam Bij een kleine brand in een be nedenwoning in de Eerste Jan Steen straat te Amsterdam is zaterdagmor gen de 60-jarige G. Dragt, die zich in de vlammen waagde, omdat hij zijn twee kinderen wilde redden, omge komen. Een tragische bijzonderheid is daar bij, dat de kinderen inmiddels aan de voorzijde van het huis door brand wacht Kroos en agent L. H. Kre1'*- laar waren gered. De vader, die aan- als gebracht, waar hun töestand redelijk wordt omschreven. Zij hebben beiden vrij ernstige brandwonden opgelopen. De woning had een vooi'kamer, een tussenkamer, 'n achterkamer en een keuken. Daarvan is alleen de voor kamer, waarin zich de kinderen be vonden, niet uitgebrand. Hun vader, een nachtportier, lag in de tussen kamer te slapen, terwijl de 33-jarige mevr. Dragt aan het werk was in een café aan de Nieuwendijk. In zijn nachtgoed zagen huurlieden omstreeks half twaalf de ontzette vader Dragt in de tuin rennen, terwijl vankelijk aan de achterzijde de tu»n I hij om hulp schreeuwde. Hij drong in was gerend, was hiervan niet op de hoogte. De driejarige Harm en de vijfjarige Chris werden als gevolg van rook vergiftiging in bewusteloze toestand door een ambulance van de G. G^.en G. D. naar het Wflhelmina gasthuis het brandende huis weer binnen en kwam er niet meer uit. De brand weer trof zijn verkoolde lijk een uur later in de nog rokende tussenkamer op het bed aan. Het gezin heeft nog een derde zoon tje, de zevenjarige Gerrie, die op school was toen de brand woedde. protesterend weer naar buiten, waar een hardhandig vechtpartijtje ont stond. Scliot in de nacht. Reeds te voren had een der recher cheurs 'n waarschuwingsschot afge vuurd, doch de krijgsman bleek de kruidtmap niet te schuwen en vocht onverdroten voort. Toen hij voor de tweede maal het huis binnenvloog, besloten de recher cheurs versterking te halen en een van hen bleef voor de deur op wacht staan. Enkele minuten later, terwijl de vei'sterking reeds onderweg was, ver scheen de korporeel weer in de deur opening, nu versterkt met een rij laars, waarmede hij angstig dicht het hoofd van de rechercheur benaderde. De politieman liet nogmaals een waarschuwing horen en toen dit de laars niet op veilige afstand kon hou den, schoot hij de opgewonden kor poraal in het rechterbeen. Hiermede was de strijd voor de krijgsman gestreden en in het zieken huis, waar zijn niet gevaarlijke wond behandeld werd, kreeg hij tijd om weer verstandig te worden, waarna hij naar huis werd gebracht. Het vreemde van dit hele geval is, dat de korporaal niets strafbaars be dreven heeft, voordat hij met de poli tie slaags raakte; voor dit laatste feit zal hij echter nog wel nader kennis met de politie maken. DURE NALATIGHEID Een rijwielhersteller wonende in de Laurierstraat te Amsterdam is vrij dagavond tot de onaangename ont dekking gekomen dat uit een geld kistje, opgeborgen in zijn linnenkast, een bedrag van 1400 gulden is ver dwenen. Vier weken geleden had hij 14 briefjes van 100 gulden in het kistje gestopt. Een week daarna trof hij zijn woning open aan, vermoe delijk omdat hij vergeten had te slui ten. De rijwielhersteller heeft toen geen onderzoek in zijn huis ingesteld om te kijken of hij ook iets vermiste. Thans, drie weken later is deze ver moedelijk door middel van insluiping gepleegde diefstal aan het licht ge komen. Zij kocht wagens met het gemak, waarmede normale stervelingen tot de aankoop van één ons komijnenkaas plegen over te gaan en zij liet daar bij stapels bankpapier zien, zodat de verrukte verkopers wel in een mo derne Dollar-prinses moesten geloven. „Waar staan de Austin-wagens?", vroeg zij enkele dagen geleden, na dat zij een Mercui-y-ford van ruim 18.000 gulden gekocht had en een bui gende verkoper bracht haar naar de dure Austin-stand, waar zij een half wagenpark in de notitieboekjes liet opschrijven. EXPRESSO. Beurtelings stelde zij zich als ba ronesse en gravin voor met als naam een onuitsprekelijk geval, dat ook nogal eens veranderde. Toen zij gisteren een vlammend - rode Mercedes-sportwagen gekocht had, en daarbij de eis gesteld had, dat in de wagen een lcoffie-expresso- apparatuur en een telefoon gemon teerd moesten woi-den, stapte zij naar het restaurant, waar zij enkele ver versingen gebruikte, die zij echter niet betaalde: „Mijn man is nog op de tentoonstelling en komt zo afreke nen", vertelde zij de ober. Even later hoorde zij de kalme stem van een tentoonstellingsrechercheur, die haar verzocht onopvallend met hem mee te gaan en in haar hand hield zij 2 pakjes sigaretten, die zii zonder betaling van het buffet had medegenomen. Op de politiepost werd proces-ver baal opgemaakt, waarna zij buiten het tentoonstellingsterrein werd ge bracht. Het wonderlijke van alles is, dat deze alleen-staande vrouw, volgens de- onderzoekingen, die dc „Telegraaf" heeft ingesteld, zeer welgesteld blijkt te zijn. Dronkeman veroorzaakt dodelijke aanrijding Nabij Ileiligerlee is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over één een personenauto, waarvan de bestuurder vermoedelijk onder invloed van drank heeft ver keerd, in plaats van een bocht naar rechts te volgen, rechtdoor gereden. Tengevolge hiervan reed de wagen in op twee tegemoet komende fiet sers. Eén van deze wielrijders, de 32- jarige A. Haan uit HeiJigcrlee, werd dermate verwond, dat hij enkele uren na het ongeval in het r.-k. ziekenhuis te Winschoten is. overleden. Zijn vrouw, de 26-jarige N. HaanKerk hof, werd ook zeer ernstig gewond naar dat ziekenhuis overgebracht; haar toestand is zorgwekkend. De automobilist reed na het ongeval door. De auto werd later door de po litie onbeheerd aangetroffen, maar bracht de politie op het spoor van de bestuurder, die des morgens vroeg van zijn bed werd gelicht. Het is een 40-jarige koopman uit Winschoten, die vertelde in tegenstelling tot enkele getuigen van de aanrijding dat één van de wielrijders een ver keerde manoeuvre zou hebben ge maakt. Na een bloedproef is de man ingesloten.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5